Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 77,664 εγγεγραμμένα μέλη και 3,027,923 μηνύματα σε 91,591 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 874 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki.

Εγγραφή Βοήθεια

Ποιο θεωρείτε κατάλληλο ύψος για τον/τη σύντροφό σας;

Τι ύψος έχετε;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 290)
Μέχρι 1.50
6
2,07%
1.51-1.65
54
18,62%
1.66-1.75
101
34,83%
1.76-1.80
42
14,48%
1.81-1.85
42
14,48%
1.86-1.90
21
7,24%
1.91-1.95
13
4,48%
1.96+
11
3,79%

aggeloydi ghino

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη aggeloydi ghino
H aggeloydi ghino αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών . Έχει γράψει 19 μηνύματα.

H aggeloydi ghino :) έγραψε στις 12:25, 18-09-12:

και η ξαδερφη μου, και θεωρει μια χαρα το υψος μου. ολα ειναι σχετικα. και καποιος μια γυναικα 169 κοντή χαχχαααα ηταν 1.97. εχω μια φιλη και ειναι 154 και εχει αντρα που την λατρευει 190 και πολυ εμφανισιμο!!! σε γυναικα θεωρω οτι δεν πειραζει το υψος, και 1 50 να ειναι, σε αντρα με ενωχλει, γιατι ειμαι ρατσιστρια Θεέ μουυυυυυ!!!!! δεν ερωτευομαι ευκολα αν με πειραζει το υψος, και εσθανομαι χαλια για αυτο. οχι πως δεν με αποριψαν για το υψος μου

Αρχική Δημοσίευση από Gilda
Ακόμα ασχολούμαστε με το ύψος εεεε???
εχεις δικειο αλλα μερικες φορες εχεις αναγκη να τα πεις καπου

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη MissKit : 18-09-12 στις 15:05. Αιτία: Συγχώνευση μηνυμάτων - χρησιμοποιήστε την επεξεργασία για προσθήκες
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Gilda
H Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,887 μηνύματα.

H Gilda Ας διάβαζες να πέρναγες.. έγραψε στις 12:33, 18-09-12:

Αρχική Δημοσίευση από aggeloydi ghino
εχεις δικειο αλλα μερικες φορες εχεις αναγκη να τα πεις καπου
Έλυσες όλα τα προβλήματά σου δηλαδή, και τώρα έχεις ανάγκη να τα πεις σχετικά με τα ύψη?

Δεν θέλω να σε αποπάρω, απλά νομίζω πως το τραβήξαμε αρκετά.
Κι εγώ φυσικά συμμετείχα σ αυτή τη συζήτηση.

Μια χαρά είναι το ύψος σου και σου εύχομαι να βρεις και έναν άνθρωπο, ψηλό όπως τον ονειρεύεσαι, μα πάνω απ όλα καλό άνθρωπο.
Και θα δεις σε λίγα χρόνια οτι θα γελάς που ένιωθες την ανάγκη "να τα πεις"¨γι αυτό το θέμα.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Άγγελος
Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,901 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε στις 13:11, 18-09-12:

Ακόμα ασχολούμαστε με το ύψος εεεε???
Γιατι?
θα προτιμουσες μήπως το μήκοος?.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

aggeloydi ghino

Νεοφερμένος

H aggeloydi ghino αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών . Έχει γράψει 19 μηνύματα.

H aggeloydi ghino :) έγραψε στις 13:20, 18-09-12:

Αρχική Δημοσίευση από Άγγελος
Γιατι?
θα προτιμουσες μήπως το μήκοος?.
ενταξη εχει δικειο, απλως η διαφορα ειναι οτι εγω μια κουβεντα είπα κι εσεις τοσες που βαρεθηκατε το θέμα

Παράθεση

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

H Gilda Ας διάβαζες να πέρναγες.. έγραψε στις 13:23, 18-09-12:

ενταξη εχει δικειο, απλως η διαφορα ειναι οτι εγω μια κουβεντα είπα κι εσεις τοσες που βαρεθηκατε το θέμα
Δίκιο έχεις. Την πλήρωσες άδικα.
Πες μας τον πόνο σου.
Σου αρέσουν οι ψηλοί ενώ είσαι κοντούλα?
Κι εμένα μου αρέσουν οι ψηλοί, κι ας μην είμαι κοντούλα.
Οπότε, σε καταλαβαίνω.
Και στο άλλο συμφωνώ, ότι στη γυναίκα δεν είναι μεγάλο ελάττωμα η έλλειψη ύψους, ενώ στον άντρα, όσο να ναι χτυπάει άσχημα.
Τι άλλο σε προβληματίζει και θες να συζητήσεις?

Παράθεση

aggeloydi ghino

Νεοφερμένος

H aggeloydi ghino :) έγραψε στις 13:29, 18-09-12:

Δίκιο έχεις. Την πλήρωσες άδικα.
Πες μας τον πόνο σου.
Σου αρέσουν οι ψηλοί ενώ είσαι κοντούλα?
Κι εμένα μου αρέσουν οι ψηλοί, κι ας μην είμαι κοντούλα.
Οπότε, σε καταλαβαίνω.
Και στο άλλο συμφωνώ, ότι στη γυναίκα δεν είναι μεγάλο ελάττωμα η έλλειψη ύψους, ενώ στον άντρα, όσο να ναι χτυπάει άσχημα.
Τι άλλο σε προβληματίζει και θες να συζητήσεις?
σημερα στο πρωτο μου μηνιμα, εκανα μια ερωτιση απο περιεργια. δεν βρεθηκε κανεις να το γνωριζει

Παράθεση

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

H Gilda Ας διάβαζες να πέρναγες.. έγραψε στις 13:42, 18-09-12:

σημερα στο πρωτο μου μηνιμα, εκανα μια ερωτιση απο περιεργια. δεν βρεθηκε κανεις να το γνωριζει
Διάβασε τα παλαιότερα μηνύματα.
Έχουν γράψει ποια είναι τα επίσημα στοιχεία για τους μέσους όρους ύψους στην Ελλάδα.
Έχει ήδη απαντηθεί.

Παράθεση

Zed

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Zed
Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών , επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,928 μηνύματα.

O Zed Lie to me... έγραψε στις 14:38, 18-09-12:

Ειμαι 1.55, ναι μικροσκοπική , αλλα αντρες 1.75 μου φενοντε απιστευτα κοντοι. μου παει το υψος 1.80. θέλω μια απαντιση, παγκοσμίου χαρακτηρα( οχι την αποψη του καθε απο εμας, γιατι ακρη δεν θα βγάλουμε) . Μεχρι τι υψος ενας αντρας θεωριτε κοντός?
Όπα όπα γιατί θα μας τρελάνεις τελείως. Εγώ που σε περνάω δηλαδή πάνω από 10 πόντους, θα σου φανώ κοντός; Να πω ότι είσαι 1.75 να το δεχτώ ότι σου φαίνομαι κοντός, αλλά όταν σου ρίχνω ένα κεφάλι τι στο καλό ζητάς πια;

Δεν λέω ότι εγώ δεν έχω απορρίψει κοπέλα λόγω εμφάνισης (συγκεκριμένα λόγω βάρους), αλλά προσπαθώ να καταλάβω πώς κάποιος στο ύψος μου σου φαίνεται κοντός μπροστά σου.

Παράθεση

aggeloydi ghino

Νεοφερμένος

H aggeloydi ghino :) έγραψε στις 14:45, 18-09-12:

Αρχική Δημοσίευση από Λυσιστράτη
Δεν είσαι κοντή. Μια χαρά είναι το ύψος σου.
Πες το Λυσιστράτη !!! αν ειναι δυνατον, ενα ωρεότατο ύψος έχει. οταν δεν ειναι καποιος ψυλος, δεν σημενει οτι ειναι κοντος.

Αρχική Δημοσίευση από Zed
Όπα όπα γιατί θα μας τρελάνεις τελείως. Εγώ που σε περνάω δηλαδή πάνω από 10 πόντους, θα σου φανώ κοντός; Να πω ότι είσαι 1.75 να το δεχτώ ότι σου φαίνομαι κοντός, αλλά όταν σου ρίχνω ένα κεφάλι τι στο καλό ζητάς πια;

Δεν λέω ότι εγώ δεν έχω απορρίψει κοπέλα λόγω εμφάνισης (συγκεκριμένα λόγω βάρους), αλλά προσπαθώ να καταλάβω πώς κάποιος στο ύψος μου σου φαίνεται κοντός μπροστά σου.
χαχαχαα ενα καιφαλι=10 ποντοι? με μενα δεν ειναι θεμα, διαφορα σε συγκριση. ενας ψυλος ωρεο ειναι να χει μια ψυλη. π.χ.
εγω ανεφερα προσωπικα δικο μου γουστο. ειμαι συγουρη οτι θα μινεις με μια η εχεις που ειναι ψυλοτερη μου η στο υψος μου. οσοι υπαρχουν ανθρωποι τοσες κι αποψεις. Αλιθεια ειναι οτι μπορει και να σε τρελανω χρηαζεται λιγη τρελα στη ζωη χαχαχαχα. τι να σου πω, με ελκουν ψυλοι απο 1 80, δεν ειπα οτι δεν θα ερωτευτω λιγο κοντοτερο ποτε μην λες ποτε

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη MissKit : 18-09-12 στις 15:05. Αιτία: Συγχώνευση μηνυμάτων - χρησιμοποιήστε την επεξεργασία για προσθήκες
Παράθεση

BLUE SEA (Τέσα Ηλιού)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη BLUE SEA
H Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών , επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,506 μηνύματα.

H BLUE SEA Μπαμπά μου,θα ζεις πάντα στην καρδιά μου έγραψε στις 17:06, 18-09-12:

[QUOTE=aggeloydi ghino;3339110]Πες το Λυσιστράτη !!! αν ειναι δυνατον, ενα ωρεότατο ύψος έχει. οταν δεν ειναι καποιος ψυλος, δεν σημενει οτι ειναι κοντος.

Συμφωνώ απόλυτα! Αν νιώθουμε ωραία με τον εαυτό μας, το εκπέμπουμε και στους/στις άλλους/ες. Δυστυχώς κι εγώ στα 35 μου το κατάλαβα.

Παράθεση

christinelle

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη christinelle
H christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,799 μηνύματα.

H christinelle δεν είχε τι να κάνει και έγραψε στις 17:13, 18-09-12:

Εγώ πάλι ποτέ δεν μπορούσα να καταλάβω πως στο καλό ο 1,90 κάνει σεξ με την 1,50...

Παράθεση

Zed

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Zed
Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών , επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,928 μηνύματα.

O Zed Lie to me... έγραψε στις 17:21, 18-09-12:

Αρχική Δημοσίευση από christinelle
Εγώ πάλι ποτέ δεν μπορούσα να καταλάβω πως στο καλό ο 1,90 κάνει σεξ με την 1,50...
Η 1.50 πάντως όρθια, δεν χρειάζεται να πέσει στα γόνατα...

Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη prinCess.
H prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών . Έχει γράψει 5,622 μηνύματα.

H prinCess. έγραψε στις 18:06, 18-09-12:

Αρχική Δημοσίευση από christinelle
Ε, οκ, δεν υπάρχουν μόνο 2 στασούλες που παίζει ρόλο η διαφορά ύψους. Βολεύεσαι με άλλες. Εκεί θα κολλήσουν;

Παράθεση

christinelle

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη christinelle
H christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,799 μηνύματα.

H christinelle δεν είχε τι να κάνει και έγραψε στις 18:16, 18-09-12:

Καλά μωρέ, ναι, απλά πάντα μου φαινόταν αστείο όταν φανταζόμουν την κοπελίτσα από κάτω να έχει χωμένη τη μούρη της στις τρίχες του μαντράχαλου από πάνω.

Παράθεση

grayxx

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη grayxx
Ο grayxx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 72 μηνύματα.

O grayxx έγραψε στις 13:01, 20-09-12:

Ειμαι 1.55, ναι μικροσκοπική , αλλα αντρες 1.75 μου φενοντε απιστευτα κοντοι. μου παει το υψος 1.80. θέλω μια απαντιση, παγκοσμίου χαρακτηρα( οχι την αποψη του καθε απο εμας, γιατι ακρη δεν θα βγάλουμε) . Μεχρι τι υψος ενας αντρας θεωριτε κοντός?
Γνωμη σου αλλα μια κοπελα στο υψος σου μου φαινεται παραξενο να θεωρει τους 175 αντρες κοντους μιας και ακομα και με τακουνια το πολυ αντε να φτασεις το 165 και παλι πιο κοντη θα εισαι απο εναν 170.Και ενας αντρας γυρω στο 180 αμα ειχε να διαλεξει θα διαλεγε μια κοπελα γυρω στο 170 οχι μια κοπελα στο 1.50 γιατι αυτη του ταιριαζει σαν υψος.
Γενικα πιστευω οτι οι ανθρωποι προτιμουν υψη κοντα στο υψος το δικο τους και εμενα γενικα δεν μαρεσει η κοπελα να ειναι πολυ πιο κοντη απο εμενα δεν ταιριαζουμε εμφανισιακα σαν ζευγαρι,αλλα το υψος δεν ειναι το μονο σημαντικο σε μια σχεση εχουμε δει ολοι ζευγαρια που ειχαν διαφορα υψους πολυ ψηλος αντρας- πιο κοντος αντρας και ηταν μια χαρα και ευτυχισμενοι

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

H Gilda Ας διάβαζες να πέρναγες.. έγραψε στις 13:21, 20-09-12:

Αρχική Δημοσίευση από grayxx
Γνωμη σου αλλα μια κοπελα στο υψος σου μου φαινεται παραξενο να θεωρει τους 175 αντρες κοντους μιας και ακομα και με τακουνια το πολυ αντε να φτασεις το 165 και παλι πιο κοντη θα εισαι απο εναν 170.Και ενας αντρας γυρω στο 180 αμα ειχε να διαλεξει θα διαλεγε μια κοπελα γυρω στο 170 οχι μια κοπελα στο 1.50 γιατι αυτη του ταιριαζει σαν υψος.
Γενικα πιστευω οτι οι ανθρωποι προτιμουν υψη κοντα στο υψος το δικο τους και εμενα γενικα δεν μαρεσει η κοπελα να ειναι πολυ πιο κοντη απο εμενα δεν ταιριαζουμε εμφανισιακα σαν ζευγαρι,αλλα το υψος δεν ειναι το μονο σημαντικο σε μια σχεση εχουμε δει ολοι ζευγαρια που ειχαν διαφορα υψους πολυ ψηλος αντρας- πιο κοντος αντρας και ηταν μια χαρα και ευτυχισμενοι
Κι αυτό υποκειμενικό είναι. Κι εμένα πάντα μου άρεσαν οι πολύ ψηλότεροι. Γι αυτό και ο αρραβωνιαστικός μου είναι πάρα πολύ ψηλός.

Παράθεση

aggeloydi ghino

Νεοφερμένος

H aggeloydi ghino :) έγραψε στις 15:34, 20-09-12:

Αρχική Δημοσίευση από grayxx
ακρηβώς ο καθένας περι ορέξεως. μηπως οι αντρες μου κρυβανε το ύψος τους ηταν 169 πχ και λεγανε 175? τι να πω εγω με 1 80 μια χαρα σχεση εκανα και ενιωθα ομορφα σαν γυναικα. ειμαι 1 55

Παράθεση

Έλεν Τσέρι

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Έλεν Τσέρι
H Έλεν Τσέρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 70 μηνύματα.

H Έλεν Τσέρι The devil's shoe έγραψε στις 19:42, 20-09-12:

Ντρέπομαι που το παραδέχομαι, αλλά εγώ είμαι 1.80 κι έχω ένα μικρό μικρό μικρό κόμπλεξ με το ύψος μου...

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Giannoutas

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Giannoutas
Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,182 μηνύματα.

O Giannoutas Μη μου τους όρχεις τάραττε !!! έγραψε στις 19:54, 20-09-12:

Καλα κανεις. Κανεις δεν θα σε παρει που εισαι τοσο ψηλη.

-7 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Queen of Hearts

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Queen of Hearts
H Queen of Hearts αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 742 μηνύματα.

H Queen of Hearts έγραψε στις 19:57, 20-09-12:

Αρχική Δημοσίευση από Έλεν Τσέρι
Ντρέπομαι που το παραδέχομαι, αλλά εγώ είμαι 1.80 κι έχω ένα μικρό μικρό μικρό κόμπλεξ με το ύψος μου...
γιατί έχεις κόμπλεξ?? δηλαδή αν ήσουν 1.50 θα ένοιωθες καλύτερα ??

Παράθεση

tntqaz (Νίκος)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη tntqaz
Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Βέλγιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 277 μηνύματα.

O tntqaz WhenI'msadIstopbeingsad&beawesomeinstead έγραψε στις 18:34, 23-09-12:

Αρχική Δημοσίευση από Έλεν Τσέρι
σε παντρευομαι λογω υψους και μονο!!!

Παράθεση

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

H Gilda Ας διάβαζες να πέρναγες.. έγραψε στις 15:17, 25-09-12:

Αρχική Δημοσίευση από tntqaz
σε παντρευομαι λογω υψους και μονο!!!
Έτσι, αυτά είναι.
Γάμος σε γερές βάσεις.
Σίγουρα θα κρατήσει για πάντα.

Παράθεση

m.bee (Smile Honey :))

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη m.bee
H Smile Honey :) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Μυτιλήνη (Λέσβος). Έχει γράψει 42 μηνύματα.

H m.bee Απλά μην ξεχνάτε να ΧΑΜΟΓΕΛΑΤΕ! =) έγραψε στις 16:08, 25-09-12:

Λοιπόν, είμαι 1.63 χωρίς τα χέρια στην ανάταση και χωρίς παπούτσια! (μέτρηση πριν 4 χρόνια.. να κόντυνα αποκλείεται,να ψήλωσα χλωμό, οπότε είναι επίσημο) Δεν με νοιάζει το ύψος του άλλου! Άμα είναι αρκετά έως πολύ πιο ψηλός, εν ανάγκη το τακούνι είναι ο καλύτερος φίλος της γυναίκας! (οι κυρίες καταλαβαίνουν τι εννοώ... ) Άμα είναι στα ίδια ή λίγο πιο ψηλός, flat παπουτσάκι και φύγαμε! Να ναι καλά η βιομηχανία υπόδησης! Άμα είναι πιο κοντός, εμένα δεν με ενοχλεί, αν ενοχλεί εκείνον, λύσεις βρίσκονται! -Δεν θα κοντύνω... ΠΡΟΦΑΝΩΣ! Αλλά μπορούμε να το ξεπεράσουμε! - ΤΟ ΘΕΜΑ είναι να συνεννοούμαστε και να είμαστε καλά μαζί, όλα τα άλλα είναι λεπτομέρειες! Θα συμφωνήσω με ένα προηγούμενο post: δεν μας νοιάζει κύριοι ούτε τι ύψος έχετε, ούτε τι βάρος, ούτε αν είστε μελαχρινοί με γαλαζοπράσινα μάτια.. ούτε... ούτε.. ούτε... Τα εξωτερικά σας γνωρίσματα μας απασχολούν την πρώτη στιγμή που σας γνωρίζουμε! Αν είστε εσωτερικά αυτό που θέλουμε, όλα τα άλλα πάνε περίπατο! Τις περισσότερες από εμάς, μας νοιάζει να μας κάνετε να νιώθουμε ότι μαζί σας μπορούμε να είμαστε ο ΕΑΥΤΟΣ μας!!! Για αυτό, μην ανησυχείτε για το ύψος σας, αλλά για τον χαρακτήρα σας!

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

tntqaz (Νίκος)

Δραστήριο Μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Βέλγιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 277 μηνύματα.

O tntqaz WhenI'msadIstopbeingsad&beawesomeinstead έγραψε στις 21:11, 25-09-12:

Έτσι, αυτά είναι.
Γάμος σε γερές βάσεις.
Σίγουρα θα κρατήσει για πάντα.

ποτέ δεν ξέρεις!
τα καλυτερα συμβαίνουν εκεί που δεν το περιμένεις (απο την εμπειρία μου τουλαχ. σιγουρα!)
Φυσικά και θα κρατησει για παντα

Παράθεση

vaggelio

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη vaggelio
H vaggelio αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών . Έχει γράψει 84 μηνύματα.

H vaggelio έγραψε στις 11:44, 28-09-12:

Αρχική Δημοσίευση από Giannoutas
το μεγαλύτερο κόμπλεξ πάντως το έχεις εσύ.εγώ ευτυχώς βρήκα έναν ανώμαλο κ με πήρε

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

TURNLEFT

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη TURNLEFT
Ο TURNLEFT αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 20 μηνύματα.

O TURNLEFT έγραψε στις 12:41, 28-09-12:

Αρχική Δημοσίευση από Giannoutas
εγω μια κοπελα σε αυτο υψος θα προτημουσα

Παράθεση

Έλεν Τσέρι

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Έλεν Τσέρι
H Έλεν Τσέρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 70 μηνύματα.

H Έλεν Τσέρι The devil's shoe έγραψε στις 18:23, 28-09-12:

Αρχική Δημοσίευση από vaggelio
το μεγαλύτερο κόμπλεξ πάντως το έχεις εσύ.εγώ ευτυχώς βρήκα έναν ανώμαλο κ με πήρε
Πόσο ύψος έχεις;
Το κόμπλεξ μου το ενισχύουν αυτοί που το επισημαίνουν, δηλαδή σχεδόν όλοι. Δεν ξέρω γιατί έχω κόμπλεξ. Αν ήξερα, πιθανώς θα το ξεπερνούσα.

Παράθεση

tntqaz (Νίκος)

Δραστήριο Μέλος

O tntqaz WhenI'msadIstopbeingsad&beawesomeinstead έγραψε στις 19:41, 28-09-12:

Εμένα όταν μου λένε "μα καλα, ποσο ψηλος εισαι!!" ώρες ώρες νιώθω μια περιφάνεια αλλο πράμμα
Και είμαι 1,96-97 (με παπουτσια ομως )

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

maria100000 (ελενα)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη maria100000
H ελενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 122 μηνύματα.

H maria100000 likee έγραψε στις 20:37, 08-10-12:

το αγορι μου ειναι 1.90 και γω ενα 1.66......και νιωθω πολυ χαλια......και αναγκαζομαι και φοραω 7 ποντα.............εσεισσ λετε οτι οντωσ ειναι ενα προβλημα????τι αλλο να κανω?

Παράθεση

firefly13

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη firefly13
Ο firefly13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών . Έχει γράψει 52 μηνύματα.

O firefly13 έγραψε στις 21:13, 08-10-12:

τι help βρε κοπελια τι να κανουμε? να του κοψουμε τα ποδια?
φορα ψηλοτακουνα και τελος

Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

H prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών . Έχει γράψει 5,622 μηνύματα.

H prinCess. έγραψε στις 21:15, 08-10-12:

Ντάξει είσαι υπερβολική ε;;
Σιγά μη κυκλοφορείς με τακούνι για να μη φαίνεται διαφορά. Φόρεσε ό,τι θες χωρίς να κομπλάρεις, συνήθεια είναι, θα συνηθίσεις και στο τέλος θα σ' αρέσει κιόλας.

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

maria100000 (ελενα)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη maria100000
H ελενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 122 μηνύματα.

H maria100000 likee έγραψε στις 22:08, 08-10-12:

ερε συ με παιρναει 25 ποντους σχεδον..ειναι εστιτη η διαφορα.οσο ναναι...

Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

H prinCess. έγραψε στις 22:18, 08-10-12:

1,60 και ήμουν με 1,87. Πόσοι είναι; 27 πόντοι;
Με all star κυκλοφορώ χρόνια τώρα, οπότε άσε τα τακούνια και μην έχεις ανασφάλειες, δεν είναι τόσο τραγικό.

Παράθεση

άντζυ

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη άντζυ
H άντζυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 480 μηνύματα.

H άντζυ εσύ, εσύ ότι μισώ, εσύ ότι γυρεύω.! ! ! έγραψε στις 15:17, 09-10-12:

Αρχική Δημοσίευση από maria100000
το αγορι μου ειναι 1.90 και γω ενα 1.66......και νιωθω πολυ χαλια......και αναγκαζομαι και φοραω 7 ποντα.............εσεισσ λετε οτι οντωσ ειναι ενα προβλημα????τι αλλο να κανω?
Να σταματήσεις να το σκέφτεσαι και να χαρείς το φίλο σου...!!!
Μην δημιουργείτε προβλήματα χωρίς να υπάρχουν......!

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Irodis

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Irodis
Ο Irodis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 686 μηνύματα.

O Irodis Άδραξε τη Μέρα ! έγραψε στις 10:01, 12-10-12:

1.76-1.80 η κοπέλα μου

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

aggeloydi ghino

Νεοφερμένος

H aggeloydi ghino :) έγραψε στις 18:27, 12-10-12:

Να νιωθεις ομορφα. η φιλη μου εχει συζυγο, 1 90 και η ιδια ειναι 1 55. και δεν εχει τηεμα με το υψος φωραει χαμηλα παπουτσια. την θαυμαζω για αυτο αλλα προσωπικα θα εβαζα τακουνια, το κανω ουτος η αλλος μιας κι εγω το ιδιο υψος, εχω. αντρες 180 και 186 μου λενε οτι μια χαρα υψος εχεις ( παρ ολ αυτα εχω θεμα με αυτο) εσυ ομως δεν θα επρεπε να νιωθεις ετσι θα το συνιθισεις. μαλιστα να του πεις οτι ειναι κια κοντος για σενα, θα δεις που θα σου ανεβει η ψυχολογια. το χωπει εγω και τους αρεσει αυτη η ατακα

και κατι αλλο κοριτσια. πολυ μεγαλη συμασια εχει το πως σας κανει ο αντρας να εσθανεστε. και πολυ κομπλεξ να εχετε. θα συναντισετε εναν δυμετρο και θα σας φυγει αμεσως και μπορει ενας κοντος να σας κανει να εσθανεστε λιγη για αυτον. προσωχη στις επιλογες !!!!!!

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη kit-kat : 13-02-13 στις 15:39. Αιτία: 5 λεπτα αποστασης μεταξυ των ποστ
Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Άγγελος
Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,901 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε στις 18:43, 12-10-12:

τοσο ωστε συν τα κερατα να μην πιανει στις πορτες..

Παράθεση

BLUE SEA (Τέσα Ηλιού)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη BLUE SEA
H Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών , επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,506 μηνύματα.

H BLUE SEA Μπαμπά μου,θα ζεις πάντα στην καρδιά μου έγραψε στις 19:09, 12-10-12:

Αρχική Δημοσίευση από Άγγελος
τοσο ωστε συν τα κερατα να μην πιανει στις πορτες..
΄Άπαιχτος!

Παράθεση

steki_online

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη steki_online
Ο steki_online αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

O steki_online έγραψε στις 12:30, 13-02-13:

Είμαι άντρας, 26 χρονών και 1.60 ύψος.
Η κοπέλα μου είναι επίσης 26 χρονών και 1.62 ύψος.
Ομολογώ ότι θα μου άρεσε να ήμουν λίγο πιο ψηλός αλλά όχι ότι είναι και κανένα πρόβλημα.
Η μόνη περίπτωση που νιώθω λίγο άβολα είναι όταν πάω σε κανένα club. Φοράνε όλες 12ποντα και νιώθω λίγο περίεργα.
Βρήκα όμως τη λύση... σταμάτησα να πηγαίνω club
Πάντως ένα σας λέω... αν ήμουν γυναίκα, όσο κοντή κι αν ήμουν, τακούνια θα φόραγα μόνο σε ειδικές περιπτώσεις, κι αυτό επειδή καταντήσαμε να είναι παράξενο να πας κάπου καλά και να μη βάλεις.
Υπάρχει λόγος που ο Θεός έκανε τις γυναίκες πιο κοντές από τους άντρες. Για να είναι cute (γλυκές).
Δεν καταλαβαίνω γιατί θέλετε να ψηλώνετε και να φτάνετε τους άντρες. Είναι ωραίο η γυναίκα να είναι κοντή, όπως είναι ωραίο ο άντρας να είναι ψηλός.
Και εκτός από το θέμα ύψους, υπάρχει και το θέμα της εμφάνισης (της αισθητικής). Όταν βλέπω γυναίκες με 12ποντα μου παραπέμπει σε στυλ sexy bitch. Ok θα μου πείτε σε κάποιους αρέσει άρα έγγυται σε 'σας αν θέλετε να δείχνετε γλυκές-ομορφούλες (όπως δηλαδή σας έπλασε ο Θεός) ή αν θέλετε να δείχνετε δυναμικές-ανεξάρτητες κ.τ.λ. Προσωπικά πάντως δεν έμεινα ποτέ να κοιτάω γυναίκα με τακούνια που κρατάει τη τσάντα με στυλάκι και περπατάει σα να κάνει πασαρέλα.

Σημείωση: Τα πιο πάνω θα τα έλεγα ακόμα κι ήμουν 1.90 και αποτελούν προσωπικές εκτιμήσεις. Δεν αντιπροσωπεύω όλο τον αντρικό πληθυσμό

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Izabella.N (dwsdw)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Izabella.N
H dwsdw αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 77 μηνύματα.

H Izabella.N Through these shadows...I Rise. έγραψε στις 18:10, 19-03-13:

Ειμαι 1,72 και ημουν σε σχεση με ενα παιδι 2,10^^ Ενιωθα νανος αλλα οκ.
Γενικα ομως θελω ο αλλος να με περναει κανα'δυο κεφαλια *.*

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

γλικουλα

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη γλικουλα
H γλικουλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

H γλικουλα έγραψε στις 19:52, 13-04-13:

Ειμαι 1,47 και ειμαι πρωτη γυμνασιου...,,,,,,,,,,,,ολα τα παιδια της πρωτης ειναι 1,54 και π;νω,,,,,,,,,,,,,,......νιο8ω πολυ κοντη,............το αγορι που μου αρεσει ειναι 1,63 και με περναει πολυ.........πολλα παιδια με κοροιδευουν......αλλα πως βγηκα εγω κοντη η μαμα μου 1,80 ο μπαμπας 1,91 και τα αδερφφια ο ενας 1,87 και ο αλλος 1,83...μου λενε οτι 8α 4ιλοσω τι λετε?

Παράθεση

Polymnia

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Polymnia
H Polymnia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 764 μηνύματα.

H Polymnia έγραψε στις 21:06, 13-04-13:

Κοίτα,αν τεντώνεσαι ώστε να φτάσεις σε ψηλά ράφια,ενδεχομένως να ψηλώσεις.
Εκτός και αν μείνεις στο ράφι.

1η γυμνασίου είσαι ακόμα,εννοείται πως θα ψηλώσεις.
Έχεις δρόμο.

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

μαριώ

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη μαριώ
H μαριώ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 110 μηνύματα.

H μαριώ έγραψε στις 21:09, 13-04-13:

Βασικα, εχεις καιρο ακομα μεχρι να ολοκληρωθει η αναπτυξη σου, οποτε μην σκοτιζεσαι.

Παράθεση

Γιώργος Mt (Heihachi Mishima)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Γιώργος Mt
Ο Heihachi Mishima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 168 μηνύματα.

O Γιώργος Mt MI6 έγραψε στις 21:10, 13-04-13:

Το ύψος της είναι περίπου 2.5 εκατομμύρια έτη φωτός.Και η ειρωνεία είναι ότι την λένε κι Ανδρομέδα.

Παράθεση

Dias

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Dias
Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών και επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 7,362 μηνύματα.

O Dias έγραψε στις 21:14, 13-04-13:

Αρχική Δημοσίευση από γλικουλα
Ειμαι 1,47 και ειμαι πρωτη γυμνασιου...,,,,,,,,,,,,ολα τα παιδια της πρωτης ειναι 1,54 και π;νω,,,,,,,,,,,,,,......νιο8ω πολυ κοντη,............το αγορι που μου αρεσει ειναι 1,63 και με περναει πολυ.........πολλα παιδια με κοροιδευουν......αλλα πως βγηκα εγω κοντη η μαμα μου 1,80 ο μπαμπας 1,91 και τα αδερφφια ο ενας 1,87 και ο αλλος 1,83...μου λενε οτι 8α 4ιλοσω τι λετε?
Στην ηλικία σου στο το ύψος συμβαίνουν περίεργες και γρήγορες αλλαγές. Σίγουρα θα ψηλώσεις κι άλλο. Δεν είναι απίθανο, σε λίγους μήνες να είσαι εσύ 1,73 και το αγόρι που σου αρέσει 1,68. Τι θα πεις τότε?

Παράθεση

Ψαραδέλλη

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Ψαραδέλλη
H Ψαραδέλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,755 μηνύματα.

H Ψαραδέλλη έγραψε στις 21:19, 13-04-13:

Αρχική Δημοσίευση από Polymnia
1η γυμνασίου είσαι ακόμα,εννοείται πως θα ψηλώσεις.
Έχεις δρόμο.
Αρχική Δημοσίευση από μαριώ
Βασικα, εχεις καιρο ακομα μεχρι να ολοκληρωθει η αναπτυξη σου, οποτε μην σκοτιζεσαι.
Πληροφοριακά και μόνο... παίζει και η έμμηνος ρύση ρόλο στο μέχρι πότε παίρνουν ύψος τα κορίτσια.

Παράθεση

Dias

Επιφανές Μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών και επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 7,362 μηνύματα.

O Dias έγραψε στις 21:30, 13-04-13:

Αρχική Δημοσίευση από Ψαραδέλλη
Πληροφοριακά και μόνο... παίζει και η έμμηνος ρύση ρόλο στο μέχρι πότε παίρνουν ύψος τα κορίτσια.
Όχι και τόσο. Άσχετα με το ότι πολλοί έτσι νομίζουν, δεν ισχύει ότι με την εμφάνιση της περιόδου σταματά η ανάπτυξη ενός κοριτσιού. Δεν υπάρχει ιατρικός λόγος για αυτό. Απλά, κάποιες φορές τυχαίνει. Το γράφω γιατί πριν λίγες ημέρες ήμουν παρών σε σχετική συζήτηση με παιδίατρο.

Παράθεση

τρελή φιλόσοφος

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη τρελή φιλόσοφος
H τρελή φιλόσοφος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών . Έχει γράψει 880 μηνύματα.

H τρελή φιλόσοφος τουρου ρου,τουρου ρου,τουρου ρου έγραψε στις 21:35, 13-04-13:

αχ!πως με εκνευρίζει όταν τα αγόρια θέλουν ψηλές γυναίκες...........και τι μας νοιαζει που εισαι 1.85;;;;;;;;;ας τα φτιαξεις με μια 1.60 ποιος χεστηκε;;;;;;;;;
έλεος!
έχουμε ξεπεράσει (σε κάποιο ποσοστό) τα θέματα καταγωγής και μόρφωσης που θα έχει το ταίρι μας και μας νοιάζει το ύψος του

ε λοιπον ειμαι 1.60.άμα τα φτιάξω με αυτόν που θέλω (που είναι γύρω στο 1.75) δεν θα φορέσω ποτέ τακούνι!θα κυκλοφορώ με σταράκια!

ο άντρας που θα είναι μαζί μου,να είναι περήφανος για τις ιδέες μου,για τη συμπεριφορά μου,για την ευγένειά μου,να του αρέσουν τα μάτια μου,τα μαλλιά μου,οι γάμπες μου και όχι αν τον φτανω στο μποι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
με φουντώσατε βραδυάτικα

Παράθεση

Ψαραδέλλη

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Ψαραδέλλη
H Ψαραδέλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,755 μηνύματα.

H Ψαραδέλλη έγραψε στις 21:38, 13-04-13:

Αρχική Δημοσίευση από Dias
Όχι και τόσο. Άσχετα με το ότι πολλοί έτσι νομίζουν, δεν ισχύει ότι με την εμφάνιση της περιόδου σταματά η ανάπτυξη ενός κοριτσιού. Δεν υπάρχει ιατρικός λόγος για αυτό. Απλά, κάποιες φορές τυχαίνει. Το γράφω γιατί πριν λίγες ημέρες ήμουν παρών σε σχετική συζήτηση με παιδίατρο.
Οκ. Πάω πάσο τότε.

Παράθεση

Dias

Επιφανές Μέλος

O Dias έγραψε στις 21:40, 13-04-13:

Αρχική Δημοσίευση από τρελή φιλόσοφος
ο άντρας που θα είναι μαζί μου,να είναι περήφανος για τις ιδέες μου,για τη συμπεριφορά μου,για την ευγένειά μου,να του αρέσουν τα μάτια μου,τα μαλλιά μου,οι γάμπες μου
Ξέχασες μερικά σημαντικά προσόντα σου ακόμα που ενδιαφέρουν πολύ τους άντρες.

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους