Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,083 εγγεγραμμένα μέλη και 2,387,818 μηνύματα σε 74,635 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Τι είναι πραγματική ευτυχία στη ζωή κατά τη γνώμη σας;

natalia3807

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη natalia3807
H natalia3807 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 60 μηνύματα.

H natalia3807 έγραψε στις 20:04, 13-08-11:

σίγουρα πρώτα απόλα υγεία,μετά ευτυχία είναι να έχεις μια δεμένη οικογένεια και φίλους που πραγματικά νοιάζονται για σένα,πιστεύω πως ο άνθρωπος ότι πρόβλημα και να αντιμετωπίσει άμα έχει κοντά του ανθρώπους που τον αγαπάνε θα τα καταφέρει καλύτερα

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Imadlak (Άννα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Imadlak
H Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών , επαγγέλεται Παραγωγός και μας γράφει απο Ουγγαρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,928 μηνύματα.

H Imadlak έγραψε στις 19:43, 17-12-11:

Οταν δεν υπαρχει η λεξη ''θελω'' στο λεξιλογιο σου...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Imadlak : 16-03-14 στις 22:04.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Mercury (Doctor)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Mercury
Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 30 ετών , επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,749 μηνύματα.

O Mercury Madman with a blue box... έγραψε στις 20:05, 17-12-11:

Οταν τα θελω μου γινουν τα πρεπει τους.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Mercury : 15-02-12 στις 01:23.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Jeanjean (John)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Jeanjean
Ο John αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 172 μηνύματα.

O Jeanjean Το πάθος κάνει τον κόσμο να γυρίζει. έγραψε στις 23:08, 05-02-12:

Δεν είναι τα πράγματα.Δεν είναι οι σκέψεις.Είναι το να συνειδητοποιείς πως η ομορφιά της υπαρξής σου σου έχει δωθεί από την αρχή.Η ευτυχία, η γαλήνη είναι μέσα σου.Δεν χρειάζεται ψάξιμο.Θελει απλά να κοιτάξεις προς τα εκεί.Και θα πλημμυρίσει το είναι σου με ενα αίσθημα ολοκλήρωσης.Βεβαια εχω και το άλλο.Ευτυχία είναι αυτό που ζει ένας πραγματικά ερωτευμένος.Είναι εκείνη η στιγμή που γευεσε την ψυχική αιωνιότητα.Η στιγμή που φανερώνεται η ουσία της υπαρξης σου.Γιατί βρήκε λόγο για να φανερωθεί.Είναι τότε που οι αντιστάσεις και οι άμυνες του επίγειου εαυτού σου εκμηδενίζονται και αφηνουν την ''ουσία'' να βγει και να την αντιληφθείς.Και όλα αυτά λόγω του άλλου.Η καλύτερα,λόγω της ψευδαισθησης του ερωτα,εξαφανίζονται τα εμπόδια που βάζεις,και φανερώνεται η αλήθεια.Μέσα από το ψέμα,ξεπηδάει η αλήθεια και σε διακατέχει.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Katerina S (Κατερίνα Μουρατίδου)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Katerina S
H Κατερίνα Μουρατίδου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 195 μηνύματα.

H Katerina S what the water gave me έγραψε στις 18:19, 22-07-12:

Ευτυχια ειναι μερικες τοσες δα στιγμες που κανουν την καρδια σου να χτυπαει με μανια στο στηθος σου, ετοιμη να βγει εξω. Ενα ξυπνημα που σου υποσχεται πολλα, το αγαπημενο σου φαγητο που σου το ετοιμασε η μαμα σου επειδη το λατρευεις, απειρες βουτιες στην θαλασσα μεχρι να ζαλιστεις, το καψιμο του ηλιου στο δερμα σου, τα ξεκαρδισματα με τους φιλους σου που δεν ξερεις απο που προερχονται, μια βραδινη βολτα με ησυχο αερακι και το χερι του/της αγαπημενου/ης σου να σγιγγει το δικο σου, η νικη σου σε μια παρτιδα ταβλι, ενα βλεμμα που σε κανει να νιωθεις ασφαλεια...καθως και πολλες ακομα στιγμες, οι οποιες ειναι μικρες αλλα τοσο σημαντικες. Για μενα αυτο ειναι ευτυχια.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη venividivici
H venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 16,737 μηνύματα.

H venividivici έγραψε στις 21:53, 31-07-12:

Το να χαμογελάς ακόμη κι όταν όλα πάνε στραβά.....

Παράθεση

AmaliaBlack

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη AmaliaBlack
H AmaliaBlack αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.

H AmaliaBlack έγραψε στις 22:12, 31-07-12:

Αυτο δν γινεται! Ποτε χαμογελασες ενω ολα σου πηγαιναν στραβα; Ευτυχια κατα την γνωμη μου μπορουν να θεωρηθουν ολες οι καλες στιγμες που περασες και βρισκονται στα πιο απλα και καθημερινα πραγματα. Π.χ. να ξυπνας και να σκεφτεσαι οτι υπαρχουν ατομα που νοιαζονται πραγματικα για σενα...

Παράθεση

BLUE SEA (Τέσα Ηλιού)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη BLUE SEA
H Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,603 μηνύματα.

H BLUE SEA Μπαμπά μου,θα ζεις πάντα στην καρδιά μου έγραψε στις 22:28, 31-07-12:

Η πνευματική ελευθερία!!!

Παράθεση

just smile!

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη just smile!
H just smile! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 235 μηνύματα.

H just smile! full of tears έγραψε στις 11:41, 09-08-12:

Δεν ειμαι σιγουρη πως ειναι σωστο αυτο που θα πω(δεν νομιζω οτι εχω νιωσει ποτε την ευτυχια για να απαντησω με βεβαιοτητα) απλα το φανταζομαι σαν ενα δυνατο συναισθημα που ξεπερνα την πληροτητα και το οκ.Μαλλον είναι ενα δυνατο κι ευχαριστο συναισθημα(οπως η αγαπη) σε μια δοση που νομιζεις οτι η καρδια σου θα βγει απο το στηθος σου θα αρχισει να πετα,και θα κανει κολοτουμπες στον αερα

χιχι καρδια κομανετσι

Παράθεση

BLUE SEA (Τέσα Ηλιού)

Διακεκριμένο μέλος

H Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,603 μηνύματα.

H BLUE SEA Μπαμπά μου,θα ζεις πάντα στην καρδιά μου έγραψε στις 11:52, 09-08-12:

Αρχική Δημοσίευση από nancaki@papaki
Δεν ειμαι σιγουρη πως ειναι σωστο αυτο που θα πω(δεν νομιζω οτι εχω νιωσει ποτε την ευτυχια για να απαντησω με βεβαιοτητα) απλα το φανταζομαι σαν ενα δυνατο συναισθημα που ξεπερνα την πληροτητα και το οκ.Μαλλον είναι ενα δυνατο κι ευχαριστο συναισθημα(οπως η αγαπη) σε μια δοση που νομιζεις οτι η καρδια σου θα βγει απο το στηθος σου θα αρχισει να πετα,και θα κανει κολοτουμπες στον αερα

χιχι καρδια κομανετσι

Συμφωνώ μ' αυτά που λες.

Παράθεση

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Gilda
H Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.

H Gilda Ας διάβαζες να πέρναγες.. έγραψε στις 12:04, 09-08-12:

Για μένα δεν υπάρχει ευτυχισμένη ζωή.
Πιστεύω πως ευτυχία είναι διάφορες μικρές στιγμές μέσα στη μέρα, μιρκές στιγμές, παιχνίδια με το σκύλο, ένας ωραίος περίπατος, ρομαντικές στιγμές, τις οποίες σκέφτεσαι στο τέλος της μέρας και κοιμάσαι με χαμόγελο.

Δυστυχία είναι όταν παύουν να υπερισχύουν αυτές οι στιγμές.

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

GeoSevilla

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη GeoSevilla
Ο GeoSevilla αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 60 μηνύματα.

O GeoSevilla έγραψε στις 21:02, 19-09-12:

η ευτυχια για εμενα ειναι ηθικη και οχι υλικη....ευτυχια ειναι να ξυπνας υγιης το πρωι,να πηγαινεις στην δουλεια σου και να βοηθας τον συνανθρωπο σου για την ευημερια της κοινωνιας.

Παράθεση

Speedy

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Speedy
Ο Speedy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αγρίνιο (Αιτωλο/νία). Έχει γράψει 656 μηνύματα.

O Speedy έγραψε στις 20:14, 21-09-12:

Αρχική Δημοσίευση από GeoSevilla
η ευτυχια για εμενα ειναι ηθικη και οχι υλικη....ευτυχια ειναι να ξυπνας υγιης το πρωι,να πηγαινεις στην δουλεια σου και να βοηθας τον συνανθρωπο σου για την ευημερια της κοινωνιας.
Εντάξει το μόνο σίγουρο είναι ότι δεν μένεις στην χώρα που ονομάζεται Ελλάδα. Από την αρχή του συλλογισμού σου το αντιλήφθηκα άλλα όταν έφθασα στο τέλος το επιβεβαίωσα..

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

kit-kat

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη kit-kat
H kit-kat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,502 μηνύματα.

H kit-kat έγραψε στις 18:12, 26-10-12:

κατα την αποψή μου,για να είσαι ευτύχης πρέπει πάνω από όλα να σαι σωματικά και ψυχικά ( οσο ειναι δυνατό αυτο) να είσαι υγιής!όλα τα άλλα μετά έρχονται.....

Παράθεση

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη venividivici
H venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 16,737 μηνύματα.

H venividivici έγραψε στις 23:34, 31-10-12:

Μοίρασμα...

Παράθεση

diotima

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη diotima
Ο diotima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,868 μηνύματα.

O diotima έγραψε στις 23:36, 31-10-12:

Η σοκολατα
Απο χτες ευτυχιζομαι συχνα με τα σοκολατακια που μου εφεραν

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

lowbaper92

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη lowbaper92
Ο lowbaper92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,330 μηνύματα.

O lowbaper92 έγραψε στις 23:49, 31-10-12:

Τι είναι πραγματική ευτυχία στην ζωή;
Το κατούρημα μετά από ένα καφάσι μπύρες

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

εμμα_τριντεντ

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη εμμα_τριντεντ
H εμμα_τριντεντ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,120 μηνύματα.

H εμμα_τριντεντ έγραψε στις 00:06, 01-11-12:

Τι είναι πραγματική ευτυχία στην ζωή κατά την γνώμη σας;
η οικογένειά μου.

Το γεμάτο ζωντάνια χαμόγελο και συγκινημένο βλέμμα του μπαμπά μου κάθε φορά όταν τον παίρνει ο αδερφός μου τηλέφωνο μιας και σπουδάζει μακριά από το σπίτι. Τα δακρυσμένα από νοσταλγία και ταυτόχρονα χαρά μάτια της μαμάς μου όταν βλέπει φωτογραφία δικιά μου με τον αδερφό μου και χαμογελά γεμάτη περηφάνια. Και η αστεία φωνούλα του αδερφού μου όταν μου μιλάει και με φωνάζει χαιδευτικά με το παρατσούκλι μου θέλοντας να με πειράξει και να με κάνει να γελάσω.

Παράθεση

DrStrangelove

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη DrStrangelove
Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μοντέλο . Έχει γράψει 4,005 μηνύματα.

O DrStrangelove έγραψε στις 00:24, 01-11-12:

Mόνο η αγάπη.

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

kostasza

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη kostasza
Ο kostasza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 42 ετών , επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 16 μηνύματα.

O kostasza έγραψε στις 13:59, 01-11-12:

Ευτυχία μου είναι η δυστυχία των άλλων.

Παράθεση

Στο διάολο πάμε (Λενιώ)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Στο διάολο πάμε
H Λενιώ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 609 μηνύματα.

H Στο διάολο πάμε Till we get a piece, fuck peace έγραψε στις 20:04, 20-11-13:

Ευτυχία είναι να νιώθεις ευτυχισμένος χωρίς να ξέρεις γιατί ακριβώς...απλά έτσι!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Itach1 (Τζουτζουμπρούτζος)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Itach1
Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,189 μηνύματα.

O Itach1 THINK LESS, LIVE MORE έγραψε στις 22:18, 20-11-13:

Να έχεις πλάι σου καλούς φίλους!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

nPb

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη nPb
Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ρουμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,116 μηνύματα.

O nPb έγραψε στις 12:27, 22-11-13:

Nα έχεις δίπλα σου ανθρώπους που να σε αγαπούν γι' αυτό που είσαι, χωρίς να έχουν λογική συμφέροντος.

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ερινύς (Rin)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Ερινύς
H Rin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών , επαγγέλεται Παιδίατρος και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 12,202 μηνύματα.

H Ερινύς Ab aeterno. έγραψε στις 16:23, 22-11-13:

Εγώ πιστεύω ότι όταν μπορείς να χαρείς με την χαρά του άλλου χωρίς να αισθανθείς ζήλια, ανταγωνιστικότητα, κακία κλπ, είσαι και συ πραγματικά ευτυχισμένος. Το θεωρώ βασικό κριτήριο. Αλλιώς κάθεσαι και μιζεριάζεις με την ευτυχία του άλλου.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

BLUE SEA (Τέσα Ηλιού)

Διακεκριμένο μέλος

H BLUE SEA Μπαμπά μου,θα ζεις πάντα στην καρδιά μου έγραψε στις 16:32, 22-11-13:

Για εμένα τίποτα το ιδιαίτερα εντυπωσιακό.
Στα 36 μου χρόνια έχω απλώς την ανάγκη να ζήσω μια ξένοιαστη στιγμή, πίνοντας καφέ στη βεράντα μου και γράφοντας ποιήματα χωρίς να σκέφτομαι deadlines και υποχρεώσεις. Αυτό που φαίνεται τόσο απλό δεν έχω την ευχέρεια να το κάνω λόγω των πολλών μου υποχρεώσεων, αν και το έχω τόσο ανάγκη.

Παράθεση

Red Hot Chili L

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Red Hot Chili L
Ο Red Hot Chili L αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 49 ετών . Έχει γράψει 129 μηνύματα.

O Red Hot Chili L έγραψε στις 17:59, 22-11-13:

Δεν υπάρχει διαρκής "ευτυχία". Η ευτυχία είναι στιγμές. Αν μέσα σε ένα 24ωρο αισθανθείς ευτυχισμένος έστω και για 15 δευτερόλεπτα, τότε είσαι οκ. Κατά τα λοιπά, για να μπορείς να είσαι έστω 15'' ευτυχής, θα πρέπει να συντρέχουν ορισμένες προϋποθέσεις. Να είσαι ευχαριστημένος με τον εαυτό σου, να είσαι ικανός να νοιώσεις αγάπη και να αφήσεις τον εαυτό σου να αγαπηθεί, να μη φοβάσαι να μοιραστείς πράγματα, συναισθήματα και καταστάσεις, να μην είσαι τέρμα εαυτούλης και να έχεις συναίσθηση του που βρίσκεσαι και τι γίνεται γύρω σου. Το να είσαι στην καρακοσμάρα σου και να αισθάνεσαι ευτυχισμένος ενώ γύρω σου ο κόσμος δυστυχεί και υποφέρει, το θεωρώ ίσως το εμετικότερο πράγμα που υπάρχει.

Παράθεση

mirto.dr (Μυρτώ)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη mirto.dr
H Μυρτώ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 177 μηνύματα.

H mirto.dr έγραψε στις 19:11, 22-11-13:

οι αληθινοι φιλοι και ενας επικος ερωτας...δεν χρειαζομαστε τιποτα παραπανω αλλα και τιποτα λιγοτερο για να ειμαστε ευτυχισμενοι..σκεφτειτε το!!!

Παράθεση

nPb

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη nPb
Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ρουμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,116 μηνύματα.

O nPb έγραψε στις 19:13, 22-11-13:

Αρχική Δημοσίευση από mirto.dr
οι αληθινοι φιλοι και ενας επικος ερωτας...δεν χρειαζομαστε τιποτα παραπανω αλλα και τιποτα λιγοτερο για να ειμαστε ευτυχισμενοι..σκεφτειτε το!!!
μέχρι να βρεθεί ο ...έρωτας, φτάνουν οι φίλοι

Παράθεση

mirto.dr (Μυρτώ)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη mirto.dr
H Μυρτώ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 177 μηνύματα.

H mirto.dr έγραψε στις 19:21, 22-11-13:

Αρχική Δημοσίευση από nPb
μέχρι να βρεθεί ο ...έρωτας, φτάνουν οι φίλοι

Εδω θα συμφωνήσω αγαπητέ nPb...Αυτοί δίνουν στην ζωή μας αξία πριν αλλα και μετα απο τον ερχομο του...

''I've heard it said
That people come into our
lives for a reason
Bringing something we must
learn, and we are led
to those who help us
most to grow
If we let them,
and we help them in return
Well, I don't know
if that's true
But I know..I am who I am today
Because I knew them...

Παράθεση

nPb

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη nPb

O nPb έγραψε στις 19:22, 22-11-13:

Αρχική Δημοσίευση από mirto.dr
Εδω θα συμφωνήσω αγαπητέ nPb...Αυτοί δίνουν στην ζωή μας αξία πριν αλλα και μετα απο τον ερχομο του...

''I've heard it said
That people come into our
lives for a reason
Bringing something we must
learn, and we are led
to those who help us
most to grow
If we let them,
and we help them in return
Well, I don't know
if that's true
But I know..I am who I am today
Because I knew them...
Επειδή όλα έχουν μια αρχή και ένα τέλος, πρέπει κάτι να μένει για το τέλος. Υπεράνω σαρκικής ηδονής..

Παράθεση

Akis_Megara (possit felix esse)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Akis_Megara
Ο possit felix esse αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,292 μηνύματα.

O Akis_Megara Vanitas vanitatum, omnia vanitas έγραψε στις 23:50, 22-11-13:

Άνθρωποι που σ' αγαπούν και τους αγαπάς. Υποθέτω. Δεν ξέρω. Αρκετά πολύπλοκο ερώτημα για να το απαντήσει κανείς στα 18 του. Πολλές φορές λέμε ''άνθρωποι να σ' αγαπούν-να τους αγαπάς" κλπ, αλλά όλο και κάτι μας λείπει και τρωγόμαστε με τον εαυτό μας. Θέλει κάποια συνειδητοποίηση το πράγμα και καθορισμό τον στόχων του καθενός.

Παράθεση

κυρια_κη

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη κυρια_κη
H κυρια_κη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7 μηνύματα.

H κυρια_κη kimamai se pagkakia &onirevomai suvlakia έγραψε στις 02:35, 16-12-13:

Ευτιχία ειναι ένα δίπιτο με σώς αναμεσα στις πίτες*___*

Παράθεση

μαρινακι96

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη μαρινακι96
H μαρινακι96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 66 μηνύματα.

H μαρινακι96 έγραψε στις 16:03, 21-12-13:

Να εισαι καλα με τν εαυτο σου κι να εχεις κοντα σου αυτους που αγαπας:-)

Παράθεση

Panos188 (Ριχάρδος)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Panos188
Ο Ριχάρδος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 926 μηνύματα.

O Panos188 έγραψε στις 16:49, 21-12-13:

Δείτε το παρακάτω βίντεο, πραγματικά αφιερώστε ένα τεταρτάκι, αξίζει. http://www.ted.com/talks/david_stein...s+HD+-+Site%29
Έχει να κάνει με το γεγονός ότι όταν είμαστε ευγνώμων για αυτά που έχουμε, τότε εκτιμάμε περισσότερο τα πράγματα! Το να σηκωθούμε απ' το κρεβάτι χωρίς πρόβλημα και να μην έχουμε ένα σοβαρό πρόβλημα υγείας να μας μαραζώνει πιστεύω μας κάνει να εκτιμάμε περισσότερο τις στιγμές που είμαστε καλά!

Παράθεση

Nicole1987

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Nicole1987
H Nicole1987 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 219 μηνύματα.

H Nicole1987 Γατες..τα πιο αξιολατρευτα πλασματα έγραψε στις 00:10, 02-02-14:

Οντως η ευτυχια δεν ειναι συνεχως. Μερικες στιγμες ειναι. Αν ημασταν συνεχεια ευτυχισμενοι θα ταν βαρετο, δεν θα χε αξια η ευτυχια.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Deutsch... Lover (Everl)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Deutsch... Lover
H Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,281 μηνύματα.

H Deutsch... Lover Lebenslust. έγραψε στις 00:53, 02-02-14:

Ευτυχια ειναι εκεινα τα μικρα πραγματα που κανουν την ζωη του καθενος τοσο ομορφη, τοσο ξεχωριστη... Ευτυχια ειναι η πρωτη συναντηση με ενα ατομο που μιλας τοσο καιρο, ευτυχια ειναι μια μικρη επιτυχια, ευτυχια ειναι ενα χαμογελο απο ατομα που αγαπας, ευτυχια ειναι να περνας τις ωρες σου με πραγματα που να σε γεμιζουν, ευτυχια ειναι να εχεις λιγα αλλα αληθινα ατομα στην ζωη σου... Ευτυχια ειναι ολες εκεινες οι στιγμες που δεν κοιταξες το ρολοι σου!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mindcircus
H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,626 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 23:44, 02-02-14:

Η καλή συντροφιά, η αγάπη, η συμπαράσταση, ο καλός χαρακτήρας...
Η ζωή είναι πολύ μα πάρα πολύ μικρή, αξίζει να την ζεις με ανθρώπους που αγαπάς και σε αγαπούν... Κι αν υπάρχει αγάπη και καταννόηση όλα λύνονται κι όλα γίνονται....

Το πίστευα και το πιστεύω απο τα βάθη της καρδιάς μου κι ας υπήρχαν φορές που παρολίγο να παρασυρθώ. Η ουσία είναι μία, η πραγματικότητα είναι αυτή κι όποιος τη βιώσει, έχει πιάσει το νόημα. Πολλές φορές οι άνθρωποι, αφελώς το χάνουμε. Λίγο η καθημερινότητα, λίγο η επιρροή... Είναι λίγοι, ελάχιστοι που έχουν πιάσει το νόημα το πραγματικό της ζω'ης. Και πολλοί άλλοι ίσως καθυστερούν αναλώνοντας τη ζωή τους σε ανούσια πράγματα, συνήθως αθέλα τους. Θέλει χαρακτήρα να συνειδητοποιήσει και να δοκιμάσει να βιώσει κάποιος το αληθινό νόημα ή πολλά χαστούκια ή γήρας, εποχή που γίνεται ο απολογισμός διότι ο θάνατος καταφθάνει...Υπάρχουν κι ορισμένοι που ούτε και τότε το αντιλαμβάνονται και δυστυχώς δε δοκίμασαν ποτέ να το βιώσουν...

Η ζωή είναι πολύ, μα πάρα πολύ μικρή.. Τα χρόνια κυλούν να γάργαρο νερό...

Ζήσε το τώρα, σαν να μην υπάρχει το αύριο, αυτό είναι το μότο μου το οποίο προσωπικά ακολουθούσα κι ακολουθώ... κι όταν πάω να παρασυρθώ, μου δίνω μερικά χαστούκια να συνέλθω!

Θέλω να ''φύγω'' μια μέρα, όταν έρθει κι εμένα η ώρα μου (η οποία αργεί πάρα πολύ )

έχοντας δώσει πολύ κι έχοντας ζήσει με πολλή, πάρα πολύ, απεριόριστη αγάπη!....

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη mindcircus : 03-02-14 στις 00:04.
Παράθεση

merry poppins

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη merry poppins
H merry poppins αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φωτογράφος και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 412 μηνύματα.

H merry poppins έγραψε στις 23:57, 02-02-14:

η μερεντα

Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,626 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 00:08, 03-02-14:

Ξέχασα να το αναφέρω.. Στην παραπάνω μου απάντηση, παρακαλείσθε να συμπεριληφθεί ώς υστερόγραφο με μεγάλο αστέρι!

Σοβαρολογώ!

Παράθεση

Teaser (Κώστας)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Teaser
Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 94 μηνύματα.

O Teaser έγραψε στις 00:26, 03-02-14:

Ευτυχια ειναι οταν πας να ξαπλωσεις για να κοιμηθεις και δεν σου περνανε απο το μυαλο ολες αυτες οι σκεψεις.Και δυστυχως τελευταια δε κοιμαμαι καλα...

Παράθεση

Sail Beg

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Sail Beg
Ο Sail Beg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 305 μηνύματα.

O Sail Beg ax έγραψε στις 01:22, 03-02-14:

Απαντω με εναν στιχο ενος ποιηματος που διαβασα κατα τυχη τωρα τελευταια...

'' I want to know if you can be alone with yourself,
and if you truly like the company you keep
in the empty moments.''

6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 00:38, 04-02-14:

Αρχική Δημοσίευση από Sail Beg
Απαντω με εναν στιχο ενος ποιηματος που διαβασα κατα τυχη τωρα τελευταια...

'' I want to know if you can be alone with yourself,
and if you truly like the company you keep
in the empty moments.''

Αυτες τις στιγμες τις απολαμβανω απιστευτα...

Παράθεση

Panos188 (Ριχάρδος)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Panos188
Ο Ριχάρδος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 926 μηνύματα.

O Panos188 έγραψε στις 01:15, 04-02-14:

Αρχική Δημοσίευση από Teaser
Ευτυχια ειναι οταν πας να ξαπλωσεις για να κοιμηθεις και δεν σου περνανε απο το μυαλο ολες αυτες οι σκεψεις.Και δυστυχως τελευταια δε κοιμαμαι καλα...
Είναι και κάτι στιγμές που δε μπορείς να κοιμηθείς απ' τη χαρά σου. Αλλά δυστυχώς υπάρχουν κι αυτές που λες εσύ.

Παράθεση

Dalian (Substrata)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Dalian
H Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 2,611 μηνύματα.

H Dalian έγραψε στις 19:06, 09-02-14:

1) Να κάνεις ό,τι γουστάρεις χωρίς περιορισμούς ή υποχρεώσεις (λίγο δύσκολο από μια ηλικία και μετά)

2) Απουσία κάποιου deadline ή πίεσης (same as above)

3) Να μάθεις να αποβάλλεις αρνητικά συναισθήματα ή προσκολλήσεις σε εμπαθή άτομα

5) Το φαγητό

6) Απόκτηση νέων πληροφοριών που θα συντελέσουν στην βελτίωση του χαρακτήρα σου

7) Απάθεια προς καταστάσεις/ανθρώπους που στοχεύουν στο να σε πληγώσουν

8] Να ανακαλύπτεις νέα κομμάτια που σε βοηθούν στο να καταλάβεις τον εαυτό σου λιγάκι καλύτερα

μερικά που μπορούσα να σκεφτώ... still learning

Παράθεση

nPb

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη nPb

O nPb έγραψε στις 19:09, 09-02-14:

Να τρως μια πάστα σοκολάτα με ένα πρόσωπο που αγαπάς πολύ...

Παράθεση

Mάιρα

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Mάιρα
H Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,674 μηνύματα.

H Mάιρα έγραψε στις 19:13, 09-02-14:

Να τρως μια πάστα σοκολάτα με ένα πρόσωπο που αγαπάς πολύ...
Eίσαι τόσο ρομαντικούλης μωρέ!

Να μπορείς να τρώς σοκολάτες και μετά να μην σου βγαίνουν σπυράκια.

Παράθεση

nPb

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη nPb

O nPb έγραψε στις 19:14, 09-02-14:

Να μπορείς να τρως σοκολάτες με την Μαρία και να μην της βγαίνουν σπυράκια...

Παράθεση

Mάιρα

Διακεκριμένο μέλος

H Mάιρα έγραψε στις 19:18, 09-02-14:

Να μπορείς να τρως σοκολάτες με την Μαρία και να μην της βγαίνουν σπυράκια...
ΧΑΧΑΧΑ έλα κοκκινίζω, στάματα. πολύ τυχερός θα είναι αυτός που θα φάει μαζί μου σοκολάτα, ναι.

Παράθεση

Inna De (Τζιτζι)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Inna De
H Τζιτζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Παλούκια (Αττική). Έχει γράψει 51 μηνύματα.

H Inna De έγραψε στις 20:59, 15-02-14:

Να εισαι με τα προσωπα π αγαπας,την οικογενεια σου,τους φιλους σου...

Παράθεση

Mάιρα

Διακεκριμένο μέλος

H Mάιρα έγραψε στις 09:42, 16-02-14:

Πραγματική ευτυχία είναι να υπάρχουν άτομα που θα συνεχίζουν να σε αγαπούν ό,τι και αν συμβεί, ακόμη και φταίς εσύ για αυτά που συμβαίνουν.

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους