Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,080 εγγεγραμμένα μέλη και 2,387,722 μηνύματα σε 74,628 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Ανήθικη πρόταση: Θα το κάνατε;

Ανήθικη πρόταση: Θα το κάνατε;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 16)
Ναί, γιατί όχι;
7
43,75%
Όχι και πάλι όχι!
4
25,00%
Θα το σκεφτόμουν αν υπήρχαν συγκεκριμένοι λόγοι/προϋποθέσεις...
5
31,25%
ΔΞ/ΔΑ/ΕΑΣΚΜ (έχω άλλα στο κεφάλι μου)
0
0%

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Neraida
H Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,916 μηνύματα.

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 20:58, 13-02-09:

Αρχική Δημοσίευση από dimitral
εννοειται οτι σκιαγραφει την προσωπικοτητα μας......φαινεται κι απο τις απαντησεις αυτο.για αλλους ειναι απολαυση ,για αλλους ηθικη ,αλλοι το παιρνουν σοβαρα κι αλλοι οχι.αποφασιζεις αν θα κανεις ερωτα με καποιον που δεν αγαπας αλλα που θα βγεις οικονομικα κερδισμενη ή αν θα παραμεινεις μια φτωχη πλην τιμια κοπελα.εκτος ,ειπαμε,αν τα λεφτα πανε σε ιδρυματα ,οποτε εκει τα ξεχνας ολα για τα ερμα τα ορφανα.......
Ας φροντισουμε να ειμαστε συνεπεις σε βασικες ηθικες αρχες που εχουν να κανουν με την ελευθερια και εκεινη που μας απαγορευει να βλαπτουμε τους γυρω μας και μετα ας ασχοληθουμε και με τη σεξουαλικη ζωη του ηθικου και του ανηθικου.
Ποτε δε θα κρινω καποιον στο συνολο βασει της σεξουαλικης του ζωης και επιλογων του. Και εαν ειναι στη λιστα των κριτηριων μου, θα βρισκεται στο τελος αυτης.
Ενιγουει... καθεις με τις αποψεις του... Δεν περιμενω να εχουν ολοι την ιδια αποψη με μενα...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Neraida : 14-02-09 στις 16:33.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

wagneriandandy (Λευτέρης)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη wagneriandandy
Ο Λευτέρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 107 μηνύματα.

O wagneriandandy έγραψε στις 20:59, 13-02-09:

Αρχική Δημοσίευση από Lorien
rascal : πολλα θες

Λευτερη : αυτα που ανεφερες δεν ειναι κατι εξωπραγματικο που να μη μπορεσεις να κανεις απο μονος σου. Ναι δεν ειναι ολα δωρεαν,αλλά ουτε εσυ κοιμασαι στα παγκακια κιολας.
Πειραια,Καρπαθου πλατεια στο νοτιο μερος υπαρχει παγκακι με τα αρχικα μου. Εκει θα με βρειτε να κοιμαμαι συνηθως

Δεν ειπα πως κοιμαμαι στα παγκακια αλλα δεν ειπα πως μου περισσευουν κιολας. Το θεμα ειναι αν θα καταφερω να το κανω απο μονος μου και ποτε. Γιατι θα ξοδεψω τη μιση ζωη μου ετσι ωστε να δουλευω σε μια δουλεια που κατα πασα πιθανοτητα δεν θα μου προσφερει ευχαριστηση (αν και ποτε δε ξερεις πως μπορουν να ερθουν τα πραγματα) ετσι ωστε να καταφερω στην υπολοιπη μιση να κανω καποια απο αυτα, γιατι ολα ειναι λιγο δυσκολο. Δεν ειπα πως δεν γινεται, ειπα πως αν μου δινοταν η ευκαιρια θα την εκμεταλευομουν για να κανω αυτα τα πραγματα οσο πιο νωρις γινεται ετσι ωστε να αφησω περιθωρια και για αλλα που πιθανως να στοχευσω στο μελλον. Καλυτερα να περασω δηλαδη μερικες ωρες χωρις ευχαριστηση παρα οχτω ωρες++ καθε μερα για 40 χρονια...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

roumana (Εμμα)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη roumana
H Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών , επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 1,878 μηνύματα.

H roumana (Hipmama) έγραψε στις 08:45, 14-02-09:

( Αναφέρω την έρευνα μόνο και μόνο επειδή οι περισσότεροι σχετίζουν τα λεφτά με την ευτυχία.)

«Πριν από κάποια χρόνια, θα σας έλεγα απλά πως ευτυχία είναι να δουλεύετε σκληρά και να αποταμιεύετε. Τα πράγματα έχουν αλλάξει όμως τώρα. Και αυτό είναι κάτι που ακόμα δεν έχω αποσαφηνίσει» εξήγησε ο Inglehart.(University of Michigan political scientist)

Oι 10 πιο ευτυχισμένες χώρες στον κόσμο.
No. 1: Denmark
No. 2: Puerto Rico
No. 3: Colombia
No. 4: Iceland
No. 5: Northern Ireland
No. 6: Ireland
No. 7: Switzerland
No. 8: Netherlands
No. 9: Canada
No. 10: Austria

Η έρευνα «Παγκόσμιες Αξίες» για το 2008 έδειξε πως η ελευθερία επιλογής, η κοινωνική αποδοχή και όχι μόνο ο πλούτος σχετίζονται άμεσα με την ευτυχία των λαών.
Δεν είναι μόνο τα χρήματα.
Σε γενικές γραμμές, η αύξηση στη διεθνή ανάγκη και αίσθηση ελευθερίας τα τελευταία 25 χρόνια έχει αρχίσει να περιορίζει την καθαρή επίδραση της οικονομικής ανάπτυξης ως μονοπωλιακή παράμετρο ευτυχίας. Το γεγονός αυτό αποτυπώνεται στο ότι αναπτυγμένες χώρες με σταθερό οικονομικό περιβάλλον εμφανίζονται περισσότερο ευτυχισμένες χάρη στην μεγαλύτερη στάθμιση επί της ελευθερίας επιλογής.

Επιπροσθέτως, «υπάρχει συρρίκνωση στις αποδόσεις της οικονομικής προόδου» ανέφερε ο Inglehart. Στις φτωχότερες χώρες, η ευτυχία συνδέεται με την αλληλεγγύη μέσα στις τοπικές κοινότητες, με τις θρησκευτικές πεποιθήσεις και τον πατριωτισμό, και ίσως αυτά να εξηγούν και την ευτυχία σε ορισμένες φτωχές χώρες της Λατινικής Αμερικής, συνεχίζει ο ερευνητής.

πηγη:

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Oralee
H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,264 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 09:13, 14-02-09:

Συγνωμη που θα αμφισβητήσω την έρευνά σου Έμμα μου, αλλά επειδή τυχαίνει να έχω πολύ καλές σχέσεις με κάποιους Δανούς (και έχει τύχει να μείνω και Δανία για σχεδόν 10 ημέρες πριν χρόνια), μόνο ευτυχισμένους δεν τους λες. Όσοι Δανοί έχουν έρθει Ελλάδα έχουν τρελαθεί και πάρα πολλοί δεν έφυγαν ποτέ, παρόλο που οι παροχές εδώ δεν αξίζουν τίποτα μπροστά στις παροχές που προσφέρει το δικό τους κράτος. Οι παροχές όμως αυτές δεν τους σώζουν από μια ατελείωτη μιζέρια - 9 η ώρα είναι όλοι κλεισμένοι στα σπίτια τους με χαμηλά φώτα αναμμένα για να μη καίνε και πολύ ρεύμα..

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Rempeskes

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Rempeskes
Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Hair stylist . Έχει γράψει 5,593 μηνύματα.

O Rempeskes έγραψε στις 01:20, 15-02-09:

Oι 10 πιο ευτυχισμένες χώρες στον κόσμο.
No. 1: Denmark
No. 2: Puerto Rico
No. 3: Colombia
No. 4: Iceland

...

Υγ. Έξω οι μπάτσοι από τη Χριστιανία.

-----------------------------------------------------------------

Καλυτερα να περασω δηλαδη μερικες ωρες χωρις ευχαριστηση παρα οχτω ωρες++ καθε μερα για 40 χρονια...

...Έλα ρε μαν, η δουλειά δεν είναι ντροπή

(ενώ η ντροπή είναι ντροπή, πως να το κάνεις.
τελικά, όλοι έχουν μια τιμή για την ντροπή τους;
...ε ντροπή τους Ο_ο

Είναι σαν το ανέκδοτο, που λέει ο πατέρας στον γιό
"η μάνα σου θα πήγαινε με κάποιον για ένα μύριο, και η αδερφή σου το ίδιο. δυνητικά έχουμε δυο μύρια στην τράπεζα, στην πραγματικότητα δύο π#τανες στο σπίτι"

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Rempeskes : 15-02-09 στις 01:30.
5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Buggs

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Buggs
Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 56 ετών και επαγγέλεται Συγγραφέας . Έχει γράψει 2,559 μηνύματα.

O Buggs έγραψε στις 11:38, 16-02-09:

Αρχική Δημοσίευση από Rempeskes
Λολ, εκείνη ποιός θα την αποζημίωνε;
Το ίδιο λέμε. Ο πιο κάτω κάνει την ανήθικη πρόταση. Ο Ρεντφορντ και η Μπελούτσι δεν θα την έκαναν, γιατί το έχουν όποτε το θέλουν τζάμπα. Ηθικό δίδαγμα, καλύτερα μπαγκς παρά ρεμπεσκές

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Rempeskes

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Hair stylist . Έχει γράψει 5,593 μηνύματα.

O Rempeskes έγραψε στις 09:31, 19-02-09:

Ο Ρεντφορντ και η Μπελούτσι δεν θα την έκαναν, γιατί το έχουν όποτε το θέλουν τζάμπα.
Καλά, μην το λες,
από την στιγμή που υπάρχουν ρεμπεσκέδες, οι ωραίοι θα τρώνε και καμμιά χυλόπιτα

Παράθεση

Vintage

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Vintage
H Vintage αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 127 μηνύματα.

H Vintage MaDe In ChInA :PP έγραψε στις 00:24, 06-03-09:

ε εννοειται οτι θα το εκανα!!

αλλα παντα με προφυλακτικο!ερωτας και προστασια

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Himela

e-steki Moderator

Το avatar του χρήστη Himela
H Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών , επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,247 μηνύματα.

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε στις 12:55, 16-07-10:

Αρχική Δημοσίευση από necropethamenos
είναι απλά μια λέξη. και αν είχες μόλις γίνει τόσο πλούσια θα την έγραφες εκεί που πρέπει μαζί με αυτούς που θα σε λέγαν έτσι.

εκείνοι θα ήταν ακόμη σκλάβοι. εσύ όχι.
Διαβάζω αυτό το θέμα ενάμιση σχεδόν χρόνο μετά γιατί είχα μια τέτοια συζήτηση με κάποιον που μου είπε οτι για [κάποιο μεγάλο ποσό] θα το έκανα και του απάντησα πως όχι. Μου λέει "δε θα το μάθαινε κανείς" κι απαντώ "θα το ξέρω όμως εγώ κι αυτό είναι χειρότερο". Διαβάζω τις απαντήσεις μου από πέρσυ και βλέπω πως είχα πει οτι θα το έκανα. Δεν ισχύει πια. Δίνω ένα "ίσως" μόνο αν υπήρχε κάποιο πρόβλημα υγείας κάποιου δικού μου ανθρώπου ή δικό μου (χτύπα ξύλο).

Όσο για το "εκείνοι θα ήταν ακόμη σκλάβοι. εσύ όχι." του Δημήτρη που πια δεν είναι στο φόρουμ (κακώς btw!!!), μπορεί να ήταν σκλάβοι ενός αφεντικού αλλά εγώ θα ήμουν σκλάβα μιας αξιοκατάκριτης κατά τη δική μου ηθική πράξης κι αυτό είναι χειρότερο.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

apaleytos

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη apaleytos
Ο apaleytos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 87 μηνύματα.

O apaleytos έγραψε στις 20:49, 16-07-10:

Τρόποι να βρεθούν χρήματα υπάρχουν και μάλιστα πολλοί. Κάποιοι θα αποδόσουν κάποιοι όχι. Πρέπει να γίνει μεγάλη προσπάθεια όμως και χρειάζεται και τύχη και πάρα πολύ υπομονή.
Υπόμονή σημαίνει ότι δεν το βάζει κάτω αλλά συνεχίζει να προσπαθεί παρά τα σκατά που τρώει.
Αυτό θα την κάνει δυνατή, αυτό θα της δώσει το πείσμα να συνεχίσει. Αυτό θα την κάνει και ευτυχισμένο άνθρωπο γιατί προσπάθησε χωρίς να ξεπουλήσει τα δικά της πιστεύω και να ξεφτιλιστεί στον εαυτό της.

Εύκολες λύσεις υπάρχουν αλλά η εύκολη λύση δεν είναι πάντα η σωστή. Όχι για κανέναν άλλον αλλά για σένα.
Διότι βλέπω οι ηθικές αξίες και κυρίως η αξιοπρέπεια έχουν πάει περίπατο. Και πως περιμένεις μετά να σε σεβαστεί και ο άλλος...

Έχω γνωρίσει διαφόρων ειδών ανθρώπους και από την καλή και την ανάποδη.
Οι γυναίκες που πηδιόντουσαν για τα ευρώ (ας έχουν και πολλά μηδενικά) και το παιζανε κυρίες ανέκαθεν μου προκαλούσαν αηδία όπως και ο καθένας χωρίς αξιοπρέπεια.
Ούτε για να τη φτύσεις δηλαδή. Τζάμπα σάλιο.
(εκτός αν το κάνει επαγγελματικά όπου για μένα έχει ξεκαθαρίσει την θέση της και δεν ισχύει το παραπάνω)

@ Himella:

Συμφωνούμε στο τελευταίο σου post

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

love_angel (vik-vik!)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη love_angel
H vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών , επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 4,571 μηνύματα.

H love_angel is addicted to love!♥ έγραψε στις 21:28, 16-07-10:

εγω παλι, στιλ μπιλιβ πως και βεβαια θα το εκανα.

Παράθεση

skatoula14 (Μυρτω!!!!)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη skatoula14
H Μυρτω!!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 330 μηνύματα.

H skatoula14 έγραψε στις 22:04, 16-07-10:

ρε παιδια μηπως βλεπετε πολυ "χιλιες και μια νυχτες"??λεω γω τωρα...

8 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη prinCess.
H prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 5,643 μηνύματα.

H prinCess. έγραψε στις 22:12, 16-07-10:

Μουαχ. Δε θα το έκανα. Καθαρότατο όχι.
Είναι πολύ έξω από μένα. Ε δε θα γίνω και σαν αυτούς που κοροιδεύω Ο.ο
Εξάλλου είναι και θέμα αξιοπρέπειας. Μπορεί να μην το μάθαινε κανένας, αλλά και μόνο η ιδέα ότι το έκανα είναι αηδιαστική.
Οκ και είναι πολλά τα λεφτά. So what? Το κάνω δε το κάνω, δε παίζει να πεθάνω και της πείνας.

Παράθεση

gatouni8400 (Χαρά Καλέ)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη gatouni8400
H Χαρά Καλέ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αισθητικός . Έχει γράψει 131 μηνύματα.

H gatouni8400 Δεν είναι εδώ για κανέναν εκτός από..... έγραψε στις 23:27, 16-07-10:

Δύσκολη ερώτηση αλλά εύκολη η απάντηση εδώ που δεν είναι αλήθεια..πραγματικά αν μας έκαναν στα αλήθεια αυτη την πρόταση..δεν νομίζω να απάνταγε ο καθένας τόσο εύκολα..εγώ ειλικρινά δεν ξέρω..ωραία τα λεφτά αλλά το μετά δεν ξέρω..κ είναι ανάλογα με τον χαρακτήρα του καθένα..άμα ήταν κάποιος ωραίος..ένταξει θα γινόταν πιο εύκολα...αλλά άμα ήταν κανένας γέρος...........................................................

Παράθεση

Rempeskes

Αποκλεισμένος χρήστης

O Rempeskes έγραψε στις 23:36, 16-07-10:

άμα ήταν κάποιος ωραίος..ένταξει θα γινόταν πιο εύκολα

εσυ σα να τα θέλεις όλα

όχι, για να έχει νόημα η ερώτηση
(ή, αν προτιμάτε, το να μην χαθεί το νόημα του ελεύθερου σεχς)
θα πρέπει ο ανήθικος να είναι
αποκρουστικός

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ciela

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Ciela
H Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος . Έχει γράψει 1,449 μηνύματα.

H Ciela έγραψε στις 23:41, 16-07-10:

εγω ειμαι λιγακι ανωμαλη. δε θα ειχα ηθικες αναστολες τη στιγμη που το ανταλλαγμα ειναι πολυ μεγαλυτερο. παρ ολα αυτα παιζει να χαριζα το μεγαλυτερο ποσο των χρηματων γιατι θα ενιωθα βαρος και ο λογος ολης της δυστυχιας γυρω μου στην κοινωνια... αυτο ισως με φορτωνε τυψεις που δε θα με αφηναν να ευχαριστηθω τα χρηματα μου...

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Rempeskes

Αποκλεισμένος χρήστης

O Rempeskes έγραψε στις 23:50, 16-07-10:

δε θα ειχα ηθικες αναστολες τη στιγμη που το ανταλλαγμα ειναι πολυ μεγαλυτερο

Να μια ατάκα που θα πέρναγε απαρατήρητη: "όλα έχουν την τιμή τους"

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

roumana (Εμμα)

Διακεκριμένο μέλος

H Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών , επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 1,878 μηνύματα.

H roumana (Hipmama) έγραψε στις 08:21, 17-07-10:

Αρχική Δημοσίευση από apaleytos
Οι γυναίκες που πηδιόντουσαν για τα ευρώ (ας έχουν και πολλά μηδενικά) και το παιζανε κυρίες ανέκαθεν μου προκαλούσαν αηδία όπως και ο καθένας χωρίς αξιοπρέπεια.
Ούτε για να τη φτύσεις δηλαδή. Τζάμπα σάλιο.
(εκτός αν το κάνει επαγγελματικά όπου για μένα έχει ξεκαθαρίσει την θέση της και δεν ισχύει το παραπάνω)
1)Για να φτάσει κανείς να μην έχει αξιοπρέπεια, πρέπει συστηματικά κάποιοι να του την έχουν καταστρέψει, διαλύσει, εξαφανίσει... Θεωρείς ότι είναι αξιοπρεπώς να φτύσεις αυτα τα θύματα?

2) Αν η "επαγγελματια" έχει ξεκάθαρη θεση κερδίζει το σεβασμό σου?

Παράθεση

germ1984 (Νάσος)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη germ1984
Ο Νάσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 265 μηνύματα.

O germ1984 έγραψε στις 09:24, 17-07-10:

Αρχική Δημοσίευση από Himela
Ας υποθέσουμε πως κάποιος σας δίνει ένα μεγάλο χρηματικό ποσό με το οποίο δε θα χρειαστεί να ξαναδουλεψετε στη ζωή σας εσείς και τα παιδιά σας με την προϋπόθεση να κάνετε σεξ μια βραδιά μαζί του, κάνοντας αυτά που θέλει εκείνος (τα αντίστοιχα και για τους άντρες).

Θα το κάνατε;
Θα το έκανα αρκεί να μου άρεσε η γυναίκα, αλλά δεν θα δεχόμουν χρήματα

Παράθεση

Eileen (Athena (1/3 ΜΕΤΣ))

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Eileen
H Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,553 μηνύματα.

H Eileen έγραψε στις 10:00, 17-07-10:

Όχι.. δεν μπορώ ούτε να διανοηθώ κάτι τέτοιο.. Χίλιες φορές να πεθάνω από ασιτία...

Παράθεση

apaleytos

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη apaleytos
Ο apaleytos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 87 μηνύματα.

O apaleytos έγραψε στις 12:06, 17-07-10:

Αρχική Δημοσίευση από roumana
1)Για να φτάσει κανείς να μην έχει αξιοπρέπεια, πρέπει συστηματικά κάποιοι να του την έχουν καταστρέψει, διαλύσει, εξαφανίσει... Θεωρείς ότι είναι αξιοπρεπώς να φτύσεις αυτα τα θύματα?

2) Αν η "επαγγελματια" έχει ξεκάθαρη θεση κερδίζει το σεβασμό σου?
1) Με το πρώτο κομμάτι δεν συμφωνώ.
Εάν κάποιος θεωρεί ότι κάποιοι του ρουφάνε την ζωή και την αξιοπρέπεια, τότε πρέπει να κάνει κάτι γι' αυτό. Και ο σκοπός δεν αγιάζει πάντα τα μέσα. Από κει και πέρα πιο πολύ σαν δικαιολογία μου ακούγεται.
Δεν είναι αξιοπρέπεια να φτύνεις κανέναν και προσωπικά δεν είπα ότι θα φτύσω κάποιον ούτε το έχω κάνει ποτέ. Είπα "ούτε για φτύσιμο δεν είναι" δείχνοντας την έλλειψη αξιοπρέπειας.

Σε ποια θύματα αναφέρεσαι; Δεν βλέπω κανένα θύμα.

2) Ο όποιοσδήποτε έχει ξεκάθαρη θέση σε κάτι είναι σε έναν βαθμό σεβαστό (δεν λέει ότι σέβομαι αυτό που κάνει, αλλά επιλογή του είναι). Εάν θέλει να κάνει sex για τα χρήματα είναι δικαίωμα της.
Το ίδιο και εσύ και το σέβομαι.
Αυτό που δεν πρόκειται να σεβαστώ είναι η δικαιολογία που πετάς περί "θυμάτων" και το παρακάτω.

Αρχική Δημοσίευση από roumana
1)Για να φτάσει κανείς να μην έχει αξιοπρέπεια, πρέπει συστηματικά κάποιοι να του την έχουν καταστρέψει, διαλύσει, εξαφανίσει...
Είναι πάρα πολύ εύκολο να ρίχνουμε το φταίξιμο στους άλλους για να βρίσκουμε άλλοθι για τις πράξεις μας. Αλλά κυρίως δείχνει έλλειψη αυτοσεβασμού.
Εγώ θα ντρεπόμουν για την πάρτη μου να πω κάτι τέτοιο.
Δικαίωμα σου είναι όμως. Όπως και δικό μου να κρίνω τα παραπάνω από την στιγμή που γράφεις σε public χώρο.

Παράθεση

Deviance ($Con)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Deviance
Ο $Con αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 134 μηνύματα.

O Deviance Programming Itʼs an art unto itself. έγραψε στις 12:35, 17-07-10:

Himela δεν ήταν ανάγκη το PM μου να το βγάλεις στην φόρα και να το κάνεις θέμα κιόλας σου είπα να μείνει μεταξύ μας

7 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

roumana (Εμμα)

Διακεκριμένο μέλος

H roumana (Hipmama) έγραψε στις 07:45, 18-07-10:

1) Με το πρώτο κομμάτι δεν συμφωνώ.
Εάν κάποιος θεωρεί ότι κάποιοι του ρουφάνε την ζωή και την αξιοπρέπεια, τότε πρέπει να κάνει κάτι γι' αυτό. Και ο σκοπός δεν αγιάζει πάντα τα μέσα. Από κει και πέρα πιο πολύ σαν δικαιολογία μου ακούγεται.

Σε ποια θύματα αναφέρεσαι; Δεν βλέπω κανένα θύμα.
Αυτό που δεν πρόκειται να σεβαστώ είναι η δικαιολογία που πετάς περί "θυμάτων" και το παρακάτω.
Είναι πάρα πολύ εύκολο να ρίχνουμε το φταίξιμο στους άλλους για να βρίσκουμε άλλοθι για τις πράξεις μας. Αλλά κυρίως δείχνει έλλειψη αυτοσεβασμού.
Εγώ θα ντρεπόμουν για την πάρτη μου να πω κάτι τέτοιο.
Δικαίωμα σου είναι όμως. Όπως και δικό μου να κρίνω τα παραπάνω από την στιγμή που γράφεις σε public χώρο.
Παμε απο την αρχή:
Μιλάμε για ανθρώπους που δεν έχουν αξιοπρέπεια.
Αναρωτήθηκες ποτέ πώς φτάνει κανείς να μην έχει αξιοπρέπεια? Και προπαντός, από ποια ηλικία αρχίζει να καταστρέφεται η αξιοπρέπεια?
Είναι εύκολο να κρίνουμε... συνήθως κρίνουμε αυτό που δεν καταλαβαίνουμε.

2) Εάν θέλει να κάνει sex για τα χρήματα είναι δικαίωμα της.
Το ίδιο και εσύ και το σέβομαι.
Στις ελλειπτικές προτάσεις το ρήμα εννοείται από το συνολικό νόημα της πρότασης… εσυ... τι θες να πεις?

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

Το avatar του χρήστη Subject to change
H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,471 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 08:33, 18-07-10:

Μα και το να πει ναι σε μια τέτοια "ανήθικη"* πρόταση που πραγματεύεται το παρόν θέμα, εξίσου ξεκάθαρη θέση δεν είναι; Δεν κοροϊδεύει κανέναν ότι το κάνει για άλλους λόγους, είναι ξεκάθαρα επαγγελματική συναλλαγή.

*εντός εισαγωγικών γιατί εξαρτάται από την ηθική του καθενός το κατά πόσον μια τέτοια πρόταση είναι ανήθικη. Για τη δική μου πάντως ηθική, δεν είναι, όπως και οτιδήποτε άλλο δεν βλάπτει κανέναν.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

star65

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη star65
Ο star65 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 51 μηνύματα.

O star65 Frankly, my dear, I don't give a damn έγραψε στις 10:00, 18-07-10:

στην autoban από την Δρέσδη προς την Πράγα , ένα σωρό πανέμορφα κορίτσια κάνουν πιάτσα.

Πρόκειται για το ωραιότερο είδος γυναικών στον κόσμο που έχουν καταγωγή από την Τσεχία.

Μου είναι πολύ πιο ευυπόληπτα όλα αυτά τα κορίτσια παρά όλες οι καθημερινές καβαλημένες και ξεπουλημένες "εγώ είμαι και άλλη δεν υπάρχει στον κόσμο "
που κυκλοφοράνε ανάμεσά μας και ψάχνουν να ξεπουληθούν μόλις αντικρίσουν το πρώτο γεμάτο πορτοφόλι.

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ciela

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Ciela
H Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος . Έχει γράψει 1,449 μηνύματα.

H Ciela έγραψε στις 12:13, 18-07-10:

Αρχική Δημοσίευση από Subject to change
*εντός εισαγωγικών γιατί εξαρτάται από την ηθική του καθενός το κατά πόσον μια τέτοια πρόταση είναι ανήθικη. Για τη δική μου πάντως ηθική, δεν είναι, όπως και οτιδήποτε άλλο δεν βλάπτει κανέναν.
δε χρειαζεται ομως να βλαπτει καποιον αμεσα. μπορει να βλαπτεις καποιον και με το συστημα αξιων σου. αν εσυ πιστευεις οτι το πουλι σου ειναι το σημαντικοτερο πραγμα στον κοσμο και αξιζει να δωσεις απειρα λεφτα για μερικα λεπτα ικανοποιησης του, ναι πιστευω οτι βλαπτεις την κοινωνια. γι αυτο εχουμε καταντησει εκει που ειμαστε

(
το εσυ ειναι γενικο)

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

Το avatar του χρήστη Subject to change
H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,471 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 12:27, 18-07-10:

Αρχική Δημοσίευση από ciela
δε χρειαζεται ομως να βλαπτει καποιον αμεσα. μπορει να βλαπτεις καποιον και με το συστημα αξιων σου. αν εσυ πιστευεις οτι το πουλι σου ειναι το σημαντικοτερο πραγμα στον κοσμο και αξιζει να δωσεις απειρα λεφτα για μερικα λεπτα ικανοποιησης του, ναι πιστευω οτι βλαπτεις την κοινωνια. γι αυτο εχουμε καταντησει εκει που ειμαστε

(
το εσυ ειναι γενικο)
Πιθανόν να βλάπτεις με το σύστημα αξιών σου μόνο αν προπαγανδίζεις υπέρ αυτού. Από εκεί και πέρα, ο καθένας είναι ελεύθερος να διαθέσει τα χρήματα του ή το κορμί του όπως επιθυμεί, χωρίς να το βρίσκω ανήθικο.
Η προσωπική μου ηθική έχει μόνο ένα αξίωμα: Ανήθικο είναι κάτι όταν βλάπτει άλλα όντα, διάφορετικά από τον πράττοντα. Οποιαδήποτε πράξη δεν ανάγεται σε αυτό το βασικό αξίωμα, δεν τη βρίσκω ανήθικη. Simple as that.

(Προφανώς είναι γενικό το εσύ, δεν τυχαίνει να διαθέτω το εν λόγω όργανο )

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

star65

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη star65
Ο star65 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 51 μηνύματα.

O star65 Frankly, my dear, I don't give a damn έγραψε στις 12:57, 18-07-10:

το σύνολο των κανόνων ηθικής του ανθρώπου είναι κάτι αντίστοιχο με την αναπαράσταση του σύμπαντος,

είναι σαν ένα μπαλόνι που φουσκώνει και ξεφουσκώνει...

Παράθεση

Rempeskes

Αποκλεισμένος χρήστης

O Rempeskes έγραψε στις 11:50, 19-07-10:

Αρχική Δημοσίευση από star65
το σύνολο των κανόνων ηθικής του ανθρώπου είναι κάτι αντίστοιχο με την αναπαράσταση του σύμπαντος,

είναι σαν ένα μπαλόνι που φουσκώνει και ξεφουσκώνει...

Ε;
...

Α;
...

Μονο ένα συμπέρασμα μπορώ να βγάλω από αυτό που λες:

Ο Θεός Τρομπάρει

Παράθεση

katerina_farm

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη katerina_farm
H katerina_farm αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φαρμακοποιός και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 269 μηνύματα.

H katerina_farm έγραψε στις 12:23, 19-07-10:

Στα εικοσι θα τον πλακωνα στο ξυλο που τολμησε να μου προτινει κατι τετοιο.Στα τριαντα θα γελουσα τον μ@λ@κ@ πληρωνει για να γ@μησει τωρα στα σαραντα πια θα ρωτουσα που και ποτε τον βολευει!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Παράθεση

Kate-Bender (KaTe)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Kate-Bender
H KaTe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 217 μηνύματα.

H Kate-Bender Fear of the Dark έγραψε στις 12:57, 19-07-10:

Εγω θα το αναλυσω ψυχολογικα το θεμα.
Απο την στιγμη που καποιος φτανει στο σημειο να προσφερει τοσα λεφτα ..σημαινει πως ειτε οι απαιτησεις του στο κρεβατι ειναι περα καθε φαντασιας,ειτε πως ειναι κακασχημος και δεν μπορει αλλιως να κανει τιποτα και με καμια κοπελα,ειτε πως ειναι απελπισμενος και θελει να εκμεταλλευτει απλα καποια με εναν αξιοπεριεργο τροπο για ενα βραδυ.Θα ελεγα πως προκειται στη εκμεταλλευση για μισος ,γιατι ποτε δεν καταφερε να κερδισει την κοοπελα, επομενως θεωρω πως και οι διαθεσεις του θα ειναι πολυ απλα εκδικητικες..και θα εχουν σκοπο μονο να πληγωσουν την κοπελα,αναβαθμιζοντας φυσικα αυτοματα το ηθικο του.Την περιπτωση να την αγαπαει την αποκλειω,γιατι οταν καποιος πραγματικα αγαπαει,δεν κανει ανιθηκες προτασεις,αλλα προσπαθει να προσεγγισει αλλιως το ατομο των ονειρων του.Και αν παλι τοοοοσο την αγαπουσε,και αυτη του εριχνε Χ ή ειχε οικογενεια κτλ..θα προσφερε τα λεφτα για χαρη της ,και χωρις την υποδούλωσή της.
Επομενως οχι απλα θα τον απερριπτα ,αλλα θα του εκοβα και την καλημερα που τολμησε να με υποβαθμισει τοσο κανοντας αυτην την προταση.Οχι ,δεν ειμαι σνομπ,αλλα σιχαινομαι τετοιους ανθρωπους.Δεν μπορεις να κανεις κατι καλο μεσω του κακου.
Μην τολμησει κανεις να μου κανει λοιπον προταση.

Παράθεση

Ceres Victoria

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Ceres Victoria
H Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,717 μηνύματα.

H Ceres Victoria censored έγραψε στις 21:37, 19-07-10:

εγω δεν θα το εκανα, 1ον γιατι τα πολλα λεφτα μου ειναι αδιαφορα και 2ον επειδη δεν ειμαι προς πωληση.

Παράθεση

Heptamer (von Sentonof!)

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Heptamer
Ο von Sentonof! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 50 ετών , επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 529 μηνύματα.

O Heptamer von Sentonof έγραψε στις 21:52, 19-07-10:

Κακά τα ψέμματα...

Everybody has his price!

Wenn der Preis stimmt,alles andere ist Nebensache - οταν η τιμη ειναι σωστή,ολα τα αλλα ειναι δευτερεύοντα.

Παράθεση

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Το avatar του χρήστη iJohnnyCash
Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 16,004 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε στις 22:06, 19-07-10:

Ας υποθέσουμε πως κάποιος σας δίνει ένα μεγάλο χρηματικό ποσό με το οποίο δε θα χρειαστεί να ξαναδουλεψετε στη ζωή σας εσείς και τα παιδιά σας με την προϋπόθεση να κάνετε σεξ μια βραδιά μαζί του, κάνοντας αυτά που θέλει εκείνος (τα αντίστοιχα και για τους άντρες).

Θα το κάνατε;
Διάβασα το μήνυμα 4-5 φόρες μέχρι να καταλάβω αυτό που περιγράφεις σε τι διαφέρει από τον γάμο όπου η γυναίκα δεν δουλεύει. Μετά πρόσεξα ότι αφορά μόνο ένα βράδυ

Πάντως πότε δεν θα έκανα τέτοια πρόταση, θα προτιμούσα να τάξω γάμο

Παράθεση

Eileen (Athena (1/3 ΜΕΤΣ))

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Eileen
H Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,553 μηνύματα.

H Eileen έγραψε στις 22:12, 19-07-10:

Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone
Διάβασα το μήνυμα 4-5 φόρες μέχρι να καταλάβω αυτό που περιγράφεις σε τι διαφέρει από τον γάμο όπου η γυναίκα δεν δουλεύει. Μετά πρόσεξα ότι αφορά μόνο ένα βράδυ

Πάντως πότε δεν θα έκανα τέτοια πρόταση, θα προτιμούσα να τάξω γάμο
Την πρόταση δεν θα την έκανες... Αν όμως ήσουν ο ... δέκτης της ... προσφοράς, ποια θα ήταν η απάντησή σου?

Παράθεση

Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 16,004 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε στις 23:42, 19-07-10:

Αρχική Δημοσίευση από z0itCa
Την πρόταση δεν θα την έκανες... Αν όμως ήσουν ο ... δέκτης της ... προσφοράς, ποια θα ήταν η απάντησή σου?
Χμ, δεν απαντάω. Δεν έχω δει τις δεσμεύσεις

Παράθεση

Μπάμπης ο Άλλος

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Μπάμπης ο Άλλος
Ο Μπάμπης ο Άλλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Παλαιό Φάληρο (Αττική). Έχει γράψει 418 μηνύματα.

O Μπάμπης ο Άλλος έγραψε στις 01:05, 20-07-10:

Λογικά ναί, εκτός αν μιλάμε για πολύ βιτσιόζικα πράγματα..

Παράθεση

Imadlak (Άννα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Imadlak
H Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών , επαγγέλεται Παραγωγός και μας γράφει απο Ουγγαρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,928 μηνύματα.

H Imadlak έγραψε στις 07:40, 02-09-11:

Παρολο που ειναι ανηθικο,νομιζω οτι θα το εκανα...Τι ειναι μια βραδια εξαλλου,αφου θα σου εξασφαλισει μια ανετη ζωη για σενα και την οικογενεια σου χωρις στερησεις??
Ακουγεται πολυ εξευτελιστικο,το ξερω,αλλα η αληθεια να λεγεται!!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Rempeskes

Αποκλεισμένος χρήστης

O Rempeskes έγραψε στις 10:37, 02-09-11:

Αρχική Δημοσίευση από Imadlak
Παρολο που ειναι ανηθικο,νομιζω οτι θα το εκανα...Τι ειναι μια βραδια εξαλλου,αφου θα σου εξασφαλισει μια ανετη ζωη για σενα και την οικογενεια σου χωρις στερησεις??
Ακουγεται πολυ εξευτελιστικο,το ξερω,αλλα η αληθεια να λεγεται!!

Ξέρεις το ανέκδοτο με την θεωρία και την πράξη;

Ρωτά ο γιός τον μπαμπά,

"Μπαμπά, τι διαφορά έχει η θεωρία από την πράξη;"

"Να σου πω υιέ μου. Πήγαινε στην μάνα και στην αδερφή σου, και ρώτα τις εάν θα πήγαιναν με έναν άντρα,
για ένα εκατομμύριο".

Πάει ο γιός λοιπόν στην μαμά
και της λέει...

"Μαμα, θα πήγαινες με έναν άντρα για ένα εκατομμύριο;"

"Ε ναι, θα είχαμε ζωή χωρίς στερήσεις μετά".

Πάει μετά ο γιός στην κόρη,
και την ρωτά:

"Θα πήγαινες με έναν άντρα για ένα εκατομμύριο;"

"Ε ναι, θα είχα άνετη ζωή μετά".

Πάει μετά ο γιός στον πατέρα και του λέει:

"Μπαμπά, η μαμά και η κόρη θα πήγαιναν με άντρες για ένα εκατομμύριο!"

"Ωραία παιδί μου" λέει ο μπαμπάς. "Που λες, στην θεωρία έχουμε δύο εκατομμύρια στην τσέπη, στην πράξη έχουμε
δύο π@#$@ μες στο σπίτι"

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Rempeskes : 02-09-11 στις 10:39. Αιτία: λολ
Παράθεση

Chemwizard (Αγνός Χημικός)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Chemwizard
Ο Αγνός Χημικός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,274 μηνύματα.

O Chemwizard παντού μαζί-σε οποιαδήποτε κατάσταση έγραψε στις 10:43, 02-09-11:

Well,δε θα το έκανα.

Πως να το πω λιανά,αν είναι να έχω τόσο χρήμα κάποτε,προτιμώ να μην είναι για το ... μου.

Παράθεση

hns77 (Χαρά)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη hns77
H Χαρά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών , επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 8 μηνύματα.

H hns77 έγραψε στις 17:33, 02-09-11:

Σίγουρα θα έμπαινα στον πειρασμό (εφόσον θα ήμουν ελεύθερη), θα ήταν ψέμα αν ισχυριζόμουν το αντίθετο και ο λόγος είναι τα (υλικά) οφέλη που σου παρέχουν, τόσο βραχυπρόθεσμα, όσο και μακροπρόθεσμα τα πολλά χρήματα! Αν ήμουν σε σχέση, δε θα το συζήταγα καν...

Όμως, για να κάνει κάποιος κάτι τέτοιο, θα πρέπει να αντιμετωπίσει εντελώς ψυχρά το όλο επιχείρημα! Εγώ αυτό δεν μπορώ να το κάνω, το ψυχολογικό κόστος είναι μεγάλο... και γι' αυτό πιστεύω πως τελικά δε θα υπέκυπτα.

Μία γυναίκα οφείλει να είναι αρκετά σκληρή και αποστασιοποιημένη συναισθηματικά (οπωσδήποτε και μόνη), για να υποκύψει σε τέτοιου είδους πρόταση, χωρίς ενοχές!

Παράθεση

Founder

O iJohnnyCash έγραψε στις 18:01, 02-09-11:

Έχω έναν προβληματισμό. Μιλάμε για μια βραδιά που θα εξασφαλίζεσαι σε κάποιον μια άνετη υπόλοιπη ζωή. Αυτό σημαίνει τουλάχιστον 200.000€. Ο ενεργητικός της υπόθεσης (χουχου, φαντάζεστε να παθητικός και να σας ζητούσε να φορέσετε strap on; ) αφού είναι μια βραδιά, δεν θα ζήσει τίποτα διαφορετικά από το να έπαιρνε μια call girl και θα γλίτωνε 199.500€. Άρα ο τύπος της υπόθεσης έχει ενθουσιαστεί μαζί σας και τα 200.000€ είναι για αυτόν περίπου 1% της περιουσίας, αρά είναι 20.000.000€ η περιουσία του.

Άραγε αν ο αυτός ο τύπος έλεγε σε κάποια ότι είναι τσιμπημένος μαζί της και παράλληλα της έκανε πρόταση γάμου, οι πιθανότητες να εισπράξει θετική απάντηση θα ήταν περισσότερες;

Παράθεση

Himela

e-steki Moderator

H Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών , επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,247 μηνύματα.

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε στις 18:06, 02-09-11:

Αρχική Δημοσίευση από iJohnnyCash
Έχω έναν προβληματισμό. Μιλάμε για μια βραδιά που θα εξασφαλίζεσαι σε κάποιον μια άνετη υπόλοιπη ζωή. Αυτό σημαίνει τουλάχιστον 200.000€. Ο ενεργητικός της υπόθεσης (χουχου, φαντάζεστε να παθητικός και να σας ζητούσε να φορέσετε strap on; ) αφού είναι μια βραδιά, δεν θα ζήσει τίποτα διαφορετικά από το να έπαιρνε μια call girl και θα γλίτωνε 199.500€. Άρα ο τύπος της υπόθεσης έχει ενθουσιαστεί μαζί σας και τα 200.000€ είναι για αυτόν περίπου 1% της περιουσίας, αρά είναι 20.000.000€ η περιουσία του.

Άραγε αν ο αυτός ο τύπος έλεγε σε κάποια ότι είναι τσιμπημένος μαζί της και παράλληλα της έκανε πρόταση γάμου, οι πιθανότητες να εισπράξει θετική απάντηση θα ήταν περισσότερες;
Προφανώς. Είναι άλλο (καλώς ή κακώς, δεν εξετάζω) στα μάτια του εαυτού μας και της κοινωνίας να πηδηχτείς για πολύ χρήμα κι άλλο να παντρευτείς για πολύ χρήμα. Στην πρώτη περίπτωση είσαι πόρνη πολυτελείας, στη δεύτερη απλά συμφεροντολόγα.

Παράθεση

Boom

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Boom
Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 7,202 μηνύματα.

O Boom έγραψε στις 18:24, 02-09-11:

Προφανώς. Είναι άλλο (καλώς ή κακώς, δεν εξετάζω) στα μάτια του εαυτού μας και της κοινωνίας να πηδηχτείς για πολύ χρήμα κι άλλο να παντρευτείς για πολύ χρήμα. Στην πρώτη περίπτωση είσαι πόρνη πολυτελείας, στη δεύτερη απλά συμφεροντολόγα.
Βέβαια για τη δεύτερη περίπτωση μπορεί να τρέφεις και εσύ αισθήματα.

Και λίγο off: Τελευταία βλέπω πολλούς να ισχυρίζονται ''Δε με νοιάζει τι θα πει ο κόσμος'' αλλά τους ενοχλούν οι χαρακτηρισμοί, που ενδεχομένως, θα τους προσδώσει ο κόσμος.
Himela, διέψευσέ με.

Παράθεση

Himela

e-steki Moderator

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε στις 18:41, 02-09-11:

Αρχική Δημοσίευση από theodora
Βέβαια για τη δεύτερη περίπτωση μπορεί να τρέφεις και εσύ αισθήματα.
ΛεΦτά αισθήματα.

Αρχική Δημοσίευση από theodora
Και λίγο off: Τελευταία βλέπω πολλούς να ισχυρίζονται ''Δε με νοιάζει τι θα πει ο κόσμος'' αλλά τους ενοχλούν οι χαρακτηρισμοί, που ενδεχομένως, θα τους προσδώσει ο κόσμος.
Himela, διέψευσέ με.
Μπορούμε να συζητήσουμε για αυτό το θέμα κι εδώ.

Παράθεση

Boom

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Boom
Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 7,202 μηνύματα.

O Boom έγραψε στις 18:44, 02-09-11:

Γιατί; Μήπως θα βάζουμε οικονομικά όρια στην καρδιά μας;

Μπορούμε να συζητήσουμε για αυτό το θέμα κι εδώ.
Μετέφερέ με.

Παράθεση

elise.

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη elise.
H elise. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 122 μηνύματα.

H elise. έγραψε στις 15:24, 09-10-11:

Οχι, κατηγορηματικα.

Παράθεση

skylofili

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη skylofili
H skylofili αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών , επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 253 μηνύματα.

H skylofili έγραψε στις 13:24, 16-11-11:

Τι σημαίνει "ανήθικο"?
προσωπικά, δεν βρίσκω τίποτα το "ανήθικο" σε αυτή τη πρόταση..
πιο πολύ τίθεται θέμα αξιοπρέπειας, την οποία φοβάμαι πως θα καταπατούσα αν έιχα μεγάλα οικονομικά προβλήματα κι απο πίσω μου οικογένεια...
και μάλιστα με πολύ λιγότερα χρήματα..

για την ώρα όμως, όχι, δεν θα το δεχόμουν..

Παράθεση

futurama

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη futurama
H futurama αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 17 μηνύματα.

H futurama έγραψε στις 17:33, 16-11-11:

Αρχική Δημοσίευση από skylofili
Τι σημαίνει "ανήθικο"?
προσωπικά, δεν βρίσκω τίποτα το "ανήθικο" σε αυτή τη πρόταση..
πιο πολύ τίθεται θέμα αξιοπρέπειας, την οποία φοβάμαι πως θα καταπατούσα αν έιχα μεγάλα οικονομικά προβλήματα κι απο πίσω μου οικογένεια...
και μάλιστα με πολύ λιγότερα χρήματα..

για την ώρα όμως, όχι, δεν θα το δεχόμουν..
Συμφωνώ και εγώ, δεν είναι θέμα ανηθικότητας τόσο όσο αξιοπρέπειας. Αλλωστε πως ορίζουμε το "ηθικό" στη σημερινή εποχή; Τι είναι ηθικό και τι όχι; Τα όρια μου φαίνονται αρκετά λεπτά..

Παράθεση

adespoto

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη adespoto
H adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών , επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 1,321 μηνύματα.

H adespoto ειμαι ερωτευμένη!!!! έγραψε στις 19:03, 16-11-11:

Αρχική Δημοσίευση από iJohnnyCash

Απλά σε αυτήν την περίπτωση θα έχανε το 99% της περουσίας του χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα

αστειάκι

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους