Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,092 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,040 μηνύματα σε 74,647 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Ιδέες για ονομασία, σλόγκαν εταιρείας/επιχείρησης

Mercury (Doctor)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Mercury
Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 30 ετών , επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,749 μηνύματα.

O Mercury Madman with a blue box... έγραψε στις 22:26, 04-03-13:

Αρχική Δημοσίευση από Starela
Γεια σας και από εμένα! Είμαι καινούρια εδώ... Θα ανοίξω δικό μου γραφείο με ενοικιάσεις αυτοκινήτων (rent a car) και θα ήθελα να μου πείτε ένα όμορφο, σύντομο, εύκολο για τους τουρίστες και έξυπνο όνομα.... Καμιά ιδέα???????? Ευχαριστώωωωω!!!!!!!!
Βάζουμε το αυτοκίνητο,βάζετε τη βενζίνη

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

fockos

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη fockos
Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 10,375 μηνύματα.

O fockos έγραψε στις 22:28, 04-03-13:

CHEAP
rent a car cheap

σου ετοιμάζω και το logo

να το

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Starela

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Starela
H Starela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 10 μηνύματα.

H Starela έγραψε στις 22:35, 04-03-13:

Χαχαχα!!!!! Mercury σωστό το σλόγκαν αλλά νομίζω θα "μας βάλει μέσα" σαν επιχείρηση!!!! Ωραίο το cheap!!!!! Για να δούμε!!!! Περιμένω κι άλλες προτάσεις!!!! Και πάλι ευχαριστώ!!!!!!!!!

Παράθεση

Starela

Νεοφερμένος

H Starela έγραψε στις 11:48, 05-03-13:

Τίποτα...???

Παράθεση

christinelle

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη christinelle
H christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,793 μηνύματα.

H christinelle δεν είχε τι να κάνει και έγραψε στις 12:22, 05-03-13:

Ποτέ μην βάζεις την λέξη "φθηνό" στην επωνυμία ή σε διαφημιστικό, δημιουργεί την εντύπωση πως το προιόν ή η υπηρεσία σου είναι κατώτερης ποιότητας. Μπορείς να χρησιμοποιήσεις ένα συνώνυμο με λιγότερο αρνητική έννοια, κάτι που να δίνει την εντύπωση πως το προιόν είναι ποιοτικό αλλά οι τιμές είναι χαμηλές (όπως η αλυσίδα rent-a-car "Budget"). Το θέμα είναι, θα είσαι φτηνη στις τιμές? Γιατί αν είναι να χρεώνεις όσο όλοι οι υπόλοιποι, δεν έχει νόημα να εστιάσεις εκεί.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Starela

Νεοφερμένος

H Starela έγραψε στις 12:29, 05-03-13:

Πολύ σωστό αυτό που λες.... Φτηνή θα είμαι ναι, αλλά έτσι κι αλλιώς δεν θα ήθελα να εστιάσω εκεί αλλά στην ποιότητα ή στην εξυπηρέτηση ίσως... Σε κάτι πιο ευχάριστο δηλαδή και όχι στην τιμή ας πούμε....

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Γίδι
H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11,605 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 12:32, 05-03-13:

Εσύ τι πιστεύεις ότι είναι ξεχωριστό στην επιχείρησή σου;

Παράθεση

Starela

Νεοφερμένος

H Starela έγραψε στις 12:34, 05-03-13:

Η εξυπηρέτηση, η ποιότητα όπως είπα πριν, ότι εμείς θα ΧΑΜΟΓΕΛΑΜΕ!!!!!! Οι τιμές νομίζω είναι αυτονόητο ότι θα είναι καλές....

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 12:36, 05-03-13:

Πώς ορίζεις την ποιότητα;
Θα χαμογελάτε στην παράδοση και παραλαβή; Ή θα είστε και προσβάσιμοι κι ενδιάμεσα, πχ αν σκάσει ένα λάστιχο, αν χαθεί κάποιος...; Θα δίνετε ίσως δώρο ένα χάρτη της περιοχής;
Γιατί το χαμόγελο (θα έπρεπε να) είναι αυτονόητο.

Παράθεση

Starela

Νεοφερμένος

H Starela έγραψε στις 12:41, 05-03-13:

Οι γονείς μου είναι στον χώρο 35 χρόνια κι εγώ μεγάλωσα μέσα στον χώρο οπότε σε διαβεβαιώ ότι από όσα έχω δει, θα έπρεπε να εννοείται το χαμόγελο αλλά όχι, ΔΕΝ εννοείται δυστυχώς!!! Για service κατά την ενοικίαση, χάρτες κτλ δεν το συζητώ.... Δεν μιλάμε για αυτονόητα πράγματα λοιπόν. Μιλάμε για μια παραπάνω καλή διάθεση που την έχει ανάγκη κάποιος που έρχεται να κάνει τις διακοπές του.

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 12:47, 05-03-13:

Ναι καλό μου, έχω δει ότι δεν είναι αυτονόητο το χαμόγελο. Αλλά είναι για έναν ξένο, που έχει μάθει την ευγένεια σε όλους τους τομείς (ακόμα και στην εφορία), άρα το ότι θα του χαμογελάς όταν του δίνεις το κλειδί από τη δική του οπτική γωνία δεν είναι κάτι συγκλονιστικό. Εκτός αν έχει σιχαθεί τα μούτρα των άλλων rent-a-car και ξαφνικά βρεθεί πάνω σου.

Τη διαφορά θα κάνει φυσικά και η εμπειρία και η συμπεριφορά σας, απλά ρωτάω αν έχεις συγκεκριμένες, απτές ιδέες για το τι άλλο παραπάνω θα προσφέρετε. Πχ, ένα δικό σας φυλλάδιο με προτάσεις για το τι να κάνει ο άλλος στις διακοπές του, το ότι απαντάτε στα τηλέφωνα 24 ώρες το εικοσιτετράωρο, κλπ.
Και ρωτάω γιατί ίσως από αυτό το κάτι παραπάνω που σκοπεύεις να προσφέρεις βρεις καλή ιδέα για το όνομα ή το Logo.

Παράθεση

Starela

Νεοφερμένος

H Starela έγραψε στις 12:56, 05-03-13:

Δίκιο έχεις, δεν είπα κάτι αντίθετο, απλά γι'αυτό εστίασα στην ποιότητα διότι ξέρω ότι την παρέχουμε! Φυλλάδιο με πληροφορίες και προτάσεις έχουμε ήδη, πάντα δίνουμε το κινητό μας τηλέφωνο οπότε είμαστε σε επικοινωνία 24 ώρες για παν ενδεχόμενο και ένα σωρό άλλα. Η ποιότητα, η όρεξη, η καλή διάθεση και τα ... έξτρα... χαμόγελα υπάρχουν!!! Από ιδέες για όνομα στερέψαμε γι' αυτό ζητάω την βοήθειά σας!!!!

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 13:06, 05-03-13:

Σε ποια περιοχή θα είστε;

Ίσως κάτι αστείο, πχ rent-a-vrrrrrm

Παράθεση

Starela

Νεοφερμένος

H Starela έγραψε στις 13:08, 05-03-13:

Ηράκλειο Κρήτης.... Κι εμένα μου αρέσουν τέτοια περίεργα ονόματα αλλά νομίζω είναι δύσκολα για τουρίστες... Όμορφο όμως!

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 13:11, 05-03-13:

Χμ, δύσκολο, με τις Avis/Herz/Europcar μέσα στο αεροδρόμιο, και καμιά 20αριά τοπικές εταιρείες ακριβώς απ'έξω από το Καζαντζάκης, χρειάζεστε κάτι χαριτωμένο. Εδώ βρήκα εταιρεία με το όνομα Rent-a-wreck!! (Στην Αμερική, όχι Ελλάδα)

Παράθεση

Starela

Νεοφερμένος

H Starela έγραψε στις 13:49, 05-03-13:

Όλοι οι καλοί χωράμε!!!!! Κάτι θα γίνει.... Ωραίο και αυτό το όνομα... Απλά δεν έχω βρει ακόμα ένα να πω ΟΥΑΟΥ!!! :/
Ευχαριστώωωωω πάντως!!!!!!!!!

Παράθεση

christinelle

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη christinelle
H christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,793 μηνύματα.

H christinelle δεν είχε τι να κάνει και έγραψε στις 13:57, 05-03-13:

rent-a-vroom, μ' αρέσει, το ψηφίζω

Παράθεση

Starela

Νεοφερμένος

H Starela έγραψε στις 14:11, 05-03-13:

Λες...??? Κι εμένα μου κάνει κάτι!!! Μου αρέσει!!! Να ακούσουμε κι άλλα όμως ε???

Παράθεση

borat (Γιάννης.-)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη borat
Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ερμιόνη (Αργολίδα). Έχει γράψει 4,524 μηνύματα.

O borat ΖΟΡΤ έγραψε στις 14:21, 05-03-13:

σλόγκαν: "καλά αμάξια για βολτίτσες
όλοι δέρνουν τους φασίστες"

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

gregsani

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη gregsani
Ο gregsani αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

O gregsani έγραψε στις 22:16, 14-03-13:

Καλησπέρα. Είμαι ιδιοκτήτης εταιρείας κατασκευής πορσελάνης. Πρόκειται για μια δική μου αρχή πάνω στο αντικείμενο που είχε ο πατέρας μου. Το πρόβλημα μου είναι ότι θέλω να δώσω μια ονομασία στην εταιρεία. Κάτι διαφορετικό από το να δώσω απλά το επίθετο μου. Το αντικείμενο των εργασιών μου είναι κατασκευή και διακόσμηση σε πορσελάνινα είδη όπως είναι τα πιάτα φαγητού φλιτζάνια εσπρέσσο καπουτσίνο κλπ και σε γυάλινα αντικείμενα. Τα προϊόντα μου απευθύνονται τόσο στον επαγγελματικό κλάδο όσο και στον οικιακό. Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Παράθεση

mathitiko spoud

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη mathitiko spoud
H mathitiko spoud αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

H mathitiko spoud έγραψε στις 19:01, 05-12-13:

Καλησπέρα.Είμαστε φροντιστηριο μέσης εκπαιδευσης και ψάχνουμε να βρουμε ένα καλό σλογκαν.Μηπως μπορείτε να βοηθησετε;

Παράθεση

panagiotap

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη panagiotap
H panagiotap αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 69 μηνύματα.

H panagiotap έγραψε στις 18:52, 09-04-14:

Καλησπέρα. Θα ήθελα αν μπορείτε κάποιοι από εσάς να με βοηθήσετε πετώντας ιδέες/ πρώτες σκέψεις, έτσι ώστε να βρω ένα domain για ένα σάιτ που ετοιμάζω. Όσα έχουμε σκεφτεί εγώ κι η παρέα μου είναι ή ήδη κατοχυρωμένα ή πολύ δυσνόητα [ οι περισσότεροι είμαστε και...φελόλογοι] και πραγματικά χρειάζομαι την ελεύθερη αυθόρμητη σκέψη σας, γιατί πλέον έχω και το άγχος του να βρω που με εμποδίζει να σκεφτώ ο,τιδήποτε. Να σας πω πως το σάιτ θα είναι ενημερωτικό με στροφή - κλίση στον πολιτισμό. Ευχαριστώ όπως και να χει.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

BigTimeRush (Μαρκέλλα)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη BigTimeRush
H Μαρκέλλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια . Έχει γράψει 51 μηνύματα.

H BigTimeRush httr://bigtimerushgrekfc.weebly.com έγραψε στις 15:39, 10-04-14:

Μμμμ, μήπως θα μπορούσες να δώσεις λίγο περισσότερες πληροφορίες για το περιεχόμενο του site? Με τι ασχολείται, τι άρθρα έχει?

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

panagiotap

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη panagiotap
H panagiotap αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 69 μηνύματα.

H panagiotap έγραψε στις 16:38, 10-04-14:

Αρχική Δημοσίευση από BigTimeRush
Μμμμ, μήπως θα μπορούσες να δώσεις λίγο περισσότερες πληροφορίες για το περιεχόμενο του site? Με τι ασχολείται, τι άρθρα έχει?
Φυσικά. Γενικού περιεχομένου πόρταλ. Ενημέρωση, άρθρα επικαιρότητας, έμφαση στον πολιτισμό [ βιβλία, σινεμά, ταξίδι].

Παράθεση

BigTimeRush (Μαρκέλλα)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη BigTimeRush
H Μαρκέλλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια . Έχει γράψει 51 μηνύματα.

H BigTimeRush httr://bigtimerushgrekfc.weebly.com έγραψε στις 19:39, 11-04-14:

Θα το σκεφτώ και ελπίζω να σου απαντήσω σύντομα! Είναι λιγάκι δύσκολο!

Παράθεση

renadesk

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη renadesk
H renadesk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.

H renadesk Γειά απο renadesk, απίθανο το e-steki έγραψε στις 17:25, 02-10-15:

Καλησπέρα στην παρέα του e-steki!!!! Σκεύτομαι να κάνω έναρξη καταστήματος με είδη δώρων (χειροποιήματα και άλλα) και δεν βρίσκω το κατάλληλο όνομα!!! Υπάρχει καμία πρόταση???

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 2 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Vold (Νίκος)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Vold
Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,406 μηνύματα.

O Vold έγραψε στις 17:41, 02-10-15:

Gift's Corner

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 2 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

libre

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη libre
Ο libre αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 665 μηνύματα.

O libre έγραψε στις 18:04, 02-10-15:

Δωροποιήματα
ΔΩΡΟTHEQUE
Lady Gift
Rena Gifts (ή οπως πράγματι σε λένε)
Athens Gifts (οπου Athens βάζεις το όνομα της πόλης σου)

Αν η πελατεια ειναι γενική θα πρεπει:
-Να καταλαβαινει κανεις απο την ονομασια οτι προκειται για δωρα
-Να ειναι ευκολο να το συγκρατησεις

Αν ειναι ψαγμενη ή με ιδιαιτερα γουστα, εκει εκτος απο δωρο πουλας και φαντασια, περιβαλλον κλπ και ισως θελει κατι πιο σοφιστικέ.

Καλες δουλειες !

Παράθεση

renadesk

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη renadesk
H renadesk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.

H renadesk Γειά απο renadesk, απίθανο το e-steki έγραψε στις 18:30, 02-10-15:

Σας ευχαριστώ όλους πολύ για τις προτάσεις σας. Αυτό το " Δωροποιήματα" είνοαι πολύ καλή πρόταση, ευχαριστώ Libre

Παράθεση

libre

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη libre
Ο libre αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 665 μηνύματα.

O libre έγραψε στις 23:23, 02-10-15:

Δωσε μεγαλη προσοχή στα παρακάτω: ενα μεγαλο μερος του τζιρου σημερα γινεται απο ιντερνετ και καλο ειναι να κανεις και e-shop σαν συμπληρωμα. Πρεπει να αρχισεις απο το ιντερνετικο ονομα πρωτα, να βρεις διαθεσιμη λεξη, ωστε site και μαγαζι να εχουν το ιδιο ονομα. Αγορασε το ονομα απο τωρα κι ας κανεις το site αργοτερα. Το ονομα του site να μην αφηνει καμμια αμφιβολια ως προς την ορθογραφια και παιδευεται να βρει ο άλλος πώς γραφεται.

Επισης να ειναι ευκολο ωστε να μπορεις να κανεις προφορική διαφημιση σε καποιο χωρο οταν σου δινεται η ευκαιρια, αλλα δεν εχεις τη δυνατοτητα να μοιρασεις καρτες. Εισαι ας πουμε σε μια εκθεση και γνωριζεις κοσμο ή παιρνεις το λογο για να συμμετασχεις σε μια συζητηση. Ειναι ευκαιρια να πεις: Λεγομαι ταδε και ειμαι ιδιοκτητρια του ταδε καταστηματος και η αποψη μου για αυτο το θεμα ειναι μπλα μπλα. Θα πρεπει να πιασει ο αλλος το ονομα με την πρωτη.

Αν σκεφτεσαι να ανοιξεις ιντερνετικη μπουτικ σε παγκοσμια δικτυα οπως πχ το www.etsy.com ή ακομα και στο facebook (έχει κι εκει κατι apps για e-commerce) ενας λογος παραπανω το ονομα να ειναι απλο, γιατι μπορει να εχεις και ξενους πελατες.

Αν σκεφτεσαι να κανεις δική σου εμπορική μαρκα, βεβαιωσου οτι δεν υπαρχει αλλο μαγαζι στον ιδιο επαγγελματικο χωρο με το ιδιο ονομα.

Παράθεση

Sotiriakal

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Sotiriakal
H Sotiriakal αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών . Έχει γράψει 5 μηνύματα.

H Sotiriakal επωνυμια επιχειρησης έγραψε στις 20:43, 19-11-16:

Καλησπέρα Σας,

Θέλω την βοήθεια σας: Θα ανοίξω μια νέα επιχείρηση με παραδοσιακά βιολογικά προϊόντα, κυρίως ζυμαρικά και ψάχνω για επωνυμία και σλόγκαν. Έχετε κάποια ιδέα; Ψάχνω για κάτι μικρό που να ταιριάζει με το concept,να προφέρεται εύκολα και να μένει σαν όνομα!

Σας Ευχαριστώ..!!!
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Sotiriakal : 19-11-16 στις 20:47.
Παράθεση

nymphet

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη nymphet
H nymphet αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 202 μηνύματα.

H nymphet έγραψε στις 20:59, 19-11-16:

Βράσ'τα
Παράθεση

Sotiriakal

Νεοφερμένος

H Sotiriakal αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών . Έχει γράψει 5 μηνύματα.

H Sotiriakal επωνυμια επιχειρησης έγραψε στις 21:00, 19-11-16:

Παράθεση

Johnny15 (Γιάννης)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Johnny15
Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 7,386 μηνύματα.

O Johnny15 έγραψε στις 22:18, 19-11-16:

greenfood, organic, nature, απλά το όνομά σου
Παράθεση

Sotiriakal

Νεοφερμένος

H Sotiriakal επωνυμια επιχειρησης έγραψε στις 22:29, 19-11-16:

Αρχική Δημοσίευση από Johnny15
greenfood, organic, nature, απλά το όνομά σου
Μακάρι να μπορούσα να βάλω το όνομα μου αλλά δεν είναι προφέρεται εύκολα ιδίως από τους ξένους! Ευχαριστώ πάντως!
Παράθεση

fockos

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη fockos
Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 10,375 μηνύματα.

O fockos έγραψε στις 22:33, 19-11-16:

Αρχική Δημοσίευση από Sotiriakal
Καλησπέρα Σας,

Θέλω την βοήθεια σας: Θα ανοίξω μια νέα επιχείρηση με παραδοσιακά βιολογικά προϊόντα, κυρίως ζυμαρικά και ψάχνω για επωνυμία και σλόγκαν. Έχετε κάποια ιδέα; Ψάχνω για κάτι μικρό που να ταιριάζει με το concept,να προφέρεται εύκολα και να μένει σαν όνομα!

Σας Ευχαριστώ..!!!
lifegrecia

Ό,τι πιο φυσικό
Παράθεση

aegloswen

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη aegloswen
H aegloswen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,735 μηνύματα.

H aegloswen έγραψε στις 22:43, 19-11-16:

Η επωνυμία του brand κατά την γνώμη μου, θα είναι καλό να εκφράζει πρώτα εσένα ως ιδιοκτήτρια,
έπειτα τα προϊόντα σου και τέλος τη φιλοσοφία της εταιρείας.

Η γνώμη μου είναι να προσπαθήσεις να εμπνευστείς εσύ την επωνυμία του brand,
να έχει τη δική σου "ενέργεια", και υπογραφή.

Ειδικά αν μιλάμε για παραδοσιακά προϊόντα,
τότε το χαρακτηριστικό του "αυθεντικού" στο όνομα του brand , είναι πολύ σημαντικό.

Πάρε ένα χαρτί και γράψε πάνω τις αγαπημένες σου λέξεις, έπειτα γράψε τις αγαπημένες σου λέξεις σε σχέση με την επιχείρηση που θα ανοίξεις, π.χ. " αγνά, φυσικά, γευστικά, χωριό", κόλλησε πάνω φωτογραφίες από τη φύση, φωτογραφίες από το πως παράγονται τα προϊόντα σου, φωτογραφίες από το πως θέλεις να δείς την εταιρεία σου στο μέλλον, και άσε τον εαυτό σου ελεύθερο να εμπνευστεί από όλα αυτά. Μετά από μερικές μέρες, πιστεύω πως θα έχεις το όνομα του brand σου.

Αν πάλι δυσκολεύεσαι πάρα πολύ, τότε ζήτα τη συμβουλή κάποιου που γνωρίζει από μάρκετινγκ ή διαφήμιση για να σε βοηθήσει.
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Sotiriakal

Νεοφερμένος

H Sotiriakal επωνυμια επιχειρησης έγραψε στις 23:03, 19-11-16:

Έχεις δίκιο σε όσα λες, το δοκίμασα αλλά.. όσα μου άρεσαν είναι ήδη κατοχυρωμένα μετά από έλεγχο που έκανα! Όπως καταλαβαίνεις στέρεψα από ιδέες και για αυτό σκέφτηκα να ρωτήσω εσάς..;; Ένας επαγγελματίας του marketing- επωνυμία θέλει τουλάχιστον 300 ευρώ μετά από επίσης μια ακόμη έρευνα που έκανα για αυτό και είπα na καταφύγω σε μια πιο ανέξοδη λύση προς το παρόν..
Παράθεση

Mάιρα

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Mάιρα
H Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,674 μηνύματα.

H Mάιρα έγραψε στις 06:03, 20-11-16:

Planet Pasta
Less Regretti More Spagetti
Eating Spagetti To Forgetti My Regretti
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

manolis_98

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη manolis_98
Ο manolis_98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 908 μηνύματα.

O manolis_98 έγραψε στις 13:19, 20-11-16:

Αρχική Δημοσίευση από Sotiriakal
Καλησπέρα Σας,

Σας Ευχαριστώ..!!!
πρέπει να μας διευκρινήσεις το μέρος,καθώς είναι σημαντικό να απευθυνθείς με τον κατάλληλο τρόπο στο target group σου.
Παράθεση

Sotiriakal

Νεοφερμένος

H Sotiriakal επωνυμια επιχειρησης έγραψε στις 13:31, 20-11-16:

Αρχική Δημοσίευση από manolis_98
πρέπει να μας διευκρινήσεις το μέρος,καθώς είναι σημαντικό να απευθυνθείς με τον κατάλληλο τρόπο στο target group σου.
Εστιάζω στην παράδοση,στην Ελληνική παράδοση πιο συγκεκριμένα, θέλω όλο αυτό το σπιτικό, χωριάτικο, υγιεινό κλπ να το μεταφέρω στα προϊόντα μου,στοχεύω σε αυτόν που θα απευθυνθεί σε εμένα να έχει στο νου του ότι αυτό που τρώει είναι σαν να το έφτιαχνε κάποιος δικός του και η αλήθεια θα είναι μιας και φτιάχνονται με καθαρά παραδοσιακό τρόπο!!! Αυτό που ψάχνω λοιπόν είναι να φέρνει σε ότι σας είπα πιο πάνω και το πιο σημαντικό να είναι εύκολο να το προφέρει και κάποιος ξένος!

Ευχαριστώ πολύ πάντως για τις ιδέες σας και το ενδιαφέρον σας εως τώρα!!!
Παράθεση

manolis_98

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη manolis_98
Ο manolis_98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 908 μηνύματα.

O manolis_98 έγραψε στις 17:31, 20-11-16:

σε τι κοινό θα απευθυνθείς από άποψη οικονομικής επιφάνειας και ηλικίας;
η περιοχή στην οποία θα δραστηριοποιηθείς έχει κάποιο ιδιαίτερο ιστορικό στοιχείο(πχ προσφυγικό);
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη manolis_98 : 20-11-16 στις 17:40.
Παράθεση

Ajusshi (η σκέψη μου σκέφτηκε τον εαυτό της)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Ajusshi
Ο η σκέψη μου σκέφτηκε τον εαυτό της αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,690 μηνύματα.

O Ajusshi All Men Must Die έγραψε στις 22:25, 20-11-16:

spitiko
Παράθεση

PolGR1509

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη PolGR1509
Ο PolGR1509 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μαθητής/τρια . Έχει γράψει 2,118 μηνύματα.

O PolGR1509 Do it right or don't do it at all! έγραψε στις 23:04, 20-11-16:

" Το σπιτάκι "
Παραδοσιακά βιολογικά προϊόντα

Μ΄αρέσει

Βασικά, εφόσον όπως λες εστιάζεις στην παράδοση, δεν υπάρχει λόγος η ονομασία να είναι κάτι συνηθισμένο στα αγγλικά του τύπου fresh bioproducts, organic food κλπ. Κάτι απλό, ελληνικό και ζεστό όπως "το σπιτάκι" με μία περιγραφή του τι ακριβώς παίζει, νομίζω ότι αρκεί και παρααρκεί! Αυτά από μένα.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη PolGR1509 : 20-11-16 στις 23:10.
4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Dimitris S

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Dimitris S
Ο Dimitris S αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Ηχολήπτης και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,054 μηνύματα.

O Dimitris S έγραψε στις 23:41, 20-11-16:

Ψάχνω για κάτι μικρό που να ταιριάζει με το concept
Eating Spagetti To Forgetti My Regretti
Παράθεση

Mάιρα

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Mάιρα
H Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,674 μηνύματα.

H Mάιρα έγραψε στις 01:00, 21-11-16:

Δεν κατάλαβα! Μια χαρά μικρός τίτλος είναι και στο κάτω κάτω το τι είναι μικρό και μεγάλο, ο καθένας το ορίζει διαφορετικά.
Παράθεση

Dimitris S

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Dimitris S
Ο Dimitris S αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Ηχολήπτης και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,054 μηνύματα.

O Dimitris S έγραψε στις 23:09, 21-11-16:

Αρχική Δημοσίευση από Mάιρα
Δεν κατάλαβα! Μια χαρά μικρός τίτλος είναι και στο κάτω κάτω το τι είναι μικρό και μεγάλο, ο καθένας το ορίζει διαφορετικά.
Από τους μαρκετίστες θεωρείται μικρή η επωνυμία εάν είναι έως 10 με 12 γράμματα
Παράθεση

Beezz

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Beezz
Ο Beezz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών . Έχει γράψει 2 μηνύματα.

O Beezz έγραψε στις 01:39, 07-12-16:

Καλησπέρα σε όλους είμαι καινούργιος στο φόρουμ!! Είμαι νέος μελισσοκόμος και ψάχνω να βρω κάποιο κεντρικό όνομα γι τις ετικέτες μου την κάρτα μ κτλπ να δημιουργήσω και κάποιο λογότυπο αλλα οτι εχω σκεφτεί υπάρχει!! Ίσως κάποια βοήθεια;;
Ευχαριστώ
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Objectivism (Covfefe)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Objectivism
Ο Covfefe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Οδηγός ταξί . Έχει γράψει 1,162 μηνύματα.

O Objectivism έγραψε στις 14:09, 07-12-16:

Αρχική Δημοσίευση από Beezz
Καλησπέρα σε όλους είμαι καινούργιος στο φόρουμ!! Είμαι νέος μελισσοκόμος και ψάχνω να βρω κάποιο κεντρικό όνομα γι τις ετικέτες μου την κάρτα μ κτλπ να δημιουργήσω και κάποιο λογότυπο αλλα οτι εχω σκεφτεί υπάρχει!! Ίσως κάποια βοήθεια;;
Ευχαριστώ
μέλι "Αρισταίος".
Ο Αρισταίος είναι αρχαίο μυθικό πρόσωπο που γεννήθηκε στην Λιβυή. Ο Θεός Ερμής τον πήρε και τον πήγε στη Γαία και τις Ώρες για να τον αναθρέψουν. Αφού μεγάλωσε,ο πρώτος σταθμός του Αρισταίου ήταν η Κέα όπου δίδαξε την μελισσοκομία στους κατοίκους του νησιού.
Ο Αρισταίος είναι φοβερό μυθικό τυπάκι. Μεγάλωσε με αμβροσία γι'αυτό έγινε και αθάνατος. Έμαθε μαντική, ιατρική, μελισσοκομία, την καλλιέργια ελιάς και αμπελιού κ.α.
Η μελισσοκομια όμως, ήταν το "σήμα κατατεθέν του".
Ελπίζω να βοήθησα.
Παράθεση

Beezz

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Beezz
Ο Beezz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών . Έχει γράψει 2 μηνύματα.

O Beezz έγραψε στις 15:06, 07-12-16:

Αρχική Δημοσίευση από Objectivism
μέλι "Αρισταίος".
Ο Αρισταίος είναι αρχαίο μυθικό πρόσωπο που γεννήθηκε στην Λιβυή. Ο Θεός Ερμής τον πήρε και τον πήγε στη Γαία και τις Ώρες για να τον αναθρέψουν. Αφού μεγάλωσε,ο πρώτος σταθμός του Αρισταίου ήταν η Κέα όπου δίδαξε την μελισσοκομία στους κατοίκους του νησιού.
Ο Αρισταίος είναι φοβερό μυθικό τυπάκι. Μεγάλωσε με αμβροσία γι'αυτό έγινε και αθάνατος. Έμαθε μαντική, ιατρική, μελισσοκομία, την καλλιέργια ελιάς και αμπελιού κ.α.
Η μελισσοκομια όμως, ήταν το "σήμα κατατεθέν του".
Ελπίζω να βοήθησα.
Σας ευχαριστώ πολυ για την πρόταση και την βοήθεια σας θ ακούσω και κάποιες αλλες απόψεις και θα καταλήξω! Όμως σας ευχαριστώ παρα πολυ!!
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους