Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,074 εγγεγραμμένα μέλη και 2,387,657 μηνύματα σε 74,624 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Συμπτώσεις!

Subject to change (Λία)

Founder

Το avatar του χρήστη Subject to change
H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,471 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 06:58, 05-12-05:

Μου ήρθε τώρα η ιδέα και σκέφτηκα οτι ένα τέτοιο θέμα θα είναι πολύ ενδιαφέρον!

Ποιά είναι η μεγαλύτερη σύμπτωση που σας έχει συμβει?
(μπορείτε να αναφέρετε και πάνω απο μία)

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Το avatar του χρήστη iJohnnyCash
Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 16,004 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε στις 07:14, 05-12-05:

για εμενα δεν υπαρχουν συμπτωσεις αλλα κοινο αποτελεσμα απο πραξεις που εν πρωτη οψη φαινονται διαφορετικες ....

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Founes

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Founes
Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,347 μηνύματα.

O Founes έγραψε στις 01:01, 06-12-05:

Λοιπόν... η ΑΠΟΛΥΤΗ σύμπτωση!!!

Ανοίξτε το www.google.com στη συνέχεια πληκτρολογίστε στο πεδίο αναζήτησης την λέξη "ληστές" (χωρίς τα εισαγωγικά) και πατήστε στο κουμπάκι "Αισθάνομαι τυχερός"
.....
.....
.....
.....
.....
.....
Λοιπόν? τι λέτε? δεν εχω δίκιο για την ΑΠΟΛΥΤΗ ΣΥΜΠΤΩΣΗ ???

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

Το avatar του χρήστη Subject to change
H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,471 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 01:03, 06-12-05:

Aυτό καλέ μου Founes δεν είναι σύμπτωση αλλά έγινε εσκεμμένα και ονομάζεται google bombing. Υπάρχει ήδη θέμα για αυτό στο Internet

Παράθεση

Founes

Περιβόητο Μέλος

O Founes έγραψε στις 01:13, 06-12-05:

Όπως και να ονομάζεται είναι η αλήθεια!!!

Παράθεση

ines (Ινές)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη ines
H Ινές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 204 μηνύματα.

H ines έγραψε στις 20:13, 18-12-05:

founes,michelle, εξηγηστε μου καποιος την συμπτωση γιατι εμενα μου βγηκαν ακυρα πραγματα!!

εμενα ηταν τρελλλλλλο,οταν μου αρεσε ενα παιδι που το επωνυμο του ηταν thomas,αγγλικο,και παντου μα παντου εβρισκα thomas γυρω μου!!
τελικα ειναι που ειναι πολυ κοινο το ονοματακι,και το παιδι ηταν πολυ παιδακι για μενα....
σνιφφφ

Παράθεση

Founes

Περιβόητο Μέλος

O Founes έγραψε στις 06:07, 19-12-05:

τι ακριβώς σου βγήκε ines???

χμ... "το παιδί ηταν πολύ παιδάκι για μενα..." ποσο δηλαδη? 13, 14.... ???

Παράθεση

ines (Ινές)

Δραστήριο Μέλος

H Ινές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 204 μηνύματα.

H ines έγραψε στις 13:40, 19-12-05:

founes μου βγηκε ενα ακυρο με τον οτε και δεν επιασα καμια υπονοια για σενα.....εκτος κι αν ολοι ξερουν κατι που εγω δεν ξερω!! ελα πεεεεεες...

ηλικιακα το παιδι ειναι δυο μηνες μικροτερος μου,αλλα ολοι ξερουμε πως μερικοι μερικοι αργουν να ωριμασουν...γι'αυτο με ελκυουν μεγαλυτεροι!!! ισχυει αυτο,και μερικες φορες με ανυσυχει λιγο κιολας...

Παράθεση

Founes

Περιβόητο Μέλος

O Founes έγραψε στις 14:55, 19-12-05:

μικρή μου ines μια χαρά σου δούλεψε το θεματάκι με το google και τον πΟΤΕ!!!

ληστές = πΟΤΕ κατάλαβες???

ps. Οσο για το άλλο δεν νομίζω οτι θα έπρεπε να σε ανησυχεί οτι σε ελκύουν μεγαλύτεροι, αρκεί βέβαια να μιλάμε σε λογικά πλαίσια παντα...

Παράθεση

bunny217 (Ποιός Ξέρει???)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη bunny217
H Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 1,606 μηνύματα.

H bunny217 Περίεργα συναισθήματα έγραψε στις 16:40, 19-12-05:

Εγώ ήμουν με έναν φίλο μου και μιλούσαμε για τα προσωπικά μας και την ίδια στιγμή μας έκαναν αναπάντητη οι πρών μας (γι'αυτούς μιλούσαμε)

Παράθεση

Γιάννης (Παπαφλέσσας)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Γιάννης
Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 42 ετών . Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.

O Γιάννης Πέρασα μια βόλτα! Τι θα φάμε? έγραψε στις 16:42, 19-12-05:

Αρχική Δημοσίευση από bunny
Εγώ ήμουν με έναν φίλο μου και μιλούσαμε για τα προσωπικά μας και την ίδια στιγμή μας έκαναν αναπάντητη οι πρών μας (γι'αυτούς μιλούσαμε)
Εγώ είμουν σπίτι και περίμενα την γυναίκα μου σε 5 λεπτά! την ώρα που εκείνη έφτανε σπίτι σε 5 λεπτά!

Σχεδόν σατανικό ήταν!

Παράθεση

dooo

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη dooo
H dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,231 μηνύματα.

H dooo έγραψε στις 19:00, 19-12-05:

Αρχική Δημοσίευση από Γιάννης
...
Σχεδόν σατανικό ήταν!
δεν συνέπεσαν τα δευτερόλεπτα ε?

εγώ πάλι νομίζω ότι σαν πολλές συμπτώσεις μου τυχαίνουν και ανησυχώ

Παράθεση

Διακεκριμένο μέλος

H Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 1,606 μηνύματα.

H bunny217 Περίεργα συναισθήματα έγραψε στις 01:40, 20-12-05:

Αρχική Δημοσίευση από dooo
δεν συνέπεσαν τα δευτερόλεπτα ε?

εγώ πάλι νομίζω ότι σαν πολλές συμπτώσεις μου τυχαίνουν και ανησυχώ
όπως??
πες μας κι εμας καμια καλέ

Παράθεση

theio_vrefos

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη theio_vrefos
Ο theio_vrefos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών . Έχει γράψει 490 μηνύματα.

O theio_vrefos έγραψε στις 01:53, 20-12-05:

βασικά εγώ ρε παιδιά εχει συμβει να βλεπω ονειρα και μετα να βγαινουν... εν μερει...

π.χ. μια φορα ειχα δει ενα σκιερο μερος με υποκωφους ηχους να πιανω ενα φιλο μου απο τους ωμους και να το γυριζω με σκοπο να το χαιρετησω... μετα απο ενα διμηνο στη συναυλια στο πολυτεχνιο (ροδες emufear :p) έκανα ακριβως αυτο το πραγμα και αργοτερα εφαγα φλασια!

Τετχιες περιπτωσεισ μου έχουν συμβει πολλες!

Παράθεση

Founes

Περιβόητο Μέλος

O Founes έγραψε στις 02:56, 20-12-05:

αυτο φίλε μου ονομαζεται de ja vou!!!

Παράθεση

Hunter (Θοδωρής)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Hunter
Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 46 ετών , επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,059 μηνύματα.

O Hunter έγραψε στις 06:48, 20-12-05:

το 2004 εργαζομουν στο Αθηνα 2004 ( με αποσπαση ) και ετυχε να δω παιδικο μου φιλο απο την Νοτια Αφρικη ο οποιος εργαζεται στην Sun Microsystems ειχα να τον δω πανω απο 15 χρονια

Παράθεση

Διακεκριμένο μέλος

H bunny217 Περίεργα συναισθήματα έγραψε στις 16:45, 20-12-05:

Αρχική Δημοσίευση από Founes
αυτο φίλε μου ονομαζεται de ja vou!!!
Νομίζω πως κάνεις λάθος
de ja vou είναι όταν κάποια στιγμή νιώθεις πως την έχεις ξαναζήσει
όχι όταν έχεις δει κάτι στο όνειρο σου και μετά γίνεται
Αν κάνω λάθος διορθώστε με

Παράθεση

kleftra (Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη kleftra
H Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,633 μηνύματα.

H kleftra οι φωνές στο κεφάλι της, της είπαν κι έγραψε στις 19:29, 20-12-05:

Ούτε εγώ πιστεύω στις συμπτώσεις,δεν νομίζω ότι τίποτα είναι τυχαίο όλα έχουν κάποιο λόγο που συμβαίνουν.Εξάλλου για κάθε αποτέλεσμα προηγείται μια αλυσίδα γεγονότων,μάλλον μας κάνει έκπληξη γιατί ενώ γνωρίζουμε τις δικές μας ενέργειες αγνοούμε τις ενέργειες των άλλων.Αν τις ξέραμε εκ των προτέρων δεν θα το θεωρούσαμε σύμπτωση.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ines (Ινές)

Δραστήριο Μέλος

H ines έγραψε στις 19:21, 21-12-05:

απαντηση γενικα και για ολους¨
"τυχαια ειναι τα γεγονοτα που συμβαινουν σε σενα για να σου αποδειξουν πως τιποτα δεν ειναι τυχαιο..."

"η τυχη ειναι εφευρημα των ατυχων!!"

Παράθεση

Διακεκριμένο μέλος

H bunny217 Περίεργα συναισθήματα έγραψε στις 12:32, 23-12-05:

Αρχική Δημοσίευση από ines
απαντηση γενικα και για ολους¨
"τυχαια ειναι τα γεγονοτα που συμβαινουν σε σενα για να σου αποδειξουν πως τιποτα δεν ειναι τυχαιο..."

"η τυχη ειναι εφευρημα των ατυχων!!"
έγραψες

Παράθεση

Vkey (Κοινό Μυστικό!!!)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Vkey
H Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 2,419 μηνύματα.

H Vkey ,αφού σκέφτηκε λίγο, έγραψε στις 18:05, 24-12-05:

Αρχική Δημοσίευση από kleftra
ί ενώ γνωρίζουμε τις δικές μας ενέργειες αγνοούμε τις ενέργειες των άλλων.Αν τις ξέραμε εκ των προτέρων δεν θα το θεωρούσαμε σύμπτωση.
Ακριβώς....Πάντως η ζωή μου είναι γεμάτες ευχάριστες ενέργειες των άλλων και γκαντεμιάς δικιάς μου....Μα να ψήνομαι στο πυρετό ενώ δεν έπρεπε;

Παράθεση

Διακεκριμένο μέλος

H bunny217 Περίεργα συναισθήματα έγραψε στις 11:45, 25-12-05:

Αρχική Δημοσίευση από Vkey
Ακριβώς....Πάντως η ζωή μου είναι γεμάτες ευχάριστες ενέργειες των άλλων και γκαντεμιάς δικιάς μου....Μα να ψήνομαι στο πυρετό ενώ δεν έπρεπε;
έχεις πυρετό χριστουγεννιάτικα??
πίκρα
περαστικά σου

Παράθεση

Vkey (Κοινό Μυστικό!!!)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Vkey
H Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 2,419 μηνύματα.

H Vkey ,αφού σκέφτηκε λίγο, έγραψε στις 12:49, 26-12-05:

Αρχική Δημοσίευση από bunny
έχεις πυρετό χριστουγεννιάτικα??
πίκρα
περαστικά σου
Φτου, φτου, φτου..Χριστουγεννιάτικα μια χαρά είμαι...στην Πάτρα είχα πυρετό όταν ΔΕΝ έπρεπε να είχα...αχ...άτιμη μοίρα

Παράθεση

Διακεκριμένο μέλος

H bunny217 Περίεργα συναισθήματα έγραψε στις 13:27, 26-12-05:

Αρχική Δημοσίευση από Vkey
Φτου, φτου, φτου..Χριστουγεννιάτικα μια χαρά είμαι...στην Πάτρα είχα πυρετό όταν ΔΕΝ έπρεπε να είχα...αχ...άτιμη μοίρα
Μην ανησυχείς δεν είμαι χρουσούζα

Παράθεση

burbuja

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη burbuja
H burbuja αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών . Έχει γράψει 463 μηνύματα.

H burbuja έγραψε στις 18:18, 11-03-06:

Γενικά η ζωή μου είναι γεμάτη συμπτώσεις και θεωρώ ότι τίποτα δεν είναι τυχαίο..τα πάντα γίνονται για κάποιον λόγο..Απ'τις πιο μεγάλες συμπτώσεις που μου έχουν συμβεί,είναι και η εξής:ήταν καλοκαίρι και είχα κανονίσει με τον τότε φίλο μου να έρθει το βράδυ στο μέρος που παραθέριζα για να πάμε για ποτάκι,κλπ,κλπ..τελικά,μετά από πολλά άκυρα που συνέβησαν εκείνη την μέρα,χωρίσαμε,δεν ήρθε και το βράδυ που πήγα στο μέρος που ήταν να πάω μαζί του,γνώρισα μέσω ενός γνωστού,τον μεγαλύτερο έρωτα της ζωής μου..!! και πολλές πολλές συμπτώσεις ακόμη...πάντως,κοιτάζοντας τι έχει συμβεί μέχρι τώρα στην ζωή μου,βλέπω μια απίστευτη διαδοχή γεγονότων και στάνταρ πιστεύω πως όλα γίνονται για κάποιον λόγο..είτε τ'άσχημα,είτε τα καλά..!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

mania

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mania
H mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,389 μηνύματα.

H mania έγραψε στις 10:54, 14-03-08:

Σύμπτωση που δεν έγινε σε μένα αλλα άκουσα στις ειδήσεις, πέθανε ο Ζαμπέτας απο Καρκίνο και μετά απο 16 χρόνια μετά την ίδια ημερομηνία πέθανε ο Γιός του ο Μιχάλης πάλι απο Καρκίνο, για μένα αυτό ΕΙΝΑΙ συμπτωση και τρελλή μάλιστα

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Louard

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Louard
H Louard αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών . Έχει γράψει 28 μηνύματα.

H Louard έγραψε στις 11:25, 14-03-08:

Αυτό που μου συμβαίνει αρκετά συχνά είναι να σκεφτώ κάποιον άσχετο, σε τελειώς άσχετη στιγμή, και να τον δω μπροστά μου...αλλά τον-την σκέφτομαι χωρίς λόγο, εκεί δηλαδή που κάνω κάτι αλλο, διαβάζω ας πούμε, μου έρχεται η εικόνα του και τσουκ μετά απο λίγο τον βλέπω μπροστά μου!!!
ή να σκεφτώ μια κατάσταση, τελείως άσχετη με εμένα και να γίνει...πλάκα έχει...
ή ας πούμε πολλές φορές παίρνω τηλέφωνο κάπου πχ στο 11888, και σκέφτομαι την πρόταση που θα ακούσω... ε μόλις το σηκώσουν ακούω αυτό που σκέφτηκα...
αλλά αυτά πρέπει να γίνονται αυθόρμητα... γιατι όταν το κάνω επίτηδες δεν πετυχαίνει ποτέ...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

fandago (Ә□⌂щяңš)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη fandago
Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,620 μηνύματα.

O fandago μπορεί να φαίνεται αλλά ΔΕΝ έγραψε στις 16:23, 14-03-08:

Αυτό δεν λέγεται σύμπτωση, μαντεία λέγεται

Παράθεση

Resident Evil

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Resident Evil
H Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,055 μηνύματα.

H Resident Evil (δρυός πεσούσης πας ανήρ ξυλευεται) έγραψε στις 16:57, 14-03-08:

Αρχική Δημοσίευση από Louard
ή ας πούμε πολλές φορές παίρνω τηλέφωνο κάπου πχ στο 11888, και σκέφτομαι την πρόταση που θα ακούσω... ε μόλις το σηκώσουν ακούω αυτό που σκέφτηκα...
αυτό δεν είναι και δύσκολο!

"11888, θέση τάδε καλημέρα/καλησπέρα, πως μπορώ να σας εξυπηρετήσω"... το λέει το Manual ότι είναι υποχρεωμένοι να απαντάνε έτσι σε όλες τις κλήσεις

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Louard

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Louard
H Louard αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών . Έχει γράψει 28 μηνύματα.

H Louard έγραψε στις 18:24, 14-03-08:

Αρχική Δημοσίευση από Resident Evil
αυτό δεν είναι και δύσκολο!

"11888, θέση τάδε καλημέρα/καλησπέρα, πως μπορώ να σας εξυπηρετήσω"... το λέει το Manual ότι είναι υποχρεωμένοι να απαντάνε έτσι σε όλες τις κλήσεις
οκ, ναι , αλλά οτι πετυχαίνω την θέση? αυτό δεν είναι σύμπτωση? χι χι χι

Παράθεση

mania

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mania
H mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,389 μηνύματα.

H mania έγραψε στις 09:14, 31-07-08:

Λοιπόν σύμπτωση θέλετε; ακούστε αυτό και πάθετε

Μετά απο την δουλειά είπα να πάμε για ποτό με τον άντρα και έγινε το εξής, Το αφεντικό μου καθόταν στο αριστερό τραπέζι μας, λέω όκ χαλαρά νύκτα είναι θα περάσει, ξαυνικά ένα πρώιν αφεντικό μου κάθετε ακτριβώς μπροστά μας λέω οκ πρώην και νήν αφεντικά μαζευτήκανε και το κλήμα βάρηνε, ξαυνικά τσούπ άλλο ένα πρώιν αφεντικό μου κάθετε στο πίσω τραπέζι μας ευτυχώς που καθώμασταν στα ακριανα τραπέζια του μαγαζιού αλλιώς θα έπρεπε να είμαι περικυκλωμένη απο αυτούς

Λοιπόν 2 πρώην αφεντικά και ένα νην στο ιδιο μαγαζί γύρο μας σύμπτωση;

Παράθεση

Lorien

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Lorien
Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 4,294 μηνύματα.

O Lorien έγραψε στις 17:32, 31-07-08:

Την εχετε μικρη και ταπεινη. (την προσωπικη συμπτωση).

Παράθεση

Buggs

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Buggs
Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 56 ετών και επαγγέλεται Συγγραφέας . Έχει γράψει 2,559 μηνύματα.

O Buggs έγραψε στις 14:48, 02-08-08:

Αρχική Δημοσίευση από mania
Λοιπόν 2 πρώην αφεντικά και ένα νην στο ιδιο μαγαζί γύρο μας σύμπτωση;
Ειναι προφανές ότι μαζεύτηκαν συνεννοημένοι εκεί για να σου δείξουν ότι .... "δεν θα ξεφύγεις"

Παράθεση

Lorien

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Lorien
Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 4,294 μηνύματα.

O Lorien έγραψε στις 19:39, 05-08-08:

The Law of Large Numbers guarantees that one-in-a-million miracles happen 295 times a day in America, τσεκ ιτ αουτ

Παράθεση

Tetragrammaton (Site Bot)

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Tetragrammaton
Ο Site Bot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Συνταξιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 505 μηνύματα.

O Tetragrammaton δεν έγραψε στις 17:20, 19-08-08:

Το σημερινό μου πρόγραμμα:

α) Σκόπευα να πάρω ενισχυτή-> μου είπαν από το μαγαζί ότι αυτός που θέλω δεν υπάρχει, περιμένουν παραγγελία στο τέλος του μήνα, και δεν ξέρουν ακόμα και τότε αν θα υπάρχει ο συγκεκριμένος, διότι η εταιρία αποφάσισε να κάνει κάποιες αλλαγές στα μοντέλα της.
β) Ήθελα να αγοράσω λίγη πηχτή και μια Craft smoked lager ή τουλάχιστον μια μαύρη-> Σε δυο μαγαζιά που πάντα έχουν πηχτή σήμερα είχε τελειώσει. Στο καρφούρ είχε όλες τις craft εκτός αυτών των δυο.
γ) Ήθελα να πάω για κούρεμα-> Η κομμώτρια έχει κλείσει για διακοπές και θα γυρίσει 1 Σεπτεμβρίου.

Ε λοιπόν

Παράθεση

Metallou19 (Blood Guzzler In Wonderland)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Metallou19
H Blood Guzzler In Wonderland αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών , επαγγέλεται Τεχνικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 211 μηνύματα.

H Metallou19 Kill Me... With Your Kisses... έγραψε στις 17:30, 19-08-08:

Την τελευταία φόρα που συναντήθηκα με τις φίλες μου και είχαμε πάει για καφέ σε περιοχή που η μια από αυτές συχνάζει εκεί, είχαμε κάτσει δίπλα από μια πλατεία που ετοιμαζόταν να παίξουν ζωντανά κάποιο συγκρότημα και ακούγαμε τις πρόβες πριν ξεκινήσουν. Επέμενα να πάμε μετά τον καφέ για να τους ακούσουμε.. (που να ήξερα) Έπαθα ένα ψιλο-σόκ γιατί αυτοί που έπαιζαν ήταν το συγκρότημα ενός πρώην μου (της πρώτης ολοκληρωμένης σχέσης) που είχα να τον δω πάνω από τέσσερα χρόνια +.. Αυτό.

Παράθεση

kalypso (lily allen)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη kalypso
H lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,764 μηνύματα.

H kalypso έγραψε στις 22:14, 19-08-08:

Κάθε άτομο που γνωρίζω, πάντα θα τυχαίνει να γνωρίζει ή να έχει κάποιον φίλο/ γνωστό που γνωρίζει κάποιο άλλο άτομο που γνωρίζω! Σας μπέρδεψα ε;

Παράθεση

Phoebe (Κομπάρσα α)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Phoebe
H Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών , επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 1,213 μηνύματα.

H Phoebe , call me Snake, έγραψε στις 22:21, 19-08-08:

Είχα πάει τον Ιούνιο σε ένα θεατρικό που κάνανε τα παιδιά του Πολυτεχνείου και στην πίσω σειρά καθόταν μια παλιά μου συμμαθήτρια από το δημοτικό, που μένει σε άλλη περιοχή από εμένα! Το κουφό ήταν οτι είχαμε πάει για να δούμε ακριβώς το ίδιο άτομο!

Παράθεση

Chimera

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Chimera
H Chimera αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 256 μηνύματα.

H Chimera In the deathcar έγραψε στις 22:29, 20-08-08:

Αρχική Δημοσίευση από kalypso
Κάθε άτομο που γνωρίζω, πάντα θα τυχαίνει να γνωρίζει ή να έχει κάποιον φίλο/ γνωστό που γνωρίζει κάποιο άλλο άτομο που γνωρίζω! Σας μπέρδεψα ε;
Δεν είναι ιδιαίτερη σύμπτωση. Είναι αντικείμενο έρευνας αν το δει κανείς από μία πλευρά. Επίσης μπορεί γουγλάρει κανείς το "Six Degrees of Kevin Bacon".

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Metallou19 (Blood Guzzler In Wonderland)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Metallou19
H Blood Guzzler In Wonderland αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών , επαγγέλεται Τεχνικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 211 μηνύματα.

H Metallou19 Kill Me... With Your Kisses... έγραψε στις 00:07, 21-08-08:

Τις τελευταίες μέρες κάθε φορά που στέλνω sms ή κάνω αναπάντητη στην κολλητή μου λίγο μετά της στέλνει και ο δικός της, και δεν είμαστε μαζί..

Παράθεση

Δανάη

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Δανάη
H Δανάη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών . Έχει γράψει 333 μηνύματα.

H Δανάη έγραψε στις 13:18, 21-08-08:

Δε ξέρω αν είναι σύμπωση ή απλά εγω είμαι εξαιρετικά γκαντέμω... αλλά τον περασμένο μήνα μέσα στην ίδια βδομάδα μου είχαν συμβεί τα εξής:

Δευτέρα: μου κλέβουν το πορτοφόλι μου (100 ευρώ, ταυτότητα κλπ)
Τρίτη: είχα βγει με μια παρεα και καθώς περπάταγα ανέμελη κ ωραία () μου σπάει το τακούνι!
Τετάρτη: ξεχνάω τα κλειδια μου μέσα στο σπίτι (50 ευρώ ο κλειδαράς παρακαλώ!)
Πέμπτη: καίω το χέρι μου!!

αυτά...

Παράθεση

kalypso (lily allen)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη kalypso
H lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,764 μηνύματα.

H kalypso έγραψε στις 13:27, 21-08-08:

αυτά δεν είναι συμπτώσεις παιδίμ', είναι ο ορισμός της γκαντεμιάς!

Αρχική Δημοσίευση από Δανάη
Δευτέρα: μου κλέβουν το πορτοφόλι μου (100 ευρώ, ταυτότητα κλπ)
Πάλι;! Ή ήταν εκείνη τη φορά που θυμάμαι;

Παράθεση

Δανάη

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Δανάη
H Δανάη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών . Έχει γράψει 333 μηνύματα.

H Δανάη έγραψε στις 19:41, 21-08-08:

Αρχική Δημοσίευση από kalypso
αυτά δεν είναι συμπτώσεις παιδίμ', είναι ο ορισμός της γκαντεμιάς!

Πάλι;! Ή ήταν εκείνη τη φορά που θυμάμαι;
Όχι... Αυτό ήταν άλλη φόρα...τότε δεν είχα ταυτότητα μέσα ευτυχώς!

Παράθεση

Nana

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Nana
H Nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται IT . Έχει γράψει 508 μηνύματα.

H Nana έγραψε στις 12:21, 04-09-08:

Πιστεύω ότι συμπτώσεις δεν υπάρχουν. Απλώς "όλα" συνδέονται κατά κάποιο τρόπο και κάποιες φορές ("σωμπτώσεις") αυτή η σύνδεση είναι τόσο απρόσμενη που μας κάνει εντύπωση.

Μια "σύμπτωση" που έρχεται στο μυαλό είναι η εξής: Πέρσι το καλοκαίρι αποφασίσαμε με το φίλο μου να πάμε σε "χειμερινό" σινεμά για να δούμε μια ταινία. Τελικά μπάινοντας στην αίθουσα είδαμε ΜΟΝΟ άλλο ένα ζευγάρι (τελικά 4 είμαστε όλοι όσοι παρακολουθήσαμε το έργο ), το οποίο ζευγάρι είχε κάτσει στις θέσεις μας!!!

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

christinelle

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη christinelle
H christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,793 μηνύματα.

H christinelle δεν είχε τι να κάνει και έγραψε στις 20:47, 06-04-12:

Σήμερα ξύπνησα 6.30 (κλασσικά) και κατά τις 4 πήγα στο γιατρό να μου γράψει εξετάσεις. Με δέχτηκε στις 6.30 και έφυγα κουρασμένη να γυρίσω στο χωρίο που μένω. Στο δρόμο πάω να πάρω ένα νερό και η πωλήτρια ήταν μια συμμαθήτριά μου από το δημοτικό, η οποία με αναγνώρισε. Λέω, εντάξει, ταλαιπωρήθηκα, αλλά συνέβη κάτι αναπάντεχο και συνέχισα χαρούμενη το δρόμο. 'Έφτασα σπίτι στις 9 και συνειδητοποίησα ότι οι εξετάσεις δεν ήταν μέσα στο βιβλιάριο που νόμιζα, αλλά προφανώς στο γραφείο του γιατρού, ο οποίος δεν σκέφτηκε να μου τις δώσει στο δίλεπτο που χαιρετούσα τους υπόλοιπους της αναμονής φεύγοντας, αλλά ούτε και η βυζαρού γραμματέας του που καθόταν ακριβώς δίπλα είπε τίποτα. Από τα νεύρα μου, χτύπησα το χέρι μου στον τοίχο και τώρα σακατεύτηκα κιόλας. Ασε που βιάζομαι γιατί θα μου λήξει η ασφάλεια και μετά αντίο εξετάσεις. ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Loony

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Loony
H Loony αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 611 μηνύματα.

H Loony έγραψε στις 12:03, 08-04-12:

Μία σύμπτωση που μου έτυχε πρόσφατα είναι να αγοράσουμε με την κολλητή μου το ίδιο βιβλίο για δώρο γενεθλίων(εχουμε με 4 μέρες διαφορά) η μία στην άλλη.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Iliaso

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Iliaso
Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 5,464 μηνύματα.

O Iliaso έγραψε στις 12:39, 08-04-12:

Δε ξέρω αν είναι σύμπτωση ή συγκυρία αλλά...Κάπου εκεί στον Οκτώβρη Νοέμβρη έκλεψαν το κινητό μιας γνωστής μου.Την επόμενη μέρα αφού το έμαθα πήγαινα στο κολυμβητήριο σκεφτόμενος τι θα έκανα εγώ στη θέση της.Το αποτέλεσμα.2 ώρες μετά μου χαν κλέψει και το δικό μου

Παράθεση

Ψαραδέλλη

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Ψαραδέλλη
H Ψαραδέλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,674 μηνύματα.

H Ψαραδέλλη έγραψε στις 18:30, 04-06-12:

Πασχα, Χριστουγεννα ήταν..δε θυμαμαι.
Ημασταν συγγενεις μαζεμενοι και τρωγαμε.
Μετα το φαι, μπηκα λιγο στο στεκι.
Χαζεψα για λιγο αλλα μετα σηκωθηκα αφηνοντας το ανοιχτο.
Μετα απο λιγο καθεται στη θεση μου ενας συγγενης μου και βλεπει το στεκι.
"Εσυ εισαι η Θερμοπυλες; Τρομαρα σου" μου λεει.
"Ααααα πουλακι μου. Κι εσυ μπαινεις εεεεεε;Ποιος εισαι;" του λεω.
Τεσπα, μου λεει ποιος ειναι.
Προς στιγμη διεκρινα μια απογοητευση στα ματια του και αυτος στα δικα μου προφανως.
Γαμωτο!!!
Οχι απλα γνωστος.
Συγγενης κιολας.

Rule No1: You do not talk about FIGHT CLUB.
Rule No2: You DO NOT talk about FIGHT CLUB.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους