Charlie and the chocolate factory (2005)

KoRaKi

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο KoRaKi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 201 μηνύματα.
Πήγα προχθές και είδα το remake που έκανε στο Chocolate Factory ο Burton. Μου άρεσε, έτσι πήρα να δω σήμερα στο dvd και την προηγούμενη ταινία του Stuart με τον Gene Wilder από το 1971. Αύριο θα παω να δω το Island βασικά επειδή μπυ αρέσει η Scarlett Johansson. Η ταινία μάλλον δεν θα λέει και πολλά..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
Charlie and the chocolate Factory
:clapup::clapup::clapup::clapup::clapup::clapup:

απίστευτη ταινία, οι OOMPA-LOOMPA όλα τα λεφτά....:D

(παρτε μια ΙΟΝ αμυγδάλου για να τη δείτε τη ταινία....εγώ εμπνεύστηκα:))
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tatoo_lady

Νεοφερμένος

Η Tatoo_lady αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από dooo:
Charlie and the chocolate Factory
:clapup::clapup::clapup::clapup::clapup::clapup:

απίστευτη ταινία, οι OOMPA-LOOMPA όλα τα λεφτά....:D

(παρτε μια ΙΟΝ αμυγδάλου για να τη δείτε τη ταινία....εγώ εμπνεύστηκα:))

Yπεροχη ταινια... Αξιζει πραγματικα να την δειτε :alljumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.
σύντομα σύντομα... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.
τσάρλι κι εδώ :) :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angel-Eyes

Νεοφερμένος

Η Angel-Eyes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 39 μηνύματα.
και εγώ Charlie και το εργοστάσιο της σοκολάτας είδα τελευταία

Πολύ γλυκιά ταινία...περνάει ευχάριστα η ώρα ασε που σου ανοίγει και η όρεξη για σοκολάτα.

Η καλύτερη όμως από αυτές που έχω δεί τελευταία νομίζω είναι το Big Fish!!:clapup: Απλά Άψογη!!! Τρυφερή, έξυπνη και σου εξάπτει την περιέργεια :thumbsup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από dooo:

Ο σοκολατόφατσας? Δεν είναι παιδικό?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από yiannis:
Ο σοκολατόφατσας? Δεν είναι παιδικό?

πήγαινε εσύ που σου λέω.....πήγαινε....:):);)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από yiannis:
Ο σοκολατόφατσας? Δεν είναι παιδικό?
Μα ολοι αντρες είμαστε κατα βάθος παιδία :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Maggie

Περιβόητο μέλος

Η Maggie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 5,843 μηνύματα.
Είδα το Charlie And The Chocolate Factory:) Πολύ ωραίο ήταν:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MonaXoS

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος. Έχει γράψει 2,470 μηνύματα.
και εγώ το είδα πρόσφατα! Πάρα πολύ καλό... (ειδικά τα τραγουδάκια!:whistle:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Maggie

Περιβόητο μέλος

Η Maggie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 5,843 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από MonaXoS:
και εγώ το είδα πρόσφατα! Πάρα πολύ καλό... (ειδικά τα τραγουδάκια!:whistle:)

Ναι,τα τραγουδάκια είχαν πολύ πλάκα:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meiko

Νεοφερμένος

Η meiko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 50 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Συστήνω ανεπιφύλακτα το "ο charlie και το εργαστήριο σοκολάτας"!!!!! Όχι μόνο στα κορίτσια που τους αρέσει ο Τζόνι, γιατί θα απογοητευτούν... Είναι καταπληκτική ταινία!!!!
Επίσης, προτείνω και τα "τσακισμένα λουλούδια"! Άλλη φάση από την προηγούμενη αλλά αξίζει τον κόπο!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

faithplus1

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο faithplus1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 1,787 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από meiko:
Συστήνω ανεπιφύλακτα το "ο charlie και το εργαστήριο σοκολάτας"!!!!! Όχι μόνο στα κορίτσια που τους αρέσει ο Τζόνι, γιατί θα απογοητευτούν... Είναι καταπληκτική ταινία!!!!
Επίσης, προτείνω και τα "τσακισμένα λουλούδια"! Άλλη φάση από την προηγούμενη αλλά αξίζει τον κόπο!!
Για τον charlie συμφωνώ καθώς τυχαίνει να είμαι μεγάλος fan του Τιμ Μπάρτον.Πιστεύω πάντως ότι κάποιες άλλες ταινίες του είναι πολύ καλύτερες(big fish, nightmare before christmas...).
Τα "τσακισμένα λουλούδια" δυστυχώς δεν τα πρόλαβα στο σινεμά αν και ήθελα να τα δω.
Πριν λίγο είδα το traffic από dvd κάποιας εφημερίδας.Δεν ηταν κακό...:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Eπ!!! Του Τιμ Μπαρτον είναι αυτό???? Για πείτε, για πείτε!! :alljumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

faithplus1

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο faithplus1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 1,787 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Eπ!!! Του Τιμ Μπαρτον είναι αυτό???? Για πείτε, για πείτε!! :alljumpy:

Κάτι μου λέει (δεν ξέρω τί:P) ότι σου αρέσει κι εσένα ο Τιμ Μπάρτον.Ναι, δικό του είναι "ο charlie και το εργοστάσιο της σοκολάτας".Είναι στο στιλ του, δηλαδή σαν παραμύθι.Δες το, θα σ'αρέσει μάλλον ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Νιιιι!!!! Μου αρέσει!!! :alljumpy:
Δεν το ήξερα οτι είναι δικό του!! Αμα είναι έτσι θα το δω παραυτα! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
Τι λεγαμε τόσο καιρό για τον τσάρλι??? ε? ε? εεεεεεεε?????????????

θα στο ξηλώσω το χακί το φόρεμα σελίνι (σαν την διαφήμιση bacardi, ή τι στο καλό είναι, με πιάνεις, μη το ζωγραφίζω τέτοια ώρα και νυστάζω:P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Τεεεελειος ο charlie! Must-see.. Αντε να βγει και το corpse bride καμια ωρα! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MonaXoS

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος. Έχει γράψει 2,470 μηνύματα.
Το έχω δει εγώ! Τρομερό είναι! Το Corpse Bride πρέπει να είναι μια από τα ίδια! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top