Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 77,664 εγγεγραμμένα μέλη και 3,028,072 μηνύματα σε 91,600 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 889 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki.

Εγγραφή Βοήθεια

Ακμή: Τρόποι αντιμετώπισης

stefanos... (Στεφανος)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη stefanos...
Ο Στεφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 975 μηνύματα.

O stefanos... το καλό παιδί έγραψε στις 13:27, 17-02-13:

Αρχική Δημοσίευση από Γίδι
Και εγώ είχα σχετικά ήπια ακμή, και μάλιστα την εμφάνισα στα 19 μου... Οκ, στην εφηβεία είχα σπυράκια, αλλά τίποτα το τραγικό.
Το πρόβλημα ηταν ότι είχα δοκιμάσει πάρα πολλά και δεν έδειχνε να βελτιώνεται καθόλου - ίσα ίσα να επιδεινώνεται. Είχα ήδη πάρει κρέμες (skinoren, cleanance K, Froika, χημικά peeling, και άπειρα άλλα που δεν έπιαναν) και πήρα και αντιβίωση από το στόμα, αλλά γιοκ.
Η θεραπεία μου ήταν για 4 μήνες, οι δύο πρώτοι με δυνατή δόση και στο τέλος με τη ελάχιστη, απλά για συντήρηση...

Ξαναλέω. Θέλει προσοχή. Δεν είναι επικίνδυνο, όσο παρακολουθεί κανείς και παίρνει μέτρα κατά των παρενεργειών.
η αντιβιωση απο το στομα δεν πρεπει να ειναι σαν τα χαπια, πρεπει να ειναι πιο ηπια θεραπια. τι παρενεργειες ειχες? ειδες αποτελεσμα?

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Γίδι
H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,359 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 13:30, 17-02-13:

Αποτέλεσμα δεν είδα φοβερό, αλλά σε άλλους πιάνει πολύ καλά. Δε θυμάμαι ποια αντιβίωση ήταν.
Το Roaccutan είναι οξύ βιταμίνης Α, καλά κάνεις και αναφέρεις τη διαφορά

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

stefanos... (Στεφανος)

Περιβόητο Μέλος

Ο Στεφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 975 μηνύματα.

O stefanos... το καλό παιδί έγραψε στις 15:08, 17-02-13:

Αρχική Δημοσίευση από Γίδι
Αποτέλεσμα δεν είδα φοβερό, αλλά σε άλλους πιάνει πολύ καλά. Δε θυμάμαι ποια αντιβίωση ήταν.
Το Roaccutan είναι οξύ βιταμίνης Α, καλά κάνεις και αναφέρεις τη διαφορά
τι παρενεργειες ειχες?

Παράθεση

Hlianna

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Hlianna
H Hlianna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 2,836 μηνύματα.

H Hlianna έγραψε στις 00:07, 18-02-13:

Αρχική Δημοσίευση από stefanos...
τι παρενεργειες ειχες?
αρχικα προκαλει ξηροδερμια και τα χειλη σου γινονται ψιλοχαλια(παρα πολυ σκασμενα)
επιβαρυνει το συκωτι και νομιζω και τα νεφρα και γι αυτο πρεπει να κανεις καθε μηνα εξετασεις(εδω να αναφερω οτι η δερματολογος μου εξηγησε οτι πλεον τα χαπια ειναι νεας γενιας εχουν γινει παρα πολλες μελετες και δεν εχουν καμια σχεση με τις παρενεργειες που ειχαν παλαιοτερα απλα πρεπει να προσεχεις λιγο παραπανω)
δεν κανει να πινεις ποτα και πρεπει να τρως υγιεινα
δεν κανει να σε βλεπει ο ηλιος γιατι το δερμα σου ειναι εντελως εκτεθειμενο στην ακτινοβολια..
αν μεινεις εγκυος τα χαπια προκαλουν τερατογενεση στο εμβρυο
μπορει να σε ριξουν ψυχολογικα ή να προκαλεσουν καταθλιψη..εδω παλι μου ειπε η δερματολογος οτι για να σου προκαλεσουν καταθλιψη πρεπει να εχεις ηδη τετοιου ειδους προβληματα

αυτα μου ερχονται τωρα

γενικα πιστευω οτι γινεται πολυ χαμος για το τιποτα!! κι εγω τα φοβομουν παρα πολυ και τελικα δεν επαθα τιποτα..γι αυτο αλλωστε κανεις καθε μηνα εξετασεις ωστε αν γινει το οτιδηποτε ή να μειωσεις τη δοση ή να τα σταματησεις τελειως!

Παράθεση

Voula~5

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Voula~5
H Voula~5 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 21 μηνύματα.

H Voula~5 έγραψε στις 21:25, 19-02-13:

Αρχική Δημοσίευση από Hlianna
Kαμια σχεση με αυτο που φανταζεσαι..εμενα το προσωπο μου με 2 εβδομαδες θεραπεια ειχε γινει γυαλι..παρολαυτα τη θεραπεια τη συνεχισα 6 μηνες για να εχω σιγουρα αποτελεσματα..ουτε ξεφλουδισμενο προσωπο ουτε κοκκινισμενο!
το μονο σπαστικο θα ειναι τα χειλη σου που θα ειναι σε αρκετα περιεργη κατασταση ομως με ειδικα λιποζαν που χρησιμοποιουνται τη περιοδο που παιρνεις τα χαπια θα εισαι μια χαρα..θα πρεπει να τα ενυδατωνεις πολυ συχνα και ισως στην αρχη φρικαρεις αλλα το συνηθιζεις πολυ ευκολα και φυσικα δεν φαινεται αυτο στους γυρω σου..
οσο γι αυτο που αναφερουν μεσα τα χαπια οτι επηρεαζει τη ψυχολογια και επειδη κι εγω ειχα τρομαξει η δερματολογος μου μου ειχε εξηγησει οτι αυτο εχει παρατηρηθει κυριως σε ατομα τα οποια εχουν ηδη ιστορικο ή προδιαθεση..εγω προσωπικα δεν καταλαβα καμια διαφορα στη ψυχολογια μου..θα προτεινα ομως να μην τα παρεις 3η λυκειου γιατι θα εισαι πολυ πιεσμενη και με αγχος και τα χαπια μπορει να επιβαρυνουν τη κατασταση..αν εγω γυρναγα το χρονο πισω θα τα επαιρνα ακριβως μετα τη 3η λυκειου!! οχι που ακουγα τον καθε ασχετο δερματολογο και επειδη ειχα ελαφριας μορφης ακμη δεν μου εδινε χαπια! επισης αν χρειαζοταν να τα ξαναπαρω θα τα ξαναπαιρνα χωρις δευτερη σκεψη
Και εγώ δευτέρα λυκείου πάω..τι να πω...αν δεν δω αποτελεσματα με τις κρέμες...στην επόμενη συνάντηση με τη δερματολόγο μου θα το συζητήσουμε..

Παράθεση

taketrance (taketrance)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη taketrance
Ο taketrance αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 255 μηνύματα.

O taketrance έγραψε στις 21:47, 19-02-13:

το Roaccutan δε το γραφει κανεις πλεον , εχουν βγει νεα φαρμακα που οι παρενεργειες ειναι αμελητεες . Αλιμονο αν δε μπορει να ζησει κανεις με μια ξηροτητα λιγακι στο προσωπο και σκασμενα χειλη ποσο μαλλον για τετοιο αποτελεσμα. Αλιμονο επισης αν δε μπορει καποιος να κανει μια ισορροπημενη διατροφη χωρις αλκοολ για καποιους μηνες . Τωρα για τερατογενεσεις κλπ ,την εγκυμοσυνη σε αυτη την ηλικια λιγο πολυ την αποκλειουμε οποτε δε νομιζω πως διατρεχει καποιος σοβαρος λογος . Για μενα προσωπικα τα φαρμακα ηταν η καλυτερη επιλογη που θα μπορουσα να κανω για να μου φυγει η ακμη και το αποτελεσμα αξιζε τον κοπο αναμφισβητητα .

Παράθεση

Hlianna

Επιφανές Μέλος

H Hlianna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 2,836 μηνύματα.

H Hlianna έγραψε στις 21:52, 19-02-13:

Αρχική Δημοσίευση από taketrance
το Roaccutan δε το γραφει κανεις πλεον , εχουν βγει νεα φαρμακα που οι παρενεργειες ειναι αμελητεες . Αλιμονο αν δε μπορει να ζησει κανεις με μια ξηροτητα λιγακι στο προσωπο και σκασμενα χειλη ποσο μαλλον για τετοιο αποτελεσμα. Αλιμονο επισης αν δε μπορει καποιος να κανει μια ισορροπημενη διατροφη χωρις αλκοολ για καποιους μηνες . Τωρα για τερατογενεσεις κλπ ,την εγκυμοσυνη σε αυτη την ηλικια λιγο πολυ την αποκλειουμε οποτε δε νομιζω πως διατρεχει καποιος σοβαρος λογος . Για μενα προσωπικα τα φαρμακα ηταν η καλυτερη επιλογη που θα μπορουσα να κανω για να μου φυγει η ακμη και το αποτελεσμα αξιζε τον κοπο αναμφισβητητα .

taketrance συμφωνω απολυτα!! κι εμενα η δερματολογος το ιδιο μου ειχε πει οτι πλεον παρανεργειες δεν υπαρχουν, εγω φαντασου εκανα εξετασεις καθε 2-2.5 μηνες, απλα επειδη γενικα δεν ξερω την αποψη των δερματολογων και αυτη ηταν καθαρα της δικιας μου δεν θελησα να τη πω! εγω εκανα και την αγωγη καλοκαιρι που κανονικα απαγορευεται! επαιρνα τα reducar

Παράθεση

stefanos... (Στεφανος)

Περιβόητο Μέλος

O stefanos... το καλό παιδί έγραψε στις 00:30, 02-03-13:

αυτο που λενε οτι στην αρχη της θεραπιας φουντωνουν τα σπυρακια παντου ισχυει? κι αν ναι, σε τι βαθμο? πολυ περισσοτερο απο οτι ειχες πριν?

Παράθεση

Hlianna

Επιφανές Μέλος

H Hlianna έγραψε στις 22:05, 05-03-13:

αναλογως την ακμη που εχεις..εγω που ειχα νορμαλ ακμη δεν φουντωσα ουτε μια στιγμη και απο τον πρωτο μηνα ειχαν εξαφανιστει τα σπυρακια..
βεβαια μου ειχε πει η δερματολογος μου οτι σε βαριας μορφης ακμη ειναι συνηθισμενο να φουντωνουν και στον μηνα ηρεμουν..φανταζομαι παντως οχι περισσοτερο απο αυτο που εχεις ηδη δει στο προσωπο σου και αυτο δεν ειναι και απολυτο φυσικα!! μπορει να σου εξαφανιστουν κατευθειαν

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη blue_butterfly : 05-03-13 στις 22:36. Αιτία: αφαίρεση παράθεσης λόγω διαγραφής της ως μήνυμα
Παράθεση

stefanos... (Στεφανος)

Περιβόητο Μέλος

O stefanos... το καλό παιδί έγραψε στις 22:20, 05-03-13:

αναλογως την ακμη που εχεις..εγω που ειχα νορμαλ ακμη δεν φουντωσα ουτε μια στιγμη και απο τον πρωτο μηνα ειχαν εξαφανιστει τα σπυρακια..
βεβαια μου ειχε πει η δερματολογος μου οτι σε βαριας μορφης ακμη ειναι συνηθισμενο να φουντωνουν και στον μηνα ηρεμουν..φανταζομαι παντως οχι περισσοτερο απο αυτο που εχεις ηδη δει στο προσωπο σου και αυτο δεν ειναι και απολυτο φυσικα!! μπορει να σου εξαφανιστουν κατευθειαν
οκ! σ ευχαριστω! η ξηροδερμια κ.τ.λ. ηταν σε λογικα πλαισια? συγνωμη που ρωταω, απλως ρωταω επειδη μπορει καποια στιγμη να χρειαστει να παρω τετοια χαπια, μιας που και οι δερματολογοι τωρα τα δινουν λες και ειναι καραμελες....

Παράθεση

cha0s (Σταύρος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη cha0s
Ο Σταύρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φιλόλογος και μας γράφει απο Εύοσμος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 3,633 μηνύματα.

O cha0s έγραψε στις 22:25, 05-03-13:

οκ! σ ευχαριστω! η ξηροδερμια κ.τ.λ. ηταν σε λογικα πλαισια? συγνωμη που ρωταω, απλως ρωταω επειδη μπορει να χρειαστει να παρω τετοια χαπια, μιας που και οι δερματολογοι τωρα τα δινουν λες και ειναι καραμελες....
Λογικά είμαι στον τελευταίο μήνα (θα πάω την άλλη εβδομάδα να μου πει αν θα χρειαστεί κι άλλος, αλλά δε νομίζω).
Σπυράκια... τέλος!
Μόνο κάτι σημαδάκια έχουν μείνει, που δε φαίνονται σχεδόν καθόλου, αλλά αυτά θα φύγουν μέσα σε 1-2 μήνες.
2 συμπτώματα είχα εγώ. Ξηροδερμία και πόνο στην πλάτη. Καθόλου δε φούντωσε το πρόσωπο απ' τα σπυράκια. 1-2 φορές μόνο κοκκίνισε έντονα, γιατί ήμουν για αρκετή ώρα στον ήλιο.

Παράθεση

stefanos... (Στεφανος)

Περιβόητο Μέλος

O stefanos... το καλό παιδί έγραψε στις 22:28, 05-03-13:

Αρχική Δημοσίευση από cha0s
Λογικά είμαι στον τελευταίο μήνα (θα πάω την άλλη εβδομάδα να μου πει αν θα χρειαστεί κι άλλος, αλλά δε νομίζω).
Σπυράκια... τέλος!
Μόνο κάτι σημαδάκια έχουν μείνει, που δε φαίνονται σχεδόν καθόλου, αλλά αυτά θα φύγουν μέσα σε 1-2 μήνες.
2 συμπτώματα είχα εγώ. Ξηροδερμία και πόνο στην πλάτη. Καθόλου δε φούντωσε το πρόσωπο απ' τα σπυράκια. 1-2 φορές μόνο κοκκίνισε έντονα, γιατί ήμουν για αρκετή ώρα στον ήλιο.
ξηροδερμια σε χειλη και προσωπο υποθετω... δεν μπορεις να την αντιμετωπισεις η να την κανεις λιγοτερη εμφανη με καποια κρεμα η καποιο στικ για να χειλη? πρεπει να ειναι ενοχλητικη παντως η ξηροδερμια...

Παράθεση

Hlianna

Επιφανές Μέλος

H Hlianna έγραψε στις 22:29, 05-03-13:

οκ! σ ευχαριστω! η ξηροδερμια κ.τ.λ. ηταν σε λογικα πλαισια? συγνωμη που ρωταω, απλως ρωταω επειδη μπορει καποια στιγμη να χρειαστει να παρω τετοια χαπια, μιας που και οι δερματολογοι τωρα τα δινουν λες και ειναι καραμελες....
κοιτα εμενα στη τριτη μερα εσκασαν τα χειλη μου..εκει εφαγα τρελη φρικη γιατι ξαφνικα δεν μπορουσα ουτε να φαω!! φυσικα αυτη ειναι η πρωτη αντιδραση και στις 2 εβδομαδες το χα πλεον συνηθισει..εγω δεν ειχα αλλη ξηροδερμια..θελει ομως να ενυδατωνεις ΣΥΝΕΧΕΙΑ τα χειλη σου με ειδικο λιποζαν για θεραπεια κατα της ακμης, για δικο σου καλο γιατι αλλιως υποφερεις..παντως μαθαινεις και ζεις με αυτο και μετα ξεχνας οτι το εχεις..επισης να προσεχεις πολυ τον ηλιο..εγω επειδη την εκανα καλοκαιρι οταν οδηγουσα, παρολο που φοραγα αντηλιακο εβγαζα 1-2 φουσκαλιτσες..

γενικα το κανουν κατι wow ενω ειναι πολυ απλο στην ουσια..

Παράθεση

stefanos... (Στεφανος)

Περιβόητο Μέλος

O stefanos... το καλό παιδί έγραψε στις 22:41, 05-03-13:

κοιτα εμενα στη τριτη μερα εσκασαν τα χειλη μου..εκει εφαγα τρελη φρικη γιατι ξαφνικα δεν μπορουσα ουτε να φαω!! φυσικα αυτη ειναι η πρωτη αντιδραση και στις 2 εβδομαδες το χα πλεον συνηθισει..εγω δεν ειχα αλλη ξηροδερμια..θελει ομως να ενυδατωνεις ΣΥΝΕΧΕΙΑ τα χειλη σου με ειδικο λιποζαν για θεραπεια κατα της ακμης, για δικο σου καλο γιατι αλλιως υποφερεις..παντως μαθαινεις και ζεις με αυτο και μετα ξεχνας οτι το εχεις..επισης να προσεχεις πολυ τον ηλιο..εγω επειδη την εκανα καλοκαιρι οταν οδηγουσα, παρολο που φοραγα αντηλιακο εβγαζα 1-2 φουσκαλιτσες..

γενικα το κανουν κατι wow ενω ειναι πολυ απλο στην ουσια..
δεν μπορουσες να ΄κρυψεις΄ καπως η να ελατωσεις την ξηροδερμια στα χειλη? κανει δουλεα το λιποζαν? ειναι τοσο ενονη που δεν μπορεις να φας??

Παράθεση

Hlianna

Επιφανές Μέλος

H Hlianna έγραψε στις 00:26, 06-03-13:

δεν μπορουσες να ΄κρυψεις΄ καπως η να ελατωσεις την ξηροδερμια στα χειλη? κανει δουλεα το λιποζαν? ειναι τοσο ενονη που δεν μπορεις να φας??
ναι ειναι τοσο εντονη που αν δεν φορας λιποζαν πονας! μη φανταστεις δηλαδη οτι ειναι οπως οταν σκανε απο το κρυο..καμια σχεση..το λιποζαν που ειναι ειδικο για θεραπεια ακμης κανει πολυ καλη δουλεια, εγω επαιρνα της Noreva και ημουν πολυ ευχαριστημενη..ειναι αχρωμο και δεν γυαλιζει(αποτι θυμαμαι) οποτε φοριεται ανετα και απο αγορι..το παιδι που μενει απο πανω μου εκανε παραλληλα με εμενα θεραπεια κι επειδη ντρεποταν να φορεσει λιποζαν τα χειλη του ηταν σε τραγικη κατασταση! το θεωρω απαραδεκτο εφοσων με σωστη ενυδατωση εχεις πολυ καλα αποτελεσματα.. επισης οταν ξεκινησα τη θεραπεια που δεν ενυδατωνα σωστα μου εκανε ενα σκισιμο αρκετα πιο κατω απο τα χειλη και πηγα πανικοβλητη στο φαρμακειο πιστευωντας οτι εχω ερπη..φυσικα ηταν απο τη θεραπεια και εκεινη η φαρμακοποιος( να ναι καλα) μου εδωσε την elocon και την εβαζα οταν ηταν τραγικη η κατασταση πριν κοιμηθω και το πρωι ξυπναγα και ημουν λες και δεν εκανα θεραπεια!!

μπορει τωρα να σου φαινονται τραγικα ολα αυτα που ακους κι εγω οταν εβλεπα τη κολλητη μου που ειχε ξεκινησει 2 μηνες πριν τη λυπομουν αλλα πραγματικα αν ξεκινησεις θα δεις και μονος σου οτι μπροστα στο αποτελεσμα αυτο δεν ειναι τιποτα!

Παράθεση

Krasti

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Krasti
Ο Krasti αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 31 μηνύματα.

O Krasti έγραψε στις 16:10, 08-03-13:

Εγώ είμαι 15 και έχω τρομερή ακμή .Παίρνω χάπια a-cnotren και πέρασε ο 1ος μήνας όπου τα μάγουλά μου έχουν γίνει τούμπανα.Τώρα στον 2ο μου αύξησε την δόση ο γιατρός.Ελπίζω να τελειώνω με αυτό τον ανεπιθύμητο φίλο.

Παράθεση

borat (Γιάννης.-)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη borat
Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών , επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ερμιόνη (Αργολίδα). Έχει γράψει 4,546 μηνύματα.

O borat ΖΟΡΤ έγραψε στις 00:56, 15-03-13:

Αρχική Δημοσίευση από Krasti
Εγώ είμαι 15 και έχω τρομερή ακμή .Παίρνω χάπια a-cnotren και πέρασε ο 1ος μήνας όπου τα μάγουλά μου έχουν γίνει τούμπανα.Τώρα στον 2ο μου αύξησε την δόση ο γιατρός.Ελπίζω να τελειώνω με αυτό τον ανεπιθύμητο φίλο.
Πήρα κάποτε και εγώ την ίδια ουσία για την ακμή.
Σε 7-8 μήνες καθάρισα απόλυτα και το πρόβλημα δεν εμφανίστηκε ξανά.

Συμβουλή: να προσέχεις τη χοληστερίνη σου.

Παράθεση

stefanos... (Στεφανος)

Περιβόητο Μέλος

O stefanos... το καλό παιδί έγραψε στις 10:04, 16-03-13:

τι εννοεις τα μαγουλα σου ειχαν γινει τουμπανα?

Παράθεση

levan

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη levan
Ο levan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 3 μηνύματα.

O levan έγραψε στις 19:02, 18-03-13:

έχει περάσει 1 μήνας και κάτι και έχω δει βελτίωση μπορώ να πω...υπομονή θέλει :p

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Imadlak : 18-03-13 στις 19:39. Αιτία: μετατροπή από greeklish σε ελληνικά
Παράθεση

Aggeliki11

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Aggeliki11
H Aggeliki11 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 2 μηνύματα.

H Aggeliki11 έγραψε στις 00:39, 21-03-13:

Καλησπέρα! Ειμαι 21 και πέρυσι αρχισε να εμφανιζεται ακμη. Ποτε δεν ειχα προβλημα με την ακμη, εβγαζα καποια σπυρακια στην εφηβεια αλλα σε λογικα πλαισια.. Μου ειχαν δωσει περυσι κατι κρεμες, εφυγαν αλλά επανήλθαν. Πήγα σε δερματολογο και ξεκίνησα τα a-cnotren (μου διέγνωσε κυστική ακμή.) τωρα τα παιρνω 1,5 μηνα αλλα δεν εχω δει καποια βελτιωση και αγχωνομαι.. επισης ισως επειδη εχω γενικα ευαισθητο δερμα εχουν σκασει πολυ τα χείλη μου και τα χερια μου και επισης και το προσωπο! δεν πειραζει βεβαια αν ειναι να φυγουν! απλα αγχωνομαι που δεν εχω δει βελτιωση.

Παράθεση

Hlianna

Επιφανές Μέλος

H Hlianna έγραψε στις 03:38, 21-03-13:

Αρχική Δημοσίευση από Aggeliki11
Καλησπέρα! Ειμαι 21 και πέρυσι αρχισε να εμφανιζεται ακμη. Ποτε δεν ειχα προβλημα με την ακμη, εβγαζα καποια σπυρακια στην εφηβεια αλλα σε λογικα πλαισια.. Μου ειχαν δωσει περυσι κατι κρεμες, εφυγαν αλλά επανήλθαν. Πήγα σε δερματολογο και ξεκίνησα τα a-cnotren (μου διέγνωσε κυστική ακμή.) τωρα τα παιρνω 1,5 μηνα αλλα δεν εχω δει καποια βελτιωση και αγχωνομαι.. επισης ισως επειδη εχω γενικα ευαισθητο δερμα εχουν σκασει πολυ τα χείλη μου και τα χερια μου και επισης και το προσωπο! δεν πειραζει βεβαια αν ειναι να φυγουν! απλα αγχωνομαι που δεν εχω δει βελτιωση.
ειχες εντονο προβλημα με την ακμη?
τι δοσολογια παιρνεις? ηρεμησε σε καποια φαση θα φυγουν οσο για το οτι εχουν σκασει και το προσωπο και τα χερια λογικα ναι, ειναι επειδη εχεις ευαισθητο δερμα..εμενα μου χαν σκασει μονο τα χειλη μου

Παράθεση

Aggeliki11

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Aggeliki11
H Aggeliki11 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 2 μηνύματα.

H Aggeliki11 έγραψε στις 12:48, 21-03-13:

ειχες εντονο προβλημα με την ακμη?
τι δοσολογια παιρνεις? ηρεμησε σε καποια φαση θα φυγουν οσο για το οτι εχουν σκασει και το προσωπο και τα χερια λογικα ναι, ειναι επειδη εχεις ευαισθητο δερμα..εμενα μου χαν σκασει μονο τα χειλη μου

Κοίτα βγάζω μόνο στα μάγουλα.. το μετωπο η μυτη το σαγονι ειναι καθαρα..! Παίρνω 40mg την ημερα.. Ο γιατρος ειχε σκεφτει ναμου τα αυξησει αλλα επειδη με πονουσαν τα κόκαλά μου αρκετα το αφησε εκει!!

Παράθεση

Vera_Aigio

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Vera_Aigio
H Vera_Aigio αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών . Έχει γράψει 49 μηνύματα.

H Vera_Aigio έγραψε στις 02:33, 22-03-13:

Aggeliki11 όταν ήμουν γύρω στα 21 μου κι εγώ, παρουσίασα ακμή, αν και δεν είχα πρόβλημα στην εφηβεία μου γενικά με ακμή. Την ακμή αυτή όπως μου είπαν οι δερματολόγοι μου την προκάλεσε κάποιο μη κατάλληλο για την επιδερμίδα μου καλλυντικό. Μπορώ να σου πώ πως παιδεύτηκα πάρα πολύ για 3 ολόκληρα χρόνια. το πρόσωπο μου ήταν χάλια. Πήγα σε 2 - 3 δερματολόγους, μου έδωσαν ότι υπήρχε σε αγωγή (κρέμες, λοσιόν, σαπούνια), αλλά καμία βελτίωση. Η τελευταία δερματολόγος μου έδωσε , ύστερα από ένα σωρό αιματολογικές εξετάσεις ανά τακτά διαστήματα, χάπια (τα οποία υπήρχε κίνδυνος να προκαλέσουν βλάβη στο συκώτι και στο αίμα γι αυτό κι έκανα τις αιματολογικές). Και πάλι τίποτα. Το πρόσωπο μου από τις πολλές αγωγές είχε γίνει ξηρό. Ώσπου η μητέρα μια φίλης μου που ασχολείται με την κοσμητολογία μου συνέστησε τα εξής: 1) να αρχίσω να παίρνω τις κάψουλες μουρουνέλαιου, μια την ημέρα, 2) μου έδωσε ένα ειδικό σαπούνι να πλένω το πρωί το πρόσωπό μου, 3) κάθε βράδυ να πλένω επίσης το πρόσωπο με ειδικό υγρό σαπούνι petandine και να βάζω τοπικά με μια μπατονέτα στα σπυράκια που είχαν πύον, 4) όταν ένιωθα το πρόσωπό μου λιπαρό- αρχίζει και αυξάνεται η λιπαρότητα από ένα σημείο κι έπειτα- μου είπε να βάζω πούδρα fissan, αυτή που είναι για τα μωρά. Σε πληροφορώ, μέσα σε 6 μήνες η ακμή υποχώρησε και στο χρόνο το πρόσωπό μου καθάρισε. Μου έδωσε έπειτα και μια κρέμα ημέρας και πλέον το πρόσωπο μου δεν έχει παρουσιάσει το παραμικρό. Την πάτησα με τους δερματολόγους γι αυτό σου το λέω. Αν δεις και η αγωγή δεν έχει αποτέλεσμα κι έχει περάσει εξάμηνο, απευθύνσου σε κάποιον άλλον..

Παράθεση

mirandak

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη mirandak
H mirandak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

H mirandak έγραψε στις 12:17, 08-04-13:

εγω παντως ειμαι τωρα στον 7ο μηνα reducar και η βελτιωση ειναι ελαχιστη δυστυχως παροτι πηρα ακομη και αντιβιωση για να φυγουν οι τεραστιες και κοκκινες κυστες του προσωπου μου που αν καποιος ειχε ή εχει ξερει ποσο πονουν. και περα απο τον φυσικο πονο εννοω και τον ψυχικο! δεν ξερω τι να συστησω τελικα μετα απο τοσα χρονια που παω απο τον εναν δερματολογο στον αλλον γιατι σε μενα τιποτα δεν εχει πιασει και ουτε προκειται απο οτι φαινεται...ελπιζω τουλαχιστον να εχουν βοηθηθει αλλοι ανθρωποι που υποφερουν απο ακμη!

Παράθεση

Nadiawow (Νάντια)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Nadiawow
H Νάντια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 187 μηνύματα.

H Nadiawow έγραψε στις 14:33, 30-04-13:

Ρε παιδιαααααααααααααααα
Στα 15 ξεκινησα θεραπεια με κατι χαπια (βαρια) κατα της ακμης, την σταματησα κ τωρα που ειμαι 16,5 την ξαναρχισα αλλα διαβασα οτι αυτα τα χαπια δεν χορηγουνται σε παιδια κατω των 17!! ΣΟΣ

Τα επαιρνα 6-7 μηνες αυτα τα χαπια, κ επειδη μ ξαναβγηκαν σπυρακια τ ξαναρχισα... Μπορει να επηρεασε την αναπτυξη μ ή κατι τετοιο??

(φααααααααααακ.............θελω να ψηλωσω....)
Λετε αυτος να ειναι ο λογος που δεν εχω ιδιαιτερες καμπυλες...?? (((((((((((((((((((((((((((((((((

Παράθεση

vangelisk

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη vangelisk
Ο vangelisk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

O vangelisk έγραψε στις 01:21, 12-05-13:

Γεια σας..ειμαι 15 ετων και θα ηθελα να μοιραστω το προβλημα μαζι σας!!Το προβλημα μου ειναι κατι κοκκινα σπυρακια τα οποια εχω στην πλατη μου εδω και κατι μηνες..βαζω καθε βραδυ μια αλειφη την οποια μου εδωσε ενας γιατρος.Θα ηθελα να μου πειτε την δικια σας γνωμη για το πως θα μπορεσω να τα εξαφανισω η τελος παντων να τα μειωσω αισθητα!!Σας ευχαριστω..

Παράθεση

_fairygirl_ (Τηγάνι)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη _fairygirl_
H Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 5,440 μηνύματα.

H _fairygirl_ Σουλμέτ της Κατσαρόλας~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 12:05, 12-05-13:

Αρχική Δημοσίευση από vangelisk
Γεια σας..ειμαι 15 ετων και θα ηθελα να μοιραστω το προβλημα μαζι σας!!Το προβλημα μου ειναι κατι κοκκινα σπυρακια τα οποια εχω στην πλατη μου εδω και κατι μηνες..βαζω καθε βραδυ μια αλειφη την οποια μου εδωσε ενας γιατρος.Θα ηθελα να μου πειτε την δικια σας γνωμη για το πως θα μπορεσω να τα εξαφανισω η τελος παντων να τα μειωσω αισθητα!!Σας ευχαριστω..
Αν εννοείς από την πίσω πλευρά των ώμων το΄χω και΄γω.
Εγώ δε βάζω καμία αλοιφή.Έχω πάρει μία κρέμα για ακμή για τις λίγες φορές που βγάζω ένα δύο σπυράκια και αφού τη χρησιμοποιώ λίγο βάζω και στους ώμους εκεί που έχω τα σπυράκια. Μία μικρή βελτίωση την έχω δει. Απλώς η κρέμα που χρησιμοποιώ είναι φυτική οπότε δεν περιμένω και άμεσα αποτελέσματα.
Αν αντέχεις την έντονη και όχι τόσο ωραία μυρωδιά πήγαινε πάρε αιθέριο έλαιο tea tree oil.
Είναι αντιμυκητιακό και πλέον χρησιμοποιείται σε πολλές κρέμες για την καταπολέμηση της ακμής.
Ελπίζω να βοήθησα.
Α! Και μην τα πειράζεις τα σπυράκια. Αφήνουν σημάδι.

Παράθεση

elpisdrama

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη elpisdrama
H elpisdrama αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.

H elpisdrama έγραψε στις 22:24, 18-05-13:

γεια σας είμαι 26 ετών εδώ και 4 μήνες παίρνω τα reducar 20 mg, έχω κυστική ακμή ...το κακό είναι ότι δεν έχω δει καμία διαφορά στο πρόσωπο μου !!!!!

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Imadlak : 19-05-13 στις 21:05. Αιτία: μετατροπή από greeklish σε ελληνικά
Παράθεση

Krasti

Νεοφερμένος

O Krasti έγραψε στις 18:40, 19-05-13:

Εγώ είμαι στον 4ο μήνα με acnotren.Έχουν φύγει λίγα κοκkινάδια αλλά ακόμα έχω αρκετά στο μάγουλο κυρίος.

Παράθεση

Orignokos

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Orignokos
Ο Orignokos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 16 μηνύματα.

O Orignokos έγραψε στις 19:35, 19-05-13:

Αρχική Δημοσίευση από vangelisk
Είναι παροδικά της εφηβείας και γώ τα είχα θα εξαφανιστούν μόνα τους σε λίγο καιρό κάνε μόνο οτι σου λέει ο γιατρός.

Παράθεση

έλπις20

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη έλπις20
H έλπις20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών . Έχει γράψει 134 μηνύματα.

H έλπις20 έγραψε στις 19:12, 20-05-13:

sos εχει κανεις σας εμπειρια με την θεραπεια για ακμη με laser σκεφτομαι τωρα που θα τελειωσω το σχολειο να μαζεψω αρκετα λεφτα να παω να κανω δεν αντεχω αλλο την κατασταση αυτη παντου σημαδια και σπυρια ..θελω επιτελους ενα λειο και ολοκαθαρο δερμα!!πολλα ζηταω??

Παράθεση

elpisdrama

Νεοφερμένος

H elpisdrama έγραψε στις 20:48, 20-05-13:

εχεις παει σε δερματολογο ?

εγω παλι τπτ καμια διαφορα ...απελπιστικα ειναι η αληθεια !!!!!

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη venividivici : 20-05-13 στις 20:56. Αιτία: merge- συνεχόμενα μηνύματα
Παράθεση

Krasti

Νεοφερμένος

O Krasti έγραψε στις 16:47, 22-05-13:

θα ηθελα να μαθω για την παραλια.περνω τα χαπια και θελς να ρωτησω αν το αντιλιακο Korres 50 πρεπει να το βαλω μονο στο προσωπο η και σε ολο το σωμα

Παράθεση

elpisdrama

Νεοφερμένος

H elpisdrama έγραψε στις 22:53, 31-05-13:

σε ολο σωμα και να αποφευγεις τον ηλιο οσο μπορεις .... κ να πινεις πολθ νερο

Παράθεση

Krasti

Νεοφερμένος

O Krasti έγραψε στις 23:12, 04-06-13:

εχω μια ανυσηχια..ειμαι στον 5ο μηνα με a-cnotren και ειμαι ακομα χαλια.εχω κοκκιναδια στο προσωπο και εχω ανχοθη.

Παράθεση

Aeneas

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Aeneas
Ο Aeneas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 828 μηνύματα.

O Aeneas απελπισμένος έγραψε στις 22:05, 08-06-13:

εχω μια ανυσηχια..ειμαι στον 5ο μηνα με a-cnotren και ειμαι ακομα χαλια.εχω κοκκιναδια στο προσωπο και εχω ανχοθη.
Επισκέψου τον θεράποντα.

Παράθεση

kwstis94

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη kwstis94
Ο kwstis94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών . Έχει γράψει 17 μηνύματα.

O kwstis94 έγραψε στις 18:43, 05-07-13:

Παιδια γεια σας ειμαι 18 μιση ετων και τωρα τελευταια αν και δεν ειχα ποτε στη ζωη μου προβλημα ακμης βγαζω καποια μεμωνομενα σπυρακια (οχι πολλα μην φανταστειτε) και δεν μου αρεσει λογω της ηλικιας που βρισκομαι !! Πλεινω το προσωπο μου καθημερινα τουλαχιστον δυο φορες και οποτε βγαζω καινουργιο σπυρακι βαζω fucidin που στις περισσοτερες περιπτωσεις τα εξαφανιζει γρηγορα ! Παιδια το ξερω οτι μερικοι απο εσας εχετε πολυ χειροτερα προβληματα με την ακμη αλλα αν μπορουσε να μου απαντησει καποιος , μπορω να κανω κατι παραπανω με αυτο το θεμα ωστε να μην βγαζω καθολου ?

Παράθεση

Aeneas

Διάσημο Μέλος

O Aeneas απελπισμένος έγραψε στις 20:56, 05-07-13:

Βέβαια. Μπορείς να επισκεφτείς δερματολόγο, ο οποίος είτε δεν θα σου χορηγήσει κάποιο σκεύασμα λόγω της περιορισμένης έκτασης του συμπτώματος, είτε θα σου χορηγήσει κάποιες κρέμες. Όλα αυτά, ωστόσο, δεν ισχύουν στην περίπτωση των κυστών (κυστική ακμή).

Παράθεση

Loreley

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Loreley
H Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 2,240 μηνύματα.

H Loreley έγραψε στις 01:49, 06-07-13:

Εγώ από τότε που άρχισα να πλένω το πρόσωπο μου με χαμομήλι, έχω βρει την ησυχία μου.

Παράθεση

Dogie (Ειρήνη)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Dogie
H Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,049 μηνύματα.

H Dogie έγραψε στις 13:58, 06-07-13:

Μπορείς να πας σε φαρμακείο και να αγοράσεις σαπουνάκι Τol Velvet ή Effaclar ή Keracnyl.
Είναι αρκετά καλά και τα τρία. Εξαφανίζουν την λιπαρότητα και μετά δύσκολα βγάζεις ξανά σπυράκια.

Μην πάρεις χάπια για την ακμή.

Παράθεση

καποιος_καπου

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη καποιος_καπου
Ο καποιος_καπου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 469 μηνύματα.

O καποιος_καπου έγραψε στις 14:05, 06-07-13:

Ναι ρε παιδια ελεος.
Διαβαζω οτι καποιοι παιρνουν ισχυρα χαπια που καποιες φορες εχουν και παρενεργειες και δεν μπορω να καταλαβω τον λογο.
Μην επιβαρυνεται τον οργανισμο σας για ψυλλου πηδημα.
Σπυρακι ειναι,δεν ειναι ογκος
Υπαρχουν και φυσικοι τροποι αντιμετοπισης της ακμης.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

georgia.94

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη georgia.94
H georgia.94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 521 μηνύματα.

H georgia.94 έγραψε στις 14:12, 06-07-13:

ισχυει!πειραζουν το συκωτι αυτα τα χαπια!βεβαια θα μου πειτε οτι γινονται εξετασεις καθε τοσο για να ελεγχεται αυτο αλλα και παλι τα χαπια δν ειναι κ ο,τι καλυτερο..σιγουρα θα υπαρχει καποιος φυσικος τροπος αντιμετωπισης..απλα δεν εχετε βρει ακομα τον καταλληλο

Παράθεση

penni_k (Πεννυ)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη penni_k
H Πεννυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νέο Ψυχικό (Αττική). Έχει γράψει 120 μηνύματα.

H penni_k λογικα ειμαι τρελη έγραψε στις 14:18, 06-07-13:

Μια ειναι η φυσικη λυση. Καθε πρωι φυσικος χυμος πορτοκαλι και καροτο. Τα αποτελεσματα δεν ειναι αμεσα , μετα απο 2μηνο. Αλλα φευγουν ολα. Το μονο που χρειαζεται ειναι αποχυμωτης και συνεπεια(καθε μερα!!!).

Παράθεση

kwstis94

Νεοφερμένος

Ο kwstis94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών . Έχει γράψει 17 μηνύματα.

O kwstis94 έγραψε στις 16:09, 06-07-13:

Παιδια σας ευχαριστω πολυ ολους για την απαντηση και τις συμβουλες σας ! Πιστευω οτι το προβλημα μπορει να λυθει απλως με το καταλληλο καθαρισμο του προσωπου . Ξερετε αν χρειαζεται να χρησιμοποιω και ενυδατικη ??
** Σκεφτομαι να παω σε ενα δερματολογο ,ειχα παει και παλιοτερα για αλλο ομως λογο ,αν και το θεωρω περιττο για 2-3 σπυρακια που βγαζω ! Εχω ακουσει για το καθαρισμο προσωπου απο το δερματολογο , ξερετε τι περιλαμβανει και ποσο κοστιζει ??

Παράθεση

Loreley

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Loreley
H Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 2,240 μηνύματα.

H Loreley έγραψε στις 16:16, 06-07-13:

Αρχική Δημοσίευση από kwstis94
Παιδια σας ευχαριστω πολυ ολους για την απαντηση και τις συμβουλες σας ! Πιστευω οτι το προβλημα μπορει να λυθει απλως με το καταλληλο καθαρισμο του προσωπου . Ξερετε αν χρειαζεται να χρησιμοποιω και ενυδατικη ??
** Σκεφτομαι να παω σε ενα δερματολογο ,ειχα παει και παλιοτερα για αλλο ομως λογο ,αν και το θεωρω περιττο για 2-3 σπυρακια που βγαζω ! Εχω ακουσει για το καθαρισμο προσωπου απο το δερματολογο , ξερετε τι περιλαμβανει και ποσο κοστιζει ??
Δεν νομίζω να έκανε κακό η ενυδατική.
Μία φίλη μου πάει σε δερματολόγο για καθαρισμό, αλλά έχει πολύ λιπαρό δέρμα και σχετικά βαριά ακμή.
Νομίζω πως δεν χρειάζεται να πας, αν δεν έχεις πολύ σοβαρό πρόβλημα.

Παράθεση

Aeneas

Διάσημο Μέλος

O Aeneas απελπισμένος έγραψε στις 16:27, 06-07-13:

Αρχική Δημοσίευση από kwstis94
Καθαρισμό μπορείς να κάνεις και σε αισθητικό ακόμα και αν η ακμή δεν είναι έντονη. Θα ανοίξουν οι πόροι.

Παράθεση

kwstis94

Νεοφερμένος

O kwstis94 έγραψε στις 17:30, 06-07-13:

Με τι μου προτεινετε να πλενω το προσωπο μου ( ειναι λιγο λιπαρο) ??

Παράθεση

Aeneas

Διάσημο Μέλος

O Aeneas απελπισμένος έγραψε στις 17:59, 06-07-13:

Με σκευάσματα της Bepanthol.

Παράθεση

spurakos

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη spurakos
Ο spurakos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μαθητής/τρια . Έχει γράψει 316 μηνύματα.

O spurakos έγραψε στις 18:55, 06-07-13:

Αρχική Δημοσίευση από Aeneas
Καθαρισμό μπορείς να κάνεις και σε αισθητικό ακόμα και αν η ακμή δεν είναι έντονη. Θα ανοίξουν οι πόροι.
εμένα γνωστοί μου,που έκαναν καθαρισμό σε αισθητικό,με ελαφριά ακμή μου είπαν ότι επιδεινώθηκε μετά τον καθαρισμό για λίγο καιρό και αποτελέσματα δεν είδαν

Παράθεση

Aeneas

Διάσημο Μέλος

O Aeneas απελπισμένος έγραψε στις 20:36, 06-07-13:

Αρχική Δημοσίευση από spurakos
εμένα γνωστοί μου,που έκαναν καθαρισμό σε αισθητικό,με ελαφριά ακμή μου είπαν ότι επιδεινώθηκε μετά τον καθαρισμό για λίγο καιρό και αποτελέσματα δεν είδαν
Δεν ξέρουμε ωστόσο αν η κατάληξη οφείλεται στον - στην αισθητικό.

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    toufita, valantis21, VasilikiP

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους