Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,093 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,064 μηνύματα σε 74,651 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Αρνητικά στοιχεία του χαρακτήρα μας...Μπορούν να αλλάξουν;

Nicole1987

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Nicole1987
H Nicole1987 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 219 μηνύματα.

H Nicole1987 Γατες..τα πιο αξιολατρευτα πλασματα έγραψε στις 21:31, 11-02-14:

Το χειροτερο και αυτο που δεν αλλαζει σχεδον ποτε ειναι η τσιγκουνια

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Gate4 (Ηägring)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Gate4
H Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γεωλόγος και μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 18,059 μηνύματα.

H Gate4 Θα τα παρατήσω όλα και θα γίνω βαμπίρ.~ έγραψε στις 21:46, 11-02-14:

Αυτό που δεν με αρέσει καθόλου στον χαρακτήρα μου είναι ότι πολλές φορές σε μια κατάσταση δεν ανοίγω το στόμα μου να μιλήσω, να υπερασπιστώ τον εαυτό μου και στο τέλος καταλήγω να λέω γιατί δεν μίλησα όταν έπρεπε κτλ.. Το θέμα είναι πως όταν έρθω στο "αμήν" μπορεί να ξεσπάσω πολύ άσχημα για ασήμαντο λόγο.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Zed

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Zed
Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών , επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,921 μηνύματα.

O Zed Lie to me... έγραψε στις 00:27, 12-02-14:

Αρχική Δημοσίευση από Emilouko
έχω την τάση να διορθώνω τους άλλους (όχι κακοπροαίρετα)
Σε ορθογραφικά/συντακτικά λάθη;
Το έχω κι εγώ και μιλάμε για μεγάλο κόλλημα, σε σημείο να με κατσαδιάζουν οι φίλοι μου.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη prinCess.
H prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 5,644 μηνύματα.

H prinCess. έγραψε στις 00:31, 12-02-14:

Αρχική Δημοσίευση από Zed
Το έχω κι εγώ και μιλάμε για μεγάλο κόλλημα, σε σημείο να με κατσαδιάζουν οι φίλοι μου.
Νε.

Παράθεση

Zed

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Zed
Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών , επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,921 μηνύματα.

O Zed Lie to me... έγραψε στις 00:40, 12-02-14:

Αυτοκτόνησε σε παρακαλώ.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Emilouko (Βarn Owl)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Emilouko
H Βarn Owl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών , επαγγέλεται Ψυχολόγος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,670 μηνύματα.

H Emilouko έγραψε στις 00:41, 12-02-14:

Αχα. Δε λέω και εγώ μπορεί να κάνω λάθη αλλά όταν το κάνουν οι άλλοι δε μπορώ να μην τους το πω . Κάτι με πιάνει. Κι όχι μόνο σε συντακτικό κ ορθογραφία. Αν μεταφέρουν ένα γεγονός λανθασμένα ,αν πουν κάτι λάθος θα διορθώσω και νταξει σε ένα σημείο τους σπάει τα νεύρα. Όπου γίνεται προσπαθώ να το περιορίσω

Παράθεση

Zed

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Zed

O Zed Lie to me... έγραψε στις 00:47, 12-02-14:

Αν κάνω κι εγώ, θέλω να με διορθώνουν. Η πλάκα είναι όποτε κάνω κάποιο λάθος, αμέσως ορμάνε να με διορθώσουν με ειρωνική διάθεση! Βέβαια, την τελευταία φορά θυμάμαι είχε πολλή νευρικότητα ο ένας φίλος κι όταν τον διόρθωνα επειδή από τα νεύρα του έκανε πολλά λάθη, με το ζόρι κρατήθηκε.

Παράθεση

Emilouko (Βarn Owl)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Emilouko
H Βarn Owl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών , επαγγέλεται Ψυχολόγος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,670 μηνύματα.

H Emilouko έγραψε στις 00:58, 12-02-14:

Αν κάνω κι εγώ, θέλω να με διορθώνουν. Η πλάκα είναι όποτε κάνω κάποιο λάθος, αμέσως ορμάνε να με διορθώσουν με ειρωνική διάθεση! Βέβαια, την τελευταία φορά θυμάμαι είχε πολλή νευρικότητα ο ένας φίλος κι όταν τον διόρθωνα επειδή από τα νεύρα του έκανε πολλά λάθη, με το ζόρι κρατήθηκε.

Κοίτα εγώ δεν το κάνω και σε κάθε λέξη αλλά ορισμένες φορές μπορεί να καταντήσει ενοχλητικό,έστω και αν το κάνω σε ελάχιστο βαθμό. Έντονες παρατηρήσεις δεν έχω δεχτεί ακόμα γιατί κρατιέμαι.

Παράθεση

Deco

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Deco
Ο Deco αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 152 μηνύματα.

O Deco No style is my style. έγραψε στις 01:13, 12-02-14:

Πιστεύω πως είμαστε ευάλωτοι και ξανακάνουμε τα ίδια λάθη,οπότε δε μπορούμε να αλλάξουμε τα αρνητικά στοιχεία του χαρακτήρα μας..Απλά οι άλλοι τα αποδέχονται.Το ίδιο κι εμείς για τα δικά τους αρνητικά στοιχεία.

Παράθεση

leouv

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη leouv
H leouv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 268 μηνύματα.

H leouv Όσα έχουμε είναι τα πιο όμορφα όνειρα. έγραψε στις 11:35, 24-05-14:

Θεωρώ πως είμαι υπερβολικά πεισματάρα και με την καλή έννοια αλλά και με την κακή, πολύ καχύποπτη, ακόμα κι αν κάποιος άνθρωπος μου έχει αποδείξει ότι αξίζει, δυσκολεύομαι να τον εμπιστευτώ, εσωστρεφής, κρατάω πολλά μέσα μου και δεν τα μοιράζομαι, ειδικά τα άσχημα, προτιμώ να τα περνάω μόνη, λίγο σπαστική ώρες ώρες από ανασφάλειες κλπ. και αρκετά ζηλιάρα όσον αφορά τον άνθρωπο που μπορεί να είμαι μαζί του ερωτικά και τέλος, τρομερά κυκλοθυμική...

Έχω ακούσει τη θεωρία, όμως ότι όποιο στοιχείο του χαρακτήρα μας είναι επιφανές, στο βάθος κρύβεται στον ίδιο βαθμό και το αντίθετό του...Και όντως ισχύει, για παράδειγμα στις παρέες μου είμαι πολύ εξωστρεφής ως άνθρωπος, η εσωστρέφεια περιορίζεται σε προβλήματα και γενικά δικά μου θέματα, αν κάποιος άνθρωπος με κάνει και ζηλεύω τόσο πολύ, έρχεται η στιγμή που γίνομαι πολύ αδιάφορη, χωρίς ούτε καν να το προσπαθώ, υπάρχουν στιγμές που μπορεί να τα παρατήσω, παρά το πείσμα μου, παρ'όλη την καχυποψία μου μπορεί κάποια στιγμή να εμπιστευτώ κάτι πολύ σημαντικό σε έναν άνθρωπο που δεν γνωρίζω και τόσο καλά κ.ο.κ.

Παράθεση

Joanna Mi

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Joanna Mi
H Joanna Mi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 16 μηνύματα.

H Joanna Mi Everything happens for a reason... έγραψε στις 14:26, 24-05-14:

Είμαι σχετικά ευκολοπιστη, μερικές φορές λίγο ξεροκεφαλη, θεωρώ ότι όλος ο κόσμος ειναι καλός και ζω σε μια ουτοπια, δεν παραδέχομαι ευκολα τα ερωτικά μου συναισθήματα ακομα και αν αυτά ειναι πολύ έντονα, βάζω όλους τους άλλους πολύ πιο πάνω από τον εαυτό μου.

Παράθεση

merry poppins

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη merry poppins
H merry poppins αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φωτογράφος και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 412 μηνύματα.

H merry poppins έγραψε στις 17:53, 24-05-14:

ειμαι πολυ επιφυλακτικη, και λατρευω να κραταω αποστασεις...δε το κανω επιτηδες, απλα δεν μου αρεσει να παραγνωριζομαι...

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

intrig(hue)ing

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη intrig(hue)ing
H intrig(hue)ing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Άεργος/η . Έχει γράψει 46 μηνύματα.

H intrig(hue)ing έγραψε στις 21:59, 24-05-14:

Εντοπιζω ολο και περισσοτερα αρνητικα χαρακτηριστικα στον εαυτο μου με τον χρονο και το πιο ασχημο ειναι οτι πολλες φορες ξαφνιαζομαι..
Καποια απο τα κυριοτερα αρνητικα στοιχεια μου ειναι οτι ειμαι αρκετα εσωστρεφης, αγχωδης, λιγο παρανοικη...
Παρ'ολα αυτα, εκεινο το αρνητικο στοιχειο που με επηρεαζει αρκετα προσωπικα καθως και τις σχεσεις μου με τους αλλους ανθρωπους ειναι οτι ειμαι εκνευριστικα κυκλοθυμικη. Ελπιζω να ειναι απλα καποια κατασταση της εφηβειας και τα αισθηματικα μου να σταθεροποιηθουν με τον χρονο.
Αλλα ναι, το μεγαλυτερο προβλημα το εχω με την κυκλοθυμικοτητα μου.
Κατα τα αλλα ολα τα υπολοιπα αρνητικα στοιχεια που ανεφερα δεν με επηρεαζουν τοσο.
Και γενικα πιστευω οτι ο καθενας μας μπορει να μετατρεψει τα αρνητικα του στοιχεια σε θετικα αλλαζοντας την οπτικη γωνια με την οποια τα κοιταζει

Παράθεση

Greysanatomy

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Greysanatomy
Ο Greysanatomy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών . Έχει γράψει 176 μηνύματα.

O Greysanatomy έγραψε στις 01:41, 27-06-14:

Είμαι πολύ εσωστρεφής και μελαγχολικός τύπος...Γενικά δεν με προσεγγίζει κάποιο άτομο εύκολα.Είμαι αρκετά ντροπαλός...Πρέπει ο άλλος να μου κάνει το κλικ για να ανοιχτώ λίγο....Δεν είμαι άτομο το οποίο πιστεύει στο πάντα και το ποτέ για αυτό και σε σχέση με τα συναισθηματικά/ερωτικά δεν θυμάμαι να έχω πει δεν θα χωρίσουμε ποτέ.Είμαι πολύ ευμετάβλητος και κυκλοθυμικός ...Από το κρύο πάω στη ζέστη χωρίς κάποιο λόγο μέσα σε λίγα δευτερόλεπτα.Εμπιστεύομαι δύσκολα κάποιον αλλά όταν κάποιος που έχω εμπιστευτει με πειράξει ή μου φερθεί άσχημα διαγράφεται ακόμα και από την μνήμη μου και δεν δίνω 2η ευκαιρία...Δεν εκδηλώνω τα άσχημα συναισθήματά μου (θλίψη και θυμό) με αποτέλεσμα να μου βγαίνει σε ψυχοσωματικό ....Είμαι επίσης εκδικητικός τύπος και μάλιστα ύπουλος...Αν κάποιος μου κάνεις κάτι δεν θα το ξεχάσω...Θα περιμένω την κατάλληλη στιγμή ακόμα και μετά από 2 χρόνια και τότε θα τον χτυπήσω εκεί που πονάει περισσότερο .Πέρα από αυτά όμως αν κάποιος με ανακαλύψει (του δώσω το ελεύθερο να με ανακαλύψει ) πέρα από το μαύρο θα δει και άλλα χρώματα ..Ένα τύπο τρελό χαβαλέ απόλυτα ρομαντικό και δοτικό

Παράθεση

Xx-Giota-xX (Γιώτα)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Xx-Giota-xX
H Γιώτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 147 μηνύματα.

H Xx-Giota-xX Unstable. έγραψε στις 02:07, 27-06-14:

Αρχική Δημοσίευση από Greysanatomy
Είμαι πολύ εσωστρεφής και μελαγχολικός τύπος...Γενικά δεν με προσεγγίζει κάποιο άτομο εύκολα.Είμαι αρκετά ντροπαλός...Πρέπει ο άλλος να μου κάνει το κλικ για να ανοιχτώ λίγο....Δεν είμαι άτομο το οποίο πιστεύει στο πάντα και το ποτέ για αυτό και σε σχέση με τα συναισθηματικά/ερωτικά δεν θυμάμαι να έχω πει δεν θα χωρίσουμε ποτέ.Είμαι πολύ ευμετάβλητος και κυκλοθυμικός ...Από το κρύο πάω στη ζέστη χωρίς κάποιο λόγο μέσα σε λίγα δευτερόλεπτα.Εμπιστεύομαι δύσκολα κάποιον αλλά όταν κάποιος που έχω εμπιστευτει με πειράξει ή μου φερθεί άσχημα διαγράφεται ακόμα και από την μνήμη μου και δεν δίνω 2η ευκαιρία...Δεν εκδηλώνω τα άσχημα συναισθήματά μου (θλίψη και θυμό) με αποτέλεσμα να μου βγαίνει σε ψυχοσωματικό ....Είμαι επίσης εκδικητικός τύπος και μάλιστα ύπουλος...Αν κάποιος μου κάνεις κάτι δεν θα το ξεχάσω...Θα περιμένω την κατάλληλη στιγμή ακόμα και μετά από 2 χρόνια και τότε θα τον χτυπήσω εκεί που πονάει περισσότερο .Πέρα από αυτά όμως αν κάποιος με ανακαλύψει (του δώσω το ελεύθερο να με ανακαλύψει ) πέρα από το μαύρο θα δει και άλλα χρώματα ..Ένα τύπο τρελό χαβαλέ απόλυτα ρομαντικό και δοτικό

so true...

Παράθεση

kryska

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη kryska
H kryska αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 5 μηνύματα.

H kryska έγραψε στις 02:14, 27-06-14:

Αυτό που δεν μου αρέσει καθόλου στο χαρακτήρα μου είναι οτι δεν τον ξέρω καθόλου.Κάθε φορά ,καθε μέρα αλλάζω φιλοσοφία ζωής και πορεύομαι με αυτήν.Η οποιαδήποτε πτυχή της πρωσοπικότητας μου, μου ειναι άγνωστη για εμένα σε έντονο βαθμό.Απεχθάνομαι επίσης το γεγονός οτι σε καθε άτομο συμπεριφέρομαι διαφορετικά (σε φάση να αλλαζει ολο μου το στυλ μεχρι και η χροια της φωνής μου 0.0 ).Παροτρύνομαι πολυ εύκολα και ειμαι εξαιρετικά ανοργάνωτη.Παρόλα αυτα εχω και ενα αρκετά θετικό θα ελεγα χαρακτιριστικό ,το ότι ειμαι αληθηνή στην ψυχή μου.

Παράθεση

EnnisDelMar!

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη EnnisDelMar!
H EnnisDelMar! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Διαιτητής . Έχει γράψει 602 μηνύματα.

H EnnisDelMar! fresh έγραψε στις 02:21, 27-06-14:

Δεν μου φαίνεται παράξενο να αλλάζει κάθε μέρα η φιλοσοφία της ζωής σου, για μένα παράξενο θα ήταν να έμενε ίδια (ειδικά εφόσον είσαι 20 χρονών), γιατί μάλλον θα σήμαινε ότι μένεις στάσιμη και βαλτώνεις ή ότι δεν σε επηρεάζουν τα εξωτερικά ερεθίσματα που λαμβάνεις.

Παράθεση

kryska

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη kryska
H kryska αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 5 μηνύματα.

H kryska έγραψε στις 02:26, 27-06-14:

Αρχική Δημοσίευση από ImEirini!
Δεν μου φαίνεται παράξενο να αλλάζει κάθε μέρα η φιλοσοφία της ζωής σου, για μένα παράξενο θα ήταν να έμενε ίδια (ειδικά εφόσον είσαι 20 χρονών), γιατί μάλλον θα σήμαινε ότι μένεις στάσιμη και βαλτώνεις ή ότι δεν σε επηρεάζουν τα εξωτερικά ερεθίσματα που λαμβάνεις.
ναι εν μερη και εγω αυτο πιστευα αλλα με τις σκέψεις μου επακολουθουν και εντονες ψυχολογικές μεταπτώσεις.Ουσιαστικά είμαι πολυ ευάλωτη συναισθηματικά ...και γενικά δεν τα παω πολυ καλα με την ψυχοσύνθεσή μου.

Παράθεση

Greysanatomy

Δραστήριο Μέλος

Ο Greysanatomy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών . Έχει γράψει 176 μηνύματα.

O Greysanatomy έγραψε στις 02:29, 27-06-14:

Στην ίδια κατάσταση βρισκόμαστε?

Παράθεση

Xx-Giota-xX (Γιώτα)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Γιώτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 147 μηνύματα.

H Xx-Giota-xX Unstable. έγραψε στις 02:35, 27-06-14:

Στην ίδια κατάσταση βρισκόμαστε?
Δεν μπορείς να φανταστείς πόσο...
Στο μόνο που ίσως να διαφωνήσω λίγο είναι στο οτι ΠΛΕΟΝ δίνω 2ες ευκαιρίες, σε όλους.
Είναι πολύ σημαντικό να μπορείς να το κάνεις, και μέχρι στιγμής δε το μετάνιωσα.

Παράθεση

Greysanatomy

Δραστήριο Μέλος

O Greysanatomy έγραψε στις 02:39, 27-06-14:

Αρχική Δημοσίευση από Xx-Giota-xX
Δεν μπορείς να φανταστείς πόσο...
Στο μόνο που ίσως να διαφωνήσω λίγο είναι στο οτι ΠΛΕΟΝ δίνω 2ες ευκαιρίες, σε όλους.
Είναι πολύ σημαντικό να μπορείς να το κάνεις, και μέχρι στιγμής δε το μετάνιωσα.
Aπλα επειδή είμαι τόσο δύσκολος χαρακτήρας θεωρώ ότι με προδίδουν όι ότι δόθηκα σε ένα άτομο και δεν το σεβάστηκε γιατί ξέρει ότι για να του δοθώ είναι για μένα υπέρβαση του εαυτού μου..Έτσι το βλέπω το πράγμα για αυτό και δεν δίνω 2η ευκαιρία

Παράθεση

Xx-Giota-xX (Γιώτα)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Xx-Giota-xX Unstable. έγραψε στις 02:52, 27-06-14:

Aπλα επειδή είμαι τόσο δύσκολος χαρακτήρας θεωρώ ότι με προδίδουν όι ότι δόθηκα σε ένα άτομο και δεν το σεβάστηκε γιατί ξέρει ότι για να του δοθώ είναι για μένα υπέρβαση του εαυτού μου..Έτσι το βλέπω το πράγμα για αυτό και δεν δίνω 2η ευκαιρία
Ναι σε καταλαβαίνω, και αν φας την προδοσία στα μούτρα -είτε είναι σε φιλικό είτε σε ερωτικό επίπεδο- είναι πλ δύσκολο να συγχωρέσεις ,πόσο μάλλον να συνεχίσεις να εμπιστεύεσαι αυτό το άτομο αλλά η 2η ευκαιρία θα δείξει τελικά αν όντως άξιζε τον κόπο.

Υ.Σ και γω δύσκολος χαρακτήρας είμαι αλλά δεν μπορώ να διαγράψω άτομα με τα οποία έχω περάσει κάποιες καλές στιγμές, όσο και να το θέλω

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Στρουφιτα

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Στρουφιτα
H Στρουφιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια . Έχει γράψει 127 μηνύματα.

H Στρουφιτα ΒΑΡΙΈΜΑΙ... έγραψε στις 09:05, 27-06-14:

Τα αρνητικα του χαρακτηρα μου ειναι τα εξης :
1.Δυσκολοπιστη
2.Ευαισθητη
3.Βαζω τα κλαματα πολυ συχνά
4.Φοβαμαι τις αλλαγές
Αυτα νομίζω οτι ειναι τα ελλατωματα μου!

Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mindcircus
H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,626 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 09:22, 27-06-14:

Γινομαι ενοχλητικη καποιες φορες
Βιαζομαι να βγαλω συμπερασματα εξαιτιας της καχυποψιας μου
Δεν ξεχναω

:/

Παράθεση

meetmeinmontauk

iSchool Moderator

Το avatar του χρήστη meetmeinmontauk
H meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 9,076 μηνύματα.

H meetmeinmontauk έγραψε στις 12:37, 27-06-14:

Αρχική Δημοσίευση από Στρουφιτα
Τα αρνητικα του χαρακτηρα μου ειναι τα εξης :
1.Δυσκολοπιστη
2.Ευαισθητη
3.Βαζω τα κλαματα πολυ συχνά
4.Φοβαμαι τις αλλαγές
Αυτα νομίζω οτι ειναι τα ελλατωματα μου!
Το 2 και το 3 ειναι σχεδον το ιδιο ή ετω το 3 συνεπεια του 2.
Μπραβο σου, αν εχεις μονο αυτα

Το δικα μου ειναι πιστευω τα εξης:
-Οταν γνωρισω καποιον ειμαι πολυ επιφυλακτικη και δεν ανοιγομαι ευκολα με αποτελεσμα να τους απωθω λιγο τους ανθρωπους
-Ωστοσο, οταν γνωρισω καποιον και νιωσω ασφαλεια μαζι του μπορω να γινω αρκετα ως πολυ ειρωνικη και να τον πληγωσω
-Καποιες φορες ειμαι πολυ ευαισθητη, ενω καποιες αλλες πολυ σκληρη
-Ορισμενες φορες θελω να τους ικανοποιω ολους, αυτο ομως δεν γινεται και καταληγω να τα κανω ολα σκ**α και τελικα να τους δυσαρεστω
-Μου αρεσει να το παιζω εξυπνη Βασικα παθιαζομαι ευκολα και υποστηριζω την γνωμη μου μεχρι τελους και ακομη κι αν εχω αδικο δεν το βλεπω και επιμενω να κανω διαλεξεις προκειμενου ν' αποδειξω τη γνωμη μου (και καταληγω να πειθω και τους αλλους μετα )

Παράθεση

Loreley

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Loreley
H Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 2,212 μηνύματα.

H Loreley έγραψε στις 12:43, 27-06-14:

Είμαι λίγο εγωίστρια, νευριάζω πάρα πολύ εύκολα και δεν σκέφτομαι πριν μιλήσω, με αποτέλεσμα να λέω άσχημα λόγια σε άτομα που δεν πρέπει και μετά να το μετανιώνω.

Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,626 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 01:28, 14-07-14:

Ειμαι πολυ πολυ νευρικηηηη!!!
Οταν νευριαζω, αισθανομαι τον εγκεφαλο μου να βγαζει φωτιες και τσιτωνεται ολο μου το σωμα.
Επισης, οταν στεναχωριεμαι ΔΕΝ κλαιω. Αλλα οταν νευριαζω κλαιω πολυ, λεω διαφορα και πεταω κανα αντικειμενο. Οποιος με εχει κανει ετσι, εχει στριψει γωνια. Αμα δε μαφησει να ηρεμησω μονη μου, δεν γλιτωνει.

Απο πιεση θα παω γω στα 100 μου, να μου το θυμαστε!

Αρχική Δημοσίευση από meetmeinmontauk
Το 2 και το 3 ειναι σχεδον το ιδιο ή ετω το 3 συνεπεια του 2.
Μπραβο σου, αν εχεις μονο αυτα

Το δικα μου ειναι πιστευω τα εξης:
-Οταν γνωρισω καποιον ειμαι πολυ επιφυλακτικη και δεν ανοιγομαι ευκολα με αποτελεσμα να τους απωθω λιγο τους ανθρωπους
-Ωστοσο, οταν γνωρισω καποιον και νιωσω ασφαλεια μαζι του μπορω να γινω αρκετα ως πολυ ειρωνικη και να τον πληγωσω
-Καποιες φορες ειμαι πολυ ευαισθητη, ενω καποιες αλλες πολυ σκληρη
-Ορισμενες φορες θελω να τους ικανοποιω ολους, αυτο ομως δεν γινεται και καταληγω να τα κανω ολα σκ**α και τελικα να τους δυσαρεστω
-Μου αρεσει να το παιζω εξυπνη Βασικα παθιαζομαι ευκολα και υποστηριζω την γνωμη μου μεχρι τελους και ακομη κι αν εχω αδικο δεν το βλεπω και επιμενω να κανω διαλεξεις προκειμενου ν' αποδειξω τη γνωμη μου (και καταληγω να πειθω και τους αλλους μετα )
Τι ζωδιο εισαι συ καλε;

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη thomas l. : 14-07-14 στις 11:10. Αιτία: merge post
Παράθεση

meetmeinmontauk

iSchool Moderator

Το avatar του χρήστη meetmeinmontauk
H meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 9,076 μηνύματα.

H meetmeinmontauk έγραψε στις 07:56, 14-07-14:

Αρχική Δημοσίευση από mindcircus
Τι ζωδιο εισαι συ καλε;
το χειροτερο! παρθενος!
ενα βιβλιο χαρακτηριζει το ζωδιο μου ως "φαρμακογλωσσο"

Παράθεση

sparkling (Γεωργια)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη sparkling
H Γεωργια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών , επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 220 μηνύματα.

H sparkling 3-4-1994 έγραψε στις 12:11, 14-07-14:

1.υπερβολικα ευαισθητη παιζει να παιρνω την πρωτια σε ολο το πλανητη
2.κλαιω με το παραμικρο που θα μου πουν που ειτε με εχει πληγωσει η με εχει νευριασει
3.δεν ειμαι πολυ κοινωνικη και για να με πιασει πολυλογια πρεπει να γνωριζω τον αλλο πολυ καλα
4.ειμαι εγωιστρα και περιμενω απο τους αλλους να κανουν το πρωτο βημα
5.και πανω απο ολα ειμαι ΖΥΓΟΣ!!

Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 16:05, 14-07-14:

το χειροτερο! παρθενος!
Εμ ετσι εξηγουνται τα παραπανω. Πραγματι ειστε πολυ ιδιορυθμοι χαρακτηρες.. Ωρες ωρες δεν παλευεστε, εχω αρκετους παρθενους στη ζωη μου. Ταιριαζω βεβαια, αλλα με το γνωστο ρητο " τα ετερωνυμα ελκονται".
Εχετε ομως και πολλα καλα, οπως η σοβαροτητα, ο σκεπτικισμος και η τυπικοτητα σας.
Τι να κανουμε δεν ειμαστε τελειοι. Ουτε εσυ ουτε γω ουτε αλλοι. Σκοπος ειναι να εχουμε αυτογνωσια κι οπου κανουμε λαθη να προσπαθουμε να τα διορθωνουμε.
Εγω ας πουμε, πρεπει να σταματησω να ειμαι νευρικη, διοτι και ο αλλος που φταιει, μια χαρα θα ειναι στο τελος, αλλα εγω την πιεση μου θα την εχω ανεβασει ατα υψη. Αξιζει; Οχι...

Αναισθησια.... Γαιδουρια... Αυτο μου λειπει! Αλλα που θα παει, θα το πετυχω!

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη mindcircus : 14-07-14 στις 16:12.
Παράθεση

BLUE SEA (Τέσα Ηλιού)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη BLUE SEA
H Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,603 μηνύματα.

H BLUE SEA Μπαμπά μου,θα ζεις πάντα στην καρδιά μου έγραψε στις 16:48, 15-11-14:

Αν και έχω αρκετά προχωρημένη ηλικία, δυστυχώς δεν έχω καταφέρει να διαμορφώσω έναν συγκροτημένο χαρακτήρα. Το χειρότερο στοιχείο που με διακρίνει είναι η συναισθηματική συσσώρευση. Μπορεί δηλαδή να κάνω υπομονή πολύ καιρό απέναντι σε συμπεριφορές που με ενοχλούν ή με αδικούν και να τις δέχομαι στωικά, προσπαθώντας μ΄αυτόν τον τρόπο να αποφύγω τις όποιες εντάσεις, αλλά, κάποια στιγμή η πίεση αυτή δεν αντέχεται και ξεσπάω. Ευτυχώς το αρνητικό αυτό στοιχείο το έχω περιορίσει αρκετά. Δεν μπορώ να πω όμως ότι το έχω αποβάλει. Πάντως όσες φορές βρήκα το θάρρος και μίλησα ήρεμα και ξεκάθαρα για όσα με ενοχλούν σε άτομα που έτυχε να μου φερθούν με ακατάλληλο τρόπο βρήκα το δίκιο μου με συναισθηματικά ανώδυνο τρόπο. Κλείνοντας, έχω να πω ότι αξίζει τον κόπο να προσπαθούμε να διορθωνόμαστε. Η παθητική αποδοχή ενός ή πιο πολλών αρνητικών στοιχείων του χαρακτήρα μας αποτελεί λανθασμένη τακτική.

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη methexys
H methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,660 μηνύματα.

H methexys έγραψε στις 17:52, 15-11-14:

το χειροτερο! παρθενος!
Καλε, ίδιες είμαστε Εγω βέβαια αν συμπαθήσω τον αλλον πολυ, υπάρχει περίπτωση να ανοιχτώ υπερβολικά, να δεθω μαζί του και να απογοητευτώ στο τέλος, σε περίπτωση που πάψουμε να μιλάμε συχνά, κτλ. Νιώθω σαν να με προδίδουν. Και επισης, κολλάω στο παρελθόν και σε αυτές τις σχέσεις.
Επισης ειμαι ανυπόμονη. Και γνήσιο λιοντάρι που θέλει να εχει την προσοχή των άλλων (το εχετε καταλάβει φαντάζομαι )

Παράθεση

panagiotists13 (Παναγιώτης)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη panagiotists13
Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 17 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,059 μηνύματα.

O panagiotists13 Πανελλήνιες είναι, θα περάσουν έγραψε στις 22:14, 15-11-14:

Ελαττώματα???Τι να πω?Νομίζω ότι έχω ελάχιστα,έως καθόλου.
Λοιπόν,είμαι:
1.παρορμητικός (αν και όλοι μου λένε το αντίστροφο)
2.εγωιστής (αυτό δεν το πιστεύω,αλλά όλοι μου το λένε ότι είμαι)
3.αναίσθητος (αυτό όντως ισχύει,μπορώ να το επιβεβαιώσω )
4.απόμακρος (και αυτό,όπως το προηγούμενο)
5.αντικοινωνικός (εγώ φταίω που όλοι γύρω μου μου τη σπάνε και δεν μπορώ να επικοινωνήσω πραγματικά με κάποιον???)

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

BLUE SEA (Τέσα Ηλιού)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη BLUE SEA
H Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,603 μηνύματα.

H BLUE SEA Μπαμπά μου,θα ζεις πάντα στην καρδιά μου έγραψε στις 16:41, 13-08-16:

Ένα μεγάλο ελάττωμά μου είναι η τάση μου να νιώθω ενοχές, η οποία βέβαια δεν κάνει κακό στους/στις άλλους/ες, αλλά σ' εμένα κυρίως. Είμαι τόσο υπερβολική σ' αυτό φτάνοντας σε σημείο να νιώθω ενοχές, ακόμα κι όταν δεν φταίω. Όταν, λόγου χάρη, πηγαίνω πού και πού μια βόλτα με φίλες μου νιώθω άσχημα που λείπω λίγες ώρες απ' το σπίτι μας και είναι οι γονείς μου μόνοι τους. (Σίγουρα σας ακούγομαι υπερβολική, αλλά είναι μεγάλοι σε ηλικία και φοβάμαι μην τούς συμβεί οτιδήποτε). Από την άλλη πάλι νιώθω άσχημα επειδή παραμελώ τις φίλες μου, διότι δεν μπορώ να είμαι μαζί τους όσο συνεπής θα ήθελα λόγω των υποχρεώσεών μου. Άλλο: Δήλωσα μια θεματική ενότητα στο πανεπιστήμιο και νιώθω ενοχές, επειδή δεν δήλωσα δύο φοβούμενη μήπως δεν μπορέσω να ανταποκριθώ στις υποχρεώσεις. (Θα ένιωθα βέβαια ενοχές, ακόμα και δύο ενότητες να δήλωνα). Έχω πολλά τέτοια παραδείγματα, αλλά δεν θα σας πω άλλα, για να μην σας κουράσω. Το κακό είναι ότι αυτό το ελάττωμα είναι ανάλογο με την ηλικία μου, με την έννοια ότι αυξάνεται συνεχώς όσο μεγαλώνω. Έχω σηκώσει πλέον τα χέρια ψηλά.
Με τον εξαντλητικό αυτοέλεγχο κατορθώνω να είμαι σχεδόν άψογη απέναντι στους/στις άλλους/ες και να μην έχει κανένας/μία παράπονο από εμένα. Ωστόσο, νιώθω διαρκώς αγχωμένη φοβούμενη πάντα μήπως κάτι δεν κάνω καλά ή μήπως στενοχώρησα κάποιον/α με κάτι που είπα ή έπραξα (αν και είμαι πάντοτε πολύ προσεχτική). Ευτυχώς έχω γύρω μου εξαιρετικούς ανθρώπους και βλέπουν τα ελαττώματά μου με κατανόηση.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη BLUE SEA : 13-08-16 στις 22:26.
Παράθεση

Fast

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Fast
Ο Fast αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Barman/Barwoman . Έχει γράψει 1,397 μηνύματα.

O Fast έγραψε στις 17:14, 13-08-16:

Αρχική Δημοσίευση από BLUE SEA
Ένα μεγάλο ελάττωμά μου είναι η τάση μου να νιώθω ενοχές, η οποία βέβαια δεν κάνει κακό στους/στις άλλους/ες, αλλά σ' εμένα κυρίως. Είμαι τόσο υπερβολική σ' αυτό φτάνοντας σε σημείο να νιώθω ενοχές, ακόμα κι όταν δεν φταίω. Όταν, λόγου χάρη, πηγαίνω πού και πού μια βόλτα με φίλες μου νιώθω άσχημα που λείπω λίγες ώρες απ' το σπίτι μας και είναι οι γονείς μου μόνοι τους. (Σίγουρα σας ακούγομαι υπερβολική, αλλά είναι μεγάλοι σε ηλικία και φοβάμαι μην τούς συμβεί οτιδήποτε). Από την άλλη πάλι νιώθω άσχημα επειδή παραμελώ τις φίλες μου, διότι δεν μπορώ να είμαι μαζί τους όσο συνεπής θα ήθελα λόγω των υποχρεώσεών μου. Άλλο: Δήλωσα μια θεματική ενότητα στο πανεπιστήμιο και νιώθω ενοχές, επειδή δεν δήλωσα δύο φοβούμενη μήπως δεν μπορέσω να ανταποκριθώ στις υποχρεώσεις. (Θα ένιωθα βέβαια ενοχές, ακόμα και δύο ενότητες να δήλωνα). Έχω πολλά τέτοια παραδείγματα, αλλά δεν θα σας πω άλλα, για να μην σας κουράσω. Το κακό είναι ότι αυτό το ελάττωμα είναι ανάλογο με την ηλικία μου, με την έννοια ότι αυξάνεται συνεχώς όσο μεγαλώνω. Έχω σηκώσει πλέον τα χέρια ψηλά.
Με τον εξαντλητικό αυτοέλεγχο κατορθώνω να είμαι σχεδόν άψογη απέναντι στους/στις άλλους/ες και να μην έχει κανένας/μία παράπονο από εμένα. Ωστόσο, νιώθω διαρκώς αγχωμένη φοβούμενη πάντα μήπως κάτι δεν κάνω καλά ή μήπως στενοχώρησα κάποιον/α με κάτι που είπα ή έπραξα (αν και είμαι πάντοτε πολύ προσεχτική). Ευτυχώς έχω γύρω μου εξαιρετικούς ανθρώπους και βλέπουν τα ελαττώματά μου με κατανόηση.
Πρέπει να το εξαλήψεις αυτό μόνη σου ή με βοήθεια ειδικού. Είναι πολύ καταστροφικό.
Παράθεση

Ερινύς (Rin)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Ερινύς
H Rin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών , επαγγέλεται Παιδίατρος και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 12,202 μηνύματα.

H Ερινύς Ab aeterno. έγραψε στις 18:11, 13-08-16:

Αρχική Δημοσίευση από BLUE SEA
Ανασφάλειες είναι όλα αυτά. Προσπάθησε να τις εκλογικεύεις όσο γίνεται για να μην σε τρώνε μες στην μέρα, αλλά ίσως πρέπει να μιλήσεις και με κάποιον ψυχολόγο.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους