Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,092 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,043 μηνύματα σε 74,647 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Ποια οδοντόκρεμα χρησιμοποιείτε;

Ποια οδοντόκρεμα χρησιμοποιείτε;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 131)
Colgate
51
38,93%
AIM
27
20,61%
Aquafresh
6
4,58%
Theramed
7
5,34%
Crest
8
6,11%
Oral-B
6
4,58%
Sensodyne
7
5,34%
Άλλη
19
14,50%

Scandal (Πέτρος)

Tech Manager

Το avatar του χρήστη Scandal
Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 3,023 μηνύματα.

O Scandal έγραψε στις 19:08, 09-06-07:

Ποιά οδοντόκρεμα χρησιμοποιείτε;;

Ποιά πιστεύετε ότι βοηθάει περισσότερο στο να λευκαίνουν τα δόντια; (αν έχετε και κάποια εμπειριά από κάποιες).
[αυτό με ενδιαφέρει περισσότερο εμένα].

Χρησιμοποιώ την Colgate Total Whitening. Γενικά, Colgate χρησιμοποιώ αλλά υπάρχουν κάμποσες εκδόσεις της..

-petros

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Γίδι
H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11,605 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 19:11, 09-06-07:

Εγώ αυτό που ξέρω είναι ότι οι λευκαντικές οδοντόκρεμες εμπορίου ποσώς μπορούν να προσφέρουν κάτι ουσιαστικό, για το λευκό των δοντιών...
Μόνο με συχνούς καθαρισμούς για τους λεκέδες από καφέ, τσάι και εν μέρει τσιγάρο...
...και λεύκανση σε γιατρό!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Scandal (Πέτρος)

Tech Manager

Το avatar του χρήστη Scandal
Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 3,023 μηνύματα.

O Scandal έγραψε στις 19:13, 09-06-07:

Αρχική Δημοσίευση από Γίδι
Μόνο με συχνούς καθαρισμούς για τους λεκέδες από καφέ, τσάι και εν μέρει τσιγάρο...
...και λεύκανση σε γιατρό!
Και τί ακριβώς/στο περίπου σου κάνει ο γιατρός για λεύκανση;

-petros

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Kakerlak

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Kakerlak
H Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών . Έχει γράψει 1,379 μηνύματα.

H Kakerlak μας γράφει με ένα αμαρετάκι δίπλα της έγραψε στις 19:18, 09-06-07:

εγω περνω μια απο το φαρμακιο μια ςτο τοσο ειναι ακρυβουτσικη αλλα βλεπω διαφορα κ στην λευκαδα κ στην πετρα

Παράθεση

ALEX_

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη ALEX_
Ο ALEX_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μαθηματικός . Έχει γράψει 626 μηνύματα.

O ALEX_ έγραψε στις 19:21, 09-06-07:

Sensodyne!
Να,δείτε χαμόγελο...

Παράθεση

viki_thess (ΒΑΣΩ)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη viki_thess
H ΒΑΣΩ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 864 μηνύματα.

H viki_thess έγραψε στις 19:22, 09-06-07:

εγω χρησιμοποιω την crest whitening expressions και εκτος του οτι εχει φοβερη γευση διατηρει και το λευκο των δοντιων.
εκτος αν εχει κπ πολυ κιτρινα δοντια οποτε καλο θα ηταν να κανει λευκανση σε οδοντιατρο χωρις αυτο να σημαινει οτι θα ειναι για παντα λευκα ετσι; ειδικα αν καπνιζεις κιολας και πινεις πολλους καφεδες...αυτα ειναι που κιτρινιζουν τα δοντια κατα τη γνωμη μου

Παράθεση

Corpse Bride

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Corpse Bride
H Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,011 μηνύματα.

H Corpse Bride έγραψε στις 19:23, 09-06-07:

Αν δεν κανω λαθος υπαρχουν δυο μεθοδοι λευκανσης πια, με λειζερ, και με το μασελακι με το ειδικο υγρο που το φορας καποια ωρα.
Δεν εχω ιδεα για τα αποτελεσματα.
Κοστος απο 300 και πανω, και χρειαζεται επαναληψη καθε 2-3 χρονια νομιζω?

Κατα τ'αλλα δεν εχω ιδεα τι οδοντοκρεμα εχω

Παράθεση

Paty

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Paty
H Paty αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών . Έχει γράψει 192 μηνύματα.

H Paty έγραψε στις 19:34, 09-06-07:

δεν έχω κάποια σταθερή...όποια κάτσει...τώρα έχω μια πολύ μάπα!theramed που λέει ότι είναι για το βράδυ..δεν έχω δει διαφορά...Άσε που είναι πολύ ρευστή και μπλιάχ

Παράθεση

The_Steve (Στέφανος)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη The_Steve
Ο Στέφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 40 ετών . Έχει γράψει 48 μηνύματα.

O The_Steve έγραψε στις 19:39, 09-06-07:

Τελικά όλοι ασχολούμασμε την εμφάνιση του. Πολύ καλό αυτό ας μην ξεχνάμε ποιους έχουμε για προγόνους

Λοιπόν κάτι που βοηθάει πολύ στα άσπρα δόντια είναι το Listerine

Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Oralee
H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,264 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 20:40, 09-06-07:

Οι σχετικά συχνοί καθαρισμοί βοηθούν στο να διατηρούνται τα δόντια λευκά. Η λεύκανση δεν πολυσυνιστάται γιατί βλάπτει (σχετικά) το σμάλτο κι επιπλέον δεν κρατάει για πάντα (αν δε, πίνεις καφέδες/κρασι συχνά ή καπνίζεις, κρατάει ελάχιστα!).

Γενικά για να καταλάβετε αν τα δόντια σας είναι αρκούντως άσπρα (ή αν απλά το μυαλό σας χάνει ) πρέπει να συγκρίνετε το λευκό τους με το λευκό των ματιών σας (εμένα πχ είναι στάνταρ πιο κίτρινα τα δόντια). Και πάντως να ξέρετε πως όσο πιο λευκά είναι τα δόντια, τόσο πιο ευπαθή είναι (ή ο πατριός μου που είναι οδοντίατρος μου χρύσωνε το χάπι τόσα χρόνια! )

Παράθεση

The Stand (Dr Gregory House)

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη The Stand
Ο Dr Gregory House αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών . Έχει γράψει 487 μηνύματα.

O The Stand έγραψε στις 20:43, 09-06-07:

Εγώ προσωπικά αλλάζω συνεχώς.Καμιά φορά aim,την άλλη colgate,την άλλη aquafresh

Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Κακή Επιρροή
H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,729 μηνύματα.

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 09:03, 10-06-07:

Αρχική Δημοσίευση από kajira
Και πάντως να ξέρετε πως όσο πιο λευκά είναι τα δόντια, τόσο πιο ευπαθή είναι (ή ο πατριός μου που είναι οδοντίατρος μου χρύσωνε το χάπι τόσα χρόνια! )
πολύ φοβάμαι ότι σου χρύσωνε το χάπι
η αδερφή μου έχει κατάλευκα δόντια (με κάπνισμα, καφέδες κι όλα τα σχετικά) κι ένα σφράγισμα όλο κι όλο μέσα στο στόμα της
εγώ ούτε σε πια κατηγορία υπόλευκου είμαι δεν ξέρω και έχω και 4-5 σφραγίσματα

χρησιμοποιώ διάφορες οδοντόκρεμες κάθε φορά...
πιστεύω ότι λίγο πολύ όλες ίδιες είναι κι απλά αλλάζει λίγο η γεύση

Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Dark_kronos
Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 19:18, 10-06-07:

Συνιθος Colgate Total, αλλα συχνα περνει καμια αλλη ο πατερας μου, οποτε οτι παρει...

Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,264 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 19:32, 10-06-07:

Αρχική Δημοσίευση από Κακή Επιρροή
η αδερφή μου έχει κατάλευκα δόντια (με κάπνισμα, καφέδες κι όλα τα σχετικά) κι ένα σφράγισμα όλο κι όλο μέσα στο στόμα της
Όταν έλεγα πιο ευπαθή, εννοούσα πως δεν αντέχουν τόσο τα πολύ κρύα ή τα πολύ ζεστά και πως θέλουν μια σχετική φροντίδα για να παραμείνουν κατάλευκα και να μη γίνουν κατάλευκα με λίγες κιτρινίλες

Δεν ξέρω, το είχα ψυλιαστεί πως προσπαθούσε απλά να με παρηγορήσει

Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Κακή Επιρροή
H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,729 μηνύματα.

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 19:32, 10-06-07:

Όταν έλεγα πιο ευπαθή, εννοούσα πως δεν αντέχουν τόσο τα πολύ κρύα ή τα πολύ ζεστά και πως θέλουν μια σχετική φροντίδα για να παραμείνουν κατάλευκα και να μη γίνουν κατάλευκα με λίγες κιτρινίλες

Δεν ξέρω, το είχα ψυλιαστεί πως προσπαθούσε απλά να με παρηγορήσει
αν κρίνω απ την αδερφή μου....... μπαααααααααααααααααααα

Παράθεση

mania

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mania
H mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,389 μηνύματα.

H mania έγραψε στις 09:27, 11-06-07:

Βασικά πότε την μια και πότε την άλλη άλλα έχω προτύμηση στην έιμ ο λόγος είναι ότι ο γιατρός είπε ότι πρ΄πει να πέρνουμε κάτι απο όλες κάθε φορά, μαζέυει το δόντι όλα τα καλά απο την κάθε μια οπότε είναι υγειή και άσπρα

Παράθεση

fairytale

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη fairytale
H fairytale αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φιλόλογος . Έχει γράψει 130 μηνύματα.

H fairytale έγραψε στις 09:33, 11-06-07:

Επειδή αυτή η παχύρευστη υφή της οδοντόκρεμας μου προκαλεί κάτι σαν αναγούλα προτιμώ τα προϊόντα που συνδυάζουν στοματικό διάλυμα και οδοντόκρεμα-βλ. Theramed 2 se 1 ή το αντίστοιχο της Colgate-, που είναι σχετικά πιο ρευστά.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη fairytale : 11-06-07 στις 20:44.
Παράθεση

evouli

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη evouli
H evouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών . Έχει γράψει 761 μηνύματα.

H evouli έγραψε στις 08:11, 12-06-07:

Αρχική Δημοσίευση από Paty
δεν έχω κάποια σταθερή...όποια κάτσει...τώρα έχω μια πολύ μάπα!theramed που λέει ότι είναι για το βράδυ..δεν έχω δει διαφορά...Άσε που είναι πολύ ρευστή και μπλιάχ
ε οχι και μαπα η theramed!!!!!

Παράθεση

BadGuy (Νίκος)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη BadGuy
Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 30 ετών . Έχει γράψει 133 μηνύματα.

O BadGuy έγραψε στις 11:52, 14-06-07:

Την πιο φθηνή!!!!

Παράθεση

hamsteraki

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη hamsteraki
H hamsteraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 424 μηνύματα.

H hamsteraki έγραψε στις 12:44, 02-08-07:

Theramed whitening. Απλά απίστευτη!

Παράθεση

Lorien

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Lorien
Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 4,294 μηνύματα.

O Lorien έγραψε στις 13:26, 02-08-07:

Οι σχετικά συχνοί καθαρισμοί βοηθούν στο να διατηρούνται τα δόντια λευκά. Η λεύκανση δεν πολυσυνιστάται γιατί βλάπτει (σχετικά) το σμάλτο κι επιπλέον δεν κρατάει για πάντα (αν δε, πίνεις καφέδες/κρασι συχνά ή καπνίζεις, κρατάει ελάχιστα!).

Γενικά για να καταλάβετε αν τα δόντια σας είναι αρκούντως άσπρα (ή αν απλά το μυαλό σας χάνει ) πρέπει να συγκρίνετε το λευκό τους με το λευκό των ματιών σας (εμένα πχ είναι στάνταρ πιο κίτρινα τα δόντια). Και πάντως να ξέρετε πως όσο πιο λευκά είναι τα δόντια, τόσο πιο ευπαθή είναι (ή ο πατριός μου που είναι οδοντίατρος μου χρύσωνε το χάπι τόσα χρόνια! )
Συμφωνω σε ολα, εκτος απο το υπογραμμισμενο. Που το ακουσες ; Δ ετο εχω ξανακουσει. Και δε μου φαινεται να στεκει πολυ γιατι οι διαφορες στο λευκο του χιτωνα του οφθαλμου ειναι μικρες απο ατομο σε ατομο, αλλα το φυσικο χρωμα των δοντιων διαφερει πολυ περισσοτερο me thinks.

Αρχική Δημοσίευση από Κακή Επιρροή
εγώ ούτε σε πια κατηγορία υπόλευκου είμαι δεν ξέρω και έχω και 4-5 σφραγίσματα
To xρωμα δεν σχετιζεται με την υγεια των δοντιων με αυτο τον τροπο (το φυσικο χρωμα εννοω).

Να ξεκαθαρισουμε κατι :

Το φυσικο χρωμα των δοντιων δεν ειναι απαραιτητα το λευκο. Μαλιστα συνηθως ΔΕΝ ειναι το λευκο, αλλα διάφορες αποχρωσεις υπολευκες και υποκιτρινες.

Απλα αρχισε να παρουσιαζεται σαν ενδειξη ομορφιας και υγειας το φανταχτερο λευκο (Ross, Friends) και ο κοσμος εχει παθει ψυχωση με το θεμα.

Eπισης καλο να ξερουμε οτι στις ΗΠΑ βρεθηκαν 2 περιπτωσεις νεαρων ατομων (20+) που παρουσιασαν καρκινο στην γλωσσα χωρις να εχουν κανεναν γνωστο παραγοντα προκλησης του και υποψιαζονται την λευκανση που εκαναν. Δεν εχει αποδειχθει κατι ακομα, αλλα παρατηρειται και μια αυξηση σε καρκινωματα στοματικης κοιλοτητος σε νεα ατομα, που δεν συνδεονται με αλκοολ και καπνισμα.

Η ουσια που εχουν μεσα οι λευκανσεις, δεν ειναι και οτι καλυτερο για τα δοντια. Απο μερικα χρονια δοκιμων, κατεληξαν (τα κριτηρια παντα θα τα βλεπω υποπτα) οτι 10% της ουσιας ειναι ασφαλες. Αν ηταν απολυτα ασφαλης η ουσια θα εβαζαν περισσοτερη. Ειναι υπεροξειδιο της καρβαμιδης και στο στομα διασπαται σε ουρια και υπεροξειδιο του υδρογονου. Το 2ο ειναι που κανει τη δουλεια. Αλλα ειναι πρακτικα μια ελευθερη ριζα, μια ενωση πολυ δραστικη, που γιαυτο μπορει να κανει και ζημια.Το σαλιο μας προστατευει, αλλα κατα ποσο δεν ξερω. Επισης το σαλιο μειωνεται πολυ οταν κοιμομαστε.

Γενικα, οπως και με το μαυρισμα, ή την διατροφη, προσεχτε τι ουσιες βαζετε στο σωμα σας. Δε θα σας προσεξουν οι "καλοι ανθρωποι στις μεγαλοεταιριες".

Παράθεση

hamsteraki

Δραστήριο Μέλος

H hamsteraki έγραψε στις 13:32, 02-08-07:

Αρχική Δημοσίευση από Lorien
Συμφωνω σε ολα, εκτος απο το υπογραμμισμενο. Που το ακουσες ; Δ ετο εχω ξανακουσει. Και δε μου φαινεται να στεκει πολυ γιατι οι διαφορες στο λευκο του χιτωνα του οφθαλμου ειναι μικρες απο ατομο σε ατομο, αλλα το φυσικο χρωμα των δοντιων διαφερει πολυ περισσοτερο me thinks.

To xρωμα δεν σχετιζεται με την υγεια των δοντιων με αυτο τον τροπο (το φυσικο χρωμα εννοω).

Να ξεκαθαρισουμε κατι :

Το φυσικο χρωμα των δοντιων δεν ειναι απαραιτητα το λευκο. Μαλιστα συνηθως ΔΕΝ ειναι το λευκο, αλλα διάφορες αποχρωσεις υπολευκες και υποκιτρινες.

Απλα αρχισε να παρουσιαζεται σαν ενδειξη ομορφιας και υγειας το φανταχτερο λευκο (Ross, Friends) και ο κοσμος εχει παθει ψυχωση με το θεμα.

Eπισης καλο να ξερουμε οτι στις ΗΠΑ βρεθηκαν 2 περιπτωσεις νεαρων ατομων (20+) που παρουσιασαν καρκινο στην γλωσσα χωρις να εχουν κανεναν γνωστο παραγοντα προκλησης του και υποψιαζονται την λευκανση που εκαναν. Δεν εχει αποδειχθει κατι ακομα, αλλα παρατηρειται και μια αυξηση σε καρκινωματα στοματικης κοιλοτητος σε νεα ατομα, που δεν συνδεονται με αλκοολ και καπνισμα.

Η ουσια που εχουν μεσα οι λευκανσεις, δεν ειναι και οτι καλυτερο για τα δοντια. Απο μερικα χρονια δοκιμων, κατεληξαν (τα κριτηρια παντα θα τα βλεπω υποπτα) οτι 10% της ουσιας ειναι ασφαλες. Αν ηταν απολυτα ασφαλης η ουσια θα εβαζαν περισσοτερη. Ειναι υπεροξειδιο της καρβαμιδης και στο στομα διασπαται σε ουρια και υπεροξειδιο του υδρογονου. Το 2ο ειναι που κανει τη δουλεια. Αλλα ειναι πρακτικα μια ελευθερη ριζα, μια ενωση πολυ δραστικη, που γιαυτο μπορει να κανει και ζημια.Το σαλιο μας προστατευει, αλλα κατα ποσο δεν ξερω. Επισης το σαλιο μειωνεται πολυ οταν κοιμομαστε.

Γενικα, οπως και με το μαυρισμα, ή την διατροφη, προσεχτε τι ουσιες βαζετε στο σωμα σας. Δε θα σας προσεξουν οι "καλοι ανθρωποι στις μεγαλοεταιριες".
Μα όταν κάνεις λεύκανση τα δόντια σου επανέρχονται στο φυσικό τους χρώμα. Αν ποτέ δεν ήταν κατάλευκα (γιατί όντως το φυσικό χρώμα των δοντιών δεν είναι το λευκό του τοίχου πχ) ποτέ δεν θα γίνουν κατάλευκα. Απλά θα επανέλθουν στο φυσικό τους.

Εγώ πέρυσι που έκανα λεύκανση και εσκεμμένα το έψαξα πάααααρα πολύ, επισκέφτηκα 10 ιατρεία και όχι για να κάνω χαμόγελο hollywood αλλά λόγω τσιγάρου ήταν πλέον σχετικά αντιαισθητικά, τα δόντια μου επανήλθαν στο φυσικό τους.

Όσον αφορά την ουσία που λες, έχω ακούσει και εγώ για κάποια περιστατικά αλλά για ανθρώπους που πήγαν σε φαρμακείο και πήραν από μόνοι τους κάποια προιόντα που κυκλοφορούν και τάχα κάνουν λεύκανση, όχι από ιατρό.

Από προσωπική εμπειρία μπορώ να πω ότι η ποσότητα που βάζεις στα "μασελάκια" είναι Πολύ συγκεκριμένη και δεν υπάρχει περιθώριο ώστε να εισχωρήσει στο στόμα τρελλή ποσότητα. Ελάχιστη από ότι θυμάμαι σχεδόν μηδαμινή.

Μετά από ένα χρόνο μπορώ να σας πω ότι τα δόντια μου είναι ακόμα σε νορμάλ κατάσταση!!

Παράθεση

Lorien

Επιφανές Μέλος

O Lorien έγραψε στις 13:44, 02-08-07:

Αρχική Δημοσίευση από hamsteraki
Μα όταν κάνεις λεύκανση τα δόντια σου επανέρχονται στο φυσικό τους χρώμα. Αν ποτέ δεν ήταν κατάλευκα (γιατί όντως το φυσικό χρώμα των δοντιών δεν είναι το λευκό του τοίχου πχ) ποτέ δεν θα γίνουν κατάλευκα. Απλά θα επανέλθουν στο φυσικό τους.
Τοτε λες τα τελευταια χρονια, εντελως ξαφνικα, να ασπρισαν τα δοντια του κοσμακη αποτομα ;

Αρχική Δημοσίευση από hamsteraki
Όσον αφορά την ουσία που λες, έχω ακούσει και εγώ για κάποια περιστατικά αλλά για ανθρώπους που πήγαν σε φαρμακείο και πήραν από μόνοι τους κάποια προιόντα που κυκλοφορούν και τάχα κάνουν λεύκανση, όχι από ιατρό.
Δεν παιζει ρολο η μεθοδος. Η ουσια ειναι η ιδια και για τις 2.

Σε ατομα που εχουν "λερωσει" αρκετα τα δοντια τους, το αποτελεσμα ειναι πιο εμφανες.

Παράθεση

hamsteraki

Δραστήριο Μέλος

H hamsteraki έγραψε στις 13:53, 02-08-07:

Τοτε λες τα τελευταια χρονια, εντελως ξαφνικα, να ασπρισαν τα δοντια του κοσμακη αποτομα ;

Δεν παιζει ρολο η μεθοδος. Η ουσια ειναι η ιδια και για τις 2.

Σε ατομα που εχουν "λερωσει" αρκετα τα δοντια τους, το αποτελεσμα ειναι πιο εμφανες.
Τα πολύυ λευκά δόντια είναι πορσελάνινα και οχι από λεύκανση

Παράθεση

Lorien

Επιφανές Μέλος

O Lorien έγραψε στις 14:32, 02-08-07:

Καλα εκεινα ειναι φακοι , δεν ειναι δοντια

Παράθεση

hamsteraki

Δραστήριο Μέλος

H hamsteraki έγραψε στις 14:34, 02-08-07:

Καλα εκεινα ειναι φακοι , δεν ειναι δοντια

Παράθεση

Jason93 (Ιάσων)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Jason93
Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 203 μηνύματα.

O Jason93 έγραψε στις 16:33, 02-08-07:

Αquafresh αλλά τώρα τελευταία Colgate

Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 07:13, 03-08-07:

Mου το έχει πει ο πατριός μου που είναι οδοντίατρος.. τώρα τι να σου πω!

Παράθεση

zanin

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη zanin
H zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 936 μηνύματα.

H zanin έγραψε στις 12:57, 19-08-07:

και εμένα η οδοντίατρος μου μου έχει πει να μην κάνω λεύκανση γιατί χαλάει το σμάλτο....
επίσης συμφωνώ πως τα πιο κίτρινα δόντια είναι πιο ανθεκτικά... το βλέπω από εμένα και την αδελφή μου...
είμαι 21 ετών και δεν έχω κάνει ακόμα, ευτυχώς, ούτε ένα σφράγισμα και κάτι άσχετο... δεν χρειάζομαι σιδεράκια
αντίθετα η αδελφή μου έχει κάνει ένα κάρο σφραγίσματα παρόλο που έχει πιο άσπρα δόντια

α τι ξέρετε για τις οδοντόπαστες του lidle, plus και dia?

είναι καλές?

Παράθεση

DIMITRIS_

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη DIMITRIS_
Ο DIMITRIS_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

O DIMITRIS_ έγραψε στις 09:31, 03-09-08:

πηρα την καινουρια ΑΙΜ whitening Που υποσχεται στιγμιαια λευκανση αλλα χαιρι δεν ειδα.
εκλεισα ραντεβου για λευκανση.
χτες ειχα την 1η επισκεψη οπου μου εκανε καθαρισμο,φθοριωση και κατι ακομα και σημερα θα παω για την λευκανση!!!

ευχηθειτε μου καλα αποτελεσματαααααααααααααααααααα

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

borat (Γιάννης.-)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη borat
Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ερμιόνη (Αργολίδα). Έχει γράψει 4,524 μηνύματα.

O borat ΖΟΡΤ έγραψε στις 10:28, 03-09-08:

Mια ειδική για τα σιδεράκια που φοράω που μου έδωσε ο ορθοδοντικός.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Tsipouro

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Tsipouro
Ο Tsipouro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 917 μηνύματα.

O Tsipouro έγραψε στις 10:39, 03-09-08:

Εκείνες τις θεικές οδοντόκρεμες με γεύσεις της Colgate!

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ophelia (Μάρα)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Ophelia
H Μάρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 786 μηνύματα.

H Ophelia έγραψε στις 10:41, 03-09-08:

Αρχική Δημοσίευση από borat
Mια ειδική για τα σιδεράκια που φοράω που μου έδωσε ο ορθοδοντικός.
Aχχχχχχχχχχχχ τι μου θύμισες!! Όταν φόραγα σιδεράκια μου είχε δώσει ο ορθοδοντικός μια που μύριζε βατόμουρο-μέντα...τι ωραία που ήταν!!! Υπάρχει ακόμα;;

Τώρα πήρα αυτήν την aquafresh με την αντλία που διαφημίζουν αλλά δεν μου πολύ αρέσει!! Γενικά πάντως ότι βρώ βάζω...

Παράθεση

e-sofia (Σοφια)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη e-sofia
H Σοφια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών , επαγγέλεται Designer και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 403 μηνύματα.

H e-sofia Προσωπικά εγώ τρελένομαι.......!!!!! έγραψε στις 21:30, 03-09-08:

Colgate σταθερά, αξία....

Παράθεση

underwater

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη underwater
H underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,498 μηνύματα.

H underwater έγραψε στις 22:10, 03-09-08:

Colgate Herbal! Για την γεύση κυρίως.

Παράθεση

Noisette (Φωτεινός Θάλαμος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Noisette
H Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης . Έχει γράψει 2,647 μηνύματα.

H Noisette Love is our resistance. έγραψε στις 14:39, 06-02-10:

Οποια βρω μπροστα μου!!!

Ωστοσο απο τις αγαπημενες μου ειναι μια κιτρινη με γευση λεμονι!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Lost_Prophet

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Lost_Prophet
Ο Lost_Prophet αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 67 μηνύματα.

O Lost_Prophet έγραψε στις 14:45, 06-02-10:

AIM White NOW. Με άλλες οδοντόκρεμες δεν έχω δει την διαφορά η AIM White NOW με βοήθησε αρκετά στην γρήγορη λεύκανση των δοντιών μου.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

teol20

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη teol20
Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 9,467 μηνύματα.

O teol20 αφού χασμουρήθηκε έγραψε στις 15:06, 06-02-10:

AIM White NOW χρησιμοποιούσα αλλα μου υποχωρησαν τα ουλα και την αλλαξα.
Τωρα οποια νά ναι...

Παράθεση

Lost_Prophet

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο Lost_Prophet αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 67 μηνύματα.

O Lost_Prophet έγραψε στις 15:30, 06-02-10:

Αρχική Δημοσίευση από teol20
AIM White NOW χρησιμοποιούσα αλλα μου υποχωρησαν τα ουλα και την αλλαξα.
Τωρα οποια νά ναι...
Πλάκα κάνεις;;;!

Παράθεση

teol20

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη teol20
Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 9,467 μηνύματα.

O teol20 αφού χασμουρήθηκε έγραψε στις 15:32, 06-02-10:

Oχι.
Αφου ειχα ρωτησει και τον οδοντιατρο και μου πε να την αλλάξω γιατι μπορει να με πειραζει καποιο συστατικο της.

Παράθεση

Lost_Prophet

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O Lost_Prophet έγραψε στις 15:41, 06-02-10:

Αρχική Δημοσίευση από teol20
Oχι.
Αφου ειχα ρωτησει και τον οδοντιατρο και μου πε να την αλλάξω γιατι μπορει να με πειραζει καποιο συστατικο της.
ΑΑΑΑΑΑ Θα ρωτήσω και τον δικό μου τώρα με έβαλες σε υποψίες...
εγώ την χρησιμοποιώ αρκετό καιρό και μόνο βελτίωση βλέπω.
Ευχαριστώ πάντως για την ενημέρωση μου έκανες την καρδιά
περιβόλι.

Παράθεση

woochoogirl (Αλεξάνδρα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη woochoogirl
H Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,796 μηνύματα.

H woochoogirl που βρίσκεται πολύ μακριά... έγραψε στις 15:51, 06-02-10:

Αν δεν σε πειράζει δεν είναι απαραίτητα κακή. Εγώ γενικά έχω πρόβλημα με τις Colgate. Δεν ξέρω τι στο καλό έχουν μέσα, αλλά μου διαλύουν τα δόντια, οι ρίζες γίνονται υπερευαίσθητες σε κρύο, ζεστό, γλυκό. Κατά τα άλλα Aim για ευαίσθητα δόντια δε με έχει πειράξει ποτέ

Παράθεση

love_angel (vik-vik!)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη love_angel
H vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών , επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 4,571 μηνύματα.

H love_angel is addicted to love!♥ έγραψε στις 03:55, 25-03-10:

Παράθεση

Ceres Victoria

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Ceres Victoria
H Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,717 μηνύματα.

H Ceres Victoria censored έγραψε στις 08:54, 25-03-10:

η colgate δεν μ'αρεσει καθολου, ουτε στην υφη ουτε στην γευση. Γενικα σιχαινομαι τις οδοντοκρεμες με γευση μεντα και γενικα αυτες που "καινε" υπερβολικα πολυ. Μ' αρεσει η crest pro health (night) η οποια παρολο που εχει γευση μεντας ειναι πιο μαλακη η γευση και δεν καιει. Εχω την εντυπωση οτι καθαριζει τα δοντια καλυτερα απο οτι η colgate Το ιδανικοτερο θα ηταν να χρησιμοποιουσα την crest pro health με γευση κανελα, αλλα δυστυχως μου προκαλει αλλεργια και μου κοκκινιζει η επιδερμιδα γυρω απο το στομα

Παράθεση

self-instructive depressing

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη self-instructive depressing
Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,954 μηνύματα.

O self-instructive depressing έγραψε στις 13:11, 15-05-10:

ποια οδοντόκρεμα χρησιμοποιείτε ;
αυτή του τελευταίου ξενοδοχείου που πήγα

Παράθεση

Himela

e-steki Moderator

Το avatar του χρήστη Himela
H Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών , επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,280 μηνύματα.

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε στις 13:22, 15-05-10:

Διάβασα "ποια οδοντόβουρτσα χρησιμοποιείτε;" και καθόμουν και σκεφτόμουν το χρώμα της δικής μου για να απαντήσω.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Άγγελος
Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,663 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε στις 15:08, 15-05-10:

τις ανωνυμες του aldi -lidl...
πολυ φτηνες και κανουν μια χαρα τη δουλεια τους...εχουν και φθοριο και δεν δημιουργουν κανενα προβλημα..

Παράθεση

Jimmaki (Δήμητρα)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Jimmaki
H Δήμητρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών , επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 63 μηνύματα.

H Jimmaki έγραψε στις 20:11, 16-06-10:

βασικα οτι να'ναι ποτε δεν εδωσα σημασια στην οδοντοβουρτσα ,να τα πλενεις αυτο μετραει

Παράθεση

Jimmaki (Δήμητρα)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Jimmaki
H Δήμητρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών , επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 63 μηνύματα.

H Jimmaki έγραψε στις 20:12, 16-06-10:

οπα λαθος οδοντοκρεμα ενοω....

Παράθεση

AntziWin (Κουφό Χρυσόψαρο)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη AntziWin
H Κουφό Χρυσόψαρο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 660 μηνύματα.

H AntziWin έγραψε στις 20:58, 16-06-10:

ΑΙΜ φυσικα!!Εχω δοκιμασει παρα πολλες σχεδον ολες και δεν μου πολυ αρεσαν!!Ειδηκα η colgate πιστευω οτι ειναι χαλια!!!

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους