Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,077 εγγεγραμμένα μέλη και 2,387,660 μηνύματα σε 74,624 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

The Village (2004)

O'Zorgnax

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη O'Zorgnax
Ο O'Zorgnax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 40 ετών . Έχει γράψει 498 μηνύματα.

O O'Zorgnax έγραψε στις 23:34, 02-08-05:

Μόλις τελείωσα το Village (Σκοτεινό Χωριό) του Shyamalan. Είχα ακούσει τα χειρότερα γι' αυτό αλλά μπορώ να πω ότι μου άφησε πολύ καλές εντυπώσεις. Αν και ο εν λόγω σκηνοθέτης ευθύνεται για μία από τις χειρότερες ταινίες όλων των εποχών (Signs), αυτή ήταν ότι έπρεπε για το είδος της.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Το avatar του χρήστη iJohnnyCash
Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 16,004 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε στις 23:39, 02-08-05:

Αρχική Δημοσίευση από O'Zorgnax
Μόλις τελείωσα το Village (Σκοτεινό Χωριό) του Shyamalan. Είχα ακούσει τα χειρότερα γι' αυτό αλλά μπορώ να πω ότι μου άφησε πολύ καλές εντυπώσεις. Αν και ο εν λόγω σκηνοθέτης ευθύνεται για μία από τις χειρότερες ταινίες όλων των εποχών (Signs), αυτή ήταν ότι έπρεπε για το είδος της.
Το village το θεωρώ πολύ καλή ταινία.... Αν και εγώ είχα ακούσει πολύ καλλίτερα λόγια από αυτό που είδα . Αλλά ήταν πολύ καλή ταινία....
Το signs καλλίτερα να μην το σχολιάσω...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

emufear

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη emufear
Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,209 μηνύματα.

O emufear έγραψε στις 00:36, 03-08-05:

To village μου άρεσε πολύ!

Παράθεση

]ifrit[ (Βασίλης)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη ]ifrit[
Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,401 μηνύματα.

O ]ifrit[ υπό την απειλή λουκουμόσκονης έγραψε στις 00:42, 03-08-05:

Ωραίο το Village. Παρεξηγημέωη από τους άμπαλους του κινηματογράφου......

Παράθεση

O'Zorgnax

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη O'Zorgnax
Ο O'Zorgnax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 40 ετών . Έχει γράψει 498 μηνύματα.

O O'Zorgnax έγραψε στις 00:54, 03-08-05:

Βλέπω υπάρχει ρεύμα υπέρ του Village. Πάλι καλά... Μα είπα κι εγώ σε κανέναν δεν άρεσε αυτή η ταινία, μόνο σ' εμένα;

Παράθεση

gademis (Δημήτρης)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη gademis
Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 39 ετών , επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 1,238 μηνύματα.

O gademis "ένα προσωπικό μήνυμα" έγραψε στις 07:06, 03-08-05:

Οχι και εμένα μου είχε αρέσει το σκοτεινό χωριο.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη gademis : 03-08-05 στις 07:08.
Παράθεση

Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 16,004 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε στις 07:36, 03-08-05:

Αρχική Δημοσίευση από gademis
Οχι και εμένα μου είχε αρέσει το σκοτεινό χωριο.

Παράθεση

gademis (Δημήτρης)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη gademis
Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 39 ετών , επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 1,238 μηνύματα.

O gademis "ένα προσωπικό μήνυμα" έγραψε στις 12:52, 03-08-05:

Προσοχη: ΜΕΓΑΛΟ SPOILER!! ΛΕΩ ΤΟ ΤΕΛΟΣ!!

Παράθεση

Founder

O iJohnnyCash έγραψε στις 19:49, 03-08-05:

Πάντως εγώ το θεωρώ πολύ καλό τέλος ... Απορώ τι περίμεναν δλδ μερικοί;

Παράθεση

emufear

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη emufear
Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,209 μηνύματα.

O emufear έγραψε στις 00:23, 04-08-05:

Κορυφή το τέλος προσκύνησα.. η μετάφραση της ταινίας θα έπρεπε να είναι Χωριό σκέτο!

Παράθεση

Founder

O iJohnnyCash έγραψε στις 00:31, 04-08-05:

Αρχική Δημοσίευση από emufear
Κορυφή το τέλος προσκύνησα.. η μετάφραση της ταινίας θα έπρεπε να είναι Χωριό σκέτο!
Γενικώς έχουμε μια τάση να αλλάζουμε λίγο τους τίτλους και δεν μπορώ να καταλάβω το λόγο

Παράθεση

Maggie

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Maggie
H Maggie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια . Έχει γράψει 499 μηνύματα.

H Maggie έγραψε στις 19:18, 16-08-05:

Όντως το ''Σκοτεινό Χωριό'' ήταν μεγάλη πατάτα

Παράθεση

ALEX_

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη ALEX_
Ο ALEX_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μαθηματικός . Έχει γράψει 626 μηνύματα.

O ALEX_ έγραψε στις 18:25, 19-08-05:

Αρχική Δημοσίευση από Maggie
Όντως το ''Σκοτεινό Χωριό'' ήταν μεγάλη πατάτα
Οσο για το Χωριό,πιστεύω ότι έπεσε θύμα του marketing καθώς προωθήθηκε σαν μια ταινία τρόμου και μόνο τέτοια δεν ήταν.Αν το δεις χωρίς αυτήν την προκατάληψη νομίζω ότι ήταν ωραία ταινία.

Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Κακή Επιρροή
H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,729 μηνύματα.

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 11:01, 30-08-05:

Αρχική Δημοσίευση από O'Zorgnax
Βλέπω υπάρχει ρεύμα υπέρ του Village. Πάλι καλά... Μα είπα κι εγώ σε κανέναν δεν άρεσε αυτή η ταινία, μόνο σ' εμένα;
ειλικρινά και γω το ίδιο πράγμα αντιμετώπισα... αναρωτιόμουν αν είμαι ufo που μου άρεσε!!!

και μια λεπτομέρια σχετικά με το τέλος που έκανε μεγάλη διαφορά και λίγοι το πρόσεξαν προφανώς...
αλλα δεν βρίσκω το spamer πως μπαίνει για να το γράψω

Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Κακή Επιρροή
H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,729 μηνύματα.

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 08:51, 01-09-05:

Αρχική Δημοσίευση από ΚΑΚΗ ΕΠΙΡΡΟΗ
ειλικρινά και γω το ίδιο πράγμα αντιμετώπισα... αναρωτιόμουν αν είμαι ufo που μου άρεσε!!!

και μια λεπτομέρια σχετικά με το τέλος που έκανε μεγάλη διαφορά και λίγοι το πρόσεξαν προφανώς...
αλλα δεν βρίσκω το spamer πως μπαίνει για να το γράψω

καλά είμαι μέγας στόκος κοτζάμ θέμα έχει βάλει η Mihelle για το spoiler το οποίο η άχρηστη είπα και spamer!!!! οποία ντροπή!!!!

Λοιπόν.... λεπτομέρια για το τέλος του village που μου άρεσε....

Παράθεση

Lorien

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Lorien
Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 4,294 μηνύματα.

O Lorien έγραψε στις 15:04, 16-12-08:

Για μενα είχε καλυτερη ιδεα απο το "Signs" , αλλά και πάλι ειχε καποια λαθη που δειχνουν οτι αυτος ο ανθρωπος απλά αδιαφορεί για το πόσο στεκει καλα το σεναριο.

Θα προτεινα να σκηνοθετει περισσοτερο και τα σεναρια να τα διορθωνουν καποιοι άλλοι.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Obscura

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Obscura
H Obscura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 814 μηνύματα.

H Obscura ,προσπαθώντας να πείσει τον εαυτό της, έγραψε στις 23:10, 13-02-09:

Την είχα δει στο σινεμά όταν βγήκε την ταινία αυτή. Θυμάμαι χαρακτηριστικά τη πρώτη πρώτη αντίδρασή μου όταν άρχισε: Ωω φωτογραφία! Μου άρεσε το concept και έφυγα με μία αίσθηση πληρότητας. Είναι δυστυχώς πολλές οι ταινίες που έχουν ενδιαφέρουσα πλοκή αλλά όταν φτάνεις στο τέλος λες "καλά αυτό ήταν;!". Κάτι τέτοιο δε συνέβη σε μένα τουλάχιστον αλλά για κάποιο μυστήριο λόγο αρκετοί άνθρωποι αντέδρασαν αρνητικά. Κάμποσο καιρό αργότερα, όταν παίχτηκε στην τηλεόραση, παρακολούθησα ελάχιστα και συνειδητοποίησα ότι κινείται με αρκετά αργούς ρυθμούς και ενίοτε κουράζει, οπότε ίσως αυτός να είναι ο λόγος που δεν άρεσε όσο θα περίμενα.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

kalypso (lily allen)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη kalypso
H lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,764 μηνύματα.

H kalypso έγραψε στις 12:52, 14-02-09:

Εμένα θυμάμαι πως δεν μου είχε κάνει ιδιαίτερη αίσθηση και απλά μου φάνηκε μία έξυπνη ιδέα για σενάριο, που όμως ούτε καν πλησίαζε στην έννοια του "θριλερ". Γιατί όταν βλέπεις μία τέτοια ταινία, που έχει σασπενς και γίνονται πράγματα, περιμένεις ένα ανάλογο τέλος- περιμένεις δηλαδή να κορυφωθεί η αγωνία, να γίνει κάτι που θα σε αφήσει άναυδο. Ε αυτό το κάτι στο "Σκοτεινό Χωριό" όντως συνέβη, μένεις άναυδος στο τέλος, αλλά ταυτόχρονα νιώθεις ότι ό,τι είχες δει, σκεφτεί ή νιώσει μέχρι εκείνη την στιγμή ακυρώνεται-ότι κατα κάποιο τρόπο όλο αυτό το πράγμα που είχες εσύ πλάσει στο μυαλό σου, ξεφουσκώνει. Και το απομυθοποιείς όχι μέχρι ένα σημείο, αλλά εντελώς. Και εδώ έρχεται και κολλάει το "Μα αυτό ήταν;"

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Odeon ή Village Cinemas ; - Από dimitris001
      Το θέμα έχει λάβει 16 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Θέατρο, σινεμά & τηλεόραση.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 23-03-14 στις 16:17.
    • 10η Εντολή (2004) - Από D.Gray-man
      Το θέμα έχει λάβει 154 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Κινηματογράφος και TV.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 03-11-12 στις 11:24.
    • The Machinist (2004) - Από Mercury
      Το θέμα έχει λάβει 8 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Movie Mini Reviews.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 23-03-12 στις 16:41.
    • Saw (2004) - Από Κακή Επιρροή
      Το θέμα έχει λάβει 9 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Movie Mini Reviews.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 06-09-11 στις 11:48.
    • The Aviator (2004) - Από alis
      Το θέμα έχει λάβει 0 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Movie Mini Reviews.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 07-09-10 στις 22:33.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους