Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,094 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,077 μηνύματα σε 74,651 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Τι είναι πραγματική ευτυχία στη ζωή κατά τη γνώμη σας;

BLUE SEA (Τέσα Ηλιού)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη BLUE SEA
H Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,603 μηνύματα.

H BLUE SEA Μπαμπά μου,θα ζεις πάντα στην καρδιά μου έγραψε στις 16:55, 16-02-14:

Πραγματική ευτυχία είναι να είσαι ο εαυτός σου! Το τονίζω αυτό! Το πιο πολλά προβλήματα και οι μεγαλύτερες απογοητεύσεις προκύπτουν από το γεγονός ότι κάποιοι άνθρωποι προσπαθούν να δείξουν κάτι διαφορετικό από αυτό που είναι και φέρονται διαρκώς συγκαταβατικά, προκειμένου να γίνουν αποδεκτοί από τους άλλους. Ένα τέτοιο άτομο ήμουν κι εγώ μέχρι τα 35. Είχα πάντα δουλοπρεπή συμπεριφορά. Από παιδάκι θυμάμαι τον εαυτό μου να λέει "ναι" σε όλα. Φερόμουν σαν είλωτας. Την ίδια τακτική συνέχισα και ως φοιτήτρια και ως εργαζόμενη, αλλά και σε όλα τα επίπεδα των κοινωνικών μου σχέσεων. Θα σας πω παραδείγματα: 1) Κάποια φορά βρήκα ένα δυσεύρετο ξενόγλωσσο βιβλίο για μια εργασία μας στο πανεπιστήμιο και προσφέρθηκα να το αφήσω σ' ένα βιβλιοπωλείο που βρίσκεται στα όρια Ηλιούπολης και Αγίου Δημητρίου, κοντά στην περιοχή που μένω, δηλαδή. Κάποιοι μου πρότειναν να το αφήσω σ' ένα βιβλιοπωλείο στου Ζωγράφου, γιατί έχει καλύτερες τιμές στις φωτοτυπίες. Το έκανα ο βλάκας και πέρασα τη μισή μου μέρα στους δρόμους, γιατί ο δήμος Ζωγράφου απέχει πολύ απ΄την Ηλιούπολη. Για να πάω χρειάστηκε να αλλάξω 3 μέσα συγκοινωνίας. Για να καλύψω τον χρόνο που έχασα, διάβαζα όλη τη νύχτα. Φρίξατε, ε; Με το δίκιο σας. 2) Μια άλλη φορά πάλι η υπάλληλος του κυλικείου με έβαλε να κουβαλήσω ένα τελάρο με παρτοκαλάδες, ενώ εγώ εργαζόμουν στη μηχανογράφηση, δεν ήταν δική μου δουλειά. Παρ' όλα αυτά το έκανα ο βλάκας. Να μην συνεχίσω με άλλα παραδείγματα.
Τι με έκανε να αλλάξω; Πέρυσι το Μάιο παρουσίασα μια γενική αδιαθεσία με ζαλάδες, έλκος, κόπωση, απότομη απώλεια βάρους, λευκοπενία και πόναγε όλο το σώμα μου. Χρειάστηκε να πάρω τρεις μέρες άδεια από τη δουλεία μου. Να είναι καλά οι γονείς μου που με φρόντισαν. Κατάλαβα λοιπόν ότι όλα αυτά τα συμπτώματα απέρρεαν από συσσωρευμένη πίεση. Αποφάσισα λοιπόν μια και έξω να αλλάξω τακτική. Αυτό ήταν το δώρο που έκανα στον εαυτό μου τον περασμένο Ιούνιο, στα γενέθλιά μου.
Σας πληροφορώ όχι μόνο δεν στράβωσε κανείς μαζί μου που άλλαξα στάση ζωής κι έγινα πιο διεκδικητική, αλλά με εκτιμούν και περισσότερο και ξέρουν ότι η Καρυάτιδα είναι ευσυνείδητη και γενναιόδωρη, αλλά βάζει και τα όριά της εκεί που πρέπει.
Συγνώμη αν σας κούρασα με την προσωπική μου εμπειρία. Την κατέθεσα με πρόθεση να βοηθήσω όποιον αντιμετωπίζει το ίδιο πρόβλημα.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Mariaal

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Mariaal
H Mariaal αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 136 μηνύματα.

H Mariaal έγραψε στις 17:20, 16-02-14:

Να είσαι υγιής και εσύ και οι γύρω σου.
Να έχεις δίπλα σου τα άτομα που αγαπάς.
Να ασχολείσαι με αυτό που πραγματικά θες και να μπορείς να ζεις από αυτό.
Να έχεις τη δυνατότητα να κάνεις αμέτρητα ταξίδια.
Να έχεις μια γεμάτη βιβλιοθήκη.
Να έχεις κάθε βδομάδα ένα εισητήριο για μία ενδιαφέρουσα παράσταση,συναυλία κλπ.
Να έχεις ανοιχτούς ορίζοντες, ελεύθερο πνεύμα και αυτογνωσία.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

7 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

laurentides

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη laurentides
H laurentides αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 196 μηνύματα.

H laurentides έγραψε στις 21:23, 15-03-14:

Ευτυχία είναι να ξέρεις ότι υπάρχει έστω και ένας άνθρωπος στον κόσμο που να σε αγαπάει γι'αυτό που είσαι

9 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Sail Beg

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Sail Beg
Ο Sail Beg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 305 μηνύματα.

O Sail Beg ax έγραψε στις 21:56, 15-03-14:

Στις στιγμές μοναξιάς σου να είσαι υπερήφανος γι'αυτό που είσαι και γι'αυτά που έχεις πετύχει.

7 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

BLUE SEA (Τέσα Ηλιού)

Διακεκριμένο μέλος

H Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,603 μηνύματα.

H BLUE SEA Μπαμπά μου,θα ζεις πάντα στην καρδιά μου έγραψε στις 22:32, 15-03-14:

Αρχική Δημοσίευση από nPb
Να τρως μια πάστα σοκολάτα με ένα πρόσωπο που αγαπάς πολύ...
Συμφωνώ απόλυτα. Να είναι καλά ο ζαχαροπλάστης της γειτονιάς μου που φτιάχνει και πάστες με στέβια και μπορώ να τις απολαμβάνω πού και πού η καημένη χωρίς τύψεις.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Nefeli Graf (νεφ)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Nefeli Graf
H νεφ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ιταλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,675 μηνύματα.

H Nefeli Graf έγραψε στις 22:33, 15-03-14:

• Να βλέπεις το χαμόγελο στα χείλη ταλαιπωρημένων ανθρώπων και να ξέρεις ότι προήλθε απ' εσένα.
  • Να έχεις την υγεία σου και να το εκτιμάς.
  • Να προσπαθείς να πετύχεις τα όνειρά σου με κάθε τίμημα, ακόμα και αν ξέρεις ότι θα χαθούν τα πάντα κάποια στιγμή. Θα έχεις περάσει περίοδο που σε έκανε ευτυχισμένο...
    (<<Ανάσκελη να χαίρεσαι την αυγή των πραγμάτων>>.Οδυσσέας Ελύτης)
  • Να ξέρεις ότι η οικογένεια σου σε στηρίζει και έχεις φίλους που δεν θα σε απογοητεύσουν ποτέ. Αυτό είναι ευτυχία...

Παράθεση

ΑνεξαρτητηΛεμε

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη ΑνεξαρτητηΛεμε
H ΑνεξαρτητηΛεμε αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 82 μηνύματα.

H ΑνεξαρτητηΛεμε έγραψε στις 15:50, 16-03-14:

μουσικη κ ευτυχια πανε πακετο πιστευω :-)

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη prinCess.
H prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 5,644 μηνύματα.

H prinCess. έγραψε στις 15:59, 16-03-14:

Ευτυχία είναι να ανοίγεις τα μάτια σου το πρωί και στα πρώτα δεύτερα να σκέφτεσαι κάτι/καποιον/καποια και να χαμογελάς.
Η καλή μέρα από το πρωί φαίνεται, ακόμα κι αν ξυπνάς στις 2.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Deutsch... Lover (Everl)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Deutsch... Lover
H Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,281 μηνύματα.

H Deutsch... Lover Lebenslust. έγραψε στις 16:11, 16-03-14:

-Ευτυχία είναι να ξέρεις ότι έχεις δίπλα σου λίγα άτομα μα αληθινά
-Ευτυχία είναι να αγωνίζεσαι καθημερινά για να πετύχεις έναν μεγάλο στόχο που έχεις βάλει
-Ευτυχία είναι να είσαι υγιής
-Ευτυχία είναι να μπορείς να προσφέρεις λίγη από την αγάπη σου σε κάποιον

Και θα έρθει καιρός που ένα μεγάλο σου όνειρο θα έχει πραγματοποιηθεί και εκείνοι που βοήθησες ή εκείνοι που ήταν δίπλα σου όλον αυτόν το καιρό θα καμαρώνουν και θα χαίρονται πραγματικά για την επιτυχία σου.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

_fairygirl_ (Τηγάνι)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη _fairygirl_
H Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 5,251 μηνύματα.

H _fairygirl_ Σουλμέτ της Κατσαρόλας~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 17:27, 16-03-14:

Εγώ πάλι είμαι της άποψης:" Αυτό που πρέπει να καταλάβουν οι άνθρωποι είναι ότι δεν γίνεται να΄σαι για πάντα ευτυχισμένος. Η ευτυχία είναι στιγμές."
Οπότε αν με ρωτούσε κάποιος θα απαντούσα οποιαδήποτε στιγμή με έκανε να ξεχάσω και να περάσω καλά. Με οποιοδήποτε τρόπο.

Παράθεση

Fast

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Fast
Ο Fast αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Barman/Barwoman . Έχει γράψει 1,397 μηνύματα.

O Fast έγραψε στις 22:54, 16-03-14:

Ευτυχία είναι να ξυπνάς το πρωΐ με ένα φλεγόμενο πάθος.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Fast : 17-03-14 στις 00:29.
Παράθεση

Dimitris_SM

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Dimitris_SM
Ο Dimitris_SM αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 206 μηνύματα.

O Dimitris_SM έγραψε στις 23:11, 16-03-14:

Ευτυχια ειναι να βρισκεις τον εαυτο σου(ποια ειναι τα θελω σου,οι προτιμησεις σου,οι αναγκες σου ) και να ζεις συμφωνα με αυτον.Ολοι μας σχεδον συμβιβαζομαστε με νορμες του τυπου ''ευτυχια ειναι να εχεις παιδια'' ή ''να ταξιδευεις''.Δεν πιστευω οτι υπαρχει στανταρ συνταγη.Η ευτυχια του καθε ανρθωπου κρυβεται μεσα του και μονο αυτος μπορει να την ανακαλυψει.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Polymnia

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Polymnia
H Polymnia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 766 μηνύματα.

H Polymnia έγραψε στις 23:14, 16-03-14:

Αρχική Δημοσίευση από Fast
Ευτυχία είναι να ξυπνάς το πρωΐ με ένα φλεγώμενο πάθος.
Eυτυχία είναι να ξυπνάς το πάθος με ένα φλεγόμενο πρωί.
Παρέα μ'ένα φλόγιστρο.
Φωτιά με φωτιά.

Παράθεση

hack3r

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη hack3r
Ο hack3r αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Μηχανικός λογισμικού και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 3,551 μηνύματα.

O hack3r έγραψε στις 12:59, 17-03-14:

Ευτυχία είναι να ξυπνάς στις 7 το πρωί να είσαι 10 χρονών και κάτω από το δέντρο να είναι το κάστρο playmobil. Όλα τ'άλλα είναι αλοιφές.

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Italian dream... (Βιβή)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Italian dream...
H Βιβή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας . Έχει γράψει 1,658 μηνύματα.

H Italian dream... μέρες παράξενες, θαυμάσιες μέρες... έγραψε στις 19:43, 17-03-14:

Για μένα, ευτυχία στην ζωή είναι τα όνειρα και οι στόχοι... Τα πρώτα δεν χρειάζεται απαραίτητα να είναι υλοποιήσημα, οι δεύτεροι δε όταν πραγματοποιούνται σου προσφέρουν αμέτρητη χαρά, όσο μικροι κι αν ειναι...

Παράθεση

Mάιρα

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Mάιρα
H Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,674 μηνύματα.

H Mάιρα έγραψε στις 21:03, 17-03-14:

Να ξυπνάς και να είναι Σάββατο.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Stavri_

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Stavri_
H Stavri_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και επαγγέλεται Barista . Έχει γράψει 4,621 μηνύματα.

H Stavri_ έγραψε στις 21:18, 17-03-14:

Αρχική Δημοσίευση από ch0c0lαtε.co0kiε
Να ξυπνάς και να είναι Σάββατο.
Να ξυπνάς... Γενικά.

Παράθεση

Mάιρα

Διακεκριμένο μέλος

H Mάιρα έγραψε στις 21:30, 17-03-14:

Αρχική Δημοσίευση από Stavri_
Να ξυπνάς... Γενικά.
Όντως η μεγαλύτερη ευτυχία στη ζωή είναι να ξυπνάς. Να ξυπνάς και να προσπαθείς να κάνεις τα όνειρα και τους στόχους σου εφικτούς.

Παράθεση

merry poppins

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη merry poppins
H merry poppins αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φωτογράφος και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 412 μηνύματα.

H merry poppins έγραψε στις 23:49, 17-03-14:

να κανεις τα ονειρα σου πραγματικοτητα...

Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mindcircus
H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,626 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 14:59, 18-03-14:

Το να μπορείς να επικοινωνείς με τους ανθρώπους σου. Να βγάζετε την άκρη!

Παράθεση

BLUE SEA (Τέσα Ηλιού)

Διακεκριμένο μέλος

H BLUE SEA Μπαμπά μου,θα ζεις πάντα στην καρδιά μου έγραψε στις 17:23, 18-03-14:

Η συμφιλίωση με τον εαυτό μας και με τους συνανθρώπους μας.

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

stacey_af

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη stacey_af
H stacey_af αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 233 μηνύματα.

H stacey_af λα λα λα έγραψε στις 21:21, 19-03-14:

όταν είναι χαρούμενη όλη η οικογένειά μου.. εγώ αυτό θεωρώ ευτυχία.

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Stavri_

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Stavri_
H Stavri_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και επαγγέλεται Barista . Έχει γράψει 4,621 μηνύματα.

H Stavri_ έγραψε στις 21:35, 19-03-14:

Η Υγεία! (όχι το νοσοκομείο ντε! ) Αν έχεις υγεία εσύ και οι άνθρωποί σου, είσαι ευτυχισμένος!

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,626 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 01:20, 20-03-14:

Να μη μασάς στα δύσκολα!

Παράθεση

Nefeli Graf (νεφ)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Nefeli Graf
H νεφ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ιταλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,675 μηνύματα.

H Nefeli Graf έγραψε στις 21:15, 20-03-14:

Παράθεση

Soleado Febrero ~

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Soleado Febrero ~
H Soleado Febrero ~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 690 μηνύματα.

H Soleado Febrero ~ έγραψε στις 21:50, 20-03-14:

Σήμερα είναι η παγκόσμια μέρα της ευτυχίας

εγώ η άκυρη

Παράθεση

Apep

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Apep
Ο Apep αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 106 μηνύματα.

O Apep έγραψε στις 08:03, 29-03-14:

Αρχική Δημοσίευση από Sail Beg
Τι είναι πραγματική ευτυχία στη ζωή κατά τη γνώμη σας;
H ψευδαίσθηση ότι είσαι....ευτυχισμένος!

Παράθεση

Darkness

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Darkness
H Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών . Έχει γράψει 1,355 μηνύματα.

H Darkness Για έγραψε στις 21:34, 29-03-14:

η υγεία και οι άνθρωποί σου
και μετά και μαζί με αυτά, η φύση

Παράθεση

Στο διάολο πάμε (Λενιώ)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Στο διάολο πάμε
H Λενιώ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 609 μηνύματα.

H Στο διάολο πάμε Till we get a piece, fuck peace έγραψε στις 00:02, 30-03-14:

Το να είσαι ευχαριστημένος με αυτά που ήδη έχεις.

Παράθεση

Mάιρα

Διακεκριμένο μέλος

H Mάιρα έγραψε στις 21:00, 30-03-14:

Να μην έχεις διάβασμα για την επόμενη μέρα.

Παράθεση

Darkness

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Darkness
H Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών . Έχει γράψει 1,355 μηνύματα.

H Darkness Για έγραψε στις 11:35, 23-04-14:

Ένας νέος υπολογιστής.
Σύμπαν δώσε μου έναν, λάπτοπ να ΄ναι, όμορφο να ΄ναι, να χει και ωραία τσάντα.
Αμήν. Ευχαριστώ.

Παράθεση

$ia

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη $ia
H $ia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 2 μηνύματα.

H $ia έγραψε στις 14:52, 23-04-14:

Ευτυχία για εμένα αυτή τη στιγμή θα ήταν να ήμουν στην πόλη που σπουδάζω, με τους φίλους μου σε κανένα τσιπουράδικο! ΑΥΤΟ!

Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 01:09, 24-04-14:

Η υγεια!

Παράθεση

mary_lou thess

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη mary_lou thess
H mary_lou thess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 225 μηνύματα.

H mary_lou thess έγραψε στις 10:31, 11-06-14:

Για να ειναι καποιος πραγματικα ευτυχισμενος πρεπει να βλεπει την ευτυχια στα μικρα και καθημερινα πραγματα της ζωης,και συνηθως αυτα δεν ειναι υλικα αγαθα. Τι καλυτερο απο το να εχεις διπλα σου ανθρωποους που πραγματικα σε στηριζουν και σε αγαπουν για αυτο που πραγματικα εισαι?

Παράθεση

meetmeinmontauk

iSchool Moderator

Το avatar του χρήστη meetmeinmontauk
H meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 9,076 μηνύματα.

H meetmeinmontauk έγραψε στις 10:34, 11-07-14:

Τα λεφτα δεν φερνουν την ευτυχια αλλα ειναι καλυτερο να κλαις σε μια μεζονετα παρα σ' ενα παγκακι

Αυτο που βλεπω παντου γυρω μου ειναι πως η ευτυχια δεν ειναι προορισμος αλλα τροπος ζωης. Επιλεγεις, δεν περιμενεις να εισαι ευτυχισμενος.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 01:26, 09-08-14:

Αγαπη, αγαπη, αγαπη!
Ομονοια, συνεργασια, φιλια, δυναμη, ενα χερι μαζι- ολα αυτα μαζι μεσα απο αγαπη πηγαζουν!

Παράθεση

life12

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη life12
H life12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 743 μηνύματα.

H life12 έγραψε στις 13:44, 24-08-14:

ο χρονοσ που περνασ με αγαπημενα προσωπα(φιλοι-οικογενεια)
γενικοτερα ευτυχια ειναι τα απλα κα8ημερινα πραγματα

Παράθεση

NightOwl

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη NightOwl
H NightOwl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 73 μηνύματα.

H NightOwl έγραψε στις 19:58, 24-08-14:

Αρχική Δημοσίευση από Panos188
Είναι και κάτι στιγμές που δε μπορείς να κοιμηθείς απ' τη χαρά σου. Αλλά δυστυχώς υπάρχουν κι αυτές που λες εσύ.
Γιατί αυτές τις στιγμές η πραγματικότητα είναι καλύτερη από τα όνειρα!

Παράθεση

Solmyr

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Solmyr
Ο Solmyr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών . Έχει γράψει 538 μηνύματα.

O Solmyr Πώς απενεργοποιώ αυτή τη μαλακία??!!!!!! έγραψε στις 22:30, 24-08-14:

Πραγματική ευτυχία είναι να βρίσκεσαι σε τέτοια ψυχοσωματική κατάσταση,ώστε να είσαι σε θέση να πραγματοποιήσεις τα όνειρά σου.

Παράθεση

Ερις

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Ερις
H Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης . Έχει γράψει 2,446 μηνύματα.

H Ερις έγραψε στις 19:13, 14-04-17:

Βλέπετε την ευτυχία ως συναίσθημα (νιώθω ευτυχισμένος) ή ως κατάσταση (είμαι ευτυχισμένος); Αν είσαι το νιώθεις κιόλας, θα μου πείτε, αλλά, αν "είσαι" ποια είναι τα αναγνωριστικά σημεία για να χαρακτηρίσεις τον εαυτό σου ή κάποιον άλλο ως ευτυχισμένο; Έρευνες, μέχρι στιγμής, έχουν καταλήξει πως οι γερές και καλές σχέσεις με τους άλλους ανθρώπους είναι η πηγή της ευτυχίας. Επίσης, φαίνεται να μην είναι θέμα ποσότητας αλλά ποιότητας των σχέσεων.

Για εμένα, η ευτυχία πρέπει να χαρακτηρίζεται από σταθερότητα. Δεν είναι μια στιγμή, αλλά το σύνολο όλων εκείνων των στιγμών που αναπολείς και νιώθεις ένα αίσθημα πληρότητας και ολοκλήρωσης. Για να το νιώθεις, μάλλον, σχετίζεται με συναισθήματα. Όμως, τα συναισθήματά μας δεν αναγνωρίζονται πάντα με σιγουριά, ούτε μπορούμε να εκφράσουμε με λόγια το πώς νιώθουμε, όχι πάντα. Έτσι, ίσως τα συναισθήματα να προέρχονται από την γενικότερη κατάσταση της ευτυχίας. Τα μπέρδεψα; Ίσως. Απλά, έγραψα γρήγορα τη σκέψη μου.
Παράθεση

Helium (The fractured but whole)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Helium
H The fractured but whole αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών . Έχει γράψει 252 μηνύματα.

H Helium έγραψε στις 23:23, 14-04-17:

Τα περισσότερα από αυτά που διάβασα, μου φαίνονται ουτοπικα. Νομίζω στην πραγματικοτητα που ζούμε, δεν μπορείς να είσαι συνέχεια χαρουμενος, υγιής, ερωτευμένος και γενικά όλα να πηγαίνουν τέλεια. Κάποιοι είπαν να ξυπνας χαρουμενος. Αυτό είναι εύκολο, γιατί κάθε μέρα είναι μια καινούρια μέρα, όμως αναρωτιεμαι, παραμένουν χαρουμενοι οσο περνάει η μέρα? Μπορεί να μην ξυπναω κάθε μέρα με χαμόγελο στα χείλη, όμως Ευτυχία για μένα είναι να πηγαινω για ύπνο χαμογελωντας. Το βράδυ. Που κάνουμε τον απολογισμό της ημέρας. Είμαι ευτυχισμενη που το "ισοζυγιο" κλείνει πάντα θετικό. Κι αυτό νομίζω είναι ένας πραγματοποιησιμος στόχος για τους περισσότερους από εμάς. Πολύ καλύτερο απ`το να περιμενεις μια ουτοπια και να απογοητευεσαι.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Helium : 14-04-17 στις 23:43.
Παράθεση

alcyone

MyCat Moderator

Το avatar του χρήστη alcyone
H alcyone αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,458 μηνύματα.

H alcyone έγραψε στις 23:26, 14-04-17:

Δεν μπορώ να ορίσω ακριβώς τι πραγματικά είναι η ευτυχία, όμως μπορώ να την προσδιορίσω στις διάφορες μορφές της: ευτυχία ειναι μια κατάσταση παρατεταμένης ψυχικής ευφορίας. Ευτυχία είναι να έχεις αυτό ακριβώς που θέλεις, όταν το θέλεις (κι όχι πριν ή μετά).
Ευτυχία είναι στιγμές σαν κι αυτές:

6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Dreamweaver

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Dreamweaver
Ο Dreamweaver αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 504 μηνύματα.

O Dreamweaver έγραψε στις 08:44, 15-04-17:

Had to be done
Παράθεση

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη methexys
H methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,660 μηνύματα.

H methexys έγραψε στις 11:20, 15-04-17:

Για εμένα παλι, ευτυχία δεν ειναι μια κατασταση,καθώς θεωρω οτι δεν μπορεις να νιώθεις χαρούμενος καθε στιγμη της ημέρας για μεγάλες περιόδους συνεχόμενα. Σιγουρα οταν νιώθεις πως εχεις πετύχει ή εχεις ζήσει κάποια πραγματα στη ζωή σου και νιώθεις ολοκληρωμένος, μπορεις να νιώθεις οτι εισαι ευτυχισμένος με τον εαυτο σου. Ομως για εμένα ευτυχία ειναι οι στιγμές αυτες στις οποίες νιώθεις οτι εισαι ακριβώς εκει που πρεπει να εισαι, που χαμογελάς στον εαυτο σου και νιώθεις οτι αυτη η στιγμη δεν θες να τελειωσει ποτε.
Παράθεση

Ερις

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Ερις
H Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης . Έχει γράψει 2,446 μηνύματα.

H Ερις έγραψε στις 11:31, 15-04-17:

Πάντως, όταν αναφερθηκα σε κατάσταση και συναισθήματα δεν εννοούσα το "είμαι χαρούμενος για μεγάλο διάστημα". Δεν είμαι σίγουρη ότι εκφράζεται με λογια, αλλα, είναι ο,τι πιο κοντά στο στο αίσθημα πληρότητας και ολοκλήρωσης. Και εδώ φυσικά θα πρέπει να σχολιαστεί ότι ένας άνθρωπος που δεν έχει ζήσει δυσκολίες και στενοχωριες, πόσο ολοκληρωμενη ζωή μπορούμε να πούμε ότι έχει ζήσει;
Παράθεση

BLUE SEA (Τέσα Ηλιού)

Διακεκριμένο μέλος

H BLUE SEA Μπαμπά μου,θα ζεις πάντα στην καρδιά μου έγραψε στις 11:44, 15-04-17:

Πολύ μου άρεσε αυτή η φωτογραφία με το γατάκι. Για λόγο που δεν μπορώ να εξηγήσω έκλαψα από συγκίνηση όταν την είδα. Κι εγώ παίρνω μεγάλη κι ανιδιοτελή αγάπη από τη γατούλα μου και μου δείχνει μεγάλη ευγνωμοσύνη για τη φροντίδα και τη στοργή που της προσφέρω, αν και δεν της δίδαξε κανείς την έννοια της ευγνωμοσύνης. Πραγματικά μου δίνει πολύ μεγαλη ευτυχία αυτό το πλασματάκι, ακόμα και σε περιόδους που είμαι λυπημένη.
Παράθεση

nPb

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη nPb
Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ρουμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,116 μηνύματα.

O nPb έγραψε στις 12:24, 15-04-17:

Το καλό σεξ με τον άνθρωπό σου.
Παράθεση

Ερινύς (Rin)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Ερινύς
H Rin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών , επαγγέλεται Παιδίατρος και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 12,202 μηνύματα.

H Ερινύς Ab aeterno. έγραψε στις 13:31, 15-04-17:

Αυτό, αχ
Παράθεση

Claire Rentfield (Βάσω.)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Claire Rentfield
H Βάσω. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Άνεργος/η . Έχει γράψει 5,606 μηνύματα.

H Claire Rentfield έγραψε στις 13:40, 15-04-17:

Δύσκολο να περιγραφεί η ευτυχία με λόγια, εύκολο όμως να την καταλάβεις όταν την νοιώθεις. Σίγουρα και το καλό σεξ συνεισφέρει στην ευτυχία, όπως και το να έχεις καλούς φίλους, έναν σωστό σύντροφο στη ζωή και ανθρώπους γύρω σου που σε κάνουν να νοιώθεις καλά με τον ευατό σου.
Για μένα ευτυχία είναι να πέφτω το βράδυ για ύπνο ικανοποιημένη με τη μέρα που πέρασα και να μην βλέπω την ώρα να ξυπνήσω το πρωί, να απολαύσω το καφεδάκι μου και να ξεκινήσω την επόμενη μέρα μου. Να φροντίζω όλους αυτούς που αγαπάω, να φροντίζω τον εαυτό μου γιατί μου αρέσει και τον αγαπάω.
Ευτυχία είναι να μπορείς να απολαμβάνεις μικρά πράγματα αλλά και να γελάς με την καρδιά σου με χαζοπράγματα, όπως μια φωτό στο pinterest, ακόμα κι όταν έχεις βιώσει απώλεια.
Τελικά και μόλις το κατάλαβα, για να μπορέσει να νοιώσει κάποιος ευτυχισμένος πρέπει να είναι ισσοροπημένος για αρχή και να έχει μάθει να αγαπάει τον εαυτό του με τα προτερήματα και τα ελαττώματά του.
Παράθεση

gaspar

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη gaspar
Ο gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών . Έχει γράψει 2,292 μηνύματα.

O gaspar ΕΠΙΚΡΑΤΕΕΙΝ Η ΑΠΟΛΛΥΣΘΑΙ έγραψε στις 21:59, 15-04-17:

συμφωνώ με κόναν
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους