Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 77,664 εγγεγραμμένα μέλη και 3,028,087 μηνύματα σε 91,601 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 879 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki.

Εγγραφή Βοήθεια

Ποιο θεωρείτε κατάλληλο ύψος για τον/τη σύντροφό σας;

Τι ύψος έχετε;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 290)
Μέχρι 1.50
6
2,07%
1.51-1.65
54
18,62%
1.66-1.75
101
34,83%
1.76-1.80
42
14,48%
1.81-1.85
42
14,48%
1.86-1.90
21
7,24%
1.91-1.95
13
4,48%
1.96+
11
3,79%

karotenia

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη karotenia
H karotenia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Nail artist . Έχει γράψει 297 μηνύματα.

H karotenia i follow rivers! έγραψε στις 23:51, 19-08-11:

Αρχική Δημοσίευση από Άγγελος
Τσοολιαααά μου εσυυυ..
παρεκτρεπεσαι!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Vkey : 20-08-11 στις 01:41. Αιτία: διόρθωση παράθεσης
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ΓΙΩΡΓΟΣ95

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη ΓΙΩΡΓΟΣ95
Ο ΓΙΩΡΓΟΣ95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών και μας γράφει απο Νιγρίτα (Σέρρες). Έχει γράψει 49 μηνύματα.

O ΓΙΩΡΓΟΣ95 ΓΕΙΑ ΧΑΡΑ ΣΕ ΟΛΗ ΤΗ ΝΕΟΛΕ(Ρ)Α! έγραψε στις 00:03, 20-08-11:

Καταλληλο υψος αντρα(1,75-1,90)
Καταλληλο υψος γυναικας(1,65-1,1,80)
Η καλυτερη υψομετρικη διαφορα σε ενα ζευγαρι ειναι μισο κεφαλι!
Εχω εναν γειτονα(περιπου 1,75 υψος) που αραβωννιαστηκε μια κοπελα 1,50 μετρο!Ειναι υπερβολικα κοντη!Οδηγαει μηχανακι και φεναιτε σαν παιδακι πανω!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

regan

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη regan
H regan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 2 μηνύματα.

H regan έγραψε στις 00:14, 20-08-11:

Για εμένα που είμαι 1.60 από 1.70 μέχρι 1.85 με ψηλό παπουτσάκι [εγώ να το φοράω το παπουτσακι] είναι μια χαρά! Το από 'κει κ πάνω θα είναι μάλλον αστείο και πιθανώς άβολο τώρα το πιο κάτω.... Πόσο πιο κάτω καλέ πια! 1.60 είπαμε ότι είμαι!

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Άγγελος
Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,901 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε στις 12:02, 20-08-11:

εισαι σιγουρα το ιδιο ατομο σε ολες τις απαντησεις?μηπως εχεις τον λογαριασμο μαζι μ τον αδελφο σου η με κανεναν φιλο σου?
μπα,,εγω ειμαι..
και οι δύο..

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Johnnaousa

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Johnnaousa
Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 14,217 μηνύματα.

O Johnnaousa τα λαθη επαναλαμβανονται έγραψε στις 12:06, 20-08-11:

εγω ειμαι γυρω στο 1,78..συνηθως μου αρεσουν πιο πολυ πιο κοντες κοπελες...εννοω κατω απο 1,70..τωρα καταλληλο υψος δεν νομιζω πως υπαρχει

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Xaroulitaaaaa

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Xaroulitaaaaa
H Xaroulitaaaaa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών . Έχει γράψει 74 μηνύματα.

H Xaroulitaaaaa έγραψε στις 16:08, 20-08-11:

γυναικες:1.65-.170
αντρες:1.80-1.85
εγωωω θα ηθελα σιγουρα να ειναι 1.80κατι

Παράθεση

Fenia:)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Fenia:)
H Fenia:) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 29 μηνύματα.

H Fenia:) έγραψε στις 22:50, 20-08-11:

εγω ειμαι 1.68 και θελω ο αντρας να ειναι 1,82 το πολυ

Παράθεση

Pure_Seduction

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Pure_Seduction
H Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται 3D designer . Έχει γράψει 2,035 μηνύματα.

H Pure_Seduction ΠΑΝΤΟΥ ΜΑΖΙ! έγραψε στις 12:59, 21-08-11:

ειχα διαβασει σε εα βιβλιο οτι το σωστο υψος ειναι ο αντρας να ειναι ψηλοτερος απο τη γυναικα το πολυ μεχρι 12 ποντους.

Παράθεση

Γιώργος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Γιώργος
Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,625 μηνύματα.

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 13:01, 21-08-11:

Αρχική Δημοσίευση από Pure_Seduction
ειχα διαβασει σε εα βιβλιο οτι το σωστο υψος ειναι ο αντρας να ειναι ψηλοτερος απο τη γυναικα το πολυ μεχρι 12 ποντους.
Στους 12.01 κόβεσαι;

Παράθεση

Speedy

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Speedy
Ο Speedy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αγρίνιο (Αιτωλο/νία). Έχει γράψει 656 μηνύματα.

O Speedy έγραψε στις 13:07, 21-08-11:

Αρχική Δημοσίευση από Fenia:)
εγω ειμαι 1.68 και θελω ο αντρας να ειναι 1,82 το πολυ
Στα 182,5 cm?

Παράθεση

Fenia:)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Fenia:)
H Fenia:) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 29 μηνύματα.

H Fenia:) έγραψε στις 13:17, 21-08-11:

οχι σε παντρευομαι

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

A propos (Νίκος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη A propos
Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών , επαγγέλεται Φυσικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,503 μηνύματα.

O A propos Jongleur en exercice - Cage en folie έγραψε στις 17:18, 21-08-11:

Ε ναι, μετά είναι υπερβολικά πολύ...

Παράθεση

Scandal (Πέτρος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Scandal
Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 2,823 μηνύματα.

O Scandal έγραψε στις 14:32, 22-08-11:

Μου αρέσει σαν ιδέα ο σύντροφος να είναι ψηλότερος. Ωστόσο εμπειρικά έχω ερωτευτεί σφοδρά αλλά και έχω εντυπωσιαστεί με άτομα που είναι πολύ πιο κοντά από εμένα.
Βέβαια είμαι και 185cm, οπότε.

-petros

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

FallenAngel25

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη FallenAngel25
H FallenAngel25 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 64 μηνύματα.

H FallenAngel25 Friends or Sex ? έγραψε στις 17:23, 22-08-11:

Εγώ πάλι που είμαι 1.80 (ψηλή δηλ. για γυναίκα) συνήθως κάνω σχέσεις με άντρες του ίδιου ύψους με το δικό μου (έτσι τυχαίνει δηλ.!) γενικά οι πολύ πιο κοντοί δεν μου αρέσουν κι εμένα προσωπικά μου φαίνεται και κάπως αντιαισθητικό να είναι κατά πολύ μια γυναίκα ψηλότερη...

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Johnnaousa

Επιφανές Μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 14,217 μηνύματα.

O Johnnaousa τα λαθη επαναλαμβανονται έγραψε στις 20:14, 22-08-11:

Αρχική Δημοσίευση από FallenAngel25
Εγώ πάλι που είμαι 1.80 (ψηλή δηλ. για γυναίκα) συνήθως κάνω σχέσεις με άντρες του ίδιου ύψους με το δικό μου (έτσι τυχαίνει δηλ.!) γενικά οι πολύ πιο κοντοί δεν μου αρέσουν κι εμένα προσωπικά μου φαίνεται και κάπως αντιαισθητικό να είναι κατά πολύ μια γυναίκα ψηλότερη...
οο εισαι αρκετα ψηλη κοπελα οντως και μενα μου φαινεται καπως περιεργο η κοπελα να ειναι πιο ψηλη αλλα ενταξει δεν θα εδινα και μεγαλη σημασια αν μου τυχαινε

Παράθεση

FallenAngel25

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη FallenAngel25
H FallenAngel25 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 64 μηνύματα.

H FallenAngel25 Friends or Sex ? έγραψε στις 20:34, 22-08-11:

Αρχική Δημοσίευση από Johnnaousa
οο εισαι αρκετα ψηλη κοπελα οντως και μενα μου φαινεται καπως περιεργο η κοπελα να ειναι πιο ψηλη αλλα ενταξει δεν θα εδινα και μεγαλη σημασια αν μου τυχαινε
Ναι είμαι, είμαι !! (ψώνιο ξέρεις! ) μα κι εγώ δεν είπα ότι δίνω ιδιαίτερη σημασία έτσι κι αλλιώς με λίγο τακουνάκι τους περισσότερους του πέρναγα! απλά δεν φαίνεται και τόσο ωραίο αισθητικά.. Ας έχει ο/η άλλος/η τα μυαλά του/της μέσα στο κεφάλι του/της και το ύψος είναι το λιγότερο που θα έπρεπε να μας απασχολεί!

Παράθεση

Johnnaousa

Επιφανές Μέλος

O Johnnaousa τα λαθη επαναλαμβανονται έγραψε στις 20:39, 22-08-11:

Ναι είμαι, είμαι !! (ψώνιο ξέρεις! ) μα κι εγώ δεν είπα ότι δίνω ιδιαίτερη σημασία έτσι κι αλλιώς με λίγο τακουνάκι τους περισσότερους του πέρναγα! απλά δεν φαίνεται και τόσο ωραίο αισθητικά.. Ας έχει ο/η άλλος/η τα μυαλά του/της μέσα στο κεφάλι του/της και το ύψος είναι το λιγότερο που θα έπρεπε να μας απασχολεί!
ακριβως η τελευταια σου προταση ε ναι αν φορας και τακουνι αστο φανταζομαι

Παράθεση

MariaEchelon (Μαρια)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη MariaEchelon
H Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 38 μηνύματα.

H MariaEchelon έγραψε στις 22:05, 22-08-11:

Εγω ειμαι 1.77 και συνηθως προτιμω αντρες που ειναι γυρω στο 1.85..
Οσο για το καταλληλο υψος, δεν νομιζω οτι υπαρχει, ειναι υποκειμενικο θεμα!

Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη prinCess.
H prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών . Έχει γράψει 5,623 μηνύματα.

H prinCess. έγραψε στις 22:13, 22-08-11:

Αρχική Δημοσίευση από Pure_Seduction

Καλά που το είπες να χωρίσω.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Chemwizard (Αγνός Χημικός)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Chemwizard
Ο Αγνός Χημικός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,311 μηνύματα.

O Chemwizard παντού μαζί-σε οποιαδήποτε κατάσταση έγραψε στις 00:02, 23-08-11:

Αρχική Δημοσίευση από ^prinCess^

Καλά που το είπες να χωρίσω.
Παρομοίως
Αρχική Δημοσίευση από Scandal
Μου αρέσει σαν ιδέα ο σύντροφος να είναι ψηλότερος.
Βέβαια είμαι και 185cm, οπότε.

-petros
Τι ψηλότερος ρε,εδώ στο meeting 12 άτομα και ήσουν ένα κεφάλι πάνω απ τη μάζα

Παράθεση

Iliaki (Βανίλια)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Iliaki
H Βανίλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 790 μηνύματα.

H Iliaki έγραψε στις 00:58, 23-08-11:

μα κι εγώ δεν είπα ότι δίνω ιδιαίτερη σημασία έτσι κι αλλιώς με λίγο τακουνάκι τους περισσότερους του πέρναγα!
Kαι εγώ είμαι στο ύψος σου και όταν φοράω 12ποντο έχω πρόβλημα ή αλλιώς πανοραμική θέα

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,901 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε στις 07:13, 23-08-11:

δεν εχετε προβλημα στην ισορροπια σε τακουνια οι ψηλες?

Παράθεση

Pure_Seduction

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Pure_Seduction
H Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται 3D designer . Έχει γράψει 2,035 μηνύματα.

H Pure_Seduction ΠΑΝΤΟΥ ΜΑΖΙ! έγραψε στις 09:40, 23-08-11:

Αρχική Δημοσίευση από Chemwizard
Παρομοίως

Τι ψηλότερος ρε,εδώ στο meeting 12 άτομα και ήσουν ένα κεφάλι πάνω απ τη μάζα
εξυπναδες

Παράθεση

Himela

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Himela
H Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών , επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,588 μηνύματα.

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε στις 10:21, 23-08-11:

Όσα δε φτάνει η αλεπού τα κάνει κρεμαστάρια.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Noisette (Φωτεινός Θάλαμος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Noisette
H Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης . Έχει γράψει 2,948 μηνύματα.

H Noisette Love is our resistance. έγραψε στις 10:30, 23-08-11:

Προσωπικά, ναι!!! Μου είναι απίστευτα δύσκολο να τα περπατήσω και έτσι δεν φοράω!!! Είναι λογικό ένα άτομο που είναι πιο κοντά στο έδαφος ( ) να τα περπατάει καλύτερα!!!

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 10:38, 23-08-11:

Μου είναι απίστευτα δύσκολο να τα περπατήσω και έτσι δεν φοράω!!!
γιαυτο μας αρεσουν οι κοντες..

(καλα και τα μοντελα που ειναι ολα πανω απο 170 πώς φορανε και περπατανε?)

τα τακουνια αλλωστε δεν ειναι για το υψος,αλλα για το σηκωμα στις μυτες,,αυτο ειναι το γοητευτικο..

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Άγγελος : 23-08-11 στις 10:50.
Παράθεση

Noisette (Φωτεινός Θάλαμος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Noisette
H Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης . Έχει γράψει 2,948 μηνύματα.

H Noisette Love is our resistance. έγραψε στις 10:45, 23-08-11:

Την απάντηση σε αυτό την έδωσε η Χιμέλα...

Όσα δε φτάνει η αλεπού τα κάνει κρεμαστάρια.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Noisette : 23-08-11 στις 10:46. Αιτία: τα μοντέλα τα περπατάνε από τα 15 τους καθημερινά, γιατί είναι η δουλειά τους αυτή!!!
Παράθεση

elena

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη elena
H elena αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος . Έχει γράψει 419 μηνύματα.

H elena έγραψε στις 10:45, 23-08-11:

για ποιο...; επειδή μπορούν να φοράνε τακούνια και να φαίνονται ψηλές....; άρα οι ψηλές σας αρέσουν!

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 11:00, 23-08-11:

για ποιο...; επειδή μπορούν να φοράνε τακούνια και να φαίνονται ψηλές....; άρα οι ψηλές σας αρέσουν!
επαναλαμβανω

τα τακουνια αλλωστε δεν ειναι για το υψος,αλλα για το σηκωμα στις μυτες,,αυτο ειναι το γοητευτικο..
αν μια γυναικα βαλει τακους ισιους στα ποδια ή ξυλοποδαρα δεν θα ειναι ελκυστικη

τα τακουνια ειαι ωραια,γιατι δειχνουν ψηλοτερα ποδια σε σχεση με το υπολοιπο σωμα ,και γιατι οπως ξερετε οι γυναικες τεντωνει το ποδι τονιζοντας τα οπισθια,,οπως κανουν και οι πιθηκοι πχ..

λεγεται πχ οτι ισως τα τακουνια μιαζουν σαν τα θηραματα τα ελαφια που εχουν οπλες στα ποδια,,σε ερεθιζουν να τα κυνηγησεις..

μια επιστημονικη ερμηνεια ειναι αυτη..

γιαυτο και τα τακουνια με μεγαλες πλατφορμες-που ΔΕΝ μοιαζουν συνεχεια του τακουνιου- ειναι αντιαισθητικα και δεν προαγουν τη θηλυκοτητα,αλλα μαλλον τον κλοουν ..

κοινως δεν θελουμε ψηλη γυναικα,αλλα γυναικα σηκωμενη στις μυτες,,και αν η γυναικα ειναι τοσο ψηλη που δεν μπορει να ισορροπησει ετσι,,απλα ειναι λιγοτερο ελκυστικη..

γιαυτο προσωπικα προτιμω γυναικα 165 το πολυ,που με μαξ 12 ποντους τακουνι τεντωμενη,,να ερχεται λιγο παρακατω απο μενα..ή το πολυ ισια.. ετσι και αυτη τα περπαταει καλυτερα,,και εγω απολαμβανω τη θεα....

-4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

elena

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη elena
H elena αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος . Έχει γράψει 419 μηνύματα.

H elena έγραψε στις 11:17, 23-08-11:

κατάλαβα τι εννοείς Άγγελε! εντάξει είναι κομψό το τακούνι αλλά προσωπικά πιστεύω ότι και μια ψηλή κοπέλα μπορεί να είναι ελκυστική και χωρίς τακούνι...

αλλά όλα αυτά είναι καθαρά υποκειμενικά! εξάλλου τι θα πει ''κατάλληλο'' ύψος....; ζεύγαρι στη ζωή είσαι με τον άλλον όχι ζευγαρι της σόουμπιζ... χιχι

εγώ πάντως είμαι 1.70 (δεν ξέρω αν θεωρούμαι ψηλή) και δεν μπορώ να ισσοροπήσω σε πολύ τακούνι!

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 11:20, 23-08-11:

εξάλλου τι θα πει ''κατάλληλο'' ύψος....; ζεύγαρι στη ζωή είσαι με τον άλλον όχι ζευγαρι της σόουμπιζ... χιχι

εγώ πάντως είμαι 1.70 (δεν ξέρω αν θεωρούμαι ψηλή) και δεν μπορώ να ισσοροπήσω σε πολύ τακούνι!
ο καταλληλος χαρακτηρας μετραει για τη σχεση,,τα υψη ερχονται δευτερα,τριτα τεταρτα κλπ..

170 καλα εισαι,,ειναι η αρχη των ψηλων γυναικων..

ολες οι μοντελες ετσι ειναι,,ελαχιστες ειναι 180..

Παράθεση

vaggelio

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη vaggelio
H vaggelio αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών . Έχει γράψει 84 μηνύματα.

H vaggelio έγραψε στις 12:54, 23-08-11:

ο καταλληλος χαρακτηρας μετραει για τη σχεση,,τα υψη ερχονται δευτερα,τριτα τεταρτα κλπ..

170 καλα εισαι,,ειναι η αρχη των ψηλων γυναικων..

ολες οι μοντελες ετσι ειναι,,ελαχιστες ειναι 180..
εγω παλι οσες ξερω doutzen kroes-gigele-adriana lima-(την alessandra amrosio δεν την λεω επειδη ειναι ξυλλαγουρο πραγματικα)Selita Ebanks και αλλες ειναι πανω απο 1.75 κ καθολου αχαρες.τωρα βεβαια εσυ θα πεις οτι ειναι αχαρες κ υστερουν σε θυληκες ορμονες
γενικα (ενοω απο οτι εχω δει απο 10 κουβεντες που εχουμε αλλαξει δεν το παιζω ψυχολογος) εχεις μια ταση να γενικοποιεις τις αποψεις σου κ να βαζεις κανονες.μιλας για τον εαυτο σου στον πληθυντικο κ λες ΠΡΟΤΙΜΟΥΜΕ κοντες ΔΕΝ ΜΑΣ ΑΡΕΣΟΥΝ ψηλες κ τετοια
εγω ξερω κ αντρες που προτιμουν ψηλες,αλλοι κοντες,αλλοι δεν νοιαζονται ουτε για υψοι ουτε για τακουνια

Παράθεση

kaleidoscope

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη kaleidoscope
H kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 7,891 μηνύματα.

H kaleidoscope Your attitude determines your altitude έγραψε στις 13:04, 23-08-11:

Μην φέρνετε τα μοντέλα σαν παράδειγμα ψηλών γυναικών. Τα μοντέλα εκτός από ψηλές είναι και πολύ αδύνατες, οπότε ίσως όντως να φαίνονται άχαρες.
Οι ψηλές γυναίκες (γενικά) δεν έχουν ανάγκη να είναι τόσο κοκκαλιάρες (δεν είναι η δουλειά τους να φαίνονται σαν κρεμάστρες), οπότε δεν είναι απαραίτητο να είναι και άχαρες.

Παράθεση

vaggelio

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H vaggelio αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών . Έχει γράψει 84 μηνύματα.

H vaggelio έγραψε στις 13:09, 23-08-11:

Αρχική Δημοσίευση από kaleidoscope
Μην φέρνετε τα μοντέλα σαν παράδειγμα ψηλών γυναικών. Τα μοντέλα εκτός από ψηλές είναι και πολύ αδύνατες, οπότε ίσως όντως να φαίνονται άχαρες.
Οι ψηλές γυναίκες (γενικά) δεν έχουν ανάγκη να είναι τόσο κοκκαλιάρες (δεν είναι η δουλειά τους να φαίνονται σαν κρεμάστρες), οπότε δεν είναι απαραίτητο να είναι και άχαρες.
δεν ειναι ολες κοκκαλιαρες.ειδικα οι διασημες αν ειχαν κ παραπανω λιγα παραπανω κιλα θα ηταν θεαρες κατα την αποψη μου
ο αγγελος φερνει παραδειγμα της πορνοσταρ που εχουν κανει 26 πλαστικες κ ειναι σαν κινουμενα βυζια με ποδια κ εγω τα μοντελα.κ τα δυο παραδειγματα ειναι λαθος αλλα ποιες να αναφερουμε τις γειτονισες?

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 13:21, 23-08-11:

εγω παλι οσες ξερω doutzen kroes-gigele-adriana lima-(την alessandra amrosio δεν την λεω επειδη ειναι ξυλλαγουρο πραγματικα)Selita Ebanks και αλλες ειναι πανω απο 1.75 κ καθολου αχαρες.τωρα βεβαια εσυ θα πεις οτι ειναι αχαρες κ υστερουν σε θυληκες ορμονες
και ποιος ειπε οτι απο κοντα δεν ειναι αχαρες.σε σχεση με τια κοντυτερες?

μιλαμε για τον πραγματικο κοσμο που βλεπουμε ,οχι φωτογραφιες ή καμερες..

οι περισσοτερες μοντελες ειναι μονο για κρεμαστρες,,και αν τις δεις απο κοντα ειναι τοσο κοκκαλιαρες που ουτε που ερεθιζεσαι που τις βλεπεις..

αμα ηταν ετσι οι βορειες ψηλές θα ηταν πιο θηλυκες απο τις νοτιες,,καμια σχεση..

-3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Iliaki (Βανίλια)

Διάσημο Μέλος

H Iliaki έγραψε στις 13:24, 23-08-11:

Αρχική Δημοσίευση από Μάρω
Προσωπικά, ναι!!! Μου είναι απίστευτα δύσκολο να τα περπατήσω και έτσι δεν φοράω!!! Είναι λογικό ένα άτομο που είναι πιο κοντά στο έδαφος ( ) να τα περπατάει καλύτερα!!!
Έχω δει και ψηλές και κοντές να μην μπορούν να περπατήσουν με τακούνια. Θέμα ισορροπίας είναι όχι ύψους.

Στο έχουν πει πολλές κοπέλες αυτό? Ότι δηλαδή φοράν τακούνια για να σηκώνονται στις μύτες(?). Απολαμβάνουμε να πονάν τα πόδια μέχρι αηδίας για να δείχνουμε πιο ψηλές ή για να είμαστε στις μύτες?
Βασικά κακώς βάζω τον εαυτό μου μέσα, εγω τα φοράω απλά γιατί μου αρέσουν.

Αρχική Δημοσίευση από elena
κατάλαβα τι εννοείς Άγγελε! εντάξει είναι κομψό το τακούνι αλλά προσωπικά πιστεύω ότι και μια ψηλή κοπέλα μπορεί να είναι ελκυστική και χωρίς τακούνι...

αλλά όλα αυτά είναι καθαρά υποκειμενικά! εξάλλου τι θα πει ''κατάλληλο'' ύψος....; ζεύγαρι στη ζωή είσαι με τον άλλον όχι ζευγαρι της σόουμπιζ...
Συμφωνώ.

Ααα και για να είμαι λίγο ον τόπικ, θέλω το αγόρι να είναι τουλάχιστον 1.85, όχι τίποτα άλλο, για να μην σκύβω να τον φιλήσω

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 13:28, 23-08-11:

Kate Moss,,1,65 ψυχρη και αυτη φαινεται

Στο έχουν πει πολλές κοπέλες αυτό? Ότι δηλαδή φοράν τακούνια για να σηκώνονται στις μύτες(?). Απολαμβάνουμε να πονάν τα πόδια μέχρι αηδίας για να δείχνουμε πιο ψηλές ή για να είμαστε στις μύτες?
Βασικά κακώς βάζω τον εαυτό μου μέσα, εγω τα φοράω απλά γιατί μου αρέσουν.
και γιατι σου αρεσουν?

γιατι μοιαζει κομψο και θηλυκο και ερεθιστικο για τα αρσενικα το σηκωμα των ποδιων στις μυτες που κανει το τακουνι?(γιατι τι αλλο ειναιτο τακουνι?)

για τον ιδιο λογο που οι μπαλαρινες ειναι κοπελες και πολλες κοπελες αρεσκονται να σηκωνονται στις μυτες ..
γιατι ετσι νιωθουν κομψες..

ολα τα πραγματα για καποιο λογο μας αρεσουν,,απλα συχνα ειναι πολυ βαθυς πολυπλοκος και μπερδεμενος..

Παράθεση

vaggelio

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H vaggelio έγραψε στις 13:28, 23-08-11:

και ποιος ειπε οτι απο κοντα δεν ειναι αχαρες.σε σχεση με τια κοντυτερες?

μιλαμε για τον πραγματικο κοσμο που βλεπουμε ,οχι φωτογραφιες ή καμερες..

οι περισσοτερες μοντελες ειναι μονο για κρεμαστρες,,και αν τις δεις απο κοντα ειναι τοσο κοκκαλιαρες που ουτε που ερεθιζεσαι που τις βλεπεις..

αμα ηταν ετσι οι βορειες ψηλές θα ηταν πιο θηλυκες απο τις νοτιες,,καμια σχεση..
εξαρταται πως οριζει ο καθενας το αχαρο-το θηλυκο-το σεξι-το ωραιο κ το ασχημο-κ παει λεγοντας
εσυ εχεις συγκεκριμενα γουστα,κ ισως κ οι φιλοι σου να εχουν συγκεκριμενα γουστα οποτε με βαση το αντιπροσωπευτικο να νομιζεις οτι ολοι οι αντρες εχουν τις δικες σου προτημησεις,πραγμα που δεν ισχυει
επεισης ισως εχει να κανει κ οτι θες γυναικα που να σου ταιριαζει εσενα προσωπικα κ αισθητικα οπως κατα βαθως ολοι μας
για την ανα ιβανοβιτς(1.82) τι εχεις να πεις?ασε ξερω αχαρη
σορρυ αν σε κουραζω οτι κ να πεις πεταγομαι εγω

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 13:31, 23-08-11:

εξαρταται πως οριζει ο καθενας το αχαρο-το θηλυκο-το σεξι-το ωραιο κ το ασχημο-κ παει λεγοντας
προχθες εβλεπα ντοκιμαντερ για τα την ελξη αρσενικου θηλυκου,,για το πώς σε ολον τον κοσμο και μακρυα απο τα media καποιες γυναικιειες αναλογιες θεωρουνταν στατιστικα πιο ελκυστικες..

δεν ειναι όλα σχετικα,,παντως η τηλεοραση κρυβει την πραγματικοτητα συχνα..

διεθνως παντως ιστορικα τα προτυπα θηλυκοτητας που εχουν μεινει δεν ειναι συνηθως οι ψηλες μοντελες..

αλλα η monica bellucci ,170
η μεριλυν μονροε 166..

Παράθεση

vaggelio

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H vaggelio έγραψε στις 13:31, 23-08-11:

ωω,το παιρνεις λαθος..

και δεν αποκλειω να ερωτευτω καποτε μια ψηλη γυναικα..

(και αλλαξε το φυλο του αβαταρ σου γιατι μπερδευομαστε..)

ειναι εκ πρωτης οψεως οι ψηλες εντυπωσιακες,,δεν μπορω να πω.

βρηκες ψηλό εσυ?
συνηθως δεν πανε οι κοντες με ψηλους ? ποσο ισχυει?
κ για να μην ξεχνιομαστε αυτα ειναι δικα σου λογια

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 13:34, 23-08-11:

κ για να μην ξεχνιομαστε αυτα ειναι δικα σου λογια
δεν τα ξεχναω..

μιλαμε γενικα τωρα..για γενικους επιστημονικους φυσικους κανονες..

το πια θα ερωτευθουμε ακριβωςστο μελλον,,καμια επιστημη -ακομα τουλαχιστον- δεν μπορει να το προβλεψει..

Παράθεση

vaggelio

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H vaggelio έγραψε στις 13:35, 23-08-11:

προχθες εβλεπα ντοκιμαντερ για τα την ελξη αρσενικου θηλυκου,,για το πώς σε ολον τον κοσμο και μακρυα απο τα media καποιες γυναικιειες αναλογιες θεωρουνταν στατιστικα πιο ελκυστικες..

διεθνως παντως ιστορικα τα προτυπα θηλυκοτητας που εχουν μεινει δεν ειναι συνηθως οι ψηλες μοντελες..

η μεριλυν μονροε 166..
ακριβως.1.66 για τοτε κ 1.70 για τωρα δεν ειναι κ τιποτα ζουμπαδες καμια απο τις δυο δεν τις λες κοντες.κ εχεις κουρασε σορρυ κιολλας με τις στατιστικες σου μεελετες
την ivanovic πως την βλεπεις?

Παράθεση

moxa15

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη moxa15
Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών . Έχει γράψει 2,497 μηνύματα.

O moxa15 oooleee έγραψε στις 13:37, 23-08-11:

εγω ειμαι 1.90 και θελω κοπελιες απο 1.65 και πανω....(αλλα θα ελεγα δεν εχω και τοσο προβλημα και χαμηλοτερα δεχομαστε)

Παράθεση

vaggelio

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H vaggelio έγραψε στις 13:41, 23-08-11:

δεν τα ξεχναω..

μιλαμε γενικα τωρα..για γενικους επιστημονικους φυσικους κανονες..
ενικους επιστημονικους φυσικους κανονες????αναφερεσε στο υψος ακομα???εισαι σοβαρος?

μιλαμε για παγκοσμια συνομωσια προπαγανδας υπερ των ψηλων κ αχαρων γυναικων δηλαδη?κατι εχω ακουσει οτι εμπλεκονται κ οι εβραιοι
αμα στηριζαμε την ζωη μας στα ντοκιμαντερ κ στις στατιστικες ερευνες γλυκε μου...ολοι θα ειχαμε κατι να στηριχτουμε κ ολοι κατι να μας απογοητευσει

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη kaleidoscope : 23-08-11 στις 13:42. Αιτία: διόρθωση παράθεσης
Παράθεση

Iliaki (Βανίλια)

Διάσημο Μέλος

H Iliaki έγραψε στις 13:56, 23-08-11:

και γιατι σου αρεσουν?

γιατι μοιαζει κομψο και θηλυκο και ερεθιστικο για τα αρσενικα το σηκωμα των ποδιων στις μυτες που κανει το τακουνι?(γιατι τι αλλο ειναιτο τακουνι?)
Γιατί είναι ωραία! Αυτή η γοβα στιλέτο είναι θειική, δεν τα φοράω για να ερεθίζω κανέναν. Τουλάχιστον όχι εκτός σπιτιού

Αρχική Δημοσίευση από alehunter
εγω ειμαι 1.90 και θελω κοπελιες απο 1.65 και πανω....(αλλα θα ελεγα δεν εχω και τοσο προβλημα και χαμηλοτερα δεχομαστε)
Γιατί μένεις Αθήνα?

Παράθεση

dimitraaa

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη dimitraaa
H dimitraaa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 25 μηνύματα.

H dimitraaa τίποτα δεν ΕΙΝΑΙ όπως ΦΑΙΝΕΤΑΙ... έγραψε στις 14:04, 23-08-11:

είμαι 1.71 και δεν έχω πρόβλημα με το ύψος μου,ούτε και με το ύψος των άλλων.. θεωρώ πως είναι κόμπλεξ όλα αυτά περί ύψους(βάρους κ.ο.κ...). είμαστε αυτοί που είμαστε και σε όποιον αρέσουμε!

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 14:48, 23-08-11:

εισαι σοβαρος?
όχι
δεν το καταλαβες?

Γιατί είναι ωραία!
δεν απαντησεεεες..
και Γιατίιι είναι ωραια?

Εεεεεεεεεεεε?

Γιατί μένεις Αθήνα?
Γιατι ακομα δεν ανοιξαν τα παραρτηματα του στη Βόρεια Ελλαδα..

Παράθεση

vaggelio

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H vaggelio έγραψε στις 14:51, 23-08-11:

η μεριλυν μονροε 166..
εξακολοθουμε να διαφωνουμε στο πιο βασικο.εσυ θεωρεις οτι το υψος απο μονο του σημαινει κατι(να φανταστω οτι σπουδαζεις κατι σχετικο)εγω λεω οτι δεν σημαινει τιποτα.δεν εχω ιδεα για το πως αναπτυσεται το ανθρωπινο σωμα κ ουτε με νοιαζει να μαθω.να φανταστω οτι κ για τους ψηλους αντρες εχεις θεωρια.εγω παλι δεν εχω...
το οτι ειμαι 1.80 δεν παει να πει οτι υστερω σε θηλυκοτητα απο μια 1.60 ή οτι το 99% των ανδρων θα προτημουσε την κοντη.δεν εχεις ιδεα για το πως μοιαζω εγω ή οι αλλες ψηλες κοπελες του forum κ ειμαι σιγουρος οτι αυτες οι αχαρες που λες που βλεπεις καθημερινα ειναι εμφανησιμες οι μισες και οι μισες απο τις κοντες που βλεπεις δεν ειναι απλα δεν λες να το δεχτεις κ αρνησε οτι ολα ειναι σχετικα κ οτι ο καθε ανθρωπος εχει το δικο του γουστο κ μου απαντας με βαση ερευνες κ στατιστικες που λενε οτι οι ψηλες ειναι αυτο ή οι κοντες ειναι το αλλο.απο περιεργια τι σπουδαζεις?
εσυ σκεφτεσαι πχ οτι εγω που με δεν με εχεις δει εχω 10% πιθανοτητες να ειμαι ωραια λογο του 1.80
κ μια αλλη κοπελα απο το φορουμ 1.60 εχει 80% πιθανοτητες να ειναι ωραια.αυτο ειναι λαθος κ κοιτα μια τα μυνηματα των αλλων να δεις οτι δεν το λεω μονο εγω
εξακολουθω να πιστευω οτι μια γυναικα αρεσει σε καποιον κ σε καποιον αλλο οχι,οι γυναικες στο σοι μου ειναι ολες 1.70+ κ ποτε δεν ειχαν προβλημα με τις κατακτησεις τους κ ουτε κιεγω
ποσο μαλλον οταν μια γυναικα ειναι κ εμφανησημη.εξαρταται απο το πως μια γυναικα ''φοραει'' το υψος τις κ οχι απο τις επιστημονικες μελετες που ειμαι σιγουρη οτι εχουν γινει ειτε απο κοντους ειτε απο κομπλεξικους ψηλους
μια κοπελα ψηλη κ γλυκεια δεν ειναι η σουπερ εξερεση στον κανονα,γιατι δεν υπαρχει κανονας σε αυτα τα θεματα

οσες πιθανοτητες εχει μια κοντη να ειναι 8αρακι να το πω απλα,αλλες τοσες εχει κ μια ψηλη κ ξερω πολοοοοουυυς αντρες που αυτο πιστευουν αν κ εμενα μου φτανει που το πιστευει ενας συγκεκριμενος

όχι
δεν το καταλαβες?

οχι σε εχω για πολυ σοβαρο κ μαλιστα μου βγαζεις πολυ σοφιστικε χωρις πλακα
κατι σαν νεαρος επιστημονας κατι τετοιο

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Myrtle : 23-08-11 στις 15:18. Αιτία: merge και διόρθωση παράθεσης
Παράθεση

Iliaki (Βανίλια)

Διάσημο Μέλος

H Iliaki έγραψε στις 14:57, 23-08-11:

δεν απαντησεεεες..
και Γιατίιι είναι ωραια?

Εεεεεεεεεεεε?
Γιατί είναι!

καλά τα τελευταία μπορεί να είναι και too much

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 15:04, 23-08-11:

εγω λεω οτι δεν σημαινει τιποτα
δεν ειναι παραλογο αυτο?

για το υψος που εχεις ή εχω χιλια δυο πραγματα στο dna σου και τον οργανισμο σου σημαινουν,,και στην ψυχολογια σου..

αλλα εκ γεννετης,αλλα απο το περιβαλλον.

απλη λογικη ειναι,,καθε υψοςε χει συν και πλην,,
πχ οι πολυ κοντοι ανδρες αναπτυσουν συχνα εντονη προσωπικοτητα,,και ακομα και αρχηγοι διεθνως γινονται..Ναπολεων,Μ.Αλεξανδρος,Χιτλερ κλπ

οχι σε εχω για πολυ σοβαρο κ μαλιστα μου βγαζεις πολυ σοφιστικε χωρις πλακα
κατι σαν νεαρος επιστημονας κατι τετοιο
απλος πληροφορικαριος ειμαι,,φοιτητης,,με τεχνολογια ασχολουμαι..
δεν ασχολουμαι με ιατρικα βιολογικα κλπ

εισαι νεα στο φορουμ και δεν με ξερεις..-ακομα--τι κερατας ειμαι..
ρωτα αλλους να μαθεις..
(ακούς εκει σοβαρός..)

Γιατί είναι!
ουτε γω ξερω μεσα μου γιατι μου αρεσουν τοσο,,και παθαινω κατι οταν τα βλεπω..
αλλα ξερω οτι υπαρχει καποιος λογος..!(ειναι παντως χοντρα παντως,,δεν μου αρεσουν τοσο,,)

δεν βαζεις και καμια μποτα ψηλη τωρα να ανεβασουμε τελειως θερμοκρασια?

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους