Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 77,684 εγγεγραμμένα μέλη και 3,028,438 μηνύματα σε 91,613 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 389 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki.

Εγγραφή Βοήθεια

Περίοδος: Συμβουλές για τις ιδιαίτερες ημέρες του μήνα

*Maria (^_^)*

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη *Maria (^_^)*
H *Maria (^_^)* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,003 μηνύματα.

H *Maria (^_^)* Όλη η ζωή είναι ένα τυχερό παιχνίδι.... έγραψε στις 22:30, 19-01-11:

Εγώ,προσωπικά,όταν έχω περίοδο έχω πονόκοιλο,πονοκέφαλο..και νιώθω έναν απίστευτο πόνο στη μέση σα να με βαράνε με κανένα τσεκούρι..

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

RunawayDreamer (Βίκυ)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη RunawayDreamer
H Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηγουμενίτσα (Θεσπρωτία). Έχει γράψει 409 μηνύματα.

H RunawayDreamer ήταν η ζωή τους, λένε, τραγωδία... έγραψε στις 01:08, 24-04-11:

το ζήτημα είναι να τρέφεσαι σωστά στις πρώτες μέρες..εγώ η έξυπνη, πήγα στο σχολείο την πρώτη μέρα της περιόδου και επειδή το έπαιζα και καλά η δυνατή, λέω σιγά μη φάω, μια απλή περίοδος είναι...άρχισα όμως να ζαλίζομαι υπερβολικά, και όταν γύρισα σπίτι μέσα στους πόνους μόνο που δεν έκανα εμετό. Όποτε, καλή διατροφή, ένα depon/panadol ανά 5ωρο(, κουβερτούλα με την tv ανοικτή και τα πόδια μαζεμένα μέχρι το στήθος και όλα είναι οκ. τι τραβάμε και εμείς οι γυναίκες;!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

epote

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη epote
Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,414 μηνύματα.

O epote ) έγραψε στις 01:50, 24-04-11:

lonalgal

aaaaaaahhhhh...

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

rosa azul

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη rosa azul
H rosa azul αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,112 μηνύματα.

H rosa azul έγραψε στις 02:19, 24-04-11:

καλα....ακομη και για την περιοδο εχεις ετοιμη την λυση;;;;;;;;; Τι φαρμακο ειναι παλι αυτο ...πρωτη φορα το ακουω ...

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

epote

Επιφανές Μέλος

O epote ) έγραψε στις 11:08, 24-04-11:

το lonalgal δεν ειναι λυση για τη περιοδο ειναι λυση για τα παντα

κωδεινουχο παυσιπονο ειναι.

-5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Neraida
H Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,924 μηνύματα.

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 16:17, 24-04-11:

Τιποτα πιο βαρυ δε σκεφτηκες να τους προτεινεις?!

Παράθεση

epote

Επιφανές Μέλος

O epote ) έγραψε στις 20:36, 24-04-11:

1mg πρεζα, αλλα αντε τωρα να ζυγιζεις 1mg...

πλακα πλακα τα οπιοειδη παυσιπονα ειναι εξαιρετικοτατα για την αντιμετοπιση ιδιοπαθη οξυ πονου. Σαφως πιο ακινδυνα απο τους αναστολεις της κυκλοοξυγενασης (ντεπον, πονσταν, μεσουλιντ κτλ κτλ).

θελω να πω αυτο το "βαρυ" ειναι λιγακι αυθαιρετο σαν ορισμος.

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

rosa azul

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη rosa azul
H rosa azul αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,112 μηνύματα.

H rosa azul έγραψε στις 21:01, 24-04-11:

Αρχική Δημοσίευση από epote

πλακα πλακα τα οπιοειδη παυσιπονα ειναι εξαιρετικοτατα για την αντιμετοπιση ιδιοπαθη οξυ πονου. Σαφως πιο ακινδυνα απο τους αναστολεις της κυκλοοξυγενασης (ντεπον, πονσταν, μεσουλιντ κτλ κτλ).

ωστοσο ως κοδεινουχο σκευασμα ,υποθετω οτι θα διατιθεται μονο με ειδικη συνταγη (κοκκινη) και καπως πιο δυσκολα απο τον γιατρο...οπως το σιβαλ το σιροπι που ανακουφιζει καταπληκτικα τον επιμονο βηχα ,αλλα δεν το δινουν ευκολα οι γιατροι.

Παράθεση

Noisette (Φωτεινός Θάλαμος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Noisette
H Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης . Έχει γράψει 2,948 μηνύματα.

H Noisette Love is our resistance. έγραψε στις 22:12, 24-04-11:

Προσωπικά επειδή εξακολουθώ να περνάω φρικτούς πόνους με την περίοδο και δεν αντέχω να παίρνω συνέχεια παυσίπονα έχω αρχίσει να στρέφομαι σε εναλλακτικές μορφές αντιμετώπισης.

Κάποιος ανέφερε για τον οργασμό ότι βοηθάει και δοκιμάζοντάς το νομίζω πως έχει εν μέρει δίκιο. Επίσης σκέφτομαι να δοκιμάσω και ρέικι ως συμπληρωματική αντιμετώπιση.

Παράθεση

epote

Επιφανές Μέλος

O epote ) έγραψε στις 11:06, 25-04-11:

ωστοσο ως κοδεινουχο σκευασμα ,υποθετω οτι θα διατιθεται μονο με ειδικη συνταγη (κοκκινη) και καπως πιο δυσκολα απο τον γιατρο...οπως το σιβαλ το σιροπι που ανακουφιζει καταπληκτικα τον επιμονο βηχα ,αλλα δεν το δινουν ευκολα οι γιατροι.
Κανεις λαθος.

Διπλη κοκκινη γραμμη, για να συνταγογραφιθει θελει αδεια απο το υγειονομικο της νομαρχειας.

Then again η ηρωινη ειναι τελειος παρανομη

Προσωπικά επειδή εξακολουθώ να περνάω φρικτούς πόνους με την περίοδο και δεν αντέχω να παίρνω συνέχεια παυσίπονα έχω αρχίσει να στρέφομαι σε εναλλακτικές μορφές αντιμετώπισης.
χασε βαρος και πιασε γυμναστικη

Παράθεση

Great Chaos (Όττο)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Great Chaos
Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 49 ετών , επαγγέλεται Παραγωγός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,032 μηνύματα.

O Great Chaos I took a wrong turn in the Freak Parade έγραψε στις 12:25, 25-04-11:

Αρχική Δημοσίευση από Neraida
Τιποτα πιο βαρυ δε σκεφτηκες να τους προτεινεις?!
Μπα, αν δεν έχει και λίγη μαστούρα μέσα, δεν είναι αρκετά καλό το φάρμακο. Αλήθεια, το χασισέλαιο μήπως βοηθά;

Να, για του λόγου το αληθές δηλαδή...

Όπα, ενδιαφέρον αυτό. Τι εννοείς με το "Σαφώς πιο ακίνδυνα"; Για πες μας περισσότερα επ' αυτού δόκτωρ...

Παράθεση

Valder (Λυκούργος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Valder
Ο Λυκούργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 3,686 μηνύματα.

O Valder απορροφημένος στο επίχρυσο τουλάτε του έγραψε στις 12:57, 25-04-11:

Περιττό να πω ότι ο αδερφός μου (Βιολόγος) που διαβάζει το θρεντ μαζί μου, είχε μείνει κόκκαλο...

Αν είναι δυνατόν λέει να προτείνεται απ' οποιονδήποτε, τέτοιο πράγμα ως λύση στην περίοδο. Λογικό είναι όποιος/α το πάρει μετά να είναι στον κόσμο του/της.

Βέβαια είπε και κάτι για Λεξοτανίλ αλλά δεν συγκράτησα ακριβώς τη φράση του για να τη μεταφέρω, ούτε ξέρω αν ήταν πρόταση για την περίοδο ή όχι, καθώς έφυγε νευριασμένος από το δωμάτιο.

ΥΓ: Τι μου κάνετε, ένας ταπεινός Χρηματοοικονομολόγος είμαι. Άμα θέλετε να μιλήσουμε για την περίοδο αποπληρωμής δανειου, οκ!

8 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Noisette (Φωτεινός Θάλαμος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Noisette
H Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης . Έχει γράψει 2,948 μηνύματα.

H Noisette Love is our resistance. έγραψε στις 13:03, 25-04-11:

χασε βαρος και πιασε γυμναστικη
Το βάρος μου είναι φυσιολογικό και γυμνάζομαι 3 φορές την βδομάδα.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Neraida
H Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,924 μηνύματα.

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 22:13, 27-04-11:

H κολλητη μου γυμναζεται 5 φορες την εβδομαδα εδω και 10 χρονια, ειναι 51 κιλα και πεθαινει απο τον πονο. Κατι αλλο εκτος απο lonalgal εχεις να προτεινεις?

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Lorien

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Lorien
Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 4,380 μηνύματα.

O Lorien έγραψε στις 23:18, 27-04-11:

Eνδιαφερον. Καποια μελετη επ αυτου ;

(και επιτελους, stop showing off dude)

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

catgirlbarbara

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη catgirlbarbara
H catgirlbarbara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος . Έχει γράψει 428 μηνύματα.

H catgirlbarbara Ba-Be-Bi έγραψε στις 19:00, 17-05-11:

εγω παιρνω ενα ponstan και μου περναει, βεβαια αυτο γινεται με το που θα δω οτι μου ηρθε γιατι αν το αφησω για αργοτερα που ο πονος θα εχει αυξηθει τοτε δεν μου περναει ευκολα.

Παράθεση

Dalian (Substrata)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Dalian
H Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών . Έχει γράψει 2,622 μηνύματα.

H Dalian έγραψε στις 19:19, 24-05-11:

Αρχική Δημοσίευση από theodora
Έχω ακούσει από πολλές κοπέλες, και το παρατήρησα και εγώ, ότι τα πονάκια στη κοιλιακή χώρα ηρεμούν τοποθετώντας τα χεράκια εκεί.
Κάπως έτσι .
ΝΑΙ, ΓΙΑ 2-3 ΔΕΥΤΕΡΟΛΕΠΤΑ ΜΟΝΟ.

Επίσης έχω ακούσει ότι και οι βαθιές αναπνοές βοηθούν πολύ.

Δυστυχώς όμως χωρίς παυσίπονο δεν τη βγάζω πέρα με τίποτα....

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ToxicLips (Άννα)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη ToxicLips
H Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 287 μηνύματα.

H ToxicLips is thinking of her sins... έγραψε στις 11:41, 25-05-11:

Είναι φυσιολογικό τις πρώτες μέρες της περιόδου να πονάς τη μέση σου?? Γενικά εγώ την πρώτη και την δεύτερη μέρα και την κοιλιά μου πονάω και τη μέση μου... Την τρίτη πια μου περνάει.Θυμάμαι όταν ήμουν μικρή με είχε πάει η μαμά μου σε έναν ορθοπαιδικό γιατί είχα σκολίωση τότε και με είχε ρωτήσει αν μου είχε έρθει περίοδος και είπα οχι.. Δεν ξέρω γιατί με ρώτησε κάτι τέτοιο, επηρεάζει κάτι? Μήπως ξέρετε που μπορεί να οφείλεται αυτο?

Παράθεση

Ηρώ (Μαρούλι)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Ηρώ
H Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας . Έχει γράψει 2,222 μηνύματα.

H Ηρώ πλέκει μενεξέδες και έγραψε στις 11:45, 25-05-11:

Αρχική Δημοσίευση από ToxicLips
Είναι φυσιολογικό τις πρώτες μέρες της περιόδου να πονάς τη μέση σου??
Ναι.
Και μένα στη μέση με πιάνει.

7 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

kaleidoscope

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη kaleidoscope
H kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 7,891 μηνύματα.

H kaleidoscope Your attitude determines your altitude έγραψε στις 12:01, 25-05-11:

Είναι φυσιολογικό τις πρώτες μέρες της περιόδου να πονάς τη μέση σου?? Γενικά εγώ την πρώτη και την δεύτερη μέρα και την κοιλιά μου πονάω και τη μέση μου... Την τρίτη πια μου περνάει.Θυμάμαι όταν ήμουν μικρή με είχε πάει η μαμά μου σε έναν ορθοπαιδικό γιατί είχα σκολίωση τότε και με είχε ρωτήσει αν μου είχε έρθει περίοδος και είπα οχι.. Δεν ξέρω γιατί με ρώτησε κάτι τέτοιο, επηρεάζει κάτι? Μήπως ξέρετε που μπορεί να οφείλεται αυτο?
Ναι είναι φυσιολογικό να σε πονά η μέση τις πρώτες μέρες της περιόδου.
Ο ορθοπαιδικός σε ρώτησε αν σου ήρθε περίοδος για να ξέρει για πόσο ακόμη θα αναπτύσσεται ο σκελετός σου.

Παράθεση

moonlight

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη moonlight
H moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,526 μηνύματα.

H moonlight έγραψε στις 13:43, 25-05-11:

ναι μωρε και γω ποναω πισω τα κοκκαλα μου κατω χαμηλα στη μεση, φυσιολογικο ειναι, εκει η περιοχη ολη ειναι σε πονο και ο οργανισμος ολος σε ενταση.

Παράθεση

woochoogirl (Αλεξάνδρα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη woochoogirl
H Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,812 μηνύματα.

H woochoogirl που βρίσκεται πολύ μακριά... έγραψε στις 22:38, 25-05-11:

Αρχική Δημοσίευση από kaleidoscope
Ο ορθοπαιδικός σε ρώτησε αν σου ήρθε περίοδος για να ξέρει για πόσο ακόμη θα αναπτύσσεται ο σκελετός σου.
Kαλά αυτή η άποψη δεν έχει καταρριφθεί; Αν ήταν να μην μεγαλώνει ο σκελετός μας θα είχα σώμα δηλαδή πέμπτης δημοτικού; Πού το βρήκα τόσο μπόι;

Παράθεση

Δαλιδά (Cortana)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Δαλιδά
H Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σεφ . Έχει γράψει 4,227 μηνύματα.

H Δαλιδά έγραψε στις 22:48, 25-05-11:

Αυτό με την ανάπτυξη και την περίοδο είναι τεράστιος μύθος!Eγώ ήμουν 1,50 όταν μου ρθε πρώτη φορά και τώρα είμαι 1,75 :p
Επίσης, συμφωνώ με τις προλαλήσασες, ότι και να τα βάλεις τα χέρια εκεί , αν πονάς τρελά (ειδικά εμείς που έχουμε δυμηνόρροια) δεν υπάρχει διαφορά. Εμένα πάντα με πονά περισσότερο η μέση παρά η κοιλιά και οι κράμπες. Όσο για τη θάλλασσα, καλύτερα 6 μέρες αποχή από το μπάνιο, γιατί η επαφή με το κρύο νερό (ειτε θαλασσα είτε ντους) μπορεί όντως να επηρεάσει την περίοδο έως και να κοπεί προσωρινά, αλλά είναι και η αίσθηση του φουσκώματος, που να πας για μπάνιο αν νιώθεις σαν αερόστατο από την κατακράτηση υγρών ;

Παράθεση

Dalian (Substrata)

Επιφανές Μέλος

H Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών . Έχει γράψει 2,622 μηνύματα.

H Dalian έγραψε στις 23:04, 25-05-11:

Καλά εγώ νιώθω σαν αερόστατο και στη στεριά

Παράθεση

moonlight

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη moonlight
H moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,526 μηνύματα.

H moonlight έγραψε στις 08:56, 26-05-11:

καλα χτες το βραδυ πεθανα στους πονους, πηρα πανατολ και μπουσκοπαν για να ηρεμησει λιγο ο πονος. α και δυο τρια τσαγακια δυοσμο. με ηρεμησε λιγο κοιμηθηκα και σημερα ειναι καπως λιγοτερος ο πονος.

Παράθεση

ToxicLips (Άννα)

Δραστήριο Μέλος

H Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 287 μηνύματα.

H ToxicLips is thinking of her sins... έγραψε στις 10:48, 26-05-11:

Εγώ έπαιρνα κανένα μεσουλίντ αλλά τα έκοψα αυτά γιατί είναι δυνατά...

Παράθεση

Δαλιδά (Cortana)

Επιφανές Μέλος

H Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σεφ . Έχει γράψει 4,227 μηνύματα.

H Δαλιδά έγραψε στις 11:05, 26-05-11:

αυτά είναι πολύ δυνατά!! Άσε που προκαλούν πρόβλημα στα νεφρά αν τα παίρνεις πολλές φορές! Με ένα αναβράζον ή max ένα πονστάντ, με πιάνουν εμένα, και φαντάσου έχω ΤΟΥΣ πόνους.

Παράθεση

kaleidoscope

Επιφανές Μέλος

H kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 7,891 μηνύματα.

H kaleidoscope Your attitude determines your altitude έγραψε στις 11:07, 26-05-11:

Αρχική Δημοσίευση από woochoogirl
Kαλά αυτή η άποψη δεν έχει καταρριφθεί; Αν ήταν να μην μεγαλώνει ο σκελετός μας θα είχα σώμα δηλαδή πέμπτης δημοτικού; Πού το βρήκα τόσο μπόι;
Αρχική Δημοσίευση από tsoufou
Αυτό με την ανάπτυξη και την περίοδο είναι τεράστιος μύθος!Eγώ ήμουν 1,50 όταν μου ρθε πρώτη φορά και τώρα είμαι 1,75 :p
Τι να σας πω, στην Ιατρική ακόμη μας το διδάσκουν
Σίγουρα δεν θα σταματήσει η ανάπτυξη την στιγμή που σου έρθει περίοδος πάντως.

αυτά είναι πολύ δυνατά!! Άσε που προκαλούν πρόβλημα στα νεφρά αν τα παίρνεις πολλές φορές! Με ένα αναβράζον ή max ένα πονστάντ, με πιάνουν εμένα, και φαντάσου έχω ΤΟΥΣ πόνους.
Νιμεσουλίδη for the win!
Δεν νομίζω πως με 1 το μήνα θα πάθει κανείς κάτι...
Και μην ξεχνάμε πως η υπερβολική δόση παρακεταμόλης (το depon για παράδειγμα) είναι η 1η αιτία οξείας ηπατικής ανεπάρκειας (στοιχεία από ΗΠΑ). Ακόμη και το απλό depon δηλαδή δεν είναι τόσο αθώο, όλα θέλουν προσοχή. Για παράδειγμα, το να πάρεις ένα κουτί depon για να αυτοκτονήσεις είναι πολύ πιο επικίνδυνο από το να πάρεις ένα κουτί λεξοτανίλ. (Ελπίζω να μην δίνω ιδέες...)
Σίγουρα αν κάποια ανακουφίζεται από τους πόνους περιόδου με ένα ντεπόν ή πονσταν, ας μείνει σε αυτό. Αν όμως δεν της περνά ο πόνος, δεν θα πρέπει να διστάζει να χρησιμοποιήσει άλλα φάρμακα. Εγώ αυτό έκανα, δίσταζα, και άδικα ταλαιπωρήθηκα για 1-2 χρόνια. Προβλήματα δημιουργούνται από την μακροχρόνια λήψη φαρμάκων συνήθως, γι' αυτό είπα και πιο πάνω ότι με 1 μεσουλιντ τον μήνα δεν θα πάθεις τίποτα.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη kaleidoscope : 26-05-11 στις 11:10. Αιτία: προσθήκη
Παράθεση

Erida (Αρτεμις)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Erida
H Αρτεμις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 162 μηνύματα.

H Erida Melancholia έγραψε στις 11:13, 26-05-11:

Εγω παντως δεν ποναω καθολου, εκτος φυσικα αν κρυωσω κατα τ'αλλα τιποτα

Παράθεση

Dalian (Substrata)

Επιφανές Μέλος

H Dalian έγραψε στις 11:32, 26-05-11:

Αρχική Δημοσίευση από Erida
Εγω παντως δεν ποναω καθολου, εκτος φυσικα αν κρυωσω κατα τ'αλλα τιποτα
Τυχερή

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη prinCess.
H prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών . Έχει γράψει 5,624 μηνύματα.

H prinCess. έγραψε στις 14:09, 26-05-11:

Εμένα αυτά, όπως και τα ντεπόν παναντόλ, δε μου κάνουν ΤΙΠΟΤΑ, είναι λες και τρώω καραμέλες άγευστες.
Έχω βολευτεί με τα Nurofen και όταν δεν υπάρχει στο σπίτι απλά ψοφάω από τον πόνο.
Μακάρι να ήμουν άντρας αυτές τις 3 μέρες *.*

Παράθεση

Χαρά.

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Χαρά.
H Χαρά. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών . Έχει γράψει 2,552 μηνύματα.

H Χαρά. έγραψε στις 14:13, 26-05-11:

Εγω παντως σχεδον ακριβως οταν μου ηρθε περιοδος σταματησα να ψηλωνω. Ειχα αναπτυχθει και πολυ γρηγορα και σταματησε αποτομα, αλλα τοτε ηταν. Λογικα για αλλους θα ισχυει και για αλλους οχι και ισως παιζει ρολο και το ποτε σου ηρθε περιοδος. Εμενα μου ειχε ερθει αρκετα νωρις σε σχεση με αλλες κοπελες.

Παράθεση

ToxicLips (Άννα)

Δραστήριο Μέλος

H ToxicLips is thinking of her sins... έγραψε στις 14:33, 26-05-11:

Αρχική Δημοσίευση από kaleidoscope
Τι να σας πω, στην Ιατρική ακόμη μας το διδάσκουν
Νιμεσουλίδη for the win!
Δεν νομίζω πως με 1 το μήνα θα πάθει κανείς κάτι...
Και μην ξεχνάμε πως η υπερβολική δόση παρακεταμόλης (το depon για παράδειγμα) είναι η 1η αιτία οξείας ηπατικής ανεπάρκειας (στοιχεία από ΗΠΑ). Ακόμη και το απλό depon δηλαδή δεν είναι τόσο αθώο, όλα θέλουν προσοχή. Για παράδειγμα, το να πάρεις ένα κουτί depon για να αυτοκτονήσεις είναι πολύ πιο επικίνδυνο από το να πάρεις ένα κουτί λεξοτανίλ. (Ελπίζω να μην δίνω ιδέες...)
Σίγουρα αν κάποια ανακουφίζεται από τους πόνους περιόδου με ένα ντεπόν ή πονσταν, ας μείνει σε αυτό. Αν όμως δεν της περνά ο πόνος, δεν θα πρέπει να διστάζει να χρησιμοποιήσει άλλα φάρμακα. Εγώ αυτό έκανα, δίσταζα, και άδικα ταλαιπωρήθηκα για 1-2 χρόνια. Προβλήματα δημιουργούνται από την μακροχρόνια λήψη φαρμάκων συνήθως, γι' αυτό είπα και πιο πάνω ότι με 1 μεσουλιντ τον μήνα δεν θα πάθεις τίποτα.
Μία φίλη μου παιρνει μαζεμένα 2 μεσουλιντ και ντεπόν και δεν ξέρω και εγώ τι άλλο... Σαν κοκτέιλ χαπιών ένα πράμα... Δεν την πιάνουν λέει άμα τα παίρνει ένα ένα Όταν τα πάρει ΌΛΑ μαζι τότε ησυχάζει

Παράθεση

Δαλιδά (Cortana)

Επιφανές Μέλος

H Δαλιδά έγραψε στις 15:25, 26-05-11:

Αρχική Δημοσίευση από ^prinCess^
Εμένα αυτά, όπως και τα ντεπόν παναντόλ, δε μου κάνουν ΤΙΠΟΤΑ, είναι λες και τρώω καραμέλες άγευστες.
Έχω βολευτεί με τα Nurofen και όταν δεν υπάρχει στο σπίτι απλά ψοφάω από τον πόνο.
Μακάρι να ήμουν άντρας αυτές τις 3 μέρες *.*
3 μέρες;;;;;; Eγώ 7-8 !!!! Εδώ και 6 χρόνια

Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

H prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών . Έχει γράψει 5,624 μηνύματα.

H prinCess. έγραψε στις 16:27, 26-05-11:

7-8 μέρες περίοδο;
Γουατ; 5 το πολύ λέω γω, και πονάω μόνο τη πρώτη και τη 2η ελάχιστα, εδώ και 7 χρόνια. ( ναι κι εγώ από τα 11 γι' αυτό είμαι κοντή -.- )

Παράθεση

woochoogirl (Αλεξάνδρα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη woochoogirl
H Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,812 μηνύματα.

H woochoogirl που βρίσκεται πολύ μακριά... έγραψε στις 16:32, 26-05-11:

Kι εγώ 7-8 έχω και με πολύ μεγάλη ροή. Οι 3 πρώτες μέρες είναι δύσκολες, μετά απλά συνηθίζω. Πάντως έχω προσέξει πως ο πόνος πάει εναλλάξ με την περίοδο. Πονάω δηλαδή ανά 2 περιόδους αλλά σε φυσιολογικό επίπεδο.

Παράθεση

Δαλιδά (Cortana)

Επιφανές Μέλος

H Δαλιδά έγραψε στις 19:42, 26-05-11:

ναι και εγώ. πονάω , δυσμηνόρροια και παίρνω και ρυθμιστικά για την περίοδο γιατί είχα και αμηνορροια !

Παράθεση

love_angel (vik-vik!)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη love_angel
H vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών , επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 5,104 μηνύματα.

H love_angel is addicted to love!♥ έγραψε στις 20:16, 26-05-11:

εχει σταθεροποιηθει ο κυκλος σε καμια αφοτου εκανε σεξ? γιατι εμενα ειναι καπως καλυτερα.

Παράθεση

Δαλιδά (Cortana)

Επιφανές Μέλος

H Δαλιδά έγραψε στις 21:19, 26-05-11:

αυτό είναι μύθος ... δεν ισχύει πάντα!

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Δαλιδά : 26-05-11 στις 21:44.
Παράθεση

Ερωφίλη (Κομπάρσα βου)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Ερωφίλη
H Κομπάρσα βου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 913 μηνύματα.

H Ερωφίλη έγραψε στις 21:21, 26-05-11:

Εμένα χάλασε.

Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

H prinCess. έγραψε στις 21:30, 26-05-11:

Αρχική Δημοσίευση από love_angel
εχει σταθεροποιηθει ο κυκλος σε καμια αφοτου εκανε σεξ? γιατι εμενα ειναι καπως καλυτερα.
Ισχύει.

Παράθεση

Χριστιάννα ^^ (Ίδιο με το ψεύτικο.)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Χριστιάννα ^^
H Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,029 μηνύματα.

H Χριστιάννα ^^ ..όταν βλέπω τον κοσμάκη πάντα θλίβομαι. έγραψε στις 20:44, 04-06-11:

Υπάρχει τίποτα που μπορούμε να κάνουμε ωστέ να αδιαθετήσουμε; Ειλικρινά δεν αντέχω άλλο. Έπρεπε να μου έρθει περίοδος γύρω στις 28-29 Μαίου, αλλά οκ, λογικό με τόσο άγχος με τις Πανελλαδικές κτλ. να πειράχτηκε κάπως ο κύκλος. Αλλά την Πέμπτη ξυπνάω με απίστευτους πόνους στη μέση και την κοιλιά και λέω "Εδώ είμαστε, ας αδιαθετήσω επιτέλους να κάνω τα μπάνια μου με την ησυχία μου". Μιλάμε για πόνο του τύπου σκεφτόμουν να χαπακωθώ για να προλάβω τα χειρότερα. Τίποτα. Εχθές δεν πονούσα τόσο αλλά σήμερα ειλικρινά δεν αντέχω άλλο, μου έχουν σπάσει τα νεύρα και δεν μπορώ να σταθώ. Και να πονάω και να μην έχω περίοδο πάει πολύ.

Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

H prinCess. έγραψε στις 20:58, 04-06-11:

Αρχική Δημοσίευση από Χριστιάννα ^^
Υπάρχει τίποτα που μπορούμε να κάνουμε ωστέ να αδιαθετήσουμε; Ειλικρινά δεν αντέχω άλλο. Έπρεπε να μου έρθει περίοδος γύρω στις 28-29 Μαίου, αλλά οκ, λογικό με τόσο άγχος με τις Πανελλαδικές κτλ. να πειράχτηκε κάπως ο κύκλος. Αλλά την Πέμπτη ξυπνάω με απίστευτους πόνους στη μέση και την κοιλιά και λέω "Εδώ είμαστε, ας αδιαθετήσω επιτέλους να κάνω τα μπάνια μου με την ησυχία μου". Μιλάμε για πόνο του τύπου σκεφτόμουν να χαπακωθώ για να προλάβω τα χειρότερα. Τίποτα. Εχθές δεν πονούσα τόσο αλλά σήμερα ειλικρινά δεν αντέχω άλλο, μου έχουν σπάσει τα νεύρα και δεν μπορώ να σταθώ. Και να πονάω και να μην έχω περίοδο πάει πολύ.
Έπαθα ΑΚΡΙΒΩΣ το ίδιο πριν κανα 2-3 βδομάδες.
Όταν άρχισα να πονάω νόμιζα ότι την επομένη θα αδιαθετούσα, οπότε χαπακώθηκα κανονικά. Έλα όμως που δεν εμφανίστηκε τίποτα τις επόμενες ημέρες.
Μετά από 1,5 βδομάδα ήρθε κανονικά και πόναγα το ίδιο πολύ. Τι ωραία >.<
Οπότε υπομονή και θα' ρθει όπου να' ναι.

Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mindcircus
H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,633 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 13:08, 21-06-11:

Αρχική Δημοσίευση από Χριστιάννα ^^
Αν και τωρα λογικα εχεις αδιαθετησει, σε αυτες τις περιπτωσεις, ζεστα ροφηματα, ζεστα μπάνια και πετσέτες στην κοιλιά γυμναστικη και...σεξ. Εχω ακούσει πως η ασπιρίνη φερνει περισσοτερο αιμα οταν εχεις περιοδο, αλλά καλύτερα γι'αυτο να ρωτήσεις τον γυναικολόγο σου, επειδη ουτε το εχω δοκιμασει (αποφευγω τα χαπακωματα) και επειδη δεν ξερω κατα ποσο αληθεύει

Και μιας και ειναι καλοκαιρι....

Περίοδος και θάλασσα

Να πεις ναι στο κολύμπι με περίοδο;
Αυτή είναι μια προσωπική απόφαση που αφορά το πόσο εξοικειωμένη είσαι με τη χρήση του ταμπόν. Ιατρικά, δεν υπάρχει καμία αντένδειξη για την κολύμβηση κατά τις ημέρες της αιμορραγίας από την περίοδο. Καλό θα ήταν να αποφεύγεις τη θάλασσα τις δύο πρώτες ημέρες που η αιμορραγία είναι πιο βαριά. Ή τουλάχιστον να μην κολυμπάς έντονα. Όσον αφορά τη χρήση του ταμπόν, είναι αρκετά απλή, σου εξασφαλίζει την άνεση να κάνεις μπάνιο τις λίγες ημέρες που έχεις στη διάθεσή σου για να ξεκουραστείς. Πρόσεξε μόνο να πλένεις καλά τα χέρια σου πριν την τοποθέτηση του ταμπόν και φυσικά να το αλλάζεις αρκετά συχνά περίπου κάθε δύο με τρεις ώρες.
Το νερό αυξάνει τους πόνους της περιόδου;
Όχι! Τουλάχιστον καμία έρευνα δεν έχει καταφέρει να συνδέσει το μπάνιο στη θάλασσα με την αύξηση των πόνων της περιόδου. Αν γενικά είσαι επιρρεπής στους πόνους της περιόδου, δεν θα καταλάβεις κάποια διαφορά.
Είναι πιθανό το νερό να διακόψει την περίοδο;
Πολλές γυναίκες μαρτυρούν πως τους έχει συμβεί. Συνήθως μετά το κολύμπι η περίοδος σταματά για μια ημέρα ή και λιγότερο. Όμως, δεν υπάρχει κάποια ασφαλής ιατρική εξήγηση για το γεγονός αυτό. Πιθανότατα πρόκειται για κάποια σύσπαση των αγγείων που προκύπτει από το κρύο νερό.
Ο ήλιος και η μεγάλες θερμοκρασίες αυξάνουν την ροή του αίματος;
Δεν υπάρχει κάποια ιατρική έρευνα που να το επιβεβαιώνει. Αυτό που συμβαίνει είναι πως ο ήλιος και ο καύσωνας επιβαρύνουν την ήδη άσχημη διάθεση που έχεις εξαιτίας της αιμορραγίας. Μπορείς να αποφύγεις την έντονη ηλιοθεραπεία κατά τις ημέρες της περιόδου για να μην αντιμετωπίσεις το πρόσθετο πρόβλημα της ηλίασης.
Πώς γίνεται να καθυστερήσεις ή να διακόψεις την περίοδο τις ημέρες των διακοπών;
Σίγουρα, οι λεμονάδες δεν θα καθυστερήσουν την περίοδο. Το πιο σωστό είναι να μην δοκιμάσεις μόνη σου λαϊκά γιατροσόφια. Επικοινώνησε ή επισκέψου την γυναικολόγο σου που θα σου πει τι μπορείς να κάνεις επί του θέματος. Αν για παράδειγμα, χρησιμοποιείς αντισυλληπτικά χάπια, μπορείς να παρατείνεις τη χρήση τους , πάντα με τη συμβουλή του γιατρού.
Σεξ με περίοδο;
Αυτό το ζήτημα είναι καθαρά προσωπικό, δικό σου και του αγαπημένου σου. Ιατρικά δεν υπάρχει κάποια αντένδειξη. Βέβαια, είναι στην κρίση σου το θέμα της αιμορραγίας ή του να μην λερώσετε τα σεντόνια. Πολλές γυναίκες αισθάνονται αρκετούς πόνους κατά τη διάρκεια της περιόδου και το σεξ είναι το τελευταίο που θα ήθελαν να κάνουν. Σε κάθε περίπτωση, κρίνεται απαραίτητη η χρήση προφυλακτικού και για λόγους υγιεινής και γιατί δεν ισχύει αυτό που λέγεται περί μη σύλληψης κατά τις δύσκολες ημέρες.
Σεξ στη θάλασσα ή την πισίνα;
Εδώ θα πούμε ένα μεγάλο όχι. Τα μικρόβια και τα βακτήρια που θα εισέλθουν στον κόλπο σου από τη συνεύρεση δεν αξίζουν τον κόπο ενός οργασμού που έτσι κι αλλιώς δύσκολα θα έρθει για εσένα μέσα στο νερό. Η φυσική λίπανση της μικρής περιοχής σου είναι σχεδόν μηδενική μέσα στο νερό ενώ ο κίνδυνος κολλήματος (εσού και του αγαπημένου σου) είναι υπαρκτός. Όσο για το σεξ δίπλα στη θάλασσα, είναι καλό υπό συνθήκες. Προσοχή στην άμμο (που είναι γεμάτη βακτήρια) και στα αδιάκριτα μάτια.
womenonly.gr

Παράθεση

boop4

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη boop4
H boop4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

H boop4 έγραψε στις 08:47, 01-07-11:

Aύριο θα πάω διακοπές και είχα καθυστέρηση τις περιόδου μου και μάλλον θα μου έρθει σήμερα η αύριο μπορώ να κάνω κάτι να την σταματήσω η να την καθυστερήσω?δεν παίρνω αντισυλληπτικά γιατί είμαι αλλεργική και σκεφτόμουν μήπως κάποιος ξέρει τι μπορώ να κάνω γιατί θέλω να πάω και για μπανάκι και ηλιοθεραπεία σε αυτή την υπεροχη θάλασσα οποιος μπορεί να μου απαντήσει ας μου απαντήσει γρήγορα.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη kaleidoscope : 01-07-11 στις 08:55. Αιτία: διόρθωση greeklish
Παράθεση

kaleidoscope

Επιφανές Μέλος

H kaleidoscope Your attitude determines your altitude έγραψε στις 08:58, 01-07-11:

Το έχω πάθει 2-3 φορές αυτό. Είναι όντως πολύ εκνευριστικό, εκεί που υπολόγιζες ότι δεν θα έχεις περίοδο στις διακοπές τελικά να έχεις. Μάλιστα, τις 2 φορές μου ήρθε περίοδος την 1η μέρα των διακοπών, οπότε εκτός από την ταλαιπωρία του ταξιδιού πονούσια κιόλας

Αυτό που έκανα: δεν το άφησα να μου χαλάσει τις διακοπές. Με ταμπόν μπορείς να κάνεις μπάνιο στην θάλασσα και ηλιοθεραπεία. Απλά θα πρέπει να το αλλάζεις μόλις βγεις από την θάλασσα και γενικά να αλλάζεις συχνά. Δεν μπορείς να κάνεις κάτι τώρα για να την καθυστερήσεις, οπότε απλά προσπάθησε να μην την αφήσεις να σου επηρεάσει αρνητικά τις διακοπές. Αν πονάς, μπορείς να πάρεις κάποιο χάπι.
Σίγουρα είναι άβολο, αλλά ακόμη και με περίοδο μπορείς να χαρείς τις διακοπές σου.

Παράθεση

Pure_Seduction

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Pure_Seduction
H Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται 3D designer . Έχει γράψει 2,035 μηνύματα.

H Pure_Seduction ΠΑΝΤΟΥ ΜΑΖΙ! έγραψε στις 16:06, 04-08-11:

Αναλογα τους πονους,πιστευω δεν ειναι καλο να περνουμε χαπια στα καλα καθουμενα,αλλα αν η κατασταση ειναι ανυποφορη οκ.
εγω παντως δεν περνω τιποτα,αν και ποναω πολυ τις 2 πρωτες μερες,αφηστε να νευρα μου...ζαρτιερες.
πως με αντεχουν ηθελα να ξερα

Παράθεση

fragolarossa

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη fragolarossa
H fragolarossa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 71 μηνύματα.

H fragolarossa έγραψε στις 22:42, 14-08-11:

Αρχική Δημοσίευση από mindcircus
Αν και τωρα λογικα εχεις αδιαθετησει, σε αυτες τις περιπτωσεις, ζεστα ροφηματα, ζεστα μπάνια και πετσέτες στην κοιλιά γυμναστικη και...σεξ. Εχω ακούσει πως η ασπιρίνη φερνει περισσοτερο αιμα οταν εχεις περιοδο, αλλά καλύτερα γι'αυτο να ρωτήσεις τον γυναικολόγο σου, επειδη ουτε το εχω δοκιμασει (αποφευγω τα χαπακωματα) και επειδη δεν ξερω κατα ποσο αληθεύει

Ζεστα μπάνια σιγουρα;Εγω εχω ακουσει για κρυα!

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη kaleidoscope : 14-08-11 στις 22:48. Αιτία: διόρθωση παράθεσης
Παράθεση

αδαμαντια52071 (νυσταλέα)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη αδαμαντια52071
H νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,661 μηνύματα.

H αδαμαντια52071 έγραψε στις 09:11, 01-09-11:

Τι γινεται με την περιοδο ομως που ερχεται πιο νωρις?
Ας πουμε εγω την περιμενα στις 5 ή 6 και μου ηρθε σημερα (1η του μηνα).
Ειναι φυσιολογικο ?

Πρεπει να σας πω πως γενικα μου ερχεται κανονικα(μια μερα πιο πριν.Υπολογιζω λογου χαρη 12 και μου ερχεται 11...)

Τωρα αυτο ?Να ανησυχησω??

Παράθεση

kaleidoscope

Επιφανές Μέλος

H kaleidoscope Your attitude determines your altitude έγραψε στις 09:16, 01-09-11:

Όχι
Περίοδος είναι, ναζάκια κάνει

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Vicky13

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους