Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 77,684 εγγεγραμμένα μέλη και 3,028,438 μηνύματα σε 91,613 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 407 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki.

Εγγραφή Βοήθεια

Ακμή: Τρόποι αντιμετώπισης

CaneSenpai

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη CaneSenpai
Ο CaneSenpai αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 18 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 606 μηνύματα.

O CaneSenpai έγραψε στις 14:48, 13-10-14:

Σε ευχαριστω πολυ για την γρηγορη απαντηση σου ! Συμφωνώ μαζι σου.καλυτερα θα ηταν να παω σε ενα δερματολογο να μου τι πρεπει να παρω για να μην βγουν αλλα..

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 2 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη prinCess.
H prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών . Έχει γράψει 5,624 μηνύματα.

H prinCess. έγραψε στις 15:20, 13-10-14:

Φτιάξε τη διατροφή σου.
Μη τρως απ' έξω συνέχεια ή πολλά τηγανιτά/λιπαρά, να τρως φρούτα&λαχανικά.
Να πίνεις ΠΑΡΑ πολύ νερό.
Να καθαρίζεις το πρόσωπό σου πρωί και βράδυ, ΌΧΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ, να πλένεις συχνά τα χέρια σου, να μην αγγίζεις το πρόσωπό σου γενικά όταν είσαι έξω, γιατί τα χέρια μεταφέρουν πολλά μικρόβια.
Σπυράκια δημιουργούνται ακόμα κι από τους ρύπους όταν κυκλοφορείς πολύ στους δρόμους, οπότε όταν επιστρέφεις σπίτι ο καθαρισμός είναι απαραίτητος.
Αυτάα είναι λεπτομέρειες που προσέχω εγώ γενικά και βγάζω πιο σπάνια από παλιά σπυράκια.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 2 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

CaneSenpai

Διάσημο Μέλος

Ο CaneSenpai αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 18 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 606 μηνύματα.

O CaneSenpai έγραψε στις 15:40, 13-10-14:

Καλως, θα προσπαθησω να τα εφαρμοσω !

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Moudy

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Moudy
Ο Moudy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 76 μηνύματα.

O Moudy Sharm el sheikh... έγραψε στις 15:45, 13-10-14:

Φιλαράκι χωρίς παρεξήγηση...
αλλά μία πολύ καλή λύση είναι να κόψεις λίγο την μ@λκι@!
Τα συμπτώματα είναι καθαρά της ηλικίας!
Η λύση που σου πρότεινα θα σου επιδείξει σίγουρα τεράστια διαφορά...
Σύμφωνα με έρευνες σε αυτήν την ηλικία οι ορμόνες φτάνουν στο απόγειο........ και οι εφηβοι το κάνουν σφεντόνα (έρευνες το λένε) με αποτέλεσμα ο οργανισμός να αντιδρά βγάζοντας σπυράκια στο πρόσωπο και λοιπά...

Συμπέρασμα:κόψτε την μ@λκι@ γιατί χανόμαστε

-4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

CaneSenpai

Διάσημο Μέλος

O CaneSenpai έγραψε στις 15:59, 13-10-14:

Λες και γινεται φιλε μου χαχαχαχααχα..πως να συγκρατηθω ..λες να παιζει τοσο μεγαλο ρολο ε? Νιωθω λιγο αβολα τωρα

Παράθεση

μαρινακι96

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη μαρινακι96
H μαρινακι96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 66 μηνύματα.

H μαρινακι96 έγραψε στις 16:28, 13-10-14:

Πιστευω οτι θα βοηθησει πολυ εαν αρχισεις να πλενεις το προσωπο σου με κανονικο σαπουνι του εμποριου. Εγω αυτο κανω εδω και ενα χρονο και εχω παρατηρησει μεγαλη διαφορα. Οχι οτι ειχα σοβαρο προβλημα, αλλα και παλι ελαττωθηκαν τα σπυρακια. Το σαπουνι θα στα 'στεγνωσει', θα τα καθαρισει με φυσικο και οικονομικο τροπο! Αξιζει η δοκιμη νομιζω

Παράθεση

Mάιρα

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Mάιρα
H Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,650 μηνύματα.

H Mάιρα έγραψε στις 17:12, 13-10-14:

Σπυράκια θα βγάζεις όπως και να χει. Το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να πας σε κάποιο δερματολόγο ώστε να σου δώσει κάποιες κρέμες ή ακόμη και χάπια ώστε με την κατάλληλη δόση να εξαφανιστούν, αλλά δεν θα ναι και η μόνιμη λύση, πάντα θα βγαίνουν που και που. Επίσης να μην τρώς τροφές όπως σοκολάτες που βοηθάνε στην αύξηση των σπυριών.

Παράθεση

CaneSenpai

Διάσημο Μέλος

O CaneSenpai έγραψε στις 18:57, 13-10-14:

Xμμ θα προσπαθησω να σταματησω τις σοκολατες και τις βλακειες που τρωω.. Θα επισκεφτω τον δερματαλογο μαλλον την παρασκευη οποτε θα μου πει και αυτος τι πρεπει να κανω..Επισης αυτο που ειπες για το κανονικο σαπουνι δεν ξερω! Δεν νομιζω να δω διαφορα..

Παράθεση

Mάιρα

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Mάιρα
H Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,650 μηνύματα.

H Mάιρα έγραψε στις 19:07, 13-10-14:

Αμα δεν το δοκιμάσεις πως θα ξέρεις αν θα έχεις διαφορά ή όχι; Μερικά προϊόντα πρέπει να τα δοκιμάζουμε για να δούμε αν τα αντέχει και είναι εντάξει για το δέρμα μας.

Παράθεση

CaneSenpai

Διάσημο Μέλος

O CaneSenpai έγραψε στις 14:24, 14-10-14:

Δεν το εχω δοκιμασει αλλα σου λεω τι πιστευω..Πιστευω ο δερματολογος θα μου τι ακριβως πρεπει να κανω γιατι δεν εχω αλλο υπομονη.. Οπως διαβαζα το θεμα παρατήρησα οτι καποιος ανεφερε οτι μπορω να παω σε ενα αισθητικο για καθαρισμο προσωπου..Ισχυει κατι τετοιο και τι πλεονεκτηματα εχει ο καθαρισμος σε αισθητικο?

Παράθεση

Zithos

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Zithos
Ο Zithos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 264 μηνύματα.

O Zithos έγραψε στις 19:23, 14-10-14:

Αρχική Δημοσίευση από catloverGG
Δεν το εχω δοκιμασει αλλα σου λεω τι πιστευω..Πιστευω ο δερματολογος θα μου τι ακριβως πρεπει να κανω γιατι δεν εχω αλλο υπομονη.. Οπως διαβαζα το θεμα παρατήρησα οτι καποιος ανεφερε οτι μπορω να παω σε ενα αισθητικο για καθαρισμο προσωπου..Ισχυει κατι τετοιο και τι πλεονεκτηματα εχει ο καθαρισμος σε αισθητικο?
Είναι της ηλικίας αυτά μην κάνεις τίποτα θα περάσουν απο μόνα τους όταν φτάσεις 18 θα έχουν εξαφανιστεί εντελώς.

Παράθεση

CaneSenpai

Διάσημο Μέλος

O CaneSenpai έγραψε στις 20:46, 14-10-14:

Δεν νομιζω να μπορω να περιμενω μεχρι τα 18..προσπαθω εδω και καιρο να προσεγγισω μια κοπελα και τα εστω μικρα σπυρακια δεν βοηθανε..

Παράθεση

aladdin

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη aladdin
Ο aladdin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 36 ετών . Έχει γράψει 902 μηνύματα.

O aladdin έγραψε στις 23:38, 14-10-14:

Φιλε μου εγω ειμαι της σοκολατας κ δεν ειχα ποτε ακμη, ουτε στην εφηβεια ουτε ποτε. Αρα δεν ειναι απολυτο. Απο σεξ τι κανεις?

Παράθεση

Ανθοπώλης

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Ανθοπώλης
Ο Ανθοπώλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 76 μηνύματα.

O Ανθοπώλης έγραψε στις 11:05, 15-10-14:

Αρχική Δημοσίευση από aladdin
Φιλε μου εγω ειμαι της σοκολατας κ δεν ειχα ποτε ακμη, ουτε στην εφηβεια ουτε ποτε. Αρα δεν ειναι απολυτο. Απο σεξ τι κανεις?

φίλε μου, μη ρωτάς,
αναπόλησε

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

CaneSenpai

Διάσημο Μέλος

O CaneSenpai έγραψε στις 14:53, 15-10-14:

Μην ρωτας τετοια . Ουτε εγω πιστευω οτι ειναι το φαι βασικα..απλα τυχη..

Παράθεση

peggy69379

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη peggy69379
H peggy69379 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών . Έχει γράψει 6 μηνύματα.

H peggy69379 έγραψε στις 18:46, 15-10-14:

Καλησπέρα πάλι σε όλους σας. Θέλω απλώς να περιγράψω τη πολύχρονη ιστορία μου με το πρόβλημα της ακμής. Ξεκίνησε περίπου στα είκοσι.Είχα κυστική ακμή και έτσι οι διάφορες κρέμες που χρησιμοποιούσα δεν είχαν ιδιαίτερο αποτέλεσμα(AIROL, ADAFERINE).Εκανα υπέρηχο γυναικολογικό και βρέθηκε ότι έχω πολυκυστικές ωοθήκες που έχουν ως αποτέλεσμα αυξημένη σμηγματορροια. Μου συνέστησε η γυναικολόγος αντισυλληπτκά τα MELIANE ήταν ελαφριά και στην αρχή δεν είδα ιδιαίτερο αποτέλεσμα κατόπιν μου έδωσε τα Gynofene πιο βαριά αλλά με πολύ καλό αποτέλεσμα. Ότι και αν έτρωγα δεν επηρέαζε τη κατάσταση του προσώπου μου. Ήταν τελείως καθαρό. Συνολικάπήρα ορμόνες για τέσσερα χρόνια. Αλλά η δεύτερη αγωγή με τις ορμονες μου προκάλεσε θρόμβωση εν τω βάθει και τα σταμάτησα στην ηλικία των είκοσι έξι ετών.( καθ όλη τη διάρκεια της θεραπείας σας με χάπια θα πρέπει να κάνετε εξετάσεις που θα σας συστήσει είτε ο δερματολόγος γιατί κάποια έχουν σοβαρές παρενέργειες). Μετά από 4 μήνες της διακοπής των ορμονών η ακμή ξανάρχισε και οι κρέμες που χρησιμοποιούσα δεν είχαν σχεδόν κανένα αποτέλεσμα πήρα indoxyl, brevoxyl, airol αντιβίωση microbrate χωρίς όμως οριστικό αποτέλεσμα. Έχοντας κουραστεί και ξέροντας ότι δε μπορούσα να πάρω ορμόνες και οι κρέμες δεν βοηθούσαν έψαχνα για κάτι άλλο.Είχα διαβάσει σε ένα άρθρο για την ισοτριτοϊνη και παρακάλεσα τη δερματολόγο να μου χορηγήσει.Την θεραπεία με Accuran την ξεκίνησα άνοιξη και η θεραπεία κράτησε τρείς μήνες γιατί δεν επιτρέπεται κατά το καλοκαίρι. Είχα ξηρότητα στο στόμα στα μαλλιά και μυικούς πόνους αλλά η ακμή είχε υποχωρήσει(απαραίτητες καθ όλη τη διάρκεια της θεραπείας οι εξετάσεις γιατί αυτά τα χάπια έχουν σοβαρές παρενέργειες). Το καλό αποτέλεσμα κράτησε περίπου ένα χρόνο. Μετά πάλι τα ίδια. Η δερματολόγος μου συνέστησε να πάρω ισοτριτοινη τον μεθεπόμενο χρόνο για μεγαλύτερο χρονικό διάστημα χειμώνα εώς αρχές άνοιξης περίπου 5 μήνες. Τα αποτελέσματα είναι καλά και σχεδόν μόνιμα εδώ και δυο χρόνια έως σήμερα. Αν κατά καιρούς βγάζω κάποιες κύστες η σπυράκια όχι πια πολλά τα αντιμετωπίζω με την κρέμα erybenz έχει πολύ καλό αποτέλεσμα μέσα σε τρείς τέσσερις μέρες χρήσης εξαφανίζει τα μικρά σπυράκια και ξηραίνει τα μεγάλα. Δε μπόρεσα να αποφύγω τις ουλές της κυστικής ακμής- δεν πείραζα καθ όλη τη διάρκεια της θεραπείας ούτε κύστες ούτε σπυράκια αλλά μάλλον έτσι ο οργανισμός μου ή το είδος της ακμής άφηνε αυτό το αποτέλεσμα. Θέλω να συμβουλέψω είτε το πρόβλημα σας είναι μεγάλο είτε μικρό μην απελπίζεστε. Ακολουθείστε τις θεραπείες κάποια θα σας ταιριάζει. Χρειάζεται στενή συνέργασια ασθενή και δερματολόγου έτσι ώστε αν δεν έχετε αποτελέσματα από κάποια θεραπεία μετά από κάποιο διάστημα να σας την αλλάξει με κάποια που θα ανταποκρίνεται σε εσάς.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη peggy69379 : 15-10-14 στις 20:13.
Παράθεση

CaneSenpai

Διάσημο Μέλος

O CaneSenpai έγραψε στις 18:53, 15-10-14:

Εμμ αυτο δεν νομιζω να κολλαει με την υποθεση μου αλλα οκ..Δεν ειμαι και γυναικα και δεν εχω ακμη απλα σπυρακια μικρα και εκνευριστικα !

Παράθεση

Hlianna

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Hlianna
H Hlianna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 2,836 μηνύματα.

H Hlianna έγραψε στις 22:08, 15-10-14:

Mια μικρη παρεμβαση, δεν απαγορευεται η θεραπεια τους καλοκαιρινους μηνες, αλλα πρεπει να εισαι πολυ πολυ προσεκτικος, γιατι γινεται πολυ ευαισθητο το δερμα.

Ξεκινησα θεραπεια Απριλη και την τελειωσα αρχες Νοεμβρη.
Ολο το καλοκαιρι το εβγαλα κατω απο μια ομπρελα με 50+ αντιηλιακο, φοραγα καπελα και πολλες φορες απεφευγα να βγω μεχρι το απογευμα (οταν ημουν στην αθηνα), οταν ημουν διακοπες η δερματολογος δεν μου απαγορευε συντομες βουτιες και μετα παλι κατω απο την ομπρελα με αντιηλιακο.

Επελεξα να την κανω καλοκαιρι ακομα κι αν ειχα αυτους τους περιορισμους γιατι δεν αντεχα μηνα παραπανω με τα σπυρακια, θελει ομως μεγαλη προσοχη.

Παράθεση

BloodSparrow

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη BloodSparrow
Ο BloodSparrow αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 322 μηνύματα.

O BloodSparrow έγραψε στις 00:11, 17-10-14:

θελω να μου απαντησετε απο εμπειρια το εξης
19 ετων και δεν εχει φυγει η ακμη , με πηγαινει απο υφεση σε εξαρξη και ναι μεν το αντεχω και θα μπορουσα να κανω υπομονη ,ομως δεν ειναι λιγες οι φορες που ψυχολογικα με παιρνει απο κατω

οποτε σκεφτομαι να μιλησω με το δερματολογο για να ξεκινησω θεραπεια με ισοτρετινοινη.Κρεμες δε με βοηθησαν ποτε απο τοτε που θυμαμαι τον εαυτο μου στα 15 με σπυρακια.
εμπειρικα τωρα , ειναι καλυτερα να περιμενω ή να προχωρησω ; σιγουρα ο δερματολογος που θα δει τη κατασταση θα μου πει αν ειναι για μενα αλλα εγω ρωταω εσας , ετυχε να σταματησει η ακμη μονη της ;

Παράθεση

Hlianna

Επιφανές Μέλος

H Hlianna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 2,836 μηνύματα.

H Hlianna έγραψε στις 01:50, 17-10-14:

Σε μενα οχι δεν εφυγε και ειχα και ηπια ακμη, απλα κυστικη. Πηρα χαπια και ησυχασα, και κακως το καθυστερησα τοσο πολυ. Αν γυρναγα τον χρονο πισω με το που θα γινομουν 18 θα επαιρνα χαπια.
Επειδη μαλιστα ειχα και ηπια ακμη σχεδον κανενας γιατρος δεν μου εδινε χαπια, ολο κατι κρεμες και αλοιφες που φυσικα δεν εκαναν τιποτα. Στην επομενη που πηγα, ημουν ετοιμη να της πω ή μου δινεις ή φευγω, αλλα ευτυχως μου το ειπε απο μονη της.

Παράθεση

peggy69379

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη peggy69379
H peggy69379 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών . Έχει γράψει 6 μηνύματα.

H peggy69379 έγραψε στις 18:26, 17-10-14:

Αγαπητέ φίλε εξαρτάται από το είδος της ακμής που έχεις. Αν πρόκειται για μικρά σπυράκια και όχι εσωτερικές κύστες καλό θα είναι να συνεχίσεις με τοπικές θεραπείες και καλό πλύσιμο του προσώπου πρωί και βράδυ, αν μπορείς να ακολουθείς και μια διατροφή με πιο πολλά φρούτα και λαχανικά και να αποφεύγεις τα πολλά λιπαρά. Εμένα σε κρέμες η μοναδική που βοήθησε είναι η ERYBENZ έχει μέσα και αντιβίωση. Ξηραίνει τα σπυράκια άμεσα. Αν όμως έχεις πρόβλημα με κυστική ακμή καλό θα είναι να παρακαλέσεις τη δερματολόγο να σου χορηγήσει ισοτρετινοίνη γιατί όλες οι άλλες θεραπείες είναι αναποτελεσματικές. Έγώ είχα πρόβλημα κυστικής ακμής που άφηνε ουλές βελτίωση είδα μόνο με ισοτρετινοινη. Την πήρα στην ηλικία των 30 δύο φορές τη μία για τρείς μήνες και τον μεθεπόμενο χρόνο 5 μήνες. Είναι άκρως απαραίτητο όταν στη χορηγήσει η γιατρός να κάνεις κάποιες εξετάσεις αίματος γιατί έχει πολλές παρανέργειες. Στην αρχή η ακμή σου θα επιδεινωθεί θα έχεις ξηρότητα στα χείλια στα μαλλιά στο δέρμα και μυικούς πόνους για το διάστημα που θα ακολουθείς τη θεραπεία. Αν είσαι συνεπής και με τις εξετάσεις που θα κάνεις αξίζει το κόπο είναι η μόνη θεραπεία με σχεδόν οριστικά αποτελέσματα.

Παράθεση

BloodSparrow

Δραστήριο Μέλος

O BloodSparrow έγραψε στις 13:10, 23-10-14:

Δεν εχω κυστική ακμή (συμφωνα με το δερματολογο), ειναι κοινη ακμη , υπαρχει ομως και σε στηθος ωμους πλατη περα απο το προσωπο.
Ξεκινησα θεραπεια με αντιβιωση doxycycline , 8 κουτια χαπακια , σε συνδυασμο με καποια αλλα προιοντα.

αντε να δω αν αξιζει το κοπο

Παράθεση

Krasti

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Krasti
Ο Krasti αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 31 μηνύματα.

O Krasti έγραψε στις 16:38, 23-10-14:

αυτες της μερες εχω βγαλει κατι μικρα μικρα σπυρακια στο κουτελο.χρησιμοποιω gel avene το πρασινο ,αλλα οταν το κανω ,νιωθω μια ξηροτητα στο προσωπο...εχει καμοια συνδεσει με τα μικρα σπυρακια;
εχω κανει θεραπεια με χαπια για ακμης παλιοτερα.

Παράθεση

Μαρξ Βεμπερ

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Μαρξ Βεμπερ
Ο Μαρξ Βεμπερ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών . Έχει γράψει 18 μηνύματα.

O Μαρξ Βεμπερ έγραψε στις 17:12, 23-10-14:

Αρχική Δημοσίευση από chester20080
Δε σπάω αυτά τα μεγαλα κόκκινα σπυρακια, αλλά έχουν αφήσει καποιες ουλές (είχα ρωτήσει τη δερματολόγο και μου είπε ότι οι ουλές δεν έγιναν επειδή τις πείραζα π.χ. αλλά έτσι είναι το ειδος της ακμής, κυστική, που αφήνει. Εχεις ακούσει ότι με τη θεραπεία,ακόμα και αν δεν εξαφανιστούν τελείως, εστω και λίγο όμως αν θα βελτιωθούν μήπως?
ισως το χαπι στις αποχρωματισει , ομως μην σε ανησυχει αυτο υπαρχουν laser που θα σου κανουν δερμα μωρου (fractional laser ) ειναι απλα απιστευτο ουτε εσυ δεν θα το πιστευεις το πως θα γινει το δερμα σου

Παράθεση

_fairygirl_ (Τηγάνι)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη _fairygirl_
H Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 5,440 μηνύματα.

H _fairygirl_ Σουλμέτ της Κατσαρόλας~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 21:49, 23-10-14:

Αρχική Δημοσίευση από Krasti
αυτες της μερες εχω βγαλει κατι μικρα μικρα σπυρακια στο κουτελο.χρησιμοποιω gel avene το πρασινο ,αλλα οταν το κανω ,νιωθω μια ξηροτητα στο προσωπο...εχει καμοια συνδεσει με τα μικρα σπυρακια;
εχω κανει θεραπεια με χαπια για ακμης παλιοτερα.
Σου κάνει δουλειά αυτό το Avene? Μωρ'μπράβο. Εγώ πραγματικά,επειδή ήταν άχρηστο δηλαδή,με ερέθιζε και ένιωθα ξηρό το δέρμα το σταμάτησα. Χρησιμοποιούσα για χρόνια (2 ή 3,θα σε γελάσω) έναν αφρό της Sebamed για λιπαρά δέρματα με ακμή και είχα σωθεί. Γενικά,εγώ είχα κοινή ακμή,δεν πήγα σε δερματολόγο γιατί δεν ήταν κάτι τρομερό απλά χρησιμοποιούσα το καθαριστικό αυτό πρωί βράδυ και δεν ακουμπούσα το πρόσωπο as much as possible. Α,και καλά επίσης προϊόντα που χρησιμοποιώ τώρα -περιστασιακά όμως- για ακμή είναι La roche posay το Effaclar creme moussante. Γενικά πέρσι που λόγω άγχους ένα τρίμηνο γέμισα σπυράκια με αυτό και μία κρέμα της ίδιας εταιρείας είχα σωθεί.
Πάντως αν ένα καθαριστικό σου προκαλεί ξηροδερμία,είτε πρέπει να το αλλάξεις γιατί είναι πολύ δυνατό είτε να χρησιμοποιείς μία κρέμα.

Παράθεση

Krasti

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Krasti
Ο Krasti αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 31 μηνύματα.

O Krasti έγραψε στις 23:17, 23-10-14:

Αρχική Δημοσίευση από _fairygirl_
Σου κάνει δουλειά αυτό το Avene? Μωρ'μπράβο. Εγώ πραγματικά,επειδή ήταν άχρηστο δηλαδή,με ερέθιζε και ένιωθα ξηρό το δέρμα το σταμάτησα. Χρησιμοποιούσα για χρόνια (2 ή 3,θα σε γελάσω) έναν αφρό της Sebamed για λιπαρά δέρματα με ακμή και είχα σωθεί. Γενικά,εγώ είχα κοινή ακμή,δεν πήγα σε δερματολόγο γιατί δεν ήταν κάτι τρομερό απλά χρησιμοποιούσα το καθαριστικό αυτό πρωί βράδυ και δεν ακουμπούσα το πρόσωπο as much as possible. Α,και καλά επίσης προϊόντα που χρησιμοποιώ τώρα -περιστασιακά όμως- για ακμή είναι La roche posay το Effaclar creme moussante. Γενικά πέρσι που λόγω άγχους ένα τρίμηνο γέμισα σπυράκια με αυτό και μία κρέμα της ίδιας εταιρείας είχα σωθεί.
Πάντως αν ένα καθαριστικό σου προκαλεί ξηροδερμία,είτε πρέπει να το αλλάξεις γιατί είναι πολύ δυνατό είτε να χρησιμοποιείς μία κρέμα.
ναι καθε φορα που το βαζω με ερεθιζει και μενα,οπωτε το σταματησα...
λεω βασικα να μην ξαναβαζω gel και τετοια μιας και καθε μερα κανω ενα μπανακι και οπως αναφερα εχω τελιωσει εδω και ενα χρονο θεραπεια με χαπια.

Παράθεση

_fairygirl_ (Τηγάνι)

Επιφανές Μέλος

H Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 5,440 μηνύματα.

H _fairygirl_ Σουλμέτ της Κατσαρόλας~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 18:41, 24-10-14:

Αρχική Δημοσίευση από Krasti
ναι καθε φορα που το βαζω με ερεθιζει και μενα,οπωτε το σταματησα...
λεω βασικα να μην ξαναβαζω gel και τετοια μιας και καθε μερα κανω ενα μπανακι και οπως αναφερα εχω τελιωσει εδω και ενα χρονο θεραπεια με χαπια.
Nαι,απλώς όταν βλέπεις ότι το πρόβλημα (η ακμή) ξαναχτυπά,εγώ τουλάχιστον ξεκινάω το καθαριστικό και την κρέμα που σου είπα και το σταματάω επιτόπου. Βέβαια,εγώ αναφέρομαι σε περίπτωση το πολύ 10 σπυριών σε όλο το πρόσωπο,απλά επειδή είμαι σχολαστική,δεν το αφήνω να επιδεινωθεί,γι'αυτό και χρησιμοποιώ τα προϊόντα αυτά. Πάντως,εγώ στη θέση σου ίσως να αναζητούσα ένα σαπούνι για επιδερμίδα με τάση ακμής καθαρά για προληπτικούς λόγους.

Παράθεση

Μαρξ Βεμπερ

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο Μαρξ Βεμπερ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών . Έχει γράψει 18 μηνύματα.

O Μαρξ Βεμπερ έγραψε στις 18:43, 24-10-14:

Nαι,απλώς όταν βλέπεις ότι το πρόβλημα (η ακμή) ξαναχτυπά,εγώ τουλάχιστον ξεκινάω το καθαριστικό και την κρέμα που σου είπα και το σταματάω επιτόπου. Βέβαια,εγώ αναφέρομαι σε περίπτωση το πολύ 10 σπυριών σε όλο το πρόσωπο,απλά επειδή είμαι σχολαστική,δεν το αφήνω να επιδεινωθεί,γι'αυτό και χρησιμοποιώ τα προϊόντα αυτά. Πάντως,εγώ στη θέση σου ίσως να αναζητούσα ένα σαπούνι για επιδερμίδα με τάση ακμής καθαρά για προληπτικούς λόγους.
ασε μας κουκλιτσα μου που δεν ειχες και ακμη

Παράθεση

_fairygirl_ (Τηγάνι)

Επιφανές Μέλος

H _fairygirl_ Σουλμέτ της Κατσαρόλας~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 18:52, 24-10-14:

Αρχική Δημοσίευση από Μαρξ Βεμπερ
ασε μας κουκλιτσα μου που δεν ειχες και ακμη
Ναι,τα 8-10 σπυράκια πχ.

Παράθεση

Μαρξ Βεμπερ

Αποκλεισμένος χρήστης

O Μαρξ Βεμπερ έγραψε στις 19:04, 24-10-14:

Ναι,τα 8-10 σπυράκια πχ.
σε μισω

Παράθεση

aye (mercedes)

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη aye
H mercedes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 532 μηνύματα.

H aye hey man, nice shot έγραψε στις 19:04, 24-10-14:

χαλό.
ξέρει κανείς αν μετά από θεραπεία με χάπια η ακμή "φουντώνει"για κάποιο διάστημα στην αρχή;

Παράθεση

Hlianna

Επιφανές Μέλος

H Hlianna έγραψε στις 20:36, 24-10-14:

Συνηθως φουντωνεις τον πρωτο μηνα που παιρνεις τα χαπια, αλλα δεν ειναι και απολυτο αυτο.

Παράθεση

Αβοκάντο

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Αβοκάντο
Ο Αβοκάντο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 39 μηνύματα.

O Αβοκάντο έγραψε στις 21:37, 24-10-14:

Εμένα προσωπικά μόνο τα χείλη μου γινόντουσαν χάλια με τα χάπια και τις κρέμες.

Παράθεση

aladdin

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη aladdin
Ο aladdin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 36 ετών . Έχει γράψει 902 μηνύματα.

O aladdin έγραψε στις 00:58, 30-10-14:

Παρολο που δε μ αρεσει σαν ιδεα η ακμη κ ο ιδιος ειμαι πολυ τυχερος ωστε να μην ταλαιπωρηθω, μου κανει σεξυ σε πολλες κοπελες. Δεν ξερω γιατι. Κατι με αναβει.

Παράθεση

Tuxaios

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Tuxaios
Ο Tuxaios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

O Tuxaios έγραψε στις 03:14, 31-10-14:

Καλησπέρα παιδιά . Καιρός λοιπόν να σας πω και γω την ιστορία μου για την ακμή.
Είμαι 19 ετών και εδώ και περίπου 10-12 μήνες παλεύω με την καταραμένη ακμή.
Με το που πήγα φοιτητής , 2-3 μήνες αργότερα ξεκίνησα να βγάζω μικρά σπυράκια με πύον . Οκ , τίποτα σημαντικό έλεγα και συνέχιζα γιατί ούτε καν φαίνονταν μετά από μια μέρα.
Φέτος το καλοκαίρι τα πράγματα έγιναν πολύ άσχημα , ξεκίνησα δουλειά ως σερβιτόρος σε ένα beach bar και είδα το πρόσωπο μου να ξεφεύγει. Δεν είχα ποτέ τόσα πολλά σπυράκια μαζεμένα. Ειδικά η δεξιά πλευρά του προσώπου μου το είχε παρακάνει. Τέλος πάντων , μετα από μια βδομάδα ντροπής είπα να επισκεφτώ δερματολόγο.
Ο δερματολόγος δίχως να εξετάσει τον τύπο δερματός μου ή κάτι σχετικό (εμφανής η παντελής αδιαφορία του) μου πρότεινε τα φάρμακα Reducar.
Μια θεραπεία 6 μηνών και τα αποτελέσματα θα είναι άψογα μου είπε. 100% επιτυχία σε όλες τις περιπτώσεις που είχε.
Τέλος πάντων με τα πολλά , 5 Αυγούστου ξεκινώ τη θεραπεία. Κλασσικές παρενέργειες , ξηροδερμία , σκάσιμο στα χείλη και καμιά φορά ματωμένες βλέννες.
Ο 1ος μήνας , σκέτο μαρτύριο να πρέπει να πηγαίνω στη δουλειά φουντωμένος από τα φάρμακα γεμάτος νέα σπυριά.
Το πάλεψα , και έρχεται ο 2ος μήνας το πρόσωπο μου είχε γίνει αρκετά λείο , 1 νέο σπυράκι κάθε βδομάδα αλλά οι κοκκινίλες δε λέγαν να εξαφανιστούν.
Και έρχεται ο 3ος μήνας που βρίσκομαι τώρα..
Ένα ψυχολογικό ράκκος , που έχει να πατήσει σχολή ένα μήνα .. δεν βγαίνω για ποτό , σπάνιες οι έξοδοι τα πρωινά .
Παρεπιπτόντως τα έπαιρνε και ένας φίλος τα φάρμακα για 7 μήνες και το δέρμα του είναι σαν ποππουδάκι μωρού (εμφανή αποτελέσματα στους 4 μιση μήνες σε αυτον)
Τέλος πάντων αυτή είναι η ιστορία μου... να ξέρετε πως αυτά τα φάρμακα επηρρεάζουν λίγο την ψυχολογία σας. Εγώ ειδικά αυτό το μήνα ντρέπομαι να δω άνθρωπο στα μάτια ... αν και οι φίλοι μου λένε πως οκ δεν είναι τόσο άσχημα...αλλά φίλοι είναι αυτοί , τι θα πουν? πως έγινες έτσι ρε ?
Αυτά από μένα , όσοι πάρετε Reducar να έχετε υπομονή , καλούς φίλους και τα αποτελέσματα *ελπίζω* να είναι ικανοποιητικά.
Peace and love ! <3

Παράθεση

CaneSenpai

Διάσημο Μέλος

O CaneSenpai έγραψε στις 17:05, 31-10-14:

Σε καταλαβαινω..φαντασου εχω με 5 μικρα σπυρια νευριαζω αν ειχα και ακμη δεν νομιζω να παταγα και εγω σχολειο . Υπομονη απλα..δεν μπορεις να κανεις κατι αλλο!

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

peplin123

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη peplin123
H peplin123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 117 μηνύματα.

H peplin123 έγραψε στις 01:46, 12-12-14:

Αρχική Δημοσίευση από *Serena*
υπάρχει κάποια μορφή καθαριστικού/ ντεμακιγιάζ που ενδείκνυται (ή όχι) για λιπαρή επιδερμίδα με λίγη ακμή? δε μιλάω για μάρκες, αλλά για γαλάκτωμα, τζελ, αφρό, υγρο γενικά
θα σου προτεινα γαλακτωμα ή υγρο...οταν ειχα ακμη χρησιμοποιούσα τησ αβεν το υγρο..τωρα πια που εχω καθαρισει, στισ δυσκολεσ μερεσ βγαζω 1-2, χρησιμοποιω τησ κασταλια το γαλακτωμα...εμεινα ευχαριστημενη και απο τα 2...τελικα τι χρησιμοποιησες;

Παράθεση

CaneSenpai

Διάσημο Μέλος

O CaneSenpai έγραψε στις 17:50, 12-12-14:

Παιδια εγω χρησιμοποιω αυτο g ! .Ουτε καν ακμη δεν εχω απλα 3-4 σπυρακια και λιγες κοκκινιλες επειδη τα σκαω . btw υπαρχει καμια κρεμα-σαπουνι που να κανει το δερμα σαν μωρου παιδιου? Επισης εγω πλενω την μουρη μου με αυτο καθε βραδυ μπορω και πρωι μηπως?

Παράθεση

aye (mercedes)

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη aye
H mercedes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 532 μηνύματα.

H aye hey man, nice shot έγραψε στις 00:04, 13-12-14:

Παιδια εγω χρησιμοποιω αυτο !
Επισης εγω πλενω την μουρη μου με αυτο καθε βραδυ μπορω και πρωι μηπως?
Χρησιμοποιώ της ίδιας σειράς το καθαριστικό τζέλ και όχι τον αφρό όπως εσύ, αλλά φαντάζομαι δεν υπάρχει ιδιαίτερη διαφορά μεταξύ τους. Πλένω το πρόσωπο μου με αυτό κάθε πρωί, μετά βάζω μια πολύ καλή ενυδατικη της bioderma και το βράδυ ξαναπλένω το πρόσωπο μου με αυτό και μετά βάζω την κρέμα για την ακμή. Οπότε ναι, φαντάζομαι πως κι εσύ μπορείς να το χρησιμοποιείς 2 φορές την μέρα. Εμένα το γράφει και πάνω στην συσκευασία (1-2 δύο φορές) αρκεί βέβαια να μην σου "αφυδατώνει" πολύ το δέρμα. Κάποιες μερες θυμάμαι πως μετά το πλύσιμο με αυτό το τζελ ένιωθα το πρόσωπο μου να "τραβάει" οπότε πλάκωνα κατευθείαν την ενυδατική.

Παράθεση

CaneSenpai

Διάσημο Μέλος

O CaneSenpai έγραψε στις 10:42, 13-12-14:

Κατι μου ειπαν οτι δεν κανει να βαλω ενυδατικη στο προσωπο επειδη ειμαι μικρος..Οτι θα χαλασει η επιδερμιδα κ.τ.λ. Μαλλον και εγω πρεπει να πλενομαι πρωι-βραδυ με αυτη που εχω τωρα για καλυτερα αποτελεσματα!

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη CaneSenpai : 13-12-14 στις 12:57.
Παράθεση

aye (mercedes)

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη aye

H aye hey man, nice shot έγραψε στις 12:18, 13-12-14:

Κατι μου ειπαν οτι δεν κανει να βαλω ενυδατικη στο προσωπο επειδη ειμαι μικρος..Οτι θα χαλασει η υπερδερμιδα κ.τ.λ. Μαλλον και εγω πρεπει να πλενομαι πρωι-βραδυ με αυτη που εχω τωρα για καλυτερα αποτελεσματα!
δεν νομίζω πως ισχύει κάτι τέτοιο για τις ενυδατικές. δεν χαλάνε την επιδερμίδα, ίσα ίσα που της κάνουν καλό με την ενυδάτωση. πάντως δεν λέω πως σου είναι απαραίτητη, ιδιαίτερα αν έχεις λιπαρό δέρμα. εγώ την χρησιμοποιώ γιατί η κρέμα της ακμής μου ξηραίνει πολύ το δέρμα.

Παράθεση

CaneSenpai

Διάσημο Μέλος

O CaneSenpai έγραψε στις 13:03, 13-12-14:

Χμμ θα το ψαξω κιολας για την ενυδατικη μηπως αρχισω να χρησιμοποιω και εγω..Επισης κατι αλλο που μου εχει κινήσει λιγο την περιεργεια ειναι ο ηλιος..κανει καλο η κακο στο προσωπο? Σαν να εχω χασει λιγο το χρωμα μου δεν ειναι τοσο πορτοκαλι οσο πρεπει επειδη δεν με βλεπει και πολυ ο ηλιος λεει η μανα μου . Ξερει κανεις κατι για αυτο? Να βγω να κανω λιγο ηλιοθεραπεια αμα ειναι

Παράθεση

aye (mercedes)

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη aye

H aye hey man, nice shot έγραψε στις 13:21, 13-12-14:

Χμμ θα το ψαξω κιολας για την ενυδατικη μηπως αρχισω να χρησιμοποιω και εγω..Επισης κατι αλλο που μου εχει κινήσει λιγο την περιεργεια ειναι ο ηλιος..κανει καλο η κακο στο προσωπο? Σαν να εχω χασει λιγο το χρωμα μου δεν ειναι τοσο πορτοκαλι οσο πρεπει επειδη δεν με βλεπει και πολυ ο ηλιος λεει η μανα μου . Ξερει κανεις κατι για αυτο? Να βγω να κανω λιγο ηλιοθεραπεια αμα ειναι
τι ήλιος μωρέ δεκεμβριάτικα; ο ήλιος δεν κάνει καλό στο δέρμα και πρέπει ΠΆΝΤΑ να βάζεις αντηλιακό τους καλοκαιρινούς μήνες. και εννοείται αντηλιακό και στο πρόσωπο. εγώ δεν του εδινα πολύ σημασία και δεν έβαζα αντηλιακό και πρόπερσυ το καλοκαίρι εμφανίστηκε ένα σκούρο σημάδι αριστερά στο μέτωπο (μέλασμα). γενικά δηλαδή μπορεί να σου προκαλέσει δυσχρωμία στο δέρμα, κηλίδες κτλ. Γι'αυτό μου έγραψε μια πολύ καλή αντηλιακή η οποία ήταν ειδική για επιδερμίδες με σημάδια και τώρα έχει εξαφανιστεί. Μην τον πέρνετε αψήφιστα τον ήλιο. Θυμάμαι κάπου είχα διαβάσει πως η ηλιακή ακτινοβολία λειτουργεί συσσωρευτικά και άτομα που εκτίθονται πολύ στον ήλιο για πολλά χρόνια χωρίς χρήση αντηλιακού έχουν αυξημένες πιθανότητες να προσβληθούν από καρκίνο του δέρματος στη συνέχεια της ζωής τους.

Παράθεση

CaneSenpai

Διάσημο Μέλος

O CaneSenpai έγραψε στις 13:57, 13-12-14:

Σημερα για παραδειγμα δεν εχει ουτε ενα συννεφο..ελεγα να βγω λιγο στο μπαλκονι να κατσω! Αφου δεν κανει καλο ομως τι να κανω..Υπαρχει καμια φυσικη αλοιφη ισως? Κατι για μαγειρικη σοδα εχω ακουσει .. Ξερεις τιποτα αλλο μηπως?

Παράθεση

aye (mercedes)

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη aye

H aye hey man, nice shot έγραψε στις 15:28, 13-12-14:

Σημερα για παραδειγμα δεν εχει ουτε ενα συννεφο..ελεγα να βγω λιγο στο μπαλκονι να κατσω! Αφου δεν κανει καλο ομως τι να κανω..Υπαρχει καμια φυσικη αλοιφη ισως? Κατι για μαγειρικη σοδα εχω ακουσει .. Ξερεις τιποτα αλλο μηπως?
Φυσική αλοιφή για ποιο πράγμα;

Η μαγειρική σόδα "ανοίγει" το χρώμα του δέρματος, δεν το σκουραίνει.
Βάζεις ένα κουταλάκι σόδα και ένα κουταλάκι νερό, φτιάχνεις ένα πηχτό μείγμα και το εφαρμόζεις για ένα τέταρτο περίπου.Το χρησιμοποιούν συνήθως για τα στίγματα και τα σκουρόχρωμα σημάδια που αφήνει η ακμή. Βέβαια κατά πόσο καλό είναι κάτι τέτοιο για το πρόσωπο δεν ξέρω. Το είχα εφαρμόσει πάντως 2-3 φορές σε ένα σημάδι που είχα στον καρπό και μπορώ να πως πως σχεδόν εξαφανίστηκε. Αλλά για μαύρισμα, δεν

Παράθεση

nikos kaladas

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη nikos kaladas
Ο nikos kaladas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 216 μηνύματα.

O nikos kaladas έγραψε στις 15:38, 13-12-14:

παρτε ενα σπρευ που λιωνει τα μπιμπικια και ειστε μια χαρα.εγω αυτην εχω και δεν εχω κανενα προβλημα

Παράθεση

CaneSenpai

Διάσημο Μέλος

O CaneSenpai έγραψε στις 18:47, 13-12-14:

Χμμ πως λεγεται αυτο το σπρει? Θα παω στο φαρμακειο αμα ειναι.. Επισης εχω κατι μικρα σημαδακια απο κατι σπυρια που ηταν αστο ποσο μεγαλα..Για αυτο θελω καποια αλοιφη..

Παράθεση

BloodSparrow

Δραστήριο Μέλος

O BloodSparrow έγραψε στις 22:09, 13-12-14:

Αρχική Δημοσίευση από Tuxaios
Καλησπέρα παιδιά . Καιρός λοιπόν να σας πω και γω την ιστορία μου για την ακμή.
Είμαι 19 ετών και εδώ και περίπου 10-12 μήνες παλεύω με την καταραμένη ακμή.
Με το που πήγα φοιτητής , 2-3 μήνες αργότερα ξεκίνησα να βγάζω μικρά σπυράκια με πύον . Οκ , τίποτα σημαντικό έλεγα και συνέχιζα γιατί ούτε καν φαίνονταν μετά από μια μέρα.
...
Ρε φίλε αμα τύχει και διαβάσεις αυτο το μηνυμα απαντησε μου τι έγινε με την ακμη σου.
Εγω εκανα θεραπεια με αντιβιωση ( χαπια) σε συνδυασμο με κατι αλλα προιοντα και ναι μεν μειωθηκε η ακμη , αλλα δεν εφυγε τελειως.Θελω να προχωρησω σε ισοτρετιτοινη ... μονο το reducar υπάρχει ;

Παράθεση

kaltsas

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη kaltsas
Ο kaltsas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 81 μηνύματα.

O kaltsas έγραψε στις 13:00, 08-03-15:

Γνωριζει κανεις που περιπου κυμαινονται οι τιμες για θεραπεια των ουλων με laser? Ποσες φορες χρειαστηκε να επισκεφθειτε το γιατρο? Εχω ολοκληρωσει τη θεραπεια με χαπια, σημειωτεον.
Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mindcircus
H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,633 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 16:50, 08-03-15:

Αρχική Δημοσίευση από kaltsas
Γνωριζει κανεις που περιπου κυμαινονται οι τιμες για θεραπεια των ουλων με laser? Ποσες φορες χρειαστηκε να επισκεφθειτε το γιατρο? Εχω ολοκληρωσει τη θεραπεια με χαπια, σημειωτεον.

Μια φιλεναδα μου κανει θεραπεια ουλιτιδας μια φορα το χρονο, αν εννοεις κατι τετοιο και δινει γυρω στα 150 ευρω τη φορα..
Οι τιμες στα οδοντιατρικα ειναι διαφορες, καλο ειναι να κανεις ερευνα στα κεντρα και να ρωτησεις γιατρους πριν προβεις, διοτι αποτι εχω καταλαβει οτι θελει ζηταει ο καθενας, γιατι κατι τετοιο νομιζω δεν καλυπτεται απο το ταμειο..
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    toufita, valantis21, VasilikiP

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους