Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,088 εγγεγραμμένα μέλη και 2,387,965 μηνύματα σε 74,642 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Αδικούνται άραγε τα "καλά παιδιά" στις σχέσεις με το άλλο φύλο;

Γιώργος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Γιώργος
Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,986 μηνύματα.

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 21:01, 08-12-11:

Αρχική Δημοσίευση από Άγγελος
πολυ παθητικες γυναικες πχ να δερνονται και να το ευχαριστιουνται απο σαδιστες ανδρες..
Na ja. Και πολύ ενεργητικές μπορούν να γουστάρουν να δέρνονται.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Johnnaousa

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Johnnaousa
Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 14,019 μηνύματα.

O Johnnaousa τα λαθη επαναλαμβανονται έγραψε στις 21:12, 08-12-11:

η αληθεια ειναι πως μεχρι τωρα η απαντηση μου στο ερωτημα ειναι θετικη..την πατησα παρα πολλες φορες επειδη ημουν το''καλο'' παιδι

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Άγγελος
Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,663 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε στις 22:44, 08-12-11:

Na ja. Και πολύ ενεργητικές μπορούν να γουστάρουν να δέρνονται.
ε,,κατι θα ξερεις απο την πειρα σου.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

adespoto

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη adespoto
H adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών , επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 1,321 μηνύματα.

H adespoto ειμαι ερωτευμένη!!!! έγραψε στις 23:15, 08-12-11:

Αρχική Δημοσίευση από Insomnie
Το λατρεύω που όταν μιλάνε για "καλά παιδιά" εννοούνε τους εσωστρεφείς/ντροπαλούς/γουατέβερ τύπους-αναγκαία και ικανή συνθήκη για να είσαι "καλός" η εσωστρέφεια προφανώς -που στη τελική μπορεί να κουβαλάνε περισσότερα αποθημένα από το τελευταίο ρεμάλι
Έχεις απόλυτο δίκιο...
Για μένα καλό παιδί είναι ο άντρας που είναι ειλικρινής και εντάξει με τους άλλους, όχι μόνο με την κοπέλα του αλλά και με τους υπόλοιπους ανθρώπους. Η εσωστρέφεια δεν νομίζω οτι έχει να κάνει μ αυτό...
Οπότε εγώ τουλάχιστον δεν έχω αδικήσει κανέναν τέτοιο και έχω φερθεί με απόλυτη ειλικρίνεια.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Dalian (Substrata)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Dalian
H Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 2,611 μηνύματα.

H Dalian έγραψε στις 23:42, 08-12-11:

Ένα συνεσταλμένο και "μαζεμένο" άτομο δεν διεκδικεί ούτε τολμά ["κολώνει"] σε μια πιθανή σχέση και έτσι χάνει πολλές ευκαιρίες όσον αφορά το άλλο φύλο...Ι think

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

nikos kant

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη nikos kant
Ο nikos kant αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 43 μηνύματα.

O nikos kant έγραψε στις 14:30, 09-12-11:

Αραγε ποια ειναι τα κριτηρια στο " καλο παιδι " ?
Αν μιλησουμε για συναισθημα ,
θα ακουσεις εκατονταδες παραδειγματα για το πως βιωνει ο καθεις την αγαπη.
Στο σεξ πολλοι αναζητουν ..κακα παιδια.
Ενω η θεια Λευκοθεα απο την Ανω Ραχουλα ,
υπολογιζει με οικονομικοεπαγγελματικα σταθερα.
οταν μιλα για " καλα παιδια ".

Αρα πιθανον να εχει να κανει με πολλους παραμετρους των θυτη και θυματος το..εγκλημα.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Johnnaousa

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Johnnaousa
Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 14,019 μηνύματα.

O Johnnaousa τα λαθη επαναλαμβανονται έγραψε στις 06:29, 10-12-11:

Αρχική Δημοσίευση από Katara
Ένα συνεσταλμένο και "μαζεμένο" άτομο δεν διεκδικεί ούτε τολμά ["κολώνει"] σε μια πιθανή σχέση και έτσι χάνει πολλές ευκαιρίες όσον αφορά το άλλο φύλο...Ι think
οντως αυτο στις περισσοτερες περιπτωσεις ειναι αληθεια,..

Παράθεση

g1wrg0s (01001)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη g1wrg0s
Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 9,584 μηνύματα.

O g1wrg0s Δεν υπάρχει δεν μπορώ, υπάρχει δεν θέλω! έγραψε στις 08:54, 10-12-11:

Τα καλα παιδια νομιζω και υποθετω πως στο τελος καταληγουν με τα καλυτερα του αλλου φυλου. Δεν ξερω αν γινεται παντα ετσι αλλα στις μικρες ηλικιες αν και προτειμουνται τα αλανια και οι αλλητισες, βλεπω πως στο τελος προς την αρχικη υποθεση τεινει το πραμα.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Γιώργος

Επιφανές Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,986 μηνύματα.

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 12:20, 10-12-11:

Αρχική Δημοσίευση από g1wrg0s
Τα καλα παιδια νομιζω και υποθετω πως στο τελος καταληγουν με τα καλυτερα του αλλου φυλου. Δεν ξερω αν γινεται παντα ετσι αλλα στις μικρες ηλικιες αν και προτειμουνται τα αλανια και οι αλλητισες, βλεπω πως στο τελος προς την αρχικη υποθεση τεινει το πραμα.
True story.

Το πρόβλημα προκύπτει όταν ένας τέτοιος άνθρωπος, ανεξαρτήτως φύλου, πέσει σε ... "faulty" εκπρόσωπο του άλλου φύλου που απλώς δεν έχει το στοιχειώδες μυαλό να σκεφτεί that there are jerks/bitches everywhere.

Με άλλα λόγια, χρειάζεται υπομονή, λίγη τύχη και να πιστέψεις ότι υπάρχουν άτομα σαν εσένα, τα οποία ΟΝΤΩΣ αξίζουν, και στην άλλη πλευρά, απλώς δεν έτυχε - ακόμα - να τα βρεις. Οπότε, όχι, δεν αδικούνται. Ίσα-ίσα, όλα γίνονται για κάποιο λόγο, για να δεις τι κυκλοφορεί εκεί έξω, οπότε όταν σου τύχει the One, να ξέρεις τι πρέπει να κάνεις.

After all, όπως ειπώθηκε και στο Battlestar Galactica:
But the Gods shall lift up those who lift each other.

11 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,663 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε στις 17:11, 10-12-11:

Τα καλα παιδια νομιζω και υποθετω πως στο τελος καταληγουν με τα καλυτερα του αλλου φυλου.
σωστα,,,, οχι παντα ομως δυστυχως

After all, όπως ειπώθηκε και στο Battlestar Galactica:But the Gods shall lift up those who lift each other.
επαιζε στο battle star galactica o Χριστός?

συμφωνω απολυτως,,μα απολυτως..

may the force be with you..

Παράθεση

kaleidoscope

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη kaleidoscope
H kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 7,727 μηνύματα.

H kaleidoscope Your attitude determines your altitude έγραψε στις 11:47, 12-12-11:

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Γιώργος

Επιφανές Μέλος

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 14:22, 12-12-11:

True story.

Η απάντηση είναι κάπου στη μέση: να έχεις τα κότσια να διεκδικείς αυτό που θες. Από εκεί και πέρα αν η άλλη δεν μπορεί να σε εκτιμήσει, να μην σταματήσεις να είσαι "καλός άνθρωπος". What goes around, comes around: καθένας θα πέσει σε αυτό που του αξίζει.

Σε καμία περίπτωση να μην γίνεις "κακός άνθρωπος" επειδή απλώς οι περισσότερες αυτό θέλουν. Sooner, or later, justice will prevail.

6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

gregory, nub

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη gregory, nub
Ο gregory, nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Εργάτης/τρια . Έχει γράψει 2,424 μηνύματα.

O gregory, nub έγραψε στις 14:26, 12-12-11:

Αρχική Δημοσίευση από Γιώργος
True story.

Η απάντηση είναι κάπου στη μέση: να έχεις τα κότσια να διεκδικείς αυτό που θες. Από εκεί και πέρα αν η άλλη δεν μπορεί να σε εκτιμήσει, να μην σταματήσεις να είσαι "καλός άνθρωπος". What goes around, comes around: καθένας θα πέσει σε αυτό που του αξίζει.

Σε καμία περίπτωση να μην γίνεις "κακός άνθρωπος" επειδή απλώς οι περισσότερες αυτό θέλουν. Sooner, or later, justice will prevail.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Himela : 12-12-11 στις 14:31. Αιτία: Διόρθωση εικόνας
Παράθεση

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Το avatar του χρήστη iJohnnyCash
Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 16,004 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε στις 14:35, 12-12-11:

Εγώ τι έχω καταλάβει:
  • Ότι τις καλές κοπέλες τις βαριέμαι
  • Ωστόσο στα μάτια μου, κάθε κοπέλα που έχω πλησιάσει, έμοιαζε καλή. Ιδανική θα έλεγα...
  • Συνήθως οι φίλοι μου τρέμουν όταν τους ανακοινώνω ότι είμαι ερωτευμένος, ειδικότερα δε όταν τους λέω και με ποια.
  • Η συνισταμένη άποψη τους είναι ότι δεν είναι "καλή κοπέλα"
  • Ωστόσο εγώ, όπως είπα, την βλέπω σαν την ιδανική κοπέλα.
  • Μήπως τελικά η καλή κοπέλα δεν είναι καλή κοπέλα για όλους και η κακή κοπέλα δεν είναι κακή για όλους και αντίστοιχα ο καλός/κακός άνθρωπος δεν είναι καλός/κακός για όλους;
  • Μήπως να αφήσουμε τις καλοσύνες και να πιάσουμε την συμβατότητα;

Παράθεση

Valder (Λυκούργος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Valder
Ο Λυκούργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών , επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 3,291 μηνύματα.

O Valder απορροφημένος στο επίχρυσο τουλάτε του έγραψε στις 15:11, 12-12-11:

Αρχική Δημοσίευση από iJohnnyCash
[*]Μήπως τελικά η καλή κοπέλα δεν είναι καλή κοπέλα για όλους και η κακή κοπέλα δεν είναι κακή για όλους και αντίστοιχα ο καλός/κακός άνθρωπος δεν είναι καλός/κακός για όλους;[*]Μήπως να αφήσουμε τις καλοσύνες και να πιάσουμε την συμβατότητα; [/LIST]
Καλός/κακός σαν ζήτημα συμβατότητας (χοντρούλης, λεπτούλης, τσαντίλας, ήρεμος κλπ), σίγουρα υπάρχει διαφορά από ζευγάρωμα σε ζευγάρωμα. Ο ένας θα σε δει τέλεια, ο άλλος όχι κλπ.

Αν το πάμε όμως σαν καλός/κακός στο χαρακτήρα, όχι φίλε μου, η μαλακία είναι ευρέως αποδεκτή και υπάρχει ένα αντικειμενικό εύρος λογικής επάνω σε αυτή. Δηλαδή, ο Μήτσος γουστάρει να τις κερατώνει όλες ή στο πρώτο σεξάκι να ζητάει από την κοπέλα να της μυρίζει την κλανιά, αντικειμενικά είναι μαλάκας και νοητικά καθυστερημένος. Υποκειμενικά όμως, υπάρχουν και άνθρωποι που τη σηκώνουν αυτή την ανώμαλη συμπεριφορά. Το οτι τη σηκώνουν όμως, δεν παύει να την καθιστά κακή κι αρρωστημένη, σύμφωνα πάντα με το ευρύ και "αντικειμενικό".

Δεν έχει σημασία αν βρίσκεις και σου κάθονται. Σημασία έχει τι στην ευχή έχεις στο κεφάλι σου. Τι να το κάνω εγώ αν οι 20 σε θεωρούν βλαμμένο και σου κάθεται η μία η κοπρολάγνα η skinhead με τα περίεργα βίτσια;

Παράθεση

Rempeskes

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Rempeskes
Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Hair stylist . Έχει γράψει 5,593 μηνύματα.

O Rempeskes έγραψε στις 15:39, 12-12-11:

να ζητάει από την κοπέλα να της .... ....

και εγώ που νόμιζα πως η μεγαλύτερη διαστροφή σήμερα, είναι να της ζητήσεις να σου μαγειρέψει

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 16:11, 12-12-11:

συμφωνω με το valder

άλλο καλό για σένα-που να ταιριαζει- και άλλο καλου χαρακτηρα..

Ότι τις καλές κοπέλες τις βαριέμαι
τι εννοεις καλές?

βασικά παντως το καλυτερο για τον καθενα ειναι το συμπληρωματικο του συνηθως,,και το οριζει η φυση..
δηλαδη εσυ αν την ερωτευτεις..

δειξε το ταιρι σου να σου πω ποιος είσαι..

παντως το να εισαι ενδιαφερων ανθρωπος εχει σχεση με το χαρακτηρα του ανθρωπου..

Παράθεση

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Το avatar του χρήστη iJohnnyCash
Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 16,004 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε στις 16:16, 12-12-11:

Valder, το θέμα μας είναι αν αδικούνται τα καλά παιδιά που προφανώς σημαίνει ότι κάποιοι νιώθουν αδικημένοι αρά κατά κάποιο τρόπο πρέπει να ορίσουμε με όσο το δυνατόν περισσότερο αντικειμενικό τρόπο τι σημαίνει καλό παιδί. Ένα το κρατούμενο.

Επίσης νομίζω μιλάμε για σχέσεις, αρά δεν μας ενδιαφέρουν τι γίνεται από το πρώτο ραντεβού και τα σεξουαλικά βίτσια. Η σχέση έχει μια διάρκεια που ευτυχώς ή δυστυχώς η διάρκεια αυτή δεν περιορίζεται στο σεξουαλικό κομμάτι. Όχι ότι το σεξ δεν μετράει, προσωπικά του δίνω τουλάχιστον ίση σημασία με όλα τα υπόλοιπα. Απλά στον άξονα του χρόνου, παίζουν σημαντικό ρόλο και παράμετροι που αφορούν την καθημερινότητα. Αν μας ενδιέφερε το σεξ μόνο τότε θα λέγαμε αν αδικούνται ή όχι οι καλοί εραστές. Δεύτερο κρατούμενο.

Εκεί που θέλω να καταλήξω είναι ότι μιλάμε για ανθρώπους και όχι για εραστές. Όχι ότι οι άνθρωποι δεν είναι εραστές, απλά δεν είναι μόνο εραστές. Τοποθετούμε το επίθετο καλός δίπλα στην λέξη άνθρωπος και όχι δίπλα στην λέξη εραστής. Αυτό που λέω είναι ότι ίσως είναι υποκειμενικό η λέξη καλός και για αυτό μάλλον πρέπει να μιλήσουμε για συμβατότητα. Και συγκεκριμένα, μια αντικειμενική περιγραφή του καλός μπορεί ενδεικτικά να είναι ο ευγενικός, ειλικρινής και αυτός που είναι πρόθυμος να μεταδώσει θετική ενέργεια. Προσωπικά όμως η ευγένεια δεν με ενδιαφέρει γιατί καμιά φορά να είσαι ευγενικός πρέπει να είσαι πλάγιος. Για παράδειγμα θα προτιμούσα η κοπέλα μου να έρθει και να μου πει "Ρε γαϊδούρι δεν σου έχω πει ότι με ενοχλεί να βγαίνεις με αυτό το τσουλί" παρά μου στείλει γραπτή επιστολή επιστολή με αριθμό πρωτόσκολου και τίτλο "Οι συνέπειες της παραβίασης του όρου περί μονοπωλιακής συμπεριφοράς"

Έτσι λοιπόν η ομάδα των χαρακτηριστικών που πρέπει να διαθέτει μια κοπέλα για να την χαρακτηρίσω καλή, η ίδια, ή υποσύνολο της, ομάδα μπορεί για κάποιον να ερμηνεύεται ως κακή κοπέλα. Όποτε θέτω την μεταβλητή περί συμβατότητας. Πιστεύω ότι δεν έχει νόημα να αισθανόμαστε μια αδικημένοι επειδή κάποια/κάποιος κάπου και κάποτε δεν μας είδες ως καλό άνθρωπο όποτε δεν προχώρησε το "θέμα"

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 16:34, 12-12-11:

αντικειμενική περιγραφή του καλός
βασικα ειναι ο ισορροπημενος υγιης ισχυρος χαρακτηρας -προσωπικοτητα

ψυχολογικη αναλυση να γινει θα φανει
τα κακα συναισθηματα βγαινουν αλλωστε απο αδυναμιες του χαρακτηρα,και ανασφάλειες..

αλλα συνηθως οχι υγιεις ψυχολογικα ανθρωποι ταιριαζουν με αλλους μη ψυχολογικα υγιεις ,προσπαθωντας να φτασουν σε εναν υγιη απόγονο..
η φυση το φερνει ετσι πιστευω

δυο αρρωστιες κανουν έναν υγιη ανθρωπο..κάτι τετοιο..

όχι παντα βεβαια..

ο καλος χαρακτηρας ειναι όπως ο υγιης σωματικά ανθρωπος..
απλα ειναι πιο δυσκολο να φανει..

Παράθεση

Γιώργος

Επιφανές Μέλος

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 16:56, 12-12-11:

Εκεί που θέλω να καταλήξω είναι ότι μιλάμε για ανθρώπους και όχι για εραστές. Όχι ότι οι άνθρωποι δεν είναι εραστές, απλά δεν είναι μόνο εραστές. Τοποθετούμε το επίθετο καλός δίπλα στην λέξη άνθρωπος και όχι δίπλα στην λέξη εραστής.
Αυτό ακριβώς είναι το πρόβλημα: όταν προβιβάζεις τον *απλό* εραστή σε Άνθρωπο.

Πιστεύω ότι δεν έχει νόημα να αισθανόμαστε αδικημένοι επειδή κάποια/κάποιος κάπου και κάποτε δεν μας είδε ως καλό άνθρωπο όποτε δεν προχώρησε το "θέμα"
True story, bro.

Θα (σου) αναφέρω μάλιστα το εξής, που μου έχει μια πολύ καλή μου φίλη: εντάξει να στεναχωρηθείς και να θεωρήσεις τον εαυτό σου "αδικημένο" για μία Γυναίκα, με την οποία έχεις περάσει πράγματα, σου είχε αποδείξει ότι σε αγαπάει και γενικά ήταν κομμάτι της ζωής σου.

Αλλά να αισθανθείς έτσι για μία "γκόμενα" που δεν άξιζε, στην τελική, και δεν ήσουν τίποτα σοβαρό και βαθύ για αυτήν ... not. Χαμένος χρόνος.

Το μόνο που βγαίνει από τέτοιες ιστορίες είναι το ότι μαθαίνεις πράγματα και μαθαίνεις και να διατηρείς τον ακέραιο χαρακτήρα σου, αν όντως έχεις τέτοιο. Θεωρώ ότι είναι "συμβιβασμός" το να ρίξεις τις αξίες σου, cause that's what jerks and bitches, alike, want. These people are just everywhere.

Εάν επιθυμούμε, όπως λες, Άνθρωπο και όχι εραστή/γκόμενα, θα πρέπει να διατηρούμε τις δικές μας αξίες. As for the rest, you can just go ahead and tell them to go and frak themselves.

Παράθεση

Lysippe

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Lysippe
H Lysippe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών . Έχει γράψει 953 μηνύματα.

H Lysippe έγραψε στις 17:03, 12-12-11:

@iJohnnyCash

Βασικά, στον αν είναι η άλλη καλή κοπέλα, ή όχι, δε νομίζω πως υπεισέρχεται η έννοια της συμβατότητας, αλλά της αντικειμενικότητας. Κι αυτό, γιατί για να χαρακτηρίσεις κάποια καλή κοπέλα, πρέπει να έχει κάποιες ιδιότητες, οι οποίες είναι κοινωνικά αποδεκτές.

Σύμφωνα με το σκεπτικό σου, ταιριάζει καλύτερα το "είναι καλή για μένα", όπως αφήνεις να εννοηθεί στη τελευταία σου παράγραφο.
Εκεί έγκειται η συμβατότητα μεταξύ των δύο. Στο κατά πόσο ταιριάζουν τα χνώτα τους, ανεξαρτήτου "κοινωνικών ταμπελών".

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

WhiteDrum (Κατίγκω)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη WhiteDrum
H Κατίγκω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,172 μηνύματα.

H WhiteDrum έγραψε στις 19:46, 12-12-11:

Τι θα πει "αδικούμαι"; Επίσης, τι θα πει "καλό παιδί"; Όποιος θεωρεί εαυτόν καλό παιδί και άξιο κοπελούδι/παλικάρι φροντίζει να συναναστρέφεται και με άτομα που τον/την εκτιμούν κατάλληλα, άρα άλλα καλά παιδάκια. Αν όμως βρίσκει ότι προσβάλλεται από τις σχέσεις αυτές τότε είτε η κρίση πάσχει είτε του αξίζουν οι δίποδοι αντικατοπτρισμοί του. Συφιλλιάζομαι όταν ακούω "έχω τον μαλακομαγνήτη" ή "ουυυ πουτάνες όλες!" ή "Είσαι πολύ καλός/καλή για εμένα!". Όχι, δεν έχεις τον μαλακομαγνήτη, κάθεσαι και ανέχεσαι τον κάθε παπάρα, έχεις κάλο στον εγκέφαλο. Αν ήσουν τόσο άξιο κορίτσι/τρυφερόκαρδο παιδί θα είχες και ολίγη κρίση και δεν θα έπεφτες στην σκατίλα. Όχι! Δεν είναι πουτάνες όλες, εσύ είσαι σαλιάρης. Τέλος, αν κάποιος θεωρεί εαυτόν καλό παιδί, του αξίζει να φεύγει όταν πιστεύει ότι αδικείται. Εαν αδικείται συνεχώς τότε πάσχει η κρίση του και οι επιλογές του δεν είναι συμβατές με την συμπεριφορά του.

Τέλος, τι σκατά θα πει καλό παιδί θα μου πει κανείς; Ναι, υπάρχει κοινά αποδεκτός συμπεριφορικός κώδικας, αλλά χρησιμοποιείται τόσο πολύ το "αχ εμάς τα καλά παιδιά μας τρώει η μαρμάγκα" που παθαίνω γλωσσολογικό ντουβρουτζά. Αν παθαίνει τέτοια ο ηθικά ορθός τότε οι άλλοι τι έπρεπε να λαμβάνουν; Τα καλά παιδιά δεν αδικούνται όταν έχουν έναν χ αυτοσεβασμό.

7 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 19:51, 12-12-11:

συμφωνω σε ολα..

καθενας τραβαει τους ανθρωπους που του αξιζουν,,

οτι εκπεμπεις παιρνεις κιολας..

Παράθεση

parafernalia (Νίκος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη parafernalia
Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,394 μηνύματα.

O parafernalia έγραψε στις 09:42, 07-01-12:

Αρχική Δημοσίευση από νυχτολούλουδο
δεν ειπα οτι την ενδιαφερει μονο το σεξ....ειπα οτι δεν ντρεπεται ουτε θεωρει κακο να πει "εγω πηγαινω μαζι του μονο για το σεξ"με τον συγκεκριμενο
Μα ναι φυσικά και έτσι είναι. Η αρχή της πουτανιάς! Με το ρεμάλι, κάνω σκέτο πήδημα, με το καλό παιδί κάνω σοβαρή σχέση! (άραγε τι σημαίνει σοβαρή σχέση; οι άλλες είναι ασόβαρες; )

Που βρίσκεται η ηθική εδώ πέρα; Η κατηγορική ηθική του Καντ θα μας έλεγε ότι το καλό και το κακό εντάσσονται σε διαφορετικές κατηγορίες ανάλογα με τον ιδιότυπο του κάθε ανθρώπου και τις κοινωνικές συνθήκες που ζει. Αν για παράδειγμα ζούσαμε στο Άμστερνταμ, το να κάνεις σεξ για μια βραδιά είναι σαν να πίνεις ένα μεγάλο, γεμάτο ποτήρι μπύρα. Αν πάλι είσαι πολυγαμικός τύπος εκ φύσεως και κυμαίνεσαι στα τριψήφια νούμερα, η ηθική της παρθενοπόπης δεν μπορεί να είναι κριτήριο για σένα.

Που μπλέκεται το πράγμα; Μα εδώ στην Ελλάδα φυσικά! Οι γυναίκες βρίζουν τους άνδρες ως ρεμάλια και λαμόγια αλλά όταν κλέβουν την εφορία για να τους αγοράζουνε μπιζού μεταμορφώνονται σε τσακάλια! Όταν οι άνδρες μιλάνε ευγενικά, πολιτισμένα είναι "σοβαροί" για σχέση, όταν αλητεύουν και φουσκώνουν τους μυς τους στα γυμναστήρια είναι μπρουτάλες και σύμβολα του σεξ! Στον αντίποδα "όλες οι γυναίκες είναι πουτάνες" γιατί το γούτσου-γούτσου στα κρυφά το λαχταρούν αλλά μην - προς Θεού - αυτό φανεί, απαπαπ....και χάσουν το στίγμα της κυρίας, απ' την άλλη οι άνδρες πέφτουν σαν τα λιγούρια σε όποια γλάστρα, κουνιστοκώλα τους υπαινιχθεί σεξάκι.

Η γνωστή, ανώριμη ελληνική κοινωνία. Μίλαγα χθες με μια ρωσίδα φίλη και σε κάποια φάση χαρακτήρισε τις Ελληνίδες πονηρές και τεμπέλες. Μου λέει, "πως τα καταφέρνουν έτσι οι άτιμες και τυλίγουν τους άνδρες τους; Πρέπει να μάθουμε απ' αυτές!" Πολυγαμίζονται, με τα λεφτά του μπαμπά! 5 Έλληνες είχε η κακομοίρα μέσα σε 6 χρόνια και ούτε έναν δεν κατάφερε να δέσει. Την ρωτάω, "έπεφτες σε λιγούρια που σε θέλανε μόνο για το σεξ;" και μου λέει: "όχι, όχι, όλοι τους ήταν καλά παιδιά αλλά θέλανε πολλά σορόπια κι εμείς οι ρωσίδες δεν ήμαστε μαθημένες σ' αυτά!"

Παράθεση

νυχτολούλουδο

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη νυχτολούλουδο
Ο νυχτολούλουδο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ίσθμια (Κόρινθος). Έχει γράψει 425 μηνύματα.

O νυχτολούλουδο ευτυχως ανθρωποι υπαρχουν!!! έγραψε στις 10:28, 07-01-12:

Αρχική Δημοσίευση από parafernalia
Μα ναι φυσικά και έτσι είναι. Η αρχή της πουτανιάς! Με το ρεμάλι, κάνω σκέτο πήδημα, με το καλό παιδί κάνω σοβαρή σχέση! (άραγε τι σημαίνει σοβαρή σχέση; οι άλλες είναι ασόβαρες; )

Που βρίσκεται η ηθική εδώ πέρα; Η κατηγορική ηθική του Καντ θα μας έλεγε ότι το καλό και το κακό εντάσσονται σε διαφορετικές κατηγορίες ανάλογα με τον ιδιότυπο του κάθε ανθρώπου και τις κοινωνικές συνθήκες που ζει. Αν για παράδειγμα ζούσαμε στο Άμστερνταμ, το να κάνεις σεξ για μια βραδιά είναι σαν να πίνεις ένα μεγάλο, γεμάτο ποτήρι μπύρα. Αν πάλι είσαι πολυγαμικός τύπος εκ φύσεως και κυμαίνεσαι στα τριψήφια νούμερα, η ηθική της παρθενοπόπης δεν μπορεί να είναι κριτήριο για σένα.

Που μπλέκεται το πράγμα; Μα εδώ στην Ελλάδα φυσικά! Οι γυναίκες βρίζουν τους άνδρες ως ρεμάλια και λαμόγια αλλά όταν κλέβουν την εφορία για να τους αγοράζουνε μπιζού μεταμορφώνονται σε τσακάλια! Όταν οι άνδρες μιλάνε ευγενικά, πολιτισμένα είναι "σοβαροί" για σχέση, όταν αλητεύουν και φουσκώνουν τους μυς τους στα γυμναστήρια είναι μπρουτάλες και σύμβολα του σεξ! Στον αντίποδα "όλες οι γυναίκες είναι πουτάνες" γιατί το γούτσου-γούτσου στα κρυφά το λαχταρούν αλλά μην - προς Θεού - αυτό φανεί, απαπαπ....και χάσουν το στίγμα της κυρίας, απ' την άλλη οι άνδρες πέφτουν σαν τα λιγούρια σε όποια γλάστρα, κουνιστοκώλα τους υπαινιχθεί σεξάκι.

Η γνωστή, ανώριμη ελληνική κοινωνία. Μίλαγα χθες με μια ρωσίδα φίλη και σε κάποια φάση χαρακτήρισε τις Ελληνίδες πονηρές και τεμπέλες. Μου λέει, "πως τα καταφέρνουν έτσι οι άτιμες και τυλίγουν τους άνδρες τους; Πρέπει να μάθουμε απ' αυτές!" Πολυγαμίζονται, με τα λεφτά του μπαμπά! 5 Έλληνες είχε η κακομοίρα μέσα σε 6 χρόνια και ούτε έναν δεν κατάφερε να δέσει. Την ρωτάω, "έπεφτες σε λιγούρια που σε θέλανε μόνο για το σεξ;" και μου λέει: "όχι, όχι, όλοι τους ήταν καλά παιδιά αλλά θέλανε πολλά σορόπια κι εμείς οι ρωσίδες δεν ήμαστε μαθημένες σ' αυτά!"
εσυ δινεις χαρακτηρισμους τυπου "ρεμαλια"καλα παιδια"πουτανες"....οχι εγω...το να ταιριαζεις με καποιον η με καποια μονο στο σεξ...ή να θελεις μια συγκεκριμενη χρονικη περιοδο μια ελευθερη σχεση σιγουρα δεν ειναι η "αρχη της πουτανιας" και δεν κακοχαρακτηριζει κανεναν...επισης αυτη η γυναικα που πηγαινει με καποιον μονο για το σεξ...δεν το κανει μονη της....υπαρχει κ ενας αντρας ο οποιος λεει "ναι" σε αυτο...δηλαδη συμμετεχει.
τωρα γιατι οι Ελληνιδες ταιριαζουν περισσοτερο με τους Ελληνες....οι Ρωσσοι περισσοτερο με τις Ρωσσιδες..κλπ..ε δεν νομιζω οτι χρειαζεται ιδιαιτερη αναλυση για να εξηγηθει...;;

Παράθεση

parafernalia (Νίκος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη parafernalia
Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,394 μηνύματα.

O parafernalia έγραψε στις 10:40, 07-01-12:

Αρχική Δημοσίευση από νυχτολούλουδο
εσυ δινεις χαρακτηρισμους τυπου "ρεμαλια"καλα παιδια"πουτανες"....οχι εγω...το να ταιριαζεις με καποιον η με καποια μονο στο σεξ...ή να θελεις μια συγκεκριμενη χρονικη περιοδο μια ελευθερη σχεση σιγουρα δεν ειναι η "αρχη της πουτανιας" και δεν κακοχαρακτηριζει κανεναν...επισης αυτη η γυναικα που πηγαινει με καποιον μονο για το σεξ...δεν το κανει μονη της....υπαρχει κ ενας αντρας ο οποιος λεει "ναι" σε αυτο...δηλαδη συμμετεχει.
τωρα γιατι οι Ελληνιδες ταιριαζουν περισσοτερο με τους Ελληνες....οι Ρωσσοι περισσοτερο με τις Ρωσσιδες..κλπ..ε δεν νομιζω οτι χρειαζεται ιδιαιτερη αναλυση για να εξηγηθει...;;
Τους χαρακτηρισμούς δεν τους λέω εγώ, τους ακούω, τους μεταφέρω, τι υιοθετώ για μένα είναι άλλο θέμα. Το "πουτάνα στην ψυχή" καλό μου νυχτολούλουδο δεν αφορά κορίτσια που θέλουν μια ελεύθερη σχέση και πηγαίνουν με άνδρες που θέλουν αντίστοιχα κάτι ανάλογο. Δεν χρειάζεται νομίζω να το αναλύσουμε περισσότερο....

Για μένα καμία επιλογή δεν είναι από μόνη της ηθικά μεμπτή. Ανήθικο είναι ίσως μόνο το "σκοτώνω", το "βιάζω", το πως συμπεριφέρεται σεξουαλικά ο κάθε άνθρωπος είναι προσωπική του υπόθεση. Όταν όμως κοροϊδεύεις, άλλα θέλεις, άλλα ζητάς, αλλιώς ξηγιέσαι τότε "βιάζεις" την ψυχή του άλλου και "σκοτώνεις" τη δική σου δυνατότητα για μεγαλύτερη ψυχή.

Μικρόψυχοι άνθρωποι, σάπια κοινωνία.

Παράθεση

νυχτολούλουδο

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη νυχτολούλουδο
Ο νυχτολούλουδο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ίσθμια (Κόρινθος). Έχει γράψει 425 μηνύματα.

O νυχτολούλουδο ευτυχως ανθρωποι υπαρχουν!!! έγραψε στις 10:55, 07-01-12:

Αρχική Δημοσίευση από parafernalia
Τους χαρακτηρισμούς δεν τους λέω εγώ, τους ακούω, τους μεταφέρω, τι υιοθετώ για μένα είναι άλλο θέμα. Το "πουτάνα στην ψυχή" καλό μου νυχτολούλουδο δεν αφορά κορίτσια που θέλουν μια ελεύθερη σχέση και πηγαίνουν με άνδρες που θέλουν αντίστοιχα κάτι ανάλογο. Δεν χρειάζεται νομίζω να το αναλύσουμε περισσότερο....

Για μένα καμία επιλογή δεν είναι από μόνη της ηθικά μεμπτή. Ανήθικο είναι ίσως μόνο το "σκοτώνω", το "βιάζω", το πως συμπεριφέρεται σεξουαλικά ο κάθε άνθρωπος είναι προσωπική του υπόθεση. Όταν όμως κοροϊδεύεις, άλλα θέλεις, άλλα ζητάς, αλλιώς ξηγιέσαι τότε "βιάζεις" την ψυχή του άλλου και "σκοτώνεις" τη δική σου δυνατότητα για μεγαλύτερη ψυχή.

Μικρόψυχοι άνθρωποι, σάπια κοινωνία.
αν κ ειμαστε εκτος θεματος...πιστευεις οτι ο ανθρωπος που εισπρατει κοροιδια αλλα μενει ,κ υπομενει,δεν ευθυνεται εξισου για την υπαρξη μιας τετοιας καταστασης;;;αυτος ο ανθρωπος δεν ειναι υπευθυνος απεναντι στον εαυτο του περισσοτερο απο'οτι ο καθε ενας που θελει να τον πληγωσει;;δεν σου λεω οτι ειναι ευκολη η στιγμη της κριτικης κ της αυτοκριτικης,αλλα η ζωη κ οι σχεσεις δεν ειναι χομπι...ουτε μας ελεει καποιος με τα αισθηματα του..τις ωραιες σχεσεις σε αυτην την ζωη...τις διεκδικουμαι δεν παρεχονται.

Παράθεση

italian

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη italian
Ο italian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 45 ετών . Έχει γράψει 140 μηνύματα.

O italian έγραψε στις 09:11, 20-05-13:

Τα καλά παιδιά αδικούν κατάφωρα τον εαυτό τους στις σχέσεις με το άλλο φύλο και επιπλέον χαλάν την πιάτσα. Πως το λένε οι αμερικάνοι...γκουντ φέλλας ? Καλοί φελλοί τα καλά παιδιά. Σαν τον φελλό που προστατεύει το κρασί, το αφήνει να αναπνεύσει και να ωριμάσει και μετά πετιέται στον κάλαθο των αχρήστων και το πίνει άλλος. Αλλά δυστυχώς, :πουαυτοσαρκάζεταιαπόεδώωςτηνΙταλία:, δεν δικαιούνται να παραπονιούνται καθώς οι συμπεριφορές ανοχής, ακόμα και με καλή πρόθεση και αγνό σκοπό, καταλήγουν σε οίκους ανοχής. Και αυτό είναι πραγματικότητα που ισχύει ανεξαρτήτως ηλικίας, εθνικότητας και φύλου.

Με απλά λογάκια, για να σας το κάνω σε μονόευρα-δίευρα, χρειάζεται να είμαστε φειδωλοί καθώς υπάρχει και πληθώρα από φιδωλές (ε ρε τι σου κάνει ένα ε, παρακαλώ μην δίνετε σημασία στα φύλα αντιστρέψτε κατά βούληση). Δίνουμε βάση στις πράξεις και όχι στα λόγια. Μπορεί να διατυμπανίζω ότι έχω πάει στον Άρη, εγώ θα φταίω αν με πιστέψετε ? Και δυστυχώς ισχύει αυτό που ανέφερε σε άλλο νήμα η αγαπητή Χειμαρρέλα, όταν έγραφε ότι δεν υπάρχει αυτό το ξαφνικό, το απρόσμενο το "I didn't see that coming". Εκεί μπροστά μας είναι αλλά εμείς, καλή τη πίστει φυσικά καθώς κατά την ηλικία μας καλή και η μ@λ@κί@ μας, δεν θέλουμε να το δούμε. Λέμε έλα μωρέ μην δίνεις σημασία, λεπτομέρειες. Έλα όμως που και οι λεπτομέρειες αποκαλύπτουν σημαντικότατες αλήθειες. Όπως το άλλα λέω άλλα κάνω και άλλα εννοώ.

Ωραία θα πει κάποιος και η λύση που προτείνω ποια είναι ? Εξ'αρχής να μην αφήνεις οτιδήποτε φαντάζει σκοτεινό και επικίνδυνο δίχως να το ξεδιαλύνεις και να το επισημάνεις. Αυτό θα βοηθήσει και την άλλη πλευρά να αναλογιστεί ενίοτε, ρε μήπως τον αδίκησα τον άλλο ? Να μην επιτρέπεις τον άλλο να ξεπερνά τα όρια, να επεμβαίνει στην ελευθερία σου και να μην σε σέβεται. Και αν μετά η περίπτωση αποδειχθεί ανίατη, οδεύεις προς άλλες πολιτείες έχοντας την συνείδηση σου καθαρή. Κάποια πράγματα θα'πρεπε να είναι οφθαλμοφανή αλλά δυστυχώς δεν είναι. Και φυσικά δεν εννοώ προς Θεού ότι όλη η σχέση θα πρέπει να βαίνει με αυτόν τον τρόπο καθημερινά. Αλλά τουλάχιστον σε αρχικό στάδιο και όσο περισσότερο οι δύο γνωρίζονται να λιγοστεύουν. Ειδάλλως αν καταντήσουν ο κανόνας είναι και αυτό ένα σημάδι λήξης. Το αν θα το λάβουμε και θα πράξουμε κατάλληλα πάλι στο χέρι μας είναι.

Έχει ο καιρός γυρίσματα, γυροβολιές, στάσεις πελαργού αλλά και τούμπες, το θέμα είναι ποιος τελικά θα μείνει όρθιος με τον κατάλληλο συνοδοιπόρο.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη italian : 20-05-13 στις 10:28.
Παράθεση

Himela

e-steki Moderator

Το avatar του χρήστη Himela
H Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών , επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,277 μηνύματα.

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε στις 12:27, 20-05-13:

Ή θα αδικήσεις ή θα αδικηθείς. Διαλέγεις και παίρνεις. Πάντως και τα δυο μαζί δε γίνονται, αυτό είναι το αποτέλεσμα που έβγαλα εγώ. Μέση λύση γιοκ.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

italian

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο italian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 45 ετών . Έχει γράψει 140 μηνύματα.

O italian έγραψε στις 07:41, 21-05-13:

Αρχική Δημοσίευση από Himela
Ή θα αδικήσεις ή θα αδικηθείς. Διαλέγεις και παίρνεις. Πάντως και τα δυο μαζί δε γίνονται, αυτό είναι το αποτέλεσμα που έβγαλα εγώ. Μέση λύση γιοκ.
Εδώ θα διαφωνήσω οριζοντίως, καθέτως και πλαγίως. Δεν μπορώ να δεχτώ ότι είναι τόσο μαύρα τα πράγματα. Γιατί δεν υπάρχει μέση λύση δίκαια και για τους δύο ? Και αν στο μακροσκελές κείμενο μου κατηγορώ τα "καλά" παιδιά, σε καμία περίπτωση δεν εννοώ ότι η λύση είναι τα "κακά" παιδιά.

Με την δικιά μου οπτική την χρυσή τομή αποτελούν τα "σωστά" παιδιά. Που δεν θα διστάσουν να επισημάνουν τα στραβά μιας γνωριμίας ή σχέσης εν τη γενέσει τους, όχι για να επιδείξουν τον εαυτό τους, αλλά με γνώμονα το κοινό καλό. Θα πει κανείς, μα γιατί πρέπει να επισημαίνει ο ένας στον άλλο τα στραβά, δεν θα έπρεπε να τα καταλαβαίνει ο καθένας από μόνος του ? Αυτό πίστευα-ήλπιζα κ'εγώ αλλά πλέον δυστυχώς κάτι τέτοιο, που στα μάτια μου φαντάζει ιδανικό, είναι σπάνιο όσο οι άσπρες μύγες...

Παράθεση

Darkness

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Darkness
H Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών . Έχει γράψει 1,355 μηνύματα.

H Darkness Για έγραψε στις 08:31, 21-05-13:

Βέβαια αδικούνται.
Ποιος είπε όμως πως το άλλο φύλο έχει σωστά κριτήρια και το μυαλό του στο κεφάλι;
Γενικά οι νέοι άνθρωποι καλό παιδί θεωρούν αυτόν τον μάγκα τον γλίτσα που ποζάρει εδώ και εκεί με τα ρούχα μάρκας και όταν θέλει να προσποιηθεί τον καλό στις γκομενίτσες μόνο και μόνο για να τις ρίξει γίνεται ακόμη πιο γλίτσας.
Ή από την άλλη καλό παιδί θεωρείται αυτός ο γυμνασμένος μπρατσαράς που λιώνει μισή μέρα για να κάμει κοιλιακούς και όταν βρίσκεται με κοριτσάκια μιλάει συνεχώς για αυτή τη γλυκειά γιαγιά του που συνέχεια πάει και βλέπει και την αγαπά πολύ και την φροντίζει.

Άστα αυτά.
Πάμε και στο άλλο.
Γιατί ποιος ΠΑΡΑΤΗΡΕΙ ΑΠΛΑ αυτό που λέγεται καλό κορίτσι;
Όλοι το βυζί θα κοιτάξουν και αυτή που εντάξει η φύση ίσως της έδωσε όμορφα δόντια οπότε πλέον στο φβ βγάζει όλο φώτο με το υποτιθέμενο ''αγγελικό'' χαμόγελό της και έτσι για όλους γίνεται η πιο όμορφη και γλυκειά κοπέλα που έχει το τόσο ωραίο χαμόγελο και αν τελικά την γνωρίσεις είναι μισή πουτ@ν@ και άλλη μισή... δε ξέρω.
Γιατί ποιος κοίταξε καλή κοπέλα; Συνήθως πλάθεται η εικόνα της καλής νοικοκυράς με τα κουτσούβελα αγκαλιά οπότε λογικό είναι ναι αυτή η εικόνα στα έως τα 25 να τους αποθεί όλους. Γιατί θαρρούν πως μια με μυαλό στο κεφάλι θέλει γάμο από τα 20.
Και κάτι τέτοια τεσπά.

Όπως και να έχει πάντως, αν τα καλά παιδιά/καλά κορίτσια, έχουν την απαραίτητη αυτοπεποίθηση, τότε μόνο τυχερά μπορεί να είναι μέσα σε όλο αυτό.
Μα και τι να λέμε, η ζωή που ζει άνθρωπος απαιτεί την άλλη που_νίτσα σχεδόν σε όλα της και συναναστροφές σεμνή για να μη σε κάνει ακι ρεζίλι και από την άλλη μεριά οι γυναίκες επιθυμούν αυτόν που και θα τις σεβαστεί και όχι. Και τον μαλάκα που θα πληρώνει και αυτόν που αν φάει κέρατο δεν πρέπει να μιλήσει. Συνεπώς μισό μαλ@κ@ που συνήθως ένα καλό παιδί (με νου) δεν πιάνεται. Κι αν τυχόν πιαστεί φταίει το ίδιο. Κι αν το έχει κάνει ίσως είναι γιατί 1. είναι εξευτιλιστικά καλό παιδί ή 2. αγανάκτησε τόσο καιρό χωρίς γκόμενα.

αυτά και πολλά είναι

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Himela

e-steki Moderator

H Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών , επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,277 μηνύματα.

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε στις 09:32, 21-05-13:

Αρχική Δημοσίευση από italian
Εδώ θα διαφωνήσω οριζοντίως, καθέτως και πλαγίως. Δεν μπορώ να δεχτώ ότι είναι τόσο μαύρα τα πράγματα. Γιατί δεν υπάρχει μέση λύση δίκαια και για τους δύο ?
Δυστυχώς σε αυτό έχω καταλήξει. Το να διαφωνείς σημαίνει οτι δεν έχεις ακόμα τη δύναμη να αποδεχτείς την αλήθεια. Σε μια σχέση πάντα ο ένας θα είναι ολίγον τι θύμα κι ο άλλος ολίγον τι θύτης. Κι αυτό συμβαίνει γιατί δεν μπορείς να βγάλεις το ζύγι και να πεις "εγώ σου δίνω τόσα, δώσε κι εσύ τόσα". Κάποιος θα δώσει παραπάνω. Αυτός ο κάποιος δεν αδικείται;

Μπορούν άραγε να συνυπάρξουν δύο καλοί άνθρωποι;

Παράθεση

italian

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O italian έγραψε στις 09:49, 21-05-13:

Σε μια σχέση πάντα ο ένας θα είναι ολίγον τι θύμα κι ο άλλος ολίγον τι θύτης. Κι αυτό συμβαίνει γιατί δεν μπορείς να βγάλεις το ζύγι και να πεις "εγώ σου δίνω τόσα, δώσε κι εσύ τόσα". Κάποιος θα δώσει παραπάνω. Αυτός ο κάποιος δεν αδικείται;
Α εντάξει αν το θέτεις έτσι δεν διαφωνώ. Φυσικά και μια σχέση δεν πρέπει και δεν μπορεί να μπαίνει σε λογική "ζυγαριάς". Θα στο θέσω απλά. Αυτός που θα δώσει παραπάνω, δεν πρέπει να είναι πάντα ο ίδιος ! Ειδάλλως Ναι, αδικείται. Και προφανώς δεν αναφέρομαι σε υλικά αγαθά, εκεί μικρό το κακό, αλλά σε εκδηλώσεις συναισθημάτων.

Μπορούν άραγε να συνυπάρξουν δύο καλοί άνθρωποι;
Εάν είναι συμβατοί και τρέφουν αντίστοιχα συναισθήματα ο ένας για τον άλλο, ΝΑΙ. Η Χαρά με τον Ευτύχη, δεν στηρίζονται στην τύχη.

Παράθεση

nektariosmakris (νεκτάριος)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη nektariosmakris
Ο νεκτάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών και μας γράφει απο Κορωπί (Αττική). Έχει γράψει 128 μηνύματα.

O nektariosmakris έγραψε στις 14:21, 03-09-13:

Αρχική Δημοσίευση από Subject to change
E όχι ρε παιδιά! Διαφωνώ!! Το ίδιο κάνετε κι εσείς με τις γυναικες! Όσες είναι καλές τις κρατάτε για φίλες και πάτε στην κάθε χαζογκόμενα!

Πάλι καλα που υπάρχουν και αυτοί που διαφέρουν
κανεις μεγαλο λαθος.παμε με οσες μας καθονται και αξιζουν

Παράθεση

Jack of Spades (Κωνσταντίνος)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Jack of Spades
Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,110 μηνύματα.

O Jack of Spades έγραψε στις 00:49, 30-10-13:

Αρχική Δημοσίευση από Darkness
Γιατί ποιος ΠΑΡΑΤΗΡΕΙ ΑΠΛΑ αυτό που λέγεται καλό κορίτσι;
Όλοι το βυζί θα κοιτάξουν και αυτή που εντάξει η φύση ίσως της έδωσε όμορφα δόντια οπότε πλέον στο φβ βγάζει όλο φώτο με το υποτιθέμενο ''αγγελικό'' χαμόγελό της και έτσι για όλους γίνεται η πιο όμορφη και γλυκειά κοπέλα που έχει το τόσο ωραίο χαμόγελο και αν τελικά την γνωρίσεις είναι μισή πουτ@ν@ και άλλη μισή... δε ξέρω.
Γιατί ποιος κοίταξε καλή κοπέλα; Συνήθως πλάθεται η εικόνα της καλής νοικοκυράς με τα κουτσούβελα αγκαλιά οπότε λογικό είναι ναι αυτή η εικόνα στα έως τα 25 να τους αποθεί όλους. Γιατί θαρρούν πως μια με μυαλό στο κεφάλι θέλει γάμο από τα 20.
Όσο μιλούσες για τους άντρες καλά το πήγαινες...τώρα όμως το έκαψες!

Από την πρώτη μου σχέση αν μη τι άλλο έμαθα πολλά...αυτό όμως που μου έμεινε λες και μου το έγραψαν με πυρωμένο σίδερο στον εγκέφαλο είναι το "τα σιγανά ποταμάκια να φοβάσαι"!Δε χρειάζεται να πας στο άλλο άκρο που είναι π.χ. η μέση attention whore του facebook για να μας πείσεις ότι η συνεσταλμένη,αγαθή,προσιτή,δεκτική,γλυκούλα κ.α. κοπέλα της διπλανής πόρτας είναι αυτή που άμα την κυνηγήσεις θα "ευτυχίσεις"!

Ήδη προσωπικά έχω πέσει σε δύο περιπτώσεις απ'αυτές που θα έλεγε ένας άντρας ότι "έχει όλα όσα ψάχνω,είναι σοβαρή,αξιοπρεπής,χαμηλών τόνων κ.λπ." και μπορώ να σας πω ότι και οι δύο κατέληξαν στις τελευταίες θέσεις των ερωτικών μου "fail"!
Και μάλιστα η 1η ήταν πολύ παλιά όταν ήμουν ανήλικος πιτσιρικάς και μέχρι σήμερα ήταν η περίπτωση που με πλήγωσε περισσότερο από κάθε άλλη...στη 2η ήμουν προετοιμασμένος!

Οπότε το συμπέρασμα είναι ότι η κάθε κοπέλα είναι μια ξεχωριστή οντότητα κι άμα είναι να σου κάνει κακό θα σ'το κάνει βρέξει χιονίσει με το δικό της,ξεχωριστό τρόπο!

Παράθεση

Στο διάολο πάμε (Λενιώ)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Στο διάολο πάμε
H Λενιώ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 609 μηνύματα.

H Στο διάολο πάμε Till we get a piece, fuck peace έγραψε στις 01:53, 30-10-13:

Σχεδόν πάντα υπάρχει ένας θύτης και ένα θύμα σε μια σχέση είτε είναι κορίτσι είτε είναι αγόρι!Διότι πολύ απλά μερικοί δεν ξέρουν τι θέλουν και δεν έχουν βρει ακόμα τον εαυτό τους!Η άποψή μου είναι ότι ναι αδικούνται!Το χειρότερο είναι να ''χάσεις'' κάποιο καλό παιδί και από κει και πέρα να πέφτεις σε πίθηκους....the worst Θα βαράς το κεφάλι σου για χρόνια!Γενικά εμείς οι γυναίκες τη πατάμε διότι αναζητάμε τη περιπέτεια που πιστεύουμε πως δεν την έχουμε με ένα καλό παιδί διότι το βρίσκουμε βαρετό και στο τέλος μένουμε απλά με ''περιπετειώδεις'' μέρες και νύχτες δακρύων!
I vote for ''καλό παιδί''

Παράθεση

Μαξέντιος

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Μαξέντιος
Ο Μαξέντιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Γυμναστής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 16 μηνύματα.

O Μαξέντιος Ι έγραψε στις 11:46, 30-10-13:

Tα καλά παιδιά, είναι καλά, μόνο για γάμο.

Για τα υπόλοιπα, να προτιμάτε τα κακά παιδιά.

Παράθεση

Himela

e-steki Moderator

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε στις 12:18, 30-10-13:

Τα καλά αγόρια θα ζήσουν μια μακρά περίοδο μοναξιάς εως ότου τα καλά κορίτσια δουν οτι τα κακά αγόρια δε θα γίνουν ποτέ καλά και να στραφούν στα πραγματικά καλά αγόρια που μπορεί να μην τις κάνουν να ζουν μες στην αδρεναλίνη, πάντως τις αγαπούν, τις σέβονται και δεν θα τις πληγώσουν (οικιοθελώς) ποτέ. Μακροπρόθεσμα λοιπόν θεωρώ οτι τα καλά αγόρια δεν αδκούνται γιατί στο τέλος παίρνουν αυτά τα καλά κορίτσια και τα κρατάνε για μια ζωή. Οι υπόλοιποι;....κάπως βολεύονται κι αυτοί. Αν είναι ευτυχισμένοι; Αυτό το κρίνουν οι ίδιοι....

Παράθεση

L0uk0umas

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη L0uk0umas
H L0uk0umas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Παλαιό Φάληρο (Αττική). Έχει γράψει 217 μηνύματα.

H L0uk0umas έγραψε στις 12:38, 30-10-13:

Πως ακριβώς προσδιορίζεται το καλό και το κακό παιδί?
Γιατί θεωρώ οτι πχ αυτός που για μένα μπορεί να είναι ο καλύτερος για κάποια άλλη να είναι ο χειρότερος κτλ κτλ
Η το καλύτερο κατα τα άλλα καλό παιδί μπορεί απλά να μην μου ταιριάζει..
Γενικά το καλός, κακός κτλ τα θεωρώ απλά ταμπέλες..

Παράθεση

Διακεκριμένο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,110 μηνύματα.

O Jack of Spades έγραψε στις 15:34, 30-10-13:

Αρχική Δημοσίευση από L0uk0umas
Πως ακριβώς προσδιορίζεται το καλό και το κακό παιδί?
Γιατί θεωρώ οτι πχ αυτός που για μένα μπορεί να είναι ο καλύτερος για κάποια άλλη να είναι ο χειρότερος κτλ κτλ
Η το καλύτερο κατα τα άλλα καλό παιδί μπορεί απλά να μην μου ταιριάζει..
Γενικά το καλός, κακός κτλ τα θεωρώ απλά ταμπέλες..
Έχεις κάποιον ο οποίος είναι gentleman και προσέχει τη συμπεριφορά του,είναι γενναιόδωρος κι ευγενικός κ.λπ.
Έχεις και κάποιον άλλο που γυρίζει από σοκάκι σε σοκάκι,συμμετέχει σε φασαρίες σε γήπεδα και αλάνες,τραμπουκίζει όποιον και όπου μπορεί κ.λπ.

Ο πρώτος είναι αντικειμενικά (ή αλλιώς "στα μάτια ενός αντικειμενικού παρατηρητή") καλός και ο δεύτερος αντικειμενικά για φτύσιμο!
Οπότε ναι,το αν κάποιος είναι "καλός" ή "κακός" ως ανθρώπινη οντότητα προσδιορίζεται και μάλιστα με πολλούς τρόπους!

Το ότι εσένα π.χ. ή κάποια άλλη μπορεί να σε γοητεύουν τα καφριλίκια του δεύτερου ή να σου ταιριάζει πιο πολύ σε σχέση με τον πρώτο δεν έχει να κάνει με το ότι "δεν υπάρχουν ταμπέλες" αλλά με τη "μαλακία" που κουβαλάτε αμφότεροι στο κεφάλι,η οποία λογικό είναι να σας φέρνει και πιο κοντά!
Μακροπρόθεσμα λοιπόν θεωρώ οτι τα καλά αγόρια δεν αδκούνται γιατί στο τέλος παίρνουν αυτά τα καλά κορίτσια και τα κρατάνε για μια ζωή.
Ωραία τα λες γενικά...αλλά εμένα ως "καλό παιδί" αν ερχόταν μετά από καιρό κάποια που όταν την ήθελα εγώ εκείνη με έφτυνε για άλλους (και αποφάσισε ότι τελικά "εγώ της κάνω" μετά από 239540 σχέσεις του κώλου που δημιούργησε) δεν θα είχα άλλη επιλογή από το να τη φτύσω κι εγώ κατάμουτρα!
Τι να την κάνω άμα έχει πηδήξει τη μισή Θεσσαλονίκη πριν έρθει σε μένα;Πως θα ξέρω ότι μετάνιωσε για τα πουτανιλίκια της κι ότι δεν ήρθε για άλλους λόγους σε μένα (κοινωνικοοικονομικούς κ.λπ.);

Όχι κορίτσια,υπάρχουν και κάποια όρια,όπως και κάποια "deadlines" στην όλη υπόθεση!Ποιος σας είπε ότι είμαστε υποχρεωμένοι εμείς οι άντρες να περιμένουμε πότε θα σας περάσει η καύλα;
Μόνο εσείς νομίζετε ότι έχετε "δικαιώματα" χωρίς υποχρεώσεις;Μόνο εσείς έχετε εγωισμό;

Κουνήστε λίγο το κεφάλι σας για να μη φτάσετε να το χτυπάτε μια μέρα λέω'γω!

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Jack of Spades : 30-10-13 στις 15:51.
4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Himela

e-steki Moderator

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε στις 15:53, 30-10-13:

Αρχική Δημοσίευση από Jack of Spades
Ωραία τα λες γενικά...αλλά εμένα ως "καλό παιδί" αν ερχόταν μετά από καιρό κάποια που όταν την ήθελα εγώ εκείνη με έφτυνε για άλλους (και αποφάσισε ότι τελικά "εγώ της κάνω" μετά από 239540 σχέσεις του κώλου που δημιούργησε) δεν θα είχα άλλη επιλογή από το να τη φτύσω κι εγώ κατάμουτρα!
Τι να την κάνω άμα έχει πηδήξει τη μισή Θεσσαλονίκη πριν έρθει σε μένα;Πως θα ξέρω ότι μετάνιωσε για τα πουτανιλίκια της κι ότι δεν ήρθε για άλλους λόγους σε μένα (κοινωνικοοικονομικούς κ.λπ.);

Όχι κορίτσια,υπάρχει και κάποιο "deadline" στην όλη υπόθεση!Ποιος σας είπε ότι είμαστε υποχρεωμένοι εμείς οι άντρες να περιμένουμε πότε θα σας περάσει η καύλα;
Είναι μια πολύ σωστή άποψη αυτή και φυσικά συμφωνώ. Η διαφορά που επεσήμανα εγώ είναι στο οτι μιλούσα για καλά κορίτσια που ... παρασύρθηκαν και από ηλιθιότητα προσπάθησαν να φέρουν ένα κακό παιδί στον ίσιο δρόμο, ταλαιπωρήθηκαν, πόνεσαν, μέχρι που είδαν οτι δε γίνεται και αποφάσισαν οτι δεν αξίζει βρε αδελφέ να έχεις μια καλή στιγμή και δέκα άσχημες! Έτσι, όταν γνώρισαν ένα καλό παιδί (εσένα) είδαν το λάθος και την πλάνη στην οποία βρίσκονταν ως τότε και αποφάσισαν οτι αυτό θέλουν πια: ένα καλό παιδί. Αυτή που περιέγραψες εσύ είναι το κλασσικό τσολί που γυρνάει με τους πάντες, κάνει το κομμάτι της, κι όταν την πιέζουν οι συγγενείς και το κοινωνικό στάτους να παντρευτεί και να αποκατασταθεί, βρίσκει κάποιο καλό παιδί με λεΦτά συναισθήματα, τον παραμυθιάζει και τον παντρεύεται. Αυτές κι εγώ που είμαι γυναίκα τις φοβάμαι.... Γι' αυτό οι άντρες έχετε ανοιχτά τα μάτια σας και μάθετε να ξεχωρίζετε τα καλά κορίτσια που παραστράτησαν από τις επαγγελματίες του είδους οι οποίες, και να παντρευτούν, πάλι στα κακά παιδιά θα επιστρέφουν. Να διευκρινίσω βέβαια οτι δεν το κάνουν όλες από καθαρή πουτ@νιά... Υπάρχουν δεκάδες ψυχολογικές αιτίες που μπορούν να κάνουν μια γυναίκα να γυρνάει με τον ένα και με τον άλλον και να μην είναι ευτυχής και γεμάτη πουθενά.

Παράθεση

Διακεκριμένο μέλος

O Jack of Spades έγραψε στις 16:24, 30-10-13:

Είναι μια πολύ σωστή άποψη αυτή και φυσικά συμφωνώ. Η διαφορά που επεσήμανα εγώ είναι στο οτι μιλούσα για καλά κορίτσια που ... παρασύρθηκαν και από ηλιθιότητα προσπάθησαν να φέρουν ένα κακό παιδί στον ίσιο δρόμο, ταλαιπωρήθηκαν, πόνεσαν, μέχρι που είδαν οτι δε γίνεται και αποφάσισαν οτι δεν αξίζει βρε αδελφέ να έχεις μια καλή στιγμή και δέκα άσχημες! Έτσι, όταν γνώρισαν ένα καλό παιδί (εσένα) είδαν το λάθος και την πλάνη στην οποία βρίσκονταν ως τότε και αποφάσισαν οτι αυτό θέλουν πια: ένα καλό παιδί. Αυτή που περιέγραψες εσύ είναι το κλασσικό τσολί που γυρνάει με τους πάντες, κάνει το κομμάτι της, κι όταν την πιέζουν οι συγγενείς και το κοινωνικό στάτους να παντρευτεί και να αποκατασταθεί, βρίσκει κάποιο καλό παιδί με λεΦτά συναισθήματα, τον παραμυθιάζει και τον παντρεύεται. Αυτές κι εγώ που είμαι γυναίκα τις φοβάμαι.... Γι' αυτό οι άντρες έχετε ανοιχτά τα μάτια σας και μάθετε να ξεχωρίζετε τα καλά κορίτσια που παραστράτησαν από τις επαγγελματίες του είδους οι οποίες, και να παντρευτούν, πάλι στα κακά παιδιά θα επιστρέφουν.
Πρόσεξε,εγώ δε μιλάω για κάποια που γνώρισα προχθές...γι'αυτήν ούτως ή άλλως δε μπορώ να ξέρω πότε και με ποιους έχει πάει!Αν μου αρέσει θα προχωρήσω και απλά θα κάνω το σταυρό μου μη μου βγει "πατάτα"!

Εγώ μιλάω για τις άλλες...αυτές που ήταν/είναι φίλες/γνωστές μας,που κάποτε μας απέρριψαν και μετά από καιρό θυμήθηκαν ότι τελικά εμείς τους κάνουμε!
Αυτές δεν είναι για τίποτα και τους αξίζει μια μακρά περίοδος περιφρόνησης...τι πάει να πει "καλή" και "παραπλανημένη";Έσφαλε κι απ'τα λάθη τους ελάχιστοι άνθρωποι μαθαίνουν!
Ποιος μου εγγυάται εμένα ότι στην πρώτη ευκαιρία δε θα με πουλήσει;

Όσο για τα bold,δυστυχώς η επιστήμη δεν έχει εφεύρει κάποια μέθοδο εντοπισμού της τσούλας ούτε κάποιο "πουτανόμετρο"!Άμα η άλλη είναι καλή ηθοποιός μπορεί να κρύψει ή/και να δείξει ότι θέλει κι όλοι εμείς που θα σταθούμε άτυχοι να τον πιούμε!

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Jack of Spades : 30-10-13 στις 16:28.
Παράθεση

Στο διάολο πάμε (Λενιώ)

Διάσημο Μέλος

H Στο διάολο πάμε Till we get a piece, fuck peace έγραψε στις 16:31, 30-10-13:

Αρχική Δημοσίευση από Jack of Spades

Εγώ μιλάω για τις άλλες...αυτές που ήταν/είναι φίλες/γνωστές μας,που κάποτε μας απέρριψαν και μετά από καιρό θυμήθηκαν ότι τελικά εμείς τους κάνουμε!
Αυτές δεν είναι για τίποτα και τους αξίζει μια μακρά περίοδος περιφρόνησης...
... και ψυχανάλυσης...
Με την εμπειρία μπορείς να καταλάβεις ποια σε θέλει πραγματικά και ποια σε έχει για να περνάει την ώρα της και κάποια στιγμή θα σε αφήσει για τον πρώτο τυχόντα ή για να βρει και τον εαυτό της!Το θέμα είναι να το καταλάβεις εγκαίρως και να την κάνεις με ελαφρά...και για τα κορίτσια ισχύει..και εκεί είναι το δύσκολο!

Παράθεση

Tasos09

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Tasos09
Ο Tasos09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 150 μηνύματα.

O Tasos09 έγραψε στις 16:42, 30-10-13:

Δε θεωρώ πως αδικούνται τα "καλά παιδιά". Το "καλό παιδί" από μόνο του δεν είναι σε θέση να προκαλέσει κάτι πιο βαθύ όπως είναι η ερωτική έλξη. Η γνώμη μου είναι πώς τα εν λόγω παιδιά συνήθως δεν κάνουν κάποια κίνηση ώστε να προσελκύσουν την κοπέλα ή όταν το κάνουν είναι πολύ αργά (έχουν ήδη μπει στην κατηγορία του φίλου) και μετά κατηγορούν την κοπέλα που δεν εκτιμά την καλοσύνη τους και προτιμά έναν πιο ρηχό τύπο. Περισσότερο πιστεύω ευθύνεται η έλλειψη θάρρους και αυτοπεποίθησης από μέρους τους και όχι η καλοσύνη.

Στα παραπάνω έχω καταλήξει μετά από προσωπικές εμπειρίες και εμπειρίες φίλων, "καλών παιδιών" και μη.

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Διακεκριμένο μέλος

O Jack of Spades έγραψε στις 16:56, 30-10-13:

Αρχική Δημοσίευση από Tasos09
Δε θεωρώ πως αδικούνται τα "καλά παιδιά". Το "καλό παιδί" από μόνο του δεν είναι σε θέση να προκαλέσει κάτι πιο βαθύ όπως είναι η ερωτική έλξη. Η γνώμη μου είναι πώς τα εν λόγω παιδιά συνήθως δεν κάνουν κάποια κίνηση ώστε να προσελκύσουν την κοπέλα ή όταν το κάνουν είναι πολύ αργά (έχουν ήδη μπει στην κατηγορία του φίλου) και μετά κατηγορούν την κοπέλα που δεν εκτιμά την καλοσύνη τους και προτιμά έναν πιο ρηχό τύπο. Περισσότερο πιστεύω ευθύνεται η έλλειψη θάρρους και αυτοπεποίθησης από μέρους τους και όχι η καλοσύνη.
Έχεις μπερδέψει το "καλό παιδί" με το "αυνανιζόμενο παιδί"!

Υ.Γ. Πέρα απ'αυτό,έχε υπόψη σου ότι μια χαρά ξεκινάς σχέση και ως φίλος και ορισμένες φορές πολύ πιο "επωφελώς" και για τους δύο!

Παράθεση

Στο διάολο πάμε (Λενιώ)

Διάσημο Μέλος

H Στο διάολο πάμε Till we get a piece, fuck peace έγραψε στις 17:15, 30-10-13:

Έχω γνωρίσει και καλά παιδιά με αυτοπεποίθηση που δεν θα έβλεπες σε ''και καλά'' κούλ τύπο!
Δεν είναι κανόνας ότι καλό παιδί = ντροπαλός!

Παράθεση

Emilouko (Βarn Owl)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Emilouko
H Βarn Owl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών , επαγγέλεται Ψυχολόγος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,670 μηνύματα.

H Emilouko έγραψε στις 17:36, 30-10-13:

Ότι αδικούνται αδικούνται!Αλλά όχι πάντα.Μην είμαστε απόλυτοι.
Βέβαια είναι αναλόγως και που θα πέσεις.Εγώ με την φράση "καλό παιδί" καταλαβαίνω ότι εννοεί κάποιον που είναι εντάξει στη σχέση του,εκτιμάει την κοπέλα του και την σέβεται.Είναι μερικές γυναίκες που ο οργανισμός τους το τραβάει το φτύσιμο και έτσι δε μπορούν να συμβιβαστούν με το "καλό παιδί".
Το ίδιο συμβαίνει βέβαια και με το αντίθετο φύλο.Πολλά καλά κορίτσια την πατάνε.Αλλά πιστεύω ότι εν τέλει όλοι θα βρουν το δρόμο τους και τον άνθρωπο που θα είναι ο ιδανικός γι' αυτούς.
Τα καλά παιδιά άμα έχουν και μυαλό στο κεφάλι τους θα βρουν τη γυναικά που θα τους εκτιμήσει.
Εξάλλου οι ίδιοι είναι αυτοί που κάνουν τις επιλογές τους.Ό,τι κι αν περάσουν για καλό θα είναι...Θα τους κάνει πιο συνειδητοποιημένους και θα ξέρουν πως να συμπεριφέρονται με τον ανάλογο τρόπο σε κάθε κοπέλα.

Παράθεση

Στο διάολο πάμε (Λενιώ)

Διάσημο Μέλος

H Στο διάολο πάμε Till we get a piece, fuck peace έγραψε στις 21:54, 30-10-13:

Με ένα ''κακό'' παιδί πάντως αυτές που αδικούνται είναι οι γυναίκες!Καθένας μας αξίζει το σεβασμό ειδικά αν φέρεται και σωστά στον άλλον! Το παν είναι να αναγνωρίσεις πότε πάνε να σου τη ''φέρουν'' και να λάβεις τα μέτρα σου!Δεν πρέπει να τα δίνεις όλα με τη μια...πρέπει να ''ελέγξεις'' πρώτα εάν ο άλλος το αξίζει!
Και γενικά αυτό που έχω παρατηρήσει είναι ότι όταν κάποιος που ήταν το καλό παιδί σε μια σχέση προδοθεί από κάποια αυτόματα τις χαρακτηρίζει όλες τσούλες!Άδικο....(το κάνουμε και οι γυναίκες δυστυχώς)...

Παράθεση

nikolaos p.

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη nikolaos p.
Ο nikolaos p. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 190 μηνύματα.

O nikolaos p. έγραψε στις 16:55, 31-10-13:

Αρχική Δημοσίευση από giostau
Απλά...

δεν έχεις καταλάβει ότι οι γυναίκες τα καλά παιδιά τα θέλουν για φίλους;;;
Για να λένε τα προβλήματά τους, τον καημό τους (με άλλα λόγια τα παράπονα που έχουν από τον άχρηστο με τον οποίο πήγαν και έμπλεξαν...)
αλλά κατά τα άλλα... "εγώ στον άντρα κοιτάω ΠΡΩΤΑ ΑΠ' ΟΛΑ το χαρακτήρα και να είναι καλό παιδί!"....
Συμφωνώ με αυτή την άποψη! (παρόλο που το μήνυμα είναι πολύυυυ παλιό!)

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους