Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 80,518 εγγεγραμμένα μέλη και 2,750,511 μηνύματα σε 76,907 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 667 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki.

Εγγραφή Βοήθεια

Ποιο θεωρείτε κατάλληλο ύψος για τον/την σύντροφό σας;

Τι ύψος έχετε;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 221)
Μέχρι 1.50
6
2,71%
1.51-1.65
46
20,81%
1.66-1.75
79
35,75%
1.76-1.80
34
15,38%
1.81-1.85
24
10,86%
1.86-1.90
14
6,33%
1.91-1.95
9
4,07%
1.96+
9
4,07%

mariaadd

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη mariaadd
H mariaadd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 15 ετών . Έχει γράψει 13 μηνύματα.

H mariaadd έγραψε στις 19:18, 20-08-12:

εχεις δίκιο δεν ξέρω τι με έχει πιάσει με ολη αυτη την ιστορια απλά θέλω να ΄γινω μοντέλο και έχω φάει κόλλημα
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Θάλεια

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Θάλεια
H Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 2,740 μηνύματα.

H Θάλεια έγραψε στις 19:21, 20-08-12:

Αρχική Δημοσίευση από mariaadd
εχεις δίκιο δεν ξέρω τι με έχει πιάσει με ολη αυτη την ιστορια απλά θέλω να ΄γινω μοντέλο και έχω φάει κόλλημα
Πολλά μοντέλα είναι κάτω του 170 ή γύρω... Το θέμα δεν είναι το ύψος για να κάνεις πασαρέλα (εκτός αν δεν κοιτάς πασαρέλα, οπότε οκ).
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

mariaadd

Νεοφερμένος

H mariaadd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 15 ετών . Έχει γράψει 13 μηνύματα.

H mariaadd έγραψε στις 19:23, 20-08-12:

Αρχική Δημοσίευση από Θάλεια
Πολλά μοντέλα είναι κάτω του 170 ή γύρω... Το θέμα δεν είναι το ύψος για να κάνεις πασαρέλα (εκτός αν δεν κοιτάς πασαρέλα, οπότε οκ).
ισως να εχεις δικιο
Παράθεση

Θάλεια

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Θάλεια
H Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 2,740 μηνύματα.

H Θάλεια έγραψε στις 19:25, 20-08-12:

ισως να εχεις δικιο
Ειδικά για φωτογραφίσεις και γενικά για εμπορικού τύπου modeling δεν έχει σημασία το ύψος...
Παράθεση

BLUE SEA (Σεζάρια)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη BLUE SEA
H Σεζάρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών , επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 664 μηνύματα.

H BLUE SEA ελεύθερο πνεύμα = ελεύθερος άνθρωπος έγραψε στις 20:00, 20-08-12:

εγω μονόζυγο δεν μπορω να κανω έχουν αποτέλεσμα όλα τα αλλά;;;
Ναι και βέβαια.

υ/γ Α! Ξέχασα να σου πω: να τρως και όσπρια τουλάχιστον δύο φορές την εβδομάδα. Κι αυτά βοηθάνε πολύ!
Παράθεση

φρι

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη φρι
H φρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μοντέλο . Έχει γράψει 1,340 μηνύματα.

H φρι σκέφτομαι άρα πεινάω. έγραψε στις 12:22, 21-08-12:

Αρχική Δημοσίευση από Poseidon
Μου αρέσει που το όριο που βάζεις είναι με ακρίβεια χιλιοστού.
Δε λες πχ θέλω 1.85+ ή 1.90.
1.87
μμμμ ... ετσι θελωωω
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Katerina S (Κατερίνα Μουρατίδου)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Katerina S
H Κατερίνα Μουρατίδου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 195 μηνύματα.

H Katerina S what the water gave me έγραψε στις 15:09, 21-08-12:

Αρχική Δημοσίευση από φρι
μμμμ ... ετσι θελωωω
υπαρχει συγκεκριμενος λογος μαλλοΝ
Παράθεση

φρι

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη φρι
H φρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μοντέλο . Έχει γράψει 1,340 μηνύματα.

H φρι σκέφτομαι άρα πεινάω. έγραψε στις 19:58, 21-08-12:

Αρχική Δημοσίευση από Katerina S
υπαρχει συγκεκριμενος λογος μαλλοΝ
ισως και ναι
Παράθεση

Backdrop

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Backdrop
H Backdrop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 706 μηνύματα.

H Backdrop έγραψε στις 10:20, 22-08-12:

Αμα γουσταρεις τον αλλον και τα εχεις βρει με τον εαυτό σου δεν υπαρχουν κολλήματα του τύπου κατάλληλο ύψος! Όλα αυτά είναι ανοησίες!!!!!!!!
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Poseidon

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Poseidon
Ο Poseidon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Αθλητής . Έχει γράψει 344 μηνύματα.

O Poseidon έγραψε στις 17:06, 22-08-12:

Αρχική Δημοσίευση από φρι
μμμμ ... ετσι θελωωω
Προχθές άλλα έλεγες
Παράθεση

Vampi

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Vampi
H Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,365 μηνύματα.

H Vampi έγραψε στις 05:13, 25-08-12:

Έλεγα ότι θέλω ψηλούς. Γνώρισα έναν τυπά που του ρίχνω ένα κεφάλι και είναι απίστευτος. Μινιόν. Έχει τη φάση του.
Παράθεση

mariaadd

Νεοφερμένος

H mariaadd έγραψε στις 13:56, 27-08-12:

Αρχική Δημοσίευση από Vampi
Έλεγα ότι θέλω ψηλούς. Γνώρισα έναν τυπά που του ρίχνω ένα κεφάλι και είναι απίστευτος. Μινιόν. Έχει τη φάση του.
δν εχει σημασία το υψος στη σχέση
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Vampi

Περιβόητο Μέλος

H Vampi έγραψε στις 23:28, 27-08-12:

Δεν είπα ότι έχει, ούτε θα άφηνα κάποιον για το λόγο αυτό. Απλά επειδή είμαι κι εγώ ψηλή και μ'αρέσει να χώνομαι στην αγκαλιά του αλλου βολεύουν οι ψηλοί
Παράθεση

mariaadd

Νεοφερμένος

H mariaadd έγραψε στις 11:19, 28-08-12:

πόσο ψηλη είσαι (αν επιτρεπεται;
Παράθεση

Kαποια Νεφ (Nεφελη)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Kαποια Νεφ
H Nεφελη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών , επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Πετρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 12 μηνύματα.

H Kαποια Νεφ Τι να γραψω τωρα ;! έγραψε στις 12:15, 28-08-12:

αναλογα. πρεπει να παει στον αερα σου για να ειναι ιδανικο. Ξερω ψηλους που ναι αχαροι , και ψηλους που τους παει. Οπως και με κοντους αντιστοιχα.
Παράθεση

Sweet_Butterfly

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Sweet_Butterfly
H Sweet_Butterfly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 336 μηνύματα.

H Sweet_Butterfly έγραψε στις 14:34, 28-08-12:

Εγώ είμαι 165 κ το αμόρε μου 193...αλλα μου αρεσει που ειναι ψηλος, δεν φαινεται ασχημο!
Παράθεση

Vampi

Περιβόητο Μέλος

H Vampi έγραψε στις 19:33, 28-08-12:

πόσο ψηλη είσαι (αν επιτρεπεται;
1.75
Παράθεση

BLUE SEA (Σεζάρια)

Διάσημο Μέλος

H Σεζάρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών , επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 664 μηνύματα.

H BLUE SEA ελεύθερο πνεύμα = ελεύθερος άνθρωπος έγραψε στις 00:03, 29-08-12:

δν εχει σημασία το υψος στη σχέση
Εδώ συμφωνούμε απόλυτα. Με τον πρώην μου είχαμε ακριβώς το ίδιο ύψος (1.72). Είχε, βέβαια, μεγάλη κομπλεξάρα και δεν με άφηνε να φοράω ψηλά τακούνια για να μην δείχνω ψηλότερη. Φυσικά δεν του έκανα τη χάρη!
Παράθεση

BLUE SEA (Σεζάρια)

Διάσημο Μέλος

H BLUE SEA ελεύθερο πνεύμα = ελεύθερος άνθρωπος έγραψε στις 14:45, 29-08-12:

Συγνώμη που επανέρχομαι, αλλά απ' ό,τι βλέπω το μεγαλύτερο άγχος για το ύψος τους το έχουν οι άνδρες. Μα έλεος πια, αγαπητοί μου κύριοι, μην σας πιάνει πανικός!Οι πιο πολλές γυναίκες δεν ενδιαφερόμαστε για τα εξωτερικά σας προσόντα (ύψος, βάρος, χρήμα, εξουσία, μόρφωση κ.ά.). Οι γυναίκες είναι -κατά κύριο λόγο- συναισθηματικά όντα και δίνουν έμφαση στο χαρακτήρα του άνδρα. Δεν κάνει το ύψος τον άνθρωπο! Αντίθετα οι άνδρες -κατά κύριο λόγο- είναι σαρκικά όντα. Εμμένουν στο φαίνεσθαι!!!
Επίσης, όλοι οι άνδρες έχουν υψηλά στάνταρτς για τις γυναίκες. Θέλουν, δηλαδή, ψηλές, ξανθιές, αδύνατες κ.ά. Σας το λέω! Μας έχετε κάνει κομπλεξικές! Ε, δεν θα νιώσω και κομπλεξική που είμαι κάτω από 1.75 ούτε θα φοράω γόβες στιλέτο να βγάλω κιρσούς. Πάνω από 5 εκατοστά τακούνι δεν μπορώ να το υποστηρίξω! Μην πιάσω πάλι την τρέλα σας με τα αδύνατα σώματα! Εγώ είμαι αδύνατη, αλλά επειδή το θέλω κι όχι επειδή το προστάζει το σύγχρονο lifestyle. Το ξέρω, θα φάω καταψήφιση από τους κυρίους, αλλά δικαιολογημένα. Δεν μασάω πάντως ούτε υπεκφεύγω. Δεν ήθελα να σας θίξω. Απλώς ξεσκέπασα μια πραγματικότητα.
Παράθεση

Ξεχασμένος

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Ξεχασμένος
Ο Ξεχασμένος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 845 μηνύματα.

O Ξεχασμένος έγραψε στις 15:07, 29-08-12:

Αρχική Δημοσίευση από Λυσιστράτη
Συγνώμη που επανέρχομαι, αλλά απ' ό,τι βλέπω το μεγαλύτερο άγχος για το ύψος τους το έχουν οι άνδρες. Μα έλεος πια, αγαπητοί μου κύριοι, μην σας πιάνει πανικός!Οι πιο πολλές γυναίκες δεν ενδιαφερόμαστε για τα εξωτερικά σας προσόντα (ύψος, βάρος, χρήμα, εξουσία, μόρφωση κ.ά.). Οι γυναίκες είναι -κατά κύριο λόγο- συναισθηματικά όντα και δίνουν έμφαση στο χαρακτήρα του άνδρα. Δεν κάνει το ύψος τον άνθρωπο! Αντίθετα οι άνδρες -κατά κύριο λόγο- είναι σαρκικά όντα. Εμμένουν στο φαίνεσθαι!!!
Επίσης, όλοι οι άνδρες έχουν υψηλά στάνταρτς για τις γυναίκες. Θέλουν, δηλαδή, ψηλές, ξανθιές, αδύνατες κ.ά. Σας το λέω! Μας έχετε κάνει κομπλεξικές! Ε, δεν θα νιώσω και κομπλεξική που είμαι κάτω από 1.75 ούτε θα φοράω γόβες στιλέτο να βγάλω κιρσούς. Πάνω από 5 εκατοστά τακούνι δεν μπορώ να το υποστηρίξω! Μην πιάσω πάλι την τρέλα σας με τα αδύνατα σώματα! Εγώ είμαι αδύνατη, αλλά επειδή το θέλω κι όχι επειδή το προστάζει το σύγχρονο lifestyle. Το ξέρω, θα φάω καταψήφιση από τους κυρίους, αλλά δικαιολογημένα. Δεν μασάω πάντως ούτε υπεκφεύγω. Δεν ήθελα να σας θίξω. Απλώς ξεσκέπασα μια πραγματικότητα.
Κάτσε ρε Λύσι γιατί τα ισοπέδωσες όλα εδώ. Δηλαδή μου λες ότι οι γυναίκες κοιτάνε μόνο το χαρακτήρα και οι άντρες την εμφάνιση. Αυτό είναι τελείως λάθος. Το πρώτο πράγμα που κοιτάνε και οι δύο είναι η εμφάνιση, γιατί αυτό είναι που φαίνεται και πρώτο στις περισσότερες περιπτώσεις και μη το αρνείσαι. Μια καλή εξωτερική εμφάνιση σε προδιαθέτει θετικά απέναντι στον άλλο και αυξάνει τις πιθανότητες να θες να τον προσεγγίσεις. Ο χαρακτήρας φαίνεται αργότερα όσο τον γνωρίζεις τον άλλο και πιστεύω πως και τα δύο φύλλα κοιτάνε τον χαρακτήρα όταν κυνηγάνε μια σοβαρή σχέση. Επίσης αν οι γυναίκες δίνουν τόσο βάση στο χαρακτήρα γιατί βλέπουμε γυναίκες με τελείως μαλάκες άντρες που τους φέρονται σαν σκατά και αυτές λιώνουν?

Η εμφάνιση λέει επίσης και κάποια πράγματα για το χαρακτήρα του άλλου. Αν δεις π.χ. έναν άντρα 160 κιλά καταλαβαίνεις
π.χ. ότι δεν έχει αυτοσυγκράτηση, αυτοεκτίμηση κτλ. Και όλα αυτά σε προδιαθέτουν αρνητικά. Δεν νομίζω ότι όλοι οι άντρες έχουν τρομερά στάνταρ. Οι περισσότεροι θέλουν μια γυναίκα με νορμάλ κιλά και να τους αρέσει στο πρόσωπο δεν ψάχνουν τη Σκλεναρίκοβα.

Όσο για το ύψος προσωπικά πιστεύω πως για να δείχνει ωραίο σαν ζευγάρι ο άντρας πρέπει να είναι 5-10 πόντους πιο ψηλός.
Παράθεση

Άγγελος

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Άγγελος
Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 30 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,836 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε στις 15:11, 29-08-12:

Επίσης αν οι γυναίκες δίνουν τόσο βάση στο χαρακτήρα γιατί βλέπουμε γυναίκες με τελείως μαλάκες άντρες που τους φέρονται σαν σκατά και αυτές λιώνουν?
μα στο χαρακτηρα δινουν και εκει βαση
τον σαδιστικο χαρακτηρα,,
ειναι γνωστα τα ψυχολογικα παιχνιδια των σχεσεων
τετοιες γυναικες συνηθς ειναι υποτακτικες,,και θελουν και διαλεγουν κακους σαδιστικους χαρακτηρες
Παράθεση

vaggelio

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη vaggelio
H vaggelio αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 84 μηνύματα.

H vaggelio έγραψε στις 15:16, 29-08-12:

Αρχική Δημοσίευση από Λυσιστράτη
κατα την γνώμη μου το ένα φίλο έχει κάνει το άλλο κομπλεξικό.και τους άντρες κ τις γυναίκες κατα κύριο λόγο ενδιαφέρονται για την εξωτερική εμφάνηση.επίσης ενδιαφέρονται συνήθως για άτομα που τους φέρονται πανάθλια,εδικά οι γυναίκες ,το βλέπω αυτό σε φίλες μου.

τετοιες γυναικες συνηθς ειναι υποτακτικες,,και θελουν και διαλεγουν κακους σαδιστικους χαρακτηρες
αυτό ακριβώς...
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Vkey : 03-09-12 στις 12:52. Αιτία: Συνεχόμενα μηνύματα - διόρθωση παράθεσης
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ImEirini! (Pocahontas)

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη ImEirini!
H Pocahontas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Διαιτητής και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 523 μηνύματα.

H ImEirini! έγραψε στις 16:45, 29-08-12:

Αρχική Δημοσίευση από vaggelio
κατα την γνώμη μου το ένα φίλο έχει κάνει το άλλο κομπλεξικό.και τους άντρες κ τις γυναίκες κατα κύριο λόγο ενδιαφέρονται για την εξωτερική εμφάνηση.επίσης ενδιαφέρονται συνήθως για άτομα που τους φέρονται πανάθλια,εδικά οι γυναίκες ,το βλέπω αυτό σε φίλες μου.
Δεν νομίζω ότι ισχύει αυτό Περισσότερο νομίζω ότι οι ανασφάλειες των ανθρώπων για την εξωτερική τους εμφάνιση είναι ευθύνη των media τα οποία προβάλλουν κάποια συγκεκριμένα πρότυπα. Οι γυναίκες π.χ. πρέπει να έιναι πάνω από 1.75 με υπέροχο δέρμα και μαύρισμα, μεγάλα μάτια, γεμάτα χείλια, φουλ αδύνατες αλλά το σουτιέν τους να είναι 75D και πεταχτούς γοφούς. Αντίστοιχα, οι άντρες πρέπει να είναι τουλάχιστον 1.85, με πρόσωπο αγγέλου, καλίγραμμους κοιλιακούς και γενικά ντούκι στάιλ, σφιχτό πισινό και δεν συμμαζεύεται. Και οκ σαφώς και όλα αυτά είναι ωραία, δεν διαφωνώ, αλλά η υπερπροβολή και εκθειασμός της ομορφιάς ως την ανώτερη αξία από όλα τα ΜΜΕ, μας έχει κάνει να μην κοιτάμε πλέον στον σύντροφο μας αγαθά με μεγαλύτερη διάρκεια (και συνεπώς αξία) όπως η μόρφωση, η εξυπνάδα, η πνευματική καλλιέργεια και οι τρόποι συμπεριφοράς... Κάποτε θα πρέπει να μπει ένα τέλος σε αυτό, ή για να το θέσω πιο σωστά, θα πρέπει να βάλουμε ένα τέλος σε αυτό
Παράθεση

vaggelio

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη vaggelio
H vaggelio αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 84 μηνύματα.

H vaggelio έγραψε στις 17:00, 29-08-12:

Αρχική Δημοσίευση από ImEirini!
Δεν νομίζω ότι ισχύει αυτό Περισσότερο νομίζω ότι οι ανασφάλειες των ανθρώπων για την εξωτερική τους εμφάνιση είναι ευθύνη των media τα οποία προβάλλουν κάποια συγκεκριμένα πρότυπα. Οι γυναίκες π.χ. πρέπει να έιναι πάνω από 1.75 με υπέροχο δέρμα και μαύρισμα, μεγάλα μάτια, γεμάτα χείλια, φουλ αδύνατες αλλά το σουτιέν τους να είναι 75D και πεταχτούς γοφούς. Αντίστοιχα, οι άντρες πρέπει να είναι τουλάχιστον 1.85, με πρόσωπο αγγέλου, καλίγραμμους κοιλιακούς και γενικά ντούκι στάιλ, σφιχτό πισινό και δεν συμμαζεύεται. Και οκ σαφώς και όλα αυτά είναι ωραία, δεν διαφωνώ, αλλά η υπερπροβολή και εκθειασμός της ομορφιάς ως την ανώτερη αξία από όλα τα ΜΜΕ, μας έχει κάνει να μην κοιτάμε πλέον στον σύντροφο μας αγαθά με μεγαλύτερη διάρκεια (και συνεπώς αξία) όπως η μόρφωση, η εξυπνάδα, η πνευματική καλλιέργεια και οι τρόποι συμπεριφοράς... Κάποτε θα πρέπει να μπει ένα τέλος σε αυτό, ή για να το θέσω πιο σωστά, θα πρέπει να βάλουμε ένα τέλος σε αυτό
το θεμα ειναι οτι οι ανθρωποι με αυτά τα χαρακτηριστικά προβάλλουν τα ΜΜΕ δεν φταινε σε κατι ούτε είναι εξωγήινοι.ουτε ειναι ολοι/ολες με εναν καθρεφτη στο χερι.γιατι για τισ ψηλες κοπελεςγια έχουν γραφτεί τα απιστευτα σε αυτό το site...
Παράθεση

ImEirini! (Pocahontas)

Πολύ δραστήριο μέλος

H Pocahontas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Διαιτητής και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 523 μηνύματα.

H ImEirini! έγραψε στις 18:04, 29-08-12:

Αρχική Δημοσίευση από vaggelio
το θεμα ειναι οτι οι ανθρωποι με αυτά τα χαρακτηριστικά προβάλλουν τα ΜΜΕ δεν φταινε σε κατι ούτε είναι εξωγήινοι.ουτε ειναι ολοι/ολες με εναν καθρεφτη στο χερι.γιατι για τισ ψηλες κοπελεςγια έχουν γραφτεί τα απιστευτα σε αυτό το site...
Μα δεν κατέκρινα ποτέ τα μοντέλα τα οποία κάνουν την δουλειά τους ούτε είναι εξωγήινοι (βέβαια δεν πιστεύω ότι το πρόσωπο και το σώμα τους είναι ακριβώς όπως προβάλλεται στα περιοδικά), αλλώστε και εγώ η ίδια είμαι ψηλή. Αυτό που κατακρίνω είναι το γεγονός ότι τα ΜΜΕ επιμένουν να προβάλλουν κάποια συγκεκριμένα πρότυπα, τα οποία μάλιστα τις περισσότερες (αν όχι όλες) φορές είναι προϊόν photoshop και άρα αδύνατο να υπάρξουν στην πραγματικότητα. Έχεις δει ποτέ πόρους να φαίνονται στα πρόσωπα των περιοδικών? Εγώ προσωπικά όχι. Δεν λέω, η μέτρια ωραιοποίηση των εικόνων δεν με χαλάει, αλλά η υπερβολή σκοτώνει.
Παράθεση

Ρόζα Νέρα Flamingo

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Ρόζα Νέρα Flamingo
H Ρόζα Νέρα Flamingo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ανταρτικό (Φλώρινα). Έχει γράψει 707 μηνύματα.

H Ρόζα Νέρα Flamingo Κάθε σταυροδρόμι κρύβει μια ιντιφάντα έγραψε στις 18:13, 29-08-12:

εμενα μ αρεσει να ειναι απο το υψος μου και πανω( 1.70) , βεβαια αν ειναι πεντε ποντους πιο κοντος δε με πειραζει
και υπαρχουν και εξαιρεσεις παντα ..
δεν το χω σαν απαραβατο κανονα το αποπανω βεβαια..
Παράθεση

paplaki

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη paplaki
Ο paplaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 56 μηνύματα.

O paplaki έγραψε στις 11:41, 30-08-12:

αλοίμονο σε εμας δηλαδή!!

Σημείωση:
Τα μηνύματα από 567 έως 582 μεταφέρθηκαν από το θέμα "Μπορούν οι ψηλές να φοράνε ψηλά παπούτσια;"
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη venividivici : 30-08-12 στις 15:38. Αιτία: προσθήκη σημείωσης λόγω μετακίνησης μηνυμάτων
Παράθεση

ImEirini! (Pocahontas)

Πολύ δραστήριο μέλος

H ImEirini! έγραψε στις 12:00, 30-08-12:

Αρχική Δημοσίευση από paplaki
αλοίμονο σε εμας δηλαδή!!
Κοίτα κάποιος νομίζω είπε ότι είσαι γύρω στο 1.70. Δεν θα σου πω ψέματα, νομίζω απ'το γυναικείο φύλο θεωρείσαι καπώς χμ..κοντός. Αυτό όμως δεν είναι απαραίτητα κακό, εγώ έχω ένα φίλο που είναι στο 1.70 πολύ καλό και ωραίο παιδί και του την πέφτουν όλες οι γκόμενες ανεξαρτήτως ύψους! Απλά επειδή επικρατεί το (σωστό και αισθητικό κατά την γνώμη μου) στερεότυπο ότι ο άντρας πρέπει να είναι ίσος ή ψηλότερος απ' την κοπέλα συνήθως του την πέφτουν πιο κοντές, και ο ίδιος δηλαδή προτιμά τις πιο κοντές. Γενικά λόγω αυτού του στερεότυπου όσο πιο κόντος είσαι (για άντρας) και όσο πιο ψηλή είσαι (για γυναίκα) περιορίζεται κατά κάποιον τρόπο η "γκάμα επιλογών"...
Παράθεση

TURNLEFT

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη TURNLEFT
Ο TURNLEFT αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 14 μηνύματα.

O TURNLEFT έγραψε στις 12:08, 30-08-12:

Κοίτα κάποιος νομίζω είπε ότι είσαι γύρω στο 1.70. Δεν θα σου πω ψέματα, νομίζω απ'το γυναικείο φύλο θεωρείσαι καπώς χμ..κοντός. Αυτό όμως δεν είναι απαραίτητα κακό, εγώ έχω ένα φίλο που είναι στο 1.70 πολύ καλό και ωραίο παιδί και του την πέφτουν όλες οι γκόμενες ανεξαρτήτως ύψους! Απλά επειδή επικρατεί το (σωστό και αισθητικό κατά την γνώμη μου) στερεότυπο ότι ο άντρας πρέπει να είναι ίσος ή ψηλότερος απ' την κοπέλα συνήθως του την πέφτουν πιο κοντές, και ο ίδιος δηλαδή προτιμά τις πιο κοντές. Γενικά λόγω αυτού του στερεότυπου όσο πιο κόντος είσαι (για άντρας) και όσο πιο ψηλή είσαι (για γυναίκα) περιορίζεται κατά κάποιον τρόπο η "γκάμα επιλογών"...
με παιδί 1.95 θα έκανες κάτι???
Παράθεση

paplaki

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη paplaki
Ο paplaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 56 μηνύματα.

O paplaki έγραψε στις 12:12, 30-08-12:

λογικό είναι να θεωρούμε κοντός όταν έχετε τέτοια ύψη!Πόσο μάλλον αν φορέσετε και ψηλά παπούτσια που είναι και το θέμα.
Και το ύψος μου (1,69) δεν θεωρώ ότι είναι τόσο κοντό.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους