Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 77,660 εγγεγραμμένα μέλη και 3,027,857 μηνύματα σε 91,587 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 618 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki.

Εγγραφή Βοήθεια

Περίοδος: Συμβουλές για τις ιδιαίτερες ημέρες του μήνα

Alireza

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Alireza
H Alireza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 964 μηνύματα.

H Alireza έγραψε στις 14:49, 11-09-14:

Τελικά ισχύει ότι όταν έχεις περίοδο πεινάς περισσότερο. Μέχρι τώρα έχω φάει λουκουμάδες και παγωτό and this is only the beginning

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 2 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

methexys

iSchool Moderator

Το avatar του χρήστη methexys
H methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 6,531 μηνύματα.

H methexys έγραψε στις 15:00, 11-09-14:

Εγω συνηθως τρώω περισσότερα γλυκά μια-δυο μέρες πριν μου έρθει η περίοδος

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 2 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Hlianna

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Hlianna
H Hlianna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 2,836 μηνύματα.

H Hlianna έγραψε στις 15:15, 11-09-14:

Kι εγω το ιδιο, παρολο που δεν ειμαι του γλυκου, με πιανει απιστευτη λιγουρα εκεινες τις μερες.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Tabby

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Tabby
H Tabby αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 623 μηνύματα.

H Tabby εκτός τόπου και χρόνου έγραψε στις 22:47, 11-09-14:

Αρχική Δημοσίευση από Deutsch... Lover

Μηπως ξερει καμια τι μπορω/ αν μπορω να κανω κατι για το πρήξιμο; πραγματικα δεν το παλευω...
Άστα κι εγώ πρήζομαι απίστευτα Είχα διαβάσει ότι βοηθά να παίρνεις βιταμίνη β καμία βδομάδα πριν.. Το δοκίμασα. Βοηθά, αλλά δεν είδα πολύ μεγάλη διαφορά.
Επίσης ρε κορίτσια.. εκτός από λιγούρες, πρηξίματα, κατακράτηση, νεύρα σας πιάνει μήπως και κατάθλιψη; Εγώ τις μέρες πριν πέφτω αρκετά..
Αυτό πώς παλεύεται;

Τι τραβάμε πια κάθε μήνα... Δε μας φτάνουν όοολα τα ζόρια, έχουμε κι αυτό το βραχνά να μας κάνει άνω κάτω ψυχή τε και σώματι.
τυχεροί άντρες...

Παράθεση

_fairygirl_ (Τηγάνι)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη _fairygirl_
H Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 5,440 μηνύματα.

H _fairygirl_ Σουλμέτ της Κατσαρόλας~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 13:29, 12-09-14:

Εγώ πέρα από πονόκοιλο,δεν έχω ούτε λιγούρες ούτε τίποτα,τρώω πάντα το φαγητό μου,χειμώνα,καλοκαίρι,βρέξει,χιονίσει.

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Deutsch... Lover (Nina im Luftschloss)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Deutsch... Lover
H Nina im Luftschloss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 6,562 μηνύματα.

H Deutsch... Lover Totmüdigkeit έγραψε στις 16:32, 12-09-14:

Εγω θελω να χασω κατι κιλακια οποτε περιμενω δεν περιμενω περιοδο ΔΕΝ τρωω γλυκα
Ευτυχως εχει μονο 3 μερες που μου τελειωσε καλη αρχη της ελευθεριας

Tabby: Και εγω εχω καταθλιψη

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

methexys

iSchool Moderator

Το avatar του χρήστη methexys
H methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 6,531 μηνύματα.

H methexys έγραψε στις 17:01, 12-09-14:

Αρχική Δημοσίευση από Tabby
Άστα κι εγώ πρήζομαι απίστευτα Είχα διαβάσει ότι βοηθά να παίρνεις βιταμίνη β καμία βδομάδα πριν.. Το δοκίμασα. Βοηθά, αλλά δεν είδα πολύ μεγάλη διαφορά.
Επίσης ρε κορίτσια.. εκτός από λιγούρες, πρηξίματα, κατακράτηση, νεύρα σας πιάνει μήπως και κατάθλιψη; Εγώ τις μέρες πριν πέφτω αρκετά..
Αυτό πώς παλεύεται;

Τι τραβάμε πια κάθε μήνα... Δε μας φτάνουν όοολα τα ζόρια, έχουμε κι αυτό το βραχνά να μας κάνει άνω κάτω ψυχή τε και σώματι.
τυχεροί άντρες...
Εγω ειμαι λιγο περίεργα ψυχολογικά εκείνες τις μέρες, μπορει να νευριάζω και να στεναχωριέμαι πιο εύκολα

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη prinCess.
H prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών . Έχει γράψει 5,622 μηνύματα.

H prinCess. έγραψε στις 20:54, 12-09-14:

Αρχική Δημοσίευση από methexys
Εγω ειμαι λιγο περίεργα ψυχολογικά εκείνες τις μέρες, μπορει να νευριάζω και να στεναχωριέμαι πιο εύκολα
Εγώ τις προάλλες έκλαιγα με λυγμούς όλο το βράδυ, χωρις υπερβολές, επειδή είχε μπει μια πεταλούδα στο δωμάτιο και φοβόμουν...
Οκ..

7 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Tabby

Διάσημο Μέλος

H Tabby εκτός τόπου και χρόνου έγραψε στις 22:29, 12-09-14:

Αρχική Δημοσίευση από prinCess.
Εγώ τις προάλλες έκλαιγα με λυγμούς όλο το βράδυ, χωρις υπερβολές, επειδή είχε μπει μια πεταλούδα στο δωμάτιο και φοβόμουν...
Οκ..

τι να πω.. υπομονή ρε κορίτσια.. εγώ είμαι τέρμα πιεσμένη κι έχω κι αυτό να με βασανίζει.. πολλοί λόγοι για να κλαίω
πού θα πάει.. θα περάσουν όλα...

Παράθεση

Alireza

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Alireza
H Alireza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 964 μηνύματα.

H Alireza έγραψε στις 10:28, 13-09-14:

1η μέρα περιόδου (=πόνος ΑΦΟΡΗΤΟΣ, συχνότατη τάση για τουαλέτα, ιδρώτας, μου φταίει και η μύγα που πετάει γύρω μου, δεν μπορώ να βρω θέση που να με βολεύει να κάτσω) και να δίνω δίπλωμα αμαξιού πώς σας φαίνεται;;; Και μου λέει ο εξεταστής: "εσύ πολύ αγχωμένη είσαι, γιατί;" Τι να σου πω κι εσένα έλεγα μέσα μου...

9 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

_Νηρηίς_

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη _Νηρηίς_
H _Νηρηίς_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 860 μηνύματα.

H _Νηρηίς_ έγραψε στις 11:43, 13-09-14:

Γι'αυτό χθές είχα τόσα νεύρα, γιατί σήμερα μου ήρθε η περίοδος και το πρήξιμο. Ευτυχώς έχω τον γάτο μου που έρχεται στο κρεβάτι και παίζουμε και περνάει η ώρα.

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Loreley

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Loreley
H Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 2,240 μηνύματα.

H Loreley έγραψε στις 12:41, 13-09-14:

Εγώ μάλλον είμαι από τις τυχερές, δεν νιώθω πόνο ούτε έχω θέματα με την ψυχολογία, μόνο νεύρα, αλλά αυτά τα έχω πάντα.

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Tabby

Διάσημο Μέλος

H Tabby εκτός τόπου και χρόνου έγραψε στις 15:15, 13-09-14:

Αρχική Δημοσίευση από Loreley
Εγώ μάλλον είμαι από τις τυχερές, δεν νιώθω πόνο ούτε έχω θέματα με την ψυχολογία, μόνο νεύρα, αλλά αυτά τα έχω πάντα.
Νομίζω σε ζηλεύουμε όλες!

Παράθεση

Gate4 (Ηägring)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Gate4
H Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γεωλόγος και μας γράφει απο Καναδάς (Αμερική). Έχει γράψει 18,557 μηνύματα.

H Gate4 Θα τα παρατήσω όλα και θα γίνω βαμπίρ.~ έγραψε στις 15:24, 13-09-14:

Μια από τα ίδια και εγώ.

Παράθεση

Hlianna

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Hlianna
H Hlianna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 2,836 μηνύματα.

H Hlianna έγραψε στις 00:26, 22-10-14:

Αναμένουμε εντυπώσεις
Λοιπον, το κυπελακι, αν συνεχισω ετσι, ειναι καταπληκτικο.
Και γιατι λεω αν συνεχισω ετσι. Ειναι η 2η περιοδος που το χρησιμοποιω, στην πρωτη ειχα συνεχως διαρροες, εστειλα στην εταιρια μηνυμα, ρωτησα μια φιλη μου που το χρησιμοποιει χρονια, διαβασα και σε ενα ελληνικο φορουμ που το χρησιμοποιουν πολλες κοπελες, τελικα καταλαβα οτι κατι κανω λαθος, αλλα ειλικρινα δεν καταλαβαινα τι, μιας και ΟΛΕΣ μου ελεγαν οτι απο τη στιγμη που το χρησιμοποιεις σωστα δεν φευγει τιποτα.
Σε αυτη τη περιοδο τωρα, τις πρωτες 2 μερες επισης διαρροες, ειχα νευριασει τοσο που ημουν ετοιμη να τα παρατησω μεχρι που αποφασισα να το ψαξω λιγο παραπανω και σε ξενα φορουμ (υπαρχει ολοκληρο φορουμ στο εξωτερικο μονο γι αυτα τα κυπελα) και αυτο ηταν!!! Μαλλον καταλαβα τι εκανα λαθος και σημερα ολη μερα σαν να μην εχω περιοδο. Λογικα επειδη βρηκα το κολπακι δεν νομιζω να ξαναεχω ατυχηματα, αν οντως γινει ετσι σωθηκα!!!

Αποτι καταλαβα απο ολα αυτα που διαβασα, ειναι πολυ συχνο στην αρχη, μεχρι να βρεις πως να το τοποθετεις σωστα να εχεις διαρροες,αλλα απο τη στιγμη που θα βρεις τον σωστο τροπο τελειωσε, δεν βλεπεις τιποτα.

Παντως οποια δεν σιχαινεται, λιποθυμαει κλπ με το αιμα της και το σκεφτεστε, θα σας ελεγα να μη το σκεφτεστε καν! Προχωρηστε στην αγορα!!
Δεν ξερω αν μπορω να βαλω εδω τα φορουμ που βρηκα πληροφοριες, αν δεν μπορω οποια θελει ας μου στειλει μηνυμα

Παράθεση

fashionista

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη fashionista
H fashionista αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών . Έχει γράψει 58 μηνύματα.

H fashionista έγραψε στις 22:35, 02-02-15:

ρε κοριτσια εχει καμια εμετους κατα τη διαρκεια της περιοδου ή ειμαι η μονη?την πρωτη μερα ειδικα οτι και να φαω το βγαζω .Ρωτησα τον γυναικολογο και μου ειπε να μην ανησυχω και οτι καθε οργανισμος ειναι διαφορετικος αλλα δεν εχω ακουσει απο καμια αλλη να κανει εμετο εκτος απο μενα
Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

Το avatar του χρήστη Πουπουλίνα
H Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Λουτράκι (Κόρινθος). Έχει γράψει 46,159 μηνύματα.

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 22:37, 02-02-15:

Ναι,το παθαινω και εγω καμια φορα.Οχι παντα,τασεις εμετους ομως εχω.Μην ανησυχεις αφου πηγες σε γιατρο και στο επιβεβαιωσε.
Παράθεση

dum spiro spero

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη dum spiro spero
H dum spiro spero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών . Έχει γράψει 166 μηνύματα.

H dum spiro spero έγραψε στις 22:50, 02-02-15:

Αρχική Δημοσίευση από fashionista
ρε κοριτσια εχει καμια εμετους κατα τη διαρκεια της περιοδου ή ειμαι η μονη?την πρωτη μερα ειδικα οτι και να φαω το βγαζω .Ρωτησα τον γυναικολογο και μου ειπε να μην ανησυχω και οτι καθε οργανισμος ειναι διαφορετικος αλλα δεν εχω ακουσει απο καμια αλλη να κανει εμετο εκτος απο μενα
μια μια μερα πριν εχω αναγουλες και την πρωτη μερα αναγουλες και εμετους!
Παράθεση

aye (mercedes)

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη aye
H mercedes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 532 μηνύματα.

H aye hey man, nice shot έγραψε στις 17:52, 21-03-15:

αχέκμ.
Παράθεση

Nelliel

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Nelliel
H Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Μελίσσια (Αττική). Έχει γράψει 812 μηνύματα.

H Nelliel έγραψε στις 03:32, 22-03-15:

Αρχική Δημοσίευση από aye
αχέκμ.
Γιατι δεν παιρνεις tampax με applicator για να μην εχεις αυτο το προβλημα;
Παράθεση

Anonyme

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Anonyme
H Anonyme αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 418 μηνύματα.

H Anonyme έγραψε στις 12:18, 22-03-15:

Αρχική Δημοσίευση από Alireza
1η μέρα περιόδου (=πόνος ΑΦΟΡΗΤΟΣ, συχνότατη τάση για τουαλέτα, ιδρώτας, μου φταίει και η μύγα που πετάει γύρω μου, δεν μπορώ να βρω θέση που να με βολεύει να κάτσω) και να δίνω δίπλωμα αμαξιού πώς σας φαίνεται;;; Και μου λέει ο εξεταστής: "εσύ πολύ αγχωμένη είσαι, γιατί;" Τι να σου πω κι εσένα έλεγα μέσα μου...
Στην εξεταστική του Ιουνίου, έδωσα τρία μαθήματα την 1η ημέρα της περιόδου (9-11, 13-15, 17-19), τα οποία μάλιστα ήταν της ίδιας καθηγήτριας. Πάω λοιπόν στο τελευταίο μάθημα σε άθλια κατάσταση και κάθομαι σ'ένα έδρανο στην μέση της αίθουσας. Το σκέφτομαι λίγο, παίρνω τα πράγματά μου και αποφασίζω να πάω στην άκρη να κάτσω. Με κοιτάει η καθηγήτρια όλο περιέργεια και της απαντάω με αξιολύπητη φωνή "Εεε να 'χω τον τοίχο να ακουμπάω λίγο" με κοίταξε όλο συμπόνοια.

αχέκμ.
Τις πρώτες φορές ανεξαρτήτως ροής καλό είναι να δοκιμάζεις με το μικρότερο μέγεθος ταμπόν που υπάρχει. Γενικά θέλει κάποια κλίση ναι προς τα πίσω και πάνω (?) (δεν ξέρω πώς να το περιγράψω) και να μπει σχετικά βαθιά ωστέ να μην το νιώθεις καθόλου. Αν το νιώθεις, δεν έχει μπει σωστά.

Φέρατε το θέμα στην επιφάνεια κι έχω και καθυστέρηση λόγω άγχους και πόνους μια βδομάδα τώρα.
Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

H prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών . Έχει γράψει 5,622 μηνύματα.

H prinCess. έγραψε στις 14:34, 22-03-15:

Έχεις περίοδο, πρέπει να δουλέψεις 8ωρο, ενώ πονάς, ζεσταίνεσαι, κρυώνεις, έχεις νεύρα, σχολάς, έχεις ακόμα πιο πολλά νεύρα, του λες "έρχομαι σπίτι". Φτάνεις και βλέπεις αυτό να σε περιμένει

Τον παντρεύεσαι ή δε τον παντρεύεσαι;
15 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mindcircus
H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,633 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 18:04, 22-03-15:

Τον εχεις παντρευτει απο χθες κιολας Πρινσες! Ναναι καλα το παλικαρι, μαλαμα, χρυσος! Μπραβο του!!
Παράθεση

Nelliel

Διάσημο Μέλος

H Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Μελίσσια (Αττική). Έχει γράψει 812 μηνύματα.

H Nelliel έγραψε στις 19:34, 22-03-15:

Αυτο με τα νευρα, κλαμματα στα καλα καθουμενα, ιδρωτας, κτλ γιατι δεν το ψαχνετε λιγο να το διορθωσετε; Επι 2 χρονια ημουν κομματια και ο κυκλος μου δεν ηταν τοσο σταθερος οπως παλαιοτερα. Απο τοτε ομως που ο γιατρος μου ανακαλυψε οτι εχω ελλειψη μιας βιταμινης και μου ειπε να παιρνω συμπληρωμα και συμπληρωμα ασβεστιου, εγινα αλλος ανθρωπος. Δεν εχω νευρα, δεν κλαιω με το παραμικρο, δεν ποναω σχεδον καθολου, δεν πρηζομαι και πανω απο ολα ο κυκλος μου εγινε και παλι ρολοι.
Παράθεση

Dias

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Dias
Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών και επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 7,362 μηνύματα.

O Dias έγραψε στις 20:12, 22-03-15:

Έχεις περίοδο, πρέπει να δουλέψεις 8ωρο, ενώ πονάς, ζεσταίνεσαι, κρυώνεις, έχεις νεύρα, σχολάς, έχεις ακόμα πιο πολλά νεύρα, του λες "έρχομαι σπίτι". Φτάνεις και βλέπεις αυτό να σε περιμένει
Τον παντρεύεσαι ή δε τον παντρεύεσαι;
Αν η καλή μου, μου έφερνε τέτοιες ΧΧΧΧΧΧΧΧ, θα έχανε κάθε ελπίδα. Αν όμως με περίμεναν τα παρακάτω, κάτι μπορεί να γινόταν...

Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

H prinCess. έγραψε στις 22:27, 24-03-15:

Αρχική Δημοσίευση από Dias
Αν η καλή μου, μου έφερνε τέτοιες ΧΧΧΧΧΧΧΧ, θα έχανε κάθε ελπίδα. Αν όμως με περίμεναν τα παρακάτω, κάτι μπορεί να γινόταν...

Εεε γούστα είναι αυτά. Εγώ με τα δικά σου θα ξέρναγα.
Παράθεση

Dias

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Dias
Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών και επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 7,362 μηνύματα.

O Dias έγραψε στις 22:47, 24-03-15:

Εεε γούστα είναι αυτά. Εγώ με τα δικά σου θα ξέρναγα.
Δε φανταζόμουνα ότι υπάρχει άτομο που δεν του αρέσουν το γιουβέτσι και ο μπακλαβάς!!!

Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

H prinCess. έγραψε στις 22:48, 24-03-15:

Thats me.
Παράθεση

aye (mercedes)

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη aye
H mercedes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 532 μηνύματα.

H aye hey man, nice shot έγραψε στις 23:41, 24-03-15:

Αρχική Δημοσίευση από Nelliel
Γιατι δεν παιρνεις tampax με applicator για να μην εχεις αυτο το προβλημα;
Mα μόνο με τα tampax με applicator έχω δοκιμάσει
Αλλά δεν μπαίνουν. Νιώθω ότι δεν βάζω αρκετά μέσα το απλικατέρ για να το "σπρώξω".
Αλλά είναι σαν να μην προχωράει γαμώτο.
Παράθεση

Nelliel

Διάσημο Μέλος

H Nelliel έγραψε στις 00:29, 25-03-15:

Αλλά δεν μπαίνουν. Νιώθω ότι δεν βάζω αρκετά μέσα το απλικατέρ για να το "σπρώξω".
To απλικατερ πρεπει να μπει σχεδον ολο μεσα. Δοκιμασε διαφορετικη γωνια γιατι πολλες φορες αλλαζει κλιση ο κολπος.
Παράθεση

aye (mercedes)

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη aye

H aye hey man, nice shot έγραψε στις 00:44, 25-03-15:

Αρχική Δημοσίευση από Nelliel
To απλικατερ πρεπει να μπει σχεδον ολο μεσα. Δοκιμασε διαφορετικη γωνια γιατι πολλες φορες αλλαζει κλιση ο κολπος.
Θα το δοκιμάσω ξανά στην επόμενη περίοδο.
Καμιά φορά την ώρα που το βάζω νιώθω ενόχληση και δεν ξέρω αν πρέπει να το πιέσω λίγο παραπάνω ή όχι
Παράθεση

Anonyme

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Anonyme
H Anonyme αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 418 μηνύματα.

H Anonyme έγραψε στις 02:11, 25-03-15:

Μήπως να δοκιμάσεις και τα o.b. που δεν έχουν απλικατέρ; Ποιος ξέρει μπορεί να σου φανεί πιο εύκολο.
Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,633 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 06:27, 25-03-15:

Κοριτσια, καππια στιγμη νομιζω εδω, ειχα ρωτησει αν γνωριζει καποια αφεψιματα για την περιοδο που χαλαρωνουν στην περιοδο γιατι τα πολλα παυσιπονα κι εγω δεν τα συμπαθω. Θελω να σας πω πως εψαξα και δοκιμασα ενα βοτανο αχιλλεα λεγεται και κανει αριστη δουλεια. Βεβαια δεν ειμαι υπερ της υπερκαταναλωσης και στα στα βοτανα και στα χαπια αλλα για τις πρωτες δυο μερες ειναι βαλσαμο, ενα δυο φλυτζανια.

Να το ξερετε κι εσεις. Και... υπομονη!
Παράθεση

Gate4 (Ηägring)

Τιμώμενο Μέλος

H Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γεωλόγος και μας γράφει απο Καναδάς (Αμερική). Έχει γράψει 18,557 μηνύματα.

H Gate4 Θα τα παρατήσω όλα και θα γίνω βαμπίρ.~ έγραψε στις 12:06, 27-03-15:

Εμένα το μεγαλύτερο μου άγχος είναι μην αλλάξει κάτι με την περίοδο και αρχίσω να πονάω ξαφνικά. Οι φίλες μου πεθαίνουν στον πόνο και δεν ξέρω φοβούμαι.
Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

H prinCess. έγραψε στις 16:03, 29-03-15:

Αρχική Δημοσίευση από Gate4
Εμένα το μεγαλύτερο μου άγχος είναι μην αλλάξει κάτι με την περίοδο και αρχίσω να πονάω ξαφνικά. Οι φίλες μου πεθαίνουν στον πόνο και δεν ξέρω φοβούμαι.
Με όσες φίλες μου το'χουμε συζητήσει έχουμε παρατηρήσει ότι μετά τη πρώτη σεξουαλική επαφή ever, ο πόνος ήταν πολύ πιο πολύς στη περίοδο και όσες δε πόναγαν αρχικά άρχισαν να πονάνε μετά. Αν και μετά από αυτό δεν πονάς, είσαι πολύ τυχερή.
Τώρα δε ξέρω αν στέκει αυτό που λέω, απλά κοριτσίστικες συζητήσεις
Παράθεση

aye (mercedes)

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη aye

H aye hey man, nice shot έγραψε στις 16:14, 27-04-15:

Κορίτσια, χέλπ.
Μου ήρθε περίοδος Κυριακή βράδυ και από το Σάββατο ένιωθα ζαλάδες, ατονία, ανακατωσούρα. Νόμιζα πως έφταιγε κάτι που με είχε στεναχωρήσει ή πως είχα αγχωθεί αλλά συνεχίζω μέχρι και σήμερα να έχω αυτό το χάλι. Ειδικά σήμερα το πρωί ένιωθα πως θα λιποθυμήσω. Να σημειώσω πως ,όπως κάθε μήνα τέτοιες μέρες, τρώω σαν βόδι οπότε δεν παίζει θέμα πείνας. Επίσης,περιέργως, δεν πονάω καθόλου. Λέτε να φταίει η περίοδος; Πρώτα φορά μου συμβαίνει κάτι τέτοιο.
Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

H prinCess. έγραψε στις 18:23, 27-04-15:

Κορίτσια, χέλπ.
Μου ήρθε περίοδος Κυριακή βράδυ και από το Σάββατο ένιωθα ζαλάδες, ατονία, ανακατωσούρα. Νόμιζα πως έφταιγε κάτι που με είχε στεναχωρήσει ή πως είχα αγχωθεί αλλά συνεχίζω μέχρι και σήμερα να έχω αυτό το χάλι. Ειδικά σήμερα το πρωί ένιωθα πως θα λιποθυμήσω. Να σημειώσω πως ,όπως κάθε μήνα τέτοιες μέρες, τρώω σαν βόδι οπότε δεν παίζει θέμα πείνας. Επίσης,περιέργως, δεν πονάω καθόλου. Λέτε να φταίει η περίοδος; Πρώτα φορά μου συμβαίνει κάτι τέτοιο.
Φυσιολογικά μου ακούγονται εμένα, επειδή εγώ έτσι είμαι αυτές τις μέρες. Μέχρι και εμετό μπορεί να κάνω καμιά φορά.
Κορίτσια δεν είναι παιχνιδάκι η περίοδος, γίνεται χαμός στο σώμα μας όταν έχουμε περίοδο, γι' αυτό νιώθουμε αδυναμία, ζαλάδες, τρέμουλο, υπληνία, πόνο, πρήξιμο κτλ.
Να τρως φρούτα και λαχανικά και γενικά καλή διατροφή και νταξ, ψυχραιμία και σοκολάτες, αν συνεχίσει και μετά τη περίοδο, ίσως να είναι και κάτι άλλο άσχετο.
Υπομονή.
Παράθεση

meetmeinmontauk

iSchool Moderator

Το avatar του χρήστη meetmeinmontauk
H meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,685 μηνύματα.

H meetmeinmontauk έγραψε στις 07:26, 28-04-15:

Κορίτσια, χέλπ.
ανακατωσούρα με πιάνει και μένα μερικές φορές αλλά δεν είναι κάτι σοβαρό, η κάθεμιά μας βιώνει και λίγο διαφορετικά τις περιόδους της. π.χ. εγώ δεν έχω αυτό με τις λιγούρες, αντιθέτως νιώθω σαν να έχω μια πέτρα μέσα στο στομάχι μου και δεν μπορώ να φάω. όταν νιώθεις έτσι, να ξεκουράζεσαι. να τρως σωστά, ε και υπομονή, περαστικό είναι
Παράθεση

Nelliel

Διάσημο Μέλος

H Nelliel έγραψε στις 08:09, 28-04-15:

Μπορει να επαθες τροφικη δηλητηριαση ή κατι αλλο. Αν τα συμπτωματα επαναληφθουν την επομενη ή και την μεθεπομενη φορα κανε μια επισκεψη στον γυναικολογο σου για να εχεις το κεφαλι σου ησυχο.
Παράθεση

aye (mercedes)

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη aye

H aye hey man, nice shot έγραψε στις 14:49, 28-04-15:

Θα μιλούσε η μάνα μου με την παιδίατρο σήμερα και της είπα να ρωτήσει και γι'αυτό. Της είπε ότι κυκλοφορεί μια ίωση αυτές τις μέρες που συνοδεύεται από ζαλάδες, ναυτία και ατονία και κρατάει γύρω στις 2-3 μέρες. Σήμερα είμαι μια χαρά οπότε πολύ πιθανό να την κόλλησα και να μου πέρασε. Εντωμεταξύ, όοοτι ίωση κυκλοφόρησε φέτος την έχω κολλήσει Τέλος πάντων, σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας!
Παράθεση

dune

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη dune
H dune αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών . Έχει γράψει 38 μηνύματα.

H dune έγραψε στις 20:54, 01-05-15:

Αν τυχει και πιω τσαι η καφε λιγο πριν μου ερθει περιοδος η και με περιοδο, την πατησα με τις κραμπες.
Αλλα μ αρεσει και μου κανει καλο το χαμομηλακι! Και ο υπνος οταν αυτο ειναι εφικτο γιατι νιωθω παντα μια αδυναμια και ναυτια για καποιες ωρες, οταν πρωτοερχεται Επισης προσεχω να ειναι καλα καλυμμενα τα ποδια μου και η κοιλια μου! Η πιτζαμα μεσα στην καλτσα κλπ.
Παράθεση

KeepDreaming!

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη KeepDreaming!
H KeepDreaming! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 616 μηνύματα.

H KeepDreaming! έγραψε στις 12:14, 11-07-15:

Ίσως είναι λίγο χαζό αυτό που ρωτάω αλλά υπάρχει κάποιος τρόπος να καθυστερήσω την περίοδο κάποιες μέρες;Εκτός από χάπια και τέτοια.
Παράθεση

Loreley

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Loreley
H Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 2,240 μηνύματα.

H Loreley έγραψε στις 14:12, 11-07-15:

Αρχική Δημοσίευση από KeepDreaming!
Ίσως είναι λίγο χαζό αυτό που ρωτάω αλλά υπάρχει κάποιος τρόπος να καθυστερήσω την περίοδο κάποιες μέρες;Εκτός από χάπια και τέτοια.
Εκτός από τα χάπια που αποτελούν τον πιο σίγουρο τρόπο (αν αποφασίσεις να πάρεις, καλύτερα ρώτα ένα γιατρό πρώτα), όλα τα υπόλοιπα που λέγονται, είναι γιατροσόφια για τα οποία δεν μπορείς να είσαι σίγουρη αν θα πιάσουν και αν δεν θα σου προκαλέσουν κάποιο πρόβλημα.
Εγώ πάντως θα έλεγα να μην την καθυστερήσεις για κανένα λόγο.
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Gate4 (Ηägring)

Τιμώμενο Μέλος

H Gate4 Θα τα παρατήσω όλα και θα γίνω βαμπίρ.~ έγραψε στις 16:48, 11-07-15:

Γιατί να καθηστερήσεις την περίοδο;
Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

H prinCess. έγραψε στις 16:58, 11-07-15:

Να πιείς φυσικό χυμό λεμόνι. Like πολύ χυμό. Έτσι λένε τουλάχιστον, δε το'χω δοκιμάσει.
Παράθεση

Alma Libre (Κατσαρόλα)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Alma Libre
H Κατσαρόλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,745 μηνύματα.

H Alma Libre Σουλμέτ του Τηγανιού ~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 17:32, 11-07-15:

Αρχική Δημοσίευση από Gate4
Γιατί να καθηστερήσεις την περίοδο;
Αυτή την απορία έχω και εγώ. Κάθε καλοκαίρι τα κορίτσια φαγώνονται να καθυστερήσουν τη περίοδο τους λες και αν δεν πάνε 4 μέρες παραλία θα χαλάσει ο κόσμος.
Παράθεση

*Serena* (Raven)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη *Serena*
H Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών , επαγγέλεται Χορογράφος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 6,581 μηνύματα.

H *Serena* Για στάσου λίγο, μείνε εδώ... έγραψε στις 17:56, 11-07-15:

Αυτό με το λεμόνι το έχω ακούσει και γω. Αντίστοιχα για να έρθει πιο νωρίς/ κρατήσει λιγότερο μου έχουν πει κόκκινο κρασί. Δεν έχω δοκιμάσει τίποτα βέβαια
Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 19:17, 11-07-15:

Αρχική Δημοσίευση από Alma Libre
Αυτή την απορία έχω και εγώ. Κάθε καλοκαίρι τα κορίτσια φαγώνονται να καθυστερήσουν τη περίοδο τους λες και αν δεν πάνε 4 μέρες παραλία θα χαλάσει ο κόσμος.
Ειναι λιγο σπασιμο αυτο η αληθεια ειναι... Μου χει τυχει κι εμενα πολλες φορες να βλαστημαω.. Πιο πολυ ο πονος με πειραζει παρα η αιμορραγια. Παντως το ταμπον σε τετοιες περιπτωσεις ειναι σωτηριο. Μονο αε ειδικες τετοιες περιπτωσεις, γενικα το αποφευγω..

Οχι οχι μην καθυστερειτε την περιοδο σας με κανενα μεσο!
Σιγα δεν εγινε τιποτα οπως λεει η Αλμα! Σε ολες μας εχει τυχει κ θα ξανατυχει! Αρκει να μην ποναμε, κανα παυσιπονο να μη μας την χαλαει!
Κατα τα αλλα, αφηστε τον οργανισμο ελευθερο δεν κανει να πηγαινουμε κοντρα!
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Πουπουλίνα : 15-07-15 στις 11:26. Αιτία: merge
Παράθεση

Gate4 (Ηägring)

Τιμώμενο Μέλος

H Gate4 Θα τα παρατήσω όλα και θα γίνω βαμπίρ.~ έγραψε στις 19:21, 11-07-15:

Αρχική Δημοσίευση από Alma Libre
Μωρέ ναι πες και να κρατάει 6-7 μέρες και δεν μπορείς τόσο υπάρχει και το ταμπόν. Να δοκιμάζουμε χάπια/ματζούνια κτλ για να καθυστερήσουμε την περίοδο το θεωρώ τραβηγμένο. Έτσι και αλλιώς θα ρθει κάποια στιγμή.
Παράθεση

_fairygirl_ (Τηγάνι)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη _fairygirl_
H Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 5,440 μηνύματα.

H _fairygirl_ Σουλμέτ της Κατσαρόλας~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 19:55, 11-07-15:

Χυμό από λεμόνι. 2-3 μέρες την καθυστερείς και πολύ σου λέω.
Επίσης,μπορεί σε κάποιες η περίοδος που δεν μπορείτε να πάτε μπάνιο να είναι 4-5 μέρες,αλλά εμένα η περίοδος κρατάει 9 μέρες.
Oπότε ναι,είναι κέρδος όταν μπορώ να την καθυστερήσω 2 μέρες. Αν και μία φορά χρειάστηκε να το κάνω,και να σου πω,χίλιες φορές πόνοι περιόδου και καθόλου μπάνια σε θάλασσα παρά το λεμόνι.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Vicky13

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους