Stardust (2007)

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Το Stardust είναι .... ένα ωραίο παραμυθάκι. :)

Εξελίσσεται στην επαρχία της Αγγλίας, σε ένα χωριουδάκι, όπου ένας νέος υπόσχεται στην wanna-be κοπέλα του να της φέρει ένα αστέρι που έπεσε σε ένα λιβάδι, πίσω από ένα τείχος, σε ένα κόσμο διαφορετικό.

Μ' άρεσε πολύ για παραμυθάκι. Έχει ένα ωραίο plot, αρκετά..... μαγικό θα 'λεγα, έχει περιπέτεια, αγωνία, ανατροπές... και φυσικά έχει ρομάντζο και έρωτα. Έχει από πίσω του το δικό του love story.

Μην μασάτε αν σας πουν ότι είναι για 11χρονα. :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rainbow Blues

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Rainbow Blues αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Έμπορος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 305 μηνύματα.
Θα συμφωνήσω απόλυτα...

Πρόσφατα είδα την ταινία και την βρήκα αρκετά καλή. Παίζει και ο Robert DeNiRo έναν απίστευτο ρόλο...

Επίσης και το Soundtrack είναι πολύ ωραίο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cibyllian

Περιβόητο μέλος

Η Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,205 μηνύματα.
Εγώ το είδα το χειμώνα σε dvd και το ξαναείδα πρόσφατα στην τηλεόραση. Μου άρεσε πάρα πολύ, :clapup::clapup: δεν το βρήκα καθόλου για 11χρονα. :eek:

Έτσι κι αλλιώς όμως εμένα μου αρέσουν οι ταινίες που είναι λίγο παραμύθι. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vendetta

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Thor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών, επαγγέλεται Ξεναγός και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,275 μηνύματα.
Θεωρώ το Stardust ένα παραθύρι χωρίς μαγεία...
Βαρέθηκα σχεδόν από την αρχή του βλέποντάς το...
Χιλιοειπωμένη ιστορία...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Άντε βρε Κώστα και είχα αρχίσει να απελπίζομαι πως μόνο σε εμένα δεν αρέσουν τέτοιες ταινίες :S
Μου είχε φανεί υπερβολικά χλιαρή και υπερβολικά προβλέψιμη
ενώ περίμενα κάτι πολύ πολύ καλύτερο κρίνοντας από το προμόσιον που της είχε γίνει. Βάζοντας το μάλιστα σε αντιδιαστολή με το Αστέρι του Βορρά, με το οποίο έχουν κάποια κοινά σημεία, έχω την αίσθηση πως το Stardust ήταν πολύ κάτω του μετρίου

αυτή βέβαια είναι η προσωπική μ άποψη
και γενικά όσες φορές προσπάθησα να δω τέτοιες ταινίες, η μία στις 5 μου φαινόταν κάπως καλή..

οπότε μη μου δίνετε πολλή σημασία- γούστα είναι αυτά :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top