Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,048 μέλη και 2,411,829 μηνύματα σε 75,400 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 522 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Φακοί επαφής, γυαλιά ή διαθλαστική επέμβαση;

Γυαλιά ή φακοί επαφής;

Δημοσκόπηση πολλαπλών επιλογών.
Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 190)
Γυαλιά
59
31,05%
Φακοί επαφής
30
15,79%
Φοράω και τα 2
62
32,63%
Κανένα απο τα δύο
44
23,16%
Διαθλαστικές Επεμβάσεις
2
1,05%

Γιάννης (Παπαφλέσσας)

Επιφανές Μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 42 ετών . Έχει γράψει 2,249 μηνύματα.

O Γιάννης Πέρασα μια βόλτα! Τι θα φάμε? έγραψε: στις 15:16, 18-11-05:

Τι προτιμάτε και βασικά είμαι και λίγο περίεργος να δω πόσοι έχουν μυωπία κτλ. Πιστεύται ότι είστε αρκετά ενημερωμένοι για τους φακούς επαφής και τους κινδύνους που μπορεί να εγκυμονούν?
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,639 μηνύματα.

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε: στις 16:09, 18-11-05:

εχ εχ εχ

με όραση 20/20 δεν νομίζω ότι πρέπει να "φοράω" κάτι (αν και πολύ παλιά είχα σκεφτεί τους χρωματιστούς φακούς ψωνάρα λολ)
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

weak and powerless

Περιβόητο Μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. . Έχει γράψει 1,431 μηνύματα.

O weak and powerless έγραψε: στις 16:11, 18-11-05:

εγώ έχω μπόλικη μυωπία, δεν έχω παράπονο, με θυμήθηκε ο θεός (sic) σε αυτό το θέμα .
οι φακοί γενικά με κουράζουνε, αλλά είναι απαραίτητοι όταν παίζω μπάλα σαν παιζί κι εγώ (δε λέει να βλέπεις τη μπάλα δυό μέτρα πριν σκάσει στη μούρη σου ). μετά από ένα εφιαλτικό καλοκαίρι όπου έσκισα έναν φακό με το νύχι μου καθώς τον έβαζα στο μάτι, έχασα έναν άλλον καθώς πήγα να κάνω βουτιά στη θάλασσα με ανοιχτά μάτια (δε θέλω σχόλια, ξεχάστηκα ο άνθρωπος) και απώλεσα (sic2) ένα ζευγάρι κάπου σε ένα πλοίο (είμαι λίγο αφηρημένος ρε, ναι, τραβάς κάνα ζόρι ; ) αποφάσισα να στραφώ στους ημερήσιους, οι οποίοι όμως δεν συμφέρουν άμα βάζεις φακούς τακτικά...
Παράθεση

Hetfield (Paris)

Δραστήριο Μέλος

Ο Paris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 315 μηνύματα.

O Hetfield Move b**ch έγραψε: στις 16:17, 18-11-05:

Εχεις σκεφτει ποτε να κανεις laser; Οχι τιποτα αλλο αλλα τοση ταλαιπωρια ειναι και σπαστικη, ετσι δεν ειναι;
Παράθεση

weak and powerless

Περιβόητο Μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. . Έχει γράψει 1,431 μηνύματα.

O weak and powerless έγραψε: στις 16:25, 18-11-05:

ε, κάποια στιγμή θα γίνει κι αυτό. απλά περιμένω να σταθεροποιηθεί λίγο η κατάσταση του ασθενούς .
Παράθεση

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 15,880 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε: στις 16:28, 18-11-05:

εχω 0.5 μυωπια αλλα δεν βαζω κατι γιατι μια χαρα βλεπω... ωστοσο αν εβαζα κατι μαλλον για φακους θα σκεφτομουν η εκτος θα εβρισκα κανενα σκελετο που να μου αρεσει πολυ...
Παράθεση

weak and powerless

Περιβόητο Μέλος

O weak and powerless έγραψε: στις 16:47, 18-11-05:

btw, τρελαίνομαι για κοκάλινο σκελετό σε γλυκούλι γυναικείο προσωπάκι .
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,413 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε: στις 17:08, 18-11-05:

Δεν έχω τίποτα αλλά φορούσα γκρι φακούς για ένα χρόνο και μου πηγαίνανε πάρα πολύ!
Παράθεση

Γιάννης (Παπαφλέσσας)

Επιφανές Μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 42 ετών . Έχει γράψει 2,249 μηνύματα.

O Γιάννης Πέρασα μια βόλτα! Τι θα φάμε? έγραψε: στις 17:10, 18-11-05:

Ρε γμτ και εγώ νόμιζα ότι πολύς κόσμος έχει μυωπίες κτλ. Μάλλον έκανα λάθος!
Μήπως να το κλείσω το μαγαζί με τα οπτικά που άνοιξα στο ζούμπερι?
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,413 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε: στις 17:12, 18-11-05:

Όντως άνοιξες μαγαζί με οπτικά?
Παράθεση

burbuja

Πολύ δραστήριο μέλος

H burbuja αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών . Έχει γράψει 462 μηνύματα.

H burbuja έγραψε: στις 17:17, 18-11-05:

Μέχρι πριν 3χρόνια,φόραγα γυαλιά,αλλά τώρα φοράω φακούς επαφής..είναι πολύ καλύτεροι,δεν το συζητάμε..!!τα γυαλιά μάλιστα,παραλίγο να μου δημιουργήσουν και "τικ".. δεν έχω αντιμετωπίσει κανά ιδιαίτερο πρόβλημα με τους φακούς,ίσα ίσα..!βέβαια,όταν θέλω να ξεκουράσω λίγο τα μάτια μου απ'την συχνή χρήση των φακών,φοράω γυαλάκια,αλλά ψηφίζω φακούς,"δαγκωτό"!!άλλη αίσθηση..!
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Γιάννης (Παπαφλέσσας)

Επιφανές Μέλος

O Γιάννης Πέρασα μια βόλτα! Τι θα φάμε? έγραψε: στις 17:17, 18-11-05:

Αρχική Δημοσίευση από Michelle
Όντως άνοιξες μαγαζί με οπτικά?

Όχι αλλα όταν ανοίξω ψαράδικο ξέρω ποιός θα είναι το προιόν μου!
Παράθεση

The Djinn (Mario)

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 3,028 μηνύματα.

O The Djinn έγραψε: στις 17:18, 18-11-05:

Τιποτα δεν φοραω...δοξασοι ο Θεος μια χαρα ειναι τα ματια μου.
Παντως μην κολλατε αν εχετε προβλημα να βαλετε και γυαλακι.
σε μερικες φατσουλες τα γυαλια πανε πολυ.
(Αρκει να μην ειναι τιποτα πατομπουκαλα...ειπαμε...εαν ειναι ο φακος να ειναι σαν το πατο απο μπουκαλι sprite...καλλιτερα τοτε φακοι. )
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη The Djinn : 18-11-05 στις 17:21.
Παράθεση

]ifrit[ (Βασίλης)

Περιβόητο Μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,401 μηνύματα.

O ]ifrit[ υπό την απειλή λουκουμόσκονης έγραψε: στις 17:40, 18-11-05:

έχω γύρω στο 1.5 στο αριστερό μάτι και 0.75 στο δεξί και που και που φοράω τα γυαλιά μου κυρίως στο πι σι
Παράθεση

MonaXoS (Δημήτρης Αγοραστός)

Διακεκριμένο μέλος

Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών και επαγγέλεται Ψυχολόγος . Έχει γράψει 1,524 μηνύματα.

O MonaXoS έγραψε: στις 11:22, 19-11-05:

Εγώ έχω 2.75 και 3 βαθμους... μπορώ να βάλω φακούς επαφής, αλλά με εκνευρίζουν και σιχαίνομαι! (μπλιαχ!!!)... Προτιμώ τα γυαλάκια μου... Άσε που μπορείς να αγοράσεις πολύ μαμάτα γυαλιά στην αγορά και να αναπτύξεις ένα προσωπικό σου στυλ.

Εγώ ψηφίζω γυαλιά!
Παράθεση

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 15,880 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε: στις 17:06, 19-11-05:

Oσο αφορα το στυλ συμφωνω οτι με την σωστη επιλογη γυαλων να πετυχεις κατι πραγματικα καλο
Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,504 μηνύματα.

O Dark_kronos . έγραψε: στις 18:38, 19-11-05:

Ευτιχος δεν εχω τπτ! Ακομα και αν ειχα ομως θα εβαζα γυαλια και οχι φακους επαφης
Παράθεση

Resident Evil

Επιφανές Μέλος

H Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,956 μηνύματα.

H Resident Evil (δρυός πεσούσης πας ανήρ ξυλευεται) έγραψε: στις 16:31, 20-11-05:

Γιάννη μην ανησυχείς! Αν ανοίξεις μαγαζί με οπτικά εγώ εδώ είμαι να σε συντηρώ για το υπόλοιπο της ζωής σου!!!!
Έχοντας μποόόόόόόλικη μυωπία (εμένα κ αν δεν με ξέχασε ο Θεός σε αυτό το ζήτημα) φοράω φακούς εδώ και 11 χρόνια (aka από τα 13.5). Εδώ και κανά χρόνο αγόρασα γυαλάκια που μου πηγαίνουνε και δειλά δειλά καμιά φορά (σε χαλαρό καφέ με φίλους βασικά) τα φοράω αλλά γενικά από τότε που έβαλα φακούς έχω "σωθει" (δεδομένου ότι χωρίς γυαλιά δεν βλέπω σ μεγαλύτερες των 2cm αποστάσεις!) και τους υποστηρίζω φανατικά!!!! Αν κανείς προσέχει και δεν είναι "στον΄κόσμο του" δεν έχει πρόβλημα με τους φακούς. Όχι μόνο τώρα πο...μεγάλωσα , αλλά και από πιτσιρίκι ακόμα που τους πρωτοφόρεσα δεν είχα κανένα απολύτως πρόβλημα με μολύνσεις ή οτιδήποτε (και ναι έχει χρειαστεί ακόμα να τους βάλω-΄βγάλω και σε πολυ΄...βρώμικα περιβάλλοντα σε περίοδο διακοπών) Τους φοράω σε πάντα σχεδόν (στη δουλειά, στις εξόδους, στη θάλασσα) και μέχρι να μαζέψω λεφτά και να νικήσω τους φόβους μου και να πάω να κάνω εγχείρηση δεν νομίζω ότι θα τους αλλάξω

Φακοί ruleeeee
Παράθεση

crazyhelen (crazyhelen)

Περιβόητο Μέλος

H crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,255 μηνύματα.

H crazyhelen Ελένη έγραψε: στις 13:28, 22-11-05:

Φακούς δαγκωτό!
Τα γυαλιά τα φοράω μόνο αργά το βράδυ βλέπωντας τηλεόραση που φοβάμαι μην με πάρει ο ύπνος.
Το μόνο αρνητικό, είναι το καλοκαίρι που δεν μπορώ να κάνω βουτιές με ανοιχτά μάτια. Κατά τα άλλα, δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι που θα με έκανε να αλλάξω τους φακούς με τα γυαλιά.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Kassie

Δραστήριο Μέλος

H Kassie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Οδοντίατρος . Έχει γράψει 192 μηνύματα.

H Kassie έγραψε: στις 02:15, 24-11-05:

Λοιπον 1,75 και 2,5 σταθερη εδω και 8 χρονια!
Δεν εχω παραπονο εχω ζησει σκηνες απειρου καλλους π.χ παιζοντας βολλευ τρως την μπαλα στη μουρη χανοντας γυαλια και πασχαλια(ηθελα να κανω και την αθλητικη τυπισσα τρομαρα μου!)
Γυαλια τα τελευταια 12 χρονια και πιθανοτατα για παντα καθως μεσα σε ολα κατεχω και την μοναδικη απολυτη αντενδειξη για φακους βλεπε χρονεια επιπεφυκοιτηδα(μαλλον το σκοτωσα)
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια