Frame για SATA δίσκο

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
ψάχνω κάποιο frame* για δισκο sata 3.5"... τι επιλογες έχω; τι να προσεξω;

Ο λόγος που ψάχνω κάτι τέτοιο ειναι επειδη ο δισκος θα ειναι μονο για backup δεν χρειαζεται δουλευει συνεχεια ωστε να φθειρετε...

Θα εδεινα πολλα +++ αν θα ηταν εφικτο να το δουλευω plug & play....γινετε αληθεια κατι τετοιο;

To μονο που εχω βρει ειναι το VIPOWER FRAME απο plaisio αλλα ηθελα να ακουσω την γνωμη σας πρωτα


*Frame δεν λέγετε το παρακάτω;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giostau

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο giostau αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
To frame είναι σαν συρτάρι που μπαίνει σε μια θέση 5 1/4'' στο tower....
αυτά από όσο γνωρίζω δεν είναι plug&play (λόγω τροφοδοτικού, γιατί τα win δεν έχουν ανάγκη...)

εφόσον το θες μόνο για backup γιατί δεν πέρνεις έναν IDE δίσκο και ένα εξωτερικό κουτί(που έχεις αν δεν κάνω λάθος);
εκτός και αν τον έχεις ήδη το δίσκο οπότε πάσο!

φυσικά μπορείς να πάρεις μια εξωτερική θήκη για SATA δίσκο και να κάνεις τη δουλειά σου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Τον δισκο τον εχω ηδη... θηκη δεν εχω δλδ ειχα αλλα μου εκαψε εναν δισκο και απο τοτε ειναι σαν μην εχω... ασε που ειναι ΑΤΑ ...

O λογος που αποφασισα για frame ειναι γιατι θα εχω μεγαλυτερη ταχυτητα... ασε που τα κουτια δεν ειναι τοσο ευκολα στην μεταφορα οσο υποσχονται
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top