Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 77,680 εγγεγραμμένα μέλη και 3,028,366 μηνύματα σε 91,609 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 941 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki.

Εγγραφή Βοήθεια

Ποιο θεωρείτε κατάλληλο ύψος για τον/τη σύντροφό σας;

Τι ύψος έχετε;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 290)
Μέχρι 1.50
6
2,07%
1.51-1.65
54
18,62%
1.66-1.75
101
34,83%
1.76-1.80
42
14,48%
1.81-1.85
42
14,48%
1.86-1.90
21
7,24%
1.91-1.95
13
4,48%
1.96+
11
3,79%

Conceicao (Δημήτρης)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Conceicao
Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 88 μηνύματα.

O Conceicao έγραψε στις 18:18, 26-01-09:

Γραψτε το καταλληλο υψος που πιστευετε οτι πρεπει να εχει ενας αντρας/μια γυναικα και ποσο ψηλος θελετε να ειναι ο συντροφος σας.....!!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

fantasmenos (Διαταραγμένη Προσωπικότητα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη fantasmenos
H Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών , επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,318 μηνύματα.

H fantasmenos γεννημένος να λέει σοφά πράγματα έγραψε στις 18:34, 26-01-09:

1 m 69,657 cm (χωρίς παπούτσια) Η λεπτομέρεια κάνει τους πρωταθλητές

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

41 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Επιμηθέας

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Επιμηθέας
Ο Επιμηθέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 271 μηνύματα.

O Επιμηθέας έγραψε στις 18:51, 26-01-09:

Στην άρση βαρών 1.50-1.60 στο μπάσκετ 2.10-2.20

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Lorien

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Lorien
Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 4,380 μηνύματα.

O Lorien έγραψε στις 18:59, 26-01-09:

Αναλογως για που το χρειαζεται. Γενικα στη ζωη μια μεση κατασταση ειναι παντα καλυτερη. Δλδ για τον ανδρα πχ 1.75-1.95m για την γυναικα...ε 1.60-1.75 ας πουμε.

Για κοπελα μου, μονο οι ακραιες καταστασεις θα με χαλουσαν καπως. Δλδ <1.40 (πινεζα), ή πχ αισθητα πιο ψηλη απο μενα, πχ 1.95+

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

borat (Γιάννης.-)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη borat
Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών , επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ερμιόνη (Αργολίδα). Έχει γράψει 4,546 μηνύματα.

O borat ΖΟΡΤ έγραψε στις 19:13, 26-01-09:

1,95 cm βρε συ λόριεν δεν είναι και μέση κατάσταση στον άνδρα.

9 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Neraida
H Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,924 μηνύματα.

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 19:22, 26-01-09:

Πες τα ρε Μπορατ...Εαν οντως το 1,95 ειναι μια μεση κατασταση, τοτε ο πολυ ψηλος ποσο πρεπει να ειναι?!

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Lorien

Επιφανές Μέλος

O Lorien έγραψε στις 19:27, 26-01-09:

Ε ουτε το 150 ειναι μεση κατασταση για τον ανδρα. Εβαλα ενα φασμα, με βαση τι ειναι πρακτικο στη ζωη. Πιο πανω αρχιζεις να μη χωρας στα μισα αυτοκινητα

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Conceicao (Δημήτρης)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Conceicao
Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 88 μηνύματα.

O Conceicao έγραψε στις 19:45, 26-01-09:

Εγω παντως που ειμαι και 1.93 δν μπορω να πω οτι εχω ιδιαιτερα προβληματα στην καθημερινοτητα......

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Noisette (Φωτεινός Θάλαμος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Noisette
H Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης . Έχει γράψει 2,948 μηνύματα.

H Noisette Love is our resistance. έγραψε στις 20:47, 26-01-09:

Αρχική Δημοσίευση από Lorien
Ε ουτε το 150 ειναι μεση κατασταση για τον ανδρα. Εβαλα ενα φασμα, με βαση τι ειναι πρακτικο στη ζωη. Πιο πανω αρχιζεις να μη χωρας στα μισα αυτοκινητα
σορρυ κιολας αλλα στα πισω καθισματα δυσκολευομαι μεχρι και εγω να κατσω αν το αυτοκινητο ειναι χαμηλο...που ειμαι 1.75

Για μενα ενας αντρας πρεπει να εχει υψος απο 1.85-1.95, ενω μια γυναικα απο 1.60-1.75

-3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

pote ksana (Ούφ!)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη pote ksana
H Ούφ! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 205 μηνύματα.

H pote ksana έγραψε στις 21:09, 26-01-09:

Για μια γυναίκα το 1.65 είναι μια χαρά. Δεν συμφωνώ οτι το ύψος προσθέτει σε μια γυναίκα.
Αντίθετα ο άντρας θα 'πρέπει' να μας σκάει 1-2 κεφάλια. Άρα 1.75 ή παραπάνω.. Χωρίς λόγο. Είναι θέμα εικόνας στο μυαλό..

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Φοίβος

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Φοίβος
Ο Φοίβος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 68 μηνύματα.

O Φοίβος έγραψε στις 21:46, 26-01-09:

Θα έλεγα 1.60 ( όσο εγώ ) ή λίγο πιο κοντή! Αλλά με ανάλογο σώμα, όχι σωματική διάπλαση νάνου
Αλλά αυτό πραγματικά είναι ένα από τα τελευταία πράγματα που κοιτάω σε μια γυναίκα (καλά, εκτός αν είναι 1.30- ή 1.80+ ).

Δεν θεωρώ πλεονέκτημα να είναι ψηλή η κοπέλα όπως έχει καταντήσει το στερεότυπο της όμορφης γυναίκας.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Rosstrobon (Τανάσης)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Rosstrobon
Ο Τανάσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 120 μηνύματα.

O Rosstrobon έγραψε στις 22:53, 26-01-09:

Για εμενα που ειμαι 1.95 μια γυναικα γυρω στο 1.75 και πανω είναι μια χαρα

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Rempeskes

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Rempeskes
Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Hair stylist . Έχει γράψει 5,635 μηνύματα.

O Rempeskes έγραψε στις 13:30, 27-01-09:

ποσο ψηλος θελετε να ειναι ο συντροφος σας.....!!

...Τόσο ψηλή, ώστε να έχει τα πόδια γερά στη γή, και το κεφάλι χωμένο στα σύννεφα.

30 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Valder (Λυκούργος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Valder
Ο Λυκούργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 3,686 μηνύματα.

O Valder απορροφημένος στο επίχρυσο τουλάτε του έγραψε στις 14:44, 27-01-09:

Αρχική Δημοσίευση από Rempeskes
...Τόσο ψηλή, ώστε να έχει τα πόδια γερά στη γή, και το κεφάλι χωμένο στα σύννεφα.
Ρεμπυ κατάλαβα ποιά ψάχνεις αλλά άστο... Πάει η μαγική φασολιά!!! Την έκοψε ο βλαχο-Τζάκ αφότου έκανε πλιάτσικο για χρυσά αυγά στον πωπό της χήνας (ή απ' όπου τα βγαζε η ρημάδω), μην την ονειρεύεσαι!

13 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

bunny217 (Ποιός Ξέρει???)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη bunny217
H Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 1,607 μηνύματα.

H bunny217 Περίεργα συναισθήματα έγραψε στις 14:56, 27-01-09:

εγω πιστεύω οτι για τον καθένα το κατάλληλο ύψος ειναι ανάλογο του δικού του και τι εννοώ, εγω ειμαι 1,80 και το καταλληλο υψος για εναν αντρα θεωρω οτι ειναι τουλαχιστον 1,83
ενω μια φιλη μου που ειναι 1,53 το μεγιστο που θελει σε εναν αντρα ειναι το πολύ 1,80 και αυτο με το ζορι.

Παράθεση

underwater

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη underwater
H underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,499 μηνύματα.

H underwater έγραψε στις 15:02, 27-01-09:

Εγώ όλα τα σφάζω όλα τα μαχαιρώνω. Είμαι 1.65 αλλά φοράω πάντα λίγο τακούνι, οπότε έχω υπάρξει με κοντούληδες 1.67-1.72 κι όταν βγαίναμε τους πέρναγα. Αλλά αφού δεν τους πείραζε δεν ενοχλούμουν. 'Εχω υπάρξει και με τύπους 1.80-1.85 και στην αρχή μου φαίνονταν γίγαντες, αλλά δεν με πείραζε. Πάντως το ιδανικό ύψος για ''ταίριασμα'' σωμάτων για κάποια στο ύψος μου είναι 1.72-1.80 το πολύ.

Παράθεση

escaflowne

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη escaflowne
Ο escaflowne αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 17 μηνύματα.

O escaflowne “using no way as a way" έγραψε στις 15:10, 27-01-09:

Για μένα εάν η κοπελα είναι ωραία το ύψος το ξεχνάω αλλα παρόοοολα αυτα!
Είμαι 1.85 και πιστεύω πως 1.65 και πανω ειναι μια χαρά...πιο κάτω φενεται κάπως περιεργο

-2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 15:14, 27-01-09:

Αυτο που εχω δει παντως ειναι οτι κυριως οι γυναικες δινουν μεγαλη σημασια στο υψος του αλλου...και τις αρκετες φορες αποτελει και το βασικοτερο κριτηριο στο θεμα εμφανισης...
Βεβαια, περι ορεξεως κολοκυθοπιτα!

Παράθεση

roumana (Εμμα)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη roumana
H Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών , επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.

H roumana (Hipmama) έγραψε στις 15:44, 27-01-09:

Αρχική Δημοσίευση από Neraida
Αυτο που εχω δει παντως ειναι οτι κυριως οι γυναικες δινουν μεγαλη σημασια στο υψος του αλλου...
Μάλλον έτσι είναι...
Δεν με έλκυαν ποτέ οι πιο κοντοί μου.

Για μένα, το κατάλληλο ύψος δεν έχει αριθμούς αλλά εικόνα. Ο άντρας πιο ψηλός από τη γυναίκα… αλλά όπως είπε μια ψυχή…"περι ορεξεως κολοκυθοπιτα!"

Παράθεση

borat (Γιάννης.-)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη borat
Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών , επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ερμιόνη (Αργολίδα). Έχει γράψει 4,546 μηνύματα.

O borat ΖΟΡΤ έγραψε στις 15:58, 27-01-09:

Αρχική Δημοσίευση από roumana
Δεν με έλκυαν ποτέ οι πιο κοντοί μου.
Πρέπει να γνωριστούμε εμείς.

Παράθεση

escaflowne

Νεοφερμένος

Ο escaflowne αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 17 μηνύματα.

O escaflowne “using no way as a way" έγραψε στις 16:08, 27-01-09:

Αρχική Δημοσίευση από borat
Πρέπει να γνωριστούμε εμείς.
Τσοοοοοούπ! να και το "μπάσιμο"

Παράθεση

love_angel (vik-vik!)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη love_angel
H vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών , επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 5,104 μηνύματα.

H love_angel is addicted to love!♥ έγραψε στις 04:58, 29-01-09:

μαρεσουν οι ψηλοι... οσο πιο ψηλος τοσο το καλυτερο!αν κ γω ειμαι μετρια.... μολις 1,68 οταν ο αντρας ξεπερναει το 1,90... εδω ειμαστε:d

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Lorien

Επιφανές Μέλος

O Lorien έγραψε στις 05:12, 29-01-09:

Αυτο που εχω δει παντως ειναι οτι κυριως οι γυναικες δινουν μεγαλη σημασια στο υψος του αλλου...και τις αρκετες φορες αποτελει και το βασικοτερο κριτηριο στο θεμα εμφανισης...
Βεβαια, περι ορεξεως κολοκυθοπιτα!
Ακριβως. Σε κανει να σκεφτεσαι...Ενω δε δινετε την ιδια σημασια στην ομορφια του αντρα, δινετε στο υψος. Αυτό μυριζει κατι απο αρχεγκεφαλο, οπου το πιο ογκωδες ζωο δινει ενα υποσυνειδητο αισθημα ασφαλειας/θαυμασμου. Φυσικα και ενας κοντος μπορει να τα δωσει αυτα, απλά το αρχικο αισθημα το δινει αυτοματως ενας ψηλος. Εστω για λιγο (γιατι μπορει να ειναι και φλωρος τελικα )

6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

escaflowne

Νεοφερμένος

O escaflowne “using no way as a way" έγραψε στις 08:22, 29-01-09:

Αρχική Δημοσίευση από love_angel
μαρεσουν οι ψηλοι... οσο πιο ψηλος τοσο το καλυτερο!αν κ γω ειμαι μετρια.... μολις 1,68 οταν ο αντρας ξεπερναει το 1,90... εδω ειμαστε:d
Kαι έτσι πρεπει!
ΕΕΕτσι!!!Θελουμε οι ψηλοί όλο τον γυναικίο πλυθησμό με το μέρος μας!!!

Παράθεση

epote

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη epote
Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,414 μηνύματα.

O epote ) έγραψε στις 13:43, 29-01-09:

Αυτό μυριζει κατι απο αρχεγκεφαλο, οπου το πιο ογκωδες ζωο δινει ενα υποσυνειδητο αισθημα ασφαλειας/θαυμασμου.
ναι αλλα μην τους πεις ευθεως οτι θελουν το αρσενικο να τις "κυριαρχει" θα πεσουν να σε φανε

Παράθεση

QsLv

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη QsLv
Ο QsLv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 559 μηνύματα.

O QsLv σε ύφεση έγραψε στις 14:01, 29-01-09:

Αρχική Δημοσίευση από Lorien
Ακριβως. Σε κανει να σκεφτεσαι...Ενω δε δινετε την ιδια σημασια στην ομορφια του αντρα, δινετε στο υψος. Αυτό μυριζει κατι απο αρχεγκεφαλο, οπου το πιο ογκωδες ζωο δινει ενα υποσυνειδητο αισθημα ασφαλειας/θαυμασμου. Φυσικα και ενας κοντος μπορει να τα δωσει αυτα, απλά το αρχικο αισθημα το δινει αυτοματως ενας ψηλος. Εστω για λιγο (γιατι μπορει να ειναι και φλωρος τελικα )
Αρχική Δημοσίευση από epote
ναι αλλα μην τους πεις ευθεως οτι θελουν το αρσενικο να τις "κυριαρχει" θα πεσουν να σε φανε
Εμένα, πάλι, οι ψηλοί μου δημιουργούν ένα υποσυνείδητο αίσθημα σκιερότητος και οπτικού περιορισμού. Και δει στο λεωφορείο ή σε ουρές.

Έχω αμαρτήσει, Κύριοι, ελεήσατε εμέ το γύναιο, αφ'ής στιγμής σας δίδεται η αρχήν η ρώμη τε.

9 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Idril

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Idril
H Idril αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 530 μηνύματα.

H Idril (in a world of magnets but no miracles) έγραψε στις 15:42, 29-01-09:

Αρχική Δημοσίευση από epote
τελικα και εμεις οι κοντοι εχουμε ελπιδες λοιπων εμπρος για την QsLv
Εσύ ειδικά δεν έχεις ανάγκη, είτε κοντός είτε ψηλός είτε ωραίος είτε άσχημος, πετάς τη δήλωση για εκείνη την vinnerie με τα αξιοπρεπή ποτήρια και τρέχουν όλες αμέσως! (να φύγουν μακριά σου...)

Παράθεση

Resident Evil

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Resident Evil
H Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,058 μηνύματα.

H Resident Evil (δρυός πεσούσης πας ανήρ ξυλευεται) έγραψε στις 15:42, 29-01-09:

Να απαντήσω σοβαρά? χμμμ... ας απαντήσω (not)

Με δεδομένο ότι ο πιο κοντός σύντροφος που είχα ποτέ ήταν 1.63 και ο πιο ψηλός>2 μέτρα, θα έλεγα ότι θα ήθελα ο σύντροφος μου να έχει κάτω όριο τα...αγαπημένα μου παπούτσια (ήτοι 1.58 (που είμαι εγώ)+7 πόντοι (τακούνι που έχουν τα εν λόγω παπούτσια)=1.65)

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Resident Evil : 29-01-09 στις 16:13.
Παράθεση

ΛΑΡΑ7427

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη ΛΑΡΑ7427
H ΛΑΡΑ7427 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 83 μηνύματα.

H ΛΑΡΑ7427 έγραψε στις 16:09, 29-01-09:

Είμαι 1.75, τακούνι δεν μπορώ να βάλω, πρέπει να έχω το ανάλογο ύψος δίπλα μου. Δε ξέρω γιατί μερικές φορές "τραβάω" τους κοντούς. Μ αρέσει να υπάρχει ισοροπία.

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Γίδι
H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,359 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 16:18, 29-01-09:

Αρχική Δημοσίευση από Conceicao
Γραψτε το καταλληλο υψος που πιστευετε οτι πρεπει να εχει ενας αντρας/μια γυναικα και ποσο ψηλος θελετε να ειναι ο συντροφος σας.....!!
Εμ. 1.80 είναι μίνιμουμ. Για να νιώθω ότι είναι πιο "χούα" από μένα.
Και, ξέρω 'γω, πού και πού θέλω να μπορώ να βάλω τακούνι, έστω αν μετά από μισή ώρα καταλήγω ξυπόλυτη γκρινιάζοντας για τους κάλους.

Αρχική Δημοσίευση από ΛΑΡΑ
Είμαι 1.75, τακούνι δεν μπορώ να βάλω, πρέπει να έχω το ανάλογο ύψος δίπλα μου. Δε ξέρω γιατί μερικές φορές "τραβάω" τους κοντούς. Μ αρέσει να υπάρχει ισοροπία.
Γιατί όχι;

Παράθεση

e-sofia (Σοφια)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη e-sofia
H Σοφια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών , επαγγέλεται Designer και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 402 μηνύματα.

H e-sofia Προσωπικά εγώ τρελένομαι.......!!!!! έγραψε στις 12:27, 14-03-09:

1.80 αυτός 1.48 εγώ....

Είμαστε μια χαρά.... πάντα μου άρεσαν οι ψηλοί....

Η κουμπάρα πως θα κάνει αυτό με τα στέφανα δεν ξέρω αλλά θα τα καταφέρει λεει...

Παράθεση

Kolokythi

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Kolokythi
H Kolokythi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 30 μηνύματα.

H Kolokythi έγραψε στις 12:55, 14-03-09:

Εγώ δεν έχω καθόλου πρότυπα σε αυτό το θέμα. Δεν με απασχολεί καθόλου το ύψος.
Πιο πρακτικά να σας πω πως εγώ είμαι 1.75 και ο 'αγαπητικός' μου 1.65. Αυτό δεν δημιούργησε ποτέ πρόβλημα στην σχέση μας!

Παράθεση

Rempeskes

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Hair stylist . Έχει γράψει 5,635 μηνύματα.

O Rempeskes έγραψε στις 21:50, 16-03-09:

εγώ είμαι 1.75 και ο 'αγαπητικός' μου 1.65. Αυτό δεν δημιούργησε ποτέ πρόβλημα στην σχέση μας!

Αν ήμουν στη θέση του, η αγαπημένη μου ατάκα θα ήταν "μην με κοιτάς εμένα αφ΄ υψηλού"

12 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Katerina Kechaya

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Katerina Kechaya
H Katerina Kechaya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και επαγγέλεται Δημοσιογράφος . Έχει γράψει 67 μηνύματα.

H Katerina Kechaya έγραψε στις 00:55, 17-03-09:

..εγώ είμαι 1.68 και νόμιζα ότι ήμουν και ψηλή (τρομάρα μου!!).
Προσφάτως πέρασε από δίπλα μου, μια κοπέλα γύρω στο 1.85 και χάζεψα.
Ομολογώ ότι μου άρεσε.
Για άντρα το ιδανικό.. περίπου 1.90 ψηφίζω!

Παράθεση

Rempeskes

Αποκλεισμένος χρήστης

O Rempeskes έγραψε στις 13:13, 17-03-09:

...Σε πειράζει το τακούνι σε έναν άντρα;

8 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

kalypso (lily allen)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη kalypso
H lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών , επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,764 μηνύματα.

H kalypso έγραψε στις 15:07, 17-03-09:

Αρχική Δημοσίευση από Pastel
..εγώ είμαι 1.68 και νόμιζα ότι ήμουν και ψηλή (τρομάρα μου!!).
Προσφάτως πέρασε από δίπλα μου, μια κοπέλα γύρω στο 1.85 και χάζεψα.
Ομολογώ ότι μου άρεσε.
1.69 speaking, και νόμιζα κι εγώ ότι είμαι ψηλή
μέχρι που είδα κάποιες (πολύ) ψηλότερες. Αλλά μ αρέσει όπως είμαι, δε μπορώ να πω

Ιδανικό ύψος για άντρα: Να μη χρειάζεται σκαλοπατάκι για να είμαστε στο ίδιο ύψος! τα άλλα παλεύονται

Παράθεση

Niyia

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Niyia
H Niyia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Χορευτής . Έχει γράψει 680 μηνύματα.

H Niyia έγραψε στις 18:00, 17-03-09:

Αρχική Δημοσίευση από kalypso
...
Ιδανικό ύψος για άντρα: Να μη χρειάζεται σκαλοπατάκι για να είμαστε στο ίδιο ύψος! τα άλλα παλεύονται
Για μένα πάλι, γτ τα σκαλοπατάκια θεωρούνται σχεδόν πάντα δεδομένα?

Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 18:42, 17-03-09:

Αρχική Δημοσίευση από Niyia
Για μένα πάλι, γτ τα σκαλοπατάκια θεωρούνται σχεδόν πάντα δεδομένα?
Υπαρχει λυση!
Κοβεις αυστηρως τα παρε-δωσε με ατομα 1.80 και ανω!!

Παράθεση

anda (Τρελή κι Αλλοπαρμένη...!!!)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη anda
H Τρελή κι Αλλοπαρμένη...!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 42 μηνύματα.

H anda έγραψε στις 19:11, 17-03-09:

Ας πάρω και γω θέση στο εν λόγω θέμα!!(πωωωωω, πώς τα λέω έτσι η άτιμη??)
Που λέτε εγώ είμαι 1.69(ούτε ψηλή δηλ. ούτε κοντή), θεωρώ πως για μένα ένας άντρας 1.75-1.85 θα ήταν το τέλειο (για να μπορώ να βάλω και το 12ποντο μου βρε αδερφέ!). Έλα μου όμως που ο φίλος μου είναι στο ύψος μου...Στην αρχή, για να είμαι ειλικρινής, με πείραζε γιατί τα τακούνια τα λατρεύω και όπως και να το κάνουμε αν βάλω 10ποντη γόβα, σαν τον ψηλό και τον κοντό θα μαστε(!!), αλλά μετά το καλοσκέφτηκα και βρήκα τη λύση: μαζί του παπουτσάκι με χαμηλό τακουνάκι(είναι και πιο άνετα) και με τις φίλες τα στιλέτα δολοφόνους!!

Παράθεση

Μελιώ (-Το Νου Σου Στην- Αμέλεια)

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Μελιώ
H -Το Νου Σου Στην- Αμέλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 548 μηνύματα.

H Μελιώ το παπί έκανε πιπί στο Μισισιπή και έγραψε στις 00:52, 18-03-09:

Καλέ τι ευγονική είναι αυτή εδώ μέσα , τι ύψη δυσθεόρατα είναι αυτά που διαβάζω πως έχετε όλοι σας και μάλιστα θεωρείτε τους εαυτούς σας κοντούς . . δηλαδή τι να πούμε κι εμείς που είμεθα μινιόν , μικροκαμωμένες και δεν πίναμε το γάλα μας – γιατί είχε πέτσαααα – μπλιαχ ,
Και τα τακούνια γιατί υπάρχουν δηλαδής ????
Πάντως βρήκα εδώ μέσα κάποιον που του ρίχνω στο ύψος Σοφία σε έφαγα σου ρίχνω ίσαμε καμιά 10αρια ( περίπου ) πόντους .
Η αλήθεια είναι πως παρά το χαμηλό μου ανάστημα παραδόξως είχα πάντα σχέσεις με πολύ ψηλούς άντρες άνω του 1.80 και βάλε , όχι ότι είχα ποτέ ιδαίτερη προτίμηση μα τι είναι ο άντρας δηλαδής ρετάλι να το πάρεις με το μέτρο ???
Δεν με νοιάζει ύψος , δεν με νοιάζει βάρος , δεν με νοιάζει τι ψωμί δεν με νοιάζει τι τυρί .. ουπς σόρυ με έχει πιάσει η βραδυνή μου ..

Σαφώς και θαυμάζω βέβαια το κάλλος το οποίο συνήθως συνοδεύεται με ένα ευπρεπές ανάστημα που όσο να πεις " επιβάλεται " στο χώρο , αλλά δεν θεωρώ πως είναι και ο λόγος που θα με οδηγήσει να κάνω σχέση με κάποιον .Γιατί τι να το κάμεις το κάλλος αν συνοδεύεται με κάλο ???
Υγ : Μην προσπαθήσει να με παρηγορήσει κανείς με τη γνωστή ατάκα περί μικρών μπουκαλιών και ακριβών αρωμάτων γιατί και τα δηλητήρια επίσης σε μικρά φυαλίδια μπαίνουν ( και μ' αρέσειιιιιι )

Παράθεση

action-man

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη action-man
Ο action-man αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 8 μηνύματα.

O action-man έγραψε στις 22:59, 31-08-09:

σημερα σκεφτομουν θεμα για ενα καινουριο ποστ και μου ηρθε το εξης..απευθυνομαι σε κοπελες..επειδη ειμαι 1,92,τελικα το υψος παιζει ρολο;.κι αν ναι,θετικο η αρνητικο του στυλ "πως θα κυκλοφορω εγω μ'αυτον;"..γραψτε τη γνωμη σας,ετσι για πλακα..

Παράθεση

Heptamer (von Sentonof!)

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Heptamer
Ο von Sentonof! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 49 ετών , επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 524 μηνύματα.

O Heptamer von Sentonof έγραψε στις 09:49, 01-09-09:

Αρχική Δημοσίευση από action-man
σημερα σκεφτομουν θεμα για ενα καινουριο ποστ και μου ηρθε το εξης..απευθυνομαι σε κοπελες..επειδη ειμαι 1,92,τελικα το υψος παιζει ρολο;.κι αν ναι,θετικο η αρνητικο του στυλ "πως θα κυκλοφορω εγω μ'αυτον;"..γραψτε τη γνωμη σας,ετσι για πλακα..
Παίζει ρόλο - για όλες ανεξαρτήτως τις γυναικες!

Οι οποιες - είτε κοντές,είτε ψηλές - επιδιώκουν ψηλούς άνδρες.

Συνεπώς,δε θα αντιμετωπίσεις πρόβλημα λόγω του ύψους σου!
Το αντίθετο!

Στον αντιποδα,η πλειονότητα των ανδρων δεν εστιάζει στο ύψος της γυναικας. Αλλα ειναι τα κύρια ζητούμενα τους. Εξάλλου,πρεπει ο άνδρας να νιώθει και προστατευτικός - αρα εχει και μια βαση μια προτιμησή του σε μετριου υψους γυναικες.

Η γυναίκα εστιάζει πιο πολύ στο ύψος του άνδρα,καθοτι αυτο σημαίνει περισσότερο "όγκο" / εκτόπισμα - αρα και πιο πολύ προστασία.

Ολα καθαρα υποσυνείδητα,στα πλαίσια της επιλογής.

Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 10:10, 01-09-09:

Αρχική Δημοσίευση από Heptamer

Η γυναίκα εστιάζει πιο πολύ στο ύψος του άνδρα,καθοτι αυτο σημαίνει περισσότερο "όγκο" / εκτόπισμα - αρα και πιο πολύ προστασία.
Ναι οκ, αλλα υπαρχουν εκτοπισματα και εκτοπισματα...
Τον ανδρα 1,92 για παραδειγμα, θα πρεπει να τον βλεφαριαζω ανεβασμενη σε σκαμνι...
Προσωπικα προτιμω εκεινους που το εκτοπισμα τους δεν ξεπερναει σε υψος το 1,85...

Παράθεση

Heptamer (von Sentonof!)

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο von Sentonof! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 49 ετών , επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 524 μηνύματα.

O Heptamer von Sentonof έγραψε στις 11:05, 01-09-09:

Ναι οκ, αλλα υπαρχουν εκτοπισματα και εκτοπισματα...
Τον ανδρα 1,92 για παραδειγμα, θα πρεπει να τον βλεφαριαζω ανεβασμενη σε σκαμνι...
Προσωπικα προτιμω εκεινους που το εκτοπισμα τους δεν ξεπερναει σε υψος το 1,85...
Προφανώς,δινεις περισσότερη σημασία στη (δυσ)αρμονία των υψών - ουσα πιθανόν μετριου ύψους -,εξ ου και προτιμάς υψος <1,85.

Δεν κανουν ομως όλες το ίδιο - ανεξαρτήτως ύψους!

Για τις περισσότερες ισχύει απλά: Οσο πιο ψηλός,τόσο πιο καλός!

Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 12:32, 01-09-09:

Για τις περισσότερες ισχύει απλά: Οσο πιο ψηλός,τόσο πιο καλός!
Τι λες?
Και πως το γνωριζεις αυτο?
Υπαρχει καποια ερευνα επ αυτου? Ή στηριζεις το συμπερασμα σου σε προσωπικες σου εμπειριες?

Παράθεση

self-instructive depressing

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη self-instructive depressing
Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,956 μηνύματα.

O self-instructive depressing έγραψε στις 12:37, 01-09-09:

είδε πολλές γυναίκες να φωτογραφίζουνε με θαυμασμό επιβλητικά αγάλματα

Παράθεση

Heptamer (von Sentonof!)

Πολύ δραστήριο μέλος

O Heptamer von Sentonof έγραψε στις 12:41, 01-09-09:

Τι λες?
Και πως το γνωριζεις αυτο?
Υπαρχει καποια ερευνα επ αυτου? Ή στηριζεις το συμπερασμα σου σε προσωπικες σου εμπειριες?
To δεύτερο!

Αλλά και το διαδίκτυο με επιβεβαιώνει: σε πολλά φορουμικά γυναικεια προφίλ (ειτε κοντών,ειτε ψηλών γυναικών),ο ιδανικός ανδρας παραμένει σταθερά ...ψηλός!

Ερευνα δε γνωριζω αν υπαρχει. Θα ήταν ωστόσο ενδιαφέρουσα,να υπηρχε.

Φρονώ,θα με επιβεβαίωνε!

Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 12:46, 01-09-09:

To δεύτερο!

Ερευνα δε γνωριζω αν υπαρχει. Θα ήταν ωστόσο ενδιαφέρουσα,να υπηρχε.

Φρονώ,θα με επιβεβαίωνε!
Μπα...Θα σε στενοχωρησω...
Το πολυ πολυ να εδειχνε οτι η πλειοψηφια των γυναικων προτιμαει ψηλοτερους ανδρες απο εκεινες και οχι το "οσο πιο ψηλος, τοσο πιο καλος".

7 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Heptamer (von Sentonof!)

Πολύ δραστήριο μέλος

O Heptamer von Sentonof έγραψε στις 13:35, 01-09-09:

Μπα...Θα σε στενοχωρησω...
Το πολυ πολυ να εδειχνε οτι η πλειοψηφια των γυναικων προτιμαει ψηλοτερους ανδρες απο εκεινες και οχι το "οσο πιο ψηλος, τοσο πιο καλος".
Μα δεν αντιλέγει κανεις πως η πλειοψηφία των γυναικών προτιμά ψηλοτερους άνδρες απο εκείνες - για λογους που εξεθεσα. Ειναι κοινός τόπος αυτό.

Το θεμα ειναι πως δεν επιλέγει απλά και γενικά / αόριστα ψηλότερους άνδρες,μα το ιδανικό τους στην πλειονότητα ειναι άνδρες κατά πολύυυυυυ ψηλότεροί τους!

Για παραδειγμα,ο ιδανικός ανδρας μιας γυναικας του 1,60 και μιας γυναικας του 1,75 είναι συνήθως ο ίδιος απο πλευρας υψους,π.χ 1,85.

Το εκάστοτε (ψηλό) ζητούμενο των ψηλων γυναικών οριζει τολμώ να πω και το ζητούμενο των κοντών γυναικών. Δρα ως μέτρο τροπον τινά,ως κατευθυντήρια γραμμή για όλες τις γυναικες.

Παράθεση

vaggelio

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη vaggelio
H vaggelio αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών . Έχει γράψει 84 μηνύματα.

H vaggelio έγραψε στις 00:17, 18-08-11:

Συνήθιζα καιρο τωρα να διαβαζω για πλακα τις συζητησεις σας το βραδυ μετα την σχολη χωρις καν να κανω δικο μου λογαριασμο κ αυτο με ξεκουραζε κ ειχε πλακα. διαβαζα αρκετες απο τις συζητησεις σας μεχρυ που το ματι μου επεσε στο θεμα του υψους. Και επειδη ημουν σιγουρη για το τι θα διαβασω ελεγα να μην μπω αλλα τελικα μπηκα τωρα 2 χρονια αφου το ειχα πρωτο δει. Εμενα με λενε ευαγγελια κ ειμαι 1.80 ακριβως κ ελεγα να μην μπω επειδη τα σχολια θα ηταν αρνητικα αλλα εσεις το παρακανατε.

Αυτα τα παρακατω κ αλλα πολλα μεσα σε μονο 48 σελιδες
  • Αμα ειναι ψηλη δεν μπορω να κανω χαλαρη κουβεντα μαζι της. Νομιζω οτι θα με φαε
  • Koριτσια να ξερετε οτι υπαρχουν πααααρα πολυ εκει εξω που τις κοπελες τις "petit" τις βρισκουν πολυ. . . μα πολυ πιο σεξυ και ερωτικες απο τις διμετρες
  • εγω ειμαι 1.64 και νομιζω πως ειναι το ιδανικο υψος. ουτε πολυ ψηλη για να ειμαι αχαρη
  • οι ψηλες ειναι οι πιο ψυχρες και ατσουμπαλες να το πω ωμα. δεν ξερουν πώς να κουνηθουν
  • και οι περισσοτερες με μεγαλα στηθη επισης ειναι μετριες προς κοντες γυναικες,,το υψος πολλες φορες τραβαει και σβηνει της καμπυλες...
  • 1.68 είμαι αλλά 4-5 ποντάκια θα τα θελα ακόμα-να μην τα θελεις
  • πάντως να ξέρεις ότι το ύψος στη γυναίκα το ύψος περισσότερο ελάττωμα είναι
  • σωστο. . οι πιο καυτες γυναικες παγκοσμιως ειναι 1. 55 το πολυ. .
  • ελα μωρε με τους 2μετρους σιγα τι το ωραιο να εισαι πολυ ψηλος και να ξεχωριζεις απτους αλλους,ασε που οι ψηλοι ανθρωποι οι περισσοτεροι ειναι αχαροι... χωρις παρεξηγησηναι -γλυκε μου καμια παρεξηγηση
  • Ρεεε τα μοντέλα δεν πρέπει να είναι τόσο ψηλά, γιατί είναι άχαρα
  • Γενικά οι ψηλές είναι άχαρες. . ,και στο δρόμο και στο κρεβάτι
  • αχαρες ειναι,,αλλα γιαμοντελα τις θελουνε τουλαχιστον 170,172,,κατωτερο. . -κακως κατα τη γνωμη μου
  • καυτεεεεες-Ωωω ναι! Άρα ας γενικεύσουμε το συμπέρασμα σε όλες τις μικροκαμωμένες!
  • Πότε θα καταλάβετε εσείς οι γυναίκες ότι οι κοντές είναι πιο σεξουαλικές;
  • Οχι, απλά έχω πάει και με ψηλές και στο κρεβάτι είναι κλάφτα Χαράλαμπε. .
  • η ψηλη γυναικα για την παρελαση, η κοντη για το κρεβατι
  • Έχει,περισσοτερες ψηλες λεγονται και αγγουρια ή αχαρες

Μια κοπελα εγραψε 1.78 κ πεταχτηκε ενας κ την ειπε αχαρη χωρις να τη ξερει κ μετα εβαλε φωτο,ηταν κουκλαρα κ το βουλωσε

Τελος παντων εγω ουτε κανενας ανωμαλος γερος που γραφει ειμαι ουτε καμια 1.80 κ 30 κιλα ανορεξικια ουτε υπερβαρη. ειμαι η ευαγγελια παω στα 22 κ δοξα τον θεο τις επιτυχιουλες μου τις εχω. μου λενε οτι ειναι εμφανησημη κ εναι παιδι απο την σχολη 1.95 μου τα ζητησε. Απλα μιλατε για τις ψηλες κοπελες λες κ δεν υπαρχουν η λες κ ειναι εξωγηνοι. Εγω εχω να πω:
  1. Όταν μια κοπελα ειναι ψηλη δεν σημαινει ουτε οτι τρωει ανθρωπους,ουτε οτι ειναι υπερανω και κομπλεξικια ουτε οτι κουβαλαει καμια μεζουρα μαζι της κ αν ο αλλος ειναι πιο κοντος τον απορριπτει
  2. Το υψος δεν ειναι καμια αρρωστια κ αμα σας χαλαει τοσο πολυ μην ανυσηχειται δεν κολαει αυτη η αρρωστεια,στειλτε τις ψηλες στιν σπιναλλογγα

Πλακα ειχε οτι οταν μια κοπελα εγραφε οτι θα ηθελε να ειναι πιο ψηλη τις γραφατε οτι οι κοντουλες ειναι τελειες κ φοβερες κ φανταστηκες, ενω τις ψηλες τις κραζατε κ τις βριζατε,γιατι το παραπανω εγω το θεωρω κραξιμο; Δηλαδη αυτες ειναι οι αποψεις σας;αγαπη κ θαυμασμο εσεις δειχνεται με το υψος; Αποκλειεται δηλ να διαβασει τα σχολια μια ψηλη κοπελα κ να νιωσει ασχημα;οι ψηλοτερες κοπελες δεν εχουν ψυχη νομιζετε; Δεν εχω κανενα προβλημα με τις κοντουλες η κολλητη μου ειναι 1.57 την λατρευω κ ειναι θεα αλλα δεν ειναι δυνατον 47 σελιδες διαβασα τα σχολια 1-1 κ δεν υπηρχε ΟΥΤΕ 1 θετικο σχολιο απο για τις ψηλες γυναικες;γιατι ετσι;η ευγενεια με το υψος παει; Δηλαδη προτιματε να πεθανετε απο το να βγητε με μια ψηλη κοπελα; Και επειδη λεγατε συνεχεια για το ποσες διασημες ειναι ωραιες κ κοντες εγω συμφωνω αλλα ας πουμε κ για ana ivanovic-stacy keibler-mandy moore-gizele-adriana lima-doutzen kroes-rihhana sklenarikova ΚΑ οσον αναφορα το θεμα του σεξ ειναι κατι το οποιο πραγματικα ποναει αλλα ας το αφησω...

10000 συγνωμη αμα κουρασα
Δεν ειχα ποτε προβλημα με το μποι μου,δεν θα μου δημιουργησετε τωρα,σορρυ κιολλας

Ολοι εσεις οι ειδικοι δεν νομιζω να εχετε δει ολες τις ψηλες τις ελλαδας για εχετε βγαλει τοσο καλο συμπερασμα.
ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΔΕΝ ΗΞΕΡΑ ΟΤΙ Η ΘΥΛΗΚΟΤΗΤΑ,Η ΤΡΥΦΕΡΟΤΗΤΑ Η ΟΜΟΡΦΙΑ,Η ΣΕΞΟΥΑΛΙΚΗ ΖΩΗ,Ο ΓΑΜΟΣ Η ΦΙΛΙΑ ΚΑ εχουν οριο στο υψος π.χ. χαρακτηριστικα μονο των γυναικων κατω του 1.70
οσον αναφορα τα σχολια των αντρων,ή οταν σκεφτονται ψηλη το μυαλο τους παει στα δυο μετρα,ή μαζευτηκαν ολοι οι κομπλεξικοι σε ενα side ή ειναι ολοι κατω απο 15 ετών ή εχω μπει στο www.thanatos stis psiles.gr κ δεν το ξερω γιατι κανω παρεα με αντρες κ τους περισσοτερους απο στο μεσο υψος 1.75-1.85 δεν τους καιγεται καρφι για το υψος της καλης τους
οχι μονο προς τα κατω αλλα κ προς τα πανω,κ το αγορι μου μου ειπε οτι το υψος μου του πρωτοτραβηξε την προσοχη
δεν με αγγιζουμ προσωπικα αυτα γιατι δεν ειμαι αχαρη κ εχω αγορι απλα σχολιαζω το κοινονικο φαινομενο που στην παρεα σας παραεγινε
μεχρυ τα 19 μου επαιζα βολευ κ ολες οι κοπελες ηταν πανω απο 1.70 κ ΟΛΕΣ ΟΛΕΣ ομως ειχαν συντροφο
αρα το οτι μια κοπελα ειναι χηλη δεν παει να πει οτι ειναι καταδικασμενη

το υψος σε μια γυναικα δεν ειναι ουτε πλεονεκτημα ουτε μειονεκτημα,ειναι απλα ενα χαρακτηριστικο,το να λετε συνεχεια,σε καθε θεμα,σχετικο κ ασχετο,το ποσο χαλια ειναι οι ψηλες ειναι σαν να λετε ποσο χαλια ειναι οι ξανθιες,η ποσο χαλια ειναι μαυροματες.εγω ειμαι 1.80-χωρις να με εχετε δει πως ξερετε οτι ειμαι αχαρη κ χαλια κ ολα αυτα?κ πως ξερετε πως μια κοπελα του 1.50 που γραφει ειναι τοσο κουκλαρα

μαλλον το θεμα εχει να κανει με το οσα δε φτανει η αλεπου.......απλα ψηλοι,κοντοι δε χρειαζεται να μεταφερει ο ενας τα κομπλεξ του στον αλλον

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Myrtle : 18-08-11 στις 14:37. Αιτία: Μορφοποιήση, παράθεση link και προσθήκη επιπλέον κειμένου
6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους