Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,824 μέλη και 2,410,456 μηνύματα σε 75,006 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 150 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Ημερολόγιο... ίωσης

fockos

Επιφανές Μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 10,420 μηνύματα.

O fockos έγραψε: στις 21:35, 01-02-17:

Υπάρχουν θέματα που γράφουν οι ξενύχτηδες, αυτοί που γράφουν πανελλαδικές αλλά πουθενά δε υπάρχει θέμα που να γράφουμε οι γριπωμένοι, αυτοί που έχουμε γαστεμτεριτιδα κοκ έτσι το άνοιξα και αρχίζω με μένα.

Μέρα 1η

Είμαι άρρωστος απο το πρωί και κρυώνω έχω πυρετό 38 και βήχω παραγωγικά . Νιώθω αδυναμία και θέλω να κοιμηθώ. Δεν πήρα αντιπυρετικό γιατι δεν έχουμε στο σπίτι και αντιβιοτικό δε πήρα απο άποψη.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη fockos : 01-02-17 στις 21:48.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Johnny15 (Γιάννης)

Επιφανές Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 8,118 μηνύματα.

O Johnny15 έγραψε: στις 21:59, 01-02-17:

Πάρε ντεπόν.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

fockos

Επιφανές Μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 10,420 μηνύματα.

O fockos έγραψε: στις 22:08, 01-02-17:

Δεν έχουμε σπίτι depon μόνο ένα άδειο κουτί
Aν δεν μου έχει πέσει μέχρι αύριο πρέπει να πάω να πάρω
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Johnny15 (Γιάννης)

Επιφανές Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 8,118 μηνύματα.

O Johnny15 έγραψε: στις 22:15, 01-02-17:

Αρχική Δημοσίευση από fockos

Δεν έχουμε σπίτι depon μόνο ένα άδειο κουτί
Aν δεν μου έχει πέσει μέχρι αύριο πρέπει να πάω να πάρω
Δεν είσαι σπίτι; Στείλε μαμά ή αδερφό. Αλλιώς πάρε τηλέφωνο την γκόμενα. Αλλιώς πάρε ντελίβερι και πες να σου φέρει ο ντελιβεράς.
Παράθεση

fockos

Επιφανές Μέλος

O fockos έγραψε: στις 22:17, 01-02-17:

Αρχική Δημοσίευση από Johnny15
Δεν είσαι σπίτι; Στείλε μαμά ή αδερφό. Αλλιώς πάρε τηλέφωνο την γκόμενα. Αλλιώς πάρε ντελίβερι και πες να σου φέρει ο ντελιβεράς.
είναι 10:16 τώρα μόνο αυτά που εφημερεύουν είναι ανοιχτά. Δε θέλω να τους κουράζω.
Βρήκα Mesulid αλλά δε το παίρνω αυτό το φάρμακο πάλι από άποψη.
-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

juste un instant (Βασίλης)

Επιφανές Μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 39 ετών και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 3,351 μηνύματα.

O juste un instant Examens, histoire, économie FINI - 1 heu έγραψε: στις 22:37, 01-02-17:

Κάνε κάνα χαμομήλι...
Παράθεση

gaspar

Επιφανές Μέλος

Ο gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,360 μηνύματα.

O gaspar ΕΠΙΚΡΑΤΕΕΙΝ Η ΑΠΟΛΛΥΣΘΑΙ έγραψε: στις 22:48, 01-02-17:

βεντούζες
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ερις

Επιφανές Μέλος

H Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης . Έχει γράψει 2,446 μηνύματα.

H Ερις έγραψε: στις 23:06, 01-02-17:

Αρχική Δημοσίευση από fockos
είναι 10:16 τώρα μόνο αυτά που εφημερεύουν είναι ανοιχτά. Δε θέλω να τους κουράζω.
Βρήκα Mesulid αλλά δε το παίρνω αυτό το φάρμακο πάλι από άποψη.
Χαχαχα εσύ γιατρός δεν λες ότι είσαι; Τι θα έκανες αν οι ασθενείς σου σου πουν "Α! Όχι, αυτό που μου έγραψες δεν το παίρνω από άποψη."

Καλύτερα ρώτα τους και ποια τους αρέσουν.
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Επιφανές Μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 39 ετών και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 3,351 μηνύματα.

O juste un instant Examens, histoire, économie FINI - 1 heu έγραψε: στις 23:10, 01-02-17:

Για τους άλλους είσαι γιατρός. Όχι όμως για τον ίδιο. Δεν λέω, έχεις άποψη...
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

fockos

Επιφανές Μέλος

O fockos έγραψε: στις 23:13, 01-02-17:

Αρχική Δημοσίευση από Ἔρις
Χαχαχα εσύ γιατρός δεν λες ότι είσαι; Τι θα έκανες αν οι ασθενείς σου σου πουν "Α! Όχι, αυτό που μου έγραψες δεν το παίρνω από άποψη."
.
δε θα συνταγογραφούσα το mesulid σε κανέναν. Τώρα αν δε παίρνουν depon απο απόψη δικαίωμα τους αν όμως χρειάζεται αντιβιοτικό και δε το παίρνει απο άποψη πάλι δικαίωμα του αλλα θα τον έβαζα να υπογραψει την ενέργεια του αυτή αφού του εξηγούσα πρώτα.
Αν είχα depon θα το έπαιρνα :/

Το τσάι έκανε καλή δουλειά και το χαμομηλι
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη fockos : 01-02-17 στις 23:21.
Παράθεση

Επιφανές Μέλος

O juste un instant Examens, histoire, économie FINI - 1 heu έγραψε: στις 23:24, 01-02-17:

Πάντως εγώ δεν μπορω εύκολα να καταλάβω αν έχω απλο κρυολόγημα ή γρίπη...
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη juste un instant : 01-02-17 στις 23:35.
Παράθεση

Ερινύς (Rin)

Επιφανές Μέλος

H Rin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών , επαγγέλεται Παιδίατρος και μας γράφει απο Έδεσσα (Πέλλας). Έχει γράψει 12,142 μηνύματα.

H Ερινύς Ab aeterno. έγραψε: στις 23:32, 01-02-17:

1η μέρα και σκεφτόσουν να πάρεις αντιβίωση;
Το πιθανότερο είναι να έχεις κανένα κρυολόγημα, τι να το κάνεις το αντιβιοτικό;
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

fockos

Επιφανές Μέλος

O fockos έγραψε: στις 23:38, 01-02-17:

Αρχική Δημοσίευση από Ερινύς
1η μέρα και σκεφτόσουν να πάρεις αντιβίωση;
Το πιθανότερο είναι να έχεις κανένα κρυολόγημα, τι να το κάνεις το αντιβιοτικό;
Συμφωνώ. Για αυτο δε το πήρα απο άποψη το αντιβιοτικό την πρώτη μέρα απο άποψη.
-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Devil

Περιβόητο Μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,479 μηνύματα.

O Devil !!! έγραψε: στις 23:55, 01-02-17:

Γιατρε για ποιο λογο έχω να αρρωστήσω με γριπες κτλπ πολλα χρονια?

Και δεν ντύνομαι σαν κρεμυδι. Χθες βγηκα εξω με ενα πουκαμισάκι και ενα ανοιχτο μπουφανάκι απο πάνω χωρις κασκολ. Ειχε 3 βαθμους έξω. Αλλα δεν μάσησα.
Παράθεση

Ερις

Επιφανές Μέλος

H Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης . Έχει γράψει 2,446 μηνύματα.

H Ερις έγραψε: στις 00:16, 02-02-17:

Αρχική Δημοσίευση από Devil
Γιατρε για ποιο λογο έχω να αρρωστήσω με γριπες κτλπ πολλα χρονια?

Και δεν ντύνομαι σαν κρεμυδι. Χθες βγηκα εξω με ενα πουκαμισάκι και ενα ανοιχτο μπουφανάκι απο πάνω χωρις κασκολ. Ειχε 3 βαθμους έξω. Αλλα δεν μάσησα.
Σε 3-4 μέρες θα φανεί!
Πέρα από την πλάκα, το να αρρωστήσεις με γρίπες κτλ που λες δεν έχει να κάνει με το αν έχει κρύο έξω -από όσο ξέρω.
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Devil

Περιβόητο Μέλος

O Devil !!! έγραψε: στις 00:23, 02-02-17:

Σε 3-4 μέρες θα φανεί!
Πέρα από την πλάκα, το να αρρωστήσεις με γρίπες κτλ που λες δεν έχει να κάνει με το αν έχει κρύο έξω -από όσο ξέρω.
Το έχω ξανακάνει. Δεν φοβάμαι.

Μέχρι 20 βαθμους βγαινω έξω με κοντομάνικο χαλαρά.

Εχει να κανει με το ανοσοποιητικο ομως. Θα μας πει και ο γιατρος.
Παράθεση

Ερινύς (Rin)

Επιφανές Μέλος

H Rin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών , επαγγέλεται Παιδίατρος και μας γράφει απο Έδεσσα (Πέλλας). Έχει γράψει 12,142 μηνύματα.

H Ερινύς Ab aeterno. έγραψε: στις 00:27, 02-02-17:

Προφανώς έχεις χτίσει καλό ανοσοποιητικό με σκληραγώγηση.
Η γρίπη δεν έχει να κάνει με το πόσο κρύο κάνει έξω. Αν είσαι σκληραγωγημένος θα σε πιάσει πιο δύσκολα.
4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Devil

Περιβόητο Μέλος

O Devil !!! έγραψε: στις 01:10, 02-02-17:

Αρχική Δημοσίευση από Ερινύς
Προφανώς έχεις χτίσει καλό ανοσοποιητικό με σκληραγώγηση.
Η γρίπη δεν έχει να κάνει με το πόσο κρύο κάνει έξω. Αν είσαι σκληραγωγημένος θα σε πιάσει πιο δύσκολα.
Ναι αλλα πολλές φορές ακους "Ντυσου καλά γιατι θα αρρωστήσεις." !!!

Γενικά αμα ξεκινησεις να ντυνεσαι λιγο πιο ελαφρυά.
Δεν καπνιζεις.
Δεν πινεις πολύ.
Γυμνάζεσαι (εγω 4-5 φορές την εβδομάδα).
Και βεβαια κάνεις μια καλη διατροφη. Τοτε εισαι πολυ εντάξει.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Devil : 02-02-17 στις 01:15.
Παράθεση

Nelliel

Διάσημο Μέλος

H Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Μελίσσια (Αττική). Έχει γράψει 758 μηνύματα.

H Nelliel έγραψε: στις 09:37, 02-02-17:

Σε 3-4 μέρες θα φανεί!
Και εγω αυτο πιστευα και γελουσα οταν ακουγα οτι αρρωσταινεις με το κρυο, μεχρι που βρεθηκα σε θερμοκρασιες -15C πολυ ελαφρια ντυμενη και παγωνα επι ωρες. Οταν επεστρεψα σπιτι ανεβασα πυρετο. Μπορει να ηταν και συμπτωση βεβαια

Αρχική Δημοσίευση από Devil
Το έχω ξανακάνει. Δεν φοβάμαι.

Μέχρι 20 βαθμους βγαινω έξω με κοντομάνικο χαλαρά.

Εχει να κανει με το ανοσοποιητικο ομως. Θα μας πει και ο γιατρος.
Εγω απο τους 15C και πανω κυκλοφορω με κοντομανικα. Εχω να αρρωστησω 7-8 χρονια (ελπιζω να μη το γρουσουζεψω σημερα!). Το μονο προβλημα που εχει προκυψει ειναι οτι οταν συνηθιζεις στο κρυο, δεν αντεχεις στην ζεστη. Απο 27-28C και πανω νιωθω δυσφορια.

Παρεπιπτοντως, ολοι γυρω μου ειναι αρρωστοι και πολλοι εχουν εμβολιαστει κατα της γριπης και εχουν αρρωστησει.
Παράθεση

Επιφανές Μέλος

O juste un instant Examens, histoire, économie FINI - 1 heu έγραψε: στις 09:48, 02-02-17:

Πάντως το καλοκαίρι δεν κυκλοφορεί γρίπη...
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους