Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,100 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,181 μηνύματα σε 74,655 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Τι σας κάνει να συμπαθείτε κάποιον;

dianechristy

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη dianechristy
H dianechristy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 122 μηνύματα.

H dianechristy έγραψε στις 21:48, 19-03-10:

Αρχική Δημοσίευση από Himela
Δεν είναι όλοι οι ανοιχτοί άνθρωποι και καλόκαρδοι. Νομίζω οτι αυτό παρεξηγείται. Με το να είναι κάποιος ντροπαλός ή κλειστός ή μοναχικός δεν τον κάνει κακό. Απλά δεν του είναι εύκολο ή επιθυμητό να εκφραστεί.
Δεν είπα αυτό εγώ... και τους κλειστούς ανθρώπους (δεν ξέρω γιατί ) αλλά τους "ανοίγω" και αυτούς.. γι αυτό μου είναι εύκολο....

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

dark angel (μια ξενη!)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη dark angel
H μια ξενη! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 50 μηνύματα.

H dark angel έγραψε στις 10:50, 20-03-10:

δεν χρησιμοποιησα κατι για να εντυπωσιασω απλα προσπαθησα να το πω πιο αναλητικα ελπιζω να τα καταφερα!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Audit01 (ΣΚΟΡΠΙΟΣ !!!)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Audit01
Ο ΣΚΟΡΠΙΟΣ !!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 77 μηνύματα.

O Audit01 έγραψε στις 12:45, 20-03-10:

Το παθος, την σταθεροτητα, την ειλικρινεια,την σοβαροτητα και την νοημοσυνη σε ενα χαρακτηρα

Σιχαινομαι τον χαζοχαβαλε, τον ρηχο, το ψευτη, τον ανηθικο (την πουτ*νια πιο συγκεκριμενα), τον ατομιστη, τον ωχαδερφιστη και τον γλυφτη

δεν είναι όλοι οι ανοιχτοί άνθρωποι και καλόκαρδοι
Οι """ανοιχτοι ανθρωποι""" (βλακωδης νεοελληνικη εκφραση κατα την γνωμη μου) δεν ειναι αποκλειστικα καλοκαρδοι και ειλικρινης.

Πραγματι οι """ανοιχτοι ανθρωποι""" μπορει να ειναι υποκριτες, να χειραγωγουν τους αλλους με ψευτικα χαμογελακια και χρωματιστες φλυαριες σαν τους πολιτικους, αφελης η ακομα και ανοητοι χαβαλεδες που νοιαζονται μονο για την διασκεδαση τους

Την τακτικη του "ανοιχτος"" και "εξωστρεφεια" τις χρησιμοποιουν ιδιαιτερα τα καμαρια μας στην Βουλη για να πουλησουν φυκια και μεταξωτες κορδελες στα προβατα που τους ακουνε...

Παντως η μοντερνα ελληνικη κοινωνια εχει ενα ειδος λατρειας με τους "ανοχτους χαρακτηρες" κατι που δεν συμβαινει σε αρκετες χωρες του εξωτερικου. Στην Φινλανδια για παραδειγμα οταν ειχα παει παλιοτερα οι "ανοιχτοι χαρακτηρες" θεωρουνταν ως γελοιοι χαρακτηρες και γλυφτρονια

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Audit01 : 20-03-10 στις 13:13.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

fantasmenos (Διαταραγμένη Προσωπικότητα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη fantasmenos
H Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών , επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,293 μηνύματα.

H fantasmenos γεννημένος να λέει σοφά πράγματα έγραψε στις 14:22, 20-03-10:

Εγώ προτιμώ τους γελοίους ανθρώπους. Μ' αρέσει το άτομο το οποίο είναι σε θέση να απαξιώνει την σοβαροφάνεια και να λέει αστεία στα οποία γελάει μόνο του. Μετά γελάω και εγώ μοιραία μαζί του. Επίσης συμπαθώ τα άτομα τα οποίο δεν βλέπουν τις ανθρώπινες σχέσεις σαν μαθηματικά (δούναι και λαβείν) αλλά περισσότερο "φιλάνθρωπα"

Τέλος, συμπαθώ τις γυναίκες με μεγάλο στήθος, δεν ξέρω γιατί...

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Himela

e-steki Moderator

Το avatar του χρήστη Himela
H Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών , επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,295 μηνύματα.

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε στις 14:34, 20-03-10:

Αρχική Δημοσίευση από fantasmenos
Τέλος, συμπαθώ τις γυναίκες με μεγάλο στήθος, δεν ξέρω γιατί...
Κι εμείς σε πάμε τέκνον μου

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

chris80

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη chris80
Ο chris80 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 37 ετών . Έχει γράψει 43 μηνύματα.

O chris80 έγραψε στις 15:38, 20-03-10:

Εμένα με κερδίζει (σε πρώτη φάση, πάντα) το χιούμορ, το χαμόγελο (μεγάλο και ειλικρινές!) και η καλή διάθεση. Είναι, όμως, και η ενέργεια που εκπέμπει κάποιος (ξέρω, ανεξήγητο, αλλά...). Πόσες φορές δεν σας έχει τύχει να αντιπαθήσετε κάποιον από την αρχή χωρίς να τον ξέρετε, χωρίς να σας έχει κάνει τίποτα και χωρίς να έχει όλα εκείνα που σας σπάνε τα νεύρα;

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Noisette (Φωτεινός Θάλαμος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Noisette
H Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης . Έχει γράψει 2,647 μηνύματα.

H Noisette Love is our resistance. έγραψε στις 23:13, 30-03-10:

Τι σας κάνει να συμπαθείτε κάποιον;
Η αύρα του. Ο λόγος του. Το παρουσιαστικό του.

Παράθεση

Eileen (Athena (1/3 ΜΕΤΣ))

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Eileen
H Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,553 μηνύματα.

H Eileen έγραψε στις 19:49, 03-04-10:

Με κερδίζει η ειλικρίνεια που εκπέμπουν τα μάτια και το ειλικρινές χαμόγελο.

Παράθεση

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη venividivici
H venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 16,737 μηνύματα.

H venividivici έγραψε στις 02:13, 05-04-10:

ο τρόπος που "χαμογελάνε" τα μάτια του/της.......

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Greysanatomy

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Greysanatomy
Ο Greysanatomy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών . Έχει γράψει 176 μηνύματα.

O Greysanatomy έγραψε στις 01:05, 14-04-14:

Αρχική Δημοσίευση από dianechristy
Δεν είπα αυτό εγώ... και τους κλειστούς ανθρώπους (δεν ξέρω γιατί ) αλλά τους "ανοίγω" και αυτούς.. γι αυτό μου είναι εύκολο....
Mάλλον δεν έχεις μιλήσει μαζί μου

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη prinCess.
H prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 5,644 μηνύματα.

H prinCess. έγραψε στις 02:18, 14-04-14:

- Ευγένεια
- Αύρα
- Χιούμορ
- Φωνή

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

g1wrg0s (01001)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη g1wrg0s
Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 9,584 μηνύματα.

O g1wrg0s Δεν υπάρχει δεν μπορώ, υπάρχει δεν θέλω! έγραψε στις 02:59, 14-04-14:

Η αυτοματη διαδικασια συμπηρωσης των ελειψεων μου. Οσο περισσοτερο μου δινει πραγματα που μου λειπουν τοσο περισσοτερο το συμπαθω το αλλο ατομο!

Παράθεση

hack3r

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη hack3r
Ο hack3r αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Μηχανικός λογισμικού και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 3,551 μηνύματα.

O hack3r έγραψε στις 11:29, 14-04-14:

Συμπαθώ κάποιον όταν είναι
*Εύστροφος/Έξυπνος
*Καταλαβαίνει το χιούμορ μου
*Εχέμυθος
*Άτομο που ρισκάρει
*Ρεαλιστής

Αντιπαθώ κάποιον όταν
*Νομίζει πως είναι και το παίζει έξυπνος
*Είναι κουτοπόνηρος
*Είναι σνομπ
*Είναι φανατικός του οτιδήποτε
*Δεν καταλαβαίνει από επιχειρήματα
*Φοβάται και τη σκιά του

Παράθεση

Στο διάολο πάμε (Λενιώ)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Στο διάολο πάμε
H Λενιώ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 609 μηνύματα.

H Στο διάολο πάμε Till we get a piece, fuck peace έγραψε στις 17:46, 15-04-14:

Θα απαντήσω με το τι με κάνει να αντιπαθήσω κάποιον...και αυτό είναι το ύφος καρδιναλίων και η μόστρα χωρίς λόγο... απλά γελάω και τον λυπάμαι οπότε αυτό καθιστά αδύνατον και το να συνάψω οποιαδήποτε σχέση μαζί του/της...είναι για λύπηση.
Αυτό που όμως μου αρέσει σε έναν άνθρωπο (και πιστεύω πως είναι και το παν) είναι το χιούμορ... και να το διαθέτει αλλά και να το καταλαβαίνει.

Παράθεση

Loony

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Loony
H Loony αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 611 μηνύματα.

H Loony έγραψε στις 15:04, 02-05-14:

Το να έχει το θάρρος να είναι ο εαυτός του/της.

Παράθεση

nPb

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη nPb
Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ρουμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,116 μηνύματα.

O nPb έγραψε στις 21:31, 02-05-14:

Να είναι απλός-ή. Να είναι ο εαυτός του και να εκφράζεται με ανιδιοτέλεια.

Παράθεση

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη methexys
H methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,660 μηνύματα.

H methexys έγραψε στις 10:49, 03-05-14:

Συμπαθώ κάποιον αν καταλαβω ότι πρόκειται για έξυπνο, εύστροφο άτομο, αν είναι ειλικρινής και εκφράζει αυτό που νιώθει. Ακόμα και αν είναι κλειστός χαρακτήρας, θα το εκτιμήσω αν είναι ευγενικός και χαμογελαστός (γιατί και εγώ εξάλλου όταν γνωρίζω κάποιον, δεν μπορώ να του ανοιχτώ αμέσως, εκτός και αν υπάρχει αυτό το..κάτι και ταιριάξουμε από την πρώτη στιγμή). Επίσης, αν, εκτός από πλάκα, μπορώ να κάνω και αυτές τις πιο ουσιαστικές συζητήσεις μαζί του και νιώθω ότι μπορώ να τον εμπιστευτώ, τότε έχει κερδίσει τη συμπάθειά μου. Αν, από την άλλη, χαζογελάει συνέχεια και κάνει αυτές τις ηλίθιες πλάκες ή αν είναι κακός και ζηλιάρης, ε,τότε... αντίο και να μας γράφει

Παράθεση

iwalkinamaze

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη iwalkinamaze
H iwalkinamaze αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών . Έχει γράψει 125 μηνύματα.

H iwalkinamaze έγραψε στις 12:29, 03-05-14:

συμπαθω τα ωριμα ατομα,τα ευγενικα και τα χαμογελαστα

Παράθεση

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη venividivici
H venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 16,737 μηνύματα.

H venividivici έγραψε στις 13:14, 03-05-14:

Αυτοί που εχουν σπιρτάδα στο βλέμμα και που δεν με κάνουν να χασμουριέμαι !

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη venividivici : 04-05-14 στις 02:43. Αιτία: συντακτικό λάθος
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mindcircus
H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,626 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 23:26, 03-05-14:

Εχμ, τους καλοσυνατους συμπαθω, τους καλοκαρδους..

Παράθεση

g1wrg0s (01001)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη g1wrg0s
Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 9,584 μηνύματα.

O g1wrg0s Δεν υπάρχει δεν μπορώ, υπάρχει δεν θέλω! έγραψε στις 23:43, 03-05-14:

τις περισσοτερες φορες τα κοινα ενδιαφεροντα και αποψεις. Αλλες παλι φορες γινεται αυτοματα και απαντηση στο ερωτημα δεν εχω. Δηλαδη ταιριαζεις και συμπαθεις καποιον στιγμιαια, χωρις πολλα πολλα κι αυτο δε ξερω πως γινεται!

Παράθεση

Darkness

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Darkness
H Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών . Έχει γράψει 1,355 μηνύματα.

H Darkness Για έγραψε στις 00:40, 05-05-14:

Το μυαλό του και ο σεβασμός του.
Η απόλυτη ειλικρίνεια, η καθαριότητα, η ησυχία του.

Παράθεση

athinouli

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη athinouli
H athinouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 259 μηνύματα.

H athinouli :) έγραψε στις 10:21, 29-05-14:

να εχει χιουμορ
να μη κατακρινει τον κοσμο
να μη παταει στις πλατες των αλλων για να ανεβει
να εχει ανθρωπια
να καταδεχεται αλλες αποψεις
και να ειναι συζητησιμος..

Παράθεση

intrig(hue)ing

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη intrig(hue)ing
H intrig(hue)ing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Άεργος/η . Έχει γράψει 46 μηνύματα.

H intrig(hue)ing έγραψε στις 12:43, 29-05-14:

Εμμ εχω πιασει τον εαυτο μου να λεει "Πο ποσο συμπαθω τον/την...." αφου με εχουν κανει να γελασω ή αφου τους εχω πιασει να κανουν κατι πολυ γλυκο και καλο σε καποιον αλλον.

Δεν χρειαζεται να κανει καποιος/α κατι ευγενικο σε εμενα για τον συμπαθησω. Αρκει να εντοπισω την ευγενεια, το κυρος και την αξιοπρεπεια στην προσωπικοτητα του/της.
Και σε καμια περιπτωση δεν συμπαθω καποιον/α απο αυτα που μου λεει.

Πραξεις>Λογια

Παράθεση

Deutsch... Lover (Everl)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Deutsch... Lover
H Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,281 μηνύματα.

H Deutsch... Lover Lebenslust. έγραψε στις 16:44, 29-05-14:

Αρκει καποιος να ειναι καλοκαρδος... Να μην νοιαζεται μονο για τον εαυτο του και να ενδιαφερεται για τους υπολοιπους...
Επισης μεγαλο ρολο παιζουν και τα κοινα ενδιαφεροντα αλλα δεν ειναι απαραιτητα

Παράθεση

Polymnia

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Polymnia
H Polymnia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 766 μηνύματα.

H Polymnia έγραψε στις 12:32, 01-06-14:

Έχει πολύ πλάκα όλο αυτό.
Η συντριπτική πλειοψηφία κάνει μια λίστα ΝΑ με τις πιο σουπερ ουάου αρετές για το άτομο που θα συμπαθουσαν: να έχει χιουμορ,να ειναι χαμογελαστο,να μη θάβει άλλους στις συζητήσεις,να ειναι καλόκαρδος,να φτιάχνει 40 ντολμαδάκια το δευτερόλεπτο.
Στην πραγματικότητα,τα εκτιμούν ή ελάχιστοι,ή κανένας.
Έχετε μαζευτεί όλοι οι καλούληδες στο φορουμ;
Και οι κακοί κυκλοφορούν ελεύθεροι,χωρίς να έχουν ακκαουντ στο στέκι;
Αααααα όοοοοχι,ξέρω.
Μάλλον οι περισσότεροι απο εσάς έχετε συναντήσει 1 τέτοιο άτομο (όπως αυτό που ονειρεύεστε) αλλά ή δεν το προσέξατε,ή το απομακρύνατε,επειδή θα έκλεβε τη ''λάμψη'' σας.Κοινώς: άλλα γράφετε εδώ και άλλα κάνετε.
Ευχαριστώ.

6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

meetmeinmontauk

iSchool Moderator

Το avatar του χρήστη meetmeinmontauk
H meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 9,076 μηνύματα.

H meetmeinmontauk έγραψε στις 10:11, 25-06-14:

Αν καποιος μου δειξει καλοσυνη και ειναι ευγενικος μαζι μου τοτε σιγουρα θα τον συμπαθησω, αν απο την αρχη ειναι ειρωνικος και εχει αρνητικη σταση τοτε κι εγω μαλλον θα του γυρισω την πλατη.

Παράθεση

nPb

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη nPb
Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ρουμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,116 μηνύματα.

O nPb έγραψε στις 11:51, 25-06-14:

Καλά λέει η Polymnia. Όλοι εδώ "αυτοχρήζονται" καλοί. Πάντα οι άλλοι είναι οι κακοί. Ποτέ δεν άκουσα έναν κακό να παραδεχτεί ότι είναι κακός και μαλάκας.

Παράθεση

Στρουφιτα

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Στρουφιτα
H Στρουφιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια . Έχει γράψει 127 μηνύματα.

H Στρουφιτα ΒΑΡΙΈΜΑΙ... έγραψε στις 12:38, 25-06-14:

Κατα την γνωμη μου ενας καλος φιλος συνοδεύεται απο την ειλικρίνεια,την εμπιστοσύνη και φυσικα πολλα πολλα χαμογελα

Παράθεση

Στρουφιτα

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Στρουφιτα
H Στρουφιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια . Έχει γράψει 127 μηνύματα.

H Στρουφιτα ΒΑΡΙΈΜΑΙ... έγραψε στις 12:42, 25-06-14:

Αρχική Δημοσίευση από Deutsch... Lover
Αρκει καποιος να ειναι καλοκαρδος... Να μην νοιαζεται μονο για τον εαυτο του και να ενδιαφερεται για τους υπολοιπους...
Επισης μεγαλο ρολο παιζουν και τα κοινα ενδιαφεροντα αλλα δεν ειναι απαραιτητα
Εχεις απολυτο δικιο!!!Συμφωνώ μαζι σου!!!!!!

Παράθεση

Stavri_

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Stavri_
H Stavri_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και επαγγέλεται Barista . Έχει γράψει 4,621 μηνύματα.

H Stavri_ έγραψε στις 13:25, 25-06-14:

Η Αύρα του.

Παράθεση

Στο διάολο πάμε (Λενιώ)

Διάσημο Μέλος

H Στο διάολο πάμε Till we get a piece, fuck peace έγραψε στις 13:56, 25-06-14:

Αρχική Δημοσίευση από Polymnia
Έχει πολύ πλάκα όλο αυτό.
Η συντριπτική πλειοψηφία κάνει μια λίστα ΝΑ με τις πιο σουπερ ουάου αρετές για το άτομο που θα συμπαθουσαν: να έχει χιουμορ,να ειναι χαμογελαστο,να μη θάβει άλλους στις συζητήσεις,να ειναι καλόκαρδος,να φτιάχνει 40 ντολμαδάκια το δευτερόλεπτο.
Στην πραγματικότητα,τα εκτιμούν ή ελάχιστοι,ή κανένας.
Έχετε μαζευτεί όλοι οι καλούληδες στο φορουμ;
Και οι κακοί κυκλοφορούν ελεύθεροι,χωρίς να έχουν ακκαουντ στο στέκι;
Αααααα όοοοοχι,ξέρω.
Μάλλον οι περισσότεροι απο εσάς έχετε συναντήσει 1 τέτοιο άτομο (όπως αυτό που ονειρεύεστε) αλλά ή δεν το προσέξατε,ή το απομακρύνατε,επειδή θα έκλεβε τη ''λάμψη'' σας.Κοινώς: άλλα γράφετε εδώ και άλλα κάνετε.
Ευχαριστώ.
Ισχύει και το αντίθετο ξέρεις...όλοι αυτοί οι καλούληδες να γνώρισαν και άτομα που τους προσπέρασαν και τους απέρριψαν ενώ οι ίδιοι άξιζαν. Η πλεονεξία κυριαρχεί στο ανθρώπινο (ζώ)ον

Παράθεση

Dimitris_Väinämöinen (Δημητρης)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Dimitris_Väinämöinen
Ο Δημητρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος . Έχει γράψει 966 μηνύματα.

O Dimitris_Väinämöinen Όλα είναι ψευδαίσθηση... έγραψε στις 13:57, 25-06-14:

Εξαρταται... Γενικα συμπαθω τα ατομα που βγαζουν καλοσυνη και δεν ειναι κακοπροαιρετα. Δεν εχω προβλημα αν ο αλλος ειναι ντροπαλος ή εσωστρεφης (ισα ισα με τετοια ατομα τα παω παρα πολυ καλα δεδομενου οτι και εγω δεν ειμαι ιδιαιτερα εξωστρεφης :p) αρκει να μην ειναι σνομπ απεναντι μου. Επισης συμπαθω ατομα που φαινονται οτι ενδιαφερονται με αρκετα πραγματα. Βαριεμαι απιστευτα και εχω αρνητικη προδιαθεση με ατομα που με το καλημερα λενε ''δεν ξερω για αυτο'', ''δεν ασχολουμαι'' κτλ Ε νταξ ρε φιλε αν δεν ασχολεισαι με τιποτα τι θες να πουμε?
Ενα κακο βεβαια που εχω ειναι οτι πολλες φορες τεινω να συμπαθω ατομα με βαση το αν εχουν χιουμορ ή οχι. Και αυτο ειναι αρνητικο γιατι εχω συμπαθησει καμποσα τετοια ατομα που ομως σε αλλους τομεις αποδειχτηκαν τελικα σκαρτοι Βεβαια φανταζομαι σε πολλους συμβαινει αυτο καθως οσο και να το κανουμε το χιουμορ σε ενα ατομο ειναι μεγαλο + και δημιουργει ωραιο κλιμα (φυσικα αν δεν ειναι κακοπροαιρετο).

Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mindcircus
H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,626 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 17:59, 25-06-14:

Την διακριτικοτητα εκτιμω βαθυτατα και το πηγαιο χιουμορ. Απολαμβανω επισης την παρεα επικοινωνιακων και χαμογελαστων ατομων. Αυτο βεβαια δε σημαινει πως αντιπαθω τους εσωστρεφεις, απλως οι τελευταιοι κρυβουν μυστηρια που καλουμαι να εξερευνησω αν κατι μου κανει το κλικ, κι αυτο ενιοτε με κουραζει. Μπορει ομως αν τους ανακαλυψω τελικα να τους συμπαθησω περισσοτερο κι απο τους πρωτους.

Παράθεση

Polymnia

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Polymnia
H Polymnia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 766 μηνύματα.

H Polymnia έγραψε στις 21:21, 25-06-14:

Αρχική Δημοσίευση από Στο διάολο πάμε
Ισχύει και το αντίθετο ξέρεις...όλοι αυτοί οι καλούληδες να γνώρισαν και άτομα που τους προσπέρασαν και τους απέρριψαν ενώ οι ίδιοι άξιζαν. Η πλεονεξία κυριαρχεί στο ανθρώπινο (ζώ)ον
Το παρακάτω μήνυμα αποτελεί μια προσωπική άποψη που απορρέει από κοινωνική παρατήρηση.

Λεπόν,πιστεύω οτι αν ενας άνθρωπος έχει λαμπρή προσωπικότητα και τον έχουν απορρίψει ή προδώσει ή εκμεταλλευτεί,
δε θα κάτσει μετα απο όοοολα αυτά να αυτοσχεδιάζει εναν χείμαρρο προτερημάτων,μέσα στα οποία υπάρχουν τα εξής: να εχει χιουμορ ο αλλος,να εχουν κοινα ενδιαφέροντα,να ακουν την ιδια μουσική,να εχει μια χ εξυπνάδα.
Αυτά είναι δευτερεύοντα.Για την περίπτωση που γράφω.

Δε θα το ονόμαζα ''χαμηλώνω τα στανταρτς μου'',απλά ''σταματάω να αναζητώ την απομίμηση του εαυτού μου''
(που μπορεί να μην ειναι,διοτι πολλοι ειναι εκει εξω που εχουν μια μεγάλη ιδέα για τον εαυτούλη τους).

Απλά ενας καλόκαρδος άνθρωπος,που εχει πληγωθεί απο λάθος παρέες,
αν ειναι ευσυνείδητος,
θα ψαξει πρώτα για εναν αλλον που δεν εχει ''προοπτικες'' να τον εκμεταλλετεί (αν και αυτο θα φανει σε βαθος χρόνου)
και έχει καλες,αγνές προθέσεις.
Δε θα χρειαστεί να είναι ούτε χιουμορίστας,ούτε διανοούμενος.
Μια χαρά θα συμβιώσει και με εναν που δεν ειναι και ο πρώτος πλακατζής,αρκεί να ειναι τιμιοι ο 1 προς τον άλλον.

Τέλος,επιμένω στο αρχικό μου ποστ,οτι μερικοί ''κλαίγονται'' για τον καλό φιλο που δεν έχουν,ενώ τον έχουν διπλα τους.
Ή τον είχαν,απλά δεν τον επέλεξαν,διοτι θα ηταν πιο αγαπητός απο τα πλήθη,αν θα έκαναν παρέα μαζί.

Παράθεση

Στο διάολο πάμε (Λενιώ)

Διάσημο Μέλος

H Στο διάολο πάμε Till we get a piece, fuck peace έγραψε στις 22:29, 25-06-14:

Ίσως τότε θα έπρεπε καλύτερα να απαντήσει ,να έχει αυτά που εγώ δεν είχα ποτέ μου... άλλωστε αυτό δεν είναι... εκτός από το να τον εμπιστεύεσαι τον άλλον πρέπει και να τον θαυμάζεις και μιλάω για τα πνευματικά χαρίσματα.

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους