Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,106 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,276 μηνύματα σε 74,663 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Αρνητικά στοιχεία του χαρακτήρα μας...Μπορούν να αλλάξουν;

Apro

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Apro
Ο Apro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Tatoo artist . Έχει γράψει 812 μηνύματα.

O Apro έγραψε στις 06:02, 19-05-09:

Υπάρχει κάποιο ή κάποια αρνητικά στοιχεία στο χαρακτήρα σου, τα οποία θα έπρεπε να εξουδετερώσεις, ωστέ αυτό να συμβάλλει στη διαμόρφωση μιας καλύτερης προσωπικότητας;Θα ήθελα να αναφέρω μερικά δικά μου, τα οποία δεν έχω καταφέρει να εξουδετερώσω ακόμη.Ξέρω οτί αυτό δε με τιμάει, αλλά θέλω να νομίζω, οτί αυτό θα επηρρεάσει με κάποιον τρόπο την πραγματικότητα.
Η μεγαλύτερη αρρώστια που με ταλαιπωρεί εδώ και μερικά χρόνια, είναι η αμέλεια.Δε φρόντισα να έχω κάποιο σταθερό πρόγραμμα και στόχους, ωστέ να εξασφαλιστώ επαγγελματικά.Αποτέλεσμα να μην είμαι οικονομικά ανεξάρτητος και να ψάχνω για δουλειά.Εξίσου και το Apro, απ΄το απρογραμμάτιστος.
Ένα μεγάλο ακόμα μειονέκτημα είναι οτί μέχρι και σήμερα είμαι σπάταλος.Δε σεβάστηκα ποτέ αυτό το αγαθό που λέγεται χρήμα και όποτε έχω, δε σκέφτομαι σχεδόν ποτέ, οτί υπάρχει και αύριο.

Επίσης δε θα σας κρύψω, οτί είμαι και λίγο αφελής.Γενικά η διαμόρφωση του χαρακτήρα ενός παιδιού, παίζει καταλυτικό ρόλο, στην πορεία της εξέλιξής του.Παρ' όλα αυτά, από ένα σημείο και μετά, καθιστώ υπεύθυνο τον ευατό μου και ξέρω οτί αυτός που μπορεί να με βοηθήσει σίγουρα, είναι ο ίδιος.Αυτός όμως, με ξέχασε.Πρέπει να αφήσω τον εγωισμό μου και να κάνω εγώ την αρχή, για μια καλύτερη σχέση.Χωρίς να είμαι ο ειδικός, θα σας συνιστούσα να κάνετε το ίδιο.Ο Εαυτός σας είναι εγωιστής, εσείς;
Θα ήθελα να μου αναφέρετε και εσείς κάποιο αρνητικό στοιχείο στο χαρακτήρα σας.Μην ξεχνάμε οτί αυτό είναι το θέμα, όχι εγώ.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Apro : 19-05-09 στις 06:23.
8 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

gatouni8400 (Χαρά Καλέ)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη gatouni8400
H Χαρά Καλέ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αισθητικός . Έχει γράψει 131 μηνύματα.

H gatouni8400 Δεν είναι εδώ για κανέναν εκτός από..... έγραψε στις 10:57, 21-05-09:

Γεια σου Απρο!!Λοιπόν απ'οσο ξέρω τον ευατό μου δε θα έλεγα ότι έχω και πολλά!Απλά καμιά φορά γίνομαι ιδιότροπη και εγωίστρια!!Ε και ίσως που και που είμαι πιο ντροπαλή απ'όσο πρέπει!!Αυτά προς το παρόν μου αναγνωρίζω!!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

<<ΝΙΚΟΛ>> (Νικόλια)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη <<ΝΙΚΟΛ>>
H Νικόλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κάλυμνος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 92 μηνύματα.

H <<ΝΙΚΟΛ>> Αγάπη...τι δύσκολο πράγμα... έγραψε στις 11:05, 21-05-09:

Aυτο που πραγματικα με εξοργιζει στον εαυτο μου ειναι οτι οταν κατι με ενοχλει αφορητα σ καποιον δικο μ ανθρωπο δεν το λεω,το κραταω μεχρι να σκασω!
και οταν πιο εχω βγει απο τα ρουχα μου....και μιλαω.....εχω τοσα πολλα μεσα μου που κλαιω..........και πολυ το θεωρουν αδυναμια αυτο!!!!(μπορει και να ειναι!)

6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Πατρεύς (Πέτρος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Πατρεύς
Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 2,714 μηνύματα.

O Πατρεύς με φόβο και πάθος έγραψε στις 11:25, 21-05-09:

Είμαι τεμπέλης! Πολύ άσχημο μειονέκτημα. Ίσως το χειρότερο που υπάρχει...

11 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

moonlight

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη moonlight
H moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,526 μηνύματα.

H moonlight έγραψε στις 12:14, 21-05-09:

λοιπον να η δικη μου λιστα...
ειμαι τρομερα ευαισθητη χωρις να το δειχνω
λεω αυτο που σκεφτομαι και νιωθω
βιαζομαι να κανω κατι χωρις να εχω υπομονη
νομιζω οτι ολος ο κοσμος ειναι καλος
φοβαμαι τις αλλαγες

οκ. σταματω εδω... μην πω και αλλα και γινουμε εντελως ρομπα

9 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

underwater

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη underwater
H underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,498 μηνύματα.

H underwater έγραψε στις 12:54, 21-05-09:

• Παρεξηγιέμαι εύκολα και για χαζά. Μπορεί κάποιος να μου κάνει χοντροειδή πλάκα και να την βρω διασκεδαστική και κάποιος να πει κάτι ελαφρύ που όμως θα με εκνευρίσει.
  • Αναβλητική, αν και διορθώνομαι.
  • Κάποιες φορές ''μπεμπεκίζω'' (πιθανώς ενισχύεται κι από το ότι δουλεύω με παιδιά) κι αυτό παρεξηγείται ως ένδειξη ανωριμότητας, για να μην αναφέρω το ότι όλοι με περνάνε για φοιτήτρια ενώ ξεκίνησα δουλειά πριν 4μιση χρόνια.
  • Ανασφαλής. Θέλω συνέχεια επιβεβαίωση και δεν είναι καλό. Αν και το δουλεύω!

10 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

cibyllian (Μπούι)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη cibyllian
H Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών . Έχει γράψει 1,123 μηνύματα.

H cibyllian τραβώντας τις κοτσίδες της......... έγραψε στις 13:10, 21-05-09:

Ωχ, ωχ, ωχ....
Λοιπόν:

1. Εκνευρίζομαι εύκολα, πολύ εύκολα όμως!
2. Κατηγορούμαι συχνά ότι είμαι σνομπ ή ότι έχω συμπεριφορά ντίβας.
3. Όταν εκνευρίζομαι, χάνω τον έλεγχο και λέω πολύ σκληρά πράγματα
4. Βαριέμαι γρήγορα
5. Δεν ξεχνάω ποτέ (σαν τους ελέφαντες) τι μου έχουν κάνει.
6. Είμαι δύσπιστη σε βαθμό αηδίας ...

Έχω κι άλλα ... άλλα ας τ' αφήσουμε καλύτερα!

10 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Noisette (Φωτεινός Θάλαμος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Noisette
H Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης . Έχει γράψει 2,647 μηνύματα.

H Noisette Love is our resistance. έγραψε στις 13:58, 21-05-09:

Αρχική Δημοσίευση από moonlight
λοιπον να η δικη μου λιστα...
ειμαι τρομερα ευαισθητη χωρις να το δειχνω
λεω αυτο που σκεφτομαι και νιωθω
βιαζομαι να κανω κατι χωρις να εχω υπομονη
νομιζω οτι ολος ο κοσμος ειναι καλος
φοβαμαι τις αλλαγες
Moonlight είναι σαν να διαβάζω την δική μου λίστα...Μόνο που έχω να προσθέσω μερικά ακόμα...
Είμαι ολίγον τεμπέλα, επαναπαύομαι εύκολα, ξεχνάω πολύ εύκολα και όταν πρέπει να μιλήσω σοβαρά με πιάνει η μαλ*** μου....

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

jrot6

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη jrot6
Ο jrot6 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 37 ετών , επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Π.Γ.Δ.Μ. (Ευρώπη). Έχει γράψει 669 μηνύματα.

O jrot6 is far away.. έγραψε στις 14:10, 21-05-09:

Λοιπον εχουμε και λεμε..

1)Εκνευριζομαι ευκολα και ξεσπαω σε αλλους..Μετα απο λιγο μου περναει..Αυτο ειναι το χειροτερο μου μειονεκτημα..
2)Ενθουσιαζομαι και απογοητευομαι το ιδιο ευκολα..
3)Ειμαι λιγο τεμπελακος..
4)Ειμαι αναβλητικος..

Αυτα για αρχη..Κανενα θεμα με τα θετικα μας στοιχεια να εξυμνήσω τον εαυτό μου δεν υπάρχει??

13 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Oralee
H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,264 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 17:53, 21-05-09:

Jrot, με αντιγράφεις;
Εγώ όμως είμαι και αρκετά ανασφαλής, αρκετά αγχώδης και αρκετά ξεροκέφαλη κι επίμονη αν μου κολλήσει κάτι στο μυαλό.
Προσπαθώ πάντως όλα να τα βελτιώσω..

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

kalypso (lily allen)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη kalypso
H lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,764 μηνύματα.

H kalypso έγραψε στις 23:52, 24-05-09:

Παίρνω τα πάντα τοις μετρητοίς- ειδικά τα αρνητικά που ακούω, έχω ένα ταλέντο να τα εσωτερικεύω τόσο πολύ ώστε στο τέλος να τα πιστεύω κι εγώ η ίδια.

Εμπιστεύομαι τους άλλους και τους θεωρώ καλούς ανθρώπους με αγαθούς σκοπούς. Ένα καλό να κάνουν, για μένα σημαίνει αυτομάτως το σβήσιμο/διαγραφή 1000 κακών. Αυτό δεν θα θελα να το αλλάξω, αλλά μάλλον θα έπρεπε γιατί θα με οδηγήσει σε πολλή στενοχώρια στη ζωή μου

Αναβάλλω για μεθαύριο ό,τι μπορώ να κάνω αύριο. :S Στο τέλος βρίσκομαι τελευταία στιγμή πελαγωμένη επειδή δεν προλαβαίνω να τα κάνω όλα, αλλά για κάποιο περίεργο λόγο ποτέ δεν κάθομαι να τα κάνω πριν να πάει τελευταία στιγμή!

Γκρινιάζω... πολύ όμως
Ειδικά αμα δεν κοιμηθώ τις ώρες μου, είμαι ικανή να σπάσω τα νεύρα όλου του κόσμου.

Όταν είμαι στενοχωρημένη κάνω τις πιο όμορφες, βαθυστόχαστες και αξιόλογες σκέψεις. Το κακό είναι ότι νιώθω πολύ πολύ χάλια... Θα θελα να υπάρχει τρόπος να κάνω τέτοιες σκέψεις όταν είμαι μες στην τρελή χαρά- αλλά μάλλον δεν συμβαδίζουν τα δύο.

Πολλές φορές νιώθω μόνη σε ένα δωμάτιο γεμάτο με κόσμο.

Μπορεί να με ρίξει αυτόματα από μία σκέψη, μέχρι κάτι που θα πω/θα μου πουν. Επανέρχομαι επίσης εύκολα, αλλά όχι στα πρώτα επίπεδα κεφιού- λίιιιγο πιο κάτω

Όταν έχω θυμό δεν τον βγάζω. Ή τουλάχιστον δεν αφήνω τον άλλο να το καταλάβει.
Μιλάω, λέω ό,τι έχω να πω σχετικά με το τι με πείραξε και μετά σιωπή- ενώ μέσα μπορεί να βράζω. Δεν κάνει καλό :/

Δίνω πολλή σημασία στα μικρά και χαζά και στις λεπτομέρειες. Τελειομανία σε απίστευτο βαθμό

Μιλάω πολύ

Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Neraida
H Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,916 μηνύματα.

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 09:35, 25-05-09:

Είναι αναρίθμητα...

Βασικα ειμαι των ακρων...Για παρα πολλα θεματα δεν υπαρχουν για μενα οι "γκρι" αποχρωσεις.

Παρα πολυ εγωιστρια σε θεματα που ισως να επρεπε να ριχνω λιγο νερο στο κρασι μου και σε θεματα που δε θα επρεπε, ριχνω...

Ιδιαιτερα κτητικη, απολυτη, αυταρχικη, γκρινιαρα, παραπονιαρα και ανυπομονη. "Κατι" το θελω ετσι και οχι γιουβετσι, τελος.

Βαριεμαι πολυ ευκολα και βγαζω σπυρακια με την ηλιθιοτητα. Δεν μπορω να την ανεχτω με καμμια δυναμη, ουτε καν για τους τυπους.

Δε λεω ποτε ουτε "καλημερα", εαν δεν το αισθανομαι, και πολλοι μου αποδιδουν χαρακτηρισμους ντιβας και τα συναφη...

Εμπιστευομαι πολυ ευκολα τους αλλους για αρχη, αλλα με σωνει η συνεχεια, οπου εαν γινει κατι αρχικα ειμαι πολυ καχυποπτη και στο τελος τους ξεγραφω για παντα. Ειπαμε, ειμαι των ακρων.

Εαν καποιος με "πειραξει" πολυ, μπορω να γινω πολυ κακια, κατι που δεν το περιμενει και ειναι απροετοιμαστος για τις οποιες συνεπειες.

Ειμαι αρκετα ευαισθητη και πολλοι το εκμεταλλευονται. Μελλοντικα ομως..."μαυρο φιδι, που τους εφαγε"...

Αυτα ειναι λιγα απο τα πολλα...

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Madrugada*

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Madrugada*
H Madrugada* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 385 μηνύματα.

H Madrugada* together we stand, divided we fall έγραψε στις 15:52, 25-05-09:

Αρχική Δημοσίευση από Neraida

Βαριεμαι πολυ ευκολα και βγαζω σπυρακια με την ηλιθιοτητα. Δεν μπορω να την ανεχτω με καμμια δυναμη, ουτε καν για τους τυπους.

Δε λεω ποτε ουτε "καλημερα", εαν δεν το αισθανομαι, και πολλοι μου αποδιδουν χαρακτηρισμους ντιβας και τα συναφη...
+1

Ειμαι φιλαληθης και εκτιμω την ευθυτητα.. δεν προσποιουμαι οτι σε συμπαθω, οτι περναω καλα σε ενα μερος, οτι μ'αρεσει η παρεα σου, δε σε θαβω απο πισω σου.. οποτε ενω λεω οτι το ελεγχω και δε γινομαι αγενης, πολλοι αν δε με γνωριζουν με παρεξηγουν..

Εχω ιδιοτροπιες τυπου "δεν βγαινω αν ξερω οτι θα ειμαστε στο ορθιο", "αποκλειεται να παω σε μαγαζι του οποιου η μουσικη δε μ'αρεσει", "δε σηκωνομαι να κανω την ταδε δουλεια, να παμε εκδρομη κλπ εαν εχω κοιμηθει μονο λιγες ωρες", "μου τη σπαει η αλλη στην διπλανη παρεα που κακαριζει μες το αυτι μου", "μου τη σπαει ο διπλανος στο σινεμα που σχολιαζει συνεχεια και μασουλαει nachos" κτλπ

Επειδη την εχω πατησει στο παρελθον, ενθουσιαστηκα-αφεθηκα-προδοθηκα χ100, ειμαι πλεον πολυ καχυποπτη και "στην τσιτα", δεν αφηνομαι, δε δινω αν δεν παρω, δεν προσεγγιζω τον αλλο αν δε με προσεγγισει.. ασχημο ε?

Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Κακή Επιρροή
H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,729 μηνύματα.

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 16:09, 25-05-09:

Περνώντας τα χρόνια αρχίζω και αντιλαμβάνομαι ότι όλα τα αρνητικά μου ξεκινάνε από την ίδια κακή ρίζα....
Ξεχνάω εύκολα!

Ξεχνάω να αλλάξω.... να γίνω αυτό που ήθελα, ξεχνάω να κυνηγήσω τους στόχους που έθεσα
Ξεχνάω να συγχωρήσω.... ξεχνάω να θυμώσω, ξεχνάω να ξεθυμώσω, ξεχνάω αυτό που μου έκανες και την ξαναπατάω, ξεχνάω τις υποσχέσεις που μου έδωσαν και δεν έχω απαιτήσεις, ξεχνάω ότι ο κόσμος δεν είναι σαν εμένα, ξεχνάω ότι πρέπει να αγαπάω τον εαυτό μου το ίδιο πολύ όσο αγαπάω κάποιους άλλους, ξεχνάω ότι αν δεν ξεχνούσα, δεν θα είχα τα προβλήματα που έχω....

Ξεχνάω ρε παιδιά... ξεχνάω

21 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ηρώ (Μαρούλι)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Ηρώ
H Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας . Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.

H Ηρώ πλέκει μενεξέδες και έγραψε στις 16:28, 25-05-09:

Aναστασία το παραπάνω θα μπορούσα ανετότατα (καλά όχι με την ίδια χάρη) να το είχα γράψει εγώ.
Ξεχνάω που όλοι με λένε ξεχασιάρα και δεν κάνω τίποτα να το αλλάξω.
Τι όμορφα που θα ήταν αν ξεχνούσα και να φάω;!

Το ίδιο θα μπορούσες ανετότατα να το είχες γράψει κι εσύ;

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Ηρώ : 25-05-09 στις 16:33.
6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Madrugada*

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Madrugada*
H Madrugada* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 385 μηνύματα.

H Madrugada* together we stand, divided we fall έγραψε στις 16:29, 25-05-09:

Μ' αρεσει παντως που ολοι ξερουμε τα ελαττωματα μας και ο,τι αρνητικο στοιχειο εχουμε αλλα παρ'ολα αυτα δεν κανουμε τιποτα για να τα αλλαξουμε.. ενταξει να τα αποβαλλουμε ειναι αρκετα δυσκολο, αλλα τουλαχιστον να τα μειωσουμε

ΚουΕ μου νομιζω πως λιγο πολυ το ποστ σου αντιπροσωπευει ολους μας εστω σε καποιες περιοδους της ζωης μας... κατι πρεπει να κανουμε.. κανενα συμπληρωμα βιταμινων που ενισχυει τη μνημη?

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

stavros_ (mpampis)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη stavros_
Ο mpampis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 42 ετών , επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Βάρη (Αττική). Έχει γράψει 419 μηνύματα.

O stavros_ έγραψε στις 17:34, 25-05-09:

Μ' αρεσει παντως που ολοι ξερουμε τα ελαττωματα μας και ο,τι αρνητικο στοιχειο εχουμε αλλα παρ'ολα αυτα δεν κανουμε τιποτα για να τα αλλαξουμε.. ενταξει να τα αποβαλλουμε ειναι αρκετα δυσκολο, αλλα τουλαχιστον να τα μειωσουμε
Τα ελλατώματά μας είναι κάτι για το οποίο θα μας αγαπήσουν οι δικοί μας άνθρωποι. Οι υπόλοιποι θα μας συμπαθήσουν για τα προτερήματά μας. Οπότε, όχι δεν χρειάζεται να τα αποβάλλουμε.

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Vicki

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Vicki
H Vicki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών . Έχει γράψει 40 μηνύματα.

H Vicki έγραψε στις 02:10, 26-05-09:

Είμαι σε ισορροπία με τον εαυτό μου. Καθένα χαρακτηριστικό του μπορεί κάποια στιγμή να γίνει ελάττωμα. Μα ένα άλλο συμπληρωματικό, θα το κάνει να μην είναι τελικά. Τα έχουμε βρει, και βαδίζουμε καλά. Ακόμα κι αυτές τις 3-4 φορές το χρόνο, στο τέλος τα βρίσκουμε.

Οπότε, τα αρνητικά στοιχεία του χαρακτήρα μου, αν μπορεί κάποιος άλλος ας τα διαχωρίσει. Εγώ δεν μπορώ. Μα ούτε και τα θετικά. Είναι εγώ, και είμαι αυτά. Και τα καταφέρνουμε έτσι.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

love_angel (vik-vik!)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη love_angel
H vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών , επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 4,571 μηνύματα.

H love_angel is addicted to love!♥ έγραψε στις 10:27, 26-05-09:

το μεγαλυτερο μου ελαττωμα ομολογουμενως ειναι η κυκλοθυμια μου.
τη μια στιγμη μπορει να ειμαι μες στη τρελη χαρα και μεσα σε 5 λεπτα να εχω πεσει στα πατωματα.

δεν ειμαι ιδιαιτερα νευρικη, αλλα οταν νευριασω ξεσπαω πανω σε αλλους και καμια φορα πανω σε ανθρωπους που αγαπαω. και αυτο εχει ως αποτελεσμα οταν μετα απο τετοιο σκηνικο μενω μονη να καιω για τη συμπεριφορα μου.

ειμαι πολυ τεμπελα, και οταν ξεκιναω κατι συνηθως δε το τελειωνω

μιλαω παααααρα πολυυυ σε σημειο που καμια φορα η παρεα μου μου κλεινει το στομα

εμπιστευομαι ευκολα λαθος ανθρωπους.

αυτο δε ξερω αν ειναι ελαττωμα, αλλα αν δε γουσταρω καποιον του το λεω στα ισα. δε θα κατσω να κανω παρεα με καποιον που δε παω γιατι σιχαινομαι τη διπροσωπια.

ειμαι αχαριστη ως προς τους γονεις μου. τελευταια ομω, οσο μεγαλωνω, εχω αρχισει να συνηδητοποιω τι εχουν κανει για μενα και προσπαθω να ανταποδωσω.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 19:58, 26-05-09:

Αρχική Δημοσίευση από stavros_
Τα ελλατώματά μας είναι κάτι για το οποίο θα μας αγαπήσουν οι δικοί μας άνθρωποι. Οι υπόλοιποι θα μας συμπαθήσουν για τα προτερήματά μας. Οπότε, όχι δεν χρειάζεται να τα αποβάλλουμε.
πειράζει που διαφωνώ? όχι εε?
Για την ακρίβεια διαφωνώ στην τελευταία σου φράση και συμφωνώ με τα υπόλοιπα...
Γιατί δεν χρειάζεται να αποβάλλουμε τα αρνητικά μας? Τι νόημα έχει τότε να προσπαθούμε να γίνουμε καλύτεροι? ή μήπως δεν προσπαθούμε?
Δεν είναι μέρος της εξελικτικής μας πορείας η αναβάθμιση του εγώ μας?
Είναι σαν να λέμε ότι έχουμε ένα όμορφο φυτό που όμως δε μας ενδιαφέρει να ανθίσει....

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

stavros_ (mpampis)

Δραστήριο Μέλος

Ο mpampis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 42 ετών , επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Βάρη (Αττική). Έχει γράψει 419 μηνύματα.

O stavros_ έγραψε στις 22:47, 26-05-09:

Όλοι μας γεννιόμαστε με κάποια προτερήματα και κάποια ελλατώματα. Και τα 2 είναι κομμάτι του εγώ μας. Τα αρνητικά και τα θετικά πρέπει να βρίσκονται σε μια ισορροπία, ειδάλλως χάνουμε τον εαυτό μας. Αν πάει κάποιος μια μέρα και πει πως από δω και πέρα θα 'ναι τέλειος, θα καταπιεστεί όσο δεν γίνεται.
Μέσα από τις διαπροσωπικές σχέσεις, είναι που παρατηρούμε καλύτερα τον εαυτό μας. Τα ελλατώματα λειτουργούν ως δυκλείδα ασφαλείας για τον περίγυρό μας. Και τέλος φαντάσου μια κοινωνία τέλειων ανθρώπων χωρίς ελλατώματα, χωρίς προβλήματα, δεν θα 'ταν εντελώς ανιαρή ?
Και μιλάω για ελλάτωματα όσον αφορά τον χαρακτήρα ενός ατόμου, όχι πχ όταν έχει πολλά λεφτά, και είναι τεμπέλης και δε δουλεύει. Αυτό δεν είναι ελλάτωμα, είναι κακή ανατροφή.

Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 07:42, 27-05-09:

Εξακολουθώ.... γιατί χάνουμε τον εαυτό μας αν υπερτερούν τα προτερήματα των ελαττωμάτων ή το ανάποδο?
Και πάλι εμείς δεν είμαστε? Με περισσότερα καλά ή κακά, και πάλι ο εαυτός μας είναι
Δεν πρόκειται κανένας να πει "από εδώ και πέρα θα είμαι τέλειος"
Δεν είναι αυτό το ζητούμενο και δεν είναι αυτό που έχω στο μυαλό μου...
Εγώ το σκέφτομαι περισσότερο ως "είμαι τεμπέλα, είμαι αναβλητική, είμαι αφελής κ.ο.κ .... για τα επόμενα χρόνια, ο στόχος μου είναι να πάψω να είμαι τεμπέλα"
Το κατακτώ αυτό και πάμε στο επόμενο....
Για ποιο λόγο να βολευτώ και να πω ... εεε είμαι τεμπέλα μωρέ, τι να κάνουμε τώρα... όλοι με αγαπάνε για αυτό που είμαι και δε θέλω να τους στεναχωρήσω!
Ολοι μπορούν να συνεχίσουν να με αγαπούν για αυτό που θα εξελίσσομαι και θα γίνομαι μέρα τη μέρα
Τελειότητα φυσικά και δεν υπάρχει
Υπάρχει όμως η αυτογνωσία και η θέληση για βελτίωση του εαυτού μας
Και η κοινωνία θα έπρεπε να προσπαθεί επίσης να αλλάξει... κι από εκεί που είναι αδιάφορη και πετάει τα χαρτάκια και αδειάζει τασάκια μέσα απ το αυτοκίνητο στον δρόμο, να αλλάξει κι αυτή και να γίνει καλύτερη

Μακάρι να μπορούσαμε να φανταστούμε όλοι μας ένα κόσμο καλύτερο που εξελίσσεται και δεν παραμένει στάσιμος βολεμένος στα ήδη κεκτημένα...
Γιατί να είναι βαρετό το να είμαστε καλύτεροι?
Γιατί να χρειαζόμαστε δικλείδες ασφαλείας?
Γιατί να μην είμαστε χαλαροί στις διαπροσωπικές μας σχέσεις?

Τέλος, δε θεωρώ κακή ανατροφή οτιδήποτε όταν μιλάμε για ενήλικες ανθρώπους.
Μυαλό έχουμε όλοι μας ώστε να μπορούμε να φιλτράρουμε αυτά που μας έμαθαν και να κρατάμε αυτά που πρέπει
Τι πάει να πει κακή ανατροφή? κι εσύ (καλά, όχι εσύ προσωπικά ) που είσαι? για όλα φταίνε οι γονείς και εσύ (είπαμε όχι εσύ προσωπικά ) είσαι ο "καημένος" που έτσι τον έμαθαν?
Που είναι η δική σου προσωπικότητα που θα ξετινάξει αυτά που του έμαθαν και δεν ήταν καλά

Δε μπορεί κανένας να μου διδάξει να μην σέβομαι τους άλλους ή τον κόπο τους.
Ας μην βολευόμαστε πίσω απ το "έτσι μεγάλωσε" ... δεν είναι αυτό αιτία αλλά μονάχα μια δικαιολογία για να αποφύγουμε τις ευθύνες μας

Παράθεση

stavros_ (mpampis)

Δραστήριο Μέλος

O stavros_ έγραψε στις 11:05, 27-05-09:

Νομίζω οτι μιλάμε για 2 διαφορετικά πράγματα από 2 διαφορετικές οπτικές γωνίες. Άλλο κακές συνήθειές μας, κι άλλο ελλατώματα του χαρακτήρα μας.
Το να πετάω χαρτάκια στο δρόμο π.χ. είναι μια κακή συνήθεια. Το να είμαι εγωιστής είναι ελλάτωμα. Οι κακές συνήθειες αλλάζουν, τα ελλατώματα δύσκολα γιατί είναι κομμάτι του εαυτού μας.
Τέλος, δε θεωρώ κακή ανατροφή οτιδήποτε όταν μιλάμε για ενήλικες ανθρώπους.
Δεν παίζει ρόλο η ανατροφή στη διαμόρφωση του χαρακτήρα ενός ατόμου? Τον ίδιο χαρακτήρα θα διαμορφώσει ένας άνθρωπος σε δύο διαφορετικές συνθήκες? Μέχρι κι ο Πρωταγόρας το αναγνωρίζει αυτό.

Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 15:30, 27-05-09:

Αρχική Δημοσίευση από stavros_
Νομίζω οτι μιλάμε για 2 διαφορετικά πράγματα από 2 διαφορετικές οπτικές γωνίες. Άλλο κακές συνήθειές μας, κι άλλο ελλατώματα του χαρακτήρα μας.
Το να πετάω χαρτάκια στο δρόμο π.χ. είναι μια κακή συνήθεια. Το να είμαι εγωιστής είναι ελλάτωμα. Οι κακές συνήθειες αλλάζουν, τα ελλατώματα δύσκολα γιατί είναι κομμάτι του εαυτού μας.
Δεν παίζει ρόλο η ανατροφή στη διαμόρφωση του χαρακτήρα ενός ατόμου? Τον ίδιο χαρακτήρα θα διαμορφώσει ένας άνθρωπος σε δύο διαφορετικές συνθήκες? Μέχρι κι ο Πρωταγόρας το αναγνωρίζει αυτό.
σίγουρα το προσεγγίζουμε διαφορετικά
γιατί εγώ λέω ότι πίσω απ την κακή συνήθεια του "πετάω χαρτάκια" βρίσκεται ένας εγωκεντρικός άνθρωπος που θεωρεί ότι δεν χρωστάει σε κανέναν τίποτα, ούτε καν τα αυτονόητα
Για μένα οι κακές συνήθειες είναι απόρροιες ελαττωμάτων, είναι αποτελέσματα αιτιών
Αρα ξαναγυρίζω στην αρχή ότι όλα έχουν να κάνουν με το βασικό ελάττωμα

Η ανατροφή παίζει ρόλο στην διαμόρφωση του χαρακτήρα ως μία ηλικία
Μετά, παίζει ρόλο η ελεύθερη βούληση, η νοημοσύνη, η ευφυΐα, η αυτογνωσία, το αίσθημα ευθύνης απέναντι στον εαυτό μας και τους γύρω μας
Δεν αμφισβητώ τον Πρωταγόρα λοιπόν αλλά δεν θα κάτσω να βολευτώ πίσω από μια ταμπέλα του "για όλα φταίνε οι γονείς μου όπως με μεγάλωσαν"
Από κάποια στιγμή και μετά, είμαι μόνη μου να πάρω τις αποφάσεις της ζωής μου

Αν δηλαδή οι γονείς μου με μεγάλωναν με την αρχή του "είσαι γυναίκα, βρες έναν άντρα και φάτου τα", πιστεύεις ότι εγώ δεν έχω ευθύνη αν το ακολουθήσω πιστά και δεν χαράξω την δική μου ενήλικη πορεία?

Διαφωνώ δε, τραγικά πολύ, στο ότι οι άνθρωποι δεν αλλάζουν
Οι άνθρωποι ΦΥΣΙΚΑ και αλλάζουν όταν το θέλουν οι ίδιοι!
Οι άνθρωποι δεν αλλάζουν όταν κι επειδή το θέλουμε εμείς!
Οποιος θέλει για πάρτη του, κάνει Ο,ΤΙ θέλει... αλλάζει σε χρόνο dt
Ολες οι αλλαγές πάνω σε έναν άνθρωπο είναι τόσο κοντά και τόσο μακρυά όσο χρόνο κάνει η αποδοχή της ιδέας μέσω της σκέψης

Παράθεση

Apro

Διάσημο Μέλος

Ο Apro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Tatoo artist . Έχει γράψει 812 μηνύματα.

O Apro έγραψε στις 22:17, 27-05-09:

πάντως το τελευταίο πράγμα που θα έκανα για να αλλάξω χαρακτήρα, θα ήταν να πάω στο Θιβέτ...
μετά μην αναρωτιέστε αν έρθει καινούριο κύμα μεταναστών στη χώρα...
για διακοπές θα είναι...

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

stavros_ (mpampis)

Δραστήριο Μέλος

O stavros_ έγραψε στις 12:24, 28-05-09:

Θα πω σε ποιά σημεία διαφωνώ με την Κακή Επιρροή.
Για μένα οι κακές συνήθειες είναι απόρροιες ελαττωμάτων, είναι αποτελέσματα αιτιών
Αυτό δεν ισχύει πάντα. Πχ. το να πετάμε σκουπίδια στο δρόμο. Στη Γερμανία είναι οικολογικά ευαισθητοποιημένοι οι άνθρωποι και δε θα δεις ούτε σκουπίδι στο δρόμο. Στην Ελλάδα αντίθετα σχεδόν όλοι πετάνε. Αυτό τι σημαίνει? Οτι οι Έλληνες είναι ελαττωματικοί χαρακτήρες ? Ή μήπως είναι απλά μια κακιά συνήθεια μας?
Η ανατροφή παίζει ρόλο στην διαμόρφωση του χαρακτήρα ως μία ηλικία
Η ανατροφή μαθαίνει στο παιδί κάποια πράγματα, πρωτού τα ανακαλύψει στα 30 και στα 40 μόνο του. Δε τα καταφέρνουν όλοι να τα μάθουν μόνοι τους. Η ζωή διδάσκει ακόμα και στους μεγαλύτερους.
Στα υπόλοιπα δεν έχω ένσταση, συμφωνώ με το positive thinking σου, οτι ο άνθρωπος θα πρέπει να βελτιώνεται προς το καλύτερο, όμως πότε δε θα φτάσει τη τελειότητα, ποτέ δε θα εξαλλείψει τα αρνητικά, γιατί είναι η ανθρώπινη φύση τέτοια.
Αυτό που λέω κλείνοντας, είναι οτι και τα ελαττώματα μας δεν είναι κάτι που θα πρέπει να μας τρομάζει, και οτι πρέπει σώνει και καλά να τα αποβάλλουμε, απλά είναι μέρος του εαυτού μας.

Παράθεση

Nininaou (Ρηνούλα)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Nininaou
H Ρηνούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 635 μηνύματα.

H Nininaou μουντζούρωσε και έγραψε στις 13:07, 28-05-09:

Για να δούμε...
  • Αποδοχή αντιστρόφως ανάλογη με την αγάπη...
Πολλές φορές απορώ με τον εαυτό μου. Γιατί βλέπω ότι όσο περισσότερο έρχομαι κοντά με κάποιον άνθρωπο, τόσο πιο έντονα αρχίζω να ασκώ κριτική, να μην τον αποδέχομαι όπως είναι. Λες και ψάχνω να τον αλλάξω ολοκληρωτικά και να τον κάνω τέλειο. Κι όταν βλέπω ότι προσαρμόζεται στις αλλαγές, χάνω το ενδιαφέρον μου και πάλι απ'την αρχή.
  • Εσωτερίκευση των προβλημάτων στις σχέσεις...
Έχω συνηθίσει να λύνω μόνη μου τα προβλήματα. Δηλαδή, για συζήτηση ούτε λόγος. Μπορεί να φτάσει ο άλλος σε σημείο να με παρακαλάει να του πω τι έχω, τι μ'ενοχλεί, αν μου έκανε κάτι, κι εγώ να εξακολουθώ να μη λέω τίποτα. Μέχρι που κάποια στιγμή "αποφασίζω¨ ότι λύθηκε το πρόβλημα.
  • Αποκέντρωση ()
Δεν μπορώ να'μαι το κέντρο της ζωής κανενός. Κι όταν πάει να συμβεί κάτι τέτοιο, έχω ειδικούς ανιχνευτές αφοσίωσης, και φεύγω αμέσως. Εντάξει, βέβαια, αυτό είναι σχετικό. Ας πούμε, όχι όταν συμβεί - όταν μου φαίνεται ότι συμβαίνει.

Αυτά είναι κάποια βασικά στοιχεία, όχι του χαρακτήρα μου, αλλά της συμπεριφοράς μου, που συνήθως μου προκαλούν προβλήματα. Πιστεύω ότι, η συμπεριφορά μας, ως συνέχεια της προσωπικότητας μας, μπορεί ή πρέπει να αλλάζει και να καλυτερεύει. Όχι φυσικά η ίδια μας η προσωπικότητα.

π.χ. Εγώ δεν θα πάψω ποτέ να έχω την τάση να ασκώ κριτική, μπορώ, όμως, να προσπαθήσω να σταματάω πριν πληγώσω τους άλλους. Ή δεν θα γίνω ποτέ εξωστεφής, μπορώ όμως να προσπαθήσω να αφήνω τους άλλους να με προσεγγίζουν περισσότερο.

Παράθεση

Τάνια9018

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Τάνια9018
H Τάνια9018 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών . Έχει γράψει 15 μηνύματα.

H Τάνια9018 μακαρι το 2010 να μας φερει ο,τι ποθουμε έγραψε στις 14:12, 28-05-09:

Είμαι αυθόρμητη... κάνω κινήσεις και δεν τις σκέφτομαι!!! Και μετά λέω το συνη8ισμένο "φτου σου δεν έπρεπε να το πω αυτό"!! Και πολλές φορές μετανιώνω που δεν σκέφτομαι πριν μιλήσω...(βέβαια ευτυχώς όλα αυτα έχουν αντίκτυπο μόνο σε μένα)!!!
Επίσης υπάρχουν στιγμές που κρίνω τους άλλους και θεωρούμε απο μερικούς σνομπ...(δεν το κάνω με κακή πρόθεση όμως ...)
Πολλές φορές κοιτάω να προσαρμόσω τα θέλω μου σύμφωνα με εκείνα των άλλων ...
Ενθουσιάζομαι με το παραμικρό!!!!
Είμαι και λίγο τσαπατσούλα... ε και αν δεν είναι ανάγκη δεν τα κάνω όλα την ώρα που πρέπει ....ναι....
Εμμμ αυτά είναι τα δικά μου άπλυτα..

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Άγγελος
Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,663 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε στις 15:25, 28-05-09:

ειμαι καποιες φορες πολυ ισχυρογνωμων..κολλαει μια σκεψη στο μυαλο μου και δεν μπορω να καταλαβω καμια άλλη..αλλα οταν ηρεμισω μετα μπορω να δω το δικιο καποιου άλλου και του πω και μπραβο...

Παράθεση

Klaus

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Klaus
Ο Klaus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 535 μηνύματα.

O Klaus έγραψε στις 15:28, 28-05-09:

Είμαι των άκρων,είτε υπερβολικά τεμπέλης είτε κέρβερος στη δουλειά μου.Μπορώ να δόσω και να πάρω τα πάντα αν μου γυρίσει το μάτι!

Παράθεση

alis

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη alis
H alis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,012 μηνύματα.

H alis έγραψε στις 19:37, 30-06-09:

1.δεν αντεχω να μιλαω με ''χαζους'' ανθρωπους που κανουν ανουσιες και αυτονοητες ερωτησεις
2.δεν μ'αρεσει να βοηθαω τους αλλους
3.μιλαω χωρις να σκεφτω πολλες φορες
4.μ'αρεσει η φιγουρα μερικες φορες ενω κατηγορω οσους περηφανευονται
και πολλα αλλα.......

Παράθεση

Apro

Διάσημο Μέλος

O Apro έγραψε στις 14:17, 03-07-09:

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Apro : 04-07-09 στις 01:06.
-2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

alis

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη alis
H alis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,012 μηνύματα.

H alis έγραψε στις 15:35, 03-07-09:

Toν κακο μου εαυτο ε;Χμ,αρκετα συχνα μου εχει συμβει αυτο...Το τελευταιο περιστατικο που θυμαμαι ειναι οταν αδικαιολογητα εβρισα πολυ ασχημα τον πατερα μου επειδη ημουν εκνευρισμενη με αλλα θεματα..Μετα ζητησα συγνωμη,βεβαια..Ισως ενιωσα καπως αδικημενη για πολλα πραγματα-ασχετα με τον πατερα μου-....Βασικα οταν περασε το γεγονος ενιωσα καποια ντροπη και κατα τη διαρκεια του γεγονοτος πολυ θυμο....

Παράθεση

Apro

Διάσημο Μέλος

O Apro έγραψε στις 15:29, 12-07-09:

νομίζω κάπου το έχω αναφέρει ήδη.... όσο εύκολα ξεκινάω κάποια δραστηριότητα που μου προσφέρει ευχάριστες στιγμές, ακόμα πιο εύκολα τα παρατάω.... δεν υπάρχει κάποιος συγκεκριμένος λόγος.... τα τελευταία 10 χρόνια το ίδιο σενάριο
δεν αμφιβάλλω, οτί φταίει η δομή του χαρακτήρα μου γι' αυτό....

Παράθεση

metalhead9121 (φλώρα)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη metalhead9121
H φλώρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Λουτράκι (Κόρινθος). Έχει γράψει 56 μηνύματα.

H metalhead9121 γυρισα απο διακοπες οεο έγραψε στις 10:01, 13-07-09:

εμμ δεν μπορω να κανω αυτοκριτικη....για αυτο δεν μου ερχται τιποτα αρνητικο τωρα

Παράθεση

Apro

Διάσημο Μέλος

O Apro έγραψε στις 20:40, 31-07-09:

όταν ήμουν μικρός, είχα ένα κακό ελλάτωμα.... ήθελα να είμαι πάντα, πάνω από όλους, να είμαι ο καλύτερος, να είμαι το σημαντικότερο πρόσωπο της παρέας.... εν μέρει τα είχα καταφέρει και ήμουν ας πούμε, το αφεντικό της παρέας.... ίσως και γι΄ αυτό, με έκλασαν όλοι οι φίλοι μου, ή δε με συμπαθούσαν τόσο όσο φαινόταν.... μεγαλώνοντας και γυρνόντας πίσω στο παρελθόν, για να εντοπίσω κάποια αρνητικά στοιχεία του χαρακτήρα μου, κατάλαβα οτί αυτή η συμπεριφορά ήταν λανθάνουσα, η τέλος πάντων δε μου ήταν συμπαθής.... στο πρώτο στάδιο της επαφής μου στο στέκι νομίζω συμπεριφέρθηκα με τον ίδιο τρόπο.... ξέρετε νομίζω είναι κάτι που βγαίνει αυθόρμητα στην πρώτη επαφή μου με κάτι.... ενώ ξέρω οτί είναι λάθος, νιώθω σα να είναι, ας πούμε στη μοίρα μου να ξεκινάω έτσι.... πλέον ξέρω οτί είναι λάθος, να προσπαθείς να δείχνεις την ανωτερότητά σου, χωρίς να υπάρχει και κάποιος ιδιαίτερος λόγος.... δε χρειάζονται έξτρα προσπάθειες και παραπάνω ενέργεια για να δείξεις οτί είσαι ξεχωριστός.... το μέλλον ενδιαφέρεται για εσένα και δε σου λέει ποτέ ψέματα.... θα προσπαθήσω να μην το κοροιδεύω ούτε εγώ....

Παράθεση

Simel

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Simel
H Simel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 65 μηνύματα.

H Simel έγραψε στις 09:34, 11-08-09:

Ας πω και τα δικά μου..

Όταν μου κολλήσει κάτι στο μυαλό, δύσκολα θα μου το βγάλεις.. ξεροκεφαλιά στο full σου λέω..
Αν με πιάσει το τεμπέλικό μου άντε να με ανασκουμπώσεις..
Ενθουσιάζομαι και απογοητεύομαι το ίδιο εύκολα.
Είμαι απόλυτη ..μόνο με επιχείρημα με πείθεις στο π και φ!
Μιλάω πολύ όταν δεν πρέπει και λέω ότι μου κατέβει.
Είμαι πολύ ευαίσθητη ταυτοχρόνως και αναίσθητη μέχρι αιδίας.
Νευριάζω εύκολα και χαζά για ανούσια πράγματα.
Προσπερνώ καταστάσεις αλλά δεν διαγράφω εύκολα.
‘Όταν αναλύω με λεπτομέρεια χαζά πραγματάκια ακόμα και καθημερινά.. μα γιατί το ένα μα γιατί το άλλο.. χάνω την μπάλα.
Είμαι ευκολόπιστη και αφελής.
Είμαι πολύ καχύποπτη αν και εφόσον μου δώσει ο άλλος το δικαίωμα.

Τα έχω καταγράψει σε μια κόλλα μπας και τα αλλάξω ..

Παράθεση

Apro

Διάσημο Μέλος

O Apro έγραψε στις 23:30, 17-08-09:

σας έχει τύχει μετά από κάποιο περιστατικό, να αλλάξατε πραγματικά, κάποιο κομμάτι του εαυτού σας...; εγώ το επεξεργάζομαι....

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mindcircus
H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,626 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 01:05, 18-08-09:

θα αλλαξεις δραματικα κανοντας μια καλη αρχη, αλλαζοντας το νικ σου!

εχω ελαττωματα και αρνητικα και δε φοβαμαι να τα ανακαλυψω, να τα αποκαλυψω.
στην προσπαθεια μου συμβαλλουν οι φιλοι, καθως στη δικη τους συμβαλλω κι εγω θελω να πιστευω.

απρο ψαχνεσαι στην πιο σωστη ηλικια κι εχω να σου πω πως αυτο ειναι καλο!
Μη μεινεις στην προσπαθεια, το αποτελεσμα μετραει κυριως.

Αρχική Δημοσίευση από Apro
σας έχει τύχει μετά από κάποιο περιστατικό, να αλλάξατε πραγματικά, κάποιο κομμάτι του εαυτού σας...; εγώ το επεξεργάζομαι....
φυσικα. εγινα αναισθητη εκει που επρεπε να ειμαι!
εγινα πιο ρεαλιστρια, εμαθα(και μαθαινω) ναχω υπομονη με τους ανθρωπους.
σταματησα να μιλαω πολυ και να ειμαι απολυτη.σκληρυνα. αρχισα να γινομαι κι αντιπαθητικη(και μου αρεσε πολυ να λεω τα πραματα ως εχουν και να λεω και οχι) ξερεις απο που ξεκινα η αυτογνωσια?
οταν παιρνεις τη ζωη στα χερια σου καθαρα και απλα χωρις μπλεξιματα.
οταν κανεις αυτο που πραγματικα θελεις στη ζωη σου.
καθε αρνητικο συναισθημα και καθε πονος ειναι ενα λαθος δικο σου.

αλλα σκεψου στα 18 μου και στα 20 τι μπορουσα να ξερω για μενα? νομιζα πως ηξερα, σημερα μαθαινω ποια ειμαι.. σιγα σιγα ομως.σε αυτο παιζει ρολο η εργασια, τα χρηματα που βγαινουν απο το σαλιο σου, οι επαφες σου γινονται πιο επιλεκτικες, το περιβαλλον που εσυ επιλεγεις να βρισκεσαι.

ειναι επιπονη η διαδικασια ευρεσης εαυτου απρο(να σε λεω προ? διοτι αρχισες να προγραμματιζεσαι?) αλλα πολυ πολυ δημιουργικη! και γινεται καθημερινα. δεν ειναι κατι που ξεκινας τωρα και το σταματας. δεν ειναι γυμναστηριο η αυτογνωσια, ειναι τροπος ζωης απο την ωρα που θα ξυπνησεις μεχρι την ωρα που θα κοιμηθεις!

προ, το βασικο ειναι καταλαβουν οι ανθρωποι πως αυτη η διαδικασια ειναι δημιουργικη,ευχαριστη και φερει την ευτυχια, αν ξυπνησεις μια μερα και πλημμυρισουν τα πνευμονια σου απο ευτυχια θα καταλαβεις τι εννοω, θα το νιωσεις.
αυτο γινεται με την απελευθερωση ολων των αρνητικων συναισθηματων, με τη εκλογικευση οχι του συναισθηματος αλλα των γεγονοτων.
τιποτα δε θα μπορεσει να σου χαλασει τη μερα αν εσυ ο ιδιος την θελεις ομορφη.
κι αυτο ξεκινα απο μεσα σου.

καλη τυχη σε αυτη σου την προσπαθεια!

Αρχική Δημοσίευση από Apro
όταν ήμουν μικρός, είχα ένα κακό ελλάτωμα.... ήθελα να είμαι πάντα, πάνω από όλους, να είμαι ο καλύτερος, να είμαι το σημαντικότερο πρόσωπο της παρέας.... εν μέρει τα είχα καταφέρει και ήμουν ας πούμε, το αφεντικό της παρέας.... ίσως και γι΄ αυτό, με έκλασαν όλοι οι φίλοι μου, ή δε με συμπαθούσαν τόσο όσο φαινόταν.... μεγαλώνοντας και γυρνόντας πίσω στο παρελθόν, για να εντοπίσω κάποια αρνητικά στοιχεία του χαρακτήρα μου, κατάλαβα οτί αυτή η συμπεριφορά ήταν λανθάνουσα, η τέλος πάντων δε μου ήταν συμπαθής.... στο πρώτο στάδιο της επαφής μου στο στέκι νομίζω συμπεριφέρθηκα με τον ίδιο τρόπο.... ξέρετε νομίζω είναι κάτι που βγαίνει αυθόρμητα στην πρώτη επαφή μου με κάτι.... ενώ ξέρω οτί είναι λάθος, νιώθω σα να είναι, ας πούμε στη μοίρα μου να ξεκινάω έτσι.... πλέον ξέρω οτί είναι λάθος, να προσπαθείς να δείχνεις την ανωτερότητά σου, χωρίς να υπάρχει και κάποιος ιδιαίτερος λόγος.... δε χρειάζονται έξτρα προσπάθειες και παραπάνω ενέργεια για να δείξεις οτί είσαι ξεχωριστός.... το μέλλον ενδιαφέρεται για εσένα και δε σου λέει ποτέ ψέματα.... θα προσπαθήσω να μην το κοροιδεύω ούτε εγώ....
\

προ(!), δεν υπαρχουν ανωτεροι και κατωτεροι ανθρωποι!!!
αυτος που το παιζει ετσι υπουλα, γιατι η ανωτεροτητα φαινεται χωρις επιδειξη, θα γινει αντιληπτο απο τους πιο σπουδαιους, απο τους πραγματικα ΄΄ανωτερους''
λανθασμενη η ταμπελα αυτη.
δεν υπαρχουν χαζοι κι εξυπνοι(μια κοπελα νομιζω το ειπε παραπανω, καπου το διαβασα)

υπαρχουν αδυναμοι και πιο δυνατοι. μπορει καποιος ομως να δεχτει την αδυναμια τοου μπροστα στον πιο δυνατο? η θα κομπλαριστει?
εκει ειναι η ανωτεροτητα οπως τη λες, οταν αποδεχτει την αδυναμια του και φερθει οπως ξερει.
οι πιο δυνατοι βοηθουν τους πιο αδυναμους.

επισης μην ξεχναμε, πως οι ανθρωποι αυτο που ΕΚΕΙΝΟΙ θεωρουν καλο σε εκεινους εκεινο και πουλανε.
εχω μια φιλη που ειναι πανεμορφη, ομως σε συζητησεις δεν εχει αποψη και δε μπορει ναρθρωσει λεξη.
μικρη ηταν δυσλεκτικη, δε μπορεσε ποτε να σπουδασει κατι, παρα μονο να τελειωσει το σχολειο.
στις βολτες μας πουλαει την ομορφια της, το ταμπεραμεντο της και ελκεται απο αντρες με ακριβα αυτοκινητα. δεν ειναι τυχαια ολαυτα.

θα τη θεωρησω χαζη? η κατωτερη? οχι βεβαια, ειναι φιλη μου κι απο τη στιγμη που εμενα δε με βλαπτει και μου φερεται σα φιλη θα προσπαθησω να της δειξω οσο διακριτικα μπορω τις αδυναμιες της κι αν θελησει μπορει να το αλλαξει αποδεχοντας τον εαυτο της και παρα την αδυναμια της αυτη να εχει το σθενος να απαιτει κατι ποερισσοτερο απο ενα αμαξι σε εναν αντρα. κι εκεινη θα μου διδαξει πως στη ζωη δεν ειναι παντα ευκολο να σπουδασεις οσο κι αν το θελεις, θα μου διδαξει να εκτιμω τα γραμματα που εμαθα, να λεω ευχαριστω που μπορω και γραφω χωρις να μπερδευω τις λεξεις.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Γιώργος : 18-08-09 στις 13:18. Αιτία: Ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Apro

Διάσημο Μέλος

O Apro έγραψε στις 22:39, 21-08-09:

ίσως από τα χειρότερα.... η ξεροκεφαλιά.... η καθολική επιμονή.... το αλάνθαστο.... το σίγουρο.... το αφελές.... το παράδοξο.... αυτό που μας κυριαρχεί χωρίς λόγο και αφορμή

Παράθεση

kwstas21

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη kwstas21
Ο kwstas21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 21 μηνύματα.

O kwstas21 Den eimaste kala dn exoume mualo!!! xD έγραψε στις 08:23, 22-08-09:

χμμμ...εχω αρκετα αρνητικα στο χαρακτηρα μου,κ δυστηχως δν νομιζω οτι θα μπορεσω να αλλαξω κ ποτε..

α)ειμαι αρκετα συμβηβαστικος,δλδ σε μια παρεα η σε μια σχεση με τη κοπελα σου,αμα θελει κατι ο αλλος ποτε δν θα πω το οχι (αυτο γτ μ αρεσει να βλεπω τον αλλο χαρουμενο,ομως μερικες φορες καταληγω να καταπιεζομαι)
β)ειμαι πολυ ευγενικος κ συνεργασιμος,το οποιο παλι ειναι αρνητικο,για το λογο οτι πολλες φορες οι ανθρωποι οταν βλεπουν οτι εισαι ``καλος`` σε χρησιμοπειουν για το δικο τους οφελος..
γ)ειμαι αρκετα τεμπελης,αλλα αυτο ειναι οσον αφορα εμενα,πραγματα που πρεπει να κανω για μενα,ενω μπορω να γινω κομματια στη δουλεια για να κανω μια ομαδικη εργασια,οταν ειναι να σκουπισω το σπιτι μ πχ μπορω κ να μην το κανω για κανα μισο μηνα κ...
δ)τελος γτ θα βραδιασουμε,ειμαι κ γω οπως ο απρο αρκετα αμελης...δλδ συχνα πραττω χωρις να το καλοσκεφτω,αποτελεσμα αυτη τη στιγμη να ειμαι σε μια δουλεια(στρατιωτικος) που αν κ εχει καλα λεφτα δν ειναι κατι που μ αρεσει,κ δν ειμαι ευτυχησμενος..

Παράθεση

Himela

e-steki Moderator

Το avatar του χρήστη Himela
H Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών , επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,301 μηνύματα.

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε στις 13:40, 22-12-09:

Τα αρνητικά μου: είμαι πεισματάρα μέχρι αηδίας και θέλω τα πράγματα να γίνονται όπως τα θέλω εγώ, κι αν δε γίνονται έτσι, βγαίνω εκτός προγράμματος και τρελαίνομαι.
Επειδή είμαι ανασφαλής, κρατάω μια επιθετική στάση, κάτι που σε αυτούς που δεν με ξέρουν φαίνεται σαν σνομπισμός.
Πολλές φορές αντιδρώ αυθόρμητα και νευρικά, ώστε χάνω το δίκιο μου.

Παρ' όλα αυτά έχω το εξής παράλογο: μου αρέσει ο εαυτός μου και δε θέλω να αλλάξω - εκτός από το πείσμα που πολλές φορές μου βγαίνει σε κακό. Και η ειρωνεία είναι οτι πολλές φορές που τα πράγματα τελικά δεν πάνε όπως τα έχω προγραμματίσει, περνάω καλύτερα από ό,τι αν τα είχα προγραμματίσει.

Η καλύτερη συμβουλή που έχω ακούσει: η σιωπή είναι χρυσός. Όσο μεγαλώνω, προσπαθώ να την ακολουθήσω...

Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,626 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 14:25, 22-12-09:

Ολα μου τα αρνητικα εχουν θεωρηθει πλεονεκτηματα κατα καιρους (κατι που με εντυπωσιασε καθως σε αρκετο κοσμο εχει αρεσει να μου βγαλει ψυχολογικο προφιλ), οπως ισχυει και το αντιθετο - τα θετικα να θεωρηθουν μειονεκτηματα-

Εχω καταληξει πως αυτη ειμαι αν μου αρεσω και πως αλλαζω κατι στη συμπεριφορα μου, μονο εαν με ενοχλει κι αν αυτο κατα συνεπεια ενοχλει καποιον δικο μου ανθρωπο. Και τετοιες αλλαγες σαφως εχω κανει και καθημερινα δουλευω και κατι διαφορετικο!

Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 14:34, 22-12-09:

κι εγω τωρα θα ρθω να σου πω πως πολλα αποσα εχεις ειναι θετικα για μενα.

Αρχική Δημοσίευση από Himela
Τα αρνητικά μου: είμαι πεισματάρα μέχρι αηδίας και θέλω τα πράγματα να γίνονται όπως τα θέλω εγώ, κι αν δε γίνονται έτσι, βγαίνω εκτός προγράμματος και τρελαίνομαι.
θα μπορουσε αυτη η τελειομανια να σου κανει μεγαλο καλο και ισως να σου χει κανει. Σε αντιθετη περιπτωση αν χαλαρωσεις, μπορει να κρατησεις μια passive σταση που θα σε κανει να αιωρεισαι και να μην εισαι συ.

Επειδή είμαι ανασφαλής, κρατάω μια επιθετική στάση, κάτι που σε αυτούς που δεν με ξέρουν φαίνεται σαν σνομπισμός.
Πολλές φορές αντιδρώ αυθόρμητα και νευρικά, ώστε χάνω το δίκιο μου.
μη μεταφραζουμε την επιφυλαξη με την ανασφαλεια. Οταν δε γνωριζεις τους αλλοτς ειναι βεβαιο πως δε θα εισαι ανοιχτη απο την αρχη. Αλλοιμονο αν εβγαζες ολο σου το ψυχικο κοσμο και την ενεργεια σου σε ανθρωπους που δε σε ξερουν και κυριως δε σε αγαπουν. Η κοινωνικοτητα ειναι θετικη, η υπερκινητικοτητα που παρατηρω σε πολλες νεες κοπελες και μη...ειναι αρνητικη γι αυτες, οχι για κανεναν αλλο. Στο παρελθον ημουν υπερπαρορμητικη και μου εκανε καλο. Σημερα μαλακωσα και μου κανει επισης καλο. Γιατι καθε αλλαγη εξ επιλογης καλο κανει.

το πείσμα που πολλές φορές μου βγαίνει σε κακό. Και η ειρωνεία είναι οτι πολλές φορές που τα πράγματα τελικά δεν πάνε όπως τα έχω προγραμματίσει, περνάω καλύτερα από ό,τι αν τα είχα προγραμματίσει.
... διοτι η ζωη σου αποδεικνυει καθε φορα πως δεν εχει προγραμμα. Καθε μερα ειναι διαφορετικη και καθε λεπτο αλλαζουν τα πραματα σε συνεχεις ρυθμους. Αν αυτο το αποδεχτεις και εχεις στο νου σου πως τα παντα ρει και τιποτα δε μενει, τοτε αυτο σου το αρνητικο που εσυ θεωρεις αυτοματως θα μεταμορφωθει σε θετικη σταση απεναντι στη ζωη. Ειναι η θεωρια για τον χρονο (δεν ξερω ποιος τον δημιουργησε, παντως τον θεωρω ψεμμα, δεν υπαρχει στην πραγματικοτητα)

Η καλύτερη συμβουλή που έχω ακούσει: η σιωπή είναι χρυσός. Όσο μεγαλώνω, προσπαθώ να την ακολουθήσω...
εχω ακουσει κι αλλα, οπως - μιλα γιατι οσο μπουκωνεις τοσο χανεις. Η ζωη ειναι μικρη για να μη βγαζεις οσα θες - αυθορμητισμος-. Εσυ θα κρινεις ποιο σου κανει καλο εσενα πρωτα, κι αν κανει καλο σεσενα κανει καλο στους αλλους!

Τι λες?

Παράθεση

Himela

e-steki Moderator

Το avatar του χρήστη Himela
H Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών , επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,301 μηνύματα.

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε στις 16:14, 22-12-09:

θα μπορουσε αυτη η τελειομανια να σου κανει μεγαλο καλο και ισως να σου χει κανει.
Δεν είναι τελειομανία, τελειομανία δεν είχα ποτέ - άλλοι είχαν για λογαριασμό μου. Είναι απλά οτι θέλω όλα να πηγαίνουν σύμφωνα με το πρόγραμμα, πχ. θα πάμε μια εκδρομή - 9 θα ξυπνήσουμε, 10 θα φύγουμε, 11 θα φτάσουμε, να κάνουμε μια βόλτα, να πάει 1, στις 2 θα φάμε ως τις 3, στις 3 θα ξεκινήσουμε να γυρίσουμε, στις 4 θα είμαστε πίσω, θα κοιμηθώ ως τις 6.....

Αν λοιπόν κάτι ξεφύγει από το πρόγραμμα, αποδιοργανώνομαι.

Η κοινωνικοτητα ειναι θετικη, η υπερκινητικοτητα που παρατηρω σε πολλες νεες κοπελες και μη...ειναι αρνητικη γι αυτες, οχι για κανεναν αλλο.
Κι όμως, καμιά φορά ζηλεύω αυτούς που μπορούν να είναι κοινωνικοί και ομιλητικοί ακόμα και με άτομα που γνωρίζουν πρώτη φορά, ενώ εγώ κουμπώνομαι γιατί νιώθω "λίγη" - η μαλακία είναι οτι κατά τα άλλα θεωρώ τον εαυτό μου ανώτερο από πολλούς - άβυσσος, τι να πεις.

θετικη σταση απεναντι στη ζωη
Δεν είμαι αισιόδοξη. Προτιμώ να περιμένω πάντα τα άσχημα ώστε αν έρθει κάτι καλό να χαρώ, ενώ αν έρθει κάτι άσχημο να πω, ε και τι περίμενες; και να απογοητευτώ λιγότερο.

εχω ακουσει κι αλλα, οπως - μιλα γιατι οσο μπουκωνεις τοσο χανεις. Η ζωη ειναι μικρη για να μη βγαζεις οσα θες - αυθορμητισμος-.
Πολλές φορές όμως πάνω στα νεύρα μου λέω πράγματα για τα οποία μετανιώνω μετά. Δεν μπορώ να κρατήσω το στόμα μου κλειστό...

Να σου πω: δέχεσαι κι επισκέψεις κατ' οίκον;

Παράθεση

Burp

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Burp
H Burp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 175 μηνύματα.

H Burp έγραψε στις 16:31, 22-12-09:

δν έχω πολλά αρνητικά χαρακτηριστικά δν μου τα χουν επισημάνει τουλάχιστον
θεωρώ πως το ποιό κακό που έχω και μου το έχουν πεί κιόλας είναι ότι σε φάσεις έντονου παρορμητισμού κάνω και λέω πράγματα που ίσως να μν τα έκανα ή τα λεγα όταν θα ήμουν στα λογικά μου και ισως μετά μετανιώσω για αυτά που έκανα ή είπα συνήθως όταν έχω πιεί πολύ γίνεται αυτό
επίσης με έχουν πεί πολλές φορές κακιά
το καλύτερο χαρακτηριστικό μου είναι ότι δν μπαίνω με το έτσι θέλω στις ζωές τών άλλων χτυπάω πρώτα πόρτα δν κρίνω τις ζωές τους με λίγα λόγια δν φυτρώνω εκεί που δν με σπέρνουν

Παράθεση

rascal_gd (Call me Joe!!)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη rascal_gd
Ο Call me Joe!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,368 μηνύματα.

O rascal_gd is Full of Shit!!! έγραψε στις 17:11, 22-12-09:

Αρχική Δημοσίευση από Burp
κάνω και λέω πράγματα που ίσως να μν τα έκανα ή τα λεγα όταν θα ήμουν στα λογικά μου και ισως μετά μετανιώσω για αυτά που έκανα ή είπα συνήθως όταν έχω πιεί πολύ γίνεται αυτό
Το μεγαλυτερο αρνητικο της μπερμπ ειναι οτι γινεται παρορμητικη οταν εχει πιει πολυ..

Παράθεση

Burp

Δραστήριο Μέλος

H Burp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 175 μηνύματα.

H Burp έγραψε στις 17:25, 22-12-09:

μν γελάς καθόλου ρασκάλ δν είπα πάντα είπα συνήθως
όταν πίνω σίγουρα θα το κάνω

Παράθεση

rascal_gd (Call me Joe!!)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη rascal_gd
Ο Call me Joe!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,368 μηνύματα.

O rascal_gd is Full of Shit!!! έγραψε στις 17:31, 22-12-09:

Αρχική Δημοσίευση από Burp
όταν πίνω σίγουρα θα το κάνω
Αληθεια, οταν πινεις γινεσαι παρορμητικη και κανεις βλακειες;; Αυτο ειναι μοναδικο!!

Aληθεια τωρα, ποτε θα παμε εξω να πιουμε ενα ποτακι;; Θελω να σε δω σε εξαλλη κατασταση!!!

Παράθεση

Burp

Δραστήριο Μέλος

H Burp έγραψε στις 17:36, 22-12-09:

θα τα κανονίσουμε κατ ιδίαν αυτά άιντε

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους