Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,094 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,079 μηνύματα σε 74,652 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Ποιος ο λόγος για να ζούμε;

t@nia

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη t@nia
H t@nia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών , επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 96 μηνύματα.

H t@nia έγραψε στις 15:18, 02-08-10:

εγω, προσωπικα, ζω για να δω το τελος του κοσμου το 2012!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

rascal_gd (Call me Joe!!)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη rascal_gd
Ο Call me Joe!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,368 μηνύματα.

O rascal_gd is Full of Shit!!! έγραψε στις 16:01, 02-08-10:

Αρχική Δημοσίευση από z0itCa
Ζήσε την ζωή σου έτσι ώστε αν είχες ακόμη μία ζωή, να ήθελες να την ζήσει όπως εκείνη την πρώτη...
Και πριν σε ζήσει εκείνη, επειδή ο χρόνος είναι περιορισμένος και περνάει γρήγορα...
H μονη περιπτωση να ειχα ακομα μια ζωη θα ηταν να τα εχω με μια Ζωη..

ΠΑΡΑΚΑΛΕΙΤΕ Ο ΜΠΙΛ ΝΑ ΔΩΣΕΙ ΣΗΜΑΔΙΑ ΖΩΗΣ....

black humor..

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

tsarachaf (Allah 1/3 MEΤΣ)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη tsarachaf
Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,215 μηνύματα.

O tsarachaf Do not :/ έγραψε στις 17:07, 02-08-10:

Λοιπον... Καλη απορια... Γιατι ζουμε αραγε??? Αφου στο τελος ολοι θα πεθανουμε????

Μηπως γιατι η ζωη ειναι το ταξιδι???? Μηπως γιατι αυτο μετραει τελικα??? Αυτο με τις δυσκολιες του και φυσικα ολες τις χαρες του την κανει τοσο γλυκια την ζωη ωστε μολις φτανουμε προς το τελος της προσπαθουμε να γαντζωθουμε απο αυτην???

Συνεχιζοντας τον παραλληλισμο με το ταξιδι??? Ας το δουμε αλλιως... Τι θα ηταν ενα ταξιδι, χωρις ατυχιες, γκαφες και ευτραπελα??? Μισο ταξιδι...

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

self-instructive depressing

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη self-instructive depressing
Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,954 μηνύματα.

O self-instructive depressing έγραψε στις 17:43, 02-08-10:

Αρχική Δημοσίευση από tsarachaf
Μηπως γιατι η ζωη ειναι το ταξιδι???? Μηπως γιατι αυτο μετραει τελικα??? Αυτο με τις δυσκολιες του και φυσικα ολες τις χαρες του την κανει τοσο γλυκια την ζωη ωστε μολις φτανουμε προς το τελος της προσπαθουμε να γαντζωθουμε απο αυτην???Συνεχιζοντας τον παραλληλισμο με το ταξιδι??? Ας το δουμε αλλιως... Τι θα ηταν ενα ταξιδι, χωρις ατυχιες, γκαφες και ευτραπελα???
τέλειο

π.σ.
Καθόλου οφ τόπικ....
ΠΑΡΑΚΑΛΕΙΤΕ Ο ΜΠΙΛ ΝΑ ΔΩΣΕΙ ΣΗΜΑΔΙΑ ΖΩΗΣ....
έλα , ο μπιλ είμαι .
αν ξαναδώ ποστ με κουραστικά κεφαλαία , θα αυτοκτονήσω

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

DrStrangelove

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη DrStrangelove
Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μοντέλο . Έχει γράψει 4,005 μηνύματα.

O DrStrangelove έγραψε στις 18:29, 02-08-10:

Αρχική Δημοσίευση από t@nia
εγω, προσωπικα, ζω για να δω το τελος του κοσμου το 2012!
Δεν θα χρειαστεί να περιμένεις τόσο πολύ αν οι μακάκες του Ισραήλ τελικά ρίξουν βόμβα στους άλλους μακάκες του Ιράν και εμπλακούν οι Ρώσοι γάμησέ τα. Ο καιρός γαρ εγγύς.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

stathakis (ευσταθιος)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη stathakis
Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,537 μηνύματα.

O stathakis έγραψε στις 21:17, 02-08-10:

εγω δεν βρισκω κανενα λογο να ζω.ειδικα με ολα αυτα τα προβληματα!ποσο βαρετη ειναι η ζωη!το μονο που μου δινει ζωη ειναι ο χριστος.δεν θα υπηρχε λογος να ζω αλλιως!γιατι να ζω?γιατι να παιδευομαι αδικα?αλλα ο χριστος μου δινει ζωη διοτι με εμψυχωνει και μου μιλα λεγοντας στην καρδια μου οτι ο σκοπος της ζωης μου ειναι να γινομαι καλυτερος ανθρωπος,να ωφελω τον πλησιον μου,να αδιαφορω για οσους προκαλουν σκανδαλα ακομα και αν ειναι ανθρωποι της εκκλησιας διοτι η πιστη ειναι ο χριστος οι κληρικοι ειναι λειτουργοι του .ετσι η ζωη αποκτα νοημα.εδω και καποια χρονια η ορθοδοξη εκκλησια ειναι η οικογενεια μου αλλα η πνευματικη εννοειται!αν ηταν η ζωη μονο και μονο να ζησω 60 70 80 χρονια και να κοπιαζω,να στεναχωριεμαι ,να εχω αγωνιες,να ειμαι στεναχωρημενος.οχι!ευχαριστω δεν θα παρω!αλλα οταν γνωριζω οτι ο χριστος,οι αγιοι,η παναγια,η εκκλησια μου προσφερει την ευκαιρια να ζησω για κατι αανωτερο και σιγουρο ,τοτε ναι!!!αξιζει να ζω το καθε λεπτο και να γινομαι καλυτερος!αλλα δεν μπορω να την χαρω αυτη την κατασταση διοτι ουτε μια στιγμη της ζωης μου δεν επαψα να αμαρτανω ενωπιον του θεου.αλλα και παλι και μονο η προσπαθια εστω και η ελαχιστη να γινω καλυτερος αυτο δινει νοημα στην ζψη μου.και αν δεν ειχα τον ιησου δεν θα προσπαθουσα για τιποτα!παντως το θεμα αυτο ειναι πολυ ενδιαφερον!

Παράθεση

stathakis (ευσταθιος)

Διακεκριμένο μέλος

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,537 μηνύματα.

O stathakis έγραψε στις 21:29, 02-08-10:

Αρχική Δημοσίευση από skatoula14
επειδη το τελευταιο μηνυμα του μπιλ στο στεκι ηταν αυτο,λεω γω τωρα,μηπως εχει κανει καμια βλακεια??
αχ ευχομαι πως οχι θα ειναι λυπηρο αυτο!

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Άγγελος
Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,663 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε στις 21:29, 02-08-10:

Ποιος ο λόγος για να ζω;
Μα για να μπαινεις στο E-steki φυσικα!
τι άλλο?

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

avenger92

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη avenger92
H avenger92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 368 μηνύματα.

H avenger92 Άλλος είμαι εγώ και άλλος είσαι εσύ... έγραψε στις 00:08, 03-08-10:

Αν και τα ασχημα στη ζωη μας ειναι περισσοτερα απο τα ευχαριστα,αξιζει να ζουμε για οσους αγαπαμε πραγματικα..Ευτυχια ειναι η ουσιαστικη επαφη με τον αλλον(οικογενεια,φιλοι,σχεσεις)..Οταν βαζεις τον αλλον πανω απο σενα και εισαι χαρουμενος για αυτο..Αυτο το συναισθημα ειναι μοναδικο..Αξιζει να το ζουμε ολοι..

Παράθεση

Konstans29185 (Ναντίνα)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Konstans29185
H Ναντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 299 μηνύματα.

H Konstans29185 σκέφτηκε και έγραψε στις 01:33, 03-08-10:

Αυτό έχω να σου απαντήσω εγώ

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

razorbladeDream

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη razorbladeDream
H razorbladeDream αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 988 μηνύματα.

H razorbladeDream έγραψε στις 14:28, 26-08-10:

Αρχική Δημοσίευση από ΜΠΙΛ
Θελω αν γινεται να μου πει καποιος ποιος ο λογος να ζω?
αυτη την απορια την ειχα κι εγω παντα...αλλα δεν νομιζω να παρω και ποτε απαντηση..

Παράθεση

Buggs

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Buggs
Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 56 ετών και επαγγέλεται Συγγραφέας . Έχει γράψει 2,559 μηνύματα.

O Buggs έγραψε στις 15:54, 26-08-10:

Αρχική Δημοσίευση από razorbladeDream
αυτη την απορια την ειχα κι εγω παντα...αλλα δεν νομιζω να παρω και ποτε απαντηση..
Κάνε λίγη υπομονή. Θα την πάρεις σίγουρα όταν πεθάνεις;

Παράθεση

Azimuthios

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Azimuthios
Ο Azimuthios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 85 μηνύματα.

O Azimuthios έγραψε στις 17:24, 26-08-10:

Το ερωτημα αυτο το θετει καποιοs στον εαυτο του μονο οταν βρισκεται στριμωγμενοs ψυχολογικα,τοτε μεσα απο τιs μαυρεs του σκεψειs ξεπεταγονται τετοιου ειδουs ερωτηματα,και δεν ειναι καθολου τυχαιο αυτο γιατι κανονταs αυτη την σκεψη καποιοs ασυναισθητα παραδεχεται τιs επιπτωσειs που ειχε στον ανθρωπο το προπατορικο του αμαρτημα,δηλαδη το ποσο αδυναμοs ειναι ο ανθρωποs μακρια απο την χαρη του θεου που εχει ξεχασει ακομα και για πιο λογο ζει,(τετοια πνευματικη υποβαθμιση!!!!)χωριs ομωs να μπορει να το αντιλαμβανεται στην πραγματικη του διασταση αν δεν Πιστευει πραγματικα.
Η ουσια ειναι ομωs οτι απο εκει προερχεται το ερωτημα αυτο ειτε καποιοs εχει το θαρροs να το παραδεχθει ειτε οχι και,οσο ο εγωισμοs του δεν τον αφηνει να ΑΠΕΛΕΥΘΕΡΩΘΕΙ απο αυτην του την σκεψη και προτιμαει να μενει μακρια απο τον θεο δεν θα εχει καλα αποτελεσματα στο τελοs και σαs το υπογραφω.
Τωρα,οσο ομωs τα πραγματα πηγαινουν καλα στην ζωη του καθενοs απο εμαs και ειμαστε σε πολυ καλη ψυχολογικη κατασταση τετοια ειδουs ερωτηματα απαντωνται με το να περναω καλα με τουs φιλουs μου,να διασκεδαζω,να ζησω την ζωη μου οσο μπορω πιο καλα και αλλα τετοια κουφα.
Ο Λογοs για τον οποιο ζουμε ειναι εναs πολυ καλοs λογοs που μονο ο Θεοs γνωριζει πολυ καλα και σε λιγοτερο βαθμο εμειs.Το οτι θετουμε στον εαυτο μαs αυτο το ερωτημα σημαινει οτι καπου μεσα μαs εκτοs απο το ερωτημα υπαρχει και η απαντηση.Αν ψαξει κανειs θα την βρει οπωs την βρηκα και εγω και μπορεσα ετσι να καταλαβω το νοημα τηs ζωηs μου και με πιο τροπο να μπορω να ειμαι πραγματικα ευτυχισμενοs.
Ευχομαι να βρειτε καποια στιγμη την απαντηση που ζητατε μεσα σαs για να βρειτε και εσειs τον προορισμο που εχετε στην δικη σαs ζωη και να Ανακαμψετε.

Παράθεση

stathakis (ευσταθιος)

Διακεκριμένο μέλος

O stathakis έγραψε στις 18:59, 26-08-10:

Αρχική Δημοσίευση από Azimuthios
Το ερωτημα αυτο το θετει καποιοs στον εαυτο του μονο οταν βρισκεται στριμωγμενοs ψυχολογικα,τοτε μεσα απο τιs μαυρεs του σκεψειs ξεπεταγονται τετοιου ειδουs ερωτηματα,και δεν ειναι καθολου τυχαιο αυτο γιατι κανονταs αυτη την σκεψη καποιοs ασυναισθητα παραδεχεται τιs επιπτωσειs που ειχε στον ανθρωπο το προπατορικο του αμαρτημα,δηλαδη το ποσο αδυναμοs ειναι ο ανθρωποs μακρια απο την χαρη του θεου που εχει ξεχασει ακομα και για πιο λογο ζει,(τετοια πνευματικη υποβαθμιση!!!!)χωριs ομωs να μπορει να το αντιλαμβανεται στην πραγματικη του διασταση αν δεν Πιστευει πραγματικα.
Η ουσια ειναι ομωs οτι απο εκει προερχεται το ερωτημα αυτο ειτε καποιοs εχει το θαρροs να το παραδεχθει ειτε οχι και,οσο ο εγωισμοs του δεν τον αφηνει να ΑΠΕΛΕΥΘΕΡΩΘΕΙ απο αυτην του την σκεψη και προτιμαει να μενει μακρια απο τον θεο δεν θα εχει καλα αποτελεσματα στο τελοs και σαs το υπογραφω.
Τωρα,οσο ομωs τα πραγματα πηγαινουν καλα στην ζωη του καθενοs απο εμαs και ειμαστε σε πολυ καλη ψυχολογικη κατασταση τετοια ειδουs ερωτηματα απαντωνται με το να περναω καλα με τουs φιλουs μου,να διασκεδαζω,να ζησω την ζωη μου οσο μπορω πιο καλα και αλλα τετοια κουφα.
Ο Λογοs για τον οποιο ζουμε ειναι εναs πολυ καλοs λογοs που μονο ο Θεοs γνωριζει πολυ καλα και σε λιγοτερο βαθμο εμειs.Το οτι θετουμε στον εαυτο μαs αυτο το ερωτημα σημαινει οτι καπου μεσα μαs εκτοs απο το ερωτημα υπαρχει και η απαντηση.Αν ψαξει κανειs θα την βρει οπωs την βρηκα και εγω και μπορεσα ετσι να καταλαβω το νοημα τηs ζωηs μου και με πιο τροπο να μπορω να ειμαι πραγματικα ευτυχισμενοs.
Ευχομαι να βρειτε καποια στιγμη την απαντηση που ζητατε μεσα σαs για να βρειτε και εσειs τον προορισμο που εχετε στην δικη σαs ζωη και να Ανακαμψετε.
εχεις δικιο!εκτος απο το να γινουμε καλυτεροι και να ομοιασουμε ,προσεγγισουμε τον θεο,ποιος αλλος λογος υπαρχει να ζουμε?

Παράθεση

A propos (Νίκος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη A propos
Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Φυσικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,500 μηνύματα.

O A propos Jongleur en exercice - Cage en folie έγραψε στις 17:13, 23-09-10:

Κανένας;

Παράθεση

Επιφανές Μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,215 μηνύματα.

O tsarachaf Do not :/ έγραψε στις 17:23, 23-09-10:

Ατοπο...

Αν δεν υπηρχε δεν θα ζουσαμε τοσο πολλοι...

Everything happens for a reason...

Παράθεση

lady31ath

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη lady31ath
H lady31ath αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών . Έχει γράψει 83 μηνύματα.

H lady31ath έγραψε στις 21:59, 23-09-10:

Ζεις γιατι δυο ανθρωποι αγαπησαν ο ενας τον αλλο και σε εφτιαξαν....και λογικα ισως εχεις τα ματια της μητερας σου ή τα χερια του πατερα σου....και φτιαχτηκες με αγαπη μεσα σε μια δυσκολη και σκληρη ζωη....και την πρωτη φορα που περπατησες σαν παιδακι εκανες τους παπουδες σου να χαμογελασουν ....και την πρωτη μερα στο δημοτικο σταθμο εκανες τη μαμα σου να στεναχωρεθει που σε αφηνε μονο...και την πρωτη φορα που επαιξες με αλλα παιδακια χαρηκαν και αυτα μαζι σου....ζεις γιατι εισαι πολυτιμος και θα εισαι πολυτιμος για πολλους ανθρωπους...
Ζεις για να τρως παγωτο βανιλια το καλοκαιρι....ζεις για να καβαλας μηχανες και να οδηγεις αυτοκινητο....ζεις για να γνωριζεις ομορφες γυναικες και να τους κανεις ερωτα....ζεις για να μαθαινεις κατι νεο....ζεις για να ακους μουσικη δυνατα....ζεις για να γελας με τους φιλους σου.....ζεις για να βλεπεις την ομαδα σου να παιζει σε πρωταθληματα......ζεις για τα χιλιαδες υπεροχα πραγματα που μπορεις να κανεις με το σωμα και το μυαλο που εχεις......βεβαια μεσα σε ολα τα παραμυθια υπαρχουν και παγιδες.....ή διαφορα εμποδια που σε δυσκολευουν.....δεν ξερω εαν η ερωτηση σου πηγαζει απο καποιας μορφης απογοητευσης.....
Εγω βλεπω πως εχεις ενα σωμα και μια ψυχη και ενα μυαλο....και πως οσο αυτα λειτουργουν καλα....δεν θα ηταν ασχημο να πειραματιστεις μαζι τους....με καποιο μετρο ομως......με συγκεκριμενες δοσολογιες.... ειναι σαν να σου δινουν ενα νεο αμαξι...υπαρχουν καποιες οδηγιες χρησης.....μην το τσακισεις αμεσως....κανε λιγα χιλιομετρα...ενα test drive.....

Επισης ενα μικρο μυστικο......εγω ζω για πολλες απολαυσεις......χαχαχαχαχαχα....δεν το λεω πονηρα.......αν και ειμαι σε κανονικα κιλα.....ενα απο τα φετιχ μου ειναι τα γλυκα.....γυριζω ολη την Αθηνα και το ψαχνω πολυ το θεμα....και παλιοτερα ολο και κατι εφτιαχνα και μονη μου στο σπιτι.......εαν πας στην Αγια Παρασκευη εχει ενα ζαχαροπλαστειο (καταγωγης βλεπε Θεσσαλονικη)....τον Τερκενλη.....δοκιμασε το κασταν.....τωρα που επιασε λιγο κρυο.... ειναι θεικο.....αν θες μπορεις να τους πεις να στο κοψουν σε φετες......παλιοτερα μου τα εφερναν απο πανω....ταξιδι ολοκληρο και μου τα εφερναν και κακοποιημενα......τωρα ειναι πιο κοντα....και εχει και αλλες διαφορες γευσεις...... ωραια απολαυση.....και ειναι μονο μια απο τις μικρες.......ζησε για να ανακαλυψεις και αλλες γευσεις του κοσμου αυτου.....το οφειλεις στον εαυτο σου.......

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Apro

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Apro
Ο Apro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Tatoo artist . Έχει γράψει 812 μηνύματα.

O Apro έγραψε στις 00:45, 24-10-10:

λάθος ερώτηση, άκυρη σκέψη....
από αυτές που η απάντηση, βρίσκεται μόνο μέσα σου....
και μερικές φορές όταν θυμάσαι, ψάχνεις να τη βρεις....
αν δε βρίσκεις απάντηση, αρκέσου στο ότι βρίσκεται μέσα σου....
και δώσε ακόμα μια ευκαιρία στον εαυτό σου....

Παράθεση

Apro

Διάσημο Μέλος

Ο Apro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Tatoo artist . Έχει γράψει 812 μηνύματα.

O Apro έγραψε στις 01:28, 24-10-10:

όχι ποιος ο λόγος για να ζω....
ζω για να.... βρω το λόγο....

Παράθεση

Mr Positive

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Mr Positive
Ο Mr Positive αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 167 μηνύματα.

O Mr Positive she 's freeeeeee :D ♪ ♫ έγραψε στις 12:04, 24-10-10:

Η ίδια η ζωή.

Παράθεση

antwwwnis (Αντωωωνης)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη antwwwnis
Ο Αντωωωνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Ηλεκτρολόγος μηχανικός και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,154 μηνύματα.

O antwwwnis ,αφού έκανε διατάσεις στα δάχτυλα του, έγραψε στις 13:01, 24-10-10:

ισως το ανθρωπικο αξιωμα...

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Apro

Διάσημο Μέλος

O Apro έγραψε στις 13:47, 24-10-10:

για να φτιάξεις τον ρυθμό, που επιθυμείς....

Παράθεση

katalinos

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη katalinos
Ο katalinos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 446 μηνύματα.

O katalinos έγραψε στις 22:28, 24-10-10:

νομίζω ότι ένας καλός λόγος πήγε στα οφτόπικ

το φλερτ

Παράθεση

Επιφανές Μέλος

O tsarachaf Do not :/ έγραψε στις 22:42, 24-10-10:

Και ποιος ο λογος να μην ζεις??

Παράθεση

star65

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη star65
Ο star65 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 51 μηνύματα.

O star65 Frankly, my dear, I don't give a damn έγραψε στις 02:56, 25-10-10:

ο κύκλος της ζωής

πρέπει να τον ζήσεις

Παράθεση

Trolletarian

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Trolletarian
Ο Trolletarian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών , επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,130 μηνύματα.

O Trolletarian απάνθρωποι θεσμοί μας γίνανε συνήθεια έγραψε στις 19:16, 29-10-10:

ζεις για να ακούς αυτό

και όσο αντέξεις....
και αν τελικά δεν αντέξεις να έχεις αυτό στο νου σου αυτό:
όλοι οι μεγάλοι άνθρωποι αυτοκτόνησαν με τον έναν ή τον άλλο τρόπο(άσιμος, Σιδηρόπουλος, Γώγου, Καρυωτάκης)

Αν τουλάχιστον, μέσα στους ανθρώπους
ένας πέθαινε από αηδία...
Σιωπηλοί, θλιμμένοι, με σεμνούς τρόπους,
θα διασκεδάζαμε όλοι στην κηδεία
[Καρυωτάκης]

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Trolletarian : 30-10-10 στις 02:17.
Παράθεση

Trolletarian

Περιβόητο Μέλος

Ο Trolletarian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών , επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,130 μηνύματα.

O Trolletarian απάνθρωποι θεσμοί μας γίνανε συνήθεια έγραψε στις 01:47, 31-10-10:

φίλε αν άντεξες μέχρι τώρα
και το σχοινί δεν σε 'σφίξε ακόμα
αν δεν έφυγες για κόσμους μακρινούς
παρ' το απόφαση,είσαι απ' τους θνητούς
πάρε και αυτό το τραγουδάκι
μπας και στήσεις επιτέλους το ικριωματάκι.

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Άγγελος
Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,663 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε στις 10:18, 31-10-10:

ποιος ο λογος να μην ζεις?

Παράθεση

Επιφανές Μέλος

O tsarachaf Do not :/ έγραψε στις 13:10, 31-10-10:

Αρχική Δημοσίευση από christos0987
φίλε αν άντεξες μέχρι τώρα
και το σχοινί δεν σε 'σφίξε ακόμα
αν δεν έφυγες για κόσμους μακρινούς
παρ' το απόφαση,είσαι απ' τους θνητούς
πάρε και αυτό το τραγουδάκι
μπας και στήσεις επιτέλους το ικριωματάκι.

Ρε συ... Εγω παντως αν ειχα τασεις αυτοκτονιας και διαβαζα τα ποστ σου πρωτα θα σε σκοτωνα και μετα θ' αυτοκτονουσα...

Παράθεση

Trolletarian

Περιβόητο Μέλος

O Trolletarian απάνθρωποι θεσμοί μας γίνανε συνήθεια έγραψε στις 17:24, 31-10-10:

Αρχική Δημοσίευση από tsarachaf
Ρε συ... Εγω παντως αν ειχα τασεις αυτοκτονιας και διαβαζα τα ποστ σου πρωτα θα σε σκοτωνα και μετα θ' αυτοκτονουσα...
γιατί ρε θα με σκότωνες? να αυτοκτονήσεις οκ για αυτό το έβαλα

Παράθεση

Mikaki04 (Ξεχασμένες παραλίες)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Mikaki04
H Ξεχασμένες παραλίες αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αγρίνιο (Αιτωλο/νία). Έχει γράψει 47 μηνύματα.

H Mikaki04 έγραψε στις 15:18, 18-11-10:

Γιατί ενώ υπάρχουν άπειρες φορές που θες να φωνάξεις "γτ όταν μας γεννάνε δεν μας ρωτάνε αν το θέλουμε;;;",που δεν αντέχεις να κλαις, να αναρωτιέσαι, να φοβάσαι, να ελπίζεις στο αδύνατο, να... να... να... και γιατί υπάρχουν ακριβώς άλλες τόσες άπειρες στιγμές γεμάτες με φιλία, έρωτες, αγάπη, όνειρα και ελπίδα για κάτι προσιτό .. στιγμές με αστέρια και άτομα που δεν θα ξεχάσεις, μια κάρτα γενεθλίων από κάποιον που δεν το περίμενες, ένα παγωτό με ένα φίλο στο παγκάκι στο πάρκο!!! Γιατί, στην ερώτηση σου, όσα "όχι" μπορεί να ακούσεις άλλα τόσα "ναι" θα ειπωθούν ! Και έτσι περνάς μια ζωή προσπαθώντας να απαντήσεις στο ερώτημα του "επιλέγω το ναι ή το όχι...;;" και παράλληλα ζεις !! τραγικό ή ωραίο.... εσύ θα το κρίνεις!!! ...
για μένα.. life is about the present.. if you are made to live... make your life the way you want it to be! the chance for doing so is already given to you with the life you are gifted with !!

Παράθεση

Giannoutas

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Giannoutas
Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,175 μηνύματα.

O Giannoutas Μη μου τους όρχεις τάραττε !!! έγραψε στις 21:34, 07-04-11:

Στην ζωη μου υπαρχουν πραγματα και καταστασεις που ειτε με κανουν ειτε προκειτε να με κανουν χαρουμενο.Αυτη η χαρα ειναι ενα συναισθημα που μου αρεσει και θελω να το νιωθω συνεχεια.Οποτε ο λογος για να ζω ειναι αυτος και ειναι καθαρα υποκειμενικος

Τωρα αν ενας ανθρωπος αυτο το πραγμα δεν μπορει να το αντιληφθειμε τιποτα και δεν ειναι διατεθιμενος να προσπαθησει για αυτο ε τοτε δεν υπαρχει λογος για να ζει

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Sweet_Butterfly

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Sweet_Butterfly
H Sweet_Butterfly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Δάσκαλος/α . Έχει γράψει 339 μηνύματα.

H Sweet_Butterfly Etsi ksafnika se eida apenanti mou...<3 έγραψε στις 22:07, 07-04-11:

Έρωτας ..............η απάντησή μου στο γιατί πρέπει να ζει κανείς........

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Φώτης09

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Φώτης09
Ο Φώτης09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Υδραυλικός . Έχει γράψει 1,007 μηνύματα.

O Φώτης09 Πφφ έγραψε στις 22:34, 18-04-11:

τη ζωη πρεπει να την ζεις οχι να σε ζει...προς το παρον νιωθω οτι περναει πολυ γρηγορα...σαν χθες μου φαινεται που επρεπε να παω στο νηπειαγωγειο και επρεπε να ξυπνησω νωρις και να παρω την τσαντα μου με το κολατσιο!
δεν παω καλα ε;

Παράθεση

stathakis (ευσταθιος)

Διακεκριμένο μέλος

O stathakis έγραψε στις 22:40, 22-04-11:

Αρχική Δημοσίευση από γιολαντα53448
τη ζωη πρεπει να την ζεις οχι να σε ζει...προς το παρον νιωθω οτι περναει πολυ γρηγορα...σαν χθες μου φαινεται που επρεπε να παω στο νηπειαγωγειο και επρεπε να ξυπνησω νωρις και να παρω την τσαντα μου με το κολατσιο!
δεν παω καλα ε;
να ξερεισ οτι σκεψεις τυπου,πως περασαν τα χρονια και ειμαι πλεον μαθητης β λυκειου?ειναι σκεψεις συχνες μεσα μου!

Παράθεση

ShatteredIce

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη ShatteredIce
H ShatteredIce αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 541 μηνύματα.

H ShatteredIce Out from Under έγραψε στις 22:43, 22-04-11:

γιατί φίλε η ζωή είναι γλυκιά και γεμάτη συναισθήματα....μόνο αν τη ζήσεις με την ουσιαστική έννοια θα καταλάβεις τι θα πει να ζεις...

Παράθεση

stathakis (ευσταθιος)

Διακεκριμένο μέλος

O stathakis έγραψε στις 23:07, 22-04-11:

Αρχική Δημοσίευση από ShatteredIce
γιατί φίλε η ζωή είναι γλυκιά και γεμάτη συναισθήματα....μόνο αν τη ζήσεις με την ουσιαστική έννοια θα καταλάβεις τι θα πει να ζεις...
συμφωνωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω και να προσθεσω εμπειριες, πολλες γνωσεις !!!!!!!

Παράθεση

DreamRider (Χρήστος)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη DreamRider
Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 100 μηνύματα.

O DreamRider έγραψε στις 00:12, 23-04-11:

Για εμενα ενας σοβαρος λογος που θελω να συνεχιζω τη ζωη μου ειναι γιατι υπαρχουν μερη που δεν τα εχω δει...
Συμφωνω βεβαια με ολα οσα εχουν ειπωθει απο τα παιδια πριν αλλα για εμενα ενας πολυ σημαντικος λογος ειναι αυτος...
Θελω να δω οσο περισσοτερα μερη μπορω!!!

Παράθεση

Φώτης09

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Φώτης09
Ο Φώτης09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Υδραυλικός . Έχει γράψει 1,007 μηνύματα.

O Φώτης09 Πφφ έγραψε στις 10:28, 23-04-11:

Αρχική Δημοσίευση από stathakis
να ξερεισ οτι σκεψεις τυπου,πως περασαν τα χρονια και ειμαι πλεον μαθητης β λυκειου?ειναι σκεψεις συχνες μεσα μου!
φαση εχει το γεγονος οτι απο τοτε που πηγαινα δημοτικο ελεγα: εγω οταν τελειωσω το σχολειο θα κανω αυτο και εκεινο και μετα θα ειμαι ετσι και αλλιως.... και ποτε θα τελειωσω το σχολειο? τι ωραια που θαναι?
τελειωσα αλλα δεν ειναι ολα τελικα τοσο ουαου οσο φανταζομουνα...παιδια τι περιμενεις;

Παράθεση

lady31ath

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη lady31ath
H lady31ath αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών . Έχει γράψει 83 μηνύματα.

H lady31ath έγραψε στις 15:08, 23-04-11:

Ενας απο τους αγαπημενους μου πελατες στη δουλεια, ειναι πλεον αρρωστος και κανει τρεις φορες την εβδομαδα αιμοκαθαρση οπως κανουν οι νεφροπαθεις. Περασε για να μου ευχηθει χρονια πολλα και καλο Πασχα.
Μου εδειξε τα χερια του. Στο υψος των μπρατσων του εχει σημαδια απο την αιμοκαθαρση. Εχουν παραμορφωθει.
"Κανενας δεν εζησε τοσο οσο εγω. Ολα τα εκανα στη ζωη μου."

Και μετα μου λεει μια απο τις ωραιες ιστοριες απο τη ζωη του.
Οταν ημουν νεος τα μπρατσα μου ηταν γεροδεμενα.
Στο χωριο μου ημασταν η πιο φτωχη οικογενεια. Ο πατερας μου δεν μπορουσε να οργωσει τα χωραφια με το μαυρο μας αλογο γιατι τον δαγκωνε και δεν καθοταν ησυχο μαζι του. Ετσι εγω οργωνα τη γη, μια και ημουν ο μονος που μπορουσε να το πειθαρχησει. Τα μπρατσα μου γυμναζονταν με τις αγροτικες δουλειες. Το πως απεκτησα το αλογο ηταν ολοκληρη ιστορια. Ενας μικρασιατης γεροντας (γειτονας μας) με πλησιασε μια μερα και με ρωτησε εαν θα ηθελα αλογο. Ενθουσιαστηκα και φυσικα ηθελα, αλλα πως? Μου λεει "θα πας στον Χ που εχει παρα πολλα αλογα και φοραδες και θα του ζητησεις να σου δωσει τον μαυρο (βαρβατος) αν μπορεσεις να τον πειθαρχησει . Αυτος θα γελασει και θα σε περασει για τρελο και σιγουρα θα το ρισκαρει. "Μα πως θα καταφερω να το καβαλησω? Αυτο ειναι αγριο θα με σκοτωσει". "Μην ανησυχεις μου" ειπε ο γειτονας μας και θα σε βοηθησω εγω να το ημερεψεις. Παω που λες και ζηταω απο τον Χ το αγριο ζωντανο του. Δεχεται τη συμφωνια. Κυνηγοντας το αλογο με ενα μακρυ ξυλο το καθοδηγω κοντα σε ενα δεντρο οπου εχω αφησει τροφη. Σε αυτο το δεντρο εχει σκαρφαλωσει ο πονηρος γεροντας. Οσο το ζωο τρωει του κατεβαζει μια θηλια και την περναει γυρω απο το λαιμο του. Ετσι ακινητοποιουμε το μαυρο αλογο. Στη συνεχεια ο γεροντας κατεβαινει. Εχει φερει δυο ξυλινες σανιδες και δυο κουβαδες νερο. Μου λεει "Χτυπα το αλογο , σπαστο στο ξυλο. Απο το μερος του αυτιου εως πισω. Μη φοβηθεις. Χτυπα το χωρις ελεος" Και αυτο εκανα. Το χτυπησα παρα πολυ δυνατα και πολλες φορες. Το αλογο εσταζε ιδρωτα και του εριχνα νερο και συνεχιζα. Μερα απο καποιο σημειο το ζωο ειχε διαλυθει. Τοτε ο γεροντας μου ειπε να το πλησιασω και να το δαγκωσω στο ρουθουνι. Ετσι εξαντλημενο που ειναι, να το καβαλησω και να το παω πισω στο χωριο να με δουν οι χωριανοι. Αυτο και εκανα. Το αλογο εγινε δικο μου. Ο γεροντας ηξερε απο ζωα γιατι ετσι τα ημερευαν στη Μ.Ασια , οπως μου ειπε.

Εχει ερθει και ο αδερφος μου. Ακουει και αυτος την ιστορια του. Και χαμογελαμε και οι δυο. Δεν ξερω εαν ο πελατης μου μας λεει την αληθεια. Αλλα αλλες ιστοριες που μου εχει πει, τις εχω διασταυρωσει. Αναρωτιεμαι μεσα μου γιατι ποτε δεν εζησα καμια σαν αυτες. Δεν πηγα στην Γερμανια για ενα καλυτερο μελλον. Τα Γερμανικα μου (οσα θυμαμαι) τα εμαθα με ιδιαιτερα. Δεν εγινα ναυτικος για να μην πεινασουν οι γονεις μου. Δεν ειχα αυτην την τρελα της περιπετειας . Και σαν γυναικα που ειμαι , πολλα πραγματα μου ειναι απαγορευμενα. Αλλα υπαρχω και εχω πλεον την ευθυνη της υπαρξης μου. Αρα ειμαι υποχρεωμενη να ζω.

Παράθεση

ShatteredIce

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη ShatteredIce
H ShatteredIce αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 541 μηνύματα.

H ShatteredIce Out from Under έγραψε στις 15:27, 23-04-11:

Αρχική Δημοσίευση από lady31ath
Ενας απο τους αγαπημενους μου πελατες στη δουλεια, ειναι πλεον αρρωστος και κανει τρεις φορες την εβδομαδα αιμοκαθαρση οπως κανουν οι νεφροπαθεις. Περασε για να μου ευχηθει χρονια πολλα και καλο Πασχα.
Μου εδειξε τα χερια του. Στο υψος των μπρατσων του εχει σημαδια απο την αιμοκαθαρση. Εχουν παραμορφωθει.
"Κανενας δεν εζησε τοσο οσο εγω. Ολα τα εκανα στη ζωη μου."

Και μετα μου λεει μια απο τις ωραιες ιστοριες απο τη ζωη του.
Οταν ημουν νεος τα μπρατσα μου ηταν γεροδεμενα.
Στο χωριο μου ημασταν η πιο φτωχη οικογενεια. Ο πατερας μου δεν μπορουσε να οργωσει τα χωραφια με το μαυρο μας αλογο γιατι τον δαγκωνε και δεν καθοταν ησυχο μαζι του. Ετσι εγω οργωνα τη γη, μια και ημουν ο μονος που μπορουσε να το πειθαρχησει. Τα μπρατσα μου γυμναζονταν με τις αγροτικες δουλειες. Το πως απεκτησα το αλογο ηταν ολοκληρη ιστορια. Ενας μικρασιατης γεροντας (γειτονας μας) με πλησιασε μια μερα και με ρωτησε εαν θα ηθελα αλογο. Ενθουσιαστηκα και φυσικα ηθελα, αλλα πως? Μου λεει "θα πας στον Χ που εχει παρα πολλα αλογα και φοραδες και θα του ζητησεις να σου δωσει τον μαυρο (βαρβατος) αν μπορεσεις να τον πειθαρχησει . Αυτος θα γελασει και θα σε περασει για τρελο και σιγουρα θα το ρισκαρει. "Μα πως θα καταφερω να το καβαλησω? Αυτο ειναι αγριο θα με σκοτωσει". "Μην ανησυχεις μου" ειπε ο γειτονας μας και θα σε βοηθησω εγω να το ημερεψεις. Παω που λες και ζηταω απο τον Χ το αγριο ζωντανο του. Δεχεται τη συμφωνια. Κυνηγοντας το αλογο με ενα μακρυ ξυλο το καθοδηγω κοντα σε ενα δεντρο οπου εχω αφησει τροφη. Σε αυτο το δεντρο εχει σκαρφαλωσει ο πονηρος γεροντας. Οσο το ζωο τρωει του κατεβαζει μια θηλια και την περναει γυρω απο το λαιμο του. Ετσι ακινητοποιουμε το μαυρο αλογο. Στη συνεχεια ο γεροντας κατεβαινει. Εχει φερει δυο ξυλινες σανιδες και δυο κουβαδες νερο. Μου λεει "Χτυπα το αλογο , σπαστο στο ξυλο. Απο το μερος του αυτιου εως πισω. Μη φοβηθεις. Χτυπα το χωρις ελεος" Και αυτο εκανα. Το χτυπησα παρα πολυ δυνατα και πολλες φορες. Το αλογο εσταζε ιδρωτα και του εριχνα νερο και συνεχιζα. Μερα απο καποιο σημειο το ζωο ειχε διαλυθει. Τοτε ο γεροντας μου ειπε να το πλησιασω και να το δαγκωσω στο ρουθουνι. Ετσι εξαντλημενο που ειναι, να το καβαλησω και να το παω πισω στο χωριο να με δουν οι χωριανοι. Αυτο και εκανα. Το αλογο εγινε δικο μου. Ο γεροντας ηξερε απο ζωα γιατι ετσι τα ημερευαν στη Μ.Ασια , οπως μου ειπε.

Εχει ερθει και ο αδερφος μου. Ακουει και αυτος την ιστορια του. Και χαμογελαμε και οι δυο. Δεν ξερω εαν ο πελατης μου μας λεει την αληθεια. Αλλα αλλες ιστοριες που μου εχει πει, τις εχω διασταυρωσει. Αναρωτιεμαι μεσα μου γιατι ποτε δεν εζησα καμια σαν αυτες. Δεν πηγα στην Γερμανια για ενα καλυτερο μελλον. Τα Γερμανικα μου (οσα θυμαμαι) τα εμαθα με ιδιαιτερα. Δεν εγινα ναυτικος για να μην πεινασουν οι γονεις μου. Δεν ειχα αυτην την τρελα της περιπετειας . Και σαν γυναικα που ειμαι , πολλα πραγματα μου ειναι απαγορευμενα. Αλλα υπαρχω και εχω πλεον την ευθυνη της υπαρξης μου. Αρα ειμαι υποχρεωμενη να ζω.
πολύ συγκινητική ιστορία

Παράθεση

IL PENSIERO

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη IL PENSIERO
H IL PENSIERO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 477 μηνύματα.

H IL PENSIERO έγραψε στις 16:31, 23-04-11:

Όχι δεν γίνεται.

Παράθεση

Rempeskes

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Rempeskes
Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Hair stylist . Έχει γράψει 5,593 μηνύματα.

O Rempeskes έγραψε στις 02:38, 24-04-11:

Αρχική Δημοσίευση από DreamRider
Θελω να δω οσο περισσοτερα μερη μπορω!!!

Στο καλό και να μας γράφεις.

Υγ. όταν πλέον δεν θα έχεις μέρος να πας, τα ξαναλέμε για το πόσο σοφότερος έγινες.

Υγ.
Αρχική Δημοσίευση από λαδυαθενς
Αναρωτιεμαι μεσα μου γιατι ποτε δεν εζησα καμια σαν αυτες.

Τώρα με αυτή την κυβέρνηση, τουλάχιστον την ιστορία με την φτώχεια θα την ζήσεις.

Παράθεση

elise.

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη elise.
H elise. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 122 μηνύματα.

H elise. έγραψε στις 16:28, 07-03-12:

Αρχική Δημοσίευση από rascal_gd
Γιατι εισαι ο ΜΠΙΛ ρε, γι'αυτο...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Δεσμώτης

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Δεσμώτης
Ο Δεσμώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 39 ετών . Έχει γράψει 3,564 μηνύματα.

O Δεσμώτης έγραψε στις 17:18, 07-03-12:

ρeaζon οβ leaβiνg
εν πρώτοις, αν ήθελα τα εύκολα θα σου' λεγα
πέθανε κι αν δε σ'αρέσει γύρνα.

Συμβαίνει να ρωτάς, συμφέρει να απαντάω με στόμφο ή οίστρο τα εξής:φιλάκι αγάπη μου,
όνειρα γλυκά ας γεμίσει το στρώμα σου απόψε μεμέλι.

Στωικός απαράδεκτο εντούτοις το τόλμημα δοκιμάστηκε.
Μια φορά, δύο φορές πιο πριν, το νόημα βγήκε από ένα αγκάθι και πέρασε στα χέρια μας.
Το θράσος της ανάδειξης και η ανάδειξη του ξέρω τί κάνεις ξέβρω τι επιχειρείς,
περιήλθε στις προκλήσεις.

Στον έρωτα υπάρχει ένας διαχωρισμός πέους και όλα τα παρακάτω λόγια δεν θα είχαν αξία
αν δεν καιγόταν το βρακάκι σου πάνω στο τρίψιμο των χεριών της εις τα σεντονοκρέβατα.

Πρόσεξ τι,δεν πρόκειται για αόριστο ή τυχάρπαστο παπαγαλόψαρο.
Διώκεται και πλέει, αφού πνέει τα λοίσθια.
Το ακαταλαβίστικ που λες όμοφοβη ή ξενόμονη ή απλά βαθύ οργασμέ στην γλώσσα μου 2012,
έν+κείμαι(κάνε πρόσθεση) στο γεγονός οτι την στιγμή αυτή όλα τείνουν να πέσουν απ΄το εύκολο λόγω διάδοσης και αδερνάδερ πως το πες εσύ ζωή μου, α ναι εκστράβαγκαντ.

Οπότε ρομπότε με κατανοείς, είμαι αναγκασμένος απ΄τον /ύπαρχο υπάρχω /να γίνω
αν όχι συντεταγμένος, απλά ποπ.
Το τοπ το αφήνω στο myspace και την διαφήμιση που υποθάλπτω.

Όχι μαύρε, δεν είναι εντός πλέον, μα ούτε και εκτός.
Το ζαμπόν κρατά μερικές μέρες στο ψυγείο και λίγες ώρες εκτός.
Επίσης τα τελευταία χρόνια εφευρέθηκε μαζί με άλλα παιχνιδοστολίδια και τρώγεται,
άρα μπορείς να το καταναλώσεις. Διάλεξε λοιπόν τόπο να περάσεις τον χρόνο σου,
χαιρετόστ.

ΥΓ. ο λόγος για να ζεις είναι συμμετρικός του cause of death σου...

(επιτακτικό να βρεθεί ακόμη κι αν είναι το "σπάω λεξοπλάκα")

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

sunday(atlie)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη sunday(atlie)
H sunday(atlie) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος . Έχει γράψει 54 μηνύματα.

H sunday(atlie) Τωρα ξερεις το δρομο.. ακολουθησε τον. έγραψε στις 19:51, 03-06-12:

Ο λόγος του να ζει ο κάθε ένας μας ή μάλλον οι λόγοι διαφέρουν κάθε στιγμή που περνάει. Γενιούνται καινούργια συναισθήματα, άλλοι πόθοι, ευκαιρίες ίσως αλλά και πεθαίνουν άλλα πράγματα μέσα μας και έξω μας μυχαχαχα. Απλά η κάθε ημέρα είναι ξεχωριστή και αξίζει όπως και να ναι, όπως και να χει..

Παράθεση

MetalChest (Γιάννης)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη MetalChest
Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 397 μηνύματα.

O MetalChest έγραψε στις 19:58, 03-06-12:

Γιατί δεν ξέρεις τι θα σου συμβεί. Και δεν λέω για το μακρινό μέλλον. Μπορεί αυτή η καθοριστική γραμμή στη ζωή σου να εμφανιστεί αύριο το πρωί, σε μια ώρα, μπορεί να χτυπήσει τώρα το τηλέφωνό σου. Μπορεί να βγεις σήμερα για ποτό και να γνωρίσεις τον άνθρωπο που θα σε κάνει να χαμογελάς για το υπόλοιπο της ζωής σου.
Φτιάξε καφέ, μην αυτοκτονήσεις- θα έλεγε ο Αλμπέρ Καμύ.

Παράθεση

DrHouse (intelligentsia)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη DrHouse
Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Λέκτορας . Έχει γράψει 3,370 μηνύματα.

O DrHouse Ψάξε με,θα με βρείς στους εφτιάλτες σου. έγραψε στις 20:12, 03-06-12:

Γιατι να ζεις?Γιατι ειναι δικαιωμα σου και σκοπος σου να ζησεις,να επιβιωσεις,αυτος ειναι ο τελικος σκοπος του ανθρωπου και καθε ζωντανου πλασματος.Να επιβιωσει ακομη και κατω απο τις πιο δυσκολες συνθηκες της ζωης του.Δεν θα σου πω οτι η ζωη ειναι ωραια,γεματη εκπληξεις και καλοπεραση,η ζωη ειναι σκατα ορισμενες φορες,δυσκολη,θελει αγωνες,παθος και θεληση,προσπαθεια για το καλυτερο,εχει αποδοκιμασιες,πτωσεις αλλα και ανοδους,η ζωη δεν ειναι κατι ωραιο και τελεια συντονισμενο.Η ζωη ειναι ενας συνδυασμος ηλιθιων τυχαιων γεγονοτων,που ο καλυτερος μπορει να γινει χειροτερος και ο χειροτερος μπορει να γινει καλυτερος.Ειναι σκληρη η πουτανα,δεν σε χαιδευει τα αυτια και δεν θα σε περιμενει μια γκομενα με εναν δισκο γεματο φρουτα οταν ξυπνας απο το κρεβατι.
Μπορεις να πεσεις,αλλα επιβαλλεται να σηκωθεις
Ο λογος για να ζησεις ειναι ο λογος που γεννηθηκες και υπαρχεις

Παράθεση

Mercury (Doctor)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Mercury
Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 30 ετών , επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,749 μηνύματα.

O Mercury Madman with a blue box... έγραψε στις 20:48, 03-06-12:

Η ζωή είναι γεμάτη δυνατότητες,προοπτικές,πιθανότητες....
Ενώ ο θάνατος τόσο μόνιμος,άδειος,βαρετός....
Αργά η γρήγορα όλοι θα πάμε 2 μέτρα κάτω απο το χώμα(ή θα καταλήξουμε στάχτη ορισμένοι),γιατί να βιαζόμαστε;;

Παράθεση

Backdrop

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Backdrop
H Backdrop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 477 μηνύματα.

H Backdrop έγραψε στις 21:42, 03-06-12:

Γιὰ τὴ ζωή
Ἡ ζωὴ δὲν εἶναι παῖξε-γέλασε
Πρέπει νὰ τήνε πάρεις σοβαρά,
Ὅπως, νὰ ποῦμε, κάνει ὁ σκίουρος,
Δίχως ἀπ᾿ ὄξω ἢ ἀπὸ πέρα νὰ προσμένεις τίποτα.
Δὲ θά ῾χεις ἄλλο πάρεξ μονάχα νὰ ζεῖς.

Ἡ ζωὴ δὲν εἶναι παῖξε-γέλασε
Πρέπει νὰ τήνε πάρεις σοβαρὰ
Τόσο μὰ τόσο σοβαρὰ
Ποὺ ἔτσι, νὰ ποῦμε, ἀκουμπισμένος σ᾿ ἕναν τοῖχο
μὲ τὰ χέρια σου δεμένα
Ἢ μέσα στ᾿ ἀργαστήρι
Μὲ λευκὴ μπλούζα καὶ μεγάλα ματογυάλια
Θὲ νὰ πεθάνεις, γιὰ νὰ ζήσουνε οἱ ἄνθρωποι,
Οἱ ἄνθρωποι ποὺ ποτὲ δὲ θά ῾χεις δεῖ τὸ πρόσωπό τους
καὶ θὰ πεθάνεις ξέροντας καλὰ
Πὼς τίποτα πιὸ ὡραῖο, πὼς τίποτα πιὸ ἀληθινὸ
ἀπ᾿ τὴ ζωὴ δὲν εἶναι.

Πρέπει νὰ τηνε πάρεις σοβαρὰ
Τόσο μὰ τόσο σοβαρὰ
Ποὺ θὰ φυτέυεις, σὰ νὰ ποῦμε,
ἐλιὲς ἀκόμα στὰ ἑβδομῆντα σου
Ὄχι καθόλου γιὰ νὰ μείνουν στὰ παιδιά σου
Μὰ ἔτσι γιατὶ τὸ θάνατο δὲ θὰ τόνε πιστεύεις
Ὅσο κι ἂν τὸν φοβᾶσαι
Μὰ ἔτσι γιατί ἡ ζωὴ θὲ νὰ βαραίνει
πιότερο στὴ ζυγαριά.

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους