Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,089 εγγεγραμμένα μέλη και 2,387,973 μηνύματα σε 74,642 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

The Hangover (2009)

chris80

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη chris80
Ο chris80 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 37 ετών . Έχει γράψει 43 μηνύματα.

O chris80 έγραψε στις 23:56, 25-06-09:

Είδα το The Hangover σε avant premiere και έκλαιγα από τα γέλια! Είναι μακράν η καλύτερη κωμωδία που έχω δει τελευταία. Παίζει κι ένας Έλληνας, ο Γαληφιανάκης (δεν ξέρω αν έχει σχέση με τον Γαλιφιανάκη με τα γαλακτομπούρεκα ), ο οποίος είναι απίστευτη μορφή! Πρέπει να την δείτε οπωσδήποτε - ιδανικά με αντροπαρέα!
http://thehangover.gr/

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Oralee : 26-06-09 στις 01:33. Αιτία: Μετατροπή greeklish :)
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ερωφίλη (Κομπάρσα βου)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Ερωφίλη
H Κομπάρσα βου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 913 μηνύματα.

H Ερωφίλη έγραψε στις 00:01, 26-06-09:

Αχ αυτά τα γαλακτομπούρεκα του Γαλιφιανάκη...
Ναι ξέρω οφφτοπικ! Αλλά δεν άντεξα

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

tasosgrig

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη tasosgrig
Ο tasosgrig αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 38 ετών . Έχει γράψει 4 μηνύματα.

O tasosgrig έγραψε στις 00:16, 26-06-09:

To Hangover θα το δω εγώ τη Δευτέρα :-)...
Κέρδισα σε ένα site μια πρόσκληση!!!!!!!!!!

Ανυπομονώ, έχω ακούσει τα καλύτερα για την ταινία

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

geor1979

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη geor1979
H geor1979 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 27 μηνύματα.

H geor1979 Μόλις απέκτησα φοντί σοκολάτας! έγραψε στις 13:08, 26-06-09:

Καλό απόγευμα.

Πριν μερικές ημέρες είδα σε ειδική προβολή την ταινία "The hangover" που έχει χαρακτηριστεί από κάποιους κριτικούς "η απόλυτη κωμωδία του καλοκαιριού". Το σχόλιο αυτό δεν είναι καθόλου υπερβολικό. Πρόκειται για μια πραγματικά διασκεδαστική, έξυπνη ταινία, που έχει και πολύ όμορφες εικόνες από το Λας Βέγκας και την έρημο. Σας τη συνιστώ ανεπιφύλακτα - θα αρχίσει να παίζεται στην Ελλάδα στα μέσα Ιουλίου.

Μπορείτε να βρείτε περισσότερες πληροφορίες στο επίσημο site της ταινίας αλλά και σε ένα ανεπίσημο blog στα ελληνικά.

A, και μην αποθαρρυνθείτε από το γεγονός ότι το καστ δεν αποτελείται από διάσημους ηθοποιούς. Πιστεύω ότι ο πραγματικά κωμικός Zach Galifianakis θα ανήκει σύντομα σε αυτή την κατηγορία

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

tasosgrig

Νεοφερμένος

Ο tasosgrig αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 38 ετών . Έχει γράψει 4 μηνύματα.

O tasosgrig έγραψε στις 13:19, 30-06-09:

Λοιπόν η ταινία είναι καταπληκτική! Την προτείνω ανεπιφύλακτα.
Να το πω πιο απλά...
The Hangover Rulez!!!!!

Ο "Έλληνας" Zach Galifianakis είναι κορυφαίος και έχει και τον καλύτερο ρόλο της ταινίας. Ο μόνος που ίσως μπορεί να σταθεί δίπλα του είναι ο gay Κινέζος μαφιόζος... αλλά σταματάω εδώ :-) μη σας χαλάσω την ταινία!

Πολύ καλός ρυθμός, ατάκες που πέφτουν βροχή και μια αίθουσα να έχει λυθεί στα γέλια. Καταπληκτική εμπειρία!

Παράθεση

geor1979

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη geor1979
H geor1979 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 27 μηνύματα.

H geor1979 Μόλις απέκτησα φοντί σοκολάτας! έγραψε στις 13:54, 30-06-09:

Αρχική Δημοσίευση από tasosgrig
Ο "Έλληνας" Zach Galifianakis είναι κορυφαίος και έχει και τον καλύτερο ρόλο της ταινίας.
Για το φίλο tasosgrig (και επειδή κι εγώ συμφωνώ ότι ο Galifianakis είναι κορυφαίος στο The Hangover) ένα μικρό δωράκι: το site του Zach Galifianakis, που, κατά τη γνώμη μου, του ταιριάζει πολύ

Επίσης, στα Νέα διάβασα μια πολύ καλή συνέντευξη του Galifianakis με τίτλο "H μεγάλη ελπίδα της αμερικανικής κωμωδίας", από τον Γιάννη Παπαδόπουλο.

Αγαπητέ tasosgrig, νομίζω ότι θα σας αρέσει.

Παράθεση

elena79

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη elena79
H elena79 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 16 μηνύματα.

H elena79 έγραψε στις 14:59, 30-06-09:

Το είδα σε avant premiere εχθές και ένα έχω να πω: Η ταινία τα σπάει! Επίσης, δηλώνω fan του Γαλυφιανάκη! Δεν υπάρχει ο τύπος!

Παράθεση

tasosgrig

Νεοφερμένος

O tasosgrig έγραψε στις 18:11, 30-06-09:

geor1979 ευχαριστώ ευχαριστώ ευχαριστώ ;-)

Παράθεση

chris80

Νεοφερμένος

Ο chris80 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 37 ετών . Έχει γράψει 43 μηνύματα.

O chris80 έγραψε στις 15:17, 01-07-09:

Ξέρατε ότι ο Galifianakis ξεκίνησε την καριέρα του με stand up comedies; Δείτε videάκι από live performance του. Δεν υπάρχει ο τύπος!!!

Παράθεση

katepap

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη katepap
H katepap αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7 μηνύματα.

H katepap έγραψε στις 22:22, 02-07-09:

Είδα τα trailers του "The Hangover" και άλλα βιντεάκια με τους ηθοποιούς στο http://thehangover.gr/, και παρόλο που είμαι επιφυλακτική με τις αμερικανικές κωμωδίες, έξω ψηθεί να το δω! Και εγώ (οπός όλοι εδώ απ' ότι βλέπω!) ξεχωρίζω τον Zach Galifianakis! Μορφή!

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Γιώργος : 02-07-09 στις 22:43. Αιτία: Μετατροπή greeklish σε Ελληνικά.
Παράθεση

chris80

Νεοφερμένος

O chris80 έγραψε στις 18:22, 08-07-09:

Αγαπητή Katepap, έμαθα ότι θα γίνουν ειδικές προβολές (sneak previews) πριν την επίσημη πρεμιέρα (που είναι στις 16/7) σε επιλεγμένες ημέρες και ώρες, σε πολλά σινεμά. Οπότε μπορείς να το δεις πριν τον πολύ κόσμο Όχι τίποτα άλλο, αλλά θα γίνεται χαμός!!!
http://thehangover.gr/post/137661488...sneak-previews

Παράθεση

elena79

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη elena79
H elena79 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 16 μηνύματα.

H elena79 έγραψε στις 18:47, 14-07-09:

Βρήκα ένα videάκι με το making of!!! Αχ, αυτός ο Γαλιφιανάκης, αχ!!!
http://thehangover.gr/post/138408815/funny-video

Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Oralee
H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,264 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 02:15, 16-07-09:

To είδα σήμερα στην Βάρκιζα. Είχε γέλιο, αλλά θα έλεγα πως ήταν περισσότερο κρύο το χιούμορ. Όχι πως δεν αξίζει, ειδικά για θερινό (που σε θερινό πήγα και μάλιστα σε έναν που έχει και καναπεδάκια! ), αλλά με τόσα καλά λόγια που είχα ακούσει περίμενα κάτι πιο αστείο. Ενδείκνυται πάντως για αντροπαρέες

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

chris80

Νεοφερμένος

O chris80 έγραψε στις 19:11, 17-07-09:

kajira, όντως η ταινία ενδείκνυται για αγοράκια (είναι buddie movie, που λένε και οι φίλοι μας οι Αμερικανοί), αλλά και οι φίλες μου που την είδαν έκαναν πολύ θετικά σχόλια. Άσε που έχουν τρελαθεί όλες τους με τον Galifianaki!!! Όχι πως τις αδικώ, ο τύπος είναι απίστευτος. Respect! ;-)

Παράθεση

Noisette (Φωτεινός Θάλαμος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Noisette
H Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης . Έχει γράψει 2,647 μηνύματα.

H Noisette Love is our resistance. έγραψε στις 12:44, 12-09-09:

Η πιο ωραία κωμωδία που έχω δει έβερ!!!!

Παράθεση

fielda

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη fielda
H fielda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και επαγγέλεται IT . Έχει γράψει 479 μηνύματα.

H fielda έγραψε στις 23:37, 17-09-09:

Δεν μπορώ να πω ότι μου άρεσε. Ίσως επειδή περίμενα πολλά - όλο το καλοκαίρι είχα ακούσει τα καλύτερα - ίσως επειδή η ψυχολογία μου δεν ήταν η καλύτερη όταν την είδα. Πάντως το σίγουρο είναι ότι λίγες φορές γέλασα κατά τη διάρκεια της ταινίας (ενώ γενικά δε δυσκολεύομαι να γελάσω, κάθε άλλο) και από ερμηνείες δεν μπορώ να πω ότι τρελάθηκα κιόλας.

Σε γενικές γραμμές δηλαδή ήταν μία μέτρια ταινία. Θα της έβαζα ένα 5/10.
Μίλησε η σκύλα που κρύβω μέσα μου... Και τώρα σκάω

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

rascal_gd (Call me Joe!!)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη rascal_gd
Ο Call me Joe!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,368 μηνύματα.

O rascal_gd is Full of Shit!!! έγραψε στις 03:21, 18-09-09:

Αρχική Δημοσίευση από fielda
Σε γενικές γραμμές δηλαδή ήταν μία μέτρια ταινία. Θα της έβαζα ένα 5/10.
Μίλησε η σκύλα που κρύβω μέσα μου... Και τώρα σκάω
χαχα..

Και μενα να σου πω την αληθεια δεν μου εκανε ιδιαιτερη εντυπωση για ολο αυτον τον ντορο που εγινε γυρω απ'την ταινια. Kαταραμενα hypes..

Με λιγα λογια ηταν πολυ κοντα στο υφος της κλασσικης αμερικανικης φαρσοκωμωδιας παρα κατι το εναλλακτικο(αυτο που νομιζα οτι θα δω εγω). Ο ρολος του Γαληφιανακη ας πουμε ειναι σημα κατατεθεν μιας κοινης χαζοκωμωδιας. Ο τυπος που ειναι χυμαδιο, που γελοιοποιειται συνεχεια, που μπλεκεται μαζι με ολους και με ολα.. Μια βολικη φιγουρα για να στησεις μια απλοικη κωμωδια..

Ωστωσο ενω σαν βαση ειχε την κλασσικη αμερικανια, το στορυ ειχε μια ευρηματικοτητα παραπανω απ'τις αλλες κωμωδιες. Η ιστορια ειναι δυνατη και χρωματισμενη ωραια (λας βεγκας ρουλς) αλλα στις λεπτομερειες χανει αρκετα..

Σιγουρα μια καλη κωμωδια που πρεπει να δεις σιγουρα. Βγαζει γελοιο..

6,5/10

Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Isiliel
H Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9,049 μηνύματα.

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε στις 08:33, 18-09-09:

Αρχική Δημοσίευση από rascal_gd
Σιγουρα μια καλη κωμωδια που πρεπει να δεις σιγουρα. Βγαζει γελοιο..
Με τίποτα όμως!
Από τις χειρότερες ταινίες που έχω δει ever.
Δε γέλασα καθόλου και το κυριότερο: βαρέθηκα.
Για να μη νιώθει η fielda σκύλα που έδωσε χαμηλή βαθμολογία, εγώ του δίνω 3/10.
Ούτε μισό παραπάνω.

Παράθεση

jrot6

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη jrot6
Ο jrot6 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 37 ετών , επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Π.Γ.Δ.Μ. (Ευρώπη). Έχει γράψει 669 μηνύματα.

O jrot6 is far away.. έγραψε στις 11:28, 18-09-09:

Για μενα ενω το στορυ της ταινιας ηταν κλασσικο χαζοαμερικανικο,μου εβγαλε αβιαστο γελιο..Και δεν γελαω και ευκολα με κωμωδιες..Δεν ειναι το σουπερ εργο που θα σου μεινει,αλλα εγω το ειδα πολυ ανετα..Ειδικα μετα τις τελευταιες σαβουρες που εχω δει..

Παράθεση

alis

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη alis
H alis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,012 μηνύματα.

H alis έγραψε στις 22:17, 07-09-10:

Δεν νομίζω πως έχω γελάσει πιο πολύ με ταινία στη ζωή μου! Α ρε Γαλυφιανάκη γίγαντα!!! Περιμένω με ανυπομονησία το sequel! Τι γαμάτη ταινιάρα! Όποιος δεν έχει δει κάνει εγκληματικό λάθος.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • The Hangover Part ll (2011) - Από alis
      Το θέμα έχει λάβει 2 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Movie Mini Reviews.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 04-08-13 στις 10:15.
    • The Hangover - Από Fedde le Grand
      Το θέμα έχει λάβει 7 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Κινηματογράφος και TV.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 06-10-09 στις 13:50.
    • Up (2009) - Από underwater
      Το θέμα έχει λάβει 3 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Movie Mini Reviews.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 01-10-09 στις 15:12.
    • Κλήρωση - The Hangover - Από iJohnnyCash
      Το θέμα έχει λάβει 1 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Σημαντικές ανακοινώσεις.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 08-07-09 στις 22:54.
    • Tips για το hangover - Από Angie_Ann
      Το θέμα έχει λάβει 8 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Υγεία-Ιατρική.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 21-02-09 στις 21:58.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους