Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,096 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,097 μηνύματα σε 74,653 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Αδικούνται άραγε τα "καλά παιδιά" στις σχέσεις με το άλλο φύλο;

Achilles (King of Myrmidons)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Achilles
Ο King of Myrmidons αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 846 μηνύματα.

O Achilles two riders were approaching έγραψε στις 15:59, 14-12-09:

Κανένας δεν αδικείται.

Όπως στρώνει ο καθένας
κοιμάται.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Himela

e-steki Moderator

Το avatar του χρήστη Himela
H Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών , επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,291 μηνύματα.

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε στις 14:15, 15-12-09:

Συμφωνώ με τον αποπάνω και να προσθέσω οτι ο καθένας παίρνει αυτό που του αξίζει.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Άγγελος
Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,663 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε στις 14:42, 15-12-09:

Όπως στρώνει ο καθένας
κοιμάται.
Με οποιον στρωνει καθενας κοιμαται..
τα ζευγαρια ειναι συμπληρωματικα..οτι εισαι εσυ..θα ψαξεις να βρεις το συμπληρωματικο σου ετερον ήμισυ...
δειξε μου το ταιρι ή φιλο σου σου να σου πω ποιος εισαι

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Valder (Λυκούργος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Valder
Ο Λυκούργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών , επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 3,291 μηνύματα.

O Valder απορροφημένος στο επίχρυσο τουλάτε του έγραψε στις 14:45, 15-12-09:

Αρχική Δημοσίευση από Himela
Συμφωνώ με τον αποπάνω και να προσθέσω οτι ο καθένας παίρνει αυτό που του αξίζει.
Να υποθέσω ότι γνωρίζεις τον καθένα, ώστε να μπορείς να εξάγεις με ασφάλεια το συμπέρασμα πως παίρνει ότι του αξίζει; Όχι! Νομίζω λοιπόν πως η δήλωσή σου είναι ολίγον αφελής. Μάλιστα όχι μόνο είναι αφελής, αλλά υποψιάζομαι ότι εμπεριέχει και ένα θυμό, ίσως προς τον εαυτό σου εαν προδόθηκες, ή προς κάποιον άλλο που είχες άχτι.

Με συγχωρείς που λέω τα πράγματα με τ' όνομά τους, όμως αν δεις το πρώτο πόστ του θέματος αυτού, είναι δικό μου. Μάλιστα δε είναι γραμμένο, σε έναν τόνο αγανάκτησης... Το κοιτάζω σήμερα και λέω "Μα καλά, τι σκεφτόμουν τότε;"

Τι θα έπρεπε να χα κάνει; Να είχα πει πως εγώ δεν φταίω σε τίποτα και πως όλες είναι βρωμερές και τρισάθλιες στην ψυχή; Θα γινόμουν μισογύνης χωρίς λόγο, χωρίς δίκαιο και χωρίς ουσία. Να είχα πει ότι εγώ φταίω για όλα; Θα γινόμουν εσωστρεφές άτομο με μηδενική αυτοπεποίθηση που θα κατηγορούσα α) τα πόδια μου, β) την κοιλιά μου (αν και δεν είχα τότε) ή γ) τα μάτια μου, που δε σταύρωνα γκόμενα το 2005.

Και θες να μάθεις κάτι; Ούτε το 2006 σταύρωσα γκόμενα. Μόνο όταν απέκτησα ακόμα περισσότερο τσαγανό, μόνο όταν έγινα πιό ενδιαφέρων τύπος, μόνο όταν άρχισα να δείχνω τα σύμβολα πραγματικής ισχύος μου (κι όχι Μερσεντές, κοιλιακοί, λεφτά και κωλοπατινάρισμα), μόνο τότε άρχισαν να έρχονται ξανά οι γυναίκες στη ζωή μου.

Και θα σου πω και κάτι άλλο. Όταν σε μια από αυτές τις σχέσεις τα σκάτωσα μέχρι εκεί που λες ότι μου χει φτάσει η κοπριά στα δόντια και πνίγομαι, δεν κατηγόρησα μόνο εμένα, δεν κατηγόρησα μόνο εκείνη. Κατηγόρησα και τους δύο, δέχτηκα το ατυχές γεγονός (διότι περι ατυχίας πρόκειται και όχι αδικίας, άσχετα αν θέλουμε να βλέπουμε τις δυστυχίες μας έτσι για να μας χτυπήσει ο Θεούλης στον ώμο πατ πατ και να μας πει τι καλά παιδιά ήμασταν) και προχώρησα παρακάτω... και ξανά και ξανά και ξανά και ξανά...

Σκέψου το εξής πολύ απλό. Καληνυχτάκηδες, γκομενοφύλακες, ξεπλένηδες, υπάρχουν πολλοί. Τα λεγόμενα καλά παιδιά. Μια από τα ίδια, μια από τα συνηθισμένα. Τι συγκίνηση προσφέρουν αυτοί σε μια γυναίκα; Απλά της χαϊδεύουν τ' αυτιά, λένε όσα θέλει να ακούσει, ταιριάζουν σκόπιμα στις θέσεις της για να της φανούν σωστοί και κάνουν υπέροχες φιλίες μαζί της. Δεν διαφωνώ με τη φιλία, κάντην! Άμα θες όμως σχέση, πρέπει να μπορείς και να λυγίσεις-έλξεις μια γυναίκα. Ειδάλλως τι να ρθει να κάνει μαζί σου;

Αυτό είναι το μερίδιο ευθύνης των αντρών.

Φυσικά όπως είπα υπάρχει και η περίπτωση της ατυχίας, να πέσεις ούτως η άλλως σε περίεργη κοπέλα. Αυτό είναι το μερίδιο το δικό της. Δεν είναι αδικία, είναι ατυχία και πολύ απλά συμβαίνει στον καθένα. Κι εμένα μου έτυχε. Και τι έγινε; Επιβίωσα ή πέθανα; Πολύ απλά αδιαφορώ λοιπόν. Τόσες ενδιαφέρουσες κοπέλες υπάρχουν εκεί έξω και θα τις γνωρίσω.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,663 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε στις 14:54, 15-12-09:

Σκέψου το εξής πολύ απλό. Καληνυχτάκηδες, γκομενοφύλακες, ξεπλένηδες, υπάρχουν πολλοί. Τα λεγόμενα καλά παιδιά. Μια από τα ίδια, μια από τα συνηθισμένα. Τι συγκίνηση προσφέρουν αυτοί σε μια γυναίκα; Απλά της χαϊδεύουν τ' αυτιά, λένε όσα θέλει να ακούσει, ταιριάζουν σκόπιμα στις θέσεις της για να της φανούν σωστοί και κάνουν υπέροχες φιλίες μαζί της. Δεν διαφωνώ με τη φιλία, κάντην! Άμα θες όμως σχέση, πρέπει να μπορείς και να λυγίσεις-έλξεις μια γυναίκα. Ειδάλλως τι να ρθει να κάνει μαζί σου;
συγνωμη μεγαλε..αλλα η αρνητικη ψηφος ειναι απο μενα..
και ειναι για το παραπανω....
καλα παιδια δεν ειναι οι φλωροι.....δεν ειναι οι υπουλοι λαπαδες φλουφληδες,πονηρακηδες ,γιναικουλες κατα βαθος που λενε σε ολα ναι... αν οι γυναικες θεωρουν καλα παιδια αυτους.....κακο του κεφαλιου τους...
αυτοι ειναι οι πιο επικινδυνοι..σουπιες και υπουλοι...

ηλπιζα να βλεπουν οι γυναικες βαθυτερα σε εναν ανδρα...

Παράθεση

Valder (Λυκούργος)

Επιφανές Μέλος

Ο Λυκούργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών , επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 3,291 μηνύματα.

O Valder απορροφημένος στο επίχρυσο τουλάτε του έγραψε στις 15:05, 15-12-09:

Αρχική Δημοσίευση από Άγγελος
συγνωμη μεγαλε..αλλα η αρνητικη ψηφος ειναι απο μενα..
και ειναι για το παραπανω....
καλα παιδια δεν ειναι οι φλωροι.....δεν ειναι οι υπουλοι λαπαδες φλουφληδες,πονηρακηδες ,γιναικουλες κατα βαθος που λενε σε ολα ναι... αν οι γυναικες θεωρουν καλα παιδια αυτους.....κακο του κεφαλιου τους...
αυτοι ειναι οι πιο επικινδυνοι..σουπιες και υπουλοι...

ηλπιζα να βλεπουν οι γυναικες βαθυτερα σε εναν ανδρα...
Δε με πειράζει που μου έβαλες αρνητική. Καλά έκανες γιατί το έκανες με άποψη. Έχεις μια θέση, ένα επιχείρημα. Όμως διαφωνώ μαζί σου. Διαφωνώ γιατί δεν μιλάμε στην παρούσα συζήτηση για το αν είναι ύπουλος ή όχι ο άλλος. Μας ενδιαφέρουν οι καλοί άνθρωποι που δεν ξέρουν να παίξουν καλά το παιχνίδι.

Σκέψου το πολύ απλό -το χω νιώσει κι εγώ και μάλιστα κακώς- όταν γνωρίζεις μια κοπέλα σκέφτεσαι "πως θα την πλησιάσω, πως θα της μιλήσω, πως θα προχωρήσει, την έχω ερωτευτεί. Θα κάνουμε σχέση;"

ΔΕΝ σε ενδιαφέρει! ΔΕΝ πρέπει να σκέφτεσαι έτσι. Σε μυρίζεται η άλλη ότι φοβάσαι, ότι είσαι ανασφαλής και σε κάνει πέρα. Δεν της εμπνέεις σιγουριά, παρά τους αγαθούς σκοπούς σου, που καλά κάνεις και τους έχεις και μπράβο σου. Προχώρα και μίλα της χωρίς σκέψη, χωρίς να σαμποτάρεις τον εαυτό σου. Κάντη να νιώσει όμορφα. Επιστράτευσε χιούμορ, συζητήστε. Κέντρισέ της το ενδιαφέρον.... κέρδισέ την!

Δεύτερο απλό πράγμα. Βγαίνετε έξω και σου ζητάει να την κεράσεις. Εσύ βγάζεις τα λεφτά και πληρώνεις, ενώ κάλλιστα μπορείς να της πεις "γιατί δεν με κερνάς εσύ απόψε;". Δείχνεις μια αντίδραση, όχι απλά για να αντιδράσεις, αλλά γιατί έχεις θέσεις. Χώρια ότι αποδεικνύεις πως δεν είσαι ο τυπάς του τύπου "σε πληρώνω άρα είσαι υποχρεωμένη και καλά να μου κάνεις τα γούστα".

Εσύ μπορεί να είσαι καλός λοιπόν, θέλει όμως και τρόπους για να την κερδίσεις την άλλη. Δε σημαίνει ότι πρέπει να μας κάτσει η μισή Γη επειδή έχουμε αγαθοσύνες!

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Himela

e-steki Moderator

H Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών , επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,291 μηνύματα.

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε στις 15:17, 15-12-09:

Να υποθέσω ότι γνωρίζεις τον καθένα, ώστε να μπορείς να εξάγεις με ασφάλεια το συμπέρασμα πως παίρνει ότι του αξίζει; Όχι! Νομίζω λοιπόν πως η δήλωσή σου είναι ολίγον αφελής. Μάλιστα όχι μόνο είναι αφελής, αλλά υποψιάζομαι ότι εμπεριέχει και ένα θυμό, ίσως προς τον εαυτό σου εαν προδόθηκες, ή προς κάποιον άλλο που είχες άχτι.
Φυσικά και δε γνωρίζω τον καθένα, γνωρίζω όμως απλούς κανόνες λογικής, οτι δηλαδή τα ελαττώματα κάποιου κάποια στιγμή φαίνονται, κι αν εγώ δε θέλω να τα δω, είναι κακό του κεφαλιού μου. Ο έρωτας αποβλακώνει, το δέχομαι, αλλά μέσα στην παραζάλη σου πρέπει να έχεις την ικανότητα να δεις κάτι στραβό αν υπάρχει. Αν το αγνοείς ή θες να το αλλάξεις και δε γίνεται, τότε το να πέσεις στη λούμπα είναι δική σου ευθύνη.

Επίσης: οι άνθρωποι ψάχνουμε κάποιον που καλύπτει τις (εκάστοτε) ανάγκες μας. Αν όμως δεν έχεις αυτοεκτίμηση, αν δεν ξέρεις τι θέλεις, αν δε φέρεσαι σύμφωνα με αυτό που είσαι εσύ κι ακολουθείς το πλήθος, τότε θα βρεις κάποιον που δε θα σου κάνει.

Το παίρνουμε αυτό που μας αξίζει ουσιαστικά είναι ένα καμπανάκι για να γνωρίσουμε τον εαυτό μας, τα θέλω μας, τις ανάγκες μας, και να μην επιλέγουμε λάθος ανθρώπους.

Το λές και μόνος σου:

Και θες να μάθεις κάτι; Ούτε το 2006 σταύρωσα γκόμενα. Μόνο όταν απέκτησα ακόμα περισσότερο τσαγανό, μόνο όταν έγινα πιό ενδιαφέρων τύπος, μόνο όταν άρχισα να δείχνω τα σύμβολα πραγματικής ισχύος μου (κι όχι Μερσεντές, κοιλιακοί, λεφτά και κωλοπατινάρισμα), μόνο τότε άρχισαν να έρχονται ξανά οι γυναίκες στη ζωή μου.
Δεν είπα πουθενά οτι είναι αδικία. Ούτε όμως και ατυχία είναι. Ατυχία είναι μέχρι εκεί που γνωρίζεις κάποιον με "στραβά". Από κει και πέρα στο χέρι σου είναι να τα δεις και να συνειδητοποιήσεις οτι αυτό το πράγμα δε σου αξίζει. Δεν μπορείς να μένεις σε μια κακή σχέση και να κατηγορείς τον άλλον. Αυτός έτσι είναι και αν δε θέλει να αλλάξει, η μπάλα πάει στα δικά σου πόδια. Αν θα βάλεις γκολ ή θα την βγάλεις άουτ, είναι δικό σου θέμα και δική σου επιλογή.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 15:51, 15-12-09:

"πως θα την πλησιάσω, πως θα της μιλήσω, πως θα προχωρήσει, την έχω ερωτευτεί. Θα κάνουμε σχέση;"
αυτο που λες ειναι ανασφαλεια και δειλια ,οχι καλοσυνη..
δυστυχως στη σημερινη εποχη εχουμε καταντησει να εννουμε τον αγαθο σαν υποχωρητικο δειλο μαλ@κα,,, μην αναπαραγεις αυτο το λαθος προτυπο..
ποιος σου ειπε οτι ο καλος ανθρωπος δεν μπορει να ειναι ορμητικος απεναντι στη γυναικα που τον ενδιαφερει?
και θα παλεψει και μεχρι θανατου γιαυτην? μην μπερδευουμε την αδυναμια ανασφαλεια και φυσικη συγκρατηση και ντροπη στις πρωτες σχεσεις και επαφες με την καλωσυνη..

ο καλος οποτε πρεπει ειναι αυστηρος ,οποτε πρεπει δυναμικος και οποτε πρεπει πιο μαλακος..
ολα χρειαζονται οπου και οταν πρεπει..

Παράθεση

Valder (Λυκούργος)

Επιφανές Μέλος

O Valder απορροφημένος στο επίχρυσο τουλάτε του έγραψε στις 16:00, 15-12-09:

Φυσικά και δε γνωρίζω τον καθένα, γνωρίζω όμως απλούς κανόνες λογικής, οτι δηλαδή τα ελαττώματα κάποιου κάποια στιγμή φαίνονται, κι αν εγώ δε θέλω να τα δω, είναι κακό του κεφαλιού μου. Ο έρωτας αποβλακώνει, το δέχομαι, αλλά μέσα στην παραζάλη σου πρέπει να έχεις την ικανότητα να δεις κάτι στραβό αν υπάρχει. Αν το αγνοείς ή θες να το αλλάξεις και δε γίνεται, τότε το να πέσεις στη λούμπα είναι δική σου ευθύνη.

Επίσης: οι άνθρωποι ψάχνουμε κάποιον που καλύπτει τις (εκάστοτε) ανάγκες μας. Αν όμως δεν έχεις αυτοεκτίμηση, αν δεν ξέρεις τι θέλεις, αν δε φέρεσαι σύμφωνα με αυτό που είσαι εσύ κι ακολουθείς το πλήθος, τότε θα βρεις κάποιον που δε θα σου κάνει.

Το παίρνουμε αυτό που μας αξίζει ουσιαστικά είναι ένα καμπανάκι για να γνωρίσουμε τον εαυτό μας, τα θέλω μας, τις ανάγκες μας, και να μην επιλέγουμε λάθος ανθρώπους.

Το λές και μόνος σου
Θαυμάσια. Τώρα τα είπες πολύ ωραία και φυσικά τα έχω πει και μόνος μου και φυσικά συμφωνείς μαζί μου....σχεδόν!

Και λέω σχεδόν γιατί, πρώτον έπρεπε να μιλήσω πρώτα εγώ για να τα πεις ενώ πριν ήσουν κομματάκι νιχιλιστική και δεύτερον για αυτόν ακριβώς το νιχιλισμό σου. Μαύρο θα είναι. Άσπρο δεν θα είναι. Και τα γκρι αποκλείονται.

Το απαύγασμα της σχεδόν συμφωνίας σου μαζί μου, είναι η απουσία κατανόησης σε δεύτερο χρόνο, του βαθύτερου νοήματος του χωρίου που παρέθεσες.

Ναι μεν σε πρώτο χρόνο υποδηλώνει απόκτηση θέσης, κτίσιμο εαυτού, γνώση των θέλω, αλλά σε δεύτερο χρόνο δεν αναιρεί ότι παρόλαυτά στη συνέχεια έτυχε και στάθηκα άτυχος για Χ Υ Ζ άσχετους λόγους.

Προσπαθώ να σε βάλω στη μέση, όχι σε κάποιο άλλο άκρο. Άλλωστε λένε πως η αλήθεια είναι πάντα κάπου στη μέση.

Αν και κανονικά τον διάλογο δεν θα έπρεπε να τον κάνεις με μένα, αλλά με τον Άγγελο, του οποίου η άποψη είναι η επικρατούσα ανάμεσα στα καλά παιδιά σήμερα και αποτελεί πηγή προβληματισμού για όλους μας. Υποθέτω ότι πρόσεξες την ακινησία στην οποία βρίσκεται ο φίλος μας, τοποθετώντας τη γυναίκα σε ρόλο μάντη. Αυτό το παιδί ποιός θα το εμψυχώσει;

αυτο που λες ειναι ανασφαλεια και δειλια ,οχι καλοσυνη..
δυστυχως στη σημερινη εποχη εχουμε καταντησει να εννουμε τον αγαθο σαν υποχωρητικο δειλο μαλ@κα,,, μην αναπαραγεις αυτο το λαθος προτυπο..
ποιος σου ειπε οτι ο καλος ανθρωπος δεν μπορει να ειναι ορμητικος απεναντι στη γυναικα που τον ενδιαφερει?
και θα παλεψει και μεχρι θανατου γιαυτην? μην μπερδευουμε την αδυναμια ανασφαλεια και φυσικη συγκρατηση και ντροπη στις πρωτες σχεσεις και επαφες με την καλωσυνη..

ο καλος οποτε πρεπει ειναι αυστηρος ,οποτε πρεπει δυναμικος και οποτε πρεπει πιο μαλακος..
ολα χρειαζονται οπου και οταν πρεπει..
Άλλο ο καλός άνθρωπος και άλλο "το καλό παιδί". Το καλό παιδί συνήθως δεν έχει τόσες εμπειρίες ώστε να μην είναι δειλός/ανασφαλής. Όταν έχεις τριφτεί με το άθλημα, ούτε δειλός είσαι, ούτε ανασφαλής, ούτε καληνυχτάκιας, ούτε τίποτα. Ή τουλάχιστον πολύ λιγότερο...

Και ξέρεις γιατί στο λέω αυτό; Σκέψου την ίδια τη φράση "καλό παιδί". Βάλτου μια γυναίκα απέναντι. Θα τα κάνει επάνω του. Γιατί; Yin Yang! "Είμαι καλός. Η άλλη μπορεί να με χυλοπιτώσει. Τρέμω! Πάω λες και πάω στον πόλεμο. Άρα η γυναίκα είναι ο εχθρός, άρα είναι η αδιαπέραστη η μπήξε η δήξε κι εγώ το τρυφεράδι".

Λάθος λάθος λάθος! Και όλα αυτά ειναι καθαρή ψυχολογία.

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 16:06, 15-12-09:

αλλά με τον Άγγελο, του οποίου η άποψη είναι η επικρατούσα ανάμεσα στα καλά παιδιά σήμερα και αποτελεί πηγή προβληματισμού για όλους μας. Υποθέτω ότι πρόσεξες την ακινησία στην οποία βρίσκεται ο φίλος μας, τοποθετώντας τη γυναίκα σε ρόλο μάντη. Αυτό το παιδί ποιός θα το εμψυχώσει;
1ον....πηρα την ταμπελα "Καλο παιδι?"
2ον... αυτα περι μαντη για εμενα αναφερεσαι?δεν ειπα να μαντεψει κατι η γυναικα..ειπα οτι καποιο "καλο παιδι" αν και δεν μου πολυαρεσει πια ο ορος.. οταν βρει μια κοπελα που θα του κανει κλικ και τον ενδιαφερει πραγματικα θα ορμηξει..και θα ανταγωνιστει απεναντι σε αλλα πιθανα αντιπαλα αρσενικα....

δεν εχετε τα γιδια πώς κουτουλιουνται?

και himela συμφωνω με αυτα που λες(ειδες ?δεν ειναι και τοσο λιγα αυτα τα θεματα....

Το λές και μόνος σου

Παράθεση

Himela

e-steki Moderator

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε στις 16:09, 15-12-09:

και himela συμφωνω με αυτα που λες(ειδες ?δεν ειναι και τοσο λιγα αυτα τα θεματα....
Αυτό σου έλειπε, να διαφωνείς!

Παράθεση

fantasmenos (Διαταραγμένη Προσωπικότητα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη fantasmenos
H Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών , επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,293 μηνύματα.

H fantasmenos γεννημένος να λέει σοφά πράγματα έγραψε στις 16:11, 15-12-09:

Αυτό σου έλειπε, να διαφωνείς!
love is in the air...

http://www.youtube.com/watch?v=NNC0kIzM1Fo

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 16:12, 15-12-09:

και μην ξεχναμε το οτι το κλειδι για να ειναι δυνατη μια σχεση ειναι το πιο αγαθο,καλο αλλα και δυνατο συναισθημα ...
Η ΑΓΑΠΗ!

Παράθεση

Himela

e-steki Moderator

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε στις 16:12, 15-12-09:

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 16:14, 15-12-09:

δεν υπαρχει τιποτα πιο ομορφο στον κοσμο ..απο μια γυναικα με κατακοκκινα τα μαγουλα απο ντροπη..

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

Το avatar του χρήστη Subject to change
H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,471 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 16:16, 15-12-09:

δεν υπαρχει τιποτα πιο ομορφο στον κοσμο ..απο μια γυναικα με κατακοκκινα τα μαγουλα απο ντροπη..
Υπάρχει: Ένας άντρας με κατακόκκινα τα μάγουλα από ντροπή
Ειδικά όταν πρόκειται για αξιόλογο άντρα και όχι τον κάθε lowlife.

6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Valder (Λυκούργος)

Επιφανές Μέλος

O Valder απορροφημένος στο επίχρυσο τουλάτε του έγραψε στις 16:16, 15-12-09:

1ον....πηρα την ταμπελα "Καλο παιδι?"
2ον... αυτα περι μαντη για εμενα αναφερεσαι?δεν ειπα να μαντεψει κατι η γυναικα..ειπα οτι καποιο "καλο παιδι" αν και δεν μου πολυαρεσει πια ο ορος.. οταν βρει μια κοπελα που θα του κανει κλικ και τον ενδιαφερει πραγματικα θα ορμηξει..και θα ανταγωνιστει απεναντι σε αλλα πιθανα αντιπαλα αρσενικα....

δεν εχετε τα γιδια πώς κουτουλιουνται?

Λες "ήλπιζα οι γυναίκες να βλέπουν βαθύτερα σ' έναν άντρα". Και ποιός σου λέει εσένα ότι δεν βλέπουν; Πρώτα πρώτα ήδη αυτή η φράση που είπες, είναι η απαισιοδοξία η ίδια. Είναι σα να είπες μόλις: "Γιατί καμία δεν με προσέχει; Γιατί δεν αναγνωρίζουν τις αρετές μου; Γιατί να είμαι τόσο μόνος;"

Στο χέρι σου είναι φίλε, όχι στο βάθος όρασης μιας γυναίκας. Άσε που και αντικειμενικά δεν είναι όλες φτιαγμένες για να βλέπουν το ίδιο πράγμα σ' έναν άντρα. Όπως κι οι άντρες στις γυναίκες. Αυτή που θέλω εγώ για το στήθος της, μπορεί να τη θέλεις εσύ για το χιούμορ της. Ανάλογα για τους άντρες, ο άλλος είναι Χ, η γυναίκα θέλει Υ... τι να κάνουμε τώρα; Θα σκάσουμε;

Βελτιώσου όμως για να έχεις καταρχάς μια σταθερή βάση. Αν δεν έχεις μια στις τόσες, δεν τρέχει και τίποτα. Αν όμως έχεις ελάχιστες ενώ προσπαθείς και στο τέλος καταλήγεις στο παράπονο, τότε κάτι μάλλον πρέπει να βελτιώσεις σε σένα.

Ο έρωτας είναι σαν το ταγκό. Βήμα εσύ, βήμα κι αυτή. Μην τα περιμένουμε όλα από το άλλο άτομο...

Απλό είναι!

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 16:23, 15-12-09:

Υπάρχει: Ένας άντρας με κατακόκκινα τα μάγουλα από ντροπή
Ειδικά όταν πρόκειται για αξιόλογο άντρα και όχι τον κάθε lowlife.
ομορφο για εναν ανδρα εννοω...
(Α,και προσωπικα δεν κοκκινιζω ποτέ απο ντροπη)

Λες "ήλπιζα οι γυναίκες να βλέπουν βαθύτερα σ' έναν άντρα". Και ποιός σου λέει εσένα ότι δεν βλέπουν; Πρώτα πρώτα ήδη αυτή η φράση που είπες, είναι η απαισιοδοξία η ίδια. Είναι σα να είπες μόλις: "Γιατί καμία δεν με προσέχει; Γιατί δεν αναγνωρίζουν τις αρετές μου; Γιατί να είμαι τόσο μόνος;"
πρωτον..ευχαριστω για τις συμβουλες...
2ον..η φραση ειναι παρεξηγηση..εννουσα οτι ελπιζω οτι υπαρχουν γυναικες που βλεπουν βαθια στους ανδρες .πιστευω οτι παντα υπαρχουν πιο ωριμες οπως και ανωριμες γυναικες οπως και πολλες προσωπικοτητες..
οποτε αλλο ηθελα να πω...

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,471 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 16:36, 15-12-09:

ομορφο για εναν ανδρα εννοω...
Δεν διευκρίνισες ότι μιλας μόνο για άντρες
(Α,και προσωπικα δεν κοκκινιζω ποτέ απο ντροπη)
Irrelevant.

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 16:44, 15-12-09:

Δεν διευκρίνισες ότι μιλας μόνο για άντρες
το κανω τωρα ..

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Άγγελος : 15-12-09 στις 17:15.
Παράθεση

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη venividivici
H venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 16,737 μηνύματα.

H venividivici έγραψε στις 17:10, 15-12-09:

αδικείσαι μόνο όταν αδικείς ο ίδιος τον εαυτό σου, ακόμη και μέσα σε μια ερωτική σχέση.....

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Great Chaos (Όττο)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Great Chaos
Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 50 ετών , επαγγέλεται Παραγωγός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 3,520 μηνύματα.

O Great Chaos I took a wrong turn in the Freak Parade έγραψε στις 23:00, 15-12-09:

Ευτυχώς για μένα που δεν είμαι καλός, πολύ περισσότερο δεν είμαι πια παιδί, οπότε η πιθανότητα ν' αδικηθώ είναι στ' αλήθεια μηδαμινή...

Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Neraida
H Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,916 μηνύματα.

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 00:05, 16-12-09:

Αρχική Δημοσίευση από Valder

Σκέψου το εξής πολύ απλό. Καληνυχτάκηδες, γκομενοφύλακες, ξεπλένηδες, υπάρχουν πολλοί. Τα λεγόμενα καλά παιδιά. Μια από τα ίδια, μια από τα συνηθισμένα.
Δε ριχνεις ενα εξπλειν στα μπολνταρισμενα, που δεν καταλαβα Δια?!

Παράθεση

Τιμώμενο Μέλος

H Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών , επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,293 μηνύματα.

H fantasmenos γεννημένος να λέει σοφά πράγματα έγραψε στις 00:15, 16-12-09:

Πλάκα πλάκα το "ξεπλένης" τι σημαίνει;

Παράθεση

Speedy

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Speedy
Ο Speedy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αγρίνιο (Αιτωλο/νία). Έχει γράψει 656 μηνύματα.

O Speedy έγραψε στις 00:19, 16-12-09:

Αρχική Δημοσίευση από Michelle
emufear αυτοί που λες (κι εσυ μαζι μιας και σε ξέρω) ανήκουν στην εξαίρεση. Δεν έχεις ιδέα τι κάφρους περιλαμβάνει ο κανόνας. Εδώ έχω ακούσει απο πολλές φίλες μου (και το έχω πάθει κι εγώ αν και έμαθα πολυυ μετά οτι ήταν αυτός ο λόγος) οτι αν δεν τους κάτσουν σύντομα τις χωρίζουν. Έλεος.
Συγνώμη όταν τον θέλεις τον άλλον γιατί να μην του κάτσεις και το ίδιο βράδυ ας πούμε? Χάρη μας κάνετε που μας κάθεστε? Όντως δεν είναι φυσιολόγικό να μην θέλει κάποια να "κάτσει" σε κάποιον. Εκτός πάντα αν μιλάμε για μικρές ηλικίες όπου υπάρχει λίγο η άγνοια και ο φόβος κτλ κτλ... Αν υπάρχουν εμπειρίες και απο τους 2 ΟΝΤΩΣ κάτι δεν πάει καλα..... Λίγο offtopic αλλά τσίτωσα...

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 00:19, 16-12-09:

Για να πω κι εγώ την άποψη μου (άλλωστε είναι γνωστό ότι οι απόψεις είναι σαν τις... )
Λατρεύω τα καλά παιδιά. Αν όμως ως "καλά παιδιά" εννοούμε τους ευαίσθητους, καλλιεργημένους, μορφωμένους, με άποψη και ανοιχτό μυαλό άντρες (ως αντιδιαστολή με τα "κακά παιδιά" δηλαδή τους σεξιστές αμόρφωτους νεάτερνταλ). Συνήθως όμως ο προσδιορισμός "καλά παιδιά" δίνεται στους βαρετούς politically correct τύπους οι οποίοι μου προκαλούν λιγότερη ερωτική διάθεση και απο το καθάρισμα της τουαλέτας της γάτας μου. Μάλλον γι'αυτό δεν τους γουστάρει καμία και νομίζουν ότι "αδικούνται"

Αρχική Δημοσίευση από Speedy
Συγνώμη όταν τον θέλεις τον άλλον γιατί να μην του κάτσεις και το ίδιο βράδυ ας πούμε? Χάρη μας κάνετε που μας κάθεστε? Όντως δεν είναι φυσιολόγικό να μην θέλει κάποια να "κάτσει" σε κάποιον. Εκτός πάντα αν μιλάμε για μικρές ηλικίες όπου υπάρχει λίγο η άγνοια και ο φόβος κτλ κτλ... Αν υπάρχουν εμπειρίες και απο τους 2 ΟΝΤΩΣ κάτι δεν πάει καλα..... Λίγο offtopic αλλά τσίτωσα...
For g_d's sake, κάτι πιο πρόσφατο δεν βρήκες να ξεθάψεις;
19 χρονών κορίτσι ήμουν όταν το έγραψα αυτό, προφανώς μιλούσα για μικρές ηλικίες!

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Valder (Λυκούργος)

Επιφανές Μέλος

O Valder απορροφημένος στο επίχρυσο τουλάτε του έγραψε στις 00:28, 16-12-09:

Αρχική Δημοσίευση από Neraida
Δε ριχνεις ενα εξπλειν στα μπολνταρισμενα, που δεν καταλαβα Δια?!
Αρχική Δημοσίευση από fantasmenos
Πλάκα πλάκα το "ξεπλένης" τι σημαίνει;
Ξεπλένης:

Ο τύπος που κάνει μπαμπεσιές, έχει γυναικεία αντίδραση και φέρεται κατινίστικα όταν κάποια του ρίξει πίττα, ή δεν του κάτσει, ή ενίοτε τον χωρίσει. Επίσης λέει διάφορα γι' αυτήν πίσω από την πλάτη της χωρίς να έχουν γίνει ποτέ, για παράδειγμα ότι του έκατσε απο την πρώτη μέρα ενώ η αλήθεια είναι οτι του είπε απλά ένα αδιάφορο «γεια σου»!

Καληνυχτάκιας:

Ο καληνυχτάκιας κάνει τα πάντα για να κάνει σεξ ή να τα φτιάξει με μια γυναίκα, αλλά στο τέλος δεν καταφέρνει τίποτα. Με όπλο το ακριβό του αμάξι, το μόνο που καταφέρνει είναι να πηγαίνει βόλτες τις γυναίκες ελπίζοντας ότι κάποια στιγμή θα τα καταφέρει να κάνει σεξ, αλλά στο τέλος το μόνο που καταφέρνει είναι εισπράττει καληνύχτες...

Γκομενοφύλακας:

Ο εκτελών χρέη ψυχολόγου / λογοθεραπευτή, συνοδού και security, χωρίς να της ακουμπάει ούτε το χεράκι όμως. Συνήθως γλοιώδης τύπος που τον εκμεταλλεύεται κάποια γυναίκα προκειμένου να της ανορθώνει το ηθικό της και να αποδείξει ότι την προτιμάν οι άντρες.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Speedy

Διάσημο Μέλος

Ο Speedy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αγρίνιο (Αιτωλο/νία). Έχει γράψει 656 μηνύματα.

O Speedy έγραψε στις 00:42, 16-12-09:

Για να πω κι εγώ την άποψη μου (άλλωστε είναι γνωστό ότι οι απόψεις είναι σαν τις... )
Λατρεύω τα καλά παιδιά. Αν όμως ως "καλά παιδιά" εννοούμε τους ευαίσθητους, καλλιεργημένους, μορφωμένους, με άποψη και ανοιχτό μυαλό άντρες (ως αντιδιαστολή με τα "κακά παιδιά" δηλαδή τους σεξιστές αμόρφωτους νεάτερνταλ). Συνήθως όμως ο προσδιορισμός "καλά παιδιά" δίνεται στους βαρετούς politically correct τύπους οι οποίοι μου προκαλούν λιγότερη ερωτική διάθεση και απο το καθάρισμα της τουαλέτας της γάτας μου. Μάλλον γι'αυτό δεν τους γουστάρει καμία και νομίζουν ότι "αδικούνται"
Σαν καλά παιδιά νοούνται αυτά που δεν θα παίξουν με τα αισθήματα σου.Αυτά που με το που νιώσουν κάτι στο λένε ντόμπρα χωρίς να παίζουν παιχνιδάκια για να γεμίσουν το εγώ τους και να λαμβάνουν επιβεβαίωση. Είναι αυτά που όταν ερωτεύονται τα δίνουν όλα και προσπαθούν με κάθε τρόπο να μην πληγώσουν αυτούς που τους αγαπούν.Αυτά που όταν χρειαστεί ο οποιοσδήποτε μία βοήθεια θα τρέξουν να τον βοηθήσουν. Είναι αυτά που δεν θα σου κάνουν ποτέ πουστιά. Που όταν και αν σου κάνουν κακό θα νιώθουν τόσες τύψεις και θα προσπαθούν με κάθε τρόπο να διορθώσουν αυτό το λάθος. Αυτά που όταν λένε ΣΕ ΘΕΛΩ, δεν εννοούν ίσως σε θέλω, μπορεί και να μου αρέσεις κτλ. εννοούν σε θέλω. Αυτά που όταν είναι σε σχέση ενδιαφέρονται για το έτερον ύμισι και δεν το έχουν γραμμένο εκεί που δεν πιάνει μελάνι κ να πηγαίνουν με την καφροπαρέα γ καφε όταν εσυ είσαι χάλια. Δεν κάνουν σχέσεις για να μην είναι μόνοι, και ταυτόχρονα να πληγώνουν τον άλλον.Κάνουν σχέση όταν ερωτεύονται. Είναι αυτά που αν ένας φίλος τους χρειάζεται παρατάνε τα πάντα για πάρτυ του, για να είναι δίπλα του, ακόμα και αν πρόκειται για τη χαζογκόμενα τη λίζα που τον παράτησε για τον μήτσο που τον έχει πιο μεγάλο κτλ... Δεν τα παρακαλάνε για τη βοήθεια, την δίνουν απλόχερα όταν νιώθουν ότι ο φίλος τη χρειάζεται.. Δεν είναι παρτάκια. Δεν κοιτάνε μόνο τη δική τους καλοπέραση. Δεν σε θυμούνται μόνο όταν σε χρειάζονται. Είναι αυτά που όταν είστε μαζί τους δεν ξενοπηδάνε, και αν είναι να το κάνουν χωρίζουν για να μη σας κοροιδεύουν... Επειδή μπορώ να γράφω όλο το βράδυ καλύτερα να σταματήσω εδώ..
Τέτοια καλά παιδιά υπάρχουν πάρα πολλά εκει έξω, και ναι η αλήθεια είναι ότι αδικούνται κατάφορα...

Υ.Γ. Αν μου βρείτε έστω μία γυναίκα που να έχει έστω 2-3 απο τα παραπάνω την παντρεύομαι τώρα.. με βλέπω να μένω στο ράφι!

For g_d's sake, κάτι πιο πρόσφατο δεν βρήκες να ξεθάψεις;
19 χρονών κορίτσι ήμουν όταν το έγραψα αυτό, προφανώς μιλούσα για μικρές ηλικίες!
κεκτημένη ταχύτητα.. νόμιζα διάβαζα την τελευταία σελίδα εκείνη τη στιγμή.. ούτε είδα ημερομηνία! φαντάσου την ταραχή μου όταν το διάβασα!!

Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 00:54, 16-12-09:

Αυτοι τωρα ειναι τα καλα παιδια δλδ?

Διοτι εγω καλα παιδια θεωρω αυτους που περιεγραψε ακριβως παραπανω ο Speedy και η αληθεια ειναι οτι για μενα αυτοι ειναι ελκυστικοι και αυτοι ειναι που καταφερνουν να με κρατησουν κιολας.
Το δυσκολο δεν ειναι να φερεις καποιον κοντα σου, το δυσκολο ειναι να μπορεσεις να τον κρατησεις και αυτο επειδη το το θελει κι εκεινος το ιδιο.

A re Sp, θα σε παντρευομουν, αλλα σου πεφτω ολιγον τι μπαμπο...

Παράθεση

Μελιώ (-Το Νου Σου Στην- Αμέλεια)

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Μελιώ
H -Το Νου Σου Στην- Αμέλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 548 μηνύματα.

H Μελιώ το παπί έκανε πιπί στο Μισισιπή και έγραψε στις 01:01, 16-12-09:

Αρχική Δημοσίευση από Valder
Ξεπλένης:

Ο τύπος που κάνει μπαμπεσιές, έχει γυναικεία αντίδραση και φέρεται κατινίστικα όταν κάποια του ρίξει πίττα, ή δεν του κάτσει, ή ενίοτε τον χωρίσει. Επίσης λέει διάφορα γι' αυτήν πίσω από την πλάτη της χωρίς να έχουν γίνει ποτέ, για παράδειγμα ότι του έκατσε απο την πρώτη μέρα ενώ η αλήθεια είναι οτι του είπε απλά ένα αδιάφορο «γεια σου»!

Καληνυχτάκιας:

Ο καληνυχτάκιας κάνει τα πάντα για να κάνει σεξ ή να τα φτιάξει με μια γυναίκα, αλλά στο τέλος δεν καταφέρνει τίποτα. Με όπλο το ακριβό του αμάξι, το μόνο που καταφέρνει είναι να πηγαίνει βόλτες τις γυναίκες ελπίζοντας ότι κάποια στιγμή θα τα καταφέρει να κάνει σεξ, αλλά στο τέλος το μόνο που καταφέρνει είναι εισπράττει καληνύχτες...

Γκομενοφύλακας:

Ο εκτελών χρέη ψυχολόγου / λογοθεραπευτή, συνοδού και security, χωρίς να της ακουμπάει ούτε το χεράκι όμως. Συνήθως γλοιώδης τύπος που τον εκμεταλλεύεται κάποια γυναίκα προκειμένου να της ανορθώνει το ηθικό της και να αποδείξει ότι την προτιμάν οι άντρες.
Η αληθεια είναι πως κι εγώ ήθελα να ρωτήσω για το ... Ξεπλένης τι εστί
Τεςπα μου το ξεκαθάρισες ...
Να κάνω τώρα κι εγώ μερικά ακομα ερωτήματα κι αμα θετε απαντάτε

Πρώτον : Τι εννοείται όταν λέτε << καλά παιδιά >> ?
Δεύτερον : Δεν είναι λίγο ... χμ , κάπως να βάζουμε τους αντρες σε τέτοιες κατηγορίες ? Ειδικά βέβαια αν σκεφτούμε πως το γεγονός πως κατατάγηκαν σε κάποια από αυτές ενδεχομένως να οφείλεται ή στη συναναστροφή του με "συγκεκριμένες" γυναίκες ή σε χαμηλή αυτοεκτίμηση ή υπερεκτίμηση ή τεςπα λανθασμένο τρόπο θέασης του εαυτού τους ?
Τρίτον : Ένας άντρας που ανήκει σε κάποια από αυτές τις κατηγορίες το ξέρει ?
Ή μήπως το βλέπει για τους άλλους θεωρώντας τον εαυτό του κορυφαίο ή δεν ξέρω γω τι ...?
Τέταρτον : ( μη σκούξετε θέλω να μαθαίνω λέμεεε ) Ένας άντρας υπάρχει περίπτωση να ξεφύγει από μια κατηγορία και να περάσει σε μια άλλη πχ ... ανώτερη ή κατώτερη ?
Πέμπτον : Θεωρείται πως σας τιμά ως φύλο το να κατηγορειοποιείται έτσι τους εαυτούς σας ?
Έκτον : Επειδή στο τόπικ μιλάμε γενικά για καλά παιδιά μου λέτε αντίστοιχες κατηγορίες γυναικών ?
πχ .. ξεπλένισσα ???

Αυτά για την ώρα , απλώς να πω κατά τη δική μου ταπεινή πείρα πως καλοί είμαστε όλοι μέχρι αποδείξεως του αντιθέτου , στη ζωή έχω δει πως μπορεί να αδικηθούμε όλοι μας , ή να νομίζουμε πως αδικηθήκαμε ...
Δεν ξέρω αν είμαι καλή ή κακή έχω αδικηθεί και έχω αδικήσει , εύχομαι πιο πολύ το πρώτο γιατί αυτό διορθώνεται ή το θεωρώ λιγότερο βάρος από το να αδικήσω .

Για το τέλος όποιος είναι λάτρης των κατηγοριοποιήσεων μπορεί να μου πει πως λέγεται ο άντρας ή η γυναίκα που είναι ειλικρινής , και δείχνει ακριβώς αυτό που είναι ?
Είτε είναι ιντελεξουελ καθηγητής Πανεπιστημίου είτε νταλικέρης ?
Είτε πηγαίνει Μέγαρο είτε ακούει μόνο Κιάμο ?
Που εκδηλώνει προς τα έξω αυτό που είναι κι όχι κατά περίπτωση και ανάλογα τι τον συμφέρει ...
Προσωπικά έναν τέτοιον άνθρωπο τον λέω αυθεντικό και καλό παιδί είτε άντρα είτε γυναίκα , δηλώνει αυτό που είναι , δεν παραπλανά και όσοι πιστοί προσέλθετε .
Και όχι δεν θεωρώ πως τέτοιοι άνθρωποι αδικούνται , σε μεγαλύτερο βαθμό από όλους τους υπόλοιπους τουλάχιστον !

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 01:32, 16-12-09:

@Speedy: Όλα αυτά που γράφεις δεν υπάρχει άνθρωπος που να μην τα θέλει. Το θέμα είναι ότι όταν κάποιος αυτοπροσδιορίζεται ως "καλό παιδί που αδικείται", συνήθως έχει ΜΟΝΟ αυτά και κανένα ενδιαφέρον ως προσωπικότητα. Καλά είναι όλα αυτά, αλλά δεν αρκουν. Τι να το κάνω το καλό παιδί αν δεν έχω τίποτα να συζητήσω μαζί του, αν δεν έχει να με διδάξει τίποτα πέρα από τις αρετές του;

Και φυσικά αυτό δεν περιορίζεται στους άντρες. Τα ίδια ισχύουν και τα "καλά κορίτσια" που όλη μέρα κλαίγονται ότι τους παίρνουν τους άντρες "αυτές οι [...]"

Παράθεση

Himela

e-steki Moderator

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε στις 08:44, 16-12-09:

Σαν καλά παιδιά νοούνται αυτά που δεν θα παίξουν με τα αισθήματα σου.Αυτά που με το που νιώσουν κάτι στο λένε ντόμπρα χωρίς να παίζουν παιχνιδάκια για να γεμίσουν το εγώ τους και να λαμβάνουν επιβεβαίωση. Είναι αυτά που όταν ερωτεύονται τα δίνουν όλα και προσπαθούν με κάθε τρόπο να μην πληγώσουν αυτούς που τους αγαπούν.Αυτά που όταν χρειαστεί ο οποιοσδήποτε μία βοήθεια θα τρέξουν να τον βοηθήσουν. Είναι αυτά που δεν θα σου κάνουν ποτέ πουστιά. Που όταν και αν σου κάνουν κακό θα νιώθουν τόσες τύψεις και θα προσπαθούν με κάθε τρόπο να διορθώσουν αυτό το λάθος. Αυτά που όταν λένε ΣΕ ΘΕΛΩ, δεν εννοούν ίσως σε θέλω, μπορεί και να μου αρέσεις κτλ. εννοούν σε θέλω. Αυτά που όταν είναι σε σχέση ενδιαφέρονται για το έτερον ύμισι και δεν το έχουν γραμμένο εκεί που δεν πιάνει μελάνι κ να πηγαίνουν με την καφροπαρέα γ καφε όταν εσυ είσαι χάλια. Δεν κάνουν σχέσεις για να μην είναι μόνοι, και ταυτόχρονα να πληγώνουν τον άλλον.Κάνουν σχέση όταν ερωτεύονται. Είναι αυτά που αν ένας φίλος τους χρειάζεται παρατάνε τα πάντα για πάρτυ του, για να είναι δίπλα του, ακόμα και αν πρόκειται για τη χαζογκόμενα τη λίζα που τον παράτησε για τον μήτσο που τον έχει πιο μεγάλο κτλ... Δεν τα παρακαλάνε για τη βοήθεια, την δίνουν απλόχερα όταν νιώθουν ότι ο φίλος τη χρειάζεται.. Δεν είναι παρτάκια. Δεν κοιτάνε μόνο τη δική τους καλοπέραση. Δεν σε θυμούνται μόνο όταν σε χρειάζονται. Είναι αυτά που όταν είστε μαζί τους δεν ξενοπηδάνε, και αν είναι να το κάνουν χωρίζουν για να μη σας κοροιδεύουν... Επειδή μπορώ να γράφω όλο το βράδυ καλύτερα να σταματήσω εδώ..
Αυτός δεν είναι άνθρωπος, είναι ο Ιησούς Χριστός...

Δεν υπάρχουν τόσο τέλειοι άνθρωποι. Καλοσύνη δεν είναι να ξεχνάς τον εαυτό σου και να αφοσιώνεσαι στους άλλους. Όλο αυτό μου δείχνει οτι αυτός ο άνθρωπος νιώθει μια ανασφάλεια και θέλει να είναι αρεστός σε όλους.

Για μένα ο καλός άνθρωπος είναι αυτός που δεν κάνει σε άλλους αυτά που δε θέλουν να του κάνουν. Εγώ αυτό προσπαθώ να κάνω στη ζωή μου.

Speedy σου έχω νέα: παντρεύεσαι!

Εμένα!

Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 09:44, 16-12-09:

Αυτός δεν είναι άνθρωπος, είναι ο Ιησούς Χριστός...

Δεν υπάρχουν τόσο τέλειοι άνθρωποι. Καλοσύνη δεν είναι να ξεχνάς τον εαυτό σου και να αφοσιώνεσαι στους άλλους. Όλο αυτό μου δείχνει οτι αυτός ο άνθρωπος νιώθει μια ανασφάλεια και θέλει να είναι αρεστός σε όλους.

Για μένα ο καλός άνθρωπος είναι αυτός που δεν κάνει σε άλλους αυτά που δε θέλουν να του κάνουν. Εγώ αυτό προσπαθώ να κάνω στη ζωή μου.
Σου διαφευγει το γεγονος οτι δεν περιμενει κανεις να ειναι αρεστος σε ολους, αλλα σε αυτους τους οποιους εχει επιλεξει να ειναι διπλα του. Και αυτο που θα επρεπε να ισχυει ειναι να επιλεγουμε εκεινα τα ατομα που εχουν τα ιδια θελω με εμας...Εαν δεν περιμενουμε να μας σταθουν οι δικοι μας ανθρωποι ανα πασα στιγμη, ποιος θα το κανεις? Ο κυριος Ρουπας απεναντι...?! Εαν το οτι θελω π.χ εγω να εχω διπλα μου ειλικρινεις ανθρωπους, που νοιαζονται και για μενα εκτος απο την παρτη τους, σημαινει οτι ειμαι ανασφαλης, χιλιες φορες αυτο, παρα κατι αλλο...

Και μια παρατηρηση...το οτι δινεσαι σε καποιον με ολο σου το ειναι ειτε ειναι φιλος ειτε αδερφος ειτε γκομενος δε σημαινει οτι ξεχνας τον εαυτο σου. Και ας μην ξεχναμε πως μεσα απο την ολοκληρωση του αλλου, ολοκληρωνομαστε κι εμεις...

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 10:21, 16-12-09:

Speedy σου έχω νέα: παντρεύεσαι!

Εμένα!
Μηηηηηηηηηηηηη..!εγω ειμαι πιο καλο παιδι απο αυτον...

και συμφωνω οτι οι παραπονιαρηδες που λενε οτι ειμαι καλο παιδι αλλα καμια δεν με θελει δεν ειναι ειλικρινεις με τον εαυτο τους..

Παράθεση

Himela

e-steki Moderator

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε στις 12:03, 16-12-09:

Μηηηηηηηηηηηηη..!εγω ειμαι πιο καλο παιδι απο αυτον...
Νομίζεις ξέχασα οτι σου άρεσε η άλλη πρόταση χτες; (όχι, δεν είμαι σκορπίνα λολ)

Στο θέμα μας, νομίζω οτι η πολλή καλοσύνη καταντάει βαρετή κάποια στιγμή. Δε μου αρέσει που το λέω, γιατί κι εγώ αυτά κάνω, όχι γιατί πρέπει, αλλά γιατί έτσι είμαι, έτσι μου βγαίνει. Είμαι σωστή με την αντικειμενική ή την υποκειμενική έννοια του όρου. Και δεν το λέω για να επαρθώ, έτσι κι αλλιώς φόρουμ είναι, ο καθένας λέει ό,τι θέλει. Αλλά στις σχέσεις μου ήμουν η σωστή, δεν έκανα πουστιές, και πάντα ήμουν το χαλί να με πατήσουν. Ώστε με πατούσαν και στο τέλος με βαριόντουσαν: μα τόσο καλή; Τόσο διαθέσιμη; Τόσο άνετη στο να συγχωρεί; Πάρτα να μη στα χρωστάω (στον εαυτό μου).

Οπότε για μένα ναι, όταν είσαι τόοοοοσο καλός (μέχρι άγιος) ξεχνάς τον εαυτό σου.

Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mindcircus
H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,626 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 12:36, 16-12-09:

Μπορουμε να ορισουμε το ''καλο'' με το ''κακο'' παιδι? Οριζονται?

Παράθεση

Klaus

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Klaus
Ο Klaus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 535 μηνύματα.

O Klaus έγραψε στις 12:43, 16-12-09:

Ναι είναι συνώνυμα της λέξης με τα πολλά Α. Μάλλον δεν θα είχες περάσει το στάδιο ή ήσουν στην απέναντι όχθη ηθελημένα ή μη.

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 13:04, 16-12-09:

Αλλά στις σχέσεις μου ήμουν η σωστή, δεν έκανα πουστιές, και πάντα ήμουν το χαλί να με πατήσουν.
αν ησουν "χαλί να σε πατησουν"..τοτε δεν ησουν σωστη και καλη..ησουν θυμα....

και ο Χριστος οταν επρεπε εβρισε και επιτεθηκε αγρια στους φαρισαιους..τα εσπασε στην αγορα με το ραβδι.... δεν ηταν "καλο" παιδι με την διαστρεβλωμενη εννοια που απεκτησε σημερα στην κυνικη κοινωνια μας... .

Γιαυτο και Τον σταυρωσαν
(αν ηταν χαλί να τον πατησουν και εκανε οτι του λεγανε δεν θα ειχε αυτη τη μοιρα.. ).

το λεγε γνωστος ψυχολογος... καποιος ηρθε και του ελεγε.."γιατι με παρατησε ?Γιατι?Εγω εγινα χαλι να με πατησει..!
Το κοιταει ο Γιατρος και του Λεει σκεφτικος... "Θα ερωτευοσασταν ποτέ ενα χαλί?"

Παράθεση

Himela

e-steki Moderator

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε στις 13:09, 16-12-09:

αν ησουν "χαλί να σε πατησουν"..τοτε δεν ησουν σωστη και καλη..ησουν θυμα....

και ο Χριστος οταν επρεπε εβρισε και επιτεθηκε αγρια στους φαρισαιους..τα εσπασε στην αγορα με το ραβδι.... δεν ηταν "καλο" παιδι με την διαστρεβλωμενη εννοια που απεκτησε σημερα στην κυνικη κοινωνια μας... .

Γιαυτο και Τον σταυρωσαν
(αν ηταν χαλί να τον πατησουν και εκανε οτι του λεγανε δεν θα ειχε αυτη τη μοιρα.. ).

το λεγε γνωστος ψυχολογος... καποιος ηρθε και του ελεγε.."γιατι με παρατησε ?Γιατι?Εγω εγινα χαλι να με πατησει..!
Το κοιταει ο Γιατρος και του Λεει σκεφτικος... "Θα ερωτευοσασταν ποτέ ενα χαλί?"
Θύμα σε κάνει η αντιμετώπιση από τον άλλον. Αν ο άλλος εκτιμήσει την καλοσύνη σου, θα είσαι τελικά καλός. Αν την εκμεταλλευτεί, θα γίνεις θύμα. Αν την κοροϊδέψει, θα είσαι μ...κας. Αυτό δε σημαίνει οτι αρχικά εσύ δεν ησουν καλός.

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 13:13, 16-12-09:

Θύμα σε κάνει η αντιμετώπιση από τον άλλον. Αν ο άλλος εκτιμήσει την καλοσύνη σου, θα είσαι τελικά καλός.
καλος δε σημαινει οτι δεν θα διεκδικησεις κατι αν σε αδικησουν..και δεν θα συγκρουστεις...
το καλο ειναι η ισορροπια... στο ξαναπα..το να επιτιθεσαι οπου πρεπει δεν ειναι κακο...
το οτι γινεσαι πιο εμπειρος μετα και δεν γινεσαι θυμα..δεν σημαινει οτι μειωνεται η καλωσυνη σου..απλως αυξανεται η εμπειρια σου... και σου το λεει καποιος που απο οτι μου λενε οι γονεις μου και κοιταω γυρω μου..ειμαι πολυ μπουφος στο θεμα πονηριας.... κοινως μια παμπονηρη γυναικα που θελει να παιξει μαζι μου... ασε καλυτερα...

Παράθεση

Speedy

Διάσημο Μέλος

O Speedy έγραψε στις 13:31, 16-12-09:

@Speedy: Όλα αυτά που γράφεις δεν υπάρχει άνθρωπος που να μην τα θέλει. Το θέμα είναι ότι όταν κάποιος αυτοπροσδιορίζεται ως "καλό παιδί που αδικείται", συνήθως έχει ΜΟΝΟ αυτά και κανένα ενδιαφέρον ως προσωπικότητα. Καλά είναι όλα αυτά, αλλά δεν αρκουν. Τι να το κάνω το καλό παιδί αν δεν έχω τίποτα να συζητήσω μαζί του, αν δεν έχει να με διδάξει τίποτα πέρα από τις αρετές του;
Το άν κάποιος είναι ευαίσθητος η όχι, είναι παντελώς άσχετο με το πόσο ενδιαφέρον έχει ως προσωπικότητα. Η ευιασθησία είναι μία παράμετρος. Αλλα όμως είναι τα στοιχεία που καθιστάνε κάποιον ενδιαφέρον. Και πάνω απο όλα το τί βρίσκει ο καθένας ενδιαφέρον στον άλλον.Η λεγόμενη χημεία που έχουμε. Οπότε η τοποθέτηση σου καταλήγει σε άτοπο. Αλλά βέβαια ο άλλος πρέπει να είναι και λίγο μαλακας για να εχει και κάποιο ενδιαφέρον. Έτσι τη βρίσκετε οι γυναίκες.. Ευτυχώς που παρόλα τα στοιχεία που παρέθεσα παραπάνω, γιατί για εμένα μιλούσα, όταν κάτι με ενοχλεί γίνομαι όντως πολύ μαλακας. Αυτός ίσως είναι ο λόγος που ναι μεν καλό παιδί αλλά δεν θεωρώ ότι αδικούμε. Δεν έχω ιδιαίτερο παράπονο. Εγώ λυπάμαι αυτά τα παιδια που διαθέτουν όλα τα παραπάνω στοιχεία, που δεν γίνονται μαλάκες σχεδόν ποτέ, και γιαυτο δεν είναι αρεστοι. Αυτά ειναι τα "καλα παιδιά που αδικούνται".

Χιμέλα για πότε λες τον γάμο?

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 13:39, 16-12-09:

Έτσι τη βρίσκεται οι γυναίκες.. Ευτυχώς που παρόλα τα στοιχεία που παρέθεσα παραπάνω, γιατί για εμένα μιλούσα, όταν κάτι με ενοχλεί γίνομαι όντως πολύ μαλακας. Αυτός ίσως είναι ο λόγος που ναι μεν καλό παιδί αλλά δεν θεωρώ ότι αδικούμε. Δεν έχω ιδιαίτερο παράπονο. Εγώ λυπάμαι αυτά τα παιδια που διαθέτουν όλα τα παραπάνω στοιχεία, που δεν γίνονται μαλάκες σχεδόν ποτέ, και γιαυτο δεν είναι αρεστοι. Αυτά ειναι τα "καλα παιδιά που αδικούνται.
πικρα λογια ,αλλα πολλες φορες δικαια και αληθη... υπαρχουν τεοιες γυναικες δυστυχως..που που εννοουν καλος =μαλακας... αυτες δεν εχουν καλες πιθανοτητες να βρουν στη ζωη τους το πραγματικο ταιρι τους που θα τις ικανοποιησει...

Χιμέλα για πότε λες τον γάμο?
Α,εδω θα τα χαλασουμε! Εσυ πότε λες για τη μονομαχια? Στο Ελ Κρασο.....

Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mindcircus
H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,626 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 22:00, 16-12-09:

Αρχική Δημοσίευση από Metal_Lover
Ναι είναι συνώνυμα της λέξης με τα πολλά Α. Μάλλον δεν θα είχες περάσει το στάδιο ή ήσουν στην απέναντι όχθη ηθελημένα ή μη.

Δεν το πιασα Σε μενα απαντησες? (ειμαι απο πανω σου)

Παράθεση

Vkey (Κοινό Μυστικό!!!)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Vkey
H Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 2,419 μηνύματα.

H Vkey ,αφού σκέφτηκε λίγο, έγραψε στις 23:32, 16-12-09:

Πραγματικά σκέφτομαι ποιος είναι το "καλό" παιδί και ποιος το "κακό"....
Και ποιους από τους δύο τύπους έχω συναντήσει (ανάμεσα και σε αυτούς που ανέφερε ο Βαλ )
Κι εκεί που έλεγα μα έχω συναντήσει και τα δύο...και τα έχω απαρνηθεί και τα δύο αργά ή γρήγορα κατάλαβα ότι ενώ κοινός παρανομαστής ήμουν εγώ, η διαφορά τους ήταν ο σεβασμός που έδειχναν προς εμένα...
Το μεν "κακό" παιδί την ξεχνούσε... το μεν "καλό" παιδί δεν είχε απλά όρια σε αυτό... (και εννοώ στην συμπεριφορά τους και στον τρόπο που λειτουργούσαν μέσα στην σχέση).

Το καλό σημείο είναι ότι έμαθα ότι κι ένα "κακό" παιδί μπορεί να μεταμορφωθεί σε ένα "φυσιολογικό" παιδί και όλα θα κυλήσουν μια χαρά... Βέβαια το αν θα "μεταμορφωθεί" για τα μάτια σου ή για τα μάτια κάποιας άλλης...αυτό ουδείς γνωρίζει

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Vkey : 17-12-09 στις 00:00.
Παράθεση

Klaus

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Klaus
Ο Klaus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 535 μηνύματα.

O Klaus έγραψε στις 23:38, 16-12-09:

Αρχική Δημοσίευση από mindcircus
Δεν το πιασα Σε μενα απαντησες? (ειμαι απο πανω σου)
ναι.να ρίξω υπότιτλους?

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 23:41, 16-12-09:

Αυτο το καλο παιδι σας κανει κοριτσια..?

και σε επικαιρη παραλλαγη..

Παράθεση

Τιμώμενο Μέλος

H fantasmenos γεννημένος να λέει σοφά πράγματα έγραψε στις 23:41, 16-12-09:

ναι.να ρίξω υπότιτλους?
y ρίξτους

Παράθεση

Γιώργος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Γιώργος
Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,986 μηνύματα.

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 05:58, 20-02-10:

Ναι είναι συνώνυμα της λέξης με τα πολλά Α.
Η οποία καλύπτει και τις δύο πλευρές, αλλά με άλλη χροιά;

Κι ακόμα περιμένει το κοινό. Από πέρσι.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Φιλιον_Τερας

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Φιλιον_Τερας
Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,981 μηνύματα.

O Φιλιον_Τερας έγραψε στις 10:23, 20-02-10:

Αρχική Δημοσίευση από Γιώργος
Η οποία καλύπτει και τις δύο πλευρές, αλλά με άλλη χροιά;

Κι ακόμα περιμένει το κοινό. Από πέρσι.
τελειωσατε την εξεταστικη και ειπατε να το ριξετε στις αναμνησεις κυριε γιωργο;

ον τοπικ τωρα. τα καλα παιδια πανε στον παραδεισο, τα κακα οπου θελουν (παραφθορα γνωστης φρασης)

εγω παντως ακομα δεν εχω κερδισει κατι απο το να ειμαι το "καλο παιδι" και η "φωνη της λογικης"

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 12:46, 20-02-10:

Ένας λόγος που τα "καλά παιδιά" τάχα "αδικούνται", είναι ότι μονίμως κλαψουρίζουν για το πόσο αδικημένοι είναι από τη ρημάδα τη ζωή και παρ'ότι είναι τόοοσο καλά παιδιά η ζωή δεν τους φέρεται αντιστοίχως καλά και μπουχουχου, σνιφ, κλαψ . Κανένας άνθρωπος δεν αντέχει τόση κλάψα, πόσο μάλλον να ερωτευτεί και τον ...κλαψιάρη.
Ομοίως φυσικά και για τις γυναίκες. Τίποτα δεν μου είναι απεχθέστερο από μια γυναίκα που κλαίγεται επειδή δήθεν οι άντρες τη σήμερον ημέραν προτιμάνε τις 'τάνες και όχι τα "καλά κορίτσια" σαν τις ίδιες.

PS: Δεν το γράφω για το Φίλιον_Τέρας αυτό, που ξέρει πόσο τον συμπαθώ και μου κάνει εντύπωση ο παραπάνω ισχυρισμός του Γενικότερα μιλάω, για όσες περιπτώσεις έχω συναντήσει ως τώρα. Παίζει να έχω ξαναγράψει στο θέμα και παλιότερα κάτι παρόμοιο.

6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους