Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,096 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,090 μηνύματα σε 74,654 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Ποιο παιδικό όνειρο σας πραγματοποιήθηκε τελικά ή όχι όταν γίνατε ενήλικας?

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη venividivici
H venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 16,737 μηνύματα.

H venividivici έγραψε στις 02:06, 15-02-09:

....και δεν εννοώ το κλασικό " τι θα γίνεις όταν μεγαλώσεις?" μόνο, αλλά από το πιο μικρό ή μεγάλο όνειρο που είχατε..... απο το πιο σοβαρό μέχρι το πιο αστείο παιδικό όνειρο που λέγατε οτι θα θέλατε να γίνει πραγματικότητα κάποτε
....τελικά έγινε?

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Dark_kronos
Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 02:18, 15-02-09:

Τελικα εμαθα κιθαρα, αφησα μακρια μαλια, εμιασα στον ξαδερφο μου, εχω μηχανακι.... Δεν μου ερχετε τιποτα αλλο...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Rempeskes

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Rempeskes
Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Hair stylist . Έχει γράψει 5,593 μηνύματα.

O Rempeskes έγραψε στις 02:20, 15-02-09:

Ήμουν στο δημοτικό, και χαρούμενος για το πρωτάθλημα του γαύρου.
Ευχήθηκα να είμαι ακόμα σχολείο όταν το ξαναπάρει, για να κοροϊδεύω τους άλλους
Ε, το 97,
στην 3η λυκείου,
το ξανασηκώσαμε...

Υγ. Αφού οι ΑΕΚτζήδες μου είχαν μαυρίσει την ψυχή στα ενδιάμεσα δέκα χρόνια

Παράθεση

epote

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη epote
Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,484 μηνύματα.

O epote ) έγραψε στις 10:22, 15-02-09:

Τα παιδικα μου ονειρα ηταν να γινω καρδιοχειρουργος και να ανακαλυψω την θεωρια των παντων. Τελικα δεν εγινε τιποτα απο τα δυο, αλλα τουλαχιστον ασχοληθικα με την ιατρικη και με τη μαθηματικη φυσικη σε σχετικα καλο επιπεδο.

Επισις ηθελα να ειμαι αρκετα ψηλος ωστε να σκυβω οταν περναω κατω απο τα δεντρα στην αθηνα οπως ο μπαμπας μου. Επισις εγινα επαρκως ψηλος αλλα απλα παω γυρω γυρω

Παράθεση

kalypso (lily allen)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη kalypso
H lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,764 μηνύματα.

H kalypso έγραψε στις 13:18, 15-02-09:

Είχα από μικρή το όνειρο να ...μεγαλώσω. Βιαζόμουν που λέτε πολύ να κάνω όλα αυτά τα πράγματα που έκαναν οι μεγάλοι- να μην πηγαίνω πια στο σχολείο, να μάθω να οδηγώ, να πηγαίνω βόλτες και διακοπές με τους φίλους μου, να ξενυχτάω, να κοιμάμαι μέχρι αργά το μεσημέρι και γενικά να κάνω επιτέλους ό,τι θέλω χωρίς να έχω από πάνω μου γονείς, δασκάλους και λοιπούς ενήλικες να μου λένε "πρόσεξε" και "μη" και "δεν πρέπει" και...και...

Εκεί κάπου στα 18, το όνειρο έγινε πραγματικότητα
μεγάλωσα λοιπόν (αστειάκι) αλλά και πάλι οι πιο ηλικιωμένοι ενήλικες είναι από πάνω μου, προσπαθώντας να με νουθετήσουν (αλλά πού :p).
Οπότε υποθέτω το όνειρο τροποποιείται ως εξής: "Να μεγαλώσω τόσο ώστε να είμαι αρκετά μεγάλη για να μη μου λένε τι να κάνω και αρκετά μικρή για να κάνω ό,τι μου κατέβει"

...τι εννοείτε δε γίνεται ποτέ αυτό;!!
ε η ελπίδα πεθαίνει πάντα τελευταία!

Παράθεση

Εδάδ

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Εδάδ
H Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,127 μηνύματα.

H Εδάδ www.youtube.com/watch?v=-WhQ5TiBHVk έγραψε στις 13:25, 15-02-09:

Να έχω φίλους.
Να είμαι πολίτης του κόσμου.
Να ακροβατώ στο όριο της αμφιβολίας.

Παράθεση

dimitral

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη dimitral
H dimitral αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών . Έχει γράψει 209 μηνύματα.

H dimitral έγραψε στις 11:47, 16-02-09:

εκανα κατα το ημισυ το επαγγελμα που ηθελα πραγματικοτητα.διατηρησα τις παιδικες φιλιες μου.εχω δικο μου σπιτι που μπορω να κανω ο,τι θελω και να καλω τους φιλους μου οποτε θελω!(το 'χα παραπονο αυτο οταν ημουν μικρη...)φοραω τακουνια και τα περπατω με ανεση.δυστυχως δεν καταφερα ποτε να σκαρφαλωσω εκεινο το πευκο που ειχα βαλει στο ματι.......αλλα μικρη ειμαι ακομα,μπορει να τα καταφερω!

Παράθεση

Rempeskes

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Rempeskes
Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Hair stylist . Έχει γράψει 5,593 μηνύματα.

O Rempeskes έγραψε στις 12:15, 16-02-09:

Nα φτάνω στο ράφι τη μαρμελάδα.

Παράθεση

underwater

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη underwater
H underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,498 μηνύματα.

H underwater έγραψε στις 12:18, 16-02-09:

Δεν θυμάμαι και πολύ τα παιδικά μου όνειρα. Τραγουδίστρια δεν έγινα, ούτε οφθαλμίατρος (τα 2 που μου έρχονται). Το μόνο που μπορώ να σκεφτώ είναι ότι πήγα στην Αφρική, κάτι που ήθελα πάντα.

Θα το σκεφτώ περισσότερο, τι δι@ολο, όλο και κάποιο μεγάλο όνειρο θα είχα, όλο και κάποιο θα έχω πραγματοποιήσει.

Παράθεση

T_Chameleon

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη T_Chameleon
Ο T_Chameleon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 224 μηνύματα.

O T_Chameleon έγραψε στις 17:11, 21-02-09:

Δεν άλλαξε τίποτα ούτε τότε αλλά ούτε και τώρα ξέρω τι θα κάνω….

Παράθεση

D_G (Δημήτρης)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη D_G
Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,756 μηνύματα.

O D_G έγραψε στις 19:35, 21-02-09:

Οταν ήμουν μικρός ήθελα να μεγαλώσω και τώρα που μεγάλωσα λέω τι ωραία όταν ήμουν μικρός... Δεν με βρίσκω πουθενά πια

Παράθεση

jesse_james

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη jesse_james
Ο jesse_james αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 282 μηνύματα.

O jesse_james Murdered by a Traitor and Coward έγραψε στις 22:04, 21-02-09:

'

Κανένα. ( δεν είχα )

Παράθεση

sabi

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη sabi
H sabi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 48 ετών , επαγγέλεται Nail artist και μας γράφει απο Μελίσσια (Αττική). Έχει γράψει 24 μηνύματα.

H sabi έγραψε στις 09:58, 25-03-09:

Aπο μικρί ονοιρευόμουν να γίνω ή τεχνίτρια νυχιών ή κτηνίγιατρος. Η μαμά μου έιχε άλλες ιδεες για αυτό το θέμα. και με έβαλε να σπουδάσω μουσική. εγώ όμως κατάφερα να κάνω τα όνοιρα μου πραγματικότητα. έχω γίνει πολύ καλή τεχνίτρια νυχιών, έχω δύο νυχάδικα στα Βόρεια προάστια και έχω γίνει και λίγο κτηνίγιατρος, εχω εκτροφέιο περσικές γάτες τσιντσίλα και δύο λυκόσκυλα που καταφέρνω και τα φροντίζω μόνη μου. πιστέυω αν υπάρχει θέληση όλα μπορούν να γίνουν.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους