Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 85,308 εγγεγραμμένα μέλη και 2,931,609 μηνύματα σε 86,241 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 649 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki.

Εγγραφή Βοήθεια

Ποιο θεωρείτε κατάλληλο ύψος για τον/τη σύντροφό σας;

Τι ύψος έχετε;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 262)
Μέχρι 1.50
6
2,29%
1.51-1.65
53
20,23%
1.66-1.75
96
36,64%
1.76-1.80
38
14,50%
1.81-1.85
31
11,83%
1.86-1.90
17
6,49%
1.91-1.95
12
4,58%
1.96+
9
3,44%

Alma Libre (Κατσαρόλα)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Alma Libre
H Κατσαρόλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,528 μηνύματα.

H Alma Libre Σουλμέτ του Τηγανιού ~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 22:59, 11-06-15:

Δε θα με ενοχλούσε το ύψος που θα έχει ο φίλος μου όσο το αν περνάω καλά εγώ η ίδια μαζί του. Στο παρελθόν μου άρεσαν πολύ ψηλά αγόρια αλλά όταν ξεκίνησα να κάνω σχέσεις και τα λοιπά, όλοι ήταν στο ύψος μου περιέργως. Ακόμη προσπαθώ να το εξηγήσω.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

NatashaLP (Αναστασία)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη NatashaLP
H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 47 μηνύματα.

H NatashaLP έγραψε στις 11:13, 12-06-15:

γενικά έχω ένα θέμα με το ύψος του συντρόφου
είμαι που είμαι κ εγώ ψηλή (1.76)
το ιδανικό΄θα ήταν ο σύντροφος να με περνάει κανά κεφάλι
αλλά εντάξει,συμβιβάζομαι με ισουψείς

κοντύτερους όμως,ποτέ!!
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Χρυσα21

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Χρυσα21
H Χρυσα21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών . Έχει γράψει 112 μηνύματα.

H Χρυσα21 έγραψε στις 16:33, 12-06-15:

Αρχική Δημοσίευση από VeeM
Εγω ειμαι 1.74 γενικα χωρις παρεξηγηση κοριτσια αλλα το πολυ κοντο δεν μαρεσει καθολου. Δεν ειναι λογικο να πεφτω πανω σε ανθρωπο επειδη δεν τον ειδα και να ψαχνω να βρω τι χτυπησα..και δεν εννοω οτι ειμαι το πρωτο μποι αλλα ειναι μερικοι που ειναι νανοι.. οσο για τα αγορια οταν εισαι ενα 1.70 και εισαι αγορι ναι φιλε εισαι κοντος.. Απο 1.83 και πανω ο αντρας ειναι οτι πρεπει για μενα.
Μολονότι σου απανταω πολύ αργα από τοτε που εγραψες αυτό το ποστ δε με ενδιαφερει καθολου αν καποτε θα το διαβασεις.
Το γεγονος ότι πέφτεις πανω σε ανθρωπο δεν οφείλεται στο υψος του , αλλα ουτε και στο δικο σου. Οφείλεται ισως στον αγαρμπο βηματισμο σου και από τη στιγμη που βγαινεις εξω θα πρεπει να προσεχεις τι κυκλοφορει περιμετρικα για να αποφεύγονται τετοιου είδους "ατυχηματακια" . Επισης, ο χαρακτηρισμος "νανος" θεωρω πως δεν αντιπροσωπευει κανεναν. Πλεον ολοι γνωρίζουμε ότι υπαρχουν ανθρωποι από 1.45 εως 1.95+ κι ο καθενας εχει διαφορετικα γουστα, επομένως οι εννοιες "κοντος" και "ψηλος" είναι για τον καθενα ΥΠΟΚΕΙΜΕΝΙΚΕΣ! Δε νομιζω πως αν ειχες υψος 1.60 θα αποκαλουσες ένα αγορι του 1.70 κοντο.
Αντε γιατι γεμισε ο τοπος με μερικες του 1.75+ και το παιζουν και θεογκομενες μη χεσω.
Αυτά από εμένα, 1.68.
7 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

KeepDreaming!

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη KeepDreaming!
H KeepDreaming! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 527 μηνύματα.

H KeepDreaming! έγραψε στις 20:10, 12-06-15:

Πάντως εμένα μ'αρέσει να υπάρχει σχετικά μικρή διαφορά ύψους με τον άλλον.Δηλαδή να σε περνάει μισό ή ένα κεφάλι.Κάπου εκεί...Το νιώθεις κάπως "πιο κοντά" σου.
Παράθεση

Alma Libre (Κατσαρόλα)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Alma Libre
H Κατσαρόλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,528 μηνύματα.

H Alma Libre Σουλμέτ του Τηγανιού ~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 20:42, 12-06-15:

Αρχική Δημοσίευση από KeepDreaming!
Πάντως εμένα μ'αρέσει να υπάρχει σχετικά μικρή διαφορά ύψους με τον άλλον.Δηλαδή να σε περνάει μισό ή ένα κεφάλι.Κάπου εκεί...Το νιώθεις κάπως "πιο κοντά" σου.
Ειδικά όταν τον αγκαλιάζεις/σε αγκαλιάζει και βρίσκεις πάνω στο στήθος του όταν υπάρχει αυτή η διαφορά ύψους..
Σκάω, σκάω.
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

KeepDreaming!

Πολύ δραστήριο μέλος

H KeepDreaming! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 527 μηνύματα.

H KeepDreaming! έγραψε στις 21:29, 12-06-15:

Αρχική Δημοσίευση από Alma Libre
Ειδικά όταν τον αγκαλιάζεις/σε αγκαλιάζει και βρίσκεις πάνω στο στήθος του όταν υπάρχει αυτή η διαφορά ύψους..
Σκάω, σκάω.
Ωραία πράγματα!
Παράθεση

Simos_Moss (Σίμος)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Simos_Moss
Ο Σίμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών , επαγγέλεται Αθλητής και μας γράφει απο Δράμα (Δράμα). Έχει γράψει 49 μηνύματα.

O Simos_Moss έγραψε στις 22:12, 12-06-15:

Είμαι 1.80, όσο για την κοπέλα το ιδανικό για μένα είναι να βρίσκεται ένα κεφάλι κάτω από εμένα ή στο ίδιο ύψος με βαριά καρδιά, αλλά ανέκαθεν μου άρεσαν πιο πολύ οι κοντούλες, κοντά στο 1.65-1.70, το βρίσκω πολύ ρομαντικό στο φιλί...
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

nikolaos p.

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη nikolaos p.
Ο nikolaos p. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 190 μηνύματα.

O nikolaos p. έγραψε στις 06:29, 13-06-15:

Όχι και κοντούλες οι 1,70 ρε φίλε, μην τρελλαθούμε!
4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Dias

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Dias
Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,946 μηνύματα.

O Dias έγραψε στις 08:59, 13-06-15:

Τώρα συζητάμε σοβαρά για το ύψος των ανθρώπων; Κατά τη γνώμη μου πρόκειται για (πανάρχαιο) στερεότυπο (με άρωμα ρατσισμού). Όπως στα ζώα που ζουν σε αγέλες, το πιο μεγαλόσωμο και δυνατότερο γίνεται αρχηγός, έτσι από τα προϊστορικά χρόνια ο ψηλός άνθρωπος κυριαρχούσε. Διαφωνώ στο να ξεχωρίζουμε τους ανθρώπους με βάση κάτι το οποίο δεν επιλέξαμε, αλλά μας το έδωσε η φύση. Το να κάνουμε διάκριση ψηλός - κοντός, δεν είναι πολύ διαφορετικό από το άσπρος - μαύρος. Αυτό που έχει αξία είναι το μυαλό και ο χαρακτήρας. Υπάρχουν άπειρα παραδείγματα "κοντών" που διέπρεψαν σε όλους τους τομείς.
Έχουμε λοιπόν το αρχαίο πρότυπο - στερεότυπο του ψηλού άντρα που θέλουν οι γυναίκες. Να τις περνάει δυο κεφάλια και αυτές να χαίρονται που οι φίλες τους τις ζηλεύουν. Μου φαίνεται πιο ωραίο να έχουν και οι δύο τα χείλη τους στο ίδιο ύψος, ώστε να μη χρειάζεται σκύψιμο ή τέντωμα. Επίσης έχουμε και το πρόσφατο στερεότυπο της ψηλής γυναίκας. Αυτό μάλλον μας το δημιούργησαν τα μέσα ενημέρωσης με τις πανύψηλες "μοντέλες" που μας λανσάρουν. Για κάποιους ίσως είναι μεγάλη υπόθεση να ακούσουν για την πάρτη τους "Κοίτα ρε ο Μήτσος, κυκλοφορεί με δίμετρη γκόμενα".
Υ.Γ. Είμαι ένας κοντούλης με ύψος h = 1,76m (ξυπόλυτος).

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

kleop

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη kleop
H kleop αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 307 μηνύματα.

H kleop έγραψε στις 11:08, 13-06-15:

Εγω ειμαι ενα 1.75 ξυπολητη και δεν με νοιαζει αν το ετερον ημισυ θα ειναι πιο κοντος ή πιο ψηλος απο μενα.Βεβαια εχω ακουσει και στερεοτυπα του τυπου που θα βρεις ψηλο γαμπρο και θα τον σκεπαζεις και τετοια,αλλα αδιαφορω..
Παντως μου φαινεται περιεργο που το 1.75 για τις γυναικες θεωρειται καλο υψος(ψηλες δηλαδη),ενω για τους αντρες θεωρειται οτι ειναι κοντοι οπως εγραψε και ο Διας.
Παράθεση

roccohooshie (Μαρία)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη roccohooshie
H Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 930 μηνύματα.

H roccohooshie έγραψε στις 12:19, 13-06-15:

Εννοείται ότι είναι ρατσιστικό να τίθεται θέμα ύψους και είμαι σίγουρη ότι ακόμη κι όσοι έχουν ένα πρότυπο σε σχέση με το ύψος του/της συντρόφου τους, αργά ή γρήγορα θα το αναιρέσουν, μιας που αν βρεθεί το κατάλληλο άτομο δε θα μετρήσει καθόλου το ύψος του ή τουλάχιστον θα μπει σε τελείως δεύτερη μοίρα..Εγώ πάντως που θεωρούμαι ψηλή (1, 76, όπως κι εσύ κοντούλη Δία ) έχει τύχει στο παρελθόν να ερωτευτώ σφόδρα ένα τύπο που ήταν 1, 65 βαριά..
Η αλήθεια είναι ότι δε θα μου άρεσε να είμαι 1,50, αλλά ούτε και 1,90, ένα μέσο ύψος είναι το πιο ιδανικό από πρακτικής άποψης νομίζω, γιατί το αισθητικό μέρος δεν έχει να κάνει με το ύψος αλλά με τις αναλογίες του σώματος γενικά! Όμως είναι φοβερό το πόσο είμαστε επηρεασμένοι από τα στερεότυπα και σ΄αυτό το ζήτημα...
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

KeepDreaming!

Πολύ δραστήριο μέλος

H KeepDreaming! έγραψε στις 12:49, 13-06-15:

Εννοείται ότι το ύψος δεν αποτελεί κριτήριο για να επιλέξεις τον σύντροφό σου.Απλά θεωρώ ότι οι γυναίκες συνήθως "βάζουν στο μάτι" ψηλότερους άντρες επειδή υποσυνείδητα θεωρούν ότι θα τους προσφέρουν προστασία και αντίστοιχα οι άντρες υποσυνείδητα επιλέγουν πιο κοντές γυναίκες από αυτούς γιατί θέλουν να τους παρέχουν προστασία.Χωρίς αυτό να αποτελεί κανόνα βέβαια.
Μια φορά είχα δει ένα ζευγάρι στο οποίο η κοπέλα περνούσε τον τύπο ενάμισι κεφάλι και φορούσε και τακούνια.Είχαν πλάκα σαν όψη, αλλά φαινόταν πολύ ταιριαστοί και αγαπημένοι.
Παράθεση

BLUE SEA (Τεσα)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη BLUE SEA
H Τεσα αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών , επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,193 μηνύματα.

H BLUE SEA ελεύθερο πνεύμα = ελεύθερος άνθρωπος έγραψε στις 16:03, 13-06-15:

Αρχική Δημοσίευση από Dias
[COLOR=black]
Υ.Γ. Είμαι ένας κοντούλης με ύψος h = 1,76m (ξυπόλυτος).
Έλα, κοπλιμέντα ζητάς, μια χαρά είναι το ύψος σου. Καταρχάς, έχεις τα νιάτα σου, που είναι μεγάλο προσόν. Ρώτα κι εμένα που γέρασα. Τώρα πλέον η νεότητα μου φαίνεται κάτι ανεκτίμητο.
Anyway! Εγώ (38 και ο γεροντάκος μου (49) (my boyfriend ) κατά σύμπτωση έχουμε λογική διαφορά ύψους (1.73 VS 1.81)
Παράθεση

Dias

Επιφανές Μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,946 μηνύματα.

O Dias έγραψε στις 16:17, 13-06-15:

Αρχική Δημοσίευση από BLUE SEA
Anyway! Εγώ (38 και ο γεροντάκος μου (49) (my boyfriend ) κατά σύμπτωση έχουμε λογική διαφορά ύψους (1.73 VS 1.81)
Xaxaxaxa!!! Με τη girlfriend μου τα έχω δει όλα τα των υψομετρικών διαφορών. Ξεκινήσαμε από την εφηβική μας ηλικία και στην αρχή με περνούσε κάπου 3cm. Όμως, αυτή έμεινε εκεί, ενώ εγώ ψήλωσα κι άλλο, οπότε τώρα την περνάω εγώ κατά 3cm.
Παράθεση

Giorgos199666

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Giorgos199666
Ο Giorgos199666 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών . Έχει γράψει 813 μηνύματα.

O Giorgos199666 έγραψε στις 22:25, 13-06-15:

Εγω που ειμαι 1.81 ειμαι καλά δηλαδή;και εκείνη που γουσταρω 1.70 ειναι .Ειναι και αυτός ένας παράγοντας που διστάζω να την προσεγγίσω.Κανω λάθος;
Παράθεση

methexys (βάσια)

Moderator

Το avatar του χρήστη methexys
H βάσια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ιταλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,756 μηνύματα.

H methexys i've got 99 problems&u're all 98 of them έγραψε στις 22:53, 13-06-15:

Γενικά το βρισκω χαζο να τίθεται θεμα ύψους. Θελω να πιστεύω οτι ειναι απλα ενας αριθμός λολ αλλιως εμεις οι κοντουλες δεν εχουμε καμια ελπίδα Τωρα αν ο άλλος/η κολλαει επειδη δεν θελουν να τον βλέπουν με ψηλότερο/κοντοτερο/ομορφοτερο άτομο επειδη θα νιώθει ασχημα και οι αλλοι θα σχολιάζουν,τι να πω. Κόμπλεξ μου φαινεται.
Παράθεση

wherever

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη wherever
H wherever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 131 μηνύματα.

H wherever έγραψε στις 23:59, 13-06-15:

Xaxaxaxa!!! Με τη girlfriend μου τα έχω δει όλα τα των υψομετρικών διαφορών. Ξεκινήσαμε από την εφηβική μας ηλικία και στην αρχή με περνούσε κάπου 3cm. Όμως, αυτή έμεινε εκεί, ενώ εγώ ψήλωσα κι άλλο, οπότε τώρα την περνάω εγώ κατά 3cm.
Αν βάλει ψηλοτάκουνο όμως οι ισορροπίες αλλάζουν ξανά!
Όπως είπαν κι άλλοι το ύψος είναι ενα κριτήριο αλλά όχι και το βασικότερο !!
Παράθεση

BLUE SEA (Τεσα)

Περιβόητο Μέλος

H Τεσα αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών , επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,193 μηνύματα.

H BLUE SEA ελεύθερο πνεύμα = ελεύθερος άνθρωπος έγραψε στις 09:44, 14-06-15:

Αρχική Δημοσίευση από methexys
Γενικά το βρισκω χαζο να τίθεται θεμα ύψους. Θελω να πιστεύω οτι ειναι απλα ενας αριθμός λολ αλλιως εμεις οι κοντουλες δεν εχουμε καμια ελπίδα Τωρα αν ο άλλος/η κολλαει επειδη δεν θελουν να τον βλέπουν με ψηλότερο/κοντοτερο/ομορφοτερο άτομο επειδη θα νιώθει ασχημα και οι αλλοι θα σχολιάζουν,τι να πω. Κόμπλεξ μου φαινεται.
Έχεις δίκιο σε μια σχέση πάνω απ' όλα μετράει η ψυχική προσέγγιση κι όχι η σωματική διάπλαση. Κι 1.50 να ήταν ο φίλος μου δεν θα με πείραζε καθόλου.
Παράθεση

Dias

Επιφανές Μέλος

O Dias έγραψε στις 10:37, 14-06-15:

Αρχική Δημοσίευση από wherever
Αν βάλει ψηλοτάκουνο όμως οι ισορροπίες αλλάζουν ξανά!
Δεν φοράει (ούτε έχει) ψηλοτάκουνα παπούτσια. Λέει ότι δεν της αρέσουν, αλλά δεν αποκλείω να το κάνει για μένα. Αν βάλει ψηλοτάκουνο, δεν νομίζω ότι θα με στεναχωρήσει και δεν θα προσπαθήσω να ψηλώσω κι άλλο.

Παράθεση

BLUE SEA (Τεσα)

Περιβόητο Μέλος

H BLUE SEA ελεύθερο πνεύμα = ελεύθερος άνθρωπος έγραψε στις 11:48, 14-06-15:

[COLOR=black]Δεν φοράει (ούτε έχει) ψηλοτάκουνα παπούτσια. Λέει ότι δεν της αρέσουν, αλλά δεν αποκλείω να το κάνει για μένα. Αν βάλει ψηλοτάκουνο, δεν νομίζω ότι θα με στεναχωρήσει και δεν θα προσπαθήσω να ψηλώσω κι άλλο.
Εσύ είσαι συγκροτημένο, ώριμο και προσγειωμένο άτομο. Υπάρχουν όμως και άντρες, οι οποίοι θέλουν οπωσδήποτε να είναι εκείνοι ψηλότεροι από τις συντρόφους τους. Με τον πρώην μου είχαμε το ίδιο ύψος και μου είχε απαγορεύσει να φοράω τακούνια. Έτσι, κι αλλιώς δεν φοράω ψηλά, 3-5 εκατοστά, εκεί κινούμαι. Εκείνος όμως ήθελε να φοράω μόνο flat. Ε, αυτό ήταν μια καταπίεση για εμένα. Το παιδί που είμαστε τώρα μαζί όχι μόνο δεν έχει πρόβλημα, αλλά αντίθετα μου λέει ότι θα ήθελε να φοράω πιο ψηλά τακούνια.
Παράθεση

Giorgos199666

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Giorgos199666
Ο Giorgos199666 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών . Έχει γράψει 813 μηνύματα.

O Giorgos199666 έγραψε στις 12:11, 14-06-15:

Αρχική Δημοσίευση από BLUE SEA
Εσύ είσαι συγκροτημένο, ώριμο και προσγειωμένο άτομο. Υπάρχουν όμως και άντρες, οι οποίοι θέλουν οπωσδήποτε να είναι εκείνοι ψηλότεροι από τις συντρόφους τους. Με τον πρώην μου είχαμε το ίδιο ύψος και μου είχε απαγορεύσει να φοράω τακούνια. Έτσι, κι αλλιώς δεν φοράω ψηλά, 3-5 εκατοστά, εκεί κινούμαι. Εκείνος όμως ήθελε να φοράω μόνο flat. Ε, αυτό ήταν μια καταπίεση για εμένα. Το παιδί που είμαστε τώρα μαζί όχι μόνο δεν έχει πρόβλημα, αλλά αντίθετα μου λέει ότι θα ήθελε να φοράω πιο ψηλά τακούνια.
Κοιτα εγω ειμαι διστακτικός να κάνω σχέση με κορίτσι με ύψος κάτω απο 1.69 και ας μου αρέσει πολυ.Θα προτιμούσα να έχουμε το ίδιο ύψος η να ειναι και ψηλότερη ακόμα δεν με πειράζει.
Παράθεση

GeorgeRns

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη GeorgeRns
Ο GeorgeRns αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών . Έχει γράψει 40 μηνύματα.

O GeorgeRns έγραψε στις 09:09, 23-06-15:

Γύρω στο 1.65-1.70 για την σύντροφο
Παράθεση

eva kan

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη eva kan
H eva kan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 127 μηνύματα.

H eva kan έγραψε στις 21:19, 28-06-15:

Δεδομένου ότι είμαι 1.65 ( αρκετά κοντή ) δεν θα ήθελα να είναι ο άλλος 1.90! Γύρω στο 1.75-1.80 ! και πολύ μου πέφτει!
Παράθεση

Sommerfeld

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Sommerfeld
Ο Sommerfeld αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 17 ετών , επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 181 μηνύματα.

O Sommerfeld . έγραψε στις 22:31, 28-06-15:

5,5 μέτρα χωρίς τακούνια
Παράθεση

Dias

Επιφανές Μέλος

O Dias έγραψε στις 22:41, 28-06-15:

Έτσι κι αλλιώς, στον κάδο θα πάμε...
5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

CaneSenpai

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη CaneSenpai
Ο CaneSenpai αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών . Έχει γράψει 454 μηνύματα.

O CaneSenpai έγραψε στις 23:32, 28-06-15:

Αν και απο τους κοντους για αρχες 3η λυκειου ( 1.71) δεν μπορω την σκεψη να με περναει η κοπελα μου (Οταν με τον καλο ) Λιγο υψος ακομα και βλεπουμε.
Παράθεση

BLUE SEA (Τεσα)

Περιβόητο Μέλος

H BLUE SEA ελεύθερο πνεύμα = ελεύθερος άνθρωπος έγραψε στις 23:38, 28-06-15:

Αρχική Δημοσίευση από catloverGG
Αν και απο τους κοντους για αρχες 3η λυκειου ( 1.71) δεν μπορω την σκεψη να με περναει η κοπελα μου (Οταν με τον καλο ) Λιγο υψος ακομα και βλεπουμε.
Μην αγχώνεσαι! Τα αγόρια ψηλώνουν ως τα 21. 1.80 θα φτάσεις σίγουρα.

Υ/Γ Αμάν, βρε Δία! Μας έχεις σοκάρει!
Παράθεση

Dmzk

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Dmzk
Ο Dmzk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών και μας γράφει απο Βουλιαγμένη (Αττική). Έχει γράψει 73 μηνύματα.

O Dmzk esteki-χωρις καινοτομιες απο το 2009 έγραψε στις 23:51, 28-06-15:

Είμαι κοντός 1.70 δεν έχω κανένα θέμα,το υψος του συντροφου δεν με απασχολει.
Παράθεση

LiViNGtheLiFE

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη LiViNGtheLiFE
H LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών και επαγγέλεται Στιχογράφος . Έχει γράψει 1,817 μηνύματα.

H LiViNGtheLiFE έγραψε στις 15:01, 29-06-15:

Προσωπικά το 1.75-1.80 το βρίσκω μια χαρά στον άντρα, τώρα να μας φαίνεται και κοντό παραπάει.
Γενικά δεν κατανοώ το κόλλημα με τους ψηλούς (ακόμη και από κοντές). Κι ακόμη πιο ακατονόητο το να απορρίπτεις τον άλλο λόγω ύψους.
Όσο για το δικό μου (1.69), δε θα είχα θέμα και κοντύτερη να μουν.
Παράθεση

Drama Prinzessin

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Drama Prinzessin
H Drama Prinzessin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 2,458 μηνύματα.

H Drama Prinzessin έγραψε στις 11:48, 30-06-15:

Δεν παίζει ρόλο το ύψος και ούτε είναι σοβαρός λόγος για να απορρίψεις κάποιον. Έχω δει ζευγάρια με 20+ εκατοστά διαφορά και κυκλοφορούν μια χαρά μαζί.
Παράθεση

eya95 (Εύα)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη eya95
H Εύα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 204 μηνύματα.

H eya95 official cat lady έγραψε στις 19:01, 30-06-15:

Να πω απλά οτι το αγόρι μου που με περνάει 30 εκατοστά θεωρει το 1.60-1.65 , τέλειο ύψος. Ο έρωτας δεν είναι παιδί των διακρίσεων. Τα σχόλια κοντός ψηλός κλπ γίνονται μόνο απ' τους γύρω. Αφήστε τους να λυσσάνε ;*
Παράθεση

Dr.K (Κατερίνα)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Dr.K
H Κατερίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 293 μηνύματα.

H Dr.K BE HAPPY έγραψε στις 20:22, 30-06-15:

Για εμένα 1,83-1,87 είναι το κατάλληλο ύψος για αγόρι
Εγώ είμαι 1,76.....εεε μην είμαι και ψηλότερη από αυτόν δεν μου αρέσει
Παράθεση

CaneSenpai

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη CaneSenpai
Ο CaneSenpai αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών . Έχει γράψει 454 μηνύματα.

O CaneSenpai έγραψε στις 00:02, 01-07-15:

Ο μερος ορος των αντρων στην ελλαδα δεν νομιζω να ειναι πανω απο 1.75..
Παράθεση

Dr.K (Κατερίνα)

Δραστήριο Μέλος

H Κατερίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 293 μηνύματα.

H Dr.K BE HAPPY έγραψε στις 13:28, 01-07-15:

Αρχική Δημοσίευση από catloverGG
Ο μερος ορος των αντρων στην ελλαδα δεν νομιζω να ειναι πανω απο 1.75..
Λίγο μου φαίνεται .....ο μέσος όρος από ότι βλέπω εγώ είναι κοντά στο 1,80 και για γυναίκες 1,70
Παράθεση

LiViNGtheLiFE

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη LiViNGtheLiFE
H LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών και επαγγέλεται Στιχογράφος . Έχει γράψει 1,817 μηνύματα.

H LiViNGtheLiFE έγραψε στις 13:54, 01-07-15:

O μέσος όρος των αντρών στην Ελλάδα είναι 1.77 και των γυναικών 1.65.
Παράθεση

Dr.K (Κατερίνα)

Δραστήριο Μέλος

H Dr.K BE HAPPY έγραψε στις 13:58, 01-07-15:

Αρχική Δημοσίευση από LiViNGtheLiFE
O μέσος όρος των αντρών στην Ελλάδα είναι 1.77 και των γυναικών 1.65.
Δεν ξέρω μπορεί...Εγώ το είπα με αυτά που βλέπω ,όχι με στοιχεία και στατιστικά
Παράθεση

Sev_vo (Σεβαστή)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Sev_vo
H Σεβαστή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19 μηνύματα.

H Sev_vo έγραψε στις 19:05, 18-07-15:

Προσωπικά δεν με ενδιαφέρει πολύ, και δεν πρόκειται να πάρω το μέτρο μαζί μου για να τον μετρήσω.. Εγώ, αν και ακόμα στη ανάπτυξη, είμαι γύρω στο 1,65. Εάν ήταν λίγο πιο ψηλός από εμένα θα ήταν μια χαρά.
Παράθεση

nikgal

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη nikgal
Ο nikgal αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 18 ετών . Έχει γράψει 17 μηνύματα.

O nikgal έγραψε στις 13:15, 19-07-15:

Ειμαι 1,92 και προτιμω τις αισθητα κοντυτερες γυναικες. Αν δεν υπηρχαν πρακτικα προβληματα θα ελεγα 1.60-1.65 οποτε υποθετω οτι γυρω στο 1.70 ειναι το ιδανικο υψος. Αν και το τελευταιο πραγμα που κοιταω σε ενα κοριτσι ειναι το υψος ( αλλα το κοιταω)
Παράθεση

Johnny15

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Johnny15
Ο Johnny15 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 4,844 μηνύματα.

O Johnny15 έγραψε στις 11:06, 20-07-15:

Είμαι περίπου 1.70, γενικά δεν έχω θέμα με το ύψος στις κοπέλες με την έννοια ότι αν ήταν πιο ψηλή δεν θα με πείραζε, ωστόσο αισθάνομαι ότι το να πλησιάσω κοπέλα πιο ψηλή από εμένα είναι δύσκολο οι πιθανότητες να γίνει κάτι είναι λίγες. Ευτυχώς συνήθως μου αρέσουν οι κοντούλες.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 7 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Katalina_, Loreley, nikgal, strawberryblond

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους