Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,088 εγγεγραμμένα μέλη και 2,387,944 μηνύματα σε 74,641 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Χρησιμοποιείτε σταθερό ή κινητό τηλέφωνο; Γιατί;

Χρησιμοποιείτε σταθερό ή κινητό τηλέφωνο? Γιατί?

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 20)
Κυρίως κινητό
14
70,00%
Σταθερό και σπανιότερα κινητό
4
20,00%
Τίποτα, κοστίζουν! msn , skype κτλ..
0
0%
Και τα δύο εξίσου πολύ
2
10,00%
Τίποτα από τα παραπάνω, άντε κανα καρτοτηλέφωνο
0
0%

giannis4ever

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη giannis4ever
Ο giannis4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 654 μηνύματα.

O giannis4ever έγραψε στις 13:41, 02-06-09:

Ο τίτλος μιλάει για μένα.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

DreamsRevenge

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη DreamsRevenge
H DreamsRevenge αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,241 μηνύματα.

H DreamsRevenge sans toit, ni loi έγραψε στις 15:15, 02-06-09:

Γιατί δεν ενσωματώνεις και μια δημοσκοπησούλα?
Πέρα από τις προσωπικές μας αμαρτωλές ιστορίες με το bluetooth-σκουλαρίκι θα είχε και στατιστικό ενδιαφέρον...
όπως π.χ.
1. κυρίως κινητό
2. κυρίως σταθερό
3. και τα δύο το ίδιο
4. κανένα (γειά σου skype αθάνατο!)
5. δεν απαντάω τώρα, μιλάω στο τηλέφωνο!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

giannis4ever

Διάσημο Μέλος

O giannis4ever έγραψε στις 17:33, 02-06-09:

Αρχική Δημοσίευση από DreamsRevenge
Γιατί δεν ενσωματώνεις και μια δημοσκοπησούλα?
Πέρα από τις προσωπικές μας αμαρτωλές ιστορίες με το bluetooth-σκουλαρίκι θα είχε και στατιστικό ενδιαφέρον...
όπως π.χ.
1. κυρίως κινητό
2. κυρίως σταθερό
3. και τα δύο το ίδιο
4. κανένα (γειά σου skype αθάνατο!)
5. δεν απαντάω τώρα, μιλάω στο τηλέφωνο!
Θα ενσωμάτωνα, αλλά τελικά το ξέχασα. Εσύ πρόσθεσες την δημοσκόπηση? Πολύ καλή! Να σημειώσω ότι στο τίποτα από τα παραπάνω συμπεριλαμβάνονται οι χρονοκάρτες και για καρτοτηλέφωνα και για σταθερά.

Παράθεση

Resident Evil

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Resident Evil
H Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,055 μηνύματα.

H Resident Evil (δρυός πεσούσης πας ανήρ ξυλευεται) έγραψε στις 17:50, 02-06-09:

κυρίως κινητό. Είναι το πιο "σταθερό" σημείο για να με βρει κανείς μιας και είμαι εκτός σπιτιού πρακτικά όλη μέρα αλλά σε διαφορετικούς χώρους ανά ώρες και από το να πρέπει να με ψάχνουν σε 4 διαφορετικά γραφεία ή στο σπίτι μου (ήτοι σε 5 διαφορετικά σταθερά) καλύτερα στο κινητό.

Αν πρέπει να καλέσω εγώ, αν έχω πρόσβαση σε σταθερό καλώ από εκεί, αλλιώς από το κινητό μου. Στο σπίτι ο μόνος λόγος που έχω -πλέον- τηλεφωνική γραμμή είναι για να έχω Internet. Aν βρεθεί πάροχος που μου δίνει internet χωρίς να χρειάζεται να έχω και τηλέφωνο θα το καταργήσω.

Παράθεση

DreamsRevenge

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη DreamsRevenge
H DreamsRevenge αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,241 μηνύματα.

H DreamsRevenge sans toit, ni loi έγραψε στις 19:49, 02-06-09:

ουπσ! το τζίνι του στεκιού έδρασε πάλι!
μιλάς για δημοσκόπηση και νάτην!
αυτό είναι που λέμε "εξυπηρέτηση πελατών"

...εγώ πάλι, στο κινητό καταλήγω. Γιατί σε αυτό με βρίσκουν συνεργάτες (και μιλάω αρκετά και εκτός "ωραρίου"), γιατί δεν δίνω γενικά το τηλέφωνο του σπιτιού σε κόσμο που δεν είναι από τους πολύ δικούς μου... και γιατί πάντα κάποιος άλλος μιλάει στο σταθερό του σπιτιού και που να προλάβω η δόλια!!!
άσε που το σκουλαρίκι εεεεε το ακουστικό ήθελα να πω βολεύει πολύ...
ά το δικό μου έχει και decor ... αυτό!

Παράθεση

borat (Γιάννης.-)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη borat
Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ερμιόνη (Αργολίδα). Έχει γράψει 4,524 μηνύματα.

O borat ΖΟΡΤ έγραψε στις 19:08, 29-06-09:

Κινητό διότι με τα τηλέφωνα που θέλω να μιλάω, με το κινητό πληρώνω πολύ λιγότερα.

Παράθεση

<<ΝΙΚΟΛ>> (Νικόλια)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη <<ΝΙΚΟΛ>>
H Νικόλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κάλυμνος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 92 μηνύματα.

H <<ΝΙΚΟΛ>> Αγάπη...τι δύσκολο πράγμα... έγραψε στις 23:07, 29-06-09:

χρησιμοποιώ κινήτο περισσότερο γτ με τα πακέτα που έχουν βγεί τώρα δεν χρεώνομαι καθόλου και επίσης γτ το έχεις εύκαιρο ανα πάσα στιγμή!

Παράθεση

kalypso (lily allen)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη kalypso
H lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,764 μηνύματα.

H kalypso έγραψε στις 23:16, 29-06-09:

Κινητό γιατί μου είναι αδύνατον να θυμηθώ (πολλά) νούμερα, οπότε με διευκολύνει απίστευτα που μέσα σε δύο δευτερόλεπτα μπορώ να καλέσω τον αριθμό που θέλω χωρίς άλλη διαδικασία..
Πάντως επειδή δεν μιλάω πολύ στο τηλ ούτως ή άλλως (και έχω 3 ώρες και 20 λεπτά δωρεάν κάθε μήνα ), το χρησιμοποιώ αποκλειστικά (τώρα που το σκέφτομαι πρέπει να έχω παααρα πολύ καιρό να πάρω τηλ κάποιον από το σταθερό!)

Παράθεση

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Το avatar του χρήστη iJohnnyCash
Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 16,004 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε στις 22:02, 04-07-09:

Το Vodafone για το γραφείο, μετράει για σταθερό ή κινητό;

Παράθεση

Επιμηθέας

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Επιμηθέας
Ο Επιμηθέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 271 μηνύματα.

O Επιμηθέας έγραψε στις 22:08, 04-07-09:

Είμαι 3χρόνια χωρίς σταθερό.

Παράθεση

xanp (Ξανθή)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη xanp
H Ξανθή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται IT . Έχει γράψει 150 μηνύματα.

H xanp έγραψε στις 22:18, 04-07-09:

με το κινητό μιας και έχω και εγώ δωρεάν χρόνο ομιλίας και μπόλικο. Το σταθερό στο σπίτι διευκολύνει κυρίως την πρόσβαση στο διαδίκτυο.

Παράθεση

fielda

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη fielda
H fielda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και επαγγέλεται IT . Έχει γράψει 479 μηνύματα.

H fielda έγραψε στις 22:31, 04-07-09:

Κινητό γιατί δεν είμαι σταθερές ώρες στο σπίτι και δε μένω μόνη μου. Επομένως για να μην ενοχλήσουν ενδεχομένως τους υπόλοιπους του σπιτιού πρώτα με παίρνουν στο κινητό και αν είμαι σπίτι και θέλουμε να μιλήσουμε πολύ τελικά μιλάμε στο σταθερό. Το κινητό βολεύει πολύ και για μηνύματα άλλωστε (άλλο που βαριέμαι πολύ να τα γράψω )

Παράθεση

giannis4ever

Διάσημο Μέλος

O giannis4ever έγραψε στις 19:55, 22-01-10:

Αν κάποιος είναι τις περισότερες ώρες της ημέρας στον υπολογιστή, συμφέρει πολύ το skype.

Παράθεση

Fedde le Grand

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Fedde le Grand
Ο Fedde le Grand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,507 μηνύματα.

O Fedde le Grand έγραψε στις 16:16, 27-01-10:

Κινητό κυρίως..

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

LiViNGtheLiFE

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη LiViNGtheLiFE
H LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Barista . Έχει γράψει 1,896 μηνύματα.

H LiViNGtheLiFE έγραψε στις 14:43, 29-06-10:

Oλα!
βσκ αμα ειναι να παρω καποιον στο κινητο του παιρνω απο κινητο, αμα θελω σταθερο παιρνω απο οτ σταθερο...
αμα παλι ειναι μεσα στο Skype απο εκει...
εξωτερικο παλι παντα απο εκει

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους