Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,081 εγγεγραμμένα μέλη και 2,387,741 μηνύματα σε 74,628 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Πιθανότητα εγκυμοσύνης με αντισυλληπτικά χάπια

mpirmpilo20

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη mpirmpilo20
H mpirmpilo20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και επαγγέλεται Καθηγητής/τρια . Έχει γράψει 7 μηνύματα.

H mpirmpilo20 έγραψε στις 22:25, 07-01-09:

Λογω πολυκυστικων ωοθηκων παιρνω εδω και 2,5 βδομαδες yasmine καθε βραδυ.
Αλλα χτες ειχαμε ενα "ατυχημα" με τον αντρα μου και πιθανοτατα κατα την εκσπερματιση να εμειναν καποια υγρα στο κολπο μου.
Ξερεις κανεις/καμια ποση καλυψη παρεχουν?Χρειαζεται να παρω το χαπι της επομενης μερας?
Γιατι δεν επιθυμουμε προς το παρων εγκυμοσυνη.
Ευχαριστώ!!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

Το avatar του χρήστη Subject to change
H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,471 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 22:54, 07-01-09:

Δεν ήταν καν ατύχημα. Είναι το νορμάλ όταν παίρνεις αντισυλληπτικά να μην έχεις καν άγχη του στυλ "τελείωσε μέσα ή έξω;". Όλα τα άλλα είναι υπερβολές.

Αν φόραγε προφυλακτικό θα είχες την απορία; Όχι; Γιατί; Αφού τα αντισυλληπτικά έχουν μεγαλύτερο ποσοστό επιτυχίας από το προφυλακτικό.

Επίσης (δεν είμαι σίγουρη, αν κάνω λάθος ας με διορθώσει κάποιος πιο σχετικός), το χάπι της επόμενης μέρας δεν έχει κανένα νόημα αν παίρνεις αντισυλληπτικά.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

jrot6

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη jrot6
Ο jrot6 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 37 ετών , επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Π.Γ.Δ.Μ. (Ευρώπη). Έχει γράψει 669 μηνύματα.

O jrot6 is far away.. έγραψε στις 23:16, 07-01-09:

Μην ανησυχεις..Σκεψου οτι ενω το προφυλακτικο εχει ποσοστο προστασιας κοντα στο 97% τα αντισυλιπτικα εχουν κοντα στο 99 και κατι..
Και η κοπελα μου τα ιδια αντισυλιπτικα παιρνει και εχει τυχει πολλες φορες αυτο που αναφερεις χωρις κανενα ατυχημα στη συνεχεια..

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Κακή Επιρροή
H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,729 μηνύματα.

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 08:45, 08-01-09:

σε αντίθεση με τους προηγούμενους, εγώ θα σε στεναχωρήσω
Τα αντισυλληπτικά χάπια δεν έχουν σωστή δράση αν δεν ολοκληρωθεί πρώτα ένας ολόκληρος κύκλος
Αν δεν πάρεις δλδ τα πρώτα 21 χάπια
Το χάπι της επόμενης μέρας αντενδείκνυται στην περίπτωση σου γιατί θα έχεις overdose από την ορμόνη που έχει και το χάπι της επόμενης μέρας αλλά και τα αντισυλληπτικά σου

Επικοινώνησε άμεσα με τον γυναικολόγο σου

Παρόλα αυτά όμως, θεωρώ ότι οι πιθανότητες δεν είναι ιδιαίτερα μεγάλες για εγκυμοσύνη λόγω και των αντισυλληπτικών που όσο να ναι εεεεε έχουν ήδη ξεκινήσει κάτι να κάνουν αλλά και λόγω του ότι 2,5 βδομάδες σημαίνει ότι είσαι γύρω στην 18η μέρα του κύκλου σου, άρα όχι και πολύ σε γόνιμες μέρες

Τέλος να επισημάνω ότι μια εγκυμοσύνη που προκύπτει ενώ η γυναίκα παίρνει αντισυλληπτικά (αλλά όχι σωστά, δλδ ξεχνάει συχνά να πάρει το χάπι της κλπ) έχει σοβαρές πιθανότητες εξωμήτριας κύησης.
Τα αντισυλληπτικά είναι σοβαρή υπόθεση κι έτσι πρέπει να αντιμετωπίζονται, με την ίδια σοβαρότητα
(δεν αναφέρομαι στην mpirmpilo αλλά γενικά σε όλους προς ενημέρωση)

16 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

mpirmpilo20

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη mpirmpilo20
H mpirmpilo20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και επαγγέλεται Καθηγητής/τρια . Έχει γράψει 7 μηνύματα.

H mpirmpilo20 έγραψε στις 10:05, 08-01-09:

michelle μην βγαζεις συμπερασμα χωρις να ξερεις.φυσικα και εσπασε το προφυλακτικο και δεν εχω κανενα λογο να πω το αντιθετο,εξαλου αν ηταν αλλιως τα πραγματα θα τα εθετα αλλιως.δεν ειμαστε παιδακια να δινω εξηγησεις.και εχουμε να κανουμε με την υγεια.ποιος ο λογος να τα θεσω αλλιως? δε με ξερεις δε σε ξερω..
οποιος σοβαρα ξερει ας απαντησει... (οχι αερολογιες)

-4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Resident Evil

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Resident Evil
H Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,055 μηνύματα.

H Resident Evil (δρυός πεσούσης πας ανήρ ξυλευεται) έγραψε στις 10:11, 08-01-09:

Καλέ τι έπαθες? Δεν σου είπε τπτ κακό, μάλλον λόγω άγχους το πήρες στραβά

Πάντως "σοβαρή" απάντηση σου έδωσε η ΚουΕ. Λόγω 18ης μέρας, έχεις μεν μειωμένες πιθανότητες, αντεδείκνυται δε η χρήση "Χαπιού" λόγω αντισυλληπτικών, οπότε το καλύτερο είναι να επικοινωνήσεις με ένα (τον) γυναικολόγο (σου), για να σου πει τι πρέπει να κάνεις.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

io-io

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη io-io
H io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Μαθηματικός . Έχει γράψει 1,548 μηνύματα.

H io-io έγραψε στις 14:32, 08-01-09:

ΚουΕ νομιζω οτι κανεις λαθος. Αν διαβασεις τι λενε οι οδηγιες στο χαπι σου, ειμαι σχεδον σιγουρη οτι λενε οτι η δραση τους ξεκινα αφου τα εχεις παρει για 5 μερες. Οποτε εισαι οκ.

Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Κακή Επιρροή
H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,729 μηνύματα.

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 14:41, 08-01-09:

Μακάρι να κάνω λάθος
Προσωπικά εχω σταματήσει εδώ και κάμποσα χρόνια τα χάπια οπότε πιθανά να έχω μείνει πίσω στην ενημέρωση σε σχέση με χάπια νέας τεχνολογίας.
Φαντάζομαι όμως ότι από μάρκα σε μάρκα διαφέρει γιατί έχουν άλλα μg / τεμάχιο

Ξέρω ότι υπάρχουν τα ισχυρά και τα πιο Light/ελαφρά που συνήθως αυτά συνταγογραφούνται για ορμονικά ζητήματα κι όχι τόσο για αντισύλληψη
Δεν ξέρω τα yasmin που αναφέρει η birbilo σε ποια κατηγορία είναι

Σε κάθε περίπτωση πάντως, birbilo, διάβασε τις οδηγίες του χαπιού σου για τέτοιου είδους διευκρίνηση ή όπως είπα και νωρίτερα, μίλα με τον γιατρό σου (πράγμα που θεωρώ και σοφότερο)
Ενα τηλεφώνημα 5 λεπτά είναι...

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Valder (Λυκούργος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Valder
Ο Λυκούργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών , επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 3,291 μηνύματα.

O Valder απορροφημένος στο επίχρυσο τουλάτε του έγραψε στις 15:05, 08-01-09:

Αρχική Δημοσίευση από mpirmpilo20
φυσικα και εσπασε το προφυλακτικο
Off-topic: Μου κάνει εντύπωση, είναι άντρας σου, παίρνεις αντισύλληψη και βάζει και προφυλακτικό.... Δε λέω ότι κάνεις άσχημα, αλλά το ψιλοκόβω για υπερβολή! Να πείς ότι ήταν καμια πρόσκαιρη σχέση να πω οκ... αλλά αυτός ο συνδιασμός κάπως μου χτυπάει. Πόσο μάλλον και για την ανησυχία σου από τη στιγμή που λες ότι είσαι Φαρμακοποιός και κανονικά θα έπρεπε να είχες τις σχετικές γνώσεις που θα στην εξαφάνιζαν από τις σκέψεις σου. Λογικά θα είσαι μια απλή υπάλληλος/βοηθός σε φαρμακείο οπότε πάμε παρακάτω. Έχουν φαρμακείο οι δικοί μου, γι αυτό τολμάω και εκφέρω γνώμη, μην παρεξηγηθείς!

Στο θέμα μας: Έχω τελειώσει αρκετές φορές, κανονικά και με το νόμο μέσα σε πρώην μου με αντισυλληπτικά και δεν έγινα μπαμπάς, οπότε πέρα από τις στατιστικές που λένε για 99% προφύλαξη, και η πρακτική συμφωνεί. Αλλά το χάπι κάθε μέρα στην ώρα του ε, όχι τη μια μετά τα μεσάνυχτα και μετά στις 3 της μεθαυριανής...

Βέβαια, ποτέ δεν ξέρεις, γι αυτό υπάρχουν οι εξειδικευμένοι γιατροί να το τσεκάρουμε και δεν περιμένουμε από τον Βάλντερ και τη Μισέλε και την ΧΥ σε κάθε φόρουμ να μας διαφωτίζει 100%. Γι αυτό και είμαστε ευγενικοί μαζί τους και δε τους τα χώνουμε όταν μας απαντάνε. Είναι γνώμη, όχι αποτέλεσμα ιατρικής εξέτασης. Άμα θες σοβαρές απαντήσεις λοιπόν, στον docteur σου, και σου εύχομαι να μην τσίμπησες μπέμπη/μπέμπα αφού δεν το θέλετε ακόμα!

Φιλικά πάντα!

12 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

Το avatar του χρήστη Subject to change
H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,471 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 20:05, 08-01-09:

Αρχική Δημοσίευση από io-io
ΚουΕ νομιζω οτι κανεις λαθος. Αν διαβασεις τι λενε οι οδηγιες στο χαπι σου, ειμαι σχεδον σιγουρη οτι λενε οτι η δραση τους ξεκινα αφου τα εχεις παρει για 5 μερες. Οποτε εισαι οκ.
Κι εγώ νομίζω λένε μια βδομάδα (γμτ γιατί πετάω το κουτί μόλις τα ανοίξω; Θα μπορούσα να το κοιτάξω τώρα) γι'αυτό δεν σχολίασα καν το θέμα χρόνου.

michelle μην βγαζεις συμπερασμα χωρις να ξερεις.φυσικα και εσπασε το προφυλακτικο και δεν εχω κανενα λογο να πω το αντιθετο,εξαλου αν ηταν αλλιως τα πραγματα θα τα εθετα αλλιως.δεν ειμαστε παιδακια να δινω εξηγησεις.και εχουμε να κανουμε με την υγεια.ποιος ο λογος να τα θεσω αλλιως? δε με ξερεις δε σε ξερω..
οποιος σοβαρα ξερει ας απαντησει... (οχι αερολογιες)
Ορίστε; Ξαναδιάβασε τι σου έγραψα γιατί μάλλον κατάλαβες ο,τι να ναι.
Θα είχε ενδιαφέρον πάντως να μου πεις τι στο καλό κατάλαβες από όσα έγραψα και σε έκανε να αντιδράσεις έτσι.

Παράθεση

zambon

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη zambon
H zambon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

H zambon έγραψε στις 01:23, 06-02-09:

Να κανω κι εγω μια ερωτηση....
Επερνα μεχρι περυσι τα Yasmin, χωρις καμια παρενεργεια. Μονο λιγο πρηξιμο στο στηθος. Αποφασισα να τα ξαναρχισω τωρα, αλλα στη μεση του κυκλου. Ισχυει αυτο που λενε τα χαπια οτι μετα απο μια εβδομαδα χρησης, ειμαι καλυμενη? κι ας τα αρχισα στη μεση του κυκλου?

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Γίδι
H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11,605 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 01:56, 06-02-09:

Όχι.
Και μην ακούς τι "λένε".
Τα αντισυλληπτικά πρέπει να τα πάρεις ένα μήνα και μετά την περίοδο πια είσαι καλυμμένη. Το γράφει και στο χαρτάκι.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

dimitral

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη dimitral
H dimitral αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών . Έχει γράψει 209 μηνύματα.

H dimitral έγραψε στις 13:38, 06-02-09:

Αρχική Δημοσίευση από Γίδι
Όχι.
Και μην ακούς τι "λένε".
Τα αντισυλληπτικά πρέπει να τα πάρεις ένα μήνα και μετά την περίοδο πια είσαι καλυμμένη. Το γράφει και στο χαρτάκι.
κι επισης τα ξεκινας στην αρχη του κυκλου κι οχι στην μεση!το γραφει και στο χαρτακι!

Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Dark_kronos
Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 03:26, 04-10-09:

Ρε παιδια, δεν ειχαμε ενα θεμα αποκλιστικα για τα αντισυλλιπτικα;... Γιατι ψαχνω αλλα δεν βρισκω...
Τεσπα, ρωταω, και αμα υπαρχει αλλο θεμα ενημερωστε με.
Ποσο καιρο αφοτου μια γυναικα ξεκινισει τα αντισυλιπτικα ειναι ασφαλη η επαφη χωρις κινδινο εγκυμοσυνης;

Παράθεση

QsLv

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη QsLv
Ο QsLv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 557 μηνύματα.

O QsLv σε ύφεση έγραψε στις 15:53, 04-10-09:

Για τα σύγχρονα μονοφασικά (π.χ. Yasminelle, Yaz κτλ.) εφόσον τα ξεκινήσει την πρώτη μέρα της περιόδου είναι καλυμμένη από την πρώτη μέρα.

Αν τα ξεκινήσει εντός του πρώτου επταημέρου του κύκλου, είναι καλυμμένη μετά το 7ο χάπι.

Για παλιότερες γενιές χαπιών, είναι καλυμμένη μετά το τέλος του 1ου κύκλου με χάπια.

Παράθεση

Himela

e-steki Moderator

Το avatar του χρήστη Himela
H Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών , επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,248 μηνύματα.

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε στις 16:28, 05-10-09:

Πριν λίγο καιρό μια φαρμακοποιός μου είπε οτι τον πρώτο μήνα που τα παίρνεις δε λειτουργούν. Από το δεύτερο και μετά. Δεν ξέρω και πάλι. Εγώ δε θα το ρίσκαρα πάντως.

Παράθεση

QsLv

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη QsLv
Ο QsLv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 557 μηνύματα.

O QsLv σε ύφεση έγραψε στις 18:21, 05-10-09:

Αρχική Δημοσίευση από Himela
Πριν λίγο καιρό μια φαρμακοποιός μου είπε οτι τον πρώτο μήνα που τα παίρνεις δε λειτουργούν. Από το δεύτερο και μετά. Δεν ξέρω και πάλι. Εγώ δε θα το ρίσκαρα πάντως.
Δεν τίθεται θέμα ρίσκου. Εκτός αν η φαρμακοποιός τα ξέρει καλύτερα από το γυναικολόγο. Τότε πάσο. Ακολουθούμε τις οδηγίες στο χαρτί κατά γράμμα και ακούμε αυτό που λέει ο γιατρός.
Έτσι τα έχω στο μυαλό μου βέβαια...

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Loth

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Loth
H Loth αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 215 μηνύματα.

H Loth έγραψε στις 22:18, 15-05-13:

να κάνω μια ερώτηση, στο χαρτί για τα yasminelle λέει αν θες να αλλάξει η μέρα της περιόδου , μπορείς να μειώσεις τις μέρες χωρίς χάπι και απο 7 να γίνουν πχ 5 ( λέει με τίποτα να μην τις αυξήσουμε) θα με βόλευε να αρχίσει η περίοδος 2 μέρες νωρίτερα.. το έχετε δοκιμάσει? κάποια γνώμη?

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

pantelis-natasa

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη pantelis-natasa
H pantelis-natasa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

H pantelis-natasa έγραψε στις 10:06, 16-05-13:

Loth επειδή παίρνω τα yasminelle εδώ και δυο χρόνια μπορώ να σου απαντήσω στην ερώτηση σου και να σου πω ότι γίνεται να το κάνεις αυτό... απλά ακολουθείς τις οδηγίες του φυλλαδίου ... επίσης έχω κάνει και αυτό που λέει ότι δεν μπορείς να έχεις περίοδο για ένα μήνα με την συνέχεια επόμενης δυσκέτας....

Εγώ τώρα θα ήθελα να ρωτήσω .... με λίγη ντροπή βέβαια ... είχα κανονικά περίοδο αυτή την εβδομάδα χωρίς χάπια ... αλλά τώρα που μου τελειώνει αντί να τα αντικρίσω ξέρετε... το λίγο καφετί αίμα που βγαίνει αντίκρισα για τις δυο προηγούμενες μέρες ένα ψιλοροζάκι... υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος;;;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη iJohnnyCash : 16-05-13 στις 13:15. Αιτία: Greeklish
Παράθεση

LIlian Ssk

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη LIlian Ssk
H LIlian Ssk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

H LIlian Ssk έγραψε στις 22:19, 22-01-14:

Καλησπέραααα σας είμαι 18 χρονών κ έχω μία σχέση εδώ κ 2 χρόνια περίπου..έχω πολυκυστικές ωοθήκες και ποτέ δεν έχω σταθερό κύκλο, άμα δεν κάνω την θεραπεία με την χρήση χαπιών Zinofen 35 δεν έχω καθόλου περίοδο..με το αγόρι μου λοιπόν είχαμε κάποιες επαφές χωρίς την απαραίτητη χρήση προφυλακτικού και μερικές φορές εκσπερμάτωνε τα περισσότερα έξω αλλά και σίγουρα μερικά σπέρματα παρέμεναν μέσα στον κόλπο αλλά έπαιρνα τα zinofen...Τώρα η τελευταία μου περίοδος δεν είναι κανονική, στη σερβιέτα βλέπω μόνο μερικές καφέ κηλίδες και στο χαρτί μόνο ένα βλεννώδες καφέ υγρό και είναι η 3η μέρα της περιόδου μου...Μήπως σημαίνει κάτι αυτό περί εγκυμοσύνης;;; Θα ήθελα την γνώμη σας...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Nefeli Graf : 22-01-14 στις 22:54. Αιτία: Απαγορεύονται τα Greeklish.
Παράθεση

merry poppins

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη merry poppins
H merry poppins αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φωτογράφος και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 412 μηνύματα.

H merry poppins έγραψε στις 00:03, 23-01-14:

Αρχική Δημοσίευση από LIlian Ssk
Καλησπέραααα σας είμαι 18 χρονών κ έχω μία σχέση εδώ κ 2 χρόνια περίπου..έχω πολυκυστικές ωοθήκες και ποτέ δεν έχω σταθερό κύκλο, άμα δεν κάνω την θεραπεία με την χρήση χαπιών Zinofen 35 δεν έχω καθόλου περίοδο..με το αγόρι μου λοιπόν είχαμε κάποιες επαφές χωρίς την απαραίτητη χρήση προφυλακτικού και μερικές φορές εκσπερμάτωνε τα περισσότερα έξω αλλά και σίγουρα μερικά σπέρματα παρέμεναν μέσα στον κόλπο αλλά έπαιρνα τα zinofen...Τώρα η τελευταία μου περίοδος δεν είναι κανονική, στη σερβιέτα βλέπω μόνο μερικές καφέ κηλίδες και στο χαρτί μόνο ένα βλεννώδες καφέ υγρό και είναι η 3η μέρα της περιόδου μου...Μήπως σημαίνει κάτι αυτό περί εγκυμοσύνης;;; Θα ήθελα την γνώμη σας...
απο οτι καταλαβαινω γυναικολο εχεις...γιατι δεν τον ρωτας..ειναι το σιγουρο και το καλυτερο. Εχει νοημα να σου πει ο καθενας το μακρυ και το κοντο του εδω;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Ερινύς (Rin)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Ερινύς
H Rin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών , επαγγέλεται Παιδίατρος και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 12,202 μηνύματα.

H Ερινύς Ab aeterno. έγραψε στις 00:06, 23-01-14:

Ενημερωτικά, το να κάνεις σεξ με προφυλακτικό δεν αποτρέπει μόνο την εγκυμοσύνη.
Εμένα αυτό μου έμεινε από το ποστ. Για τα άλλα να ρωτήσεις τον γυναικολόγο σου.

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    dimiou13, Happily.Motionless, hocuspocus

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους