Γιατί οι γυναίκες ζηλεύουν η μία την άλλη;

konstantinaki24

Νεοφερμένος

Η Κωνσταντινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Αυτο το ακουγα καποτε απο το πατερα μου......οι γυναικες δεν ειστε καλα...ζηλευεται η μια την αλλη,και ποτε δεν μπορουσα να το καταλαβω..ποτε δεν ενοιωσα να ζηλευω μια φιλη μου ή να προσπαθω να την υποβαθμισω για να νοιωσω καλυτερα...Φετος ομως το επαθα απο μια κοπελα.....Ζηλεια ελεινή,κακια οσο δεν παει,ψεμματα σε ολους για εμενα και γενικοτερα ελεγε πως ελεγα καποιες κακιες τις οποιες οχι μονο δεν ειχα πει αλλα δεν ειχα σκεφτει κιολας ποτε....Τελικα γιατι μερικες απο εμας γινομαστε τοσε κακες και ζηλιαρες?Ετσι γεννιομαστε?:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
γιατι οι γυναικες ειμαστε σκυλες!:D:P
σοβαρα τωρα , δε ξερω τι να σου πω! μου χει τυχει πολλες φορες να ζηλεψω τις φιλιες των αντρων γιατι τις θεωρω πιο δεμενες και με λιγοτερη κακια... και εγω εχω ζηλεψει φιλες μου (το παραδεχομαι) και με εχουν ζηλεψει... πιστευω οτι ειναι κατι που μας βγαινει υποσυνειδητα και δε μπορουμε να το ελεγξουμε!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Εγώ πάλι δεν έχω ζηλέψει ποτέ άνθρωπο. Ζηλεύω μόνο καταστάσεις κι αυτές όχι κακοπροαίρετα, αλλά με την έννοια πως θα ήθελα να ήμουν κι εγώ σε μία τέτοια.. Γενικά την ζήλια μεταξύ φίλων δεν την καταλάβαινω καθόλου. Τι να ζηλέψω δλδ από την κολλητή μου; :confused: Όχι απλά δεν ζηλεύω, αλλά χαίρομαι πιο πολύ από εκείνες όταν έχουν καλά νέα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cibyllian

Περιβόητο μέλος

Η Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,205 μηνύματα.
Νομίζω ότι δεν είναι θέμα γυναικών ... είναι θέμα ανθρώπων. Και οι άντρες ζηλεύουν και οι άντρες βγάζουν κακίες ... το έχω δει να συμβαίνει. Δυστυχώς η κακία είναι κάτι που δύσκολα αντιμετωπίζεται, διότι ο κακός είναι και αδίστακτος και κάνει πράγματα που δεν τα χωράει ο ανθρώπινος νους. :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

konstantinaki24

Νεοφερμένος

Η Κωνσταντινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Εμενα παιδια αυτη η κοπελα ειναι η κοπελα του αδερφου του αγοριου μου...Οταν την γνωρισα νομιζα πως θα εβρισκα αλλη μια αδερφη και δια φορα τετοια χαζα....Η κοπελα ειναι ο διαβολος ο ιδιος..Τι να σας λεω..Ελεγε ενα σωρο ψεμματα για εμενα,κακιες και διαφορα αλλα..Προσπαθησε να αποκοψει το αγορι της απο τον αδερφο του με καθε τροπο....Καλα μην σας πω δε πως εχω την υπονοια πως νομιζε,οτι θα της φαω το αγορι....ελεος δλδ....καποιον που τον εβλεπα σαν αδερφο..Εν τω μεταξυ που λετε την εχω τσακωσει κανα 2 φορες να κανει και καμακι σε αλλους..Την πρωτη κιολας την ακουσε και το αγορι μου..Ειχαμε παει να παρει το καινουργιο του αμαξι και λεμε ας παρουμε και τον αδερφο του καθως οσο να ναι αδερφια ειναι ας ερθει και αυτο...Ειχε κατσει λοιπον το αγορι μου στην θεση του οδηγου και ο αδερφος του στου συνοδηγου και σε καποια φαση σκυβει το παιδι που τους εδειχνε το αμαξι να τους δειξει και κατι αλλο και γυρναει και λεει...πω πω ενα κωλαρ...που εχει ο Α....αυτο το ακουσε και το αγορι μου αλλα και ο Α.....μας επεσαν τα μουτρα μιλαμε,γιναμε ρομπες.....αλλα ποτε δεν ειπαμε τπτ στον αδερφο του.....Ειχε πει ενα σωρο κακιες...σε καποια φαση μου λεει,το εξης:το αγορι μου ειχε περασει απο μια δυσκολη φαση πριν με γνωρισει και ηταν χαλια,δεν εβγαινε και τετοια....Σε καποια φαση λοιπον ημασταν στο ιδιο μερος εγω και εκεινη μονες και μου λεει...πως τα καταφερες ρε παιδι μου και τον εβγαλες ελειως απο το καβουκι του και ειναι τοσο καλα και βγαινει και τετοια?και λεω απλα,τον αγαπαω και του στεκομαι..προσπαθω να τον βοηθαω οσο μπορω..Ε και τι μου ειπε ρε παιδια...να δουμε ποσο θα ναι ακομα καλα.....Μου ρθε να την χτυπησω με το τηγανι στο κεφαλι(μιας και ημασταν στην κουζινα):clapup: αλλα λεω αστο να παει και αυτο......Τελος παντων η κατασταση συνεχιζεται μεχρι και σημερα ετσι μονο που τωρα κανει τη καλη μπροστα μου για να μαθαινει πραγματα για εμενα...και εγω σαν καλο μοσχαρακι που ειμαι την παταω καθε φορα νομιζοντας πως αλλαξε...Βεβαια το αγορι μου,μου το πε μην την εμπιστευεσαι αλλα δεν τον ακουγα...καλη χαζη ειμαι και εγω.....Τωρα τελευταια βεβαια δεν μπορω να πω,βρηκε καινουργια μεσα....τωρα εκανε κομμα με τη μητερα του και με θαβουν ομαδικα...και γιατι ολα αυτα?γιατι δεν θελω να παω να μεινω στην επαρχεια και θελω να μεινω Αθηνα που εδω μεγαλωσα και εδω θα ναι μαλλον η δουλεια μου..Τι να πεις......Αλλα ενα εχω να πω.....πλεον με εχουν κανει σκυλι μαυρο...δεν καταλαβαινω τιποτις:Dέω αστες,αυτο ειναι εργο αυτης και προσπαθω να μην τα βαζω μεσα....(διοτι παλαιοτερα με ολα αυτα ειχα φτασει σε σημειο να με τρεχουν στο νοσοκομειο με υψηλο σφιγμο)
το κακο ξεκινησε απο τοτε που το αγορι μου εχασε το πατερουλη του...αγειος ανθρωπος(πιστευω πως θα ναι αγγελος τωρα) εκεινος την ειχε καταλαβει και καθε φορα μοου λεγε αντε κοριτσακι μου μην δινεις σημασια....εχεις το γιο μου και ειστε αγαπημενα και κανεις δεν μπορει να σας βλαψει...Μεχρι τοτε βεβαια τα σημερινα χαλια δεν τα ειχαμε..μολις πεθανε ο ανθρωπος ολοι οι λαλακες κανουν οτι τους γουσταρειι...Αλλα δεν πειραζει..ορκιστηκα πως δεν θα ξαναχαλαστω για κανενα τους.......:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_daemon_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,537 μηνύματα.
Η κοπελα ειναι ο διαβολος ο ιδιος..Τι να σας λεω.. σε καποια φαση σκυβει το παιδι που τους εδειχνε το αμαξι να τους δειξει και κατι αλλο και γυρναει και λεει...πω πω ενα κωλαρ....
Κωνσταντίνα, ο Αδάμ ήταν ο πρώτος απατημένος σύζυγος στον κόσμο, τυχαίο το θεωρείς αυτό;
;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

konstantinaki24

Νεοφερμένος

Η Κωνσταντινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Μμμμμ τωρα που το λες δεν εχεις και αδικο...:Dαπλα αναρωτιεμαι πως γινεται καποιος ή καποια να ειναι ετσι.....Δλδ αν αρχισεις να λες τετοια(κατ'εμε παντα)σημαινει πως η σχεση σου εχει βαλτωσει....Τι να πω......Ειναι κριμα παντως.....Αλλα καλα εμενα να μου βγαζει τετοια κακια..ειμαι γυναικα ρε παιδι μου,στον αδερφου του αγοριου της πως μπορει?Και εδω καλοι μου φιλοι ερχεται ενα νεο μου ερωτημα..Γιατι καποιος ή καποια να θελει να χαλασει μια οικογενεια?απο κακια?μηπως απο ζηλεια?τι να πεις....Βεβαια παντα μου την εσπαγαν αυτες που απο μπροστα σου ειναι μελι γαλα και πισω σου κανουν την μια κακια πισω απο την αλλη...
Απο την αλλη τωρα που το σκεφτομαι ισως το προβλημα της να ειναι και αλλο..Θυμαμαι κανα 2-3 φορες ετυχε να πει καποιος το εξης.τι ωραιο κοριτσι που ειναι η Κωνσταντινα και ειναι μες στη καλη χαρα και θυμαμαι πως στραβωμουτσουνιασαι ασχημα..Μηπως τελικα την ενοχλει που δεν ειναι το κεντρο της προσοχης?Καποιος δε,καποια μερα λεει πωπω στις ομορφιες σου εισαι και αστειευομενη λεω μα δεν ειμαι μια κουκλα?και γελαγα..και ακουω απο μεσα το σαψαλο να λεει..πω πω μια ψωναρα...Τι να πεις....Γυναικες....και το λεω αυτο γιατι ουτε και εγω που ειμαι γυναικα δεν καταλαβαινω καποιες γυναικες....:DΜα τι λολες που ειμαστε ωρες ωρες,,,,
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_daemon_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,537 μηνύματα.
..Μηπως τελικα την ενοχλει που δεν ειναι το κεντρο της προσοχης?
Αυτό είναι το λιγότερο!!! Υπάρχουν άλλες που θέλουν να είναι το κέντρο του....σύμπαντος!
Εκεί σηκώνει κανείς τα χέρια ψηλά.....:clapup:
Πάντως κι εσύ δεν κάνεις καλά αφού είσαι πιό όμορφη να επιδιώκεις μπροστά της κομπλιμέντα!
Της επιδεινώνεις το πρόβλημα και δεν θα τολμάει κανείς στην παρέα να....σκύψει για να δείξει κάτι στο....αυτοκίνητο!!! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Να χαμε να περιαυτολογουσαμε.

Πολυ συχνο φαινομενο μετα τις γυναικες που ζηλευουν η μια την αλλη, ειναι αυτες που νομιζουν οτι ολοι ασχολουνται μαζι τους/καταστρωνουν σχεδια εναντιον τους/τους κανουν βουντου το βραδυ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μελιώ

Δραστήριο μέλος

Η -Το Νου Σου Στην- Αμέλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 695 μηνύματα.
Τσουβάλιασμα και γενίκευση !!! Υπάρχουν άνθρωποι που ζηλεύουν κι άνθρωποι που δεν ζηλεύουν , υπάρχουν στιγμές που όλοι μπορεί να ζηλέψουμε είτε καλοπροαίρετα είτε όχι , ανθρώπινες αδυναμίες είναι αυτά τι να κάνουμε , κι όχι χαρακτηριστικά του ενός φύλου , ουδείς άσφαλτος που είχε πει και η μεγάλη Λαίδη .
Στο προκείμενο , θα σου πω το σκεπτικό μου κι ελπίζω να σε βοηθήσει .
Δεν μπορούμε να ταιριάξουμε με όλους τους ανθρώπους , αν βέβαια οι συνθήκες μας υποχρεώνουν πχ σε μια δουλειά , μπορούμε με καλή θέληση να συνυπάρξουμε .
Δεν αισθάνθηκα ποτέ την υποχρέωση να κάνω παρέα με κάποιο άτομο επειδή ήταν συγγενής , ή όπως στην περίπτωσή σου κοπέλα του αδελφού του φίλου μου. Αν ένιωθα πως ταιριάζαμε μια χαρά , αν πάλι όχι , νο πρόπλεμ , τους φίλους τους διαλέγουμε , δεν μας επιβάλλονται από καμιά συνθήκη . Άποψή μου ναι ?
Μάλλον έχεις περίσσευμα χρόνου για να ασχολείσαι εκτενώς με το τι είπε ο ένας και τι έκανε ο άλλος , θα σε συμβούλευα να βρεις ένα χόμπι ώστε να ξεφύγει το μυαλό σου από όλα αυτά .
Ξεκίνα να θωρείς τι κάνεις εσύ κι όχι οι άλλοι , απέφευγε να μαθαίνεις τι είπε ο ένας και ο άλλος , δεν σε αφορά , αν πάλι κρίνεις πως σε αφορά και θεωρείς τη συμπεριφορά του άλλου ότι δεν σου αξίζει , κάνε μια ειλικρινή συζήτηση μαζί του /της για το τι φταίει . Αυτό στο επίπεδο που σε ενδιαφέρει η εν λόγω σχέση , αν δε σε αφορά , προχώρα παρακάτω. Στην ζωή σου θα βρεθούν πολλοί άνθρωποι που θα πουν το τούτο ή το κείνο για σένα , αν δίνεις σημασία σε όλα αυτά , το ‘χασες το παιχνίδι .
Μη παίρνεις και τόσο σοβαρά όλες τις καταστάσεις της ζωής , προς το παρόν έχεις υψηλούς σφυγμούς , αν το συνεχίσεις έτσι θα ψωνίσεις κανένα έλκος π.χ. , απ’ όλα έχει το μαγαζάκι της ζωής , στο βαθμό που μπορείς προσπάθησε να ψωνίσεις τα καλύτερα κομμάτια της .


ΥΓ : Είπα δεν θα το πω , μα δεν κρατιέμαι τέτοιου είδους τρόπος σκέψης-συμπεριφορές ( λέγε με και κατινάρα ) από γυναίκες δίνουν το δικαίωμα , σε κάποια άλλα φόρουμς να μας ονομάζουν Ελληνίδες , βάζοντας ένα έψιλον ανάμεσα στο λάμδα και στο ήτα ……
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_daemon_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,537 μηνύματα.
ή απλά να μη νοιάζονται για την....υστεροφημία τους, αγαπητή (και απόλυτη) Μελιώ, άρα να είναι αυθόρμητες και ειλικρινείς!
Εγώ τις προτιμώ και δεν έχω κανένα ενδοιασμό να το καταθέσω! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

konstantinaki24

Νεοφερμένος

Η Κωνσταντινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Ευχαριστω για τις συμβουλες και αυτο κανω εδω και 1 χρονο......Ηρεμησε η ψυχουλα μου επιτελους...:clapup:Δεν θελω να μαθαινω τιποτα και δεν δινω σημασια σε κανεναν πλεον......Καλη μου corpse εχεις πολυ δικιο για αυτη τη κατηγορια γυναικων..Δεν με ξερεις και εχεις δικαιωμα να υποθετεις οτι νομιζεις(και καλα κανεις δλδ)αλλα ενημερωτικα δεν ανηκω σε αυτη τη κατηγορια...δεν το σκεφτηκα ποτε για καμια φιλη μου και δεν θα το σκεφτω και ποτε....Εκεινη που περιγραφω ετσι οπως εκανε αυτο εδειξε,,,,Τεσπα...Μελιω και με εσενα συμφωνω απολυτα και εχεις ενα μεγαλο δικιο....Εκεινη τη περιοδο επειδη ηταν η πρωτη φορα που μου ειχε συμβει ασχολουμουν ολη την ωρα με αυτο..και γενικοτερα αντα με ενοιαζε η αποψη των αλλων για εμενα......Τωρα,απλα τα θυμαμαι αυτα και τολμω να σου πω πως γελαω κιολας..Ακομα και τετοια συμπεριφορα να αντιμετωπισω πλεον με πιανουν τα γελεια....Αμυνα του οργανισμου μαλλον:clapup:Οσο για το κοπλιμεντο Αγγελε μου,εγω ημουν στο μπαλκονι οταν υποθηκε και αυτη στο δωματιο μπαρωμενη...που να φανταζομουν πως εχει αυτια παντου?:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Palladin

Διάσημο μέλος

Η Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,415 μηνύματα.
εμένα πάντως το πιο "προβληματικό" σημείο του κατεβατού μου φάνηκε αυτό:
..Οταν την γνωρισα νομιζα πως θα εβρισκα αλλη μια αδερφη και δια φορα τετοια χαζα..
Τα υπόλοιπα ψιλοαναμενόμενα τα θεωρώ:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

konstantinaki24

Νεοφερμένος

Η Κωνσταντινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Και γιατι περιεργο παρακαλω?Ειναι περιεργο να θες να τα πηγαινεις καλα με τους αλλους ανθρωπους γυρω σου?Οταν λεω αδερφη,το εννοω μεταφορικα....Δλδ δεν καταλαβαινω ειναι κακο να θες να τα πηγαινεις καλα με τους ανθρωπους γυρω σου?Πρεπει δλδ σε ολες τις σχεσεις οτι ειδους σχεσης και αν ειναι αυτη να υπαρχουν καυγαδες και εντασεις?Δεν μπορω να το ασπαστω αυτο..Θελω ηρεμια στη ζωη μου.Ειναι εγκλημα που θελω να μου φερονται με ευγενεια αυτοι που υποθετικα ειναι διπλα μου?Τελως παντων ακρη δεν βγαινει...Παντως καλο θα ταν γενικοτερα να μαθουμε να ειμαστε ακομπλεξαριστοι και να αγαπαμε το κοσμο γυρω μας.....Η κακια ποτε δεν βγαζει πουθενα.Ισως να φταει το''μικρο'' της ηλικιας μου που τα βλεπω τοιουτοτροπος αλλα τι να κανουμε ετσι ειμαι....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epote

Διάσημο μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Τα υπόλοιπα ψιλοαναμενόμενα τα θεωρώ

αμην...καποιος το ειπε!

ενα περιεργο πραγμα ειναι το εξις:

αν ρωτησεις οποιδηποτε γυναικα θα σου πει οτι οι φιλες της την εχουν μαχαιροσει πισωπλατα (προσωπικα λατρευω την ηληθιοδεστατη φραση "εβαζαν λογια") κτλ κτλ. ενω η ιδια ποτε δεν το εχει κανει! (με θαυμαστικο)

παραδοξο? οξυμορο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cibyllian

Περιβόητο μέλος

Η Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,205 μηνύματα.
αμην...καποιος το ειπε!

ενα περιεργο πραγμα ειναι το εξις:

αν ρωτησεις οποιδηποτε γυναικα θα σου πει οτι οι φιλες της την εχουν μαχαιροσει πισωπλατα (προσωπικα λατρευω την ηληθιοδεστατη φραση "εβαζαν λογια") κτλ κτλ. ενω η ιδια ποτε δεν το εχει κανει! (με θαυμαστικο)

παραδοξο? οξυμορο?

θεωρείς δηλαδή ότι όλες οι γυναίκες οπωσδήποτε επιδίδονται σε αυτό το σπορ?:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
αν ρωτησεις οποιδηποτε γυναικα θα σου πει οτι οι φιλες της την εχουν μαχαιροσει πισωπλατα (προσωπικα λατρευω την ηληθιοδεστατη φραση "εβαζαν λογια") κτλ κτλ. ενω η ιδια ποτε δεν το εχει κανει! (με θαυμαστικο)

παραδοξο? οξυμορο?
Για να με ρωτήσω:
-Ηρώ σε έχει μαχαιρώσει ποτέ πισώπλατα κάποια φίλη σου;
-Όχι ΠΟΤΕ.

Η γενίκευση
της γενικεύσεως
τη γενίκευση
ω γενίκευση!

Και όχι δεν είμαι η εξαίρεση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Πάντως το να πεις σε κάποιον "τι ωραίο κ*λαράκι που έχει ο τάδε" δεν θεωρώ ότι συνιστά πέσιμο σε κανέναν :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

necropethamenos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 203 μηνύματα.
Νομίζω πως πρόκειται για άλλο ένα στερεότυπο το οποίο - σαν όλα τα πετυχημένα στερεότυπα - φτάνει να καταδικάζει τις ίδιες τις γυναίκες γιατί ακόμα κι αυτές το πιστεύουν εκ των προτέρων. Ίσως έτσι το αποτέλεσμα είναι προδεδικασμένο!

Εξ άλλου δεν καταλήγουν και όλες οι αντρικές φιλίες με τον ίδιο τρόπο - πολλές φορές κάποιος σου φέρεται ελεεινά ή τέλος πάντων έχουν ενα άσχημο τέλος, οπότε γιατί αποδίδουμε στις γυναίκες την ιδιότητα αυτή;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epote

Διάσημο μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Και όχι δεν είμαι η εξαίρεση.

1) που το ξερεις?
2) που ξερουμε οτι λες ψεματα μονο και μονο επειδη με αντιπαθεις η επειδη θελεις απλα να αποδηξεις το αντιθετο απο αυτο που λεω?

θεωρείς δηλαδή ότι όλες οι γυναίκες οπωσδήποτε επιδίδονται σε αυτό το σπορ?

Ολες, η καμια. Ειναι το ιδιο πραγμα. Ειναι θεμα αντιληψης και οχι πραξεων. Ανηθικοι ανθρωποι υπαρχουν (εγω ειμαι ο βασιλιας τους μαλιστα). Ανηθηκες γυναικες προφανως υπαρχουν. Αυτο που αλαζει ειναι ο τροπος με τον οποιο οι γυναικες αντιλαμβανονται τη πραγματικοτητα. Ειστε ομαδικα ζωα, πιο ομαδικα απο οτι οι αντρες γιατι εισαστε αδυναμες και απροστατευτες, οποτε εισαστε αναγκασμενες εξελικτικα να φτιαχνετε ομαδες.

Ειναι ο λογος για τον οποιο δυο γυναικες χερι χερι στο δρομο ειναι φιλες, δυο αντρες στο δρομο χερι χερι ειναι gay.

Οταν υπαρχουν τοσο στενες σχεσεις (σχεδον αναγκαιοτητας) ειναι φυσικο και επομενο να υπαρχουν εντονοτερες συγκρουσεις. Οπως γινεται στο big brother που κλεινονται ολοι σε ενα σπιτι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top