Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 77,674 εγγεγραμμένα μέλη και 3,028,297 μηνύματα σε 91,607 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 353 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki.

Εγγραφή Βοήθεια

Ποιο θεωρείτε κατάλληλο ύψος για τον/τη σύντροφό σας;

Τι ύψος έχετε;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 290)
Μέχρι 1.50
6
2,07%
1.51-1.65
54
18,62%
1.66-1.75
101
34,83%
1.76-1.80
42
14,48%
1.81-1.85
42
14,48%
1.86-1.90
21
7,24%
1.91-1.95
13
4,48%
1.96+
11
3,79%

Vasool (Βασω)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Vasool
H Βασω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Λαμία (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 144 μηνύματα.

H Vasool έγραψε στις 23:00, 28-01-12:

1.86, οχι πολυ ψηλος. εεε να μην ειναι ουτε ισια με εμενα ουτε να μου ριχνει και 5-6 κεφαλια. φυσιολογικα πραγματα :Ρ

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Valder (Λυκούργος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Valder
Ο Λυκούργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 3,686 μηνύματα.

O Valder απορροφημένος στο επίχρυσο τουλάτε του έγραψε στις 01:18, 29-01-12:

Αρχική Δημοσίευση από maria775m
Εντάξει ναι, ότι έχεις δίκιο, έχεις!! Εδώ και η ίδια το λέω ότι είναι βλακεία
Το ότι το λες, δε σε βελτιώνει σαν άνθρωπο. Η ειλικρίνεια και η αυτογνωσία είναι ένα άχρηστο πράγμα αν δεν συνοδεύεται από την αυτοβελτίωση.

Έχουν μάθει όλοι στην καραμέλα του "εγώ παραδέχομαι τα λάθη μου". Ναι, σαφώς! Αξιοθαύμαστο, μέχρι τη στιγμή που θα τα επαναλάβεις και η ειλικρίνεια - αυτογνωσία θα λάβει ένα χαρακτήρα δικαιολογίας "εγώ το είχα πει ότι λέω βλακείες".

Σε συμπαθώ όσο δεν πάει, και δε σου λέω ψέμματα, ούτε σου πουλάω καλοφιλία, αλλά ειλικρινά, είσαι επιφανειακή και οφείλει η ζωή να σε ανταμείψει με μια τεράστια τρικλοποδιά μπας και μάθεις ότι ο άντρας δεν είναι τσάντα Λουί-Βιτόν για να είναι προς επίδειξη, κι ότι "α η φίλη μου έχει πιό σοκολατένιο παίδαρο, άρα τζάσε λευκό παλικάρι σα το γάλα".

Ή αλλάζεις μυαλά ή από τους άντρες θα φας Χ επιτόπιο και ολόστεγνο. Εκτός κι αν θες αγοράκια στο μυαλό, εκεί αλλάζει το θέμα.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Shadowfax

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Shadowfax
Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών . Έχει γράψει 3,044 μηνύματα.

O Shadowfax έγραψε στις 01:58, 29-01-12:

Βασικά η μόνη μαλακία στο μήνυμά της είναι ότι δεν έχει τ' αρχίδια να σταθεί πίσω απ' την άποψή της και το ότι παραδέχεται ότι λέει βλακείες --λες κι αυτές ορίζονται το ίδιο για όλους-- σε μένα τουλάχιστον βγάζει αυτό μόνο, μια αδυναμία, μια αμφιβολία, μια χαζομάρα φάσης "λέω αυτό αλλά δεν είμαι και πολύ σίγουρος, δεν ξέρω, φοβάμαι, ναι έχεις δίκιο, αλλά και τι να κάνω blah blah"

Crap. Έχεις άποψη? Βγαίνεις και τη στηρίζεις. Τέλος.

Γιατί από εκεί και πέρα αυτό που είπε είναι απλά ότι δε γουστάρει τους ψηλούς, πράγμα απολύτως αποδεκτό απ' τη στιγμή που μιλάει ΓΙΑ ΚΕΙΝΗ ΚΑΙ ΜΟΝΟ. Τώρα όλα αυτά για τη ζωή και την αυτοβελτίωση and whatnot είναι χαζομάρες αφού τη βελτίωση την ορίζουμε διαφορετικά όλοι. Για σένα αυτοβελτίωση είναι να σταματήσει να 'ναι επιφανειακή (seriously dude, πώς το 'βγαλες αυτό?) Για μένα αυτοβελτίωση είναι αυτό που είπα πάνω: δε γουστάρει να κάθεται δίπλα στο 2μετρο? Ωραία, βγαίνει έξω και με τις επιλογές της κάνει αυτό που της αρέσει. Πραγματικό βήμα μπροστά για μένα θα 'ναι, αυτή τη στιγμή που δεν της αρέσουν οι ψηλοί, να μπορέσει όχι μόνο να καταλάβει ότι οι προτιμήσεις της καθορίζονται από αυτή και μόνο αλλά και να 'χει τη δυνατότητα να τις στηρίξει. Ναι αύριο μπορεί να αλλάξει γνώμη και να κοιτάει μόνο ψηλούς, αλλά αυτό θα το δει αύριο. Σήμερα θέλει αυτό, ε, κι αυτό θα κυνηγήσει.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Valder (Λυκούργος)

Επιφανές Μέλος

Ο Λυκούργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 3,686 μηνύματα.

O Valder απορροφημένος στο επίχρυσο τουλάτε του έγραψε στις 03:51, 29-01-12:

Αρχική Δημοσίευση από Shadowfax
Τώρα όλα αυτά για τη ζωή και την αυτοβελτίωση and whatnot είναι χαζομάρες αφού τη βελτίωση την ορίζουμε διαφορετικά όλοι. Για σένα αυτοβελτίωση είναι να σταματήσει να 'ναι επιφανειακή (seriously dude, πώς το 'βγαλες αυτό?) Για μένα αυτοβελτίωση είναι αυτό που είπα πάνω: δε γουστάρει να κάθεται δίπλα στο 2μετρο? Ωραία, βγαίνει έξω και με τις επιλογές της κάνει αυτό που της αρέσει. Πραγματικό βήμα μπροστά για μένα θα 'ναι, αυτή τη στιγμή που δεν της αρέσουν οι ψηλοί, να μπορέσει όχι μόνο να καταλάβει ότι οι προτιμήσεις της καθορίζονται από αυτή και μόνο αλλά και να 'χει τη δυνατότητα να τις στηρίξει. Ναι αύριο μπορεί να αλλάξει γνώμη και να κοιτάει μόνο ψηλούς, αλλά αυτό θα το δει αύριο. Σήμερα θέλει αυτό, ε, κι αυτό θα κυνηγήσει.
Καταρχήν παλικάρι συγκράτησε τον μυ που έχεις μέσα στο στόμα σου και μίλα πιό ευγενικά. Εκφράσεις όπως "Δεν έχει η Μαρία αρχ..." δεν αρμόζουν στο πνεύμα του φόρουμ, όσο λάθος και να σου φαίνεται αυτό που είπε η κυρία. Και δεν είμαι ο dude. O dude είναι ο φίλος μου ο Κώστας που φλερτάραμε δυο κολλητές μαζί, ο φίλος μου ο Λάμπρος που κατεβάζαμε μπουκάλια Haig, αλλά όχι εσύ. Ελπίζω να έγινα κατανοητός.

Στο διαταύτα, περί αυτοβελτίωσης. Όταν η κοπέλα εκφράζεται έτσι στο φόρουμ, δείχνει ότι λέει "μακάρι να μπορούσα να είμαι αλλιώς αλλά δεν είμαι". Η αυτοβελτίωση είναι το αλλιώς, κι όσο δεν την προσπαθείς στην πράξη αλλά μένεις μόνο σε ένα στείρο "ναι καλά τα λέτε αλλά εγώ σκέφτομαι λάθος", ε συγγνώμη, άμα όντως κατάλαβες το λάθος γιατί δεν προσπαθείς να το διορθώσεις παρά μόνο φαινομενικά το παραδέχεσαι για να μη φας κράξιμο από τον κόσμο;

Εγώ συνοψίζω όλο αυτό το σκεπτικό στο εξής οξύμωρο φρασάκι: "Κάνω ότι αρέσει μόνο σε μένα, αρκεί να συμφωνεί όλος ο κόσμος".

Ε αυτό το σκεπτικό, για μένα, είναι μη λογικό, αβάσιμο και δυνητικά επισφαλές για τον εκάστοτε σύντροφο της Μαρίας. Γι αυτό και διαφωνώ και δηλώνω την αποστροφή μου ως άντρας. Δεν κοιτάω να της αλλάξω Θεο. Απλά δεν γουστάρω τη φάση. Τελεία και παύλα.

Παράθεση

κaτε_αlx

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη κaτε_αlx
H κaτε_αlx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 446 μηνύματα.

H κaτε_αlx Γήρνα πίσο ή έστο τειλεφόνα έγραψε στις 04:20, 29-01-12:

185-190

Παράθεση

Ἔρις

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Ἔρις
H Ἔρις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών . Έχει γράψει 1,938 μηνύματα.

H Ἔρις έγραψε στις 04:21, 29-01-12:

Καταρχάς, το "τόσο" το κάνατε "τόοοοοοσο", και οι δύο!! Κάθεστε και δίνετε δικές σας εξηγήσεις, χωρίς να υπάρχει ουσιαστικός λόγος.
"Δε γουστάρω τη φάση" ο ένας, "δεν έχει τα..." ο άλλος.

Για ένα θέμα που κι εγώ η ίδια είμαι μπερδεμένη.

Κυρίως έχει να κάνει μ' αυτό:
Αρχική Δημοσίευση από Mercury
Μηπως ειναι αλλοι οι λογοι και απλα ψαχνεις μια δικαιολογια για να μην το πληγωσεις το παιδι??Λεω γω τωρα...
Είναι πολλά πράγματα, και ένα από αυτά τα πολλά είναι και το ύψος. Είδα λοιπόν το θέμα, και είπα να γράψω τα δικά μου κι εγώ. Αυτό!
Κοινώς, δε ξέρω τι μου γίνεται (στη συγκεκριμένη περίπτωση, μπορεί και γενικά!! )

Αυτά! Δε νομίζω ότι υπάρχει λόγος να το συνεχίσουμε! Η αυτοβελτίωση είναι ένα θέμα που πρέπει να σκεφτώ μόνη μου... εεε, αφήστε με λοιπόν

Παράθεση

Shadowfax

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Shadowfax
Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών . Έχει γράψει 3,044 μηνύματα.

O Shadowfax έγραψε στις 04:31, 29-01-12:

@valder Απλά πετάς υποθέσεις όμως, υποθέσεις που δε βλέπω σ' αυτά που διαβάζω.

Λες ότι το "λέω βλακείες" σημαίνει μακάρι να 'μουν αλλιώς. How come? Μ' αυτό το σκεπτικό πετάγονται 28 διαφορετικά σενάρια και παράγοντες που μπορεί να τα επηρέασαν, απ' τη διάθεση που 'χε όταν έγραφε το μήνυμα μέχρι το κλίμα του θέματος εδώ ξερωγώ κι αυτά που διάβασε πριν γράψει. Και ναι, OK, μέσα σ' αυτές τις υποθέσεις μπορεί να 'ναι και το "θέλω να 'μαι αλλιώς αλλά δεν είμαι" αλλά εμένα αυτό μου φαίνεται πολύ far fetched ρε φίλε (έκφραση είναι, cool, cool).

Γιατί να μην είναι απλά αυτό που λέει, χωρίς τρελά πράγματα? "Δε γουστάρω τους ψηλούς, ξέρω ότι αυτό ακούγεται χαζομάρα σε ένα τόσο cool thread με κόσμο που πιστεύει ότι το ύψος δεν έχει σημασία, αλλά τι να γίνει, για μένα έχει κι αυτό είναι. Deal with it." Μπορεί να νομίζει ότι ακούγεται βλακεία γιατί δεν ξέρω, θες ο κόσμος του site, θες ο κόσμος γενικά, whatever, μπορεί να μη δίνει σημασία σε λεπτομέρειες όπως αυτή. Αλλά το ότι όλοι είμαστε διαφορετικοί είναι καινούριο concept εδώ? Δε μπορεί απλά κάποιος να μη γουστάρει κάτι φαινομενικά ασήμαντο για τους υπόλοιπους ΧΩΡΙΣ να καταλήγει επιφανειακός?

Cause if I had to choose, επιφανειακός απ' τους δύο (με την έννοια του επιπόλαιου) θα 'σουν εσύ στη συγκεκριμένη που παίρνεις ένα στοιχείο ΠΡΟΤΙΜΗΣΗΣ --ξέρεις, θέμα καθαρά ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ-- και το μεταφράζεις σε ολόκληρη στάση ζωής και δίνεις και μαθήματα και και και. Και ναι ναι ναι, είναι ο τρόπος που εσύ κατάλαβες αυτό που είπε, that's good, alright, alright, αλλά ναι, απλά λέω λίγο και κρίνω αυτόν τον τρόπο.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ἔρις

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Ἔρις
H Ἔρις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών . Έχει γράψει 1,938 μηνύματα.

H Ἔρις έγραψε στις 04:35, 29-01-12:

Οκ ναι, κάντε δουλειά σας. Σαν να μην υπάρχω. Όχι ότι με αφορά το θέμα βέβαια, απλά έτσι.
Πάμε, αναλύουμε τα ψυχολογικά και τα γκομενικά της Μαρίας τώρα. Καλά το πάτε.

Παράθεση

Irodis

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Irodis
Ο Irodis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 686 μηνύματα.

O Irodis Άδραξε τη Μέρα ! έγραψε στις 15:51, 03-02-12:

Αρχική Δημοσίευση από Vasool
1.86, οχι πολυ ψηλος. εεε να μην ειναι ουτε ισια με εμενα ουτε να μου ριχνει και 5-6 κεφαλια. φυσιολογικα πραγματα :Ρ
Αυτόν τον ρώτησες αν θέλει να σου ρίχνει 6 κεφάλια ;
Μήπως επιθυμεί στο ύψος του λέω εγώ τώρα ;

Παράθεση

dimos3

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη dimos3
Ο dimos3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 3 μηνύματα.

O dimos3 έγραψε στις 19:41, 12-02-12:

ρε παιδια παρεξηγησατε....αντρας ειμαι...φυσκια αν ημουν γυναικα θα ημουν ψηλη με 1.70
Αλλα σιγουρα δεν θα εχει αντικτυπο στην ερωτικη μου ζωη(αν δεν ψηλωσω αλλο)?Δε θα με βλεπουν οι αλλες και θα λενε,δεν ειναι επιβλητικος, και κατι αλλα τετοια?

θα ημουν ψηλος εννοουσα χαχαχαχαχαχαχαχα

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Vkey : 12-02-12 στις 21:43. Αιτία: merge....για να προσθέσουμε επιπλέον πράγματα ή να επεξεργαστούμε το κείμενο πατάμε το κουμπί επεξεργασίας.
Παράθεση

Fani93

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Fani93
H Fani93 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 222 μηνύματα.

H Fani93 έγραψε στις 20:22, 16-02-12:

γυναικα-> 1.60-1.70
αντρας->1.80-1.90

Παράθεση

skylofili

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη skylofili
H skylofili αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 254 μηνύματα.

H skylofili έγραψε στις 11:03, 17-02-12:

Αρχική Δημοσίευση από DreamStealer
καποτε ειχα γνωρισει μια κοπελα που ηταν... ποσο να πω? παντως κατω απο 1.50, οκ μεζουρα δεν πηρα αλλα ηταν εκει γυρω. Εγω ειμαι 180 και κατι, οποτε η κοπελα μου κολλαγε....
Οχι οτι δεν μιλησαμε αλλα ρε παιδι μου δεν κολλαγε το θεμα.
Προσπαθησα ευγενικα να την αποφυγω αλλα τιποτα.
Στο τελος μιλησαμε στο τηλεφωνο και ηθελε εξηγησεις γιατι την αποφευγω κλπ κλπ.

Μα καλα πρεπει να το εξηγησω? εννοω δηλαδη δεν θα την προσβαλα αν ελεγα εισαι κοντη?
Με εφερε σε δυσκολη θεση, οταν βλεπει οτι κατι δεν κολλαει και επιμενει....
έχει τύχει να με απορρίψει κάποιος για το ύψος μου
μου το πε κατάμουτρα "γλυκιά είσαι,αλλά εμένα μου αρέσουν οι ψηλές".
δεν με πρόσβαλε αυτό, δεν μου πε "άι μωρή κοντοστούπα φύγε", ήταν ειλικρινής και μου το έφερε ωραία..

αλλά απο την άλλη, αν η κοπέλα (δεν μιλάω για την συγκεκριμένη-γενικά λέω) έχει κολλήματα με το ύψος της, ότι και να της πεις, με οποιονδήποτε τρόπο, μόνο και μόνο επειδή ο λόγος θα είναι το ύψος της, μπορεί να θιχτεί..

Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mindcircus
H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,633 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 14:04, 17-02-12:

Μωρε υπαρχουν ατομα που αλλαζουν γνωμη.......
να ξεκομπλεξαρονται.....
μια δοκιμή να τους πείθει......
να αλλαζει τα προτυπα.....

γιατί....
ποτέ μη λες ποτέ....

Παράθεση

skylofili

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη skylofili
H skylofili αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 254 μηνύματα.

H skylofili έγραψε στις 15:57, 17-02-12:

Αρχική Δημοσίευση από mindcircus
Μωρε υπαρχουν ατομα που αλλαζουν γνωμη.......
να ξεκομπλεξαρονται.....
μια δοκιμή να τους πείθει......
να αλλαζει τα προτυπα.....

γιατί....
ποτέ μη λες ποτέ....
αναφέρεσαι σε αυτόν που λόγω ύψους θα απορρίψει, η θα απορριφτεί?
γιατί κάποιον που δεν γοητεύεται στην εικόνα μιας κοντής κοπέλας, δεν τον θεωρώ κομπλεξικό..
ίσως απαιτητικό..

πάντως ναι, όλα αυτά μπορούν να αλλάξουν..
και μακάρι να αλλάξουν, για να αρχίσουμε να βλέπουμε επιτέλους την ουσία..

Παράθεση

Seniorita.Irene

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Seniorita.Irene
H Seniorita.Irene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 57 μηνύματα.

H Seniorita.Irene έγραψε στις 05:42, 18-02-12:

Ο φίλος μου είναι 2.03 κι εγώ 1.71 στα τεντώματά μου = διαφορά 32+ εκατοστών αλλά ποιος νοιάζεται?

Παράθεση

love_angel (vik-vik!)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη love_angel
H vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών , επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 5,104 μηνύματα.

H love_angel is addicted to love!♥ έγραψε στις 13:45, 18-02-12:

Εγω είμαι 1,67 και με πατέρα 1,85 η αλήθεια ειναι ότι περίμενα περισσότερα. Μάλλον έπαιξε ρόλο πως πάνω στην ανάπτυξη μου στα 14 μου, έχασα πολλά κιλά από εξαντλητική δίαιτα. Η αλήθεια είναι πως μου αρέσει ο άντρας να ξεπερνάει το 1,85 τουλάχιστον, ωστόσο ποτέ δεν ήμουν μαζί με κάποιον ιδιαίτερα ψηλό. Ο φίλος μου είναι 1,75 και με τακούνια ίσως τον περνάω και λίγο αλλα νταξ, υγεία!

Το παν είναι να ταιριάζουμε και να τα βρήσκουμε εμείς μεταξύ μας, και το να υπολογίζω σα συντελεστή της σχέσης μας το αν με περνάει 5 ή 25 πόντους είναι ανόητο για εμένα... Στα μάτια μου είναι 2 μέτρα!

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Have a nice day

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Have a nice day
Ο Have a nice day αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών . Έχει γράψει 53 μηνύματα.

O Have a nice day έγραψε στις 14:01, 18-02-12:

Αρχική Δημοσίευση από Fani93
γυναικα-> 1.60-1.70
αντρας->1.80-1.90
Μ'αυτό τον συλλογισμό εγώ θα έπρεπε να ήμουν γυναίκα

Παράθεση

Resident Evil

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Resident Evil
H Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,058 μηνύματα.

H Resident Evil (δρυός πεσούσης πας ανήρ ξυλευεται) έγραψε στις 14:02, 18-02-12:

Αρχική Δημοσίευση από Have a nice day
τουλάχιστον εσύ ...ταιριάζεις κάπου

τι να πούμε κι εμείς που είμαστε εκτός κλίμακας ανθρωπίνου είδους

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

love_angel (vik-vik!)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη love_angel
H vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών , επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 5,104 μηνύματα.

H love_angel is addicted to love!♥ έγραψε στις 14:04, 18-02-12:

Αρχική Δημοσίευση από Resident Evil

Καλά δεν είπε η κοπέλα πως δεν υπάρχουν άνθρωποι εκτός αυτών των αναλογιών. Είπε απλά πως αυτες οι κλίμακες αποτελούν το ιδανικότερο ύψος για εκείνη.

Παράθεση

Have a nice day

Νεοφερμένος

Ο Have a nice day αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών . Έχει γράψει 53 μηνύματα.

O Have a nice day έγραψε στις 14:25, 18-02-12:

Εγώ πάντως ξέρω ότι οι κοντοί άντρες έχουν τη χάρη!

Και όχι πονηρόμυαλοι δεν το λέω επειδή είμαι κοντός

Παράθεση

Seniorita.Irene

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Seniorita.Irene
H Seniorita.Irene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 57 μηνύματα.

H Seniorita.Irene έγραψε στις 14:28, 18-02-12:

Μα φίλη μου που είναι ένα 1.85 το λέει αυτό! Το αγόρι της (που μάλλον θα γίνει πρώην) είναι 1.90 κι αυτοί γουστάρει λέει κοντούς και βαρβάτους.

Παράθεση

Have a nice day

Νεοφερμένος

O Have a nice day έγραψε στις 14:32, 18-02-12:

Αρχική Δημοσίευση από Seniorita.Irene
Μα φίλη μου που είναι ένα 1.85 το λέει αυτό! Το αγόρι της (που μάλλον θα γίνει πρώην) είναι 1.90 κι αυτοί γουστάρει λέει κοντούς και βαρβάτους.
Ευτυχώς που ακόμη υπάρχουν σοβαροί άνθρωποι...

Παράθεση

Valder (Λυκούργος)

Επιφανές Μέλος

O Valder απορροφημένος στο επίχρυσο τουλάτε του έγραψε στις 15:13, 18-02-12:

Αρχική Δημοσίευση από Resident Evil

Non-Humans are hot. Πως να το κάνουμε ρε Ρεζούλι, είμαστε και γαμώ τα παιδιά.

Οι έξυπνοι έχουν μεγαλύτερη χάρη...

Αρχική Δημοσίευση από Seniorita.Irene
Μόλις φάει την πρώτη τρικλοποδιά από τη ζωή με το που θα μπλέξει με καναν πινέζα αλλά μαλάκα στον εγκέφαλο, θα σου πω εγώ αν θα κρίνει μετά τους άντρες με βάση την ουσία ή τη ....βαρβατίλα τους.

Πολύ περισσότερο δε, αν θα συνεχίσει να ανακοινώνει την πρόθεση χωρισμού της πρώτα στις φίλες της και όχι στο αγόρι της. Αλλά έτσι είναι... ο καμμένος τελευταίος τα μαθαίνει όλα.
Ευτυχώς που ακόμη υπάρχουν σοβαροί άνθρωποι...
Ελπίζω να κατάλαβες ότι όσοι σου έβαλαν θετική, εξέλαβαν το μήνυμά σου μάλλον ως ειρωνικό!

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Mercury (Doctor)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Mercury
Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,504 μηνύματα.

O Mercury Madman with a blue box... έγραψε στις 18:44, 18-02-12:

Ειχα παει public σημερα(ειχε ζαχαροπλαστικη για παιδια..αλλα ασχετο με το θεμα)

Και διαβαζα ενα βιβλιο για την "γλωσσα του σωματος".
Και εγραφε οτι μετα απο μελετες ερευνητες κατεληξαν στο συμπερασμα οτι για ενα ζευγαρι ο αντρας πρεπει να ειναι τουλαχιστον 1,09 φορες πιο ψηλοι απο την γυναικα.
Και πως οσες σχεσεις ειχαν αναλογια μικροτερη του 1,09 στο τελος κατεληξαν σε χωρισμο.

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Άγγελος
Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,901 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε στις 19:33, 18-02-12:

Και εγραφε οτι μετα απο μελετες ερευνητες κατεληξαν στο συμπερασμα οτι για ενα ζευγαρι ο αντρας πρεπει να ειναι τουλαχιστον 1,09 φορες πιο ψηλοι απο την γυναικα.
Και πως οσες σχεσεις ειχαν αναλογια μικροτερη του 1,09 στο τελος κατεληξαν σε χωρισμο
α μπραβο

και εγω εχω ακουσει παρομοια

η φυση θελει το καλυτερο ο ανδρας να ειναι ψηλοτερος και η γυναικα κοντυτερη,,ή πιο μικροσωμη

αλλιως ειναι πιο δυσκολα τα πραγματα,,οχι απολυτα
αλλα τασεις υπαρχουν

παρομοιο ειναι και οτι ο ανδρας για πιο σταθερες σχεσεις πρεπει να ειναι μεγαλυτερος σε ηλικια απο τη γυναικα και 10 χρονια ,,
ο ασκητης το ειχε πει οχι εγω μετα απο ερευνες

τι ειναι πιο σταθερο τι πιο ασταθες,,εκει ειναι το θεμα.

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Resident Evil

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Resident Evil
H Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,058 μηνύματα.

H Resident Evil (δρυός πεσούσης πας ανήρ ξυλευεται) έγραψε στις 11:33, 19-02-12:

Αρχική Δημοσίευση από love_angel
Καλά δεν είπε η κοπέλα πως δεν υπάρχουν άνθρωποι εκτός αυτών των αναλογιών. Είπε απλά πως αυτες οι κλίμακες αποτελούν το ιδανικότερο ύψος για εκείνη.
αη μαρή

κι εγώ νόμιζα πως ο προκρούστης ξαναζει

Αρχική Δημοσίευση από Valder
Non-Humans are hot. Πως να το κάνουμε ρε Ρεζούλι, είμαστε και γαμώ τα παιδιά.
ε καλά αυτό δεν το αμφισβητεί κανείς!!!

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

anisixos

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη anisixos
Ο anisixos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών . Έχει γράψει 81 μηνύματα.

O anisixos έγραψε στις 12:44, 19-02-12:

"Ψηλη γυναικα ειναι για παρελαση, η κοντη γυναικα ειναι για το κρεβατι".

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

enrose

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη enrose
H enrose αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 590 μηνύματα.

H enrose με υπέροχη διάθεση έγραψε στις 14:10, 19-02-12:

Αρχική Δημοσίευση από stefanos_andrul
"Ψηλη γυναικα ειναι για παρελαση, η κοντη γυναικα ειναι για το κρεβατι".
Βρε παιδιά γιατί αυτές οι προκαταλήψεις? Εσυ Στέφανε που το λες τι ύψος έχεις?

Ποτέ δεν τα κοιτάω αυτά, όταν με χτυπάει κατα κούτελα δεν λογαριάζω Θεό.

Παράθεση

Valder (Λυκούργος)

Επιφανές Μέλος

O Valder απορροφημένος στο επίχρυσο τουλάτε του έγραψε στις 14:58, 19-02-12:

Αρχική Δημοσίευση από enrose
Πρόσεχε μην πάθεις καμιά διάσειση απ' το πολύ το χτύπημα και μετά δε μπορείς να λογαριάσεις ούτε το 1+1=2!

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Άγγελος
Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,901 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε στις 15:58, 19-02-12:

το βλεπεις αναποδα..

συνηθως οιψηψλοι ερωτευονται πιο ευκολα τις κοντες και αντιστροφα

κοινως δεν τα σκεφτεσαι κανονικα αυτα οταν ερωτευεσαι,,οπως και αλλα θεματα ορμονων χημειας κλπ

απλα μπαινουν απο πριν μεσα και παιζουν ρολο χωρις καν να το ξερεις..

Παράθεση

anisixos

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη anisixos
Ο anisixos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών . Έχει γράψει 81 μηνύματα.

O anisixos έγραψε στις 12:12, 20-02-12:

Αυτο που ειπα δεν ειναι δικια μου φραση, νομιζα οτι το θυμοσαστε.
http://www.youtube.com/watch?v=RtERxpF7lng

χαχαχαχα!

Παράθεση

paplaki

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη paplaki
Ο paplaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 56 μηνύματα.

O paplaki έγραψε στις 15:53, 30-07-12:

μου άρεσε μια κοπέλα που με έκοψε λόγω ύψους..ήταν 1,79 και ένιωθε πολύ άσχημα που έπρεπε να σκύβει όπως μου είπε για να με φιλήσει..πέρα από βέβαια νομίζω ότι οι γυναίκες έχουν ψηλώσει πολύ!

Σημείωση : Τα μηνύματα #332-#346 προήλθαν από το θέμα "Μπορούν οι ψηλές να φοράνε ψηλά παπούτσια;".

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη _Morticia_ : 01-08-12 στις 10:51.
Παράθεση

Darkness

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Darkness
H Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών . Έχει γράψει 1,367 μηνύματα.

H Darkness Για έγραψε στις 15:55, 30-07-12:

Αρχική Δημοσίευση από paplaki
μου άρεσε μια κοπέλα που με έκοψε λόγω ύψους..ήταν 1,79 και ένιωθε πολύ άσχημα που έπρεπε να σκύβει όπως μου είπε για να με φιλήσει..
Τρομερό μυαλό η κοπέλα, παραδέξου το.
Κι εσύ ακόμη χειρότερος που χολοσκάς για κάποια με τους τόσο έξυπνους λόγους της.
κελεπούρι θα έχασες

Παράθεση

Ciela

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Ciela
H Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος . Έχει γράψει 1,509 μηνύματα.

H Ciela έγραψε στις 15:56, 30-07-12:

ασχημο ρε συ...
μη σε παίρνει απο κάτω... αλήθεια εδώ στο ελλαντα είμαστε οι περισσότερες κοντές οπότε είσαι οκ, αλλά εκτός αυτού υπάρχουν και ψηλές που δεν κολλάνε σ αυτά και είναι ακομπλεξάριστες

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

paplaki

Νεοφερμένος

O paplaki έγραψε στις 15:57, 30-07-12:

συμφωνώ αλλά νομίζω ότι ισχύει γενικότερα αυτό.

Παράθεση

christinelle

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη christinelle
H christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,799 μηνύματα.

H christinelle δεν είχε τι να κάνει και έγραψε στις 15:58, 30-07-12:

Εξαρτάται από τα κομπλεξ του καθενός.

Παράθεση

paplaki

Νεοφερμένος

O paplaki έγραψε στις 16:00, 30-07-12:

όπως ισχύει πως όταν βγαίνω έξω η πλειοψηφία των γυναικών χαρακτηρίζει το ύψος μου κοντό..με τακούνια όλες θεωρούν ότι είμαι κοντός.

Παράθεση

Darkness

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Darkness
H Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών . Έχει γράψει 1,367 μηνύματα.

H Darkness Για έγραψε στις 16:08, 30-07-12:

όπως ισχύει πως όταν βγαίνω έξω η πλειοψηφία των γυναικών χαρακτηρίζει το ύψος μου κοντό..με τακούνια όλες θεωρούν ότι είμαι κοντός.
2 φράσεις σου που δείχνουν κόμπλεξ δικό σου με το ύψος σου. Γιατί ρε άνθρωπε; Όπως σε βλέπεις έτσι σε βλέπουν και οι άλλοι. ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ. Απλά πίστεψέ το. Σκέψου και νιώσε 2,3,5 πόντους πιο ψηλός και μα τους ουρανούς και οι άλλοι έτσι θα σε βλέπουν.
Εάν δεν το πιστέψεις δεν θα πετύχει. Σε προκαλώ.
(τα κόμπλεξ μας δημιουργούνται/ τροφοδοτούνται/ εδραιώνονται από τους άλλους οπότε πρόσεχε σε ποιων ατόμων τα λόγια δίνεις σημασία)

Παράθεση

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Pequeño
H Pequeño αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,778 μηνύματα.

H Pequeño έγραψε στις 16:23, 30-07-12:

Είχα ένα κόμπλεξ το οποίο μου το δημιούργησε ο καλός μου πριν πολλά φεγγάρια όταν ήταν η σχέση μας στην αρχή, βασικά όχι αυτός, αλλά τα γεγονότα, είχε τύχει σε συζήτηση με μια κοινή μας φίλη να μιλάμε για χαζούς/χαζές πρώην, και λέει η κοινή μας φίλη στο καλό μου "Ρε μαλάκα τώρα που το σκέφτομαι όλες όσες έβγαινες ήταν ζώα, μόνο ύψος είχαν" και με έπιασε και εμένα η βλακεία μου να ρωτάω λεπτομέρειες και έκανε την άλλη βλακεία το καμάρι μου να μου απαντάει σε αυτά που ρωτάω και σιγά σιγά άρχισα να νιώθω τόσο τόσο μικρή διπλά του, το στυλ εγώ το ένα μέτρο και 50 εκατοστά τι δουλειά έχω μαζί του; Είναι και ποοοοοολύ ψηλός παναθεμά τον και αυτά που έμαθα ήρθαν και με χαντάκωσαν...Όταν το πήρε πρέφα τι έγινε έκατσε μου μίλησε και όλα οκ.
Μετά από 2 χρόνια δεν τα κοιτάω αυτά, έτσι με έκανε ο Θεός τι να κάνω τώρα; Να θυμώσω μαζί του ή με τις ψηλές;
Βλακείες αν μας αγαπήσουμε όπως ήμαστε αυτόματα ακτινοβολούμε ομορφιά καλέ!

Παράθεση

paplaki

Νεοφερμένος

O paplaki έγραψε στις 13:41, 31-07-12:

Αρχική Δημοσίευση από Darkness
2 φράσεις σου που δείχνουν κόμπλεξ δικό σου με το ύψος σου. Γιατί ρε άνθρωπε; Όπως σε βλέπεις έτσι σε βλέπουν και οι άλλοι. ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ. Απλά πίστεψέ το. Σκέψου και νιώσε 2,3,5 πόντους πιο ψηλός και μα τους ουρανούς και οι άλλοι έτσι θα σε βλέπουν.
Εάν δεν το πιστέψεις δεν θα πετύχει. Σε προκαλώ.
(τα κόμπλεξ μας δημιουργούνται/ τροφοδοτούνται/ εδραιώνονται από τους άλλους οπότε πρόσεχε σε ποιων ατόμων τα λόγια δίνεις σημασία)

πάντως να ξέρεις δεν είναι κόμπλεξ, απλά ρεαλισμός..δεν μπορώ να λέω ότι είμαι ψηλός και ξαφνικά θα γίνω.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη MissKit : 31-07-12 στις 14:00. Αιτία: Διόρθωση tag
Παράθεση

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

H Pequeño έγραψε στις 13:49, 31-07-12:

πάντως να ξέρεις δεν είναι κόμπλεξ, απλά ρεαλισμός..δεν μπορώ να λέω ότι είμαι ψηλός και ξαφνικά θα γίνω.
Βρε ότι θα μείνεις κοντός,θα μείνεις, δεν θα ψηλώσεις, απλά θα ξεγελάσεις τον εαυτό σου, θα σου ανέβει το ηθικό, πως το λένε...!

Παράθεση

paplaki

Νεοφερμένος

O paplaki έγραψε στις 13:53, 31-07-12:

Αρχική Δημοσίευση από ZoeXal
Βρε ότι θα μείνεις κοντός,θα μείνεις, δεν θα ψηλώσεις, απλά θα ξεγελάσεις τον εαυτό σου, θα σου ανέβει το ηθικό, πως το λένε...!

διαφωνώ.Αν βρίσκεσαι σε μια παρέα και όλοι σε περνάνε σίγουρα νιώθεις κάπως.Δεν ξέρω αν το έχεις νιώσει αυτό.

Παράθεση

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

H Pequeño έγραψε στις 13:59, 31-07-12:

διαφωνώ.Αν βρίσκεσαι σε μια παρέα και όλοι σε περνάνε σίγουρα νιώθεις κάπως.Δεν ξέρω αν το έχεις νιώσει αυτό.
Το ένιωθα παλιά, αφού σου λέω είμαι κοντοστούπα και εγώ, απλά το πήρα απόφαση ότι δεν θα ψηλώσω άλλο και εχώ συμβιβαστεί με αυτό...Από τη στιγμή που δεν μπορώ να υποστηρίξω την παρουσία μου και να τραβήξω τα βλέμματα με το ύψος μου το κάνω με άλλα μέσα (περπάτημα, χαμόγελο, εμφάνιση, βλέμμα κλπ κλπ) ...Μη σε χαλάει τόσο, σιγά, τι πρέπει να κάνουμε δλδ οι κοντοί/ες να αυτοκτονήσουμε; Άντε καλέ χαζομάρες, άλλωστε τα καλά αρώματα σε μικρά μπουκαλάκια μπαίνουν

Παράθεση

paplaki

Νεοφερμένος

O paplaki έγραψε στις 14:02, 31-07-12:

Αρχική Δημοσίευση από ZoeXal
Το ένιωθα παλιά, αφού σου λέω είμαι κοντοστούπα και εγώ, απλά το πήρα απόφαση ότι δεν θα ψηλώσω άλλο και εχώ συμβιβαστεί με αυτό...Από τη στιγμή που δεν μπορώ να υποστηρίξω την παρουσία μου και να τραβήξω τα βλέμματα με το ύψος μου το κάνω με άλλα μέσα (περπάτημα, χαμόγελο, εμφάνιση, βλέμμα κλπ κλπ) ...Μη σε χαλάει τόσο, σιγά, τι πρέπει να κάνουμε δλδ οι κοντοί/ες να αυτοκτονήσουμε; Άντε καλέ χαζομάρες, άλλωστε τα καλά αρώματα σε μικρά μπουκαλάκια μπαίνουν
καταλαβαίνω τι λες..αρκεί με τακούνια να μην με περνάς!!
Πλάκα κάνω.

Παράθεση

Rempeskes

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Rempeskes
Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Hair stylist . Έχει γράψει 5,635 μηνύματα.

O Rempeskes έγραψε στις 14:20, 31-07-12:

εγω μπορει να ειμαι κοντος μα δεν ειχα ποτε προβλημα με τις ψηλες.

τις κερδιζε ο χαρακτηρας μου,
τα γλυκα λογια μου
η ζεστη καρδιά μου,
το παθος μου για τη ζωη,
και τα κλειδιά της BMW
που επαιζα στα δακτυλα ολη την ωρα.

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

paplaki

Νεοφερμένος

O paplaki έγραψε στις 12:38, 01-08-12:

Αρχική Δημοσίευση από Rempeskes
εγω μπορει να ειμαι κοντος μα δεν ειχα ποτε προβλημα με τις ψηλες.

τις κερδιζε ο χαρακτηρας μου,
τα γλυκα λογια μου
η ζεστη καρδιά μου,
το παθος μου για τη ζωη,
και τα κλειδιά της BMW
που επαιζα στα δακτυλα ολη την ωρα.
είχες επιχειρήματα!

πάντως είναι γεγονός πως οι ψηλές δεν είναι τόσο χαριτωμένες..κάπου υστερούν

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη MissKit : 01-08-12 στις 14:38. Αιτία: Συγχώνευση μηνυμάτων - χρησιμοποιήστε την επεξεργασία για προσθήκες
Παράθεση

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

H Pequeño έγραψε στις 12:53, 01-08-12:

πάντως είναι γεγονός πως οι ψηλές δεν είναι τόσο χαριτωμένες..κάπου υστερούν
χαριτωμένες όχι...
αλλά επιβλητικές είναι...

θυμάμαι παλιά, δε ξέρω γιατί, είχα μπλέξει με μια κοπέλα που έπαιζε μπασκετ και είχαμε αρχίσει να βγαίνουμε συχνά-πυκνά με κάτι κορίτσια από την ομάδα της.....απορώ πως πήγαινα μαζί τους, ψηλές, όμορφες, εκεί ότι και να έκανα τα βλέμματα δεν τα τραβούσα, χρειαζόμουν ξυλοπόδαρα

Αναλόγως, πιστεύω ότι αν είναι πολύ ψηλή και όμορφη αυτόματα "σηκώνει" τοίχος και φοβάται ο άλλος να την πλησιάσει
Από την άλλη ξέρω τύπους που γουστάρουν πάρα πολύ τις ψηλές,πχ τον δικό μου που γενικά του αρέσουν οι ψηλές ( :@) .......

Παράθεση

paplaki

Νεοφερμένος

O paplaki έγραψε στις 13:00, 01-08-12:

ως ψηλή μια γυναικά π.χ. 1,70 και πάνω είναι σίγουρο ότι νιώθει άβολα και αυτό την κάνει απλησίαστη..μιλάω έχοντας μια εμπειρία.

η πλάκα είναι ότι είμαι με μια κοπέλα 1,51 και όταν συζηταμε και γελάμε για το ύψος μας με θεωρεί κοντό!!Θεωρεί ότι άνδρας κάτω απο 1,80 είναι κοντός..η πλάκα είναι ότι την περνάω 18 πόντους!!

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη MissKit : 01-08-12 στις 14:36. Αιτία: Συγχώνευση μηνυμάτων - χρησιμοποιήστε την επεξεργασία για προσθήκες
Παράθεση

Rainbowarrior

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Rainbowarrior
Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,052 μηνύματα.

O Rainbowarrior έγραψε στις 13:34, 01-08-12:

η πλάκα είναι ότι είμαι με μια κοπέλα 1,51 και όταν συζηταμε και γελάμε για το ύψος μας με θεωρεί κοντό!!Θεωρεί ότι άνδρας κάτω απο 1,80 είναι κοντός..η πλάκα είναι ότι την περνάω 18 πόντους!!
E, γενικά, είσαι κοντός με 1,69 ύψος.
Συγκριτικά, είσαι το ίδιο ψηλός ή κοντός με την κοπέλα.
Έπρεπε να της πεις ότι κι αυτή είναι κοντή.

Παράθεση

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

H Pequeño έγραψε στις 13:35, 01-08-12:

Ε τόσα ξέρει τόσα λέει, να δω ποιος άντρα πάνω από 1,80 θα τα μπλέξει μαζί της...Αν σε προσβάλει μη μασάς, πες της και εσύ τίποτα να την γειώσεις του στυλ "ξες τι θέλουν πιο πολύ οι άντρες από τις ψηλές ε; Να δεις κάτι δίμετραααα πόδια να σου βγουν τα μάτια έξω", άααντε από εκεί έμαθε η κάθε κοντή να προσβάλει τους κοντούς, και εγώ κοντή είμαι αλλά ΠΟΤΈ δεν πρόσβαλα κάποιον ή κάτι άλλο μόνο μια φορά που έχεις ψηλολέλεκας με είχε σχολιάσει τον είχα πει κολόνα αλλά μέχρι εκεί!

Καλά βρε είσαι 1,69 και κολλάς; πφφφ σιγά, μη μασάς στο άκουσμα το 60 σου φαίνεται κάπως, φαντάσου να ήσουν 1,71 πχ, δεν θα είχαν διαφορά 2 πόντοι αλλά μόνο που θα άκουγες το 70 θα νόμιζες πως είσαι οκ....
Μη μασάς λέμεεεε, και οι κοντοί έχουμε ψυχή!

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους