Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,080 εγγεγραμμένα μέλη και 2,387,724 μηνύματα σε 74,628 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Άδεια για σύμβουλος διατροφής και ομορφιάς

akis_pin

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη akis_pin
H akis_pin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 12 μηνύματα.

H akis_pin έγραψε στις 21:31, 25-04-09:

Καλησπέρα σε όλους...
Θα ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζεται για να βγάλει κάποιος άδεια για σύμβουλος διατροφής και ομορφιάς τι χρειάζεται?

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Γίδι
H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11,605 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 19:22, 26-04-09:

Τι εννοείς; Δε χρειάζεται κάποιο πιστοποιητικό, χαρτί, σπουδές...;
Τι έχεις σπουδάσει, διαιτολόγος, αισθητικός...;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

antara6079

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη antara6079
H antara6079 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 44 μηνύματα.

H antara6079 έγραψε στις 22:38, 23-06-09:

Κανονικά χρειάζεσαι πτυχίο από ΑΕΙ (Χαροκόπειο) ή το ΤΕΙ Θεσσαλονίκης ή Σητείας, που έχουν τμήμα διατροφής (νομίζω ότι εν τω μεταξύ, έχουν ιδρυθεί και μερικά ακόμη τμήματα ΤΕΙ, αλλά δεν είμαι σίγουρη).
Τώρα, από κει και πέρα αν τελειώσεις ΙΕΚ ειδικός εφαρμογών διαιτητικής, μπορείς να δουλέψεις ως βοηθός διαιτολόγου.
Κανονικά, δεν επιτρέπεται όμως να ανοίξεις δικό σου γραφείο ως διαιτολόγος.
Ακανόνιστα (), επειδή η άδεια ασκήσεως επαγγέλματος δεν είναι απαραίτητη για αυτό το επάγγελμα (ακόμη τουλάχιστον), μπορείς να ανοίξεις ένα γραφείο ως "σύμβουλος ομορφιάς" όπως το λες.
Αυτά ξέρω, έπειτα από πρόσφατη επίσκεψή μου σε τρία ιδιωτικά ΙΕΚ, όπου μου είπαν τα ίδια πράγματα, σαν σε κασέτα ένα πράγμα.
Καλύτερα να ρωτήσεις έναν λογιστή, μάλλον αυτοί ξέρουν καλύτερα.
Κάπου μπλέκεται και η Νομαρχία μέσα, η οποία μπορεί να σου κάνει ζημιά, αλλά δεν έχω καταλάβει ακόμη γιατί, αφού υποτίθεται ότι δεν χρειάζεται άδεια ασκήσεως επαγγέλματος.
Αν υπάρχει κανένας λογιστής εδώ μέσα, ας μας τα εξηγήσει καλύτερα.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ερωφίλη (Κομπάρσα βου)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Ερωφίλη
H Κομπάρσα βου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 913 μηνύματα.

H Ερωφίλη έγραψε στις 23:37, 23-06-09:

Έχω την εντύπωση πως μπορείς να ανοίξεις γραφείο αν έχεις βγάλει ΙΕΚ.. Αλλά λέγεσαι σύμβουλος διατροφής και όχι διαιτολόγος- διατροφολόγος..

Παράθεση

palikari

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη palikari
Ο palikari αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών και επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

O palikari έγραψε στις 21:38, 03-12-09:

καλησπέρα παιδιά ,ειμαι καινουργιος εδω....τυχαια ειδα την σελιδα!!!!

απο οτι διαβαζω κανενας δεν ειναι σιγουρος για το τι ακριβως ισχιει...ολοι νομιζετε ....τεσπα!!!
γενικα εχουμε μελλον εμεις οι συμβουλοι???? ¨)

(και εγω αποαφοιτος ΙΙΕΚ ειμαι και σε λιγο τελιωνω με την πρακτική)....

Παράθεση

stellab88

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη stellab88
H stellab88 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

H stellab88 έγραψε στις 15:15, 08-07-12:

καλησπερα παιδια,
ήθελα να ρωτήσω κάτι σχετικό..
Εχω πτυχίο γυμναστικής ακαδημίας και θέλω να κάνω μεταπτυχιακό στο χαροκόπειο άσκηση- διτροφή. Μπορώ να βγάλω άδεια άσκησης επαγγέλματος?και αν όχι πώς μπορώ να το εξασκήσω?ως σύμβουλος?

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους