Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,089 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,002 μηνύματα σε 74,643 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

The Notebook (2004)

Γιώργος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Γιώργος
Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,986 μηνύματα.

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 18:44, 11-05-09:

Απορώ πώς και δεν υπήρχε topic γι' αυτό το αριστούργημα.

Ρομαντική - Δραματική ταινία βασισμένη σε βιβλίο, με αντικείμενο δύο εφήβους κατά την δεκαετία του '40, που ερωτεύονται ο ένας τον άλλον.

Την είδα προχθές κι απλά θα πω: αυτά είναι.
Όσοι δεν την έχετε δει, να έχετε μαζί σας 3 κιλά χαρτομάντηλα. Δεν γίνεται να μην κλάψετε. <3

Χαλαρά 10/10.

IMDb link

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

9 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

moonlight

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη moonlight
H moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,526 μηνύματα.

H moonlight έγραψε στις 20:58, 11-05-09:

ελα βρε γιωργη και ειναι η ταινια που εβαλα στο ματι για να δω... φυσικα απορησα πως και μου ξεφυγε τοσο καιρο
εχω δει αποσπασματα απο το youtube και εχω ξετρελλαθει αυτα ειναι τα ωραια που φυσικα μονο σε ταινιες τα βρισκεις

αχ και παλι αχχχ

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

kalypso (lily allen)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη kalypso
H lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,764 μηνύματα.

H kalypso έγραψε στις 21:36, 11-05-09:

πραγματικά υπέροχη...

η συνταγή είναι απλή και δοκιμασμένη, ωστόσο η συγκεκριμένη ταινία έχει αυτό το κάτι παραπάνω από τις άλλες...
Η φωτογραφία σε μαγεύει, η πλοκή σε καθηλώνει και ο Ryan Gosling με τη Rachel Mac Adams δίνουν τον καλύτερό τους εαυτό δίνοντας σου την αίσθηση πως η αγάπη τους μπορεί στ' αλήθεια να ξεπεράσει κάθε εμπόδιο. Σε κάνουν να χαρείς, να λυπηθείς, να γελάσεις, να ερωτευθείς, να πονέσεις- και στο τέλος να εύχεσαι να ζούσες κι εσύ μια ιστορία παρόμοια με τη δική τους.

Να τη δείτε οπωσδήποτε

πς. Ζωωρζ- μπράβο παιζιμ

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Phoebe (Κομπάρσα α)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Phoebe
H Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών , επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 1,213 μηνύματα.

H Phoebe , call me Snake, έγραψε στις 00:58, 12-05-09:

Εγώ την έχω δει και δεν με ξετρέλανε! Δεν είχε κάτι διαφορετικό από τις υπόλοιπες ρομαντικές ταινίες, κινείται πάνω στο ίδιο μοτίβο και δεν έχει καμία διαφορετική εξέλιξη.

Αρχική Δημοσίευση από Γιώργος
Όσοι δεν την έχετε δει, να έχετε μαζί σας 3 κιλά χαρτομάντηλα. Δεν γίνεται να μην κλάψετε. <3
Γίνεται, γίνεται!

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Γίδι
H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11,605 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 08:17, 12-05-09:

Αυτό που μου άρεσε στην ταινία ήταν κάποιες σκηνοθετικές αρετές (Κασσαβέτης Jr γαρ), οι φυσικές ερμηνείες των πρωταγωνιστών (κακά τα ψέματα, ξεχώρισαν) αλλά κυρίως το τέλος. Ο τραγικός επίλογος μίας ιστορίας αγάπης, που με άγγιξε λίγο παραπάνω λόγω Αλσχάιμερ... Η κεντρική ιστορία όντως, δεν ήταν κάτι το ιδιαίτερο.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

<<ΝΙΚΟΛ>> (Νικόλια)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη <<ΝΙΚΟΛ>>
H Νικόλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κάλυμνος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 92 μηνύματα.

H <<ΝΙΚΟΛ>> Αγάπη...τι δύσκολο πράγμα... έγραψε στις 00:21, 25-05-09:

Eιναι η αγαπημενη μ ταινια!!! μ αρεσει τρελα!η πιο ομορφη ρομαντικη ταινια τα τελευταια χρονια ειπαν οι κριτικοι!κ τ φιλι των πρωταγονιστων στην λιμνη με την βροχη ηταν το πιο παθιασμενο φιλι ταινιας τ τελευταια χρονια ειπαν επισης οι κριτικοι!αααχχχχχ ειμαι κ εγω ερωτευμενη μ αυτην την ταινια.............

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

moonlight

Διακεκριμένο μέλος

H moonlight έγραψε στις 00:48, 25-05-09:

εγω να δουμε ποτε θα την δω που ολο το αναβαλλω

Παράθεση

kalypso (lily allen)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη kalypso
H lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,764 μηνύματα.

H kalypso έγραψε στις 01:00, 25-05-09:

Αρχική Δημοσίευση από moonlight
εγω να δουμε ποτε θα την δω που ολο το αναβαλλω
Να τη δεις σύντομα.
Ίσως να ναι η μοναδική φορά που θα συμφωνήσω με τους κριτικούς, αλλά αυτή η ταινία κρύβει μια μαγεία και έναν ρομαντισμό που δεν βρίσκεις σε πολλές του είδους.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

moonlight

Διακεκριμένο μέλος

H moonlight έγραψε στις 01:19, 25-05-09:

και ειμαι και ευκολοσυγκινητη τελευταια και με βλεπω ετσι αφου συγκινουμαι με τετοιες ρομαντικες ταινιες που βλεπεις να γινεται η συναισθηματικη υπερβαση....

Παράθεση

moonlight

Διακεκριμένο μέλος

H moonlight έγραψε στις 11:31, 08-06-09:

λοιπον την εχω δει επιτελους τη ταινια χτες το βραδυ.... δεν ξερω τι εφταιξε μπορει πολλα πραγματα αλλα δεν ενθουσιαστηκα. περιμενα πιο πολλα πραγματα για τον τοσο ντορο που εχει γινει...
βεβαια το ριξα το κλαματακι μου δε λεω αλλα μπορει να εφταιγε και η φορτιση που ειχα η γενικοτερη...
παντως οταν τελειωσε δεν ειπα αμαννννν τι ΤΑΙΝΙΑ...

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Noisette (Φωτεινός Θάλαμος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Noisette
H Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης . Έχει γράψει 2,647 μηνύματα.

H Noisette Love is our resistance. έγραψε στις 22:50, 07-02-10:

Δεν μου αρεσε τοσο...

Καλά ντεεε μην βαρατε!
Ενώ γενικά κατι τέτοιες μελο ταινιες μου αρεσουν αυτη δεν μου αρεσε!!!!!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

woochoogirl (Αλεξάνδρα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη woochoogirl
H Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,796 μηνύματα.

H woochoogirl που βρίσκεται πολύ μακριά... έγραψε στις 22:57, 07-02-10:

Γιατί βρε Μάρω? Εγώ ξετρελάθηκα με το τέλος της. Ενώ στη μέση μου την είχαν σπάσει οι πρωταγωνιστές με τις αποφάσεις τους, το στυλ τους και τα λάθη τους, το ότι πέθαναν μαζί ήταν καλό χαρτί και σίγουρος τρόπος για να πλαντάξω στο κλάμα

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη prinCess.
H prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 5,644 μηνύματα.

H prinCess. έγραψε στις 22:58, 07-02-10:

Θεικη ταινια ρε. Απο τις ΠΙΟ αγαπημενες μου, μη πω Η αγαπημενη μου

Παράθεση

Noisette (Φωτεινός Θάλαμος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Noisette
H Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης . Έχει γράψει 2,647 μηνύματα.

H Noisette Love is our resistance. έγραψε στις 22:59, 07-02-10:

Αρχική Δημοσίευση από woochoogirl
Γιατί βρε Μάρω? Εγώ ξετρελάθηκα με το τέλος της. Ενώ στη μέση μου την είχαν σπάσει οι πρωταγωνιστές με τις αποφάσεις τους, το στυλ τους και τα λάθη τους, το ότι πέθαναν μαζί ήταν καλό χαρτί και σίγουρος τρόπος για να πλαντάξω στο κλάμα
Αρχική Δημοσίευση από ^prinCess^
Θεικη ταινια ρε. Απο τις ΠΙΟ αγαπημενες μου, μη πω Η αγαπημενη μου
Ειλικρινά και γω δεν ξερω...Δεν το περιμενα...Θεωρουσα οτι βλεποντας την θα πλανταξω στο κλαμα οπως στον Γλυκο Νοεμβρη...αλλα τιποτα!!!Θα την ξαναδω με την πρωτη ευκαιρια και θα σας πω!

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • 10η Εντολή (2004) - Από D.Gray-man
      Το θέμα έχει λάβει 154 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Κινηματογράφος και TV.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 03-11-12 στις 11:24.
    • The Machinist (2004) - Από Mercury
      Το θέμα έχει λάβει 8 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Movie Mini Reviews.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 23-03-12 στις 16:41.
    • Saw (2004) - Από Κακή Επιρροή
      Το θέμα έχει λάβει 9 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Movie Mini Reviews.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 06-09-11 στις 11:48.
    • The Aviator (2004) - Από alis
      Το θέμα έχει λάβει 0 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Movie Mini Reviews.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 07-09-10 στις 22:33.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους