Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,076 εγγεγραμμένα μέλη και 2,387,660 μηνύματα σε 74,624 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Να βγάζουν οι επισκέπτες τα παπούτσια;

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Isiliel
H Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9,049 μηνύματα.

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε στις 20:19, 29-01-10:

Αρχική Δημοσίευση από _daemon_
Kαι γιατί να βγάλει μόνο τα παπούτσια του; Nα βγάλει και τα....ρούχα του,
Αν έχει την κορμοστασιά του Σάκη, ας μείνει και γυμνός Εμείς δεν παρεξηγούμε!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

8 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Achilles (King of Myrmidons)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Achilles
Ο King of Myrmidons αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 846 μηνύματα.

O Achilles two riders were approaching έγραψε στις 20:29, 29-01-10:

Τι να πάθουν τα παιδιά
ρε παιδιά;

Από το μόνο που κινδυνεύουν
είναι η μαμουχαλίαση των γονιών τους.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ainigma

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη ainigma
Ο ainigma αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 7 μηνύματα.

O ainigma έγραψε στις 22:26, 29-01-10:

Βάζω στοίχημα ότι αυτοί που φανατικά υποστηρίζουν να βγάζουμε τα παπούτσια μας όταν μπαίνουμε στο σπίτι είναι ζώδιο Παρθένος Το είχα τραβήξει αυτό το ζόρι όταν κάποιο φεγγάρι είχα σχέση με Παρθένο... δύσκολη κατάσταση, ξέχασες να πάρεις τσιγάρα, βάλε βγάλε παπούτσια, ξέχασες οτιδήποτε και πρέπει να πεταχτείς έξω για 2 λεπτά, βάλε βγάλε παπούτσια... κι αν φοράς αρβύλες ακόμα πιο δύσκολο.

Ακόμα πιο δύσκολο είναι όταν δεν μένεις σε διαμέρισμα ορόφου κλπ, αλλά σε μονοκατοικία με κήπο και μπαινοβγαίνεις συνέχεια για να ταΐσεις το σκύλο, να καλλιεργήσεις τα λάχανα, να λιαστείς το καλοκαιίρι κλπ.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

woochoogirl (Αλεξάνδρα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη woochoogirl
H Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,796 μηνύματα.

H woochoogirl που βρίσκεται πολύ μακριά... έγραψε στις 23:08, 29-01-10:

Το να είναι το ζώδιο τους ο λόγος της υστερίας με τα μικρόβια δε σου φαίνεται κάπως παράλογο?

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Bill_1992 (Βασίλης)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Bill_1992
Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,341 μηνύματα.

O Bill_1992 σκέφτηκε και έγραψε στις 23:21, 29-01-10:

Αυτοί που το ζητούν από τους επισκέπτες τους ίσως θέλουν να τους κάνουν να νιώσουν και πιο άνετα,εκτός από το θέμα των μικροβίων που έχει μια βάση αλλά δε μπορεί να είναι πειστικό επιχείρημα...τουλάχιστον έτσι νομίζω.Και δεν πιστεύω ότι θα σου πουν πολλοί ''βγάλε τα παπούτσια σου αλλιώς φύγε''...απλά θα στο προτείνουν.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Apro

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Apro
Ο Apro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Tatoo artist . Έχει γράψει 812 μηνύματα.

O Apro έγραψε στις 23:35, 29-01-10:

είχα μείνει στην Γερμανία γύρω στα 4 χρόνια..., κάθε σπίτι, έχει μερικά ζευγάρια παντόφλες για τους επισκέπτες..., οι επισκέπτες βγάζουν τα παπούτσια τους, φοράνε τα παντοφλίνια και κυκλοφορούν έτσι, μέσα στο σπίτι..., πού είναι το περίεργο; εννοείται οτί στο κάτω μέρος των παπουτσιών, συγκεντρώνεται ένας εκπληκτικά μεγάλος αριθμός μικροβίων και βακτηρίων..., οπότε ποιος ο λόγος να τα μεταφέρουμε μέσα στο σπίτι, αφού με αυτόν τον απλό τρόπο διατηρούμε τον εσωτερικό χώρο καθαρό και ασφαλή για τα μικρά παιδιά..., πού είναι το περίεργο και δυσκολονόητο πράγμα για εμάς τους Έλληνες...; πριν μετακομίσω στην Γερμανία, ούτε εγώ έβγαζα τα παπούτσια σε επίσκεψη σε κάποιο σπίτι..., αλλά κατάλαβα οτί αυτό είναι πιο σωστό..., από το να περιφερόμαστε μέσα στο σπίτι με τα παπούτσια..., δηλαδή τί θα πάθεις αν βγάλεις τα παπούτσια και φορέσεις παντόφλες...; θα σου πέσει η ψυχολογία; έλεος στην ξεροκεφαλιά του Έλληνα, που τα ξέρει όλα....

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ainigma

Νεοφερμένος

O ainigma έγραψε στις 23:54, 29-01-10:

Αρχική Δημοσίευση από woochoogirl
Το να είναι το ζώδιο τους ο λόγος της υστερίας με τα μικρόβια δε σου φαίνεται κάπως παράλογο?
Δε μου φαίνεται παράλογο γιατί κάθε ζώδιο έχει τα ιδιαίτερα χαρακτηριστικά του. Οι Παρθένοι έχουν κόλλημα μιλάμε χοντρό με την καθαριότητα, την υγιεινή και τη λεπτομέρεια. Δε θα το έλεγα υστερία, εκτός από σπάνιες περιπτώσεις, αλλά κόλλημα απλά.

-2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Apro

Διάσημο Μέλος

Ο Apro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Tatoo artist . Έχει γράψει 812 μηνύματα.

O Apro έγραψε στις 00:05, 30-01-10:

τί σκάλωμα τρώτε με τα ζώδια ; και που κολλάνε αυτά με το θέμα...; αντί να πείτε την γνώμη σας, μιλάνε τα ζώδια για σας....

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ainigma

Νεοφερμένος

O ainigma έγραψε στις 00:46, 30-01-10:

Αρχική Δημοσίευση από Apro
τί σκάλωμα τρώτε με τα ζώδια ; και που κολλάνε αυτά με το θέμα...; αντί να πείτε την γνώμη σας, μιλάνε τα ζώδια για σας....
Δεν τρώμε κανένα σκάλωμα, παρατηρήσεις κάνουμε, η δική μου ήταν αυτή κατά τη διάρκεια των σχέσεών μου με Παρθένους γενικά και όχι μόνο στη σχέση. Κι επειδή από μια κουβέντα μπορούν να βγουν πολλά συμπεράσματα ωφέλιμα για όλους, πέταξα και το μπαλάκι της έρευνας, να δούμε αν ισχύει τελικά αυτά που λένε τα ζώδια για τους Παρθένους. Αν απαντήσετε εσείς οι θερμοί υπερασπιστές της "γυάλας" και βρεθεί ότι οι 9 στους 10 υπερασπιστές είναι Παρθένοι, τότε θα έχουμε όφελος ότι σε αυτό το σημείο τα ζώδια λένε και καμιά αλήθεια που και που. Αλλά και 8 και 7 να βρεθεί πάλι θα υπάρχει ένα όφελος στην έρευνα, αλλά δεν είναι ανάγκη τώρα να το συζητήσουμε εδώ, μιας και είστε και σχολαστικοί ως προς το εύρος της τροπής που μπορεί να πάρει μια συζήτηση.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Vkey (Κοινό Μυστικό!!!)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Vkey
H Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 2,419 μηνύματα.

H Vkey ,αφού σκέφτηκε λίγο, έγραψε στις 00:52, 30-01-10:

Έλεος...είμαι ακατάστατη και είμαι Παρθένος!!!
Λες να φταίει το ωροσκόπιό μου;

Οντοπικ...
Δεν έχω ζητήσει ποτέ να βγάλουν τα παπούτσια τους...
Βασικά είμαι της άποψης ότι οκ...σκούπα, σφουγγάρισμα και μια χαρά θα καθαριστεί....

Τα παπούτσια στο σπίτι μου τα βγάζουν οι κολλητοί/ες για να απλωθούν πιο άνετα στους καναπέδες...
Το ίδιο κάνω κι εγώ στο σπίτι τους...
Είναι θέμα οικειότητας βασικά....

Παράθεση

ainigma

Νεοφερμένος

O ainigma έγραψε στις 01:05, 30-01-10:

Αρχική Δημοσίευση από Vkey
Έλεος...είμαι ακατάστατη και είμαι Παρθένος!!!
Λες να φταίει το ωροσκόπιό μου;
Στην προκειμένη περίπτωση δε "φταίει", απλά το υπόλοιπο ωροσκόπιό σου σε βοηθάει να αποφεύγεις τα σκαλώματα των Παρθένων. Αλλά με μια πρώτη και βιαστική απάντηση δε βγαίνει κάποιο αποτέλεσμα, άλλωστε η έρευνα αφορά τους υπέρμαχους της "απολύμανσης"... Νοητό ως εδώ; Εσύ αφού δεν είσαι υπάρμαχος δε λογίζεσαι στο στατιστικό "δείγμα".

Παράθεση

_daemon_ (Άγγελος)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη _daemon_
Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,457 μηνύματα.

O _daemon_ . έγραψε στις 01:07, 30-01-10:

Eγώ, στο σπίτι είμαι αρκετά ελαστικός με τους παπουτσωμένους, ειδικά αν βλέπω γόβες στιλέτο, δεν μου κάνει καρδιά να κάνω όποια τις φοράει να μοιάζει με....αρκούδα, ζητώντας την να τις αντικαταστήσει με τερλίκια!!!!!!!!!
Στο αυτοκίνητο όμως είμαι απόλυτος, όχι μόνο δεν μπαίνει κανείς μέσα με παπούτσι αλλά τον υποχρεώνω να κρατάει τα πόδια ψηλά, ώστε να μην αγγίζουν στα πατάκια!!!!!!!!!!!!!!!!

Αρχική Δημοσίευση από Isiliel
Αν έχει την κορμοστασιά του Σάκη, ας μείνει και γυμνός Εμείς δεν παρεξηγούμε!
Κι αν έχει καλύτερη και από του Σάκη;;;;;;;

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Apro

Διάσημο Μέλος

O Apro έγραψε στις 01:09, 30-01-10:

δεν πιστεύω να δουλεύεις για την CIA....

Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Neraida
H Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,916 μηνύματα.

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 01:15, 30-01-10:

Στο αυτοκίνητο όμως είμαι απόλυτος, όχι μόνο δεν μπαίνει κανείς μέσα με παπούτσι αλλά τον υποχρεώνω να κρατάει τα πόδια ψηλά, ώστε να μην αγγίζουν στα πατάκια!!!!!!!!!!!!!!!!
Σεμνααααααα!

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ainigma

Νεοφερμένος

O ainigma έγραψε στις 01:47, 30-01-10:

δεν πιστεύω να δουλεύεις για την CIA....
Δεν γνωρίζω αν απευθύνεται σε μένα η ερώτηση αλλά θα πω τη γνώμη μου ...ρητορικά:

Ξέρεις κάποιον εν ζωή που δεν δουλεύει γι αυτήν;

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ciela

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Ciela
H Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος . Έχει γράψει 1,449 μηνύματα.

H Ciela έγραψε στις 01:51, 30-01-10:

ρε παιδια εξω απο τις πορτες των σπιτιων υπαρχουν κατι αντικειμενα που λεγονται χαλακια. χρησιμοποιηστε τα και τα πολλα πολλα θα φυγουν. τωρα οσο για τις λεπτομερειες δεν ειναι παραπανω απ οσες λαμβανετε στο υπολοιπο περιβαλλον σας διαφορετικα.

Παράθεση

_daemon_ (Άγγελος)

Περιβόητο Μέλος

O _daemon_ . έγραψε στις 03:21, 31-01-10:

Και συνεσταλμένα..!
Σα να βγάζεις από πάνω σου (γενικολογώ) ότι οι άλλοι θεωρούν βδέλυγμα, και να τους ζητάς συγνώμη από πάνω, τα παπούτσια σου στην προκειμένη περίπτωση!!!!!!
Φαντάσου Νεράϊδα, να μας ζητούσαν να βγάλουμε και τις "βρώμικες" σκέψεις πριν εισέλθουμε στον οίκο μερικών μερικών!
Και με τη συζήτηση, μου ήρθε μια ιδέα για δημιουργία θέσεων εργασίας, που θα μπορούσε να συμπεριλάβει η Ν.Κ στο σταθεροποιητικό της πρόγραμμα....
Λούστρος υποδημάτων προσκεκλημένων επισκεπτών, με εξειδίκευση στον καθαρισμό τους (μέσα-έξω-κάτω) που θα μπορούσε καθείς να τον καλεί, όποτε έχει....καλεσμένους! Έτσι, και οι μυκητονυχιάσεις θα αποφεύγονται, και θα μοστράρουν οι επισκέπτες τα μοδάτα (αρβύλες) πατούμενα!!!!!!!!!!
Έξτρα περιποίηση με betadine cream για τα φυσικά δέρματα, gel τα υπόλοιπα υλικά, και gargle για τους αθυρόστομους (απύλωτον του στόματος) που βρήκαν ευκαιρία να καταφέρονται εναντίον όσων έχουν παπουτσοφοβία!
Επίσης, η γνωστή οδηγία στις προσκλήσεις, ένδυμα επίσημον πχ θα συνοδεύεται και από τον βαθμό (1-2-3-4) αυστηρότητος υπόδησης!

Κλίμακες
1 Λούστρος
2 Ατμός χαμηλής πίεσης
3 Ψεκασμός με φάρμακο
4 Κλίβανος

Τι λες ;

Παράθεση

self-instructive depressing

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη self-instructive depressing
Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,954 μηνύματα.

O self-instructive depressing έγραψε στις 03:47, 31-01-10:

Αρχική Δημοσίευση από ainigma
Βάζω στοίχημα ότι αυτοί που φανατικά υποστηρίζουν να βγάζουμε τα παπούτσια μας όταν μπαίνουμε στο σπίτι είναι ζώδιο Παρθένος Το είχα τραβήξει αυτό το ζόρι όταν κάποιο φεγγάρι είχα σχέση με Παρθένο... δύσκολη κατάσταση, ξέχασες να πάρεις τσιγάρα, βάλε βγάλε παπούτσια, ξέχασες οτιδήποτε και πρέπει να πεταχτείς έξω για 2 λεπτά, βάλε βγάλε παπούτσια... κι αν φοράς αρβύλες ακόμα πιο δύσκολο.

Ακόμα πιο δύσκολο είναι όταν δεν μένεις σε διαμέρισμα ορόφου κλπ, αλλά σε μονοκατοικία με κήπο και μπαινοβγαίνεις συνέχεια για να ταΐσεις το σκύλο, να καλλιεργήσεις τα λάχανα, να λιαστείς το καλοκαιίρι κλπ.

μάνα γιατί δεν με έβγαλες μια μέρα μετά να έχει αλλάξει ο μήνας και το ζώδιο ; τώρα θα φάω τα λεφτά μας σε αντιβακτηριδιακά μαντηλάκια

Eγώ, στο σπίτι είμαι αρκετά ελαστικός με τους παπουτσωμένους, ειδικά αν βλέπω γόβες στιλέτο, δεν μου κάνει καρδιά να κάνω όποια τις φοράει να μοιάζει με....αρκούδα, ζητώντας την να τις αντικαταστήσει με τερλίκια!!!!!!!!!

το έχουνε αυτό οι άντρες όταν παίρνουνε γυναίκες για βόλτα με το αμάξι

οντόπικ : κατανοώ και τους μεν και τους δε , αλλά και το σπίτι μου είναι πεντακάθαρο και δεν μπουσουλάνε μωρά (μόνο κατσαρίδες)

Παράθεση

_daemon_ (Άγγελος)

Περιβόητο Μέλος

O _daemon_ . έγραψε στις 03:55, 31-01-10:

Αρχική Δημοσίευση από self-instructive depressing
το έχουνε αυτό οι άντρες όταν παίρνουνε γυναίκες για βόλτα με το αμάξι
Συνεπώς, δεν...κινδυνεύεις

Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Neraida
H Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,916 μηνύματα.

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 04:01, 31-01-10:

Και συνεσταλμένα..!
Σα να βγάζεις από πάνω σου (γενικολογώ) ότι οι άλλοι θεωρούν βδέλυγμα, και να τους ζητάς συγνώμη από πάνω, τα παπούτσια σου στην προκειμένη περίπτωση!!!!!!
Φαντάσου Νεράϊδα, να μας ζητούσαν να βγάλουμε και τις "βρώμικες" σκέψεις πριν εισέλθουμε στον οίκο μερικών μερικών!
Και με τη συζήτηση, μου ήρθε μια ιδέα για δημιουργία θέσεων εργασίας, που θα μπορούσε να συμπεριλάβει η Ν.Κ στο σταθεροποιητικό της πρόγραμμα....
Λούστρος υποδημάτων προσκεκλημένων επισκεπτών, με εξειδίκευση στον καθαρισμό τους (μέσα-έξω-κάτω) που θα μπορούσε καθείς να τον καλεί, όποτε έχει....καλεσμένους! Έτσι, και οι μυκητονυχιάσεις θα αποφεύγονται, και θα μοστράρουν οι επισκέπτες τα μοδάτα (αρβύλες) πατούμενα!!!!!!!!!!
Έξτρα περιποίηση με betadine cream για τα φυσικά δέρματα, gel τα υπόλοιπα υλικά, και gargle για τους αθυρόστομους (απύλωτον του στόματος) που βρήκαν ευκαιρία να καταφέρονται εναντίον όσων έχουν παπουτσοφοβία!
Επίσης, η γνωστή οδηγία στις προσκλήσεις, ένδυμα επίσημον πχ θα συνοδεύεται και από τον βαθμό (1-2-3-4) αυστηρότητος υπόδησης!

Κλίμακες
1 Λούστρος
2 Ατμός χαμηλής πίεσης
3 Ψεκασμός με φάρμακο
4 Κλίβανος

Τι λες ;
Να σε πω...αφου ρωτας...
1. Και να εχεις βρωμικες σκεψεις, δε θα τις ξερουν, εκτος εαν εσυ σκεφτεσαι φωναχτα. Εαν ισχυει φροντισε να τις "φωναζεις" εκει που θα πιασουν τοπο!
2. Παρατηρω οτι εχεις φαντασια και μαλλον ανηκεις στον αστερισμο των Ιχθυων!

Πε μου οτι σε καλυψαν οι απαντησεις μου...

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

DrStrangelove

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη DrStrangelove
Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μοντέλο . Έχει γράψει 4,005 μηνύματα.

O DrStrangelove έγραψε στις 11:30, 31-01-10:

είχα μείνει στην Γερμανία γύρω στα 4 χρόνια..., κάθε σπίτι, έχει μερικά ζευγάρια παντόφλες για τους επισκέπτες..., οι επισκέπτες βγάζουν τα παπούτσια τους, φοράνε τα παντοφλίνια και κυκλοφορούν έτσι, μέσα στο σπίτι..., πού είναι το περίεργο; εννοείται οτί στο κάτω μέρος των παπουτσιών, συγκεντρώνεται ένας εκπληκτικά μεγάλος αριθμός μικροβίων και βακτηρίων..., οπότε ποιος ο λόγος να τα μεταφέρουμε μέσα στο σπίτι, αφού με αυτόν τον απλό τρόπο διατηρούμε τον εσωτερικό χώρο καθαρό και ασφαλή για τα μικρά παιδιά..., πού είναι το περίεργο και δυσκολονόητο πράγμα για εμάς τους Έλληνες...; πριν μετακομίσω στην Γερμανία, ούτε εγώ έβγαζα τα παπούτσια σε επίσκεψη σε κάποιο σπίτι..., αλλά κατάλαβα οτί αυτό είναι πιο σωστό..., από το να περιφερόμαστε μέσα στο σπίτι με τα παπούτσια..., δηλαδή τί θα πάθεις αν βγάλεις τα παπούτσια και φορέσεις παντόφλες...; θα σου πέσει η ψυχολογία; έλεος στην ξεροκεφαλιά του Έλληνα, που τα ξέρει όλα....
Εμένα μου το ζήτησαν στην Βουδαπέστη και το βρήκα εντελώς υποχόνδριο και υπερβολικό, επειδή περισσότερο από τα μικρόβια σιχαίνομαι όλους αυτούς τους υποχόνδριους με την καθαριότητα μέσα στο σπίτι.

-5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ceres Victoria

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Ceres Victoria
H Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,717 μηνύματα.

H Ceres Victoria censored έγραψε στις 11:47, 31-01-10:

Αρχική Δημοσίευση από DrStrangelove
Εμένα μου το ζήτησαν στην Βουδαπέστη και το βρήκα εντελώς υποχόνδριο και υπερβολικό, επειδή περισσότερο από τα μικρόβια σιχαίνομαι όλους αυτούς τους υποχόνδριους με την καθαριότητα μέσα στο σπίτι.

δεν υποφερονται αυτοι! Οπως επισης σιχαινομαι να κυκλοφορω με παντοφλες στο σπιτι

Παράθεση

WhiteDrum (Κατίγκω)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη WhiteDrum
H Κατίγκω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,172 μηνύματα.

H WhiteDrum έγραψε στις 20:08, 02-02-10:

Δεν θεωρώ εαυτόν υποχόνδριο όταν θέλω να μην μεταφέρεται η ξεραμένη χλέπα και η κουτσουλιά, η σκυλοκουράδα (ναι δεν το λέω κόσμια για να αναβλύζει και η κατάλληλη μυρωδιά μέσω της λέξης) από τα πεζοδρόμια στα πλακάκια που έχω σφουγγαρίσει και θέλω να κυκλοφορώ με κάλτσες και μετά να ανεβαίνω στο κρεβάτι μου, στον καναπέ, στον απορροφητήρα να κάνω τον ταρζαν έστω! Μην πάτε στα άκρα κι εσείς, απλά αν κάποιος σας το ζητήσει ευγενικά είπαμε και στην αρχή του θέματος, κανείς δεν διάβασε τις παραπάνω απαντήσεις;
Επιπλέον δεν νομίζω να σας κυνηγήσει κανείς με καμια καραμπίνα "ΒΓΑΛΕ ΤΑ ΠΑΠΟΥΤΣΙΑ ΡΕ ΑΛΗΤΗ!" ή "ΦΥΓΕ ΝΟΣΟΦΟΡΕ ΥΠΟΔΗΜΑΤΟΦΟΡΕ" αν είναι δυνατόν. Από ευγένια και τήρηση βασικών κανόνων υγιεινής και μόνο Άλλωστε τί θα πάθει κανείς αν σε ενα καθαρό περιβάλλον μείνει για χ-ψ ώρες με κάλτσες ή με παντοφλάκια; Και το σπίτι καθαρό και άνετος ο τύπος/τύπισσα. Εγώ αν δεν θέλουν/δεν μπορούν δεν επιμένω αλλά μετά καθαρίζω, όχι γιατί είμαι psycho αλλά γιατί κυκλοφορώ ξυποληταριό και με κάλτσες και δεν θέλω να βλέπω μπίχλες στα πατούσια μου.

6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

_daemon_ (Άγγελος)

Περιβόητο Μέλος

O _daemon_ . έγραψε στις 21:35, 02-02-10:

Αρχική Δημοσίευση από Neraida
Παρατηρω οτι εχεις φαντασια και μαλλον ανηκεις στον αστερισμο των Ιχθυων!
μάλλον πρόκειται για κληρονομικό χάρισμα, ιχθύς είναι η....μαμά μου!
και να εχεις βρωμικες σκεψεις, δε θα τις ξερουν, εκτος εαν εσυ σκεφτεσαι φωναχτα. Εαν ισχυει φροντισε να τις "φωναζεις" εκει που θα πιασουν τοπο!
Δεν τίθεται θέμα, αυτό που ήθελα να καταδείξω είναι η νοοτροπία του ....οικοδεσπότη - αφέντη του (πεντακάθαρου) κάμπου, και οι μιαροί ταλαίπωροι επισκέπτες, μια και μεταφέρεται (μέσω αυτών) η.....
ξεραμένη χλέπα και η κουτσουλιά, η σκυλοκουράδα ....
Θα κόψαν δρόμο από τη "χωματερή" φαίνεται

Πε μου οτι σε καλυψαν οι απαντησεις μου...
Πλήρως καλυμμένος, έως ....καπελωμένος από τις απαντήσεις σου!

Παράθεση

edweimaste

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη edweimaste
Ο edweimaste αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Άγιοι Ανάργυροι (Αττική). Έχει γράψει 107 μηνύματα.

O edweimaste έγραψε στις 22:56, 02-02-10:

Whitedrum θα συμφωνησω μαζι σου συν το οτι εγω ειμαι κολλημενη με την καθαριοτητα .Βεβαια υπαρχουν και καλεσμενοι οι οποιοι ειναι οντως καθαροι και εχουν τροπους!!!

Παράθεση

Achilles (King of Myrmidons)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Achilles
Ο King of Myrmidons αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 846 μηνύματα.

O Achilles two riders were approaching έγραψε στις 23:25, 02-02-10:

Και στην Σουηδία φίλε Apro,
όταν σε καλούνε σε γιορτή πηγαίνεις
με αυτά που θα καταναλώσεις.

Άλλοι λαοί, άλλες συνήθειες.

Τέσπα, συμφωνώ με VKEY.

Παράθεση

_daemon_ (Άγγελος)

Περιβόητο Μέλος

O _daemon_ . έγραψε στις 01:02, 03-02-10:

Αρχική Δημοσίευση από DrStrangelove
Εμένα μου το ζήτησαν στην Βουδαπέστη....
Αν σου πω τι μου έχουν ζητήσει εμένα.....
Τελικά, μέσα από τη συζήτηση και τον τρόπο που τοποθετείται έκαστος (υπέρ - κατά) προκύπτουν στοιχεία, αποχρώσεις ενδείξεις, που είναι όμως επαρκή για το εύλογο των αιτιών και αιτιατών της "θέσης" του, η οποία και είναι σεβαστή βεβαίως, αλλά όχι απαραίτητα το πρότυπο συμπεριφοράς και ο ....οδηγός που διέπει τους επισκέπτες με τα παπούτσια τους!
Ορθοτομώντας λοιπόν το θέμα, έχω να πω τα εξής!
Αντικειμενικά, λόγοι πρακτικοί και επί της ουσίας ξεπαπουτσώματος, υφίστανται ίσως στην ιστιοπλοΐα, αλλά στα σπίτια ΟΧΙ ! Εννοώ σε επίπεδο συνηθισμένων επισκέψεων και υπό φυσιολογικές συνθήκες, αν κάποιος πάσχει από.....ποδάγρα, δε μετράει!
Από κει και πέρα, μπορεί για κάποιους το δάπεδο να θεωρείται ταβάνι, και η οροφή....πάτωμα!
Αλλά αυτό είναι μια άλλη ιστορία....

Παράθεση

xanp (Ξανθή)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη xanp
H Ξανθή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται IT . Έχει γράψει 150 μηνύματα.

H xanp έγραψε στις 18:18, 06-02-10:

Άγγελε θα διαφωνήσω μαζί σου...Στο σπίτι μας δεν μπαίνει κανένας με παπούτσια τον χειμώνα και ο λόγος είναι απλός...Έχω ένα πιτσιρίκι που κυλιέται πολλές φορές και για διάφορους λόγους στα χαλιά κάθε μέρα....Πέφτει ενώ τρέχει είναι στο πάτωμα, τον μαλώνω πέφτει ξερός στο πάτωμα και κλαίει, τρώει του πέφτει κάτω το μαζεύει και πάντα προλαβαίνει να φάει πριν του το πάρω και άλλα πολλά...Οπότε όσο και να καθαρίζω πίστεψέ με τα χαλιά δεν μπορείς να τα πλένεις συχνά τον χειμώνα.Ευτυχώς όλοι μας οι επισκέπτες σέβονται το παιδί μας και τα βγάζουν μόλις μπουν μέσα και φυσικά τους δίνω παντόφλες!!!! Είναι καθαρά θέμα υγιεινής και δεν με λες και εύκολα υποχόνδρια.Όταν κάνεις παιδί τα ξαναλέμε!!!!

Παράθεση

_daemon_ (Άγγελος)

Περιβόητο Μέλος

O _daemon_ . έγραψε στις 09:06, 14-02-10:

Αρχική Δημοσίευση από xanp
Άγγελε θα διαφωνήσω μαζί σου...
Ότι πεις....
Αλλά είναι προφανές πως δεν έχεις καταλάβει την τοποθέτηση μου επί του θέματος!

Παράθεση

skatoula14 (Μυρτω!!!!)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη skatoula14
H Μυρτω!!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 330 μηνύματα.

H skatoula14 έγραψε στις 14:53, 12-06-10:

τι δηλαδη κι αν καποιου τα ποδια βρωμανε θα πρεπει εγω να ανεχτω τη μυρωδια μεχρι να φυγει???προτιμω τα μικροβια...

Παράθεση

_daemon_ (Άγγελος)

Περιβόητο Μέλος

O _daemon_ . έγραψε στις 15:14, 12-06-10:

τι δηλαδη κι αν καποιου τα ποδια βρωμανε θα πρεπει εγω να ανεχτω τη μυρωδια???
Kαλά που το ανέφερες, να προσθέσω στα παρακάτω και τo ειδικό gel που βάζουν στο πάνω χείλος οι του εγκληματολογικού στις αυτοψίες - νεκροψίες !

Κλίμακες
1 Λούστρος
2 Ατμός χαμηλής πίεσης
3 Ψεκασμός με φάρμακο
4 Κλίβανος

Παράθεση

Diana Fire (Τίνα)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Diana Fire
H Τίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια . Έχει γράψει 89 μηνύματα.

H Diana Fire έγραψε στις 14:19, 21-06-10:

Φυσικα και να τα βγαζουν!!Και ειδικα αν ειναι και λερωμενα με λασπες τοτε ειναι ο,τι χειροτερο..

Παράθεση

skoumas

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη skoumas
Ο skoumas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 30 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 38 μηνύματα.

O skoumas eστεκι rox έγραψε στις 16:39, 05-07-10:

το να βγάζει κάποιος τα παπούτσια του σε έναν χώρο - πέρα από ευγένεια και καθαριότητα - προσδίδει άνεση και πνεύμα φιλικότητας.

Παράθεση

klaire1994

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη klaire1994
H klaire1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13 μηνύματα.

H klaire1994 :D έγραψε στις 17:12, 05-07-10:

Πιστεύω ότι είναι πολύ θετικό να βγάζουν οι επισκέπτες να παπούτσια τους για 2 λόγους: 1ον: δεν μας λερώνουν το σπίτι και 2ον: νιώθουν πιο άνετα. Σαν στο σπίτι τους!!!

Παράθεση

Πατρεύς (Πέτρος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Πατρεύς
Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 2,714 μηνύματα.

O Πατρεύς με φόβο και πάθος έγραψε στις 17:19, 05-07-10:

Σε μια ανεπίσημη επίσκεψη κι εμένα θα μου άρεσε να συμβαίνει αυτό. Τώρα όμως όταν κάποιος πάει να κάνει επίσκεψη σε μια γιορτή κι έχει βάλει τα καλά του, μου φαίνεται λίγο άτοπο να τον βάζει ο οικοδεσπότης να φοράει παντόφλα

Παράθεση

kritikaros (Παναγιώτης)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη kritikaros
Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 349 μηνύματα.

O kritikaros έγραψε στις 18:01, 05-07-10:

παιδιά να με συμπαθάτε αλλά δεν το θεωρώ ούτε σωστό ούτε και ιδιαίτερα φιλόξενο να του πεις του άλλου βγάλε τα παπούτσια σου για να μπεις μέσα στο σπίτι μου,γιατί στην ουσία αυτό του λες.
αν είσαι με κάποιον φίλο σου άραξε όπως θες και κάνε ότι θες αλλά δεν μπορείς τον καθένα να τον πέρνεις από το αυτί και να του λες κάνε αυτό.
όσο για την καθαριότητα βάζεις ένα χαλάκι απέξω και είσαι εντάξει όσο γίνεται βέβαια...

αλλιώ όλοι πλαστικά ποτήρια-πιάτα-πιρούνια χημικές τουαλέτες και αντί για καρέκλες τελάρα και χαρτόκουτα,σιγά τον κόπο που έχει το σφουγγάρισμα πια...

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

self-instructive depressing

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη self-instructive depressing
Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,954 μηνύματα.

O self-instructive depressing έγραψε στις 18:11, 05-07-10:

Αρχική Δημοσίευση από kritikaros
σιγά τον κόπο που έχει το σφουγγάρισμα πια...
έχεις σφουγγαρίσει ποτέ ;

Παράθεση

Αστυόχη

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Αστυόχη
H Αστυόχη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 15 μηνύματα.

H Αστυόχη δεν ειναι το πραγματικο μου ονομα έγραψε στις 22:41, 03-09-10:

Το να βγαζει κανεις τα παπουτσια του ειναι θεμα ευγενειας πιστευω. Αν και εγω κοιταζω πιο πολυ το γεγονος οτι αμα δεν εχει περπατησει κανεις με τα παπουτσια μεσα στο σπιτι, δε θα γεμισουν τα ποδια μου με... οτιδηποτε, τελως παντων, που μπορει να πατησει κανεις μεσα στη νυχτα.

Παράθεση

Apro

Διάσημο Μέλος

O Apro έγραψε στις 22:48, 03-09-10:

φυσικά να τα βγάζουν.... και τα ρούχα επίσης..., έτσι θα επικρατεί ένα καθαρό και υγιές περιβάλλον....

Παράθεση

Azimuthios

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Azimuthios
Ο Azimuthios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 85 μηνύματα.

O Azimuthios έγραψε στις 22:53, 03-09-10:

Δεν νομιζω οτι ειναι απαραιτητο να αναγκαζουμε τουs επισκεπτεs μαs να βγαζουν τα παπουτσια τουs εξω απο την πορτα μαs.Και αν λερωθει και λιγο το χαλι μαs τι εγινε για αυτο υπαρχουν και οι ηλεκτρικεs σκουπεs.Προτιμω να αφηνουν τον κακο εαυτο τουs εξω απο την πορτα μου και μεσα αs μπουνε και με γαλοτσεs.

Παράθεση

alis

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη alis
H alis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,012 μηνύματα.

H alis έγραψε στις 17:40, 08-09-10:

Δεν απαιτώ από κάποιον να βγάλει τα παπούτσια του όταν έρθει σπίτι μου. Το βρίσκω λίγο αγενές. Αλλά δεν έχω πρόβλημα άμα μου ζητήσουν να βγάλω τα δίκα μου...

Παράθεση

kaleidoscope

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη kaleidoscope
H kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 7,727 μηνύματα.

H kaleidoscope Your attitude determines your altitude έγραψε στις 13:50, 11-09-10:

Δεν θα ζητήσω σε κάποιον να βγάλει τα παπούτσια του αν δεν τον γνωρίζω καλά.
Αλλά αν είναι φίλος μου, εννοείται ότι θα το ζητήσω. Αν και συνήθως δεν χρειάζεται, τα βγάζουν κι από μόνοι τους!
Γενικά πιστεύω πως είναι απαράδεκτο να τριγυρνάς φορώντας παπούτσια στο σπίτι.

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

eumorfia95

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη eumorfia95
H eumorfia95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 30 μηνύματα.

H eumorfia95 έγραψε στις 15:44, 21-01-11:

κατα την γνωμη μου πρεπει να βγαζουμε τα παπουτσια γιατι υπαρχουν χιλιαδες πραγματα που θα μαζεψουν απο το δρομο τα παπουτσια και δεν ειναι και το καλητερο να τα φερεις στο σαλονι του αλλου πανω στην μοκετα

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Giannoutas

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Giannoutas
Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,175 μηνύματα.

O Giannoutas Μη μου τους όρχεις τάραττε !!! έγραψε στις 23:58, 13-02-11:

Εκτος του οτι εμενα μαρεσει γενικα να φοραω παπουτσια και σιχαινομαι τις παντοφλες και τις σαγιοναρες (ας μην μιλισω για αυτες με την διχαλα)

Ειναι κατι κατι αλλο
Αν εχει τρυπια καλτσα?

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

katalinos

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη katalinos
Ο katalinos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 446 μηνύματα.

O katalinos έγραψε στις 00:03, 14-02-11:

Αρχική Δημοσίευση από Giannoutas
Εκτος του οτι εμενα μαρεσει γενικα να φοραω παπουτσια και σιχαινομαι τις παντοφλες και τις σαγιοναρες (ας μην μιλισω για αυτες με την διχαλα)

Ειναι κατι κατι αλλο
Αν εχει τρυπια καλτσα?
περνάτε στο καθιστικό και σου σερβίρουν μαζί με ουίσκι και είδη ραπτικής

-μέλος του συλλόγου για την κατάργηση των παντοφλών με διχάλα (καθώς και της κατάργησης της εκπομπής του πρετεντέρη επειδή είναι κουφάλα)

Παράθεση

rosa azul

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη rosa azul
H rosa azul αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,105 μηνύματα.

H rosa azul έγραψε στις 11:55, 16-02-11:

Συμφωνω με ενα αλλο μελος (Apro) που εγραψε παραπανω να βγαζουν οι επισκεπτες τα παπουτσια ...και τα ρουχα τους ...και με εναν αλλο που ειπε τον κακο τους εαυτο ...πριν μπουν στο σπιτι ....
Λοιπον στα σοβαρα τωρα..το σπιτι μου ειναι ανοικτο,ζεστο και φιλοξενο...δεν προκειται ποτε να πω σε φιλοξενουμενο μου ''βγαλε τα παπουτσια σου πριν μπεις'' ,αν ομως ο οποιοσδηποτε θελησει απο μονος του να βγαλει τα παπουτσια του ,γιατι ετσι αισθανεται καλυτερα,ειναι ευπροσδεκτος να το κανει

Παράθεση

DriveIn

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη DriveIn
Ο DriveIn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 72 μηνύματα.

O DriveIn έγραψε στις 00:59, 17-02-11:

Σε πολλές χώρες ακόμη και σήμερα βγάζεις τα παπούτσια σου όταν πας επίσκεψη σε ένα ξένο σπίτι και ο σπιτονοικοκύρης σού προσφέρει ευγενικά παντόφλες. Για εδώ Ελλάδα, λίγο δύσκολο το βρίσκω ως "έθιμο". Άσε που μπορεί να έχεις τίποτα ατυχήματα... με καμια τρύπια κάλτσα ή "ευωδιές" αλλόκοτες!!!

Παράθεση

Red Cat

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Red Cat
H Red Cat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών . Έχει γράψει 26 μηνύματα.

H Red Cat έγραψε στις 14:40, 12-03-11:

Αρχική Δημοσίευση από kaleidoscope
Γενικά πιστεύω πως είναι απαράδεκτο να τριγυρνάς φορώντας παπούτσια στο σπίτι.
Πες το της μανας μου που με κραζει αμα δε φοραω παπουτσια στο σπιτι..
Γενικα πιστευω πως ειναι φοβερο εθιμο.
Γενικα, να καταργηθουνε τα παπουτσια και οι παντοφλες

Παράθεση

tsarachaf (Allah 1/3 MEΤΣ)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη tsarachaf
Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,215 μηνύματα.

O tsarachaf Do not :/ έγραψε στις 12:31, 13-03-11:

Εγώ πάντως επειδή έχω ένα θεματάκι με το σπίτι μου τους έχω όλους εκπαιδευμένους...

Μέσα στα facilities του σπιτιού είναι η γωνίτσα για να αφήνουν τα παπούτσια(αρκετά λερώνεται το χαλί από όλες τις υπόλοιπες δραστηριότητες στο σπίτι, δεν χρειάζεται και βρωμιά από τον δρόμο...)...

Αλλά το χειρότερο είναι αυτό που τους κάνω με τα ποτήρια που θέλουν να ακουμπήσουν στο τραπέζι...

Παράθεση

rosa azul

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη rosa azul
H rosa azul αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,105 μηνύματα.

H rosa azul έγραψε στις 12:35, 13-03-11:

τι τους κανεις με τα ποτηρια;;;;;;

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους