Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,106 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,265 μηνύματα σε 74,663 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Ανήθικη πρόταση: Θα το κάνατε;

Ανήθικη πρόταση: Θα το κάνατε;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 16)
Ναί, γιατί όχι;
7
43,75%
Όχι και πάλι όχι!
4
25,00%
Θα το σκεφτόμουν αν υπήρχαν συγκεκριμένοι λόγοι/προϋποθέσεις...
5
31,25%
ΔΞ/ΔΑ/ΕΑΣΚΜ (έχω άλλα στο κεφάλι μου)
0
0%

Himela

e-steki Moderator

Το avatar του χρήστη Himela
H Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών , επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,301 μηνύματα.

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε στις 23:22, 06-02-09:

Ας υποθέσουμε πως κάποιος σας δίνει ένα μεγάλο χρηματικό ποσό με το οποίο δε θα χρειαστεί να ξαναδουλεψετε στη ζωή σας εσείς και τα παιδιά σας με την προϋπόθεση να κάνετε σεξ μια βραδιά μαζί του, κάνοντας αυτά που θέλει εκείνος (τα αντίστοιχα και για τους άντρες).

Θα το κάνατε;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Great Chaos (Όττο)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Great Chaos
Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 50 ετών , επαγγέλεται Παραγωγός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 3,520 μηνύματα.

O Great Chaos I took a wrong turn in the Freak Parade έγραψε στις 00:00, 07-02-09:

Τίποτε δεν υπάρχει που να μην αγοράζεται με χρήματα. Anyway, everybody has his price. Εδώ το "body" εννοείται στην κυριολεξία.

Από το να με "πηδάνε" μια ζωή, για ένα μεροκάματο, ένα κομμάτι ψωμί, ίσως είναι προτιμότερο να "πηδηχτώ" μια φορά και μετά να τραγουδώ "I ain't gonna work, another day in my life", σαν τους Monster Magnet. Άλλωστε το να κοστολογεί κάποιος τόσο ακριβά το τομάρι σου, εμπεριέχει αναπόφευκτα έναν κάποιον ερωτισμό. Είναι σαγηνευτικό, όπως και να το κάνουμε.

Μιλάμε για μια κοινωνία που δεν έχει καμμία ηθική απέναντι στην εκμετάλλευση, την εκπόρνευση και την υποδούλωση. Με το θεσμό της μισθωτής εργασίας, ή κατ' άλλους μισθωτής σκλαβιάς και τις γενιές των 800 ευρώ να επιφυλάσσονται στις μάζες. Με μόνο μια ψευδαίσθηση ελευθερίας και αυτοδιάθεσης, η οποίες όμως αρχίζουν και τελειώνουν στην κατανάλωση.

Όσο για τη συνείδησή μου; Θα διάβαζα μερικές φορές απανωτά την "Ιστορία της Ευτυχισμένης Πόρνης", της Ξαβιέρα Χολάντερ, αραχτός δίπλα σε μια πισίνα, κάποιες ηλιόλουστες ημέρες... ε, πού θα πήγαινε, θα κατάφερνα κάποτε να την καθησυχάσω.

Εάν δεν έπιανε αυτό, θα το έριχνα λίγο και στη θρησκεία, θα μετανοούσα, θα μετανοούσα, λίγη εξομολόγηση και κανένας επώνυμος πνευματικός, όλο και θα γαλήνευε η ψυχούλα μου, δεν μπορεί...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

26 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

kalypso (lily allen)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη kalypso
H lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,764 μηνύματα.

H kalypso έγραψε στις 00:14, 07-02-09:

Θα το κάνατε;
Όχι.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ΛΑΡΑ7427

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη ΛΑΡΑ7427
H ΛΑΡΑ7427 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 68 μηνύματα.

H ΛΑΡΑ7427 έγραψε στις 00:29, 07-02-09:

Αν βρισκόμουν σε πολύ μεγάλη οικονομική ανάγκη, και ανέχεια, "ίσως" να το σκεφτόμουν. Αλλά θα κοίταζα την εμφάνιση του πριν, και θα κουβέντιαζα τα βίτσια του.(μη με κάνει και όλο σημάδια).

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Φωτηs

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Φωτηs
Ο Φωτηs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 48 ετών , επαγγέλεται Έμπορος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 167 μηνύματα.

O Φωτηs έγραψε στις 01:13, 07-02-09:

Νομιζω οτι κανεναs δεν θα μαs προσφερε τοσα πολλα χρηματα για μια τοση μικρη απολαυση οσο νοστιμοs η νοστιμη και εμφανισιμοs η εμφανισιμη εαν ηταν καποιοs η καποια απο εμαs.Επομενοs δεν χρειαζεται να κολαζουμε την ψυχη μαs με τετοιεs σκεψειs αφου στην ουσια δεν προκειται ποτε να βρεθουμε σε τετοιου ειδουs διλληματα.

Παράθεση

Insomniac

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Insomniac
Ο Insomniac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 754 μηνύματα.

O Insomniac έγραψε στις 03:42, 07-02-09:

Αρχική Δημοσίευση από Himela
Ας υποθέσουμε πως κάποιος σας δίνει ένα μεγάλο χρηματικό ποσό με το οποίο δε θα χρειαστεί να ξαναδουλεψετε στη ζωή σας εσείς και τα παιδιά σας με την προϋπόθεση να κάνετε σεξ μια βραδιά μαζί του, κάνοντας αυτά που θέλει εκείνος (τα αντίστοιχα και για τους άντρες).

Θα το κάνατε;
Ειδικα με τους ορους που το θετεις, Α - ΝΕ - ΤΑ! Οχι απλα θα δεχομουν, αλλα θα της εστελνα και καθε μερα μετα λουλουδια που μου αλλαξε προς το (πολυ) καλυτερο τη ζωη.

Υ.Γ: Αμα πετυχετε καμια τετοια περιπτωση καντε το και αυθημερον, μην προλαβει και τον/ την πιασει μλκ κανενας αλλος πρωτα!

8 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Himela

e-steki Moderator

H Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών , επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,301 μηνύματα.

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε στις 09:06, 07-02-09:

Μιλάμε για μια κοινωνία που δεν έχει καμμία ηθική απέναντι στην εκμετάλλευση, την εκπόρνευση και την υποδούλωση.
Αυτή θα ήταν αρκετό για να δικαιολογήσεις τη δική σου "ανηθικότητα" (όπως το θέτεις).

Όσο για τη συνείδησή μου; ε, πού θα πήγαινε, θα κατάφερνα κάποτε να την καθησυχάσω.

...όλο και θα γαλήνευε η ψυχούλα μου, δεν μπορεί...
Τι θα ήταν αυτό ακριβώς που δε θα άφηνε τη συνείδησή σου να ησυχάσει; Οτι πούλησες το κορμί σου για τα χρήματα; Οτι άφησες κάποιον να σε εξαγοράσει για τα χρήματα; Οτι πούλησες τις ηθικές σου αξίες; Οτι θα το μάθαιναν οι συγγενείς και φίλοι σου;

Αν βρισκόμουν σε πολύ μεγάλη οικονομική ανάγκη, και ανέχεια, "ίσως" να το σκεφτόμουν. Αλλά θα κοίταζα την εμφάνιση του πριν, και θα κουβέντιαζα τα βίτσια του.(μη με κάνει και όλο σημάδια).
Καταρχήν θεωρητικά πάντα αν συγκρίνουμε τα χρήματα που θα σου έδινε και τα χρήματα που τώρα έχεις, αυτά που έχεις τώρα οικονομική ανέχεια θεωρούνται.
Δεύτερον, δε θα έχεις τη δυναοτότητα να επιλέξεις τι θα κάνετε, θα γίνεις το σεξουαλικό του αντικείμενο για μια μέρα. Χωρίς όρους.
Αν δηλαδή ήταν κάποιος εμφανίσιμος και δεν είχε ιδιαίτερα βίτσια, θα το έκανες πιο εύκολα;

Νομιζω οτι κανεναs δεν θα μαs προσφερε τοσα πολλα χρηματα για μια τοση μικρη απολαυση οσο νοστιμοs η νοστιμη και εμφανισιμοs η εμφανισιμη εαν ηταν καποιοs η καποια απο εμαs.Επομενοs δεν χρειαζεται να κολαζουμε την ψυχη μαs με τετοιεs σκεψειs αφου στην ουσια δεν προκειται ποτε να βρεθουμε σε τετοιου ειδουs διλληματα.
Θεωρητικά μιλάμε. Άσε που καμιά φορά όταν ο άλλος είναι σίγουρος οτι ποτέ δε θα του συμβεί κάτι δίνει τις πιο "ευθείς" (κι ίσως σκληρές) απαντήσεις.

Όχι.
Γιατί;

-3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Angie_Ann

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Angie_Ann
H Angie_Ann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 628 μηνύματα.

H Angie_Ann έγραψε στις 11:31, 07-02-09:

Αρχική Δημοσίευση από Insomniac
Ειδικα με τους ορους που το θετεις, Α - ΝΕ - ΤΑ! Οχι απλα θα δεχομουν, αλλα θα της εστελνα και καθε μερα μετα λουλουδια που μου αλλαξε προς το (πολυ) καλυτερο τη ζωη.

Υ.Γ: Αμα πετυχετε καμια τετοια περιπτωση καντε το και αυθημερον, μην προλαβει και τον/ την πιασει μλκ κανενας αλλος πρωτα!
Πέστα βρε Inso!!

Φυσικά και θα το έκανα χαζή είμαι; Με ένα μόνο πήδημα θα εξασφάλιζα όλη μου τι ζωή... Και άσχημος να ήταν δεν θα είχα πρόβλημα. Αρκεί να μου έδινε τα μισά προκαταβολή, μην με πιάσει και κορόιδο

Σιγά μην είχα και ενοχές! Τι άλλο θα ακούσω. Ίσα ίσα που ίσως να άρχιζα να πιστεύω και στο θεό αν συνέβαινε κάτι τέτοιο

14 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

love_angel (vik-vik!)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη love_angel
H vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών , επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 4,571 μηνύματα.

H love_angel is addicted to love!♥ έγραψε στις 12:44, 07-02-09:

Αρχική Δημοσίευση από Angie_Ann
Πέστα βρε Inso!!

Φυσικά και θα το έκανα χαζή είμαι; Με ένα μόνο πήδημα θα εξασφάλιζα όλη μου τι ζωή... Και άσχημος να ήταν δεν θα είχα πρόβλημα. Αρκεί να μου έδινε τα μισά προκαταβολή, μην με πιάσει και κορόιδο

Σιγά μην είχα και ενοχές! Τι άλλο θα ακούσω. Ίσα ίσα που ίσως να άρχιζα να πιστεύω και στο θεό αν συνέβαινε κάτι τέτοιο
μαζι σας!! σιγουρα ναι...

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Himela

e-steki Moderator

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε στις 13:42, 07-02-09:

Ο λόγος που ρωτάω είναι γιατί είχα αυτή τη συζήτηση παλιότερα σε ένα άλλο φόρουμ και οι περισσότερες κοπέλες είχαν φρικάρει και μόνο στην ιδέα, μάλιστα με κατέκριναν που έλεγα ανοιχτά οτι θα το έκανα. Τα επιχειρήματά τους ήταν πώς θα ζήσεις ξέροντας οτι πουλήθηκες για τα χρήματα και τι θα πεις στα παιδιά σου ή στον άνθρωπο που αγαπήσεις.

Παράθεση

love_angel (vik-vik!)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη love_angel
H vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών , επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 4,571 μηνύματα.

H love_angel is addicted to love!♥ έγραψε στις 13:51, 07-02-09:

Ο λόγος που ρωτάω είναι γιατί είχα αυτή τη συζήτηση παλιότερα σε ένα άλλο φόρουμ και οι περισσότερες κοπέλες είχαν φρικάρει και μόνο στην ιδέα, μάλιστα με κατέκριναν που έλεγα ανοιχτά οτι θα το έκανα. Τα επιχειρήματά τους ήταν πώς θα ζήσεις ξέροντας οτι πουλήθηκες για τα χρήματα και τι θα πεις στα παιδιά σου ή στον άνθρωπο που αγαπήσεις.
υπαρχουν αλλα πολυ χειροτερα που μπορεισ να κανεισ απο αυτο ετσι ωστε να νιωθεις τυψεις ως προς την οικογενεια σου νομιζω... σιγα!

Παράθεση

necropethamenos (Δημήτρης)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη necropethamenos
Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 39 ετών και επαγγέλεται IT . Έχει γράψει 181 μηνύματα.

O necropethamenos buuuuuuuuuuurp. έγραψε στις 13:54, 07-02-09:

Περίμενε, να διευκρινισουμε κάτι. Μιλάμε για σεξ με το αντίθετο φύλο;

Αν ναι ΤΙ ΣΥΖΗΤΑΜΕ;;

Εδω θα σκεφτόμουν ακόμα και να με πηδήξουν (μπρρρρ) για να μην ξαναδουλέψω ποτέ!
Δηλαδή ακόμα και έτσι. Μια ΕΦΙΑΛΤΙΚΗ νύχτα, μια ζωή χωρίς δουλειά. Παίζει.
(ναι ναι είμαι τοσο ξεφτίλας και όχι άντρας και όλα αυτά που λέγαμε).

Παράθεση

Tsipouro

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Tsipouro
Ο Tsipouro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 917 μηνύματα.

O Tsipouro έγραψε στις 13:56, 07-02-09:

Θα το κάνατε;
Εγώ θα ρωτήσω κάτι άλλο...

Αν μαθαίνατε ότι μια κοπέλα πήγε με κάποιον ζάπλουτο εχμμ.. να μη τον πω κ*λόγερο, να τον πω ηλικιωμένο για 214435446565755245777643634757755486484747285786868457284 ευρώ π.χ., θα λέγατε "μπράβο, έξυπνη κοπέλα, έκανε την τύχη της" ή "¨ΠΑΛΙΟΠ**ΤΑΝΑ Γ*ΜΩ ΤΗ ΖΩΗ ΣΟΥ" (μπορείτε να αλλάξετε τις εκφράσεις με κάτι ακόμα χαρακτηριστικότερο);

Αντίστοιχα, αν μαθαίνατε ότι ένας άντρας πήγε με κάποια ...ηλικιωμένη για τα ίδια χρήματα, θα λέγατε "πωω γάμησε ο τύπος και έκανε και την τύχη του" ή "Ο ΜΠ****ΡΔΟΣ Ο ΞΕΦΤΙΛΙΣΜΕΝΟΣ ΑΝΤΡΑΣ Ο ΠΟΥΘΕΝΑΣ ΠΗΓΕ ΜΕ ΤΗΝ Κ*ΛΟΓΡΙΑ ΓΙΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ";

Είμαι σχεδόν σίγουρος ότι όλοι (myself included) όταν ακούμε για μια τέτοια περίπτωση αρχίζουμε να τους γαμωσταυρίζουμε όλους αυτούς και αυτές, όταν όμως ερχόμαστε εμείς στη θέση τους, το σκέφτομαστε καλά καλά και αρκετοί από εμάς το κάνουν κιόλας...

Και αυτό που από τη μια αρέσει σε όλους, αλλά από την άλλη το σιχαινόμαστε όλοι, είναι η κοστολόγηση, όχι του ανθρώπινου κορμιού, αλλά του ανθρώπου σαν ολότητα.

...ΤΑ ΕΧΟΥΜΕ ΞΕΠΟΥΛΗΣΕΙ ΟΛΑ Γ*ΜΩ ΤΑ ΟΛΑ ΜΑΣ!!!

Άντε ας απαντήσω και στη Himela: ειλικρινά, δεν μπορώ να δώσω βέβαιη απάντηση, θα το σκεφτώ σοβαρά όμως αν μου τύχει. Πάντως δεν μπορώ ούτε καν να σκεφτώ τον εαυτό μου νεόπλουτο και να τεμπελιάζω, δηλαδή το να ταυτιστώ με όλους αυτούς τους πουθενάδες που βρίζω τόσο καιρό, αν το έκανα θα ήταν αποκλειστικά και μόνο για να ανεβάσω την αυτοεκτίμησή μου.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Tsipouro : 07-02-09 στις 14:01.
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

Το avatar του χρήστη Subject to change
H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,471 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 14:06, 07-02-09:

Αν ήταν ωραίος και δεν είχε αηδιαστικά/οδυνηρά βίτσια, σίγουρα ναι.
Αν δεν ήταν ωραίος και δεν είχε αηδιαστικά/οδυνηρά βίτσια, μάλλον ναι.
Αν είχε αηδιαστικά/οδυνηρά βίτσια (ανεξαρτήτως εμφάνισης), θα το σκεφτόμουν πάρα πολύ.
Γενικά δεν θα με προβλημάτιζε τόσο το θέμα ηθικής, αλλά κυρίως το πόσο δυσσάρεστο θα μου ήταν. Άλλωστε δεν θα έκανα κακό σε κανέναν πέραν του εαυτού μου.
Πάντως να μην ξαναδούλευα ποτέ δεν παίζει, θα ένιωθα άχρηστη. Θα ικανοποιούσα πρώτα όλα μου τα καταναλωτικά απωθημένα (mini cooper, ρινοπλαστική) και έπειτα όσα έμεναν θα τα επένδυα στην όποια επιχείρηση μου.

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

fantasmenos (Διαταραγμένη Προσωπικότητα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη fantasmenos
H Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών , επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,293 μηνύματα.

H fantasmenos γεννημένος να λέει σοφά πράγματα έγραψε στις 14:21, 07-02-09:

Αρχική Δημοσίευση από Michelle
Αν είχε αηδιαστικά/οδυνηρά βίτσια (ανεξαρτήτως εμφάνισης), θα το σκεφτόμουν πάρα πολύ.
Γενικά δεν θα με προβλημάτιζε τόσο το θέμα ηθικής, αλλά κυρίως το πόσο δυσσάρεστο θα μου ήταν. Άλλωστε δεν θα έκανα κακό σε κανέναν πέραν του εαυτού μου.
Πάντως να μην ξαναδούλευα ποτέ δεν παίζει, θα ένιωθα άχρηστη. Θα ικανοποιούσα πρώτα όλα μου τα καταναλωτικά απωθημένα (mini cooper, ρινοπλαστική) και έπειτα όσα έμεναν θα τα επένδυα στην όποια επιχείρηση μου.
Μου αρέσει ότι είστε βέβαιοι για το φύλο αυτού που θα σας το ζητήσει. Μπορείτε να αλλάξετε λίγο το γένος των επιθέτων και των αντωνυμιών και να απαντήσετε ξανά;

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,471 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 14:24, 07-02-09:

Αρχική Δημοσίευση από fantasmenos
Μου αρέσει ότι είστε βέβαιοι για το φύλο αυτού που θα σας το ζητήσει. Μπορείτε να αλλάξετε λίγο το γένος των επιθέτων και των αντωνυμιών και να απαντήσετε ξανά;
Χαχαχα, καλή ερώτηση. Η πιθανότητα θα ήταν η ίδια με αυτή που θα είχα να το κάνω με έναν άσχημο άνδρα με περίεργα/οδυνηρά βίτσια.

Παράθεση

DiavolakoS

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη DiavolakoS
Ο DiavolakoS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 454 μηνύματα.

O DiavolakoS έγραψε στις 14:43, 07-02-09:

Συγνωμη που θα σας το χαλασω...αλλα ποιος θα βρεθει να σας δωσει τοσα πολλα λεφτα για ενα πηδημα?

Παράθεση

Insomniac

Διάσημο Μέλος

O Insomniac έγραψε στις 15:07, 07-02-09:

Χα! Το ειχα φανταστει, για αυτο εγω στο Post μου ειχα δηλωσει, "Ειδικα ετσι οπως το θετεις", γιατι με τους ορους του αρχικου Post, μιλουσαμε για διαφορετικα φυλα.

Αλλα η απαντηση ειναι: Ναι, σιγουρα ναι. Δυσαρεστο, αλλα ελεος. Ας ειμαστε πραγματιστες. Να εχω οσα χρηματα θελω για μενα και τα παιδια μου; Εχετε καταλαβει τι προβληματα εχει ο κοσμος επειδη δεν εχει χρηματα; Αγχος, καταθλιψη, κτλ; Ακομα και μονο τα παιδια μου να καλυπτα και εγω να χρειαζομουν να δουλευω, παλι ναι θα ελεγα.

1 βραδυ vs 2 lifetimes (η δικη μου και του παιδιου μου) : Χρειαζεται να πω ποιος κερδιζει;

Υποθετω δεν μιλαμε να σε αφησει και αναπηρη, αλλα να ειναι πχ σαδιστης. Ε οσο και να ποναει, νομιζω δεν συγκρινεται με τα οφελη. Οσον αφορα το να μην ξαναδουλεψεις, δεν νομιζω οτι ειπωθηκε κατι τετοιο. Αλλο να μην χρειαζεται να δουλεψεις, και αλλο να σε αναγκασουν. Δεν νομιζω κανενας μας να ηθελε να καθεται για παντα. Απλα δεδομενου του οτι αν εχεις απειρα λεφτα κ μπορεις να διαολοστειλεις πελατες, αφεντικα, κτλ σε περιπτωση που ειναι μλκες, να διαλεξεις εργασιακο περιβαλλον και τυπο δουλειας, και να επιλεξεις ποτε θα εργαζεσαι, βελτιωνονται πολυ οι συνθηκες εργασιας σου.

Αρχική Δημοσίευση από Tsipouro

Αν μαθαίνατε ότι μια κοπέλα πήγε με κάποιον ζάπλουτο εχμμ.. να μη τον πω κ*λόγερο, να τον πω ηλικιωμένο για 214435446565755245777643634757755486484747285786868457284 ευρώ π.χ., θα λέγατε "μπράβο, έξυπνη κοπέλα, έκανε την τύχη της" ή "¨ΠΑΛΙΟΠ**ΤΑΝΑ Γ*ΜΩ ΤΗ ΖΩΗ ΣΟΥ" (μπορείτε να αλλάξετε τις εκφράσεις με κάτι ακόμα χαρακτηριστικότερο);

Αντίστοιχα, αν μαθαίνατε ότι ένας άντρας πήγε με κάποια ...ηλικιωμένη για τα ίδια χρήματα, θα λέγατε "πωω γάμησε ο τύπος και έκανε και την τύχη του" ή "Ο ΜΠ****ΡΔΟΣ Ο ΞΕΦΤΙΛΙΣΜΕΝΟΣ ΑΝΤΡΑΣ Ο ΠΟΥΘΕΝΑΣ ΠΗΓΕ ΜΕ ΤΗΝ Κ*ΛΟΓΡΙΑ ΓΙΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ";

Είμαι σχεδόν σίγουρος ότι όλοι (myself included) όταν ακούμε για μια τέτοια περίπτωση αρχίζουμε να τους γαμωσταυρίζουμε όλους αυτούς και αυτές, όταν όμως ερχόμαστε εμείς στη θέση τους, το σκέφτομαστε καλά καλά και αρκετοί από εμάς το κάνουν κιόλας...

Και αυτό που από τη μια αρέσει σε όλους, αλλά από την άλλη το σιχαινόμαστε όλοι, είναι η κοστολόγηση, όχι του ανθρώπινου κορμιού, αλλά του ανθρώπου σαν ολότητα.

Άντε ας απαντήσω και στη Himela: ειλικρινά, δεν μπορώ να δώσω βέβαιη απάντηση, θα το σκεφτώ σοβαρά όμως αν μου τύχει. Πάντως δεν μπορώ ούτε καν να σκεφτώ τον εαυτό μου νεόπλουτο και να τεμπελιάζω, δηλαδή το να ταυτιστώ με όλους αυτούς τους πουθενάδες που βρίζω τόσο καιρό, αν το έκανα θα ήταν αποκλειστικά και μόνο για να ανεβάσω την αυτοεκτίμησή μου.
Αν ακουσω οτι τον παντρευτηκε και περιμενει ποτε θα πεθανει, ενω ενδιαμεσα τον φροντιζει και ειναι ολη μερα στο πλευρο του, μηπως και της αφησει λεφτα, θα πω οτι ειναι βλαμμενη (αντιστοιχα για αντρα). Αν ακουσω οτι το εκανε ενα βραδυ και αποκατασταθηκε για παντα, θα πω: "Τον %#$@#%@$%...με προλαβε!" Οπως καταλαβαινεις, ειναι θεμα διαρκειας και συγκριτικου οφελους.

Και ας μην υπερβαλλουμε. Δεν ειναι θεμα ηθικης, αλλα λογικης. Και σε οποιοδηποτε καιρο αν ελεγες σε καποιον οτι θα ζησει για παντα οπως θελει, ενω θα υποφερει ενα βραδυ, οι πιο πολλοι το ιδιο θα επελεγαν.

Αρχική Δημοσίευση από necropethamenos
Περίμενε, να διευκρινισουμε κάτι. Μιλάμε για σεξ με το αντίθετο φύλο;

Αν ναι ΤΙ ΣΥΖΗΤΑΜΕ;;

Εδω θα σκεφτόμουν ακόμα και να με πηδήξουν (μπρρρρ) για να μην ξαναδουλέψω ποτέ!
Δηλαδή ακόμα και έτσι. Μια ΕΦΙΑΛΤΙΚΗ νύχτα, μια ζωή χωρίς δουλειά. Παίζει.
(ναι ναι είμαι τοσο ξεφτίλας και όχι άντρας και όλα αυτά που λέγαμε).
Ακριβως.

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ηρώ (Μαρούλι)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Ηρώ
H Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας . Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.

H Ηρώ πλέκει μενεξέδες και έγραψε στις 15:19, 07-02-09:

Είμαστε σε σχέση σε γάμο ή είμαστε ελεύθεροι;

Η απάντηση είναι δεν ξέρω και συνεπάγεται από τα παραπάνω.
Δε ξέρω αν είναι επειδή το χρήμα δεν παίζει για μένα και τόσο σημαντικό ρόλο ή επειδή πιστεύω πως αν ασχοληθώ με το επάγγελμα που σπουδάζω θα έχω μια άλφα οικονομική άνεση.

Από τη στιγμή που δε θα ήθελα να πάει ο άντρας μου με κάποια κι ας με είχε μετά εμένα στα πούπουλα, δε νομίζω να το έκανα ούτε εγώ, γιατί φαντάζομαι ότι σίγουρα κι εκείνος δε θα το επιθυμούσε, ας αναγκαζόμασταν να ζούμε με 3.60 μια ζωή. Θα είχαμε πίστη στους εαυτούς μας και στις αξίες μας. Κάποια πράγματα δεν αγοράζονται.

Αν ήμουν ανύπαντρη μητέρα, η ζωή μου ήταν σκατά, ε δε θα με ενοχλούσε να την κάνω χειρότερη για μένα και καλύτερη για το παιδί μου. Σε αυτή την περίπτωση δίνω μεγαλύτερες πιθανότητες στο να το κάνω.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 15:29, 07-02-09:

Υποθετω δεν μιλαμε να σε αφησει και αναπηρη, αλλα να ειναι πχ σαδιστης. Ε οσο και να ποναει, νομιζω δεν συγκρινεται με τα οφελη.
Δεν είναι μόνο αυτό. Αν είναι μπίχλας; Αν είναι ουρολάγνος; Αν είναι κοπρολάγνος; Αν είναι οπαδός του fisting? Αν θέλει πρωκτικό σεξ; Αν θέλει και τα 2 τελευταία μαζί; Μπρρρ!

Παράθεση

Τιμώμενο Μέλος

H Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών , επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,293 μηνύματα.

H fantasmenos γεννημένος να λέει σοφά πράγματα έγραψε στις 15:47, 07-02-09:

Τσίπουρε με μόνιμες διακοπές στην κόπα καμπάνα οι ενοχές και οι τύψεις ξεπερνιούνται. Τύψεις έχουν μόνο οι χαμένοι...

Συμπέρασμα: Όταν μιλάμε για λεφτά οι αξίες πάνε περίπατο. Επανέρχονται όταν δεν θα είμαστε σε δύσκολη θέση να πάρουμε μια απόφαση...

Συμπέρασμα του συμπεράσματος: Αν κάποιος κακάσχημος γέρος ζητήσει να κάνει σεξ με μια άγνωστη αυτή θα αρνηθεί γιατί έχει ηθικη και δεν πάει με αγνώστους. Αν της δώσει και ένα ακίνητο τότε προέχει η οικονομική εξασφάλιση. Αν κάνει την ίδια πρόταση σε κάποιον άντρα πάλι αυτός θα αρνηθεί γιατί "τα τιμά τα παντελόνια του". Με δώρο μια Φερράρι όμως θα δεχτεί να είναι η bitch για μια νύχτα. Έτσι και αλλιώς θα πάρει άλλο παντελόνι, ακριβότερο

Εγώ δεν είπα τίποτα από τα παραπάνω. Μετάφραση έκανα

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Insomniac

Διάσημο Μέλος

O Insomniac έγραψε στις 15:53, 07-02-09:

Δεν είναι μόνο αυτό. Αν είναι μπίχλας; Αν είναι ουρολάγνος; Αν είναι κοπρολάγνος; Αν είναι οπαδός του fisting? Αν θέλει πρωκτικό σεξ; Αν θέλει και τα 2 τελευταία μαζί; Μπρρρ!
Νομιζω οτι πρεπει να πεσεις σε πολυ περιπτωση για να βρεις εναν ζαμπλουτο που να ειναι βρωμιαρης, να αρεσκεται στη σεξουαλικη ικανοποιηση με κοπρανα ΚΑΙ ουρα, και να θελει αφου θα σε εχει ουρησει και χ3σει, να κανει πρωκτικο μαζι σου, με το ενα χερι του στο αιδοιο σου (ασε που θα ηταν και δυσκολο σαν εγχειρημα!)

Αλλα θα δεχτω το συλλογισμο σου. Και θα επαναλαβω: Ενα βραδυ, δυο ζωες (τιτλος για βιβλιο).

Υ.Γ: Δες το και σαν εμπειρια βρε συ!

Υ.Γ 2: Πως θα ενιωθε οποιος ειχε απορριψει μια τετοια προταση και μετα για καποιον λογο δεν ειχε αρκετα λεφτα να θρεψει τα παιδια του, ή αναγκαζονταν επι χρονια να κανει μια δουλεια που τη μισουσε για βιοποριστικους λογους; Ας ειμαστε ρεαλιστες. Η ποιοτητα της ζωης σου (με τους υπολοιπους παραγοντες - πχ υγεια - σταθερους) βελτιωνεται απιστευτα αμα εχεις οικονομικη ανεση. Το να ταλαιπωρηθεις μια μερα, ειναι τιποτα μπροστα στο οφελος.

Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Neraida
H Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,916 μηνύματα.

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 16:04, 07-02-09:

Απορω ωρες ωρες για τις τυψεις που λετε οτι μπορει να εχει καποιος ή καποια για μια βραδια να ξεπουλησει το σωμα της/του και τις αξιες της/του, οταν σε καθημερινη βαση πολλοι τα ξεπουλανε και τα δυο για πολυ πολυ πολυ λιγοτερα.
Εδω αλλη πηδιεται με καποιον για μια και για δεκα-δυο βραδιες μονο και μονο για να εμπλουτιστει η γκαρνταρομπα της...τι λεμε τωρα?!
(και αυτο ειναι ενα μονο παραδειγμα)
Ενιγουει, μαλλον θα το εκανα. Και γραφω "μαλλον" γιατι στη θεωρια και εξω απο το χορο πολλα λεμε. Μιλωντας θεωρητικα σιγουρη δεν ειμαι για τιποτα.

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 16:45, 07-02-09:

να κανει πρωκτικο μαζι σου, με το ενα χερι του στο αιδοιο σου (ασε που θα ηταν και δυσκολο σαν εγχειρημα!)
Εννοώ να θέλει πρωκτικό fisting (ναι, το έχω δει και αυτό ). E εκεί δεν νομίζω ότι θα δεχόμουν.

Και όχι, δεν είναι καθόλου απίθανο. Αν δεχτούμε ότι υπάρχει πιθανότητα να κάνει ποτέ κανείς τέτοια πρόταση, το πιθανότερο είναι να έχει περίεργα/οδυνηρά βίτσια για να δίνει τόοοοσα χρήματα για μια βραδιά.

Παράθεση

Φωτηs

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Φωτηs
Ο Φωτηs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 48 ετών , επαγγέλεται Έμπορος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 167 μηνύματα.

O Φωτηs έγραψε στις 17:05, 07-02-09:

Ηθελα να ηξερα ολοι εσειs που εχετε μπει σε αυτον τον πειρασμο κοστολογειται την τιμη και την υποληψη σαs σε χρημα: Ποσο χαμηλα πρεπει ακομα να πεσουμε διαγραφονταs με μιαs τα ιδανικα και τηs αξιεs μαs για το χρημα.Tοτε για ποιο πολιτισμο μιλαμε,αχρηστεs οι γνωσειs μαs και χαμενοs χρονοs γι αυτον μπροστα στο χρημα.Aν κανουμε πολιτισμο το χρημα τοτε πρεπει να καψουμε μαζι με τηs βιβλιοθηκεs μαs και το μυαλο μαs.

6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 17:08, 07-02-09:

Αρχική Δημοσίευση από Φωτηs
Aν κανουμε πολιτισμο το χρημα τοτε πρεπει να καψουμε μαζι με τηs βιβλιοθηκεs μαs και το μυαλο μαs.
Να δω πώς θα βγάζουμε χρήμα τότε.

Παράθεση

Tetragrammaton (Site Bot)

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Tetragrammaton
Ο Site Bot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Συνταξιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 505 μηνύματα.

O Tetragrammaton δεν έγραψε στις 17:11, 07-02-09:

Aν κανουμε πολιτισμο το χρημα τοτε πρεπει να καψουμε μαζι με τηs βιβλιοθηκεs μαs και το μυαλο μαs.
Είμαι περίεργη πώς θα βγάζουμε χρήμα τότε...
Κάποιοι έχουν κάνει ήδη την αρχή.

Παράθεση

Ηρώ (Μαρούλι)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Ηρώ
H Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας . Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.

H Ηρώ πλέκει μενεξέδες και έγραψε στις 17:37, 07-02-09:

Αρχική Δημοσίευση από Neraida
Απορω ωρες ωρες για τις τυψεις που λετε οτι μπορει να εχει καποιος ή καποια για μια βραδια να ξεπουλησει το σωμα της/του και τις αξιες της/του, οταν σε καθημερινη βαση πολλοι τα ξεπουλανε και τα δυο για πολυ πολυ πολυ λιγοτερα.
.
Μόνο που εδώ δε λέμε αν πιστεύουμε ότι κάποιος θα το έκανε, αλλά για το αν θα το κάναμε εμείς.
Ας συγκρίνουμε με τα χειρότερα λοιπόν.. με αυτόν τον τρόπο ίσως νιώσουμε καλύτερα..
Ατυχές.

Παράθεση

WhiteDrum (Κατίγκω)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη WhiteDrum
H Κατίγκω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,172 μηνύματα.

H WhiteDrum έγραψε στις 17:48, 07-02-09:

Το πιο πιθανό είναι να έλεγα όχι και μετά να έβριζα τον εαυτό μου για την υπόλοιπη ζωή μου που οι άλλοι θα με πηδ**σαν συναισθηματικά/ψυχικά για να μου πετάξουν στα μούτρα πενταροδεκάρες. Επίσης παίζει και το εξής : με ένα εξωφρενικά μεγάλο ποσό μπορείς να λύσεις πολύ σοβαρά προβλήματα υγείας που μπορεί να προκύψουν. Αλλά είμαι φλώρος και με το παραμικρό οι Ερυνίες θα μου έσπαγαν το κρανίο με τις φωνές τους, ακόμα και αν κατάφερνα να τους βουλώσω το στόμα θα ένιωθα μπάζο ολκής. Από την άλλη δεν θα κατηγορούσα σε καμία περίπτωση κάποιον που το δέχτηκε, αλλά θα άραζα μαζί του στην πισίνα που έβγαλε με τον..."ιδρώτα" του.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 17:55, 07-02-09:

Αρχική Δημοσίευση από Ηρώ
Μόνο που εδώ δε λέμε αν πιστεύουμε ότι κάποιος θα το έκανε, αλλά για το αν θα το κάναμε εμείς.
Ας συγκρίνουμε με τα χειρότερα λοιπόν.. με αυτόν τον τρόπο ίσως νιώσουμε καλύτερα..
Ατυχές.
Νομιζω οτι το απαντησα.
Τα "χειροτερα" αναφερθηκαν, διοτι θεωρω υποκριτικο να μιλαμε για τυψεις σε συγκριση με αυτα, που οταν τα κανουμε απλα περασε και δεν ακουμπησε...Το να ηθικολογω δεν ειναι στα φορτε μου.

Παράθεση

Scandal (Πέτρος)

Tech Manager

Το avatar του χρήστη Scandal
Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 3,056 μηνύματα.

O Scandal έγραψε στις 18:22, 07-02-09:

Δε θα έκανα "ποτέ" σεξ με κάποιον για το χρήμα, επειδή δε θέλω να νιώσει ότι του κάθομαι μετά πληρωμής.
Δε θα έδινα ποτέ χρήματα σε κάποιον για να μου κάτσει, επειδή θέλω να νιώθω ότι πάει μαζί μου ηθελημένα.
Αν κάποιος που μου αρέσει, μου έδινε χρήμα (ψίχουλα εννοώ ), θα το αρνιούμουν και θα πήγαινα απλά μαζί του.
Αν κάποιος που δε μου αρέσει, μου έδινε χρήμα (και πάλι μετρημένα ψίχουλα), θα τα αρνιούμουν και δε θα πήγαινα μαζί του.

Αυτά καθαρά από τη συναισθηματική μου πλευρά που θέλει το σεξ ως μια πράξη για να περάσουν και τα δύο άτομα "καλά" και να ξέρουν ότι ο ένας νιώθει έλξη για τον άλλο.

Στο συγκεκριμένο παράδειγμα όμως θα άφηνα στην άκρη τη συναισθηματική & ηθική σκοπιά και θα στρεφόμουν στη λογική. Είναι πολλά τα λεφτά Άρη.

Το μόνο που με προβληματίζει και θα μπορούσα να πω όχι, είναι το πόσο θα με πείραζε ψυχολογικά κάτι τέτοιο.
Όχι από άποψη τύψεως "μα πώς πουλήθηκα έτσι για το χρήμα; δε μπορώ να διανοηθώ από πού προέρχονται αυτά τα χρήματα" , αλλά από πλευράς της επαφής.
Είναι γεγονός ότι όταν μας ελκύει ο άλλος, δε σιχαινόμαστε το σώμα και τα "υγρά" του (τουλάχιστον κάποια από αυτά), αλλά μας ελκύουν.

Στο θέμα των γεννητικών οργάνων, υπάρχουν και τα προφυλακτικά.
Στο στοματικό, και στις δύο εκδοχές του φύλου αλλά και με κριτήριο την εμφάνιση & ηλικία, τι κάνεις;
Αυτό για μένα είναι το δύσκολο κομμάτι της υπόθεσης (μαζί με τα ενδεχόμενα βίτσια του άλλου). Η πράξη.
Η τελική μου απάντηση λοιπόν είναι "ανάλογα την περίπτωση".
(και δε το αποκλείω λόγω ηθικής)

ΥΓ1: Δεν κατακρίνω κανέναν που εξασφαλίζει χρήματα (λίγα ή πολλά) με όπλο το σώμα του' δικό του το καρπούζι, δικό του και το μαχαίρι.

-petros

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Scandal : 07-02-09 στις 18:39.
Παράθεση

jesse_james

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη jesse_james
Ο jesse_james αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 282 μηνύματα.

O jesse_james Murdered by a Traitor and Coward έγραψε στις 19:53, 07-02-09:

'

Και το ρωτάς;

Τόσες φορές το έχουμε κάνει τσάμπα,
τώρα που μας έτυχε το φλουρί θα πούμε όχι;

- εξαρτάται βέβαια τι θα μου ζητούσε,πχ αν εμφανιζόντουσαν από το πουθενά
7 μαυροτσουκαλέοι....

Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 20:58, 07-02-09:

Αρχική Δημοσίευση από Scandal
Το μόνο που με προβληματίζει και θα μπορούσα να πω όχι, είναι το πόσο θα με πείραζε ψυχολογικά κάτι τέτοιο.
Όχι από άποψη τύψεως "μα πώς πουλήθηκα έτσι για το χρήμα; δε μπορώ να διανοηθώ από πού προέρχονται αυτά τα χρήματα" , αλλά από πλευράς της επαφής.
Α, γεια σου!
Γι αυτο ακριβως εγραψα "μαλλον".... και οχι ξεκαθαρο ναι ή οχι.

Παράθεση

kalypso (lily allen)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη kalypso
H lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,764 μηνύματα.

H kalypso έγραψε στις 21:50, 07-02-09:

Γιατί να το κάνω; Για τα χρήματα; Μου φαίνεται εντελώς έξω από εμένα όλο αυτό.
Όλοι μα όλοι έχουν την εντύπωση ότι το οικονομικό είναι το μεγαλύτερο ζήτημα- δεν λέω, είναι αρκετά μεγάλο, αλλά όχι τόσο μεγάλο ώστε να κάνω κάτι τέτοιο. Για τα χρήματα δεν θα πήγαινα ποτέ με κανέναν... Έχω ευθύνη πρώτα από όλα απέναντι στον εαυτό μου και δεν είναι οι τύψεις που θα είχα, αλλά το ότι θα είχα κάνει περα όλο το σύστημα αξιών μου, και αυτό δεν θα το έκανα για κανέναν λόγο. Καλώς ή κακώς έχω μεγαλώσει κάνοντας τεράστιες προσπάθειες να επιτύχω το ο,τιδήποτε- και προτιμώ να συνεχίσω να προσπαθώ σε όλη μου τη ζωή, παρά να κάθομαι στο υπερπολυτελές διαμέρισμα με το τζακούζι ή δεν ξέρω τι και να είμαι και ευχαριστημένη με αυτό που κατάφερα. Το κόστος ποιο θα είναι; Το ότι πλέον θα είμαι ένας άλλος άνθρωπος. Και αυτό το πράγμα, εγώ, δεν θα μπορούσα να το αντέξω.

Είμαι σίγουρη πως αν ερχόταν κάποιος τώρα, χτυπούσε το κουδούνι και μου το έλεγε αυτό που ρωτάς, θα του έλεγα "όχι"- χωρίς να ανοιγοκλείσω καν τα μάτια, χωρίς να περάσει καν η σκέψη του "βρε μήπως;" από το μυαλό μου. Και αυτό επειδή δεν βάζω τιποτα πάνω από την αξιοπρέπειά μου. Ο μόνος λόγος για να την κάνω παραπέρα, θα ήταν αν κάποιος αγαπημένος μου άνθρωπος χρειαζόταν κάτι, και δεν γινόταν αλλιώς. Αν μου έλεγες δηλαδή να πάω με κάποιον επειδή θα σώσω έτσι (δεν ξέρω από τι, ας πούμε ότι θα τον σκότωναν- σενάρια επιστημονικής φαντασίας αλλά οκ) ένα από τα άτομα που μετράνε για μένα περισσότερο στον κόσμο, δεν θα το σκεφτόμουν καν. Αλλά για τα λεφτά; Όχι βέβαια.

πς. για να μην παρεξηγηθεί κανείς, δεν έχω διαβάσει τα υπόλοιπα ποστ του θέματος ώστε να ξέρω ποιος έχει πει τι, και δεν θα κρίνω κανέναν που θα το έκανε- τα παραπάνω αφορούν μόνο εμένα και είναι η προσωπική μου άποψη

7 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

flyer

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη flyer
Ο flyer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών . Έχει γράψει 131 μηνύματα.

O flyer έγραψε στις 22:15, 07-02-09:

εγω θα το εκανα...και σιγα μην ειχα τυψεις μετα.ποιο πολλες τυψεις θα ειχα και πιο πολυ θα ντρεπομουν αν επρεπε να "ικανοποιω τα βιτσια" του εκαστοτε αφεντικου μου και να σκυβω το κεφαλι για μερικες εκατονταδες ευρω. και στο κατω κατω τι να πουν τοσες και τοσες κοπελες που αναγκαζονται να κανουν καθημερινα αυτο που εμεις υποθετικα θα καναμε για ενα βραδυ με ανταλλαγμα μια πλουσιοπαροχη ζωη, χωρις κανενα ανταλλαγμα αυτες βεβαιως.παρα μονο ενα ζωφερο μελλον χωρις τροπο διαφυγης.οποτε ναι, θα το εκανα και με καθαρη τη συνειδηση μου μετα.ποιο πολυ θα επρεπε να "ντρεπεται" αυτος που μου το προτεινε παρα εγω.που δηλαδη ουτε αυτος θα επρεπε να ντρεπεται αλλα κουβεντα να γινεται...

Παράθεση

_daemon_ (Άγγελος)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη _daemon_
Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,457 μηνύματα.

O _daemon_ . έγραψε στις 00:20, 08-02-09:

Όπως έγραψε ο Νίκος Δήμου σε κάποιο βιβλίο του, με τον χαρακτηριστικό τρόπο που τον διακρίνει να εστιάζει πάντα στο επίμαχο σημείο του θέματος,πίσω από το βερνίκι των "περιττών" λέξεων....
"δεν υπάρχει καλύτερο πράγμα από το να σε πληρώνουν για να κάνεις το κέφι σου και δεν υπάρχει μεγαλύτερο...κέφι απο το σεξ"

Μένω λοιπόν σε τούτη την γενική απάντηση που υπερκαλύπτει την γενική ερώτηση του τέθηκε και δεν υπεισέρχομαι σε... αραπάδες, μέγγενες, μαστίγια, χειροπέδες και βίτσια που πιστεύω είναι εκτός...ουσίας θέματος!

Ειδάλλως η αρχική ερώτηση θα έπρεπε να διατυπωθεί ως εξής:
Ποιά βασανιστήρια είστε διατεθειμένοι να υποστείτε και για πόσα χρήματα!!!
Απορώ γιατί η πλειοψηφία συνδιάζει το σεξ, έστω και με την έννοια κάνω τα γούστα του άλλου, σαν ....τον σταυρό του μαρτυρίου!

Συνειρμοί ίσως...;

Παράθεση

kratos.dog

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη kratos.dog
Ο kratos.dog αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 44 ετών . Έχει γράψει 14 μηνύματα.

O kratos.dog έγραψε στις 02:19, 08-02-09:

Αν είχα παιδιά και βέβαια δεν θα το έκανα . Αλλιώς δεν θα ήμουν πατέρας αλλά παραγωγός Π***ΣΤΗ** και το αντίστοιχο αν είχα κόρη . Θεωρητικά μπορεί να το σκαφτόμουν αν ήμουν μόνος μου αλλά νομίζω πως πρακτικά … απραξία !!!! Η πορνεία προϋποθέτει ηθική ολίσθηση , κατηφόρα που είναι πολύ μετά από την διάκριση φύλλου . Άρα λοιπόν ΜΠΙΝΕΣ η ΜΠΙΝΟΥ, μπαγάσας στην ΑΘΗΝΑΙΚΗ ΔΙΑΛΕΚΤΟ δεν θα μπορούσα .

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Oralee : 08-02-09 στις 02:30. Αιτία: Προσθήκη ****
Παράθεση

roumana (Εμμα)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη roumana
H Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών , επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 1,878 μηνύματα.

H roumana (Hipmama) έγραψε στις 03:22, 08-02-09:

αυτο δεν το καταλαβα τσιπ.

Συμπέρασμα: Όταν μιλάμε για λεφτά οι αξίες πάνε περίπατο. Επανέρχονται όταν δεν θα είμαστε σε δύσκολη θέση να πάρουμε μια απόφαση...
ακουσα οτι ειναι το δυνατοτερο αφροδισιακο....

Θα το κάνατε;
Ο μιστερ " $ " θα πρεπει να ψαξει για αλλο θυμα.

Η δικη μου εσωτερικη ισορροπια ειναι ανεκτιμητη, ευχαριστω μαμα και μπαμπα που μου το μαθατε αυτο.

Παράθεση

Δραστήριο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 39 ετών και επαγγέλεται IT . Έχει γράψει 181 μηνύματα.

O necropethamenos buuuuuuuuuuurp. έγραψε στις 14:23, 08-02-09:

Ηθελα να ηξερα ολοι εσειs που εχετε μπει σε αυτον τον πειρασμο κοστολογειται την τιμη και την υποληψη σαs σε χρημα
1) Δεν νομίζω πως η υπόληψη έχει σχέση με το σεξ. Η υπόληψη έχει σχέση με το κατά πόσο θεωρείς τον εαυτό σου θύμα. Με το αν δίνεις τα πάντα για 3 και 60. Το οποίον δεν ισχύει αν δεν θεωρείς πως μια νύχτα με κάποιον που δεν διαλεξες είναι τα πάντα και αν δεν θεωρείς πως τα χρήματα για μια ολόκληρη ζωή δεν είναι 3,60. Και επίσης μας οδηγεί στο παρακάτω.

2) Όντας ένας καλοπληρωμένος υπάλληλος (για τα ελληνικά δεδομένα) ξεπουλάω 8 ώρες -το λιγότερο- απο τη ζωή μου κάθε μέρα. Με νόμιμο τρόπο. Η ψυχική μου υγεία δέχεται πολλαπλώς περισσότερα χτυπήματα απο την καθημερινή τριβή μου με την μιζέρια και την μικροπρέπεια και την γενική αηδία διευθυντών, managers, ότι έχετε ευχαρίστηση παρά απ οτι θα δεχόταν απο μια νύχτα με κάποια ή κάποιον.

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

wagneriandandy (Λευτέρης)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη wagneriandandy
Ο Λευτέρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 107 μηνύματα.

O wagneriandandy έγραψε στις 14:37, 08-02-09:

Φυσικα και θα δεχομουν. Αλιμονο αν δν εκμεταλευομουν μια ευκαιρια που θα μου εδινε τη δυνατοτητα να οδηγησω τη ζωη μου στα μονοπατια που εγω θελω κι οχι που αυτη μου οριζει. Μπορει να απεχθανομαι το χρημα αλλα οπως και να εχει ειναι ισως η μονη επιτυχημενη οδος ελευθεριας απο τους κοινωνικους εξαναγκασμους...

Παράθεση

@nt¤wnis|~|¤e (Αντώνης)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη @nt¤wnis|~|¤e
Ο Αντώνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 427 μηνύματα.

O @nt¤wnis|~|¤e έγραψε στις 17:15, 08-02-09:

Δεν ειναι θεμα ηθικης, αλλα λογικης.
Για μένα αυτό τα λέει όλα!
Η λογική θα "ζυγίσει" τα δεδομένα:

1.
Πέρα απ' τα μαστίγια, τις χειροπέδες, τα fisting κτλ... θα ήμαστε πραγματικά έτοιμοι ακόμα και να μας μαμήσουν;;

2. (και ναι, πιο σημαντικό απ' το 1)
Θα το ξέρουμε "εμείς" μονάχα, ή θα το μάθουν κι άλλοι;;
(ακόμα και για τον πιο απελευθερωμένο άνθρωπο έχει κάποια διαφορά το ένα με τ' αλλο...) Κι αν το μάθουν κι άλλοι, πόσοι και ποιοι θα είναι αυτοί;;
Αν είναι πάντως να μας κράξει και το cnn, να λείπει το βύσσινο!

3.
Εάν, μετά από πολλή σκέψη, αρνηθείς το ποσό 30.000.000.000 ευρώ(!!)... θα είσαι πραγματικά έτοιμος να αντέξεις τους δαίμονες στον ύπνο σου να σου φωνάζουν με μια απόκοσμη φωνή:

έχασες....τριάααααντααααα... δισσεκατομύυυυυυυυυυριααααα

Παράθεση

Δραστήριο Μέλος

O necropethamenos buuuuuuuuuuurp. έγραψε στις 17:35, 08-02-09:

Αρχική Δημοσίευση από Αντώνης
(ακόμα και για τον πιο απελευθερωμένο άνθρωπο έχει κάποια διαφορά το ένα με τ' αλλο...) Κι αν το μάθουν κι άλλοι, πόσοι και ποιοι θα είναι αυτοί;;
πραγματικα δε με νοιάζει !

Παράθεση

epote

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη epote
Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,484 μηνύματα.

O epote ) έγραψε στις 17:56, 08-02-09:

Θα το κάνατε;
χμ ενα συμβολαιο κατα το οποιο παρεχεις σεξ για οικονομικη και υλικη σταθεροτητα.

γαμος δεν λεγετε αυτο?

Παράθεση

roumana (Εμμα)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη roumana
H Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών , επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 1,878 μηνύματα.

H roumana (Hipmama) έγραψε στις 18:20, 08-02-09:

Η ψυχική μου υγεία δέχεται πολλαπλώς περισσότερα χτυπήματα απο την καθημερινή τριβή μου με την μιζέρια και την μικροπρέπεια και την γενική αηδία διευθυντών, managers, ότι έχετε ευχαρίστηση παρά απ οτι θα δεχόταν απο μια νύχτα με κάποια ή κάποιον.
Aφου το ειπες αυτο, δεν μπορω παρα να σου πω τι σκεφτoμαι: "ο μηχανισμος και η λογικη ειναι της ιεροδουλης. (πολυτελειας μεν) αλλα ιεροδουλη, my friend."
σημασια εχει το ποσό για το οποιο πουλας το σωμα σου? επειδη ειναι μεγαλο το ποσο θεωριται οτι κανεις την τυχη σου, ενω αν ειναι για 50 ευρα ειναι κατακριτεα ανηθηκη πραξη ?
...θα ηταν ενδιαφερον να απαντησετε οι οπαδοι του "ναι, θα το εκανα":
Θα συμφωνουσατε με τον /την συντοφο σας αν αποφασιζε να κανει μια τετοια κινηση?
Κατι μου λεει οτι τοτε θα ησασταν οι προδομενοι, δεν ειναι? "πηγε η πατσαβουρα με τον πλουσιο..."

Αρχική Δημοσίευση από Αντώνης
Για μένα αυτό τα λέει όλα!
Η λογική θα "ζυγίσει" τα δεδομένα:
1.
Πέρα απ' τα μαστίγια, τις χειροπέδες, τα fisting κτλ... θα ήμαστε πραγματικά έτοιμοι ακόμα και να μας μαμήσουν;;
η λογικη σου λεει οτι οταν σε πληρωνουν, θα κανουν τα δικα σου χατιρια?

ελα τωρα, και που θα το ξερουν οι αλλοι τι πειραζει? εδω μιλαμε για ονειρεμενη ζωη ζαμλπουτος και ευτυχησμενος...

θα μπορυσα να γραψω δεκα ωρες ή καθολου.
απανταω γιατι με νοιαζει, γιατι "μας διαβαζουν και μικρα παιδια"(remember?)

... δεν μπορω να μην παρατηρω διασημες απουσιες απο το θεμα. τελικα, το να μην εκτεθουμε ειναι πολυ σημαντικο... δεν ειναι?

μετα απο το ονειρο να μπουν στο δημοσιο, αλλο ενα ονειρο πρεπει να παρει σειρα :"αχ, να μην εχω τετοια τυχη να βρω εναν πλουσιο να του κατσω για ενα μεγαλο ποσο"!

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη roumana : 08-02-09 στις 19:48.
Παράθεση

wagneriandandy (Λευτέρης)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη wagneriandandy
Ο Λευτέρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 107 μηνύματα.

O wagneriandandy έγραψε στις 19:25, 08-02-09:

Αρχική Δημοσίευση από roumana
Aφου το ειπες αυτο, δεν μπορω παρα να σου πω τι σκεφτoμαι: "ο μηχανισμος και η λογικη ειναι της ιεροδουλης. (πολυτελειας μεν) αλλα ιεροδουλη, my friend."
σημασια εχει το ποσό για το οποιο πουλας το σωμα σου? επειδη ειναι μεγαλο το ποσο θεωριται οτι κανεις την τυχη σου, ενω αν ειναι για 50 ευρα ειναι κατακριτεα ανηθηκη πραξη ?
...θα ηταν ενδιαφερον να απαντησετε οι οπαδοι του "ναι, θα το εκανα"... Θα συμφωνουσατε με τον /την συντοφο σας αν αποφασιζε να κανει μια τετοια κινηση?
κατι μου λεει οτι τοτε θα ησασταν οι προδομενοι, δεν ειναι? "πηγε η πατσαβουρα με τον πλουσιο..."
Δεν θεωρω την λογικη της ιεροδουλης πολυτελειας στο παραδειγμα σου κατακριτεα γιατι πρωτα απ' ολα ποιος ειμαι εγω που θα κατακρινω την ηθικη που ενα ατομο εχει επιλεξει. Γιατι να μη ξεχναμε δεν υπαρχει αντικειμενικη ηθικη, ασχετως αν μας επιβαλλει μια η κοινωνια. Το γεγονος οτι δεν εχουμε επιλεξει αυτην την ηθικη ειναι ειτε εχουμε βρει εναλλακτικες, ειτε δεν βρεθηκαμε στην υστατη αναγκη, ειτε γιατι δεν το επιλεξαμε επειδη αυτη η ηθικη δεν μας ταιριαζει. Ομως ας μην ξεχναμε στο παρον ερωτημα δεν εχουμε να κανουμε με την υιοθετηση μιας ολοκληρης ηθικης που μπορει να μας βρισκει εσωτερικα απομακρους αλλα ενα κομματι της για ενα πολυ μικρο χρονικο διαστημα.

Το ερωτημα ηταν για μια βραδια και για ενα υπερογκο ποσο. Δεν σχετιζεται επομενως απολυτα με το επιχειρημα σου. Πραγματι πουλας το σωμα σου, εχοντας καποιο απωτατο σκοπο, για να εκπληρωσεις επιθυμιες και στοχους που σε διαφορετικη περιπτωση θα ηταν απροσιτοι. Επισης αυτη η πραξη ειναι βραχυβια και δεν επαναλαμβανεται οποτε δε βλεπω κατι αρνητικο σε αυτην που θα μπορουσε να σου κοστισει. Βεβαια αυτο εξαρταται και απο τον ανθρωπο. Προσωπικα δε θα με πειραζε...

Μα δεν μιλαμε για το συντροφο αλλα για δικη μας επιλογη. Ετσι κι αλλιως μια θεωρητικη ερωτηση ειναι οποτε μπορουμε να θεωρησουμε πως δεν βρισκομαστε σε σχεση σε εκεινη την περιοδο που γινεται η προταση

Τοσο το καλυτερο που μας βλεπουν και μικρα παιδια για να μαθουν να σκεφτονται οχι συμφωνα με τις ηθικες επιταγες της κοινωνιας αλλα με την εσωτερικη ηθικη που πρεπει αυτα να διαμορφωσουν ετσι ωστε να αντιμετωπιζουν τετοια ερωτηματα ειτε θετικα ειτε αρνητικα. Το σημαντικο ειναι οτι θα εχουν κανει τη σωστη επιλογη η οποια δεν θα αφησει περιθωρια σε τυψεις κι εσωτερικες διαμαχες.

Παράθεση

Δραστήριο Μέλος

O necropethamenos buuuuuuuuuuurp. έγραψε στις 20:46, 08-02-09:

υπερβολικά πολυτελείας, υποθέτω, γιατί μιλάμε για ΜΙΑ φορά.

Δεν είπα ποτέ πως το θεωρώ ανήθικο. Είναι απλά κάτι που -προφανώς- δεν θα μ'άρεσε να κάνω και αν το έκανα για 50 θα θεωρούσα πως είναι τουλάχιστον ταπεινωτικό να κάνω κατι που τόσο πολύ θα απεχθανόμουν για τόσο μικρό όφελος. Για. 5.000.000 απο την άλλη, κανένα πρόβλημα.

Θα συμφωνουσατε με τον /την συντοφο σας αν αποφασιζε να κανει μια τετοια κινηση?
Κατι μου λεει οτι τοτε θα ησασταν οι προδομενοι, δεν ειναι? "πηγε η πατσαβουρα με τον πλουσιο..."
Nαι αλλά που κολλάει αυτό; Βάλαμε κάπου στην εξίσωση πως θα κερατώσεις για να το κάνεις και δεν το πρόσεξα;

Εντελώς άκυρο επιχείρημα, δεν έχει σχέση με την υπόθεση που κάνουμε! Όπως τέθηκε εξ αρχής το ερώτημα ο μόνος που θα πάθει κάτι είσαι εσύ.

Το αν σε νοιάζει το κέρατο ή όχι είναι διαφορετικό θέμα για τον καθένα και κυρίως ΑΛΛΟ θέμα απο αυτο που συζηταμε

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη necropethamenos : 08-02-09 στις 20:48. Αιτία: ειχα βάλει ένα άσχετο tag
Παράθεση

Insomniac

Διάσημο Μέλος

O Insomniac έγραψε στις 22:04, 08-02-09:

Προφανως και εχει σημασια το ποσο. Το αν θα υποβαλλω το σωμα σου σε μια διαρκη πραξη για ενα αυτελες ποσο, ή θα κανω κατι μια φορα και ολη την υπολοιπη ζωη μου θα ειμαι κατα το δυνατον ευτυχισμενος δεν ειναι διαφορετικα γεγονοτα;

Ναι προφανως και θα συμφωνουσα. Και οχι μονο θα συμφωνουσα, αλλα θα την ενθαρρυνα και να το κανει. Αυτο ελειπε, να της στερησω την ευκαιρια να μην σκεφτει ποτε ξανα τα χρηματα, απλα και μονο γιατι θα κανει σεξ για εναν βραδυ με καποιον για τον οποιον δεν εχει καθολου αισθηματα. Σε καλυψα;

Οχι, αλλα αμα τραβαμε το σεναριο απο τα...(λογοκρισια) λεει οτι μαλλον δεν ειναι και το πιο λογικο σεναριο. Η ολη ερωτηση προφανως εξαρχης ειχε νοημα εφοσον αναφερονταν σε μια διαθεση και νοοτροπια που εχει ο καθενας μας. Αν παμε και συμπεριλαβουμε ιδιαιτερα συγκεκριμενα και extreme πραγματα, ειναι εξισου προφανες οτι ο καθενας μπορει να εχει ενστασεις. Η αρχικη νοοτροπια ειναι που μετραει ωστοσο.

ελα τωρα, και που θα το ξερουν οι αλλοι τι πειραζει? εδω μιλαμε για ονειρεμενη ζωη ζαμλπουτος και ευτυχησμενος...
Παροτι εσυ το λες ειρωνικα, ακριβως αυτο ειναι. Ελεος δηλαδη. Σεξ θα κανω κι θ ειμαι για μια ζωη εγω και τα παιδια μου ευτυχισμενος. Αυτες τις ηθικολογιες να μην ακουγα και τι στον κοσμο. Λες και καποιος που κανει για μια ζωη ενα επαγγελμα που δεν του αρεσει και δεν του αποφερει αρκετα χρηματα ειναι πιο ευτυχισμενος γιατι ειναι ...τιμιος. Ή οτι ολες οι δουλειες στον κοσμο ειναι απολυτα ηθικες, αξιοπρεπεις, κτλ, και το να κοιμηθει καποιος για ενα βραδυ με καποιον αλλο και να ειναι για παντα ξεγνοιαστος ειναι τοσο κατακριτεο. Τελος παντων...

... δεν μπορω να μην παρατηρω διασημες απουσιες απο το θεμα. τελικα, το να μην εκτεθουμε ειναι πολυ σημαντικο... δεν ειναι?

μετα απο το ονειρο να μπουν στο δημοσιο, αλλο ενα ονειρο πρεπει να παρει σειρα :"αχ, να μην εχω τετοια τυχη να βρω εναν πλουσιο να του κατσω για ενα μεγαλο ποσο"!
Μας διαβαζουν και μικρα παιδια...οποτε πρεπει να εκφραζουμε μονο συγκεκριμενες αποψεις; Και δη τις δικες σου; Και επισης στο συγκεκριμενο υπο-φορουμ νομιζω επιτρεπονται μονο εγεγγραμενα μελη.

Επισης, οσοι εκφερουμε αποψεις (και παλι, τις διαφορετικες απο τις δικες σου) θεωρεις οτι εκτιθομαστε; (Ασε που το γεγονος οτι πολλοι εχουν εκφερει αναλογες αποψεις, αναιρει το επιχειρημα σου)

Τελος, δεν ειπε κανενας οτι ειναι το ονειρο του. Τεθηκε εν ερωτημα και απανταμε.

EDIT:

Nαι αλλά που κολλάει αυτό; Βάλαμε κάπου στην εξίσωση πως θα κερατώσεις για να το κάνεις και δεν το πρόσεξα;
Οχι αλλα για καποιο λογο εχουμε φτασει στο σημειο οπου για να δικαιολογησουμε το παραλογο του πραγματος, πρεπει η πραξη να ειναι ιδιαιτερα απεχθης, ειτε με το να σου ζητηθει να κανεις κατι εξαιρετικα extreme, ειτε να εχεις συντροφο, ή να μαθει η οικογενεια σου και ολος ο κοσμος, κτλ. Κοινως οτιδηποτε προκειμενου να γινει πιο "ανηθικη" η πραξη.

Βεβαια, απο την αλλη πλευρα θα μπορουσε να ερωτηθει καποιος τι θα εκανε ενας υπερμαχος της αντιθετης αποψης σε περιπτωση που δεν θα το μαθαινε κανενας, δεν ειχε οικογενεια και παιδια, και η πραξη ηταν μονο πχ handjob (ή ακομα καλυτερα μονο ενα φιλι). Αλλα προφανως επειδη το σεναριο αυτο ειναι εξαιρετικα γελοιο και υπερβολικο (οπως και το αντιθετο βεβαια) δεν τιθεται η ερωτηση.

Παράθεση

@nt¤wnis|~|¤e (Αντώνης)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη @nt¤wnis|~|¤e
Ο Αντώνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 427 μηνύματα.

O @nt¤wnis|~|¤e έγραψε στις 22:46, 08-02-09:

Είπα ότι η λογική είναι αυτή που ζυγίζει τα δεδομένα. Δεν είπα ότι η λογική οδηγεί σε κάθε περίπτωση να πούμε "ναι".

Μπορεί κάποιος να δεχτεί μια τέτοια πρόταση και να είναι εντάξει με τον εαυτό του σε ό, τι του έχει ζητηθεί να κάνει.
Δεν έχουν όλοι το ίδιο αξιακό σύστημα με σένα όπως και οι "λογικές" μπορεί να είναι κομμένες και ραμμένες στα μέτρα του καθενός μας. Κάποιος, π.χ., ενδέχεται να θεωρήσει ότι ο τρόπος που θα διαθέσει τα χρήμματα "αγιάζει" το "μέσον" που χρησιμοποίησε. Ο "σκοπός αγιάζει τα μέσα" δηλαδή, και το πώς θα κριθεί αν ο σκοπός αξίζει πραγματικά υπάγεται στην προσωπική του ηθική.
Αν κάποιος αισθάνεται πραγματικά ότι, αν αρνηθεί την πρόταση, είναι αναγκασμένος να ζήσει μια ζωή πολύ περισσότερο ψυχοφθόρα, τότε ποιος είναι αυτός που θα κρίνει τι να κάνει και τι να μην κάνει;; Όπως είπαμε οι παράμετροι του θέματος είναι πολλές (το αξιακό σύστημα του καθενός, τι θα του ζητηθεί να κάνει, πόσο επηρεάζεται από τη γνώμη των άλλων για τις επιλογές του, ποια η αντίληψή του για το χρήμα, για το σεξ ....) Υπάρχει κάποια αντικειμενική ηθική ή λογική που λαμβάνει υπ' όψιν όλες αυτές τις παραμέτρους και σύμφωνα με την οποία αν ενεργήσουν όλοι, θα τους κάνει καλό;;

Δεν είπε κανένας "όποτε βρείτε έναν πλούσιο, να του κάτσετε, να κάνετε την τύχη σας"!

Παράθεση

Great Chaos (Όττο)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Great Chaos
Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 50 ετών , επαγγέλεται Παραγωγός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 3,520 μηνύματα.

O Great Chaos I took a wrong turn in the Freak Parade έγραψε στις 00:43, 09-02-09:

Πόσες φορές θα ήθελα να σκοτώσω το αφεντικό μου...

Μ' έχει προσβάλει περισσότερο και από να με μαμούσε.

Καλή μου Ρουμάνα, ο παππούς μου έλεγε: "Ό,τι κι αν γίνεις, μη γίνεις φθηνός. Και κλέφτης να γίνεις, κλέψε πολλά, για να σε λένε κύριο. Αν κλέψεις λίγα θα σε πηδάνε στη φυλακή. Και πόρνη να γίνεις ακριβή. Τη φθηνή τη φωνάζουν πουπάνα, την ακριβή κυρία".

Η υποκρισία την κοινωνίας, όχι δική μας...

Όσο για το κέρατο...εδώ δεν μας πειράζει να μας κάνουν άλλα κι άλλα, το κέρατο μας μάρανε; Ίσα ίσα, που θ' απολαύσω τη χλιδή, με τον "ιδρώτα" της συντρόφου μου. Άσε που δεν θα φέρω και το ηθικό βάρος της πράξης, άρα σε οποιαδήποτε στιγμή θα μπορούσα να λακίσω και να της φορτώσω το ανάθεμα, χαρακτηρίζοντάς την ως "Πόρνη". Κορόιδο είμαι;

ΥΓ: Διάσημες απουσίες ε; Ενδιαφέρον!!

Παράθεση

Τιμώμενο Μέλος

H fantasmenos γεννημένος να λέει σοφά πράγματα έγραψε στις 01:50, 09-02-09:

Αρχική Δημοσίευση από Great Chaos
Η υποκρισία την κοινωνίας, όχι δική μας...
Η υποκρισία μπορεί να είναι της κοινωνίας αλλά ο κομφορμισμός είναι δικός μας

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους