Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,044 μέλη και 2,411,744 μηνύματα σε 75,392 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 168 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Ιδέες για ονομασία, σλόγκαν εταιρείας/επιχείρησης

Subject to change (Λία)

Founder

H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,413 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε: στις 22:22, 13-07-09:

Αν έπρεπε να διαλέξω ανάμεσα στα δύο, θα διάλεγα το πρώτο (Σύμβουλοι επιχειρήσεων Κρήτης). Το άλλο σε κάνει να αναρωτιέσαι τι στο καλό είναι ένα "Αναπτυξιακό κέντρο" και τι κάνει, πράγμα που δεν είναι και τόσο καλό για μια επιχείρηση στο ξεκίνημα.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

enitron9497

Νεοφερμένος

Ο enitron9497 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών , επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4 μηνύματα.

O enitron9497 έγραψε: στις 09:34, 27-07-09:

Καλημέρα...είμαι καινούριο μέλος αλλά θα ήθελα πολύ να παραθέσω και τη δική μου άποψη...συγγνώμη αλλά το πρώτο είναι αρκετά συνηθισμένο, το έχουμε ακούσει από όλους και δεν πρόκειται να τραβήξει την προσοχή κανενός! Κατά την δική μου ταπεινή άποψη το one click,thousands dreams είναι καλύτερο...απευθύνεται σε όλους, ο καθένας το αντιλαμβάνεται διαφορετικά ανάλογα με τα ενδιαφέροντά του...είναι λακωνικό και γενικά πιασάρικο! Καλή συνέχεια στην εργασία σου και καλή επιτυχία...
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 15,880 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε: στις 09:54, 27-07-09:

@enitron,

Συμφωνώ μαζί σου, ωστόσο για το marketing θεωρείτε κακή ιδέα να μην μπορείς να ελέγξεις ή να μην γνωρίζεις με ποίον τρόπο αντιλαμβάνεται ο καταναλωτής το μήνυμα. Ωστόσο στην συγκεκριμένη περίπτωση δεν νομίζω να μας δημιουργεί αυτός ο παράγοντας κάποιο πρόβλημα
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

enitron9497

Νεοφερμένος

Ο enitron9497 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών , επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4 μηνύματα.

O enitron9497 έγραψε: στις 10:31, 27-07-09:

Νομίζω ότι στην προκειμένη περίπτωση αναφερόμαστε στην προώθηση ενός ολόκληρου κλάδου, στη βιομηχανίας Η/Υ και ότι συμπεριλαμβάνει αυτός οπότε το μήνυμα δεν θα έπρεπε να είναι συγκεκριμενοποιημένο...εκτός και αν η εργασία αναφέρεται αποκλειστικά στην προώθηση των ηλεκτρονικών πωλήσεων οπότε το μήνυμα σαφώς θα έπρεπε να είναι ελεγχόμενο και εστιασμένο!Στην προκειμένη περίπτωση,ένα ευπροσάρμοστο σε όλα τα επίπεδα μήνυμα που αφορά όλες τις ηλικιακές ομάδες είναι ιδανικό(κατά την δική μου πάντα άποψη...που μπορεί φυσικά να είναι και λανθασμένη.Άλλωστε,όλα φαίνονται εκ του αποτελέσματος)...
Πάντως σ' ευχαριστώ πολύ για την παρατήρησή σου...
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 15,880 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε: στις 10:48, 27-07-09:

Στην προκειμένη περίπτωση,ένα ευπροσάρμοστο σε όλα τα επίπεδα μήνυμα που αφορά όλες τις ηλικιακές ομάδες είναι ιδανικό
Ωραίο "θέμα" ... Η τμηματοποίηση της βιομηχανίας υπολογιστών πρέπει να γίνει (και) με κριτήριο την ηλικία;

Με ένα brainstoming ενός λεπτού, εγώ δεν θα χρησιμοποιούσα την ηλικία σαν κριτήριο. Αφού όλες οι ηλικίες χρησιμοποιούν με τον ίδιο τρόπο τους Η/Υ για δουλεία, με τον ίδιο τρόπο για ψυχαγωγία και με τον ίδιο τρόπο για gaming.
Παράθεση

enitron9497

Νεοφερμένος

O enitron9497 έγραψε: στις 11:53, 27-07-09:

Την χρήση μπορεί να την μάθει ο καθένας...τα βήματα μπορεί να είναι κοινά,αλλά την διαφήμιση δεν την αφορά μονάχα το τεχνικό μέρος, αλλά και η αντίληψη... Πίστεψέ με τελείως διαφορετικά αντιλαμβάνονται δυο άτομα την ίδια εργασία...με τελείως διαφορετικό τρόπο θα έπαιρναν ευχαρίστηση από ένα παιχνίδι ένας ενήλικας και ένα παιδί, κάθε ενέργεια ακόμα και η ίδια αντιπροσωπεύει κάτι διαφορετικό για τον καθένα μας...Άλλωστε θα ήταν ανούσια κάθε μας προσπάθεια πάνω στη προώθηση και στην διαφήμιση αν δεν παίρναμε σαν κύριο παράγοντα τον ηλικιακό...Απλά παραθέτω μια ερώτηση στον κάθε ένα από εμάς:το ίδιο πράγμα σημαίνει ο Η/Υ για ένα 20χρονο και για ένα 50χρονο ? ?και κατά συνέπεια παραθέτω ακόμα μια...οι ίδιες οι εταιρίες που απαρτίζουν τη βιομηχανία των Η/Υ δεν λαμβάνουν υπόψιν τους τον ηλικιακό παράγοντα? Δεν κατασκευάζουν Η/Υ εστιασμένης μορφής? Συγγνώμη απλά έχω να αναφέρω κάτι τελευταίο και τα συμπεράσματα δικά σας...ο Η/Υ μου είναι ροζ...
Παράθεση

Founder

O iJohnnyCash έγραψε: στις 12:10, 27-07-09:

Πρόσεξε, αναφερόμουν στην "πρώτη" τμηματοποίηση.
π.χ. για την καλύτερη τοποθέτηση στην αγορά των games μπορούμε να εφαρμόσουμε και άλλη τμηματοποίηση. Εξάλλου ο Kotler υποστηρίζει και προτείνει την τμηματοποίηση πολλών επιπέδων.

Απλά είναι λάθος, νομίζω, η δημιουργία επαγγελματικών προγραμμάτων που θα ανταποκρίνονται μόνο σε 40άριδες ή η δημιουργία παιχνιδιών που θα ανταπορκίνονται μόνο σε 15χρόνα.
Παράθεση

aimker

Νεοφερμένος

Ο aimker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

O aimker έγραψε: στις 23:56, 27-10-09:

PC World=Price Cut World
Παράθεση

gogo-nikos

Νεοφερμένος

H gogo-nikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών . Έχει γράψει 2 μηνύματα.

H gogo-nikos paidia boitia έγραψε: στις 21:48, 18-01-10:

Θέλω να ανοίξω μαγαζί με ήδη δώρων, καλλυντικά και αξεσουάρ. Έχω πελαγώσει δεν ξέρω τι όνομα να βρω. Θέλω κάτι πρωτότυπο, αγγλικό ή κάτι άλλο αλλά να είναι κάπως μοντέρνο, μαγικό και μοντέρνο. Τέτοιο στυλ.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη iJohnnyCash : 18-01-10 στις 21:55. Αιτία: Greeklish
Παράθεση

Himela

Συντονίστρια

H Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών , επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 8,104 μηνύματα.

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε: στις 21:52, 18-01-10:

Experience the present - οπότε παίζεις με τη λέξη present=δώρο αλλά και παρόν
Παράθεση

gogo-nikos

Νεοφερμένος

H gogo-nikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών . Έχει γράψει 2 μηνύματα.

H gogo-nikos paidia boitia έγραψε: στις 21:17, 21-01-10:

thanks.... καλό μου ακούγεται... επειδή όμως είμαι σε επαρχία, θέλω να βρω ένα όνομα που να γίνεται κατανοητό εύκολα... Σκέφτομαι να δώσω την ονομασία κάποιας νεράιδας ή λουλουδιού... εσύ τι λες.... πρότεινέ μου μερικά ακόμα
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Γιώργος : 21-01-10 στις 21:29. Αιτία: Μετατροπή των greeklish
Παράθεση

fantasmenos (Διαταραγμένη Προσωπικότητα)

Τιμώμενο Μέλος

H Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών , επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,260 μηνύματα.

H fantasmenos γεννημένος να λέει σοφά πράγματα έγραψε: στις 21:35, 21-01-10:

Να του δώσεις το όνομα του ρόδου.

Η μπορείς να το πεις και χρυσάνθεμο...
Παράθεση

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,908 μηνύματα.

O Γιώργος Hunt or be Hunted. έγραψε: στις 21:39, 21-01-10:

Αρχική Δημοσίευση από fantasmenos
Η μπορείς να το πεις και χρυσάνθεμο...
Αυτό θα μοιάζει με όνομα μωρού.
Παράθεση

fantasmenos (Διαταραγμένη Προσωπικότητα)

Τιμώμενο Μέλος

H Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών , επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,260 μηνύματα.

H fantasmenos γεννημένος να λέει σοφά πράγματα έγραψε: στις 21:41, 21-01-10:

Αρχική Δημοσίευση από Γιώργος
Αυτό θα μοιάζει με όνομα μωρού.
Όταν τα μωρά μεγαλώνουν αλλάζουν όνομα; Εσένα όταν ήσουν μωρό σε φώναζαν γαρίφαλο και μετά έγινες Γώργος;
7 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Burp

Δραστήριο Μέλος

H Burp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 174 μηνύματα.

H Burp έγραψε: στις 21:43, 21-01-10:

Αρχική Δημοσίευση από Himela
Experience the present - οπότε παίζεις με τη λέξη present=δώρο αλλά και παρόν
Αυτο βρε συ Χιμέλα ταιρίαζει πιο πολύ σε διαφημιστική καμπάνια

Τι θα λεγες για Υάκινθος;
Παράθεση

lugar

Διάσημο Μέλος

H lugar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών . Έχει γράψει 799 μηνύματα.

H lugar έγραψε: στις 11:19, 28-01-10:

Ή το Νάρκισσος που παίζει και με τον έρωτα της εικόνας του εαυτού μας?
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

thanosf

Νεοφερμένος

Ο thanosf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 39 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 49 μηνύματα.

O thanosf έγραψε: στις 13:03, 03-02-10:

Κατά την άποψη μου τα ονόματα που χρησιμοποιούμε στις επιχειρήσεις θα πρέπει να είναι απλά, εύηχα και μικρά...
Είναι λάθος πιστεύω σε έναν τίτλο να προσπαθήσουμε να δώσουμε μια πλήρη περιγραφή των δραστηριοτήτων της επιχείρησης μας... Θα πρέπει βέβαια να έχει σχέση με την δραστηριότητα της επιχείρησης το όνομα της...
Έχουμε την πιό πλούσια σε λεξιλόγιο γλώσσα στον κόσμο... Επιχειρήσεις από όλο τον κόσμο χρησιμοποιούν Ελληνικές ή Ελληνογενείς λέξεις σαν τίτλους... Κι εμείς θέλουμε να την αποφεύγουμε γιατί την θεωρούμε μή μοντέρνα!!! Μήπως είναι λάθος αυτό?
Παράθεση

Lost_Prophet

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο Lost_Prophet αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 67 μηνύματα.

O Lost_Prophet έγραψε: στις 14:07, 03-02-10:

Εμένα μου αρέσει το Ίκαρος στα αγγλικά Ikarus.
Εσύ για τι ακριβώς εταιρία το θες το όνομα;
Παράθεση

Μελιώ (-Το Νου Σου Στην- Αμέλεια)

Πολύ δραστήριο μέλος

H -Το Νου Σου Στην- Αμέλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 532 μηνύματα.

H Μελιώ το παπί έκανε πιπί στο Μισισιπή και έγραψε: στις 22:21, 03-02-10:

Αρχική Δημοσίευση από gogo-nikos
Θέλω να ανοίξω μαγαζί με ήδη δώρων, καλλυντικά και αξεσουάρ. Έχω πελαγώσει δεν ξέρω τι όνομα να βρω. Θέλω κάτι πρωτότυπο, αγγλικό ή κάτι άλλο αλλά να είναι κάπως μοντέρνο, μαγικό και μοντέρνο. Τέτοιο στυλ.
Χρουτς ... χρουτς ...χρουτς .....( ξύσιμο κεφαλιού )
Αρχική Δημοσίευση από gogo-nikos
thanks.... καλό μου ακούγεται... επειδή όμως είμαι σε επαρχία, θέλω να βρω ένα όνομα που να γίνεται κατανοητό εύκολα... Σκέφτομαι να δώσω την ονομασία κάποιας νεράιδας ή λουλουδιού... εσύ τι λες.... πρότεινέ μου μερικά ακόμα
Δώρα , αξεσουάρ , δώρα ...χμμμ ..( χρουτς , χρουτς ) και θες να είναι και όνομα ....

Δωροθέα
Αν βρεις καλό γραφίστα να σου φτιάξει το λογότυπο με φαντασία παίζοντας με τις γραμματοσειρές μπορεί να βγει κάτι σε πχ

ΔωροΘέα

ή τεςπα σε όποια χρώματα αποφασίσεις πως θα είναι τα βασικά της επιχείρησης σου , στο λογότυπο , στις τσάντες σου , στις κάρτες κλπ .

( εντάξει μη βαράτε , μπορεί να μην είναι και το ωραιότερο αισθητικά απλά το έβαλα ως που.χου )

Θες κι άλλα δυο ?

Τέρψιχόρη παίζοντας πάλι με γραμματοσειρές Τερψι-Χόρη
Ευτέρπη ... Ευ-τέρπη(ει ) κλπ

Τέλος ανάλογα σε ποια περιοχή βρίσκεται το μαγαζί μπορείς να παίξεις με το όνομα κάποιας νεράιδας ή αρχαίας Θεάς του τόπου , ή ίσως με κάποιο τοπωνύμιο .
Και κάτι ακόμα ... αντι της λέξης καλλυντικά καλύτερα βάλε τη λέξη ψιμύθια μμμ , .. σου βρήκα και στιχάκι για
διαφήμιση : ψιμυθια , χίλια δυο μυστικά της ομορφιάς και παραμύθια

Ελπίζω να βοηθήσαμε
Καλές δουλειές εύχομαι !
Παράθεση

Madrugada*

Δραστήριο Μέλος

H Madrugada* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 385 μηνύματα.

H Madrugada* together we stand, divided we fall έγραψε: στις 00:42, 04-02-10:

Υπάρχει ένα παρακμιακό μαγαζί εδώ που λέγεται Δωροδοκία! Μου τη σπάει γενικώς αλλά το όνομα μου φαίνεται cool!

p.s. Μελιώωωω is baaaaack
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια