Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,094 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,069 μηνύματα σε 74,651 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Για ποιο λόγο καλλωπιζόμαστε;

Heptamer (von Sentonof!)

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Heptamer
Ο von Sentonof! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 50 ετών , επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 529 μηνύματα.

O Heptamer von Sentonof έγραψε στις 15:19, 05-06-09:

Αρχική Δημοσίευση από epote
Σκεψου το εξις τωρα, εισαι γυναικα, εχεις κανονισει με τις φιλεναδες σου να βγεις βολτουλα το βραδυ να πας να χορεψεις. Ετοιμαζεσαι πας στο κλαμπ που παιζει μουσικη που πολυ σου αρεσει, χαζολογας με τις φιλες σου για το ποιος ειναι ωραιος, με ποιον θα εκανες τιποτα, πινεις κανα ποτο και χορευεις,
H γυναικα δηλ. στολίζεται,βαφεται,καλλωπιζεται και γενικως γινεται κούκλα για να παει σε κλαμπ με τις φιλες να χαζολογησει,να κουτσομπολέψει?

Γιατι δεν τα κανει ολα αυτα στπιτι της? Να μαζευτουν οι φιλεναδες και να τα κουτσομπολεψουν με την ησυχία τους? Και να μη χρειαστουν να περασουν ωρες μπροστα στον καθρεφτη?

Μη γελιομαστε: η γυναικα περιμενει να φλερταριστει οταν βγαινει εξω - ειναι μεσα στο κονσεπτ του "βολτουλα,χορός,κουτσομπολιό" ενος κλαμπ. Απλά,οι φλερταριστές ειναι το προβλημα....

Σημείωση editor: Το παρόν θέμα προήλθε από διάσπαση του θέματος "Πώς προσεγγίζετε το άτομο που σας ενδιαφέρει;"

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Great Chaos : 09-06-09 στις 21:48. Αιτία: Προσθήκη σημείωσης
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

WhiteDrum (Κατίγκω)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη WhiteDrum
H Κατίγκω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,172 μηνύματα.

H WhiteDrum έγραψε στις 15:27, 05-06-09:

Δηλαδή ο μόνος λόγος που καλλωπίζεται μια γυναίκα είναι για να μαζέψει κοπλιμέντα και σερνικά; Χαθήκαμε! Κι εγώ ακόμα και σπίτι να μαζευτούμε με τις φίλες, θα χτενίσω το μαλλιούρδο, θα βάλω λίγο μολυβάκι, λίγη πούδρα etc. Κι έχω βγει έξω απεριποίητη. Μην γενικεύεις φίλτατε, δεν θυσιάζονται όλοι στον βωμό του σεχ και του φλερτ.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Great Chaos : 09-06-09 στις 21:38. Αιτία: split μηνύματος προς μεταφορά
8 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Heptamer (von Sentonof!)

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο von Sentonof! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 50 ετών , επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 529 μηνύματα.

O Heptamer von Sentonof έγραψε στις 15:46, 05-06-09:

Αρχική Δημοσίευση από WhiteDrum
Δηλαδή ο μόνος λόγος που καλλωπίζεται μια γυναίκα είναι για να μαζέψει κοπλιμέντα και σερνικά; Χαθήκαμε!
Ξεχασα να πω πως και ενας αλλος λογος ειναι για να μπει στο ματι των αλλων γυναικων.
Γυναικεια ανταγωνιστικότητα βλεπεις!!

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

WhiteDrum (Κατίγκω)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη WhiteDrum
H Κατίγκω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,172 μηνύματα.

H WhiteDrum έγραψε στις 15:57, 05-06-09:

Μπα, δεν νομίζω. Δεν είμαστε (στην παρέα μου) από τις γυναίκες που τσεκάρουν η μία την άλλη με μισό μάτι, μάλλον γιατί αντιμετωπίζουμε τη γυναικεία ομορφιά όπως και την ανδρική (μείον την σεξουαλική επιθυμία). Ας πούμε, αν περάσει μια όμορφη κοπέλα θα πούμε "αα τι όμορφη" κτλ. Εγώ τουλάχιστον δεν τις ανταγωνίζομαι. Βέβαια, είσαι σερνικό, άρα όχι θηλυκό,. Μην γενικεύεις.

12 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

@nt¤wnis|~|¤e (Αντώνης)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη @nt¤wnis|~|¤e
Ο Αντώνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 427 μηνύματα.

O @nt¤wnis|~|¤e έγραψε στις 17:42, 05-06-09:

μάλλον γιατί αντιμετωπίζουμε τη γυναικεία ομορφιά όπως και την ανδρική (μείον την σεξουαλική επιθυμία).
Όπως και να' χει, δεν μπορούμε να εκμηδενίσουμε ούτε την αντρική ούτε την γυναικεία ανταγωνιστικότητα. Αυτή υπάρχει - διαφοροποιείται απλώς στο πώς, πότε και πόσο εκδηλώνεται. Και φυσικά η ουσία είναι στο γιατί εκδηλώνεται κάθε φορά. Απλώς στην χαλαρή σας βόλτα στην καφετέρια δεν έτυχε να εμφανιστεί μια τέτοια αιτία εκδήλωσης ανάμεσά σας.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Heptamer (von Sentonof!)

Πολύ δραστήριο μέλος

O Heptamer von Sentonof έγραψε στις 19:46, 05-06-09:

Βέβαια, είσαι σερνικό, άρα όχι θηλυκό,. Μην γενικεύεις.
A...ενω τα θηλυκά ΔΕ γενικεύουν ε???

Αρχική Δημοσίευση από Αντώνης
Όπως και να' χει, δεν μπορούμε να εκμηδενίσουμε ούτε την αντρική ούτε την γυναικεία ανταγωνιστικότητα. Αυτή υπάρχει - διαφοροποιείται απλώς στο πώς, πότε και πόσο εκδηλώνεται. Και φυσικά η ουσία είναι στο γιατί εκδηλώνεται κάθε φορά. Απλώς στην χαλαρή σας βόλτα στην καφετέρια δεν έτυχε να εμφανιστεί μια τέτοια αιτία εκδήλωσης ανάμεσά σας.
Ανδρική ανταγωνιστικότητα δεν υπαρχει - ή αν υπαρχει δεν ειναι τοσο εκδηλη και ασκειται κυριως στα επαγγελματικά πεδία. Ενας ανδρας ποτέ δεν ανταγωνιζεται έναν αλλο άνδρα στο ντυσιμο.Μια γυναικα ομως σαφώς>!

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη WhiteDrum : 05-06-09 στις 23:51. Αιτία: merge. Βλέπε κουμπάκι "επεξεργασία" <-----------
-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Madrugada*

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Madrugada*
H Madrugada* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 385 μηνύματα.

H Madrugada* together we stand, divided we fall έγραψε στις 22:23, 05-06-09:

Φυσικα και υπαρχει ανδρικη ανταγωνιστικοτητα μην τρελλαθουμε.. και τα δυο φυλα ειναι ανταγωνιστικα, ειναι στη φυση του ανθρωπου.. απλως μπορει να διαφερει στους τροπους που εκδηλωνεται η στα μεσα που χρησιμοποιουνται. Και δε μπορω να καταλαβω γιατι μια ζωη γενικευουμε διαχωριζοντας πραγματα "που κανουν οι αντρες" και πραγματα "που κανουν οι γυναικες"..
Ειλικρινα προβληματιζομαι οταν ακουω να λενε "εσεις οι γυναικες ειστε ετσι, εχετε την ταδε συμπεριφορα" κλπ. Πρεπει να αντιμετωπιζομαστε σαν ξεχωριστες μοναδικες οντοτητες και οχι βασει στερεοτυπων
Μοναδικη εξαιρεση που μπορω να δεχτω ειναι ισως καποιες επιστημονικα τεκμηριωμενες ερευνες/μελετες/πειραματα που αποδεικνυουν οτι ενας πολυ μεγαλος αριθμος αντρων/γυναικων συμπεριφερονται με τον αλφα τροπο σε μια αλφα κατασταση λογω διαφορετικων ορμονων στον οργανισμο π.χ.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

provatooo

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη provatooo
H provatooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 129 μηνύματα.

H provatooo έγραψε στις 22:26, 05-06-09:

Δεν συμφωνώ απόλυτα σε αυτό που λες. Ανδρική ανταγωνιστικότητα στο ντύσιμο υπάρχει, αν και σπάνια. Συνήθως μεταξύ ανδρών που θέλουν να είναι πολύ "τσιλικοί"..!

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Estartu (τρελή κι αλλοπαρμένη)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Estartu
H τρελή κι αλλοπαρμένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 54 ετών , επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 119 μηνύματα.

H Estartu (e)friends call me "Jok" .... έγραψε στις 09:19, 06-06-09:

όσο γι αυτόν που είπε ότι οι γυναίκες όταν ντύνονται και στολίζονται και βγαίνουν με τις
φίλες τους το κάνουν είτε επειδή προσδοκούν να καμακωθούν είτε για να ανταγωνιστούν
η μία την άλλη, επειδή είμαι γυναίκα, τον ενημερώνω κι εγώ με τη σειρά μου ότι όντως
γενικεύει επικίνδυνα ...

για το πρώτο έχω την εντύπωση ότι ερμηνεύεις το ότι είναι πλέον κοινωνικά αποδεκτό για
τις γυναίκες να κυκλοφορούν με ομόφυλες τους χωρίς τη συνοδεία αρσενικού, με τον τρόπο
που σκέφτονται τα αρσενικά όταν εξορμούν σε μπαρότσαρκες - λυπάμαι, αλλά όλες οι
γυναίκες που βγαίνουν να διασκεδάσουν με τις φίλες τους ΔΕΝ βγαίνουν για να καμακωθούν
(ή να καμακώσουν) ... μάλιστα όσο μεγαλύτερη είναι η παρέα, τόσο λιγότερες οι πιθανότητες
να είναι αυτός ο σκοπός της νυχτερινής τους βόλτας
(απίστευτη προκατάληψη και πουριτανισμός!!!)

όσο για το δεύτερο, προφανώς αναφέρεσαι σε απλές κοινωνικές γνωριμίες και όχι σε
πραγματικές φιλικές σχέσεις μεταξύ γυναικών (ναι! μπορεί να είναι σπάνιες, αλλά σε
διαβεβαιώνω ότι υπάρχουν )

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Great Chaos : 09-06-09 στις 21:35. Αιτία: split μηνύματος προς μεταφορά
Παράθεση

@nt¤wnis|~|¤e (Αντώνης)

Δραστήριο Μέλος

O @nt¤wnis|~|¤e έγραψε στις 17:56, 06-06-09:

Αρχική Δημοσίευση από Heptamer
Ανδρική ανταγωνιστικότητα δεν υπαρχει - ή αν υπαρχει δεν ειναι τοσο εκδηλη και ασκειται κυριως στα επαγγελματικά πεδία. Ενας ανδρας ποτέ δεν ανταγωνιζεται έναν αλλο άνδρα στο ντυσιμο.Μια γυναικα ομως σαφώς>!
Κατ' αρχάς, καλό κουράγιο

Λοιπόν, το ντύσιμο νομίζω έρχεται σε δεύτερο πλάνο η είναι απλώς ένα επιφανειακό πρόσθετο.
Γενικότερα, η εξωτερική ομορφιά παίζει το ρόλο της στο βαθμό που μια "μέτρια" ή ""άσχημη"" γυναίκα ταʼ χει καλά με τον εαυτό της (π.χ είναι ευχαριστημένη με κάποια σχέση της) και δε ζηλεύει την "όμορφη" φίλη της.

Θα μπορούσα να πω ότι κάτι παρόμοιο ισχύει και για τους άνδρες.

Πάντως, όσον αφορά στις ερωτικές κατακτήσεις, θεωρώ πιθανότερο ένας "ωραίος" άντρας να ζηλέψει έναν "άσχημο" άντρα, παρά μια "ωραία" γυναίκα να ζηλέψει μια "άσχημη" γυναίκα. Η γυναίκα είναι πιο επιφορτισμένη και από τις κοινωνικές νόρμες να έχει ελκυστική εξωτερική εμφάνιση.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Himela

e-steki Moderator

Το avatar του χρήστη Himela
H Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών , επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,288 μηνύματα.

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε στις 21:47, 07-06-09:

H γυναικα δηλ. στολίζεται,βαφεται,καλλωπιζεται και γενικως γινεται κούκλα για να παει σε κλαμπ με τις φιλες να χαζολογησει,να κουτσομπολέψει?

Γιατι δεν τα κανει ολα αυτα στπιτι της? Να μαζευτουν οι φιλεναδες και να τα κουτσομπολεψουν με την ησυχία τους? Και να μη χρειαστουν να περασουν ωρες μπροστα στον καθρεφτη?

Μη γελιομαστε: η γυναικα περιμενει να φλερταριστει οταν βγαινει εξω - ειναι μεσα στο κονσεπτ του "βολτουλα,χορός,κουτσομπολιό" ενος κλαμπ. Απλά,οι φλερταριστές ειναι το προβλημα....
Άντε το είδα κι αυτό, συμφωνώ μαζί σου. Καμία γυναίκα δεν ντύνεται - στολίζεται - φτιάχνει μαλλί κλπ για να πάει να ακούσει μουσική και να συζητήσει με τις φίλες της. Απλά το παίζουν δύσκολες για να μην τις περάσουν για λυσσάρες. Αυτή που έχει σοβαρή σχέση δε θα βγει Σαββατόβραδο με τη φίλη της στα μπουζούκια, θα πάνε σε μια ταβέρνα, ένα εστιατόριο, μια καφετέρια, έστω ένα ήσυχο μπαράκι να τα πουν. Οι υπόλοιπες ψάχνονται. Κι ας πέσουν να με φάνε οι γυναίκες τώρα.

Παράθεση

Vkey (Κοινό Μυστικό!!!)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Vkey
H Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 2,419 μηνύματα.

H Vkey ,αφού σκέφτηκε λίγο, έγραψε στις 14:48, 09-06-09:

Ok...μόλις συνειδητοποίησα ότι ψάχνομαι όταν επιτέλους καταφέρνουμε η γυναικοπαρέα να πάμε σε μπουζούκια χωρίς συνοδούς

Σοβαρά τώρα δεν καταλαβαίνω αυτή την νοοτροπία...
Στολίζομαι...βάφομαι για να μου αρέσω...
Και είμαι μεγάλο ψώνιο που δεν χρειάζομαι την επιβράβευση από κανένα καμάκι....
Ούτε ζηλεύω γυναίκες πιο όμορφες από εμένα (εγώ είμαι η ομορφότερη - είπα ότι είμαι ψώνιο έτσι; )

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Heptamer (von Sentonof!)

Πολύ δραστήριο μέλος

O Heptamer von Sentonof έγραψε στις 14:52, 09-06-09:

Αρχική Δημοσίευση από Vkey
Ok...μόλις συνειδητοποίησα ότι ψάχνομαι όταν επιτέλους καταφέρνουμε η γυναικοπαρέα να πάμε σε μπουζούκια χωρίς συνοδούς
Η αυτογνωσία ειναι η μεγιστη προσωπική κατάκτηση!!

Παράθεση

Vkey (Κοινό Μυστικό!!!)

Επιφανές Μέλος

H Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 2,419 μηνύματα.

H Vkey ,αφού σκέφτηκε λίγο, έγραψε στις 15:00, 09-06-09:

H αυτογνωσία μου συνοψίζεται στα παρακάτω :

Σοβαρά τώρα δεν καταλαβαίνω αυτή την νοοτροπία...
Και είμαι μεγάλο ψώνιο που δεν χρειάζομαι την επιβράβευση από κανένα καμάκι....
Ούτε ζηλεύω γυναίκες πιο όμορφες από εμένα (εγώ είμαι η ομορφότερη - είπα ότι είμαι ψώνιο έτσι; )

Παράθεση

Himela

e-steki Moderator

H Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών , επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,288 μηνύματα.

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε στις 15:07, 09-06-09:

Εγώ πάντως αν ήμουν το αγόρι σου / ο άντρας σου θα μου δημιουργούσε υποψίες να θες να πας με τις φίλες σου στα μπουζούκια στολισμένη σαν λατέρνα.

Οι άντρες δεν στολίζονται για να αρέσουν στους εαυτούς τους κι ούτε για να κάνουν το φίλο τους κι άλλους άντρες να ζηλέψουν. Στολίζονται για να βρουν γκόμενα, τέλος. Γι' αυτό δεν καταλαβαίνουν τη δική μας νοοτροπία "να αρέσω σε μένα". Για αυτούς στολίζεσαι και πας σε μπουζούκια/μπαρ ασυνόδευτη = πας για γκόμενο. Να σου πω ούτε κι εγώ το καταλαβαίνω αυτό το να μου αρέσω. Δηλαδή πρέπει να βάλω μέικ απ και σκιές και κραγιόν κλπ για να μου αρέσω;

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Heptamer (von Sentonof!)

Πολύ δραστήριο μέλος

O Heptamer von Sentonof έγραψε στις 15:26, 09-06-09:

Αρχική Δημοσίευση από Himela
Οι άντρες δεν στολίζονται για να αρέσουν στους εαυτούς τους κι ούτε για να κάνουν το φίλο τους κι άλλους άντρες να ζηλέψουν. Στολίζονται για να βρουν γκόμενα, τέλος. Γι' αυτό δεν καταλαβαίνουν τη δική μας νοοτροπία "να αρέσω σε μένα". Για αυτούς στολίζεσαι και πας σε μπουζούκια/μπαρ ασυνόδευτη = πας για γκόμενο. Να σου πω ούτε κι εγώ το καταλαβαίνω αυτό το να μου αρέσω. Δηλαδή πρέπει να βάλω μέικ απ και σκιές και κραγιόν κλπ για να μου αρέσω;
Eιμαι της αποψης πως αυτο το γυναικείο "αρεσω σε μενα" ειναι τροπον τινα ενα ειδους "αλλοθι" για να "αρεσω στους διπλα" (ανδρες και ομόφυλες). Δηλ. η αποδοχή του εαυτου μας περνα / φιλτραρεται μεσα απο την αποδοχή των άλλων.
Δηλ. το "αρεσω σε μενα",σημαινει ουσιαστικά οτι αυτο το "μου αρεσω",μου ερχεται ουσιαστικά ως επιβεβαιωση απο τους έξω,ειναι απορροια της αποδοχής που εισπράττω απο τους έξω.

Παράθεση

@nt¤wnis|~|¤e (Αντώνης)

Δραστήριο Μέλος

O @nt¤wnis|~|¤e έγραψε στις 16:55, 09-06-09:

Η ομορφιά δεν αρκεί μονάχα να είναι (για να αρέσει στον εαυτό της και καλά κάνει ) , μα και να φαίνεται (για να ελκύσει και τους άλλους). Γιατί εάν (υποθετικά… λεεεεμε τώρα) οι άλλοι ποτέ δεν ελκύονταν, τότε τι νόημα θα είχε να βάφεσαι και να στολίζεσαι με μοναδικό αποτέλεσμα να αρέσεις στον εαυτό σου;;
Το θέτω έτσι ακραία για να γίνει πιο φανερό αυτό που εννοώ, όπως και είναι ακραίο να λέμε πως μια γυναικοπαρέα βάφεται και ντύνεται έχοντας συνεχώς στο μυαλό της πώς θα τραβήξει τα βλέμματα και την προσοχή.

Η ουσία δεν βρίσκεται στα άκρα, μα στις διαβαθμίσεις.
Η παραπάνω άποψη του Heptamer έχει ισχυρή βάση, απλώς δεν ξέρω μέχρι ποιου σημείου θα μπορούσα να συμφωνήσω.

Παράθεση

tinkerbell

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη tinkerbell
H tinkerbell αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 47 ετών , επαγγέλεται Αναλυτής συστημάτων και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 81 μηνύματα.

H tinkerbell ρίχνοντας νεραϊδόσκονη έγραψε στις 17:14, 09-06-09:

Μάλιστα...

Δηλαδή αν δεν ενδιαφέρεται κάποιος/α να αρέσει στους άλλους, δεν θα περιποιείται τον εαυτό του; Θα κυκλοφορεί άπλυτος, απεριποίητος, φορώντας ό,τι βρει μπροστά του κλπ κλπ; Μπλιαχ! μόνο που την σκέφτηκα την εικόνα μου'ρθε μια αναγούλα.

7 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Heptamer (von Sentonof!)

Πολύ δραστήριο μέλος

O Heptamer von Sentonof έγραψε στις 17:34, 09-06-09:

Αρχική Δημοσίευση από tinkerbell
Μάλιστα...

Δηλαδή αν δεν ενδιαφέρεται κάποιος/α να αρέσει στους άλλους, δεν θα περιποιείται τον εαυτό του; Θα κυκλοφορεί άπλυτος, απεριποίητος, φορώντας ό,τι βρει μπροστά του κλπ κλπ; Μπλιαχ! μόνο που την σκέφτηκα την εικόνα μου'ρθε μια αναγούλα.
Δε μιλαμε για τα άκρα!
Aυτο που εννοω ειναι πως με το να προσπαθουμε να αρεσουμε ακολουθουμε καποιες απαραβατες κοινωνικες επιταγες περι "αποδεκτου" και συγχρονως ικανοποιουμε μια ζωτική μας ανθρωπινη / κοινωνική αναγκη - που μας εχει εμπετσωθεί και στην οποια υποτασσομαστε ασυνειδητα : αυτη της αποδοχής.

Ειτε θελει καποιος,ειτε δε θελει,δε μπορει να κινηθει εκτός αυτων των "συνόρων".

Την αναγκη της αποδοχής και του "αρεσειν" - και το συνακολουθο καλλωπισμό,τη θεωρω εκ των πραγματων πρωτιστως γυναικειο χαρακτηριστικό,στα πλαισια του ερεθισμου του αρσενικού ή - με σύγχρονους όρους - στα πλαισια του φλερτ απο τον άνδρα κυνηγο.
Οταν και για τους οποιους λογους η γυναικα καλλωπίζεται - στα πλαισια της ματαιοδοξίας της - το κανει παντα υποσυνειδητα,προκειμενου να ανταποκριθει στο ρολο της ως θηλυκό.

Παράθεση

tinkerbell

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H tinkerbell αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 47 ετών , επαγγέλεται Αναλυτής συστημάτων και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 81 μηνύματα.

H tinkerbell ρίχνοντας νεραϊδόσκονη έγραψε στις 18:07, 09-06-09:

Δε μιλαμε για τα άκρα!
U got it

Κι όμως, είδα αρκετές ακραίες θέσεις του τύπου: "γυναίκες μόνες πάνε στα μπουζούκια μόνο για να καμακωθούν", "περιποιούνται τον εαυτό τους μόνο για να αρέσουν στους άλλους" κλπ κλπ. Ναι, μια ελεύθερη γυναίκα θα "εξερευνήσει" τον χώρο γύρω της και αν τύχει, μπορεί να κάνει και μια γνωριμία. Πού το κακό; Και δεν χρειάζεται καν να πάει μέχρι τα μπουζούκια για να το κάνει αυτό! (παράδειγμα φέρνω τα μπουζούκια επειδή τα είδα πιο πάνω - δεν απαντώ αποκλειστικά στη χιμέλα).

Εγώ πιστεύω - και έτσι λειτουργώ - πως ο άνθρωπος περιποιείται τον εαυτό του για να νιώσει κατ' αρχήν ο ίδιος καλύτερα. Διότι, αν δε νιώθω εγώ καλά, πώς θα μεταδώσω μια καλή κι ευχάριστη εικόνα και στους άλλους γύρω μου;

(Εύκολα θα ξέφευγα τώρα από το θέμα αλλά δεν υπάρχει λόγος. )
Επί του θέματος λοιπόν, ναι, η πρώτη κίνηση προσέγγισης είναι σαφώς να φορέσω τα καλά μου: από παπούτσια μέχρι διάθεση και χαμόγελο. Και δε νομίζω πως υπάρχει κάτι επιλήψιμο σε αυτό.

Παράθεση

mcguirefan07

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη mcguirefan07
H mcguirefan07 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών . Έχει γράψει 6 μηνύματα.

H mcguirefan07 Αλλαγες παιδακι μου. Αλλαγες. έγραψε στις 19:12, 09-06-09:

Όχι, εγώ πραγματικά πολλές φορές πιάνω τον εαυτό μου να είμαι χάλια και να θέλω επιγόντως να ντυθώ, να βαφτώ και να βγω για να νιώσω καλύτερα. Και οι λόγοι "γυναικεία ανταγωνιστικότητα" και "ψάρεμα κοπλιμεντων", πιστευω ισχύουν και αυτοι. Αλλα όχι ΜΟΝΟ αυτοί!

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Great Chaos : 09-06-09 στις 21:42. Αιτία: split μηνύματος προς μεταφορά
Παράθεση

Heptamer (von Sentonof!)

Πολύ δραστήριο μέλος

O Heptamer von Sentonof έγραψε στις 20:25, 09-06-09:

U got it

Κι όμως, είδα αρκετές ακραίες θέσεις του τύπου: "γυναίκες μόνες πάνε στα μπουζούκια μόνο για να καμακωθούν", "περιποιούνται τον εαυτό τους μόνο για να αρέσουν στους άλλους" κλπ κλπ. Ναι, μια ελεύθερη γυναίκα θα "εξερευνήσει" τον χώρο γύρω της και αν τύχει, μπορεί να κάνει και μια γνωριμία. Πού το κακό; Και δεν χρειάζεται καν να πάει μέχρι τα μπουζούκια για να το κάνει αυτό! (παράδειγμα φέρνω τα μπουζούκια επειδή τα είδα πιο πάνω - δεν απαντώ αποκλειστικά στη χιμέλα).
Δεν ειναι ακραιες.
Και φυσικα δεν ειναι κατακριτέες!!! Ουδεποτε αυτο υπονοηθηκε - απο μενα τουλαχιστον!
Εγώ πιστεύω - και έτσι λειτουργώ - πως ο άνθρωπος περιποιείται τον εαυτό του για να νιώσει κατ' αρχήν ο ίδιος καλύτερα. Διότι, αν δε νιώθω εγώ καλά, πώς θα μεταδώσω μια καλή κι ευχάριστη εικόνα και στους άλλους γύρω μου;.
Νιωθει καλύτερα,μεσα απο την αποδοχή που υποσυνείδητα θελει / προσδοκα να εισπραξει απο τους γυρω του. Νιωθω καλά επειδη νιωθω επιθυμητη / αποδεκτή κλπ κλπ
(Εύκολα θα ξέφευγα τώρα από το θέμα αλλά δεν υπάρχει λόγος. )
Κι εγω θα ξεφευγα άνετα!!! Και παντα υπαρχει ενας λογος!...
Επί του θέματος λοιπόν, ναι, η πρώτη κίνηση προσέγγισης είναι σαφώς να φορέσω τα καλά μου: από παπούτσια μέχρι διάθεση και χαμόγελο. Και δε νομίζω πως υπάρχει κάτι επιλήψιμο σε αυτό.
Ουδεις το χαρακτηρισε επιλήψιμο!
Τουναντιον,εξοχως επιθυμητόν!!

Παράθεση

Himela

e-steki Moderator

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε στις 10:42, 10-06-09:

Ποιος μπορεί να αρνηθεί όμως οτι αν ένας άντρας δει μια παρέα γυναικών στα μποζούκια ή στο μπαρ βαμμένες-ντυμμένες στην τρίχα δε θα σκεφτεί "αυτές ήρθαν για να βρουν γκόμενο"; Με όλα τα συνεπακόλουθα του αντρικού μυαλού "άρα είναι εύκολες". Και εγώ προσωπικά δε γουστάρω (έτσι ακριβώς, δε γουστάρω) να με θεωρεί ο κάθε λιγούρης εύκολη. Αυτό δε σημαίνει οτι βγαίνω απεριποίητη. Σημαίνει όμως οτι θα προσέξω πού θα πάω και κυρίως πώς θα συμπεριφερθώ. Κι αυτό όχι μόνο όταν έχω σχέση, αλλά κι όταν δεν έχω και δε θα με χάλαγε μια ενδιαφέρουσα γνωριμία. Αυτό όμως ίσως έχει να κάνει με την άποψή μου οτι δε θέλω να με προσέξει κάποιος για τα ωραία ρούχα ή τους τόνους μέικ απ, αλλά για τη συμπεριφορά κι αργότερα το χαρακτήρα μου.

Παράθεση

tinkerbell

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H tinkerbell ρίχνοντας νεραϊδόσκονη έγραψε στις 11:40, 10-06-09:

Αρχική Δημοσίευση από Himela
Ποιος μπορεί να αρνηθεί όμως οτι αν ένας άντρας δει μια παρέα γυναικών στα μποζούκια ή στο μπαρ βαμμένες-ντυμμένες στην τρίχα δε θα σκεφτεί "αυτές ήρθαν για να βρουν γκόμενο"; Με όλα τα συνεπακόλουθα του αντρικού μυαλού "άρα είναι εύκολες". Και εγώ προσωπικά δε γουστάρω (έτσι ακριβώς, δε γουστάρω) να με θεωρεί ο κάθε λιγούρης εύκολη. Αυτό δε σημαίνει οτι βγαίνω απεριποίητη. Σημαίνει όμως οτι θα προσέξω πού θα πάω και κυρίως πώς θα συμπεριφερθώ. Κι αυτό όχι μόνο όταν έχω σχέση, αλλά κι όταν δεν έχω και δε θα με χάλαγε μια ενδιαφέρουσα γνωριμία. Αυτό όμως ίσως έχει να κάνει με την άποψή μου οτι δε θέλω να με προσέξει κάποιος για τα ωραία ρούχα ή τους τόνους μέικ απ, αλλά για τη συμπεριφορά κι αργότερα το χαρακτήρα μου.
Η ουσία είναι να φέρεσαι όπως φέρεσαι, να ντύνεσαι όπως ντύνεσαι και να πράττεις όπως και όσα πράττεις επειδή αυτή είσαι εσύ. Και όχι επειδή έτσι σου επιβάλλει ο τρόπος που εσύ θεωρείς πως θα σκεφτούν οι άντρες για σένα.

Εύκολα θα μπορούσα τώρα να πιαστώ από τη φράση σου "θα προσέξω πού θα πάω και κυρίως πώς θα συμπεριφερθώ" και να ρωτήσω "α! δηλαδή οι άλλοι/ες δεν προσέχουν πού θα πάνε και τι θα κάνουν"; Αλήθεια, θεωρείς πως όλος αυτός ο κόσμος που βγαίνει έξω και διασκεδάζει και γελάει έχει στο μυαλό του αποκλειστικά και μόνο το σεξ; Δεν έχει ανάγκη από πραγματική διασκέδαση; Μόνο από ένα πήδημα;

Λυπάμαι αλλά θα διαφωνήσω. Τέτοιες γενικότητες δεν με εκφράζουν. Δεν είμαι θαμώνας των μπουζουκιών (αλήθεια; πώς βρεθήκανε στο στόχαστρό μας; ) επειδή οι μουσικές μου προτιμήσεις είναι εντελώς διαφορετικές. Αυτό δε σημαίνει όμως πως δεν έχω πάει ποτέ μου. Ούτε πως δεν θα ξαναπάω. Μόνο που, όπου και να βρεθώ, η συμπεριφορά μου είναι η ίδια. Δεν υποκρίνομαι. Δεν αλλάζω. Δεν προσαρμόζομαι απλά και μόνο για να αρέσω στους άλλους ή/και για να μην κακοχαρακτηριστώ. Στέκομαι στο ύψος μου (τζοκ! σε βλέπω! πάψε να γελάς ) και στο ύψος των περιστάσεων ακόμη κι αν είμαι στα τελευταία μπουζούκια της Εθνικής Οδού. Είμαι ο εαυτός μου, απλά και ειλικρινά. Και πίστεψέ με, οι άντρες ξέρουν να ξεχωρίσουν τι πραγματικά είναι κάθε θηλυκό. Και οι πραγματικοί άντρες συμπεριφέρονται ανάλογα. Και σέβονται αυτήν που έχουν απέναντί τους. Μόνον που αυτός ο σεβασμός κερδίζεται, δεν κατασκευάζεται ούτε με φτιασίδια ούτε με ψεύτικες ή καταπιεσμένες συμπεριφορές.
Και ναι, αν είμαι τσούλα, τότε θα κοιτάξω να βρω τον κάθε λιγούρη και θα εισπράξω την ανάλογη συμπεριφορά από τους άλλους. Αν δεν είμαι, θα κινηθώ διακριτικά και δε θα προκαλέσω όπου και να είμαι, ό,τι και να φοράω, όπως και να μακιγιαριστώ. (Έτσι κι αλλιώς, βάζουμε πάνω μας μόνο ό,τι είναι τους γούστου μας, έτσι δεν είναι; ) Και μην ξεχνάμε, το ρούχο το φοράμε και το αναδεικνύουμε εμείς, δεν μας φοράει.

Το γεγονός είναι πως η εμφάνιση είναι ο κράχτης ολονών μας, αντρών και γυναικών. Ο τρόπος που έχει περιποιηθεί ο καθένας τον εαυτό του, που στέκεται, που μιλάει, που χαμογελάει, τα χαρακτηριστικά του... όλ' αυτά είναι που θα τραβήξουν την πρώτη ματιά και την προσοχή κάποιου. Τα υπόλοιπα απλά έπονται. Είναι όμως (και συμφωνώ απόλυτα σ' αυτό μαζί σου) τα πιο σημαντικά διότι έρχονται να επιβεβαιώσουν ή να διαψεύσουν τις αρχικές προσδοκίες.

Υ.Γ. Έχω την εντύπωση πως είμαστε οριακά εντός θέματος.....
Υ.Γ.2 Πριν από σας για σας! Μέχρι να γράψω την απάντησή μου, το νέο θέμα είχε ήδη δημιουργηθεί. Θενξ λευκό τύμπανο και μεγάλο χάος!!!

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη tinkerbell : 10-06-09 στις 12:50. Αιτία: Προσθήκη Υ.Γ.2
6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

love_angel (vik-vik!)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη love_angel
H vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών , επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 4,571 μηνύματα.

H love_angel is addicted to love!♥ έγραψε στις 12:15, 10-06-09:

ειναι παραλογο και αξιολυπητο να πιστευουμε πως μια γυναικα περιποιηται τον ευατο της μονο και μονο για να βρει ''γκομενο'' και να προκαλεσει ερωτικα.

οι αντρες αδυνατουν να καταλαβουν πως μια γυναικα θελει κυριως να αρεσει πρωτα απολα στον ευατο της και μετα σε ολους τους αλλους.

η μητερα μου, 41 χρονων σημερα, και απο τοτε που τη θυμαμαι με το πυ ξυπναει το πρωι αφου πλυθει η πρωτη της κινηση ειναι να φτιαξει τα μαλλια της και να βαφτει(ελαφρα).
και συνηθως τη βγαζει και ολη μερα σπιτι. απλα δεν αντεχει να βλεπει η ιδια τον ευατο της απεριποιητο! ειναι κοκετα
δηλαδη φτιαχνεται για να προκαλεσει μεσα στο σπιτι? ποιον? τον φουρνο και την τηλεοραση?

βεβαια η αδερφη της βρισκεται στο αντιθετο ακρο...
δεν περιποιειται τον ευατο της, φαινεται εγαλυτερη απο τη μαμα μου(και ας την περναει 3 χρονια) και γενικα δεν την ενδιαφερει το πως δειχνει.

υπαρχουν βεβεαι και οι γυναικες εκεινες, που θα στολιστουν σαν λατερνες και θα βγουν εξω με μοναδικο σκοπο να βρουν ''το κελεπουρι'', γιατι ψαχνονται εν ολιγοις.

αυτο το γεγονος ομως δεν επιτρεπει να αντιμετωπιζουμε ολες τις γυναικες με το ιδιο σκεπτικο, γιατι διαφερουν οι καταστασεις.

καλο θα ηταν να αντιμετωπιζαμε καθε κατασταση και καθε ατομο ξεχωριστα και οχι να γενικευουμε τα παντα και ολους.

6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Kakerlak

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Kakerlak
H Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών . Έχει γράψει 1,379 μηνύματα.

H Kakerlak μας γράφει με ένα αμαρετάκι δίπλα της έγραψε στις 12:24, 10-06-09:

Υπάρχει καμιά γυναίκα που να νιώθει άνετα με τον εαυτό της βγαίνοντας για ποτό ενώ δεν έχει βάλει έστω κ λίγη μάσκαρα? Δηλαδή αυτές που έχουν σχέση κ βάφονται λιγουλάκι το κάνουν για ποιον λόγο ? για να την κοιτάξει κάποιος τρίτος?

Δηλαδή οι άντρες για ποιο λόγο χτενίζονται, ξυρίζονται παρφουμαρίζονται? για να αρέσουν σε τρίτες? Η για να νιώθουν καλά με τον εαυτό τους?

Μήπως πρέπει να ανησυχώ? Πάω να κρύψω τα ζελέδια του

Παράθεση

Youki

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Youki
H Youki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 454 μηνύματα.

H Youki έγραψε στις 12:56, 10-06-09:

Αρχική Δημοσίευση από Kakerlak
Υπάρχει καμιά γυναίκα που να νιώθει άνετα με τον εαυτό της βγαίνοντας για ποτό ενώ δεν έχει βάλει έστω κ λίγη μάσκαρα?
Εγώ

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Himela

e-steki Moderator

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε στις 13:01, 10-06-09:

Αλήθεια, θεωρείς πως όλος αυτός ο κόσμος που βγαίνει έξω και διασκεδάζει και γελάει έχει στο μυαλό του αποκλειστικά και μόνο το σεξ; Δεν έχει ανάγκη από πραγματική διασκέδαση; Μόνο από ένα πήδημα;
Εγώ λέεω απλά οτι η κοπέλα που θα βγει όντως για να διασκεδάσει δε θα ανησυχεί αν της πετάει μια τρίχα ή αν δεν της πέτυχε η γραμμή με το eye liner. Θα κοιτάξει να ασχολείται με αυτούς που τη συνοδεύουν και να μην παίζει το μάτι της. Έχεις δίκιο, κάποιοι (όχι όλοι όμως) άντρες ξέρουν ποια είναι αυτή που ψάχνεται και ποια αυτή που όντως θέλει την ησυχία της.

Παράθεση

tinkerbell

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H tinkerbell ρίχνοντας νεραϊδόσκονη έγραψε στις 13:01, 10-06-09:

Ε καλά! Αν έχεις κι εσύ τις πυκνές βλεφαρίδες που έχει η αδερφή μου, τι να την κάνεις τη μάσκαρα;
(Το σκασμένο! τις πήρε όλες. Τίποτα δεν άφησε σε μένα ).

Παράθεση

jrot6

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη jrot6
Ο jrot6 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 37 ετών , επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Π.Γ.Δ.Μ. (Ευρώπη). Έχει γράψει 669 μηνύματα.

O jrot6 is far away.. έγραψε στις 13:13, 10-06-09:

Υπάρχει καμιά γυναίκα που να νιώθει άνετα με τον εαυτό της βγαίνοντας για ποτό ενώ δεν έχει βάλει έστω κ λίγη μάσκαρα?
Και η κολλητη μου,εκτος απο τη Youki..

Παράθεση

Vkey (Κοινό Μυστικό!!!)

Επιφανές Μέλος

H Vkey ,αφού σκέφτηκε λίγο, έγραψε στις 15:55, 10-06-09:

Προσωπικά πιστεύω ότι μια γυναίκα που θέλει να προκαλέσει θα προκαλέσει είτε είναι στην τρίχα είτε είναι τόσο απλά ντυμένη και αμακιγιάριστη τελείως....

Και είμαι από τις γυναίκες που βάφονται και που προσέχουν πάντα τι θα φορέσουν και πως... Θέλω να αισθάνομαι ότι είμαι απλά θεά όταν κυκλοφορώ (το ψώνιο που λέγαμε )... τώρα αν ο χ, ψ άγνωστος θεωρήσει ότι εγώ βγήκα για να ψαχτώ προσωπικά χ@στικα γιατί δεν με νοιάζει τι σκέφτεται ο καθένας όταν με βλέπει από την στιγμή που δεν ξέρει τι εστί Βίκυ....

Στην τελική όταν μια γυναίκα θέλει να το κόψει το κόβει... Σιγά να μην αγχώνομαι για το κάθε λιγούρη που μου την πέφτει ή σκέφτεται τις ακολασίες μαζί μου ώστε να συμπεριφέρομαι ευπρεπώς ή να προσέχω τι φοράω...μην φανεί γάμπα ή στήθος και με παρεξηγήσουν

Δεν ξέρω...προσωπικά ποτέ δεν βγήκα για να βρω γκόμενο...
Αλλά that's me I guess....

Παράθεση

Estartu (τρελή κι αλλοπαρμένη)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Estartu
H τρελή κι αλλοπαρμένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 54 ετών , επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 119 μηνύματα.

H Estartu (e)friends call me "Jok" .... έγραψε στις 20:09, 10-06-09:

άρα εδώ βρισκόμαστε μπροστά σ έναν ακόμα "αστικό μύθο" ??

γιατί οι γυναίκες ισχυριζόμαστε ότι όταν φτιαχνόμαστε και βγαίνουμε έξω , το κάνουμε βασικά για να
διασκεδάσουμε και όχι αποκλειστικά και μόνο για να ψωνιστούμε ... οι άνδρες όμως πιστεύουν ακριβώς
το αντίθετο!!!!

τι συμβαίνει ??

περι βλεφαρίδων ... το σπαστικό δεν είναι να έχει σερβιριστεί τριπλή μερίδα στην αδελφή ή στην
κολλητή σου!! το σπαστικό είναι να έχουν σερβιριστεί σε ... άντρα!!! τι να τις κάνουν αυτοί!!! αφού
δεν τις ... βάφουν ... μα τις χίλιες μάσκαρες!!! :

Παράθεση

Heptamer (von Sentonof!)

Πολύ δραστήριο μέλος

O Heptamer von Sentonof έγραψε στις 20:47, 10-06-09:

Δεν ξέρω...προσωπικά ποτέ δεν βγήκα για να βρω γκόμενο...
Βγήκες για να σε βρεί γκόμενος!!!

-4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

<<ΝΙΚΟΛ>> (Νικόλια)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη <<ΝΙΚΟΛ>>
H Νικόλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κάλυμνος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 92 μηνύματα.

H <<ΝΙΚΟΛ>> Αγάπη...τι δύσκολο πράγμα... έγραψε στις 21:50, 10-06-09:

+φωνω με ΟΛΕΣ τις κοπελιες εδω μεσα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
οι γυναικες πρωτα απ ολα φτιαχνονται για τον εαυτο τους!
το οτι οταν βγαινει μια γυναικα χωρις συνοδο και ειναι κοκετα...(δν μιλαω για ακρεες καταστασεις) δεν σημαινει οτι ψαχνετε!!!!!!!
Ας πουμε για παραδειγμα τ σαββατο βγηκαμε γυναικοπαρεα σ ενα μπαρακι!το οποιο εχει <<τζερτζελε>>(εννοω τσιφτετελαδικο!οχι κοσμος π ψαχνετε!)
Ειμασταν 5 γυναικες η μια αρραβωνιασμενη κ οι υπολοιπες εχουμε σχεσεις!!!τ οτι ειμασταν ολες στην τριχα αλλες λιγοτερο αλλες περισσοτερο σημαινει οτι ψαχναμε για κατι?!
Αρα αυτο δεν ισχυει!γτ οπως οι αντρες δεν θα πηγαιναν σ ενα κλαμπακι,μπουζουκια κτλ μ φορμα ετσι δεν παν ουτε κ οι γυναικες!ειναι απλο!!!απλα εμεις εχουμε περισσοτερα να τονισουμε!!!
πανω απ ολα και για γυναικες και για αντρες να ειμαστε ο εαυτος μας!!!οπως ειπαν αρκετοι μια γυναικα προκαλει και αν ειναι κ μ φορμα και μολις εχει ξυπνισει(αβαφτη!!!) και παει ν παρει τσιγαρα...

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους