Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 77,664 εγγεγραμμένα μέλη και 3,028,073 μηνύματα σε 91,600 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 875 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki.

Εγγραφή Βοήθεια

Ποιο θεωρείτε κατάλληλο ύψος για τον/τη σύντροφό σας;

Τι ύψος έχετε;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 290)
Μέχρι 1.50
6
2,07%
1.51-1.65
54
18,62%
1.66-1.75
101
34,83%
1.76-1.80
42
14,48%
1.81-1.85
42
14,48%
1.86-1.90
21
7,24%
1.91-1.95
13
4,48%
1.96+
11
3,79%

Ηρώ (Μαρούλι)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Ηρώ
H Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας . Έχει γράψει 2,222 μηνύματα.

H Ηρώ πλέκει μενεξέδες και έγραψε στις 14:14, 18-08-11:

Αρχική Δημοσίευση από vaggelio
δεν ειναι δυνατον 47 σελιδες διαβασα τα σχολια 1-1 κ δεν υπηρχε ΟΥΤΕ 1 θετικο σχολιο απο για τις ψηλες γυναικες;γιατι ετσι;η ευγενεια με το υψος παει;
E δεν καταλαβαίνεις; Ο μέσος όρος του ύψους των Ελλήνων είναι χαμηλός!

Πάντως το θέμα που πήρες σαν αφορμή είναι στην κατηγορία chat and fun. Λέγονται για πλάκα λοιπόν τα περισσότερα..

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Resident Evil

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Resident Evil
H Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,058 μηνύματα.

H Resident Evil (δρυός πεσούσης πας ανήρ ξυλευεται) έγραψε στις 15:11, 18-08-11:

ειμαι ουτε καμια 1.80 κ 30 κιλα ανορεξικια ουτε υπερβαρη. ειμαι η ευαγγελια παω στα 22 κ δοξα τον θεο τις επιτυχιουλες μου τις εχω. μου λενε οτι ειναι εμφανησημη κ εναι παιδι απο την σχολη 1.95 μου τα ζητησε.
καταρχάς μην "τα παίρνεις" ... κάθεσαι και χαλάς τη ζαχαρένια σου κι εσύ για τέτοια πράγματα...
κατά δευτερον, αν η κολλητή σου έχει φίλο της τάξης του 1.75 θα μοιάζετε πολύ με εμένα και την κολλητή μου όταν βγαίνετε ζευγάρια... Οι ψηλοί (1.78 και 1.96 η κολλητή μου και ο καλός της) και οι κοντοί (1.58 και 1.74 εμείς) .
Εμείς μια χαρά περνάμε γενικώς, αλλά είμαστε ολίγον τι αστείοι ως θέαμα--αν κρίνω από μερικές φωτογραφίες που έχουμε και οι 4 στη σειρά ...σαν τους αδελφούς Dalton ένα πράγμα

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

vaggelio

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη vaggelio
H vaggelio αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών . Έχει γράψει 84 μηνύματα.

H vaggelio έγραψε στις 15:26, 18-08-11:

ομως ρε εσυ δεν γινεται σε ποστ με θεμα διαφορες δυο φιλων(ασχετο δηλαδη)στις τελευταιες 2 σελιδες το θεμα να ειναι το ποσο καλυτερες ειναι οι πιο κοντουλες κοπελες κ το ποσο επιτυχια εχουν ενω με τις ψηλες συμβαινει το αντιθετο.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Eileen (Athena (1/3 ΜΕΤΣ))

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Eileen
H Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,923 μηνύματα.

H Eileen έγραψε στις 15:30, 18-08-11:

Εντάξει, δεν χρειάζεται όμως να σκας. Πόσο μάλλον όταν όλες οι κοντούλες ( ) που ξέρω εγώ θα ήθελα πολύ να είναι ψηλές!
Οι γνώμες είναι πάντα υποκειμενικές...
Και εν τέλει, δυο άνθρωποι δεν είναι μαζί λόγω ύψους!

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

vaggelio

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H vaggelio αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών . Έχει γράψει 84 μηνύματα.

H vaggelio έγραψε στις 15:30, 18-08-11:

ακριβως αυτο συμβαινει.η κολλητη μου 1.57 ο φιλος της 1.74 κ εμεις 1.80-1.95.τα πετυχες ολα
τι να πω?η ειμαι τυχερη που εχω τοσο ακομπλεξαριστη παρεα,ή οι αντρες που εχω γνωρισει εγω(οι φιλοι του καλου μου δηλ )ειναι εξερεση ακομπλεξαριστοι ή ισως να μην κραζουν τις ψηλες κοπελες μπροστα μου για να μην με πειραξει
ισως τα αγορια του e steki να κανουν κ λιγο πλακα αλλα ηξερα οτι η πλακα γινετε προς ολες τις πλευρες οχι μονο προς

ναι ομως ρεσυ διαβασε λιγο αυτα που εβαλα σε τελιτσες?ειναι δυνατον ρε?τι ειναι αυτα?

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Eileen : 18-08-11 στις 15:38. Αιτία: συνεχόμενα ποστ
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Boom

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Boom
Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 7,245 μηνύματα.

O Boom έγραψε στις 15:32, 18-08-11:

Αφού ο μέσος όρος είναι στα 1.60, τι να λένε;
Στο χωριό μου λένε ''Αν δεν παινέψουμε το σπίτι μας, θα πέσει να μας πλακώσει''.

Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Isiliel
H Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9,814 μηνύματα.

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε στις 15:33, 18-08-11:

Εμενα με λενε ευαγγελια κ ειμαι 1.80
Ααα κοντή είσαι. Εγώ προχθές στο RPG (παιχνίδι ρόλων) επέλεξα να είμαι 1.90 πρασινομάτα μαυρομαλλούσα. (όσοι με ξέρουν από κοντά, τώρα θα κάνουν αυτό: )
Τι να κάνεις, ό,τι του λείπει του καθενός. Εμένα μου έλειψε μπόι αφού είμαι ένα και τίποτα, άντε 1.60. Τους πειράζω συνεχώς στο σπίτι και τους λέω πόσο μετριόφρων, ψηλή και αδύνατη είμαι. (Nαι, καλά κατάλαβες έχω πάρει και κάποια κιλά μετά το κόψιμο του καπνίσματος).

Στούμπος με παραπανίσια κιλά = κομοδίνο με πόδια.

...τουλάχιστον πετύχαμε το μετριόφρων.

Enjoy your height και μην ακούς κανέναν!

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Isiliel : 18-08-11 στις 15:43. Αιτία: :)
5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mindcircus
H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,633 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 15:38, 18-08-11:

ομως ρε εσυ δεν γινεται σε ποστ με θεμα διαφορες δυο φιλων(ασχετο δηλαδη)στις τελευταιες 2 σελιδες το θεμα να ειναι το ποσο καλυτερες ειναι οι πιο κοντουλες κοπελες κ το ποσο επιτυχια εχουν ενω με τις ψηλες συμβαινει το αντιθετο.

Ελα καλέ μη συγχύζεσαι! Οι ψηλές είναι όξω και κάνουν παιχνίδι

Είναι ωραίο να είσαι ψηλή γιατί

1. δε χρειάζεται να χτυπιέσαι για να δεις απο ψηλά
2. δε χρειάζεσαι σκάλες για να ανέβεις στο πατάρι
3.δε χρειαζεσαι τα τακουνια για να προσθετεις υψος

Ειναι ωραία να σαι κοντή γιατί τ' ακριβά αρώματα μπαίνουν σε μικρά μπουκαλάκια

αντε σας εφτιαξα τωρα

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

karotenia

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη karotenia
H karotenia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Nail artist . Έχει γράψει 297 μηνύματα.

H karotenia i follow rivers! έγραψε στις 15:44, 18-08-11:

ε βασικα δεν εχω προβλημα με το υψος του συντροφου μου αρκει να μην αισθανεται εκεινος ασχημα...
ειμαι 1,78 (γιατι θεε μου?) και γενικα παρατηρω γυρω μου πιο κοντους αντρες απο μενα....εμενα δεν με ενοχλει αλλα οι περισσοτεροι αισθανονται ασχημα......
για μενα το ιδανικο ειναι πανω απο 1,85 για ανδρα αλλα οκ δεν κανουμε σχεσεις μα βαση το υψος αλλα με βαση πιο σημαντικα χαρακτηριστικα

Παράθεση

Δεσμώτης

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Δεσμώτης
Ο Δεσμώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 3,608 μηνύματα.

O Δεσμώτης έγραψε στις 15:48, 18-08-11:

η βαγγελιώ ξεσπάθωσε, ένα νερό. (ένα νερόοοοο κυρά βαγγελιώωωωω)

εγώ είμαι 1.75 που για τα αντρικά δεδομένα είμαι ψιλοζουπάς.

τώρα αν εσύ είσαι 1.80 και βγούμε date, θα αναγκαστώ να φορέσω γόβες.
Είναι ζήτημα ύψους, όχι ήθους.

βαγγελιώ, αν το ύψος τοποθετείται χαμηλά στις προτιμήσεις κάποιων
δε σημαίνει ότι εσύ αυτόματα βουτάς από το 1.80 σου.
όπως ακριβώς οι haters της αγκινάρας δεν κάνουν την αγκινάρα
λιγότερο εύγευστη για αυτούς που την απολαμβάνουν. ()

οπότε να χαίρεσαι τις ποδάρες σου κι άστις ραδιούργες κοντοστούπες
να παθαίνουν κλονισμούς και να φοράνε 20ποντες πλατφόρμες τρένων.
Το μοναστηράκι στα πόδια τους

καμιά φορά το να αφήνεις τον άλλο στη νοσηρότητά του,
είναι το χειρότερο φαρμάκι.

Θα' χε πλάκα να ζούσε ο προκρούστης στο σήμερα.
Θα έσωζες ζωές, όχι αστεία.

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,633 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 15:51, 18-08-11:

Κάποια βασικά κριτήρια υπάρχουν για τον καθένα μας

Ως γνωστόν ο έρωτας όταν χτυπά, είναι τόσο γκαβούλιακας που μέχρι να συνειδητοποιήσεις αν είναι κοντός ή ψηλός ο άλλος έχεις φάει 5-10 τρυπήματα στην καρδιά

Εμένα αυτό που με προβληματίζει είναι οι μεγάλες ανασφάλειες που έχουν μερικοί άνθρωποι με το ύψος τους, τα κιλά τους και το δείχνουν έντονα και γίνονται ενοχλητικοί ενίοτε άμεσα, ενίοτε έμμεσα στις σχέσεις τους

Παράθεση

Iliaso

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Iliaso
Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 5,457 μηνύματα.

O Iliaso έγραψε στις 15:54, 18-08-11:

1.75+ αν γίνεται .Παρόλα αυτά και λιγότερο δε με πειράζει.Καλήκοπέλα να ναι...

Παράθεση

vaggelio

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H vaggelio έγραψε στις 15:57, 18-08-11:

Αρχική Δημοσίευση από mindcircus
Ελα καλέ μη συγχύζεσαι! Οι ψηλές είναι όξω και κάνουν παιχνίδι

Είναι ωραίο να είσαι ψηλή γιατί

1. δε χρειάζεται να χτυπιέσαι για να δεις απο ψηλά
2. δε χρειάζεσαι σκάλες για να ανέβεις στο πατάρι
3.δε χρειαζεσαι τα τακουνια για να προσθετεις υψος

αντε σας εφτιαξα τωρα
γενικα καθε υψος εχει τα πλεονεκτηματα κ τα μειονεκτηματα του αλλα ειναι ψιλοασημαντα,γιατι το υψος απο μονο του ειναι ασημαντο.η αληθεια ισως ειναι οτι τα καλυτερα σχολεια στο απρωσοπο ιντερνετ(οσο καφροι κ να ειναι δεν νομιζω να κραζουν μπροστα στον αλλον) σε αναλογα θεματα πανε στους ψηλους κ στις κοντες,κ οι υπολοιποι παντως ειναι ανθρωποι.κατα την γνωμη μου το υψος ειναι κατι σαν το χρωμα μαλλιων ή ματιων.θεωρω λιγο γελοιο το να γραφει καποιος οτι οι ψηλες ειναι αχαρες,αγγουροξυλαγγουρα κ τετοια.ειναι σαν να λες οτι οι ξανθες ειναι αχαρες ή οι μελαχρινες ειναι αγγουρες,τουλαχιστον κατα την αποψη μου
δεν λεω οτι το να ειναι ψηλη μια κοπελα ειναι καλυτερο απο το να ειναι κοντη ειναι καλυτερο,μαλλον ισχυει το αντιθετο αλλα οχι σε ΤΟΣΟ ΜΕΓΑΛΟ βαθμο
οσον αναφορα το οτι οι περισσοτερες κοπελες με ωραιες αναλογιες ειναι κοντουλες ειναι λογικο καθως το 80% των γυναικων σε μαχιμη ηλικια στην ελλαδα ειναι 1-55 1-60
κ συμφωνω κ εγω βλεπω πολλες ωραιες κοπελες κοτνουλες αλλα βλεπω κ ωραιες ψηλες κ θα ελεγα μαλιστα οτι τουλαχιστον οι μισες νεαρες ψηλες κοπελες ειναι αρκετα εμφανησημες οσο κ οι κοντουλες
τωρα γιατι οι αντρες βγαλαν τετοιες αποψεις δεν ξερω

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Boom

Αποκλεισμένος χρήστης

O Boom έγραψε στις 16:00, 18-08-11:

Αρχική Δημοσίευση από mindcircus
(...)

Και απαντάει η ψηλή: ''και τα ούρα σε μικρό μπουκαλάκι μπαίνουν''.

Soz.

7 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 16:10, 18-08-11:

Αρχική Δημοσίευση από theodora
Και απαντάει η ψηλή: ''και τα ούρα σε μικρό μπουκαλάκι μπαίνουν''.

Soz.

Χαχαχαχα
Δεν το ειχα ξανακούσει!!
Τελειο! Θα το πω στην επομενη κοντη που θα μου πεταξει καμμιά μπαρούφα

Παράθεση

underwater

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη underwater
H underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,499 μηνύματα.

H underwater έγραψε στις 16:11, 18-08-11:

γενικα καθε υψος εχει τα πλεονεκτηματα κ τα μειονεκτηματα του αλλα ειναι ψιλοασημαντα,γιατι το υψος απο μονο του ειναι ασημαντο.η αληθεια ισως ειναι οτι τα καλυτερα σχολεια στο απρωσοπο ιντερνετ(οσο καφροι κ να ειναι δεν νομιζω να κραζουν μπροστα στον αλλον) σε αναλογα θεματα πανε στους ψηλους κ στις κοντες,κ οι υπολοιποι παντως ειναι ανθρωποι.κατα την γνωμη μου το υψος ειναι κατι σαν το χρωμα μαλλιων ή ματιων.θεωρω λιγο γελοιο το να γραφει καποιος οτι οι ψηλες ειναι αχαρες,αγγουροξυλαγγουρα κ τετοια.ειναι σαν να λες οτι οι ξανθες ειναι αχαρες ή οι μελαχρινες ειναι αγγουρες,τουλαχιστον κατα την αποψη μου
δεν λεω οτι το να ειναι ψηλη μια κοπελα ειναι καλυτερο απο το να ειναι κοντη ειναι καλυτερο,μαλλον ισχυει το αντιθετο αλλα οχι σε ΤΟΣΟ ΜΕΓΑΛΟ βαθμο
οσον αναφορα το οτι οι περισσοτερες κοπελες με ωραιες αναλογιες ειναι κοντουλες ειναι λογικο καθως το 80% των γυναικων σε μαχιμη ηλικια στην ελλαδα ειναι 1-55 1-60
κ συμφωνω κ εγω βλεπω πολλες ωραιες κοπελες κοτνουλες αλλα βλεπω κ ωραιες ψηλες κ θα ελεγα μαλιστα οτι τουλαχιστον οι μισες νεαρες ψηλες κοπελες ειναι αρκετα εμφανησημες οσο κ οι κοντουλες
τωρα γιατι οι αντρες βγαλαν τετοιες αποψεις δεν ξερω
Μην τις παίρνεις τόσο βαριά ρε συ τις καφρίλες που διαβάζεις στο internet! Εγώ νομίζω ότι η πλειοψηφία των γυναικών ζηλεύει το ύψος σου καθώς έχει καθιερωθεί να θεωρείται στοιχείο καλής εμφάνισης (η ψηλή γυναίκα, ακόμα και αν είναι άσχημη, είναι εντυπωσιακή).

Προσωπικά είμαι 1.64 και θα ήθελα να ήμουν πάνω από 1.75. Θα φορούσα συνέχεια μπαλαρίνες και All Star (ενώ τώρα πολύ δύσκολα βάζω φλατ παπούτσι και κουράζω τα ποδάρια μου) και θα κοίταζα τον κόσμο από ψηλά!

Το μόνο θετικό που βρίσκω στο ύψος μου είναι το ότι, καθώς συνήθως μου αρέσουν οι κοντοί ή μετρίου αναστήματος, δεν έχει τύχει να είμαι με κάποιον με τον οποίο να μην μπορώ να βάλω τακούνια ή να τον περνάω. Βέβαια, αν και θεωρώ ότι είμαι κοντή, δεν μπορώ να πω ότι έχω και κάποιο ιδιαίτερο κόμπλεξ ή ότι κοιτάζω χαιρέκακα τις ψηλές κοπέλες!

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Άγγελος
Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,901 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε στις 16:16, 18-08-11:

εγώ είμαι 1.75 που για τα αντρικά δεδομένα είμαι ψιλοζουπάς.
μπα,,μεσος εισαι..

Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 16:23, 18-08-11:

Για μένα, 1.75 είναι κοντό. Θεωρώ το μέσο για έναν άνδρα στο 1.80, απο 1.85 τον θεωρώ ψηλό
Τώρα λέω πως το βλέπω εγώ και με βάση εμένα, δεν ξέρω τι παίζει με τα στατιστικά στη χώρα μας

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ηρώ (Μαρούλι)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Ηρώ
H Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας . Έχει γράψει 2,222 μηνύματα.

H Ηρώ πλέκει μενεξέδες και έγραψε στις 16:36, 18-08-11:

Αρχική Δημοσίευση από underwater
Προσωπικά είμαι 1.64 και θα ήθελα να ήμουν πάνω από 1.75. Θα φορούσα συνέχεια μπαλαρίνες και All Star (ενώ τώρα πολύ δύσκολα βάζω φλατ παπούτσι και κουράζω τα ποδάρια μου) και θα κοίταζα τον κόσμο από ψηλά!
Kαλά, το τακούνι οι γυναίκες δεν το φοράμε για να δείχνουμε ψηλότερες, αλλά γιατί φαίνεται καλύτερο το πόδι, σηκώνονται οι γλουτοί κλπ.
Δοκίμασε ένα φόρεμα με σανδάλι και μετά το ίδιο με τακούνι. Τεράστια διαφορά. Αν και τα φοράω μόνο σε ελάχιστες περιπτώσεις, έχω να πω ότι είναι τρομερή ανακάλυψη τα άτιμα.
Μοιραζόμαστε και το ίδιο ύψος. Στο τσακ και θα είμασταν 1.65 γαμώτο

6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Vkey (Κοινό Μυστικό!!!)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Vkey
H Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 2,425 μηνύματα.

H Vkey ,αφού σκέφτηκε λίγο, έγραψε στις 16:40, 18-08-11:

Mόνο εγώ δεν έχω πρόβλημα με το ύψος μου που είναι 1,57;
Και μια χαρά κυκλοφορώ και με φλατ....και με 12ποντα.....
Με μια εικόνα γελάω πάντα....όταν κάνω παρατήρηση στα πιτσιρίκια που είτε είναι ένα με εμένα ή με περνάνε ένα κεφάλι....αλλά είμαι αθεόφοβη...αμέ

Άσε που δεν υπάρχει περίπτωση να βρω άντρα πιο κοντό από εμένα

10 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,901 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε στις 16:49, 18-08-11:

http://news.in.gr/science-technology...le/?aid=581606
Το μέσο ύψος της νέας γενιάς στην Ελλάδα έχει αυξηθεί στο 1,78 για τους άνδρες και στο 1,66 για τις γυναίκες. Αυτό σημαίνει ότι οι σημερινοί εικοσάρηδες είναι τρία εκατοστά ψηλότεροι από τους σαραντάρηδες και τέσσερα εκατοστά ψηλότεροι από τους πενηντάρηδες, ενώ οι εικοσάχρονες σήμερα είναι δύο εκατοστά ψηλότερες από τις σαραντάχονες και τρία εκατοστά ψηλότερες σε σχέση με τις πενηντάχρονες.
εγω πχ με 180 ειμαι στην αρχη των ψηλων?
παντα ετσι θεωρουσα τον εαυτο μου.. και στους συνομηλικους ή λιγο μικροτερους που βλεπω στα τει πχ,,οι περισσοτεροι δεν με ξεπερνουν..

-2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

underwater

Επιφανές Μέλος

H underwater έγραψε στις 16:50, 18-08-11:

Αρχική Δημοσίευση από Ηρώ
Kαλά, το τακούνι οι γυναίκες δεν το φοράμε για να δείχνουμε ψηλότερες, αλλά γιατί φαίνεται καλύτερο το πόδι, σηκώνονται οι γλουτοί κλπ.
Δοκίμασε ένα φόρεμα με σανδάλι και μετά το ίδιο με τακούνι. Τεράστια διαφορά. Αν και τα φοράω μόνο σε ελάχιστες περιπτώσεις, έχω να πω ότι είναι τρομερή ανακάλυψη τα άτιμα.
Μοιραζόμαστε και το ίδιο ύψος. Στο τσακ και θα είμασταν 1.65 γαμώτο
Εγώ βασικά τα φοράω για να μην αισθάνομαι κοντορεβιθούλης! Αν και για να φαίνονται τα πόδια ωραία που λες δίκιο έχεις. Και νομίζω ότι η γυναίκα που είναι 1.85 και έχει πολύ μακριά πόδια δεν χρειάζεται "βοήθημα" για να τα αναδείξει (μάλλον το αντίθετο αποτέλεσμα έχουν τα τακούνια για γυναίκες άνω του 1.80, περισσότερο σε γίγαντα Γκρισίνο φέρνουν!).

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 18:07, 18-08-11:

Και νομίζω ότι η γυναίκα που είναι 1.85 και έχει πολύ μακριά πόδια δεν χρειάζεται "βοήθημα" για να τα αναδείξει
μα τα τακουνια δενειναι για τα ποδια και το μηκος αλλα για τα οπισθια..

Παράθεση

Resident Evil

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Resident Evil
H Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,058 μηνύματα.

H Resident Evil (δρυός πεσούσης πας ανήρ ξυλευεται) έγραψε στις 19:30, 18-08-11:

Αρχική Δημοσίευση από Vkey
Mόνο εγώ δεν έχω πρόβλημα με το ύψος μου που είναι 1,57;
Και μια χαρά κυκλοφορώ και με φλατ....και με 12ποντα.....
Με μια εικόνα γελάω πάντα....όταν κάνω παρατήρηση στα πιτσιρίκια που είτε είναι ένα με εμένα ή με περνάνε ένα κεφάλι....αλλά είμαι αθεόφοβη...αμέ
Άσε που δεν υπάρχει περίπτωση να βρω άντρα πιο κοντό από εμένα
Όχι
Κι εγώ μια χαρά είμαι εκεί στο 1.58
Και ομολογώ ότι το τακούνι το έχω παρατήσει προ πολλού πλην "επίσημων" περιστάσεων. (δεν με βολέυει λέμε )
Αλλά και όταν βάλω "τα καλά" μου (και τα τακούνια μου) η αλήθεια είναι γιατί όντως δείχνει πιο ωραίο (τα άτιμα τα...οπίσθια δείχνουν αλλιώς όπως και να το πεις!) και όχι για να δείχνω πιο ψηλή. Οκ, δεν λέω, πρόσφατα αγόρασα ένα ζευγάρι 12ποντα για να τα συνδυάσω με ένα φόρεμα και όταν τα φόρεσα έκανα το αστείο "αχα, ώστε έτσι έιναι να βλέπεις τον κόσμο από το 1.70!" αλλά μέχρι εκεί

πσ. αυτό με τα πιτσιρίκια το είχα σε όλα τα χρόνια του διδακτορικού μου που έκανα εργαστήρια στα 3 πρώτα έτη... Καλά που ΠΟΤΕ ένας δεν πήρε χαμπάρι ότι ο ... καθηγητής ήταν ήδη εκεί και έχω δει πολλές ... ντροπιασμένες φάτσες παιδιών γιατί συνειδητοποίησαν ότι είπαν για κάποιον καθηγητή κάτι που ...δεν έπρεπε μπροστά μου, ήταν μάλλον αστείο θέαμα όσες φορές χρειάστηκε να βάλω φωνή σε άτομα 1.5 κεφάλι πάνω από μένα
πσ2. Δεν ξέρω για όλες τις δουλειές, πάντως στη δική μου δεν νομίζω ότι θα ήταν bonus να κυκλοφορώ μέσα στην...έκρηξη τεστοστερόνης με τακούνια. Καλύτερες πιθανότητες να συνεννοηθώ έχω ντυμένη απλά και με flat παπούτσι κι ας χρειάζεται να τους κοιτάω όλους από...χαμήλα

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

underwater

Επιφανές Μέλος

H underwater έγραψε στις 19:35, 18-08-11:

Μπράβο ρε κορίτσια που κυκλοφορείτε με φλατ! Καλά, κι εγώ μην φανταστείτε πως κυκλοφορώ με γόβες στιλέτο, πιο πολύ πλατφορμίτσες ή παπούτσια με 3-4 πόντους τακούνι. Αλλά όλο λιμπίζομαι τις άτιμες τις μπαλαρίνες και όλο σκέφτομαι πως θα είμαι κάπως αν τις βάλω.

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

wolfe4ever

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη wolfe4ever
H wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,791 μηνύματα.

H wolfe4ever έγραψε στις 19:48, 18-08-11:

Αγαπάμε μπαλαρίνες. <3
On: Είμαι κάπου στο 1.62, η αδερφή μου 1.50.
Δεν έχω κανένα πρόβλημα με το ύψος του αλλουνού.

Το ''άχαρο'' δεν βρίσκεται στο ύψος, αλλά στο χαρακτήρα.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 20:12, 18-08-11:

Το ''άχαρο'' δεν βρίσκεται στο ύψος, αλλά στο χαρακτήρα.
ειναι και στο υψος.. και παιρνει πολλη αναλυση..

Παράθεση

wolfe4ever

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη wolfe4ever
H wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,791 μηνύματα.

H wolfe4ever έγραψε στις 20:29, 18-08-11:

Δεν παύει να είναι υποκειμενικό όμως.

Παράθεση

vaggelio

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H vaggelio έγραψε στις 20:47, 18-08-11:

Αρχική Δημοσίευση από Άγγελος
ψηλες κοπελες εννοεις να φανταστω?

Παράθεση

Boom

Αποκλεισμένος χρήστης

O Boom έγραψε στις 21:00, 18-08-11:

Γιατί δεν το αναλύεις;
Θα μας κάνουν σπλιτ αν είμαστε εκτός, μην αγχώνεσαι.
Τι στο καλό έχουν οι ψηλές κοπέλες;
Το σώμα, αν δεν κάνω λάθος, αναπτύσσεται με ομοιομορφία. Μια ψιλή δε θα έχει ύψος μόνο στα πόδια, θα έχει και ανάλογη ανάπτυξη στο υπόλοιπο σώμα, στα χέρια.

Παράθεση

vaggelio

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H vaggelio έγραψε στις 21:05, 18-08-11:

Αρχική Δημοσίευση από theodora
Γιατί δεν το αναλύεις;
Θα μας κάνουν σπλιτ αν είμαστε εκτός, μην αγχώνεσαι.
Τι στο καλό έχουν οι ψηλές κοπέλες;
Το σώμα, αν δεν κάνω λάθος, αναπτύσσεται με ομοιομορφία. Μια ψιλή δε θα έχει ύψος μόνο στα πόδια, θα έχει και ανάλογη ανάπτυξη στο υπόλοιπο σώμα, στα χέρια.
ας μην το αναλυσει καλυτερα,κραξιμο θα πεσει φανταζομαι(ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ)
ας το καλυτερα

Παράθεση

Ιλιαδα (Soledad)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Ιλιαδα
H Soledad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 124 μηνύματα.

H Ιλιαδα έγραψε στις 21:08, 18-08-11:

κατάλληλο ύψος: άντρας--> 1.80, γυναίκα-->1.75
έμενα ο σύντροφος μου θέλω να είναι ψηλότερος ή ίσα στο ύψος με εμένα (καλά η αλήθεια είναι πως δεν κοιτάω το ύψος άλλα κοιτώ )

Παράθεση

Vkey (Κοινό Μυστικό!!!)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Vkey
H Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 2,425 μηνύματα.

H Vkey ,αφού σκέφτηκε λίγο, έγραψε στις 21:29, 18-08-11:

Αρχική Δημοσίευση από underwater
Μπράβο ρε κορίτσια που κυκλοφορείτε με φλατ! Καλά, κι εγώ μην φανταστείτε πως κυκλοφορώ με γόβες στιλέτο, πιο πολύ πλατφορμίτσες ή παπούτσια με 3-4 πόντους τακούνι. Αλλά όλο λιμπίζομαι τις άτιμες τις μπαλαρίνες και όλο σκέφτομαι πως θα είμαι κάπως αν τις βάλω.
Δοκίμασέ τες πρώτα και μετά θα δεις αν σου πάνε ή όχι.... Σιγά....παπούτσια είναι!
Διώξε τις σκέψεις κοντορεβιθούλης και ότι οι κοντούλες πρέπει να φοράνε τακούνι για να παίρνουν ύψος και κυκλοφόρησε ελεύθερα!
Κι αν δεν σ'αρέσουν στην τελική θα ξέρεις όντως μετά από δοκιμή

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 21:30, 18-08-11:

ας μην το αναλυσει καλυτερα,κραξιμο θα πεσει φανταζομαι(ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ)
ας το καλυτερα

μην βιαζεσαι..

το χω ξανααναλυσει και αλλου..

1ον,το σωμα οταν παει στα ακρα δεν αναπτυσσεται ομοιομορφα συνηθως..

οι περισσοτεροι ψηλοι κοινως ειναι φανερα μακροταλοι,-μπασκεμπολιστες πχ,οι " σωματικα αναλογοι" ψηλοι οπως και ψηλες ειναι εξαιρεσεις..οχι ομως ο κανονας..

επισης απο οτι εχω διαβασει και στο νετ και αλλου,, η αναπτυξη των θηλυκων ορμονων κοβει το υψος,,ενω η τεστοστερονη το αυξανει..και οπου θηλυκες ορμονες βαλε θηλυκοτητα

συνηθως απο καθημερινα που βλεπω,,οντως οι ψηλοτερες γυναικες συνηθως-τα μοντελα τα περισσοτερα πχ- χανουν σε στηθος και πισινο..

ενω οι πιο γεματες και καμπυλατες γυναικες ειναι απο μεσες εως κοντες συχνα.-αν και το πολυ χαμηλο υψος ισως παλι να κοβει σε καμπυλες τη γυναικα..

και τελειως εμπειρικα οσες ψηλες εχω δει ειναι καθαρα πιο ψυχρες και γενικα ανδροφερνουν σε σχεση με τις κοντυτερες και ειναι πιο ψυχρες,,στο υφος στο δερμα..

οπως ειναι οι βορειες γυναικες πχ που ψηλωνουν επειδη αναπτυσσονται οι ορμονες τους αργοτερα..

υπαρχουν και σοβαρα επιστημονικα στοιχεια που τα εχω ξαναβαλει εδω κιολας,,
αν θελετε να τα βαλουμε..

καποια απο πανω βεβαια ειναι αποψεις και εμπειριες μου ,,οποτε μην αρχισετε το κραξιμο περι στερεοτυπων..απαντηστε επι της ουσιας..

κατάλληλο ύψος: άντρας--> 1.80, γυναίκα-->1.75
ιδανικο υψος
ανδρας 180-185,
γυναικα,160-165-8 το πολυ..

-5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

vaggelio

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H vaggelio έγραψε στις 21:37, 18-08-11:

μην βιαζεσαι..

οι περισσοτεροι ψηλοι κοινως ειναι φανερα μακροταλοι,-μπασκεμπολιστες πχ,οι " σωματικα αναλογοι" ψηλοι οπως και ψηλες ειναι εξαιρεσεις..οχι ομως ο κανονας..

επισης απο οτι εχω διαβασει και στο νετ και αλλου,, η αναπτυξη των θηλυκων ορμονων κοβει το υψος,,ενω η τεστοστερονη το αυξανει..και οπου θηλυκες ορμονες βαλε θηλυκοτητα

συνηθως απο καθημερινα που βλεπω,,οντως οι ψηλοτερες γυναικες συνηθως-τα μοντελα τα περισσοτερα πχ- χανουν σε στηθος και πισινο..

ενω οι πιο γεματες και καμπυλατες γυναικες ειναι απο μεσες εως κοντες συχνα.-αν και το πολυ χαμηλο υψος ισως παλι να κοβει σε καμπυλες τη γυναικα..

και τελειως εμπειρικα οσες ψηλες εχω δει ειναι καθαρα πιο ψυχρες και γενικα ανδροφερνουν σε σχεση με τις κοντυτερες και ειναι πιο ψυχρες,,στο υφος στο δερμα..

οπως ειναι οι βορειες γυναικες πχ που ψηλωνουν επειδη αναπτυσσονται οι ορμονες τους αργοτερα..

καποια απο πανω βεβαια ειναι αποψεις και εμπειριες μου ,,οποτε μην αρχισετε το κραξιμο περι στερεοτυπων..απαντηστε επι της ουσιας..

ανδρας 180-185,
γυναικα,160-165,8 το πολυ..
οχι να μην βαλεις τις επιστημονικες σου ερευνες με καλυψες.ειμαι 1.80 δεν με παιρνει να τα παλω με την επιστημη
δοξα τον θεο που βρεθηκε ενας βιτσιοζος ανωμαλος στραβος να με παρει κ εμενα

8 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

αδαμαντια52071 (νυσταλέα)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη αδαμαντια52071
H νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,661 μηνύματα.

H αδαμαντια52071 έγραψε στις 21:38, 18-08-11:

Εγω ειμαι 1,62.Ειμαι 16 και δεν νομιζω οτι θα ψηλωσω αλλο ...
Προσωπικα στο σχολειο/φροντιστηρια/δραστηριοτητες τα περισσοτερα κοριτσια ειμαστε ενα μπόι.Δηλαδη απο 1,60 εως 165.
Καπου καπου βλεπεις καποιες κοπελες που ειναι 1,70 μεχρι 1,75 και ακομα πιο σπανι1,75+++++

Εν αντιθεση τα αγορια ειναι ψηλα.Ή μου φαινονται εμενα λογω υψους.Τα περισσοτερα παντως ειναι πανω απο 1,75 για να μην πω 1.77 με 1,78..

Αρκετοι ειναι κοντα στο 1,80 και βλεπεις και καποιους 1,90 παρα ποντο ή 1.90 φευγα...

Σπανια να δεις αγορι >1,70..Στο σχολειο δηλαδη..

Εμμ το καταλληλο υψος ειναι κατι καθαρα υποκειμενικο...Νομιζω πως για τα κοριτσια το 1,65 ειναι καλο..Για τα αγορια το 1,77 ...
Δεν ξερω παντως πραγατικα...Εγω μιλαω για την δικη μου ηλικια παντως.

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 21:44, 18-08-11:

οχι να μην βαλεις τις επιστημονικες σου ερευνες με καλυψες.ειμαι 1.80 δεν με παιρνει να τα παλω με την επιστημη
δοξα τον θεο που βρεθηκε ενας βιτσιοζος ανωμαλος στραβος να με παρει κ εμενα
ωω,το παιρνεις λαθος..

εγω μιλησα για γενικους κανονες..

οχι για καθε γυναικα καθημερινα,,αυτα τα πραγματα δεν ειναι απολυτα

και δεν αποκλειω να ερωτευτω καποτε μια ψηλη γυναικα..

(και αλλαξε το φυλο του αβαταρ σου γιατι μπερδευομαστε..)

ειναι εκ πρωτης οψεως οι ψηλες εντυπωσιακες,,δεν μπορω να πω..και συ με τακουνια πχ,,-βαζεις?- και ενα φορεμα πχ θα εισαι εντυπωσιακη..

οι ψηλες γυναικες ειναι νομιζω και πιο αγαθες γενικα,,ενω οι κοντεεες..σε χορευουν στο ταψι..

βρηκες ψηλό εσυ?
συνηθως δεν πανε οι κοντες με ψηλους ? ποσο ισχυει?

Παράθεση

karotenia

Δραστήριο Μέλος

H karotenia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Nail artist . Έχει γράψει 297 μηνύματα.

H karotenia i follow rivers! έγραψε στις 21:47, 18-08-11:

μην βιαζεσαι..

ιδανικο υψος
ανδρας 180-185,
γυναικα,160-165-8 το πολυ..
αγγελε ποιος σου ειπε οτι ολες οι ψηλες μοιαζουν σαν ορθια χιλιομετρα χωρις καμπυλες? και εγω ειμαι ψηλη αλλα δεν ειμαι αχαρη....αν το πιστευεις αυτο μαλλον τυχαινει να γνωριζεις λαθος παραδειγματα......σε πληροφορω οτι υπαρχουν απειρες ψηλες κοπελες π εχουν στηθος και πισινο και δεν υστερουν σε τιποτα.

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 21:49, 18-08-11:

τι υψος εχεις?

και στειλε φωτογραφια..
(πλακα κανω..)

οι ψηλες γυναικες προκαλουν πολλλεεες φαντασιωσεις σε μας τους ανδρες παντως..

και ειδικα η ψηλη γυναικα με καμπυλες ειναι σπουδαιο πραγμα..

Παράθεση

karotenia

Δραστήριο Μέλος

H karotenia i follow rivers! έγραψε στις 21:52, 18-08-11:

τι υψος εχεις?

και στειλε φωτογραφια..
(πλακα κανω..)

1,78 ειμαι

Παράθεση

Ιλιαδα (Soledad)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Ιλιαδα
H Soledad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 124 μηνύματα.

H Ιλιαδα έγραψε στις 21:54, 18-08-11:

Αρχική Δημοσίευση από karotenia
αγγελε ποιος σου ειπε οτι ολες οι ψηλες μοιαζουν σαν ορθια χιλιομετρα χωρις καμπυλες? και εγω ειμαι ψηλη αλλα δεν ειμαι αχαρη....αν το πιστευεις αυτο μαλλον τυχαινει να γνωριζεις λαθος παραδειγματα......σε πληροφορω οτι υπαρχουν απειρες ψηλες κοπελες π εχουν στηθος και πισινο και δεν υστερουν σε τιποτα.
ναι και εγώ που είμαι 1,74-75 κάπου εκεί μια χαρά τα έχω τα παχάκια μου

Παράθεση

vaggelio

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H vaggelio έγραψε στις 21:56, 18-08-11:

ωω,το παιρνεις λαθος..

εγω μιλησα για γενικους κανονες..

οχι για καθε γυναικα καθημερινα,,αυτα τα πραγματα δεν ειναι απολυτα

και δεν αποκλειω να ερωτευτω καποτε μια ψηλη γυναικα..

(και αλλαξε το φυλο του αβαταρ σου γιατι μπερδευομαστε..)
ειδες τι ωραια που τα λες αμα θες?δεν υπαρχει λογος να βαζεις ερευνες κ ξερω γω τι θα εβαζες...ο καθε ανθρωπος εχει την αποψη του.μεχρυ πριν λιγο μου εδινες την εντυπωση οτι κ απο προκαταληψη κ την ivanovic να σου ελεγα(κ μην μου πεις οτι δεν σου αρεσει η ιβανοβιτς)θα μου ελεγες οτι δεν σου αρεσει επειδη δεν ειναι κοντη.εξακολουθω να πιστευω οτι αμα οι ψηλες ηταν οσες κ οι κοντες θα υπηρχε ισσοπαλια κ στις εμφανησημες.αμα την μερα βλεπεις 100 κοντουλες κοπελες (απο 22 μεχρυ 30 που φανταζομαι θα σε ενδιαφερουν)οι οποιες ειναι 1.55-1.65 τοτε λογικο ειναι να κανεις τετοιες συγρισεις
ψηλες 1.72+ ποσες βλεπεις την μερα?καμια 10?δεν μπορει να μη προσεχεις ουτε μια

ειναι εκ πρωτης οψεως οι ψηλες εντυπωσιακες,,δεν μπορω να πω..και συ με τακουνια πχ,,-βαζεις?- και ενα φορεμα πχ θα εισαι εντυπωσιακη..
τακουνια βαζω αλλα κοντα.ο καλος μου ειναι 1.95 οποτε παντα πιο κοντουλα θα ειμαι
οι ψηλες γυναικες ειναι νομιζω και πιο αγαθες γενικα,,ενω οι κοντεεες..σε χορευουν στο ταψι..

βρηκες ψηλό εσυ?
συνηθως δεν πανε οι κοντες με ψηλους ? ποσο ισχυει?
ισχυει κυριως επειδη οι ψηλες ειναι λιγες,οποτε πανε οι ψηλοι με κοντες.επειδη εχω κανει τετοια συζητηση με τους φιλους του καλου μου,οι πιο κοντοι δεν θελουν απαραιτητα κανεναν ζουμπα,απλα πιο κοντη απο αυτους
οι ψηλοτεροι δεν νοιαζονται,παντως θα ενδιαφεροντουσαν κ με ψηλη κοπελα

Παράθεση

Speedy

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Speedy
Ο Speedy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αγρίνιο (Αιτωλο/νία). Έχει γράψει 656 μηνύματα.

O Speedy έγραψε στις 22:34, 18-08-11:

Καλά έχω πάθει πλάκα με μερικά ποστ..
Στις ψηλές που χολοσκάνε ένα έχω να πώ...
Εγώ και πολλοί άλλοι άντρες ψοφάμε για ψηλές γυναίκες, και στην δική μου περίπτωση δεν είμαι καν πρώτο μπόι (ακα 1.74).. Οπότε χαλαρώστε και χαρείτε το δώρο που σας έκανε ο θεός.. Α και το κυριότερο,να ξέρετε ότι το εξεζητημένο (πχ το ύψος στην προκειμένη περίπτωση) είναι πιο ποθητό στους ανθρώπους, απλώς ο άντρας ώντας ο παλιός γνώριμος, εκείνος που σέρνει τη γυναίκα στη σπηλιά, με την ψηλή νιώθει ότι δεν μπορεί να κάνει κουμάντο (καθάρα ψυχολογικός ο παράγοντας) οπότε απο ανασφάλεια προτιμάει τις κοντές γυναίκες...
Και αναφορικά με το κρεβάτι που τέθηκε, έχοντας πάει και με ψηλές και με κοντές κοπέλες η δική μου γνώμη είναι ότι ή κάθε μια έχει τα δικά της + και -.. Την κοντή την κάνεις κουμάντο εύκολα εκεί * (το ψυχολογικό που έλεγα πριν ) ενώ με την ψηλή δεν βαριέσαι να πιάνεις και να φιλάς απο την κορφή ως τα νύχια...

Υπάρχουν γούστα και γούστα οπότε γενικά ξεκόψτε με τα κοπλεξ..

*αυτό που λένε την βάζεις κάτω και..

7 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

karotenia

Δραστήριο Μέλος

H karotenia i follow rivers! έγραψε στις 22:40, 18-08-11:

Αρχική Δημοσίευση από Speedy
Εγώ και πολλοί άλλοι άντρες ψοφάμε για ψηλές γυναίκες, και στην δική μου περίπτωση δεν είμαι καν πρώτο μπόι (ακα 1.74).. Οπότε χαλαρώστε και χαρείτε το δώρο που σας έκανε ο θεός.. Α και το κυριότερο,να ξέρετε ότι το εξεζητημένο (πχ το ύψος στην προκειμένη περίπτωση) είναι πιο ποθητό στους ανθρώπους, απλώς ο άντρας ώντας ο παλιός γνώριμος, εκείνος που σέρνει τη γυναίκα στη σπηλιά, με την ψηλή νιώθει ότι δεν μπορεί να κάνει κουμάντο (καθάρα ψυχολογικός ο παράγοντας) οπότε απο ανασφάλεια προτιμάει τις κοντές γυναίκες...
Και αναφορικά με το κρεβάτι που τέθηκε, έχοντας πάει και με ψηλές και με κοντές κοπέλες η δική μου γνώμη είναι ότι ή κάθε μια έχει τα δικά της + και -.. Την κοντή την κάνεις κουμάντο εύκολα εκεί * (το ψυχολογικό που έλεγα πριν ) ενώ με την ψηλή δεν βαριέσαι να πιάνεις και να φιλάς απο την κορφή ως τα νύχια...

με εχει καλυψει απιστευτα ο απο πανω!!!!!

Παράθεση

vaggelio

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H vaggelio έγραψε στις 22:47, 18-08-11:

Αρχική Δημοσίευση από Speedy

εσυ εισαι σωστος.αλλο να λεει ενας οτι προτιμαει κοντες επειδη θελει να κουμανταρει πιο ευκολα,κ ειναι ψυχολογικο το θεμα(κ το καταλαβαινω απολυτα κ συμφωνο οτι ο αντρας πρεπει να ειναι κυριαρχος σε τετοια θεματα)
κ οταν λεω ψυχολογικο δεν ενοω οτι εγω που ειμαι 1.80 ειμαι καλυτερη απο μια κοπελα 1.60 οχι βεβαια,σιγουρα υπαρχουν πολλες εμφανησημες κοντουλες κ ας πουμε οτι ειναι πιο χαριτωμενες κ γλυκες(εμφανησιακα γιατι στον χαρακτηρα αυτο δεν εχει να κανει με το υψος)
κ αλλο να λεει οτι προτιμαει κοντες επειδη οι ψηλες ειναι χαλια αχαρες ασχημες κα.εκει εχει κομπλεξ κ κοροιδευει τον εαυτο του πιστευω

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 08:14, 19-08-11:

1,78 ειμαι
Τσοολιαααά μου εσυυυ..

Παράθεση

DOINA

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη DOINA
H DOINA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 210 μηνύματα.

H DOINA έγραψε στις 14:37, 19-08-11:

166-174 - γουμεν 180-189 -μεν

Παράθεση

Kossal (Κώστας)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Kossal
Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 730 μηνύματα.

O Kossal Quality. Not quantity. - Έμμα έγραψε στις 14:46, 19-08-11:

Άνδρες : 1.72-1.83
Γυναίκες : 1.60-1.74

Παράθεση

vaggelio

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H vaggelio έγραψε στις 18:17, 19-08-11:

τι υψος εχεις?

και στειλε φωτογραφια..
(πλακα κανω..)

εισαι σιγουρα το ιδιο ατομο σε ολες τις απαντησεις?μηπως εχεις τον λογαριασμο μαζι μ τον αδελφο σου η με κανεναν φιλο σου?

Παράθεση

Noisette (Φωτεινός Θάλαμος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Noisette
H Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης . Έχει γράψει 2,948 μηνύματα.

H Noisette Love is our resistance. έγραψε στις 18:22, 19-08-11:

Αρχική Δημοσίευση από DOINA
166-174 - γουμεν 180-189 -μεν
Αρχική Δημοσίευση από Kossal
Άνδρες : 1.72-1.83
Γυναίκες : 1.60-1.74
Μ'αρέσει που δεν βάζουμε ταμπέλες...

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους