Ποιο θεωρείτε κατάλληλο ύψος για τον/τη σύντροφό σας;

Τι ύψος έχετε;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 322)
  • Μέχρι 1.50

    Ψήφοι: 6 1.9%
  • 1.51-1.65

    Ψήφοι: 60 18.6%
  • 1.66-1.75

    Ψήφοι: 114 35.4%
  • 1.76-1.80

    Ψήφοι: 49 15.2%
  • 1.81-1.85

    Ψήφοι: 46 14.3%
  • 1.86-1.90

    Ψήφοι: 22 6.8%
  • 1.91-1.95

    Ψήφοι: 13 4.0%
  • 1.96+

    Ψήφοι: 12 3.7%
  • Δεν επιθυμώ να απαντήσω.

    Ψήφοι: 0 0.0%

Conceicao

Νεοφερμένος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 93 μηνύματα.
Γραψτε το καταλληλο υψος που πιστευετε οτι πρεπει να εχει ενας αντρας/μια γυναικα και ποσο ψηλος θελετε να ειναι ο συντροφος σας.....!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fantasmenos

Τιμώμενο Μέλος

Η Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,026 μηνύματα.
1 m 69,657 cm (χωρίς παπούτσια) Η λεπτομέρεια κάνει τους πρωταθλητές
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επιμηθέας

Δραστήριο μέλος

Ο Επιμηθέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 553 μηνύματα.
Στην άρση βαρών 1.50-1.60 στο μπάσκετ 2.10-2.20:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Αναλογως για που το χρειαζεται. Γενικα στη ζωη μια μεση κατασταση ειναι παντα καλυτερη. Δλδ για τον ανδρα πχ 1.75-1.95m για την γυναικα...ε 1.60-1.75 ας πουμε.

Για κοπελα μου, μονο οι ακραιες καταστασεις θα με χαλουσαν καπως. Δλδ <1.40 (πινεζα), ή πχ αισθητα πιο ψηλη απο μενα, πχ 1.95+
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
1,95 cm βρε συ λόριεν δεν είναι και μέση κατάσταση στον άνδρα.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Πες τα ρε Μπορατ...Εαν οντως το 1,95 ειναι μια μεση κατασταση, τοτε ο πολυ ψηλος ποσο πρεπει να ειναι?!:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Ε ουτε το 150 ειναι μεση κατασταση για τον ανδρα. Εβαλα ενα φασμα, με βαση τι ειναι πρακτικο στη ζωη. Πιο πανω αρχιζεις να μη χωρας στα μισα αυτοκινητα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Conceicao

Νεοφερμένος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 93 μηνύματα.
Εγω παντως που ειμαι και 1.93 δν μπορω να πω οτι εχω ιδιαιτερα προβληματα στην καθημερινοτητα......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Ε ουτε το 150 ειναι μεση κατασταση για τον ανδρα. Εβαλα ενα φασμα, με βαση τι ειναι πρακτικο στη ζωη. Πιο πανω αρχιζεις να μη χωρας στα μισα αυτοκινητα :P

σορρυ κιολας αλλα στα πισω καθισματα δυσκολευομαι μεχρι και εγω να κατσω αν το αυτοκινητο ειναι χαμηλο...που ειμαι 1.75:whistle:

Για μενα ενας αντρας πρεπει να εχει υψος απο 1.85-1.95, ενω μια γυναικα απο 1.60-1.75:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pote ksana

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ούφ! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 226 μηνύματα.
Για μια γυναίκα το 1.65 είναι μια χαρά. Δεν συμφωνώ οτι το ύψος προσθέτει σε μια γυναίκα.
Αντίθετα ο άντρας θα 'πρέπει' να μας σκάει 1-2 κεφάλια. Άρα 1.75 ή παραπάνω.. Χωρίς λόγο. Είναι θέμα εικόνας στο μυαλό..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φοίβος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Φοίβος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 208 μηνύματα.
Θα έλεγα 1.60 ( όσο εγώ ) ή λίγο πιο κοντή! Αλλά με ανάλογο σώμα, όχι σωματική διάπλαση νάνου :P
Αλλά αυτό πραγματικά είναι ένα από τα τελευταία πράγματα που κοιτάω σε μια γυναίκα (καλά, εκτός αν είναι 1.30- ή 1.80+ :worry:).

Δεν θεωρώ πλεονέκτημα να είναι ψηλή η κοπέλα όπως έχει καταντήσει το στερεότυπο της όμορφης γυναίκας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rosstrobon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Τανάσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 123 μηνύματα.
Για εμενα που ειμαι 1.95 μια γυναικα γυρω στο 1.75 και πανω είναι μια χαρα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
ποσο ψηλος θελετε να ειναι ο συντροφος σας.....!!


...Τόσο ψηλή, ώστε να έχει τα πόδια γερά στη γή, και το κεφάλι χωμένο στα σύννεφα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,424 μηνύματα.
...Τόσο ψηλή, ώστε να έχει τα πόδια γερά στη γή, και το κεφάλι χωμένο στα σύννεφα.

Ρεμπυ κατάλαβα ποιά ψάχνεις αλλά άστο... Πάει η μαγική φασολιά!!! Την έκοψε ο βλαχο-Τζάκ αφότου έκανε πλιάτσικο για χρυσά αυγά στον πωπό της χήνας (ή απ' όπου τα βγαζε η ρημάδω), μην την ονειρεύεσαι!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
εγω πιστεύω οτι για τον καθένα το κατάλληλο ύψος ειναι ανάλογο του δικού του και τι εννοώ, εγω ειμαι 1,80 και το καταλληλο υψος για εναν αντρα θεωρω οτι ειναι τουλαχιστον 1,83
ενω μια φιλη μου που ειναι 1,53 το μεγιστο που θελει σε εναν αντρα ειναι το πολύ 1,80 και αυτο με το ζορι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Εγώ όλα τα σφάζω όλα τα μαχαιρώνω.:P Είμαι 1.65 αλλά φοράω πάντα λίγο τακούνι, οπότε έχω υπάρξει με κοντούληδες 1.67-1.72 κι όταν βγαίναμε τους πέρναγα. Αλλά αφού δεν τους πείραζε δεν ενοχλούμουν. 'Εχω υπάρξει και με τύπους 1.80-1.85 και στην αρχή μου φαίνονταν γίγαντες, αλλά δεν με πείραζε. Πάντως το ιδανικό ύψος για ''ταίριασμα'' σωμάτων για κάποια στο ύψος μου είναι 1.72-1.80 το πολύ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

escaflowne

Νεοφερμένος

Ο escaflowne αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 36 μηνύματα.
Για μένα εάν η κοπελα είναι ωραία το ύψος το ξεχνάω :P αλλα παρόοοολα αυτα!
Είμαι 1.85 και πιστεύω πως 1.65 και πανω ειναι μια χαρά...πιο κάτω φενεται κάπως περιεργο :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Αυτο που εχω δει παντως ειναι οτι κυριως οι γυναικες δινουν μεγαλη σημασια στο υψος του αλλου...και τις αρκετες φορες αποτελει και το βασικοτερο κριτηριο στο θεμα εμφανισης...
Βεβαια, περι ορεξεως κολοκυθοπιτα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
Αυτο που εχω δει παντως ειναι οτι κυριως οι γυναικες δινουν μεγαλη σημασια στο υψος του αλλου...
Μάλλον έτσι είναι...
Δεν με έλκυαν ποτέ οι πιο κοντοί μου. :P


Για μένα, το κατάλληλο ύψος δεν έχει αριθμούς αλλά εικόνα. Ο άντρας πιο ψηλός από τη γυναίκα… αλλά όπως είπε μια ψυχή…"περι ορεξεως κολοκυθοπιτα!":P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top