Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 77,693 εγγεγραμμένα μέλη και 3,028,602 μηνύματα σε 91,624 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 801 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki.

Εγγραφή Βοήθεια

Περίοδος: Συμβουλές για τις ιδιαίτερες ημέρες του μήνα

_fairygirl_ (Τηγάνι)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη _fairygirl_
H Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 5,440 μηνύματα.

H _fairygirl_ Σουλμέτ της Κατσαρόλας~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 16:44, 18-07-13:

Αρχική Δημοσίευση από Alma Libre
Πρώτη φορά ή γενικά;
Μη σου τύχει να σου έρθει περίοδος μέρα που έχεις φορέσει άσπρο σορτσάκι!
Εμένα πάλι πρώτη φορά μου ήρθε στα 12, και δεν είπα τίποτα αρχικά στη μάνα μου. Πήγα σχολείο το πρωί,γύρισα σπίτι,είχα γεμίσει αίματα και δεν ήξερα να ανοίξω τη σερβιέτα Άλλαξα εσώρουχο και πάω μετά στη μάνα μου "Αν δεις ματωμένα χαρτιά στο καλάθι, μόλις μου ήρθε περίοδος. Και δε ξέρω να ανοίγω σερβιέτα."
Πρώτη φορά ρε.
Όχι μόνο με άσπρο σορτσάκι και γκρι σλιπ είναι πίκρα.
Και΄γω το΄χα αυτό στην αρχή.
Και μάλιστα με είχε στείλει να αγοράσω μόνη μου σερβιέτες και δεν ήξερα και ρώτησα την πωλήτρια και μου έλεγε (για τότε) κάτι για φτερά,σερβιετάκια (λες και τότε ήξερα)
Μετά μόλις είδε το βλέμμα μου κατάλαβε ότι ήμουν new born στο κλαμπ και με βοήθησε.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Alma Libre (Κατσαρόλα)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Alma Libre
H Κατσαρόλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,745 μηνύματα.

H Alma Libre Σουλμέτ του Τηγανιού ~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 16:49, 18-07-13:

Εμένα πρώτη φορά που είχαμε πάει σούπερ μάρκετ να πάρουμε σερβιέτες μου είχε πάρει όοοολη τη γκάμα και θυμάμαι που καθόμουν στο μπάνιο και της έλεγα "Η σερβιέτα σούπερμαν είναι η μεγάλη."
Και τότε είχα και τη συχαμάρα με τα αίματα,δεν ήμουν όπως τώρα. Φαντάσου λοιπόν αντιδράσεις κάθε πρωί που μου ερχόταν.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

_fairygirl_ (Τηγάνι)

Επιφανές Μέλος

H Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 5,440 μηνύματα.

H _fairygirl_ Σουλμέτ της Κατσαρόλας~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 17:00, 18-07-13:

Αρχική Δημοσίευση από Alma Libre
Εμένα πρώτη φορά που είχαμε πάει σούπερ μάρκετ να πάρουμε σερβιέτες μου είχε πάρει όοοολη τη γκάμα και θυμάμαι που καθόμουν στο μπάνιο και της έλεγα "Η σερβιέτα σούπερμαν είναι η μεγάλη."
Και τότε είχα και τη συχαμάρα με τα αίματα,δεν ήμουν όπως τώρα. Φαντάσου λοιπόν αντιδράσεις κάθε πρωί που μου ερχόταν.
Λολ."
Εγώ τώρα περνάω από το αιμο-αηδία.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Gate4 (Ηägring)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Gate4
H Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γεωλόγος και μας γράφει απο Καναδάς (Αμερική). Έχει γράψει 18,558 μηνύματα.

H Gate4 Θα τα παρατήσω όλα και θα γίνω βαμπίρ.~ έγραψε στις 17:23, 18-07-13:

Ρε τι λέτε; Εμένα με ήρθε πρώτη φορά όταν τέλειωσε η 2α γυμνασίου, εκείνο το καλοκαίρι

Παράθεση

_fairygirl_ (Τηγάνι)

Επιφανές Μέλος

H _fairygirl_ Σουλμέτ της Κατσαρόλας~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 17:37, 18-07-13:

Αρχική Δημοσίευση από Gate4
Ρε τι λέτε; Εμένα με ήρθε πρώτη φορά όταν τέλειωσε η 2α γυμνασίου, εκείνο το καλοκαίρι
Καλά είσαι.
Εγώ με το να μου΄ρθει νωρίς και κοντή έμεινα και κάθε φορά στις εξετάσεις είμαι αδιάθετη.

Παράθεση

Gate4 (Ηägring)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Gate4
H Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γεωλόγος και μας γράφει απο Καναδάς (Αμερική). Έχει γράψει 18,558 μηνύματα.

H Gate4 Θα τα παρατήσω όλα και θα γίνω βαμπίρ.~ έγραψε στις 17:38, 18-07-13:

Αρχική Δημοσίευση από _fairygirl_
Καλά είσαι.
Εγώ με το να μου΄ρθει νωρίς και κοντή έμεινα και κάθε φορά στις εξετάσεις είμαι αδιάθετη.
Και εγώ φέτος στις πανελλήνιες είχα περίοδο, φέιλ

Παράθεση

μαρή claire

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη μαρή claire
H μαρή claire αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 50 μηνύματα.

H μαρή claire θέλω τραλαλααα θέλεις τραλαλοοο έγραψε στις 17:43, 18-07-13:

Αρχική Δημοσίευση από aba
Όταν καταφεύγεις σε βελονισμούς, αντισυλληπτικά και ό,τι άλλο μπορείς να φανταστείς γιατί "δεν βρίσκεις σωτηρία", μπορώ να σου περιγράψω εν μέρει την κατάσταση: Δεν έχεις κουράγιο όχι για μασάζ, αλλά να μιλήσεις ή να σηκώσεις το ποτήρι με το νερό για να πιεις το χάπι. Δεν ανέχεσαι στην κοιλιά σου όχι τα πόδια σου, αλλά ούτε το εσώρουχό σου. Κι όχι μόνο στην κοιλιά σου, αλλά ούτε στη μέση ή στα πλευρά σου. Αυτό για εμένα πρακτικά σημαίνει πως 3 μέρες, όσο κοιμάμαι, κοιμάμαι καθιστή Τάσεις λιποθυμίας, εμετούς, δυσφορία, ζαλάδα, ίδρωμα-ξεΐδρωμα.... Κι όλα αυτά τα χαρούμενα.... Αναρωτιέμαι με τέτοιον πόνο, η γέννα πόσο σκατά μπορεί να είναι;
ρε Φωτεινη σαν να περιγραφεις την ζωη μου ...τις προαλλες ημουν καθιστη στο κρεβατι και δεν μπορουσα να καταπιω ουτε τα παυσιπονα..κρυος ιδρωτας,ναυτια,ταχυπαλμια,πονος σε στομαχι και κοιλια.. σκεψου οτι παω τουαλετα με μαξιλαρι 1) για να ακουμπαω καπου το κεφαλι μου τοση ωρα που περναω εκει 2) γιατι ζαλιζομαι και ολα γυριζουν 3) γιατι τυχαινει να με παρει ακομα και ο υπνος ετσι 4)για να μην βλεπω τον κουβα που εχω ακριβως μπροστα μου και να ξεχναω την ταση για εμετο...οσο για να μιλησω σκεψου οτι την πρωτη μερα συνηθως στελνω μηνυματα γιατι νιωθω οτι αν μιλησω θα αρχισω να ανακατευομαι...και με τους δικους μου συνεννοουμαι με νευματα "ναι/οχι"...τον βελονισμο τον ξανασκεφτηκα και κατεληξα οτι απλοκλειεται να μπορεσω να σηκωθω απο το κρεβατι τις πρωτες μερες της περιοδου... οποτε μαλλον ακυρο

Παράθεση

τρελή φιλόσοφος

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη τρελή φιλόσοφος
H τρελή φιλόσοφος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών . Έχει γράψει 880 μηνύματα.

H τρελή φιλόσοφος τουρου ρου,τουρου ρου,τουρου ρου έγραψε στις 18:53, 18-07-13:

τότε,αν μέσα σε 4 χρόνια δεν έχει σταθεροποιηθεί καλό θα ήταν να πάς σε γιατρό....
υποθέτω θα σου δώσει κάποια βιταμίνη ή αντισυλληπτικά;
δεν ξερω......
πάντως εγχειρήσεις και τέτοια δεν παίζουν ηρέμησε
Αρχική Δημοσίευση από Vicky95
χμμ ναι αργησε σε σχεση με αλλα κοριτσια..
μια χαρά είναι
εμένα σε μια φίλη μου ήρθε 3η γυμνασίου και έγινε ως τότε 1.75;
και εμένα 3η μου ήρθε αλλά δεν έχω ψηλώσει,αλλά πολύ που νοιάστηκα,θα φοράω πιο εύκολα τακούνια πω
Αρχική Δημοσίευση από μαρή claire
ρε Φωτεινη σαν να περιγραφεις την ζωη μου ...τις προαλλες ημουν καθιστη στο κρεβατι και δεν μπορουσα να καταπιω ουτε τα παυσιπονα..κρυος ιδρωτας,ναυτια,ταχυπαλμια,πονος σε στομαχι και κοιλια.. σκεψου οτι παω τουαλετα με μαξιλαρι 1) για να ακουμπαω καπου το κεφαλι μου τοση ωρα που περναω εκει 2) γιατι ζαλιζομαι και ολα γυριζουν 3) γιατι τυχαινει να με παρει ακομα και ο υπνος ετσι 4)για να μην βλεπω τον κουβα που εχω ακριβως μπροστα μου και να ξεχναω την ταση για εμετο...οσο για να μιλησω σκεψου οτι την πρωτη μερα συνηθως στελνω μηνυματα γιατι νιωθω οτι αν μιλησω θα αρχισω να ανακατευομαι...και με τους δικους μου συνεννοουμαι με νευματα "ναι/οχι"...τον βελονισμο τον ξανασκεφτηκα και κατεληξα οτι απλοκλειεται να μπορεσω να σηκωθω απο το κρεβατι τις πρωτες μερες της περιοδου... οποτε μαλλον ακυρο
πω,πω,πω !!!

εγώ δεν έχω τέτοια θέματα (πάλι καλά),ελάχιστο πόνο αλλά πολύ μεγάλη ροή και σιχαίνομαι

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

morphine

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη morphine
H morphine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 266 μηνύματα.

H morphine έγραψε στις 22:06, 18-07-13:

Και μενα περιπου πεμπτη με εκτη δημοτικου μου ηρθε. Αν και ηξερα τι ειναι, δεν το'χα παρει πρεφα, μεχρι που το καταλαβε η μητερα μου την επομενη μερα και ηρθε να με παρει απο το σχολειο, "Σου ηρθε περιοδος" και γω με βλεμμα "Ααα, τωρα εξηγουνται ολα". Το'χα παρει πολυ χαλαρα, τα πρωτα τρια χρονια ειχα φοβερους πονους στη κοιλια, ευτυχως δεν ερχοταν και πολυ συχνα, τα τελευταια εχω μοιασει στη μητερα μου και καθε μηνα 4 μερες πριν μου ερθει παθαινω ημικρανια και ειμαι τεζα στο κρεββατι για κανα 24ωρο μεχρι να μου περασει. Το χειροτερο δε, ειναι οταν εχω αγχος, κανει κανα 2μηνο να μου ερθει και επιστρεφει με ολα τα συμπτωματα μαζι, πριξιμο, πονοι σε κοιλια και κεφαλι, εμετοι, ζαλαδες.. ΟΛΕΕΕ

Παράθεση

aba (Φωτεινή)

Supervisor

Το avatar του χρήστη aba
H Φωτεινή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,932 μηνύματα.

H aba έγραψε στις 11:54, 19-07-13:

Σε νιώθω. Βρες κάποιον να έρχεται στον χώρο σου. Εγώ αυτό έκανα. Ή δοκίμασε την ομοιοπαθητική, ατά πάσα πιθανότητα θα σου βγει και πιο οικονομική!

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

αδαμαντια52071 (νυσταλέα)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη αδαμαντια52071
H νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,661 μηνύματα.

H αδαμαντια52071 έγραψε στις 00:42, 27-07-13:

Αυτο το πραγμα πουεχεις πρηστει σε σημειο σκασμου,νιωθεις τις γνωστες ''κραμπες'' και απο περιοδος ΔΕΝ...ειναι απ τα χειροτερα πραγματα στον κοσμο

Παράθεση

_fairygirl_ (Τηγάνι)

Επιφανές Μέλος

H _fairygirl_ Σουλμέτ της Κατσαρόλας~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 10:44, 27-07-13:

Δεν ξέρω αν το΄χει πάθει καμία αλλά εγώ την επόμενη φορά που δε θα μπορώ να ισιώσω από τον πόνο έχω φύγει για γιατρό μπας και μου πει τι να πάρω.
Τα Ντεπόν μου είναι άχρηστα.

Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη prinCess.
H prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών . Έχει γράψει 5,626 μηνύματα.

H prinCess. έγραψε στις 15:36, 27-07-13:

Indeed.
Εγώ τη τελευταία φόρα ήμουν πραγματικά πολύ χάλια. Πόναγα όόόοοοοοολο το βράδυ, από τις 12 ως τις 5-6 το πρωί, είχα πιεί γύρω στα 7 panadol extra αλλά δε μου περνούσε με τίποτα.
Ήμουν έτοιμη για τα επείγοντα, τόσο χάλια, οπότε next time κι εγώ με βλέπω για τέτοια φάση, ενέσεις κι ιστορίες γιατί δεν αντέχεται.

Παράθεση

_fairygirl_ (Τηγάνι)

Επιφανές Μέλος

H _fairygirl_ Σουλμέτ της Κατσαρόλας~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 15:47, 27-07-13:

Αρχική Δημοσίευση από prinCess.
Indeed.
Εγώ τη τελευταία φόρα ήμουν πραγματικά πολύ χάλια. Πόναγα όόόοοοοοολο το βράδυ, από τις 12 ως τις 5-6 το πρωί, είχα πιεί γύρω στα 7 panadol extra αλλά δε μου περνούσε με τίποτα.
Ήμουν έτοιμη για τα επείγοντα, τόσο χάλια, οπότε next time κι εγώ με βλέπω για τέτοια φάση, ενέσεις κι ιστορίες γιατί δεν αντέχεται.
Eγώ θα πάω στο φαρμακείο και θα ζητήσω να μου δώσουν κάτι για πόνους περιόδου.
Ειλικρινά τώρα το καλοκαίρι που έχω και μαθήματα είναι ό,τι χειρότερο να μην μπορώ να περπατήσω.
Αα,σώθηκα από αφέψημα δυόσμου Πρίνσες.

Παράθεση

Nina-nana

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Nina-nana
H Nina-nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια . Έχει γράψει 1,373 μηνύματα.

H Nina-nana έγραψε στις 23:19, 27-07-13:

Εγώ παλιότερα έπαιρνα Ponstan. Τώρα παίρνω το αναβράζον Depon 1000άρι (ή δύο χαπάκια από το κανονικό Depon). Το ένα χαπάκι (500άρι) δεν κάνει τίποτα.

Παράθεση

Ajusshi (η σκέψη μου σκέφτηκε τον εαυτό της)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Ajusshi
Ο η σκέψη μου σκέφτηκε τον εαυτό της αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,684 μηνύματα.

O Ajusshi All Men Must Die έγραψε στις 23:46, 27-07-13:

τραβάτε όλα αυτά, θα κάνετε και κανά δυο κουτσούβελα
και έχετε και μας να σας ζαλίζουμε τ'αρχίδια (σχήμα λόγου)
τι να πω, σας βγάζω το καπέλο.

13 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ερινύς (Meeko)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Ερινύς
H Meeko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών , επαγγέλεται Παιδίατρος και μας γράφει απο Ωραιόκαστρο (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 11,543 μηνύματα.

H Ερινύς Ab aeterno. έγραψε στις 13:34, 28-07-13:

Eγώ θα πάω στο φαρμακείο και θα ζητήσω να μου δώσουν κάτι για πόνους περιόδου.
Buscopan έχεις δοκιμάσει? Σπασμολυτικό είναι και μπορείς να παίρνεις μέχρι 4 την μέρα.
Εμένα που δεν με πιάνουν τα αναλγητικά αυτό με είχε πιάσει. Μου το έδωσε η φαρμακοποιός όταν πήγα σε τέτοια κατάσταση εκτάκτου ανάγκης διπλωμένη στα 2.

Παράθεση

_fairygirl_ (Τηγάνι)

Επιφανές Μέλος

H _fairygirl_ Σουλμέτ της Κατσαρόλας~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 13:49, 28-07-13:

Αρχική Δημοσίευση από Ερινύς
Buscopan έχεις δοκιμάσει? Σπασμολυτικό είναι και μπορείς να παίρνεις μέχρι 4 την μέρα.
Εμένα που δεν με πιάνουν τα αναλγητικά αυτό με είχε πιάσει. Μου το έδωσε η φαρμακοποιός όταν πήγα σε τέτοια κατάσταση εκτάκτου ανάγκης διπλωμένη στα 2.
Βασικά για περίοδο ποτέ δεν έχω δοκιμάσει τίποτε εκτός από Depon.Σπάνιο έφτανα στο αμήν και έπαιρνα κάτι για τον πόνο όμως από πέρυσι το καλοκαίρι η κατάσταση έχει χειροτερέψει με αποκορύφωμα αυτό της περασμένης εβδομάδας να μην μπορώ να τεντωθώ από τον πόνο.
Γενικά,δε μ'αρέσει να παίρνω χάπια. Αν πάρω θα πάρω σε ακραίες περιπτώσεις (καλή ώρα) και μόνο αν δω ότι με βότανα και ξεκούραση δεεν...
Ευχαριστώ πάντως.

Παράθεση

μαρή claire

Νεοφερμένος

H μαρή claire θέλω τραλαλααα θέλεις τραλαλοοο έγραψε στις 18:42, 29-07-13:

Βασικά για περίοδο ποτέ δεν έχω δοκιμάσει τίποτε εκτός από Depon.Σπάνιο έφτανα στο αμήν και έπαιρνα κάτι για τον πόνο όμως από πέρυσι το καλοκαίρι η κατάσταση έχει χειροτερέψει με αποκορύφωμα αυτό της περασμένης εβδομάδας να μην μπορώ να τεντωθώ από τον πόνο.
Γενικά,δε μ'αρέσει να παίρνω χάπια. Αν πάρω θα πάρω σε ακραίες περιπτώσεις (καλή ώρα) και μόνο αν δω ότι με βότανα και ξεκούραση δεεν...
Ευχαριστώ πάντως.
Ντεμπραα κανε καμια προταση για βοτανα...εγω εχω δοκιμασει κατι χαπακια απο νυχτολουλουδο,αφεψημα με κανελλα και γαρυφαλλο,χαμομηλι,τηλιο,μαραθο,κρονο κοζανης...εχω δοκιμασει να φαω ωμο μαιντανο,ανιθο...αλλα ΤΙΠΟΤΑ ....εσυ εχεις δοκιμασει κατι αποτελεσματικο?

Παράθεση

_fairygirl_ (Τηγάνι)

Επιφανές Μέλος

H _fairygirl_ Σουλμέτ της Κατσαρόλας~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 22:12, 29-07-13:

Ντεμπραα κανε καμια προταση για βοτανα...εγω εχω δοκιμασει κατι χαπακια απο νυχτολουλουδο,αφεψημα με κανελλα και γαρυφαλλο,χαμομηλι,τηλιο,μαραθο,κρονο κοζανης...εχω δοκιμασει να φαω ωμο μαιντανο,ανιθο...αλλα ΤΙΠΟΤΑ ....εσυ εχεις δοκιμασει κατι αποτελεσματικο?
Αφέψημα δυόσμου.
Μου το΄χε πει η μαμά μου φέτος στις αρχές των εξετάσεων που περνούσα ίωση στο πόδι και πονούσα φριχτά μου είπε "Βράσε να πιεις δυόσμο".
Σώθηκα.
Ε,ήπια 2 κούπες αφέψημα.
Μία κατά τις 12.00 και μία πριν πέσω να κοιμηθώ.

Παράθεση

μαρή claire

Νεοφερμένος

H μαρή claire θέλω τραλαλααα θέλεις τραλαλοοο έγραψε στις 23:07, 29-07-13:

Αφέψημα δυόσμου.
Μου το΄χε πει η μαμά μου φέτος στις αρχές των εξετάσεων που περνούσα ίωση στο πόδι και πονούσα φριχτά μου είπε "Βράσε να πιεις δυόσμο".
Σώθηκα.
Ε,ήπια 2 κούπες αφέψημα.
Μία κατά τις 12.00 και μία πριν πέσω να κοιμηθώ.
θα το δοκιμασω!ευχαριστω!

Παράθεση

_fairygirl_ (Τηγάνι)

Επιφανές Μέλος

H _fairygirl_ Σουλμέτ της Κατσαρόλας~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 23:14, 29-07-13:

θα το δοκιμασω!ευχαριστω!
Τίποτε.

Παράθεση

kit-kat

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη kit-kat
H kit-kat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,504 μηνύματα.

H kit-kat έγραψε στις 14:43, 30-08-13:

καλησπέρα, εδω και δυο χρονια δεν εχω περιοδο απο μονη μου μονο με αντισυλλιπτικα αλλα δεν αντεχω αλλο να τα παιρνω, χωρις αυτα δεν εχω περιοδο και γι αυτο ευθύνεται το αγχος μου και το γεγονος οτι εχω λεπτο ενδομήτριο μονο 3 χιλιοστα..
μηπως καμια απο σας ειχε παρομοιο θεμα? πως το αντιμετωπισατε? υπαρχει καποιο βοτανο ή βιταμινη που βοηθαει στη ρυθμιση του κυκλου και γενικα στο να ερχεται η περιοδος φυσιολογικα..

Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

H prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών . Έχει γράψει 5,626 μηνύματα.

H prinCess. έγραψε στις 18:23, 03-09-13:

Τελικά το κολπακι με την ασπιρίνη βοηθάει στο να' ρθει η περίοδος ή είναι παραμύθι;
Ενημερωτικά.

Παράθεση

yiota95

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη yiota95
H yiota95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών . Έχει γράψει 17 μηνύματα.

H yiota95 έγραψε στις 21:15, 24-11-13:

κοριτσια γνωριζει καμια τι μπορω να κανω για να μου ερθει η περιοδος?μου εχει καθυστερησει 11 μερες και δεν αντεχω αλλο!!! Εχω πριστει ποναει η μεση και εχω πονοκεφαλο..Ο κυκλος μου ειναι μεγαλος 40-45 μερες

Παράθεση

Στο διάολο πάμε (Λενιώ)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Στο διάολο πάμε
H Λενιώ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 610 μηνύματα.

H Στο διάολο πάμε Till we get a piece, fuck peace έγραψε στις 00:09, 25-11-13:

Αρχική Δημοσίευση από yiota95
κοριτσια γνωριζει καμια τι μπορω να κανω για να μου ερθει η περιοδος?μου εχει καθυστερησει 11 μερες και δεν αντεχω αλλο!!! Εχω πριστει ποναει η μεση και εχω πονοκεφαλο..Ο κυκλος μου ειναι μεγαλος 40-45 μερες
Το να αργήσει 11 μέρες δεν είναι πρόβλημα εάν δεν γίνετε συχνά!(και εάν δεν έχουν προηγηθεί άλλα ...ξέρεις ) Είχα μια φίλη όμως της οποίας ο κύκλος ήταν και εκείνης μεγάλος ... για την ακρίβεια εκείνης είχε να της έρθει μήνες...και έπαιρνε αντισυλληπτικά χάπια! Αυτό που σου προτείνω είναι να ρωτήσεις κάποιον ειδικό γιατρό γυναικολόγο αρχικά ή και ενδοκρινολόγο...μην το αφήσεις έτσι!

Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

H prinCess. έγραψε στις 00:36, 25-11-13:

Αν δε παίζει περίπτωση εγκυμοσύνης, και έχεις όλα τα συμπτώματα περιόδου, απλά μάλλον κρύωσες και αργεί να έρθει.
Λένε ότι βοηθάνε τα πολύ ζεστά μπάνια, και το ζεστό νερό στη κοιλιά και τα πόδια, επειδή και καλά ''κατεβαίνει'' το αίμα, βοηθάει στη κυκλοφορία βασικά του αίματος.
Από κει και πέρα αν αργήσει κι άλλο, καλό είναι να πας σε έναν γυναικολόγο να το κοιτάξεις.

Παράθεση

yiota95

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη yiota95
H yiota95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών . Έχει γράψει 17 μηνύματα.

H yiota95 έγραψε στις 14:29, 25-11-13:

Αρχική Δημοσίευση από Στο διάολο πάμε
Το να αργήσει 11 μέρες δεν είναι πρόβλημα εάν δεν γίνετε συχνά!(και εάν δεν έχουν προηγηθεί άλλα ...ξέρεις ) Είχα μια φίλη όμως της οποίας ο κύκλος ήταν και εκείνης μεγάλος ... για την ακρίβεια εκείνης είχε να της έρθει μήνες...και έπαιρνε αντισυλληπτικά χάπια! Αυτό που σου προτείνω είναι να ρωτήσεις κάποιον ειδικό γιατρό γυναικολόγο αρχικά ή και ενδοκρινολόγο...μην το αφήσεις έτσι!
εχει τυχει περιπτωση να μου καθυστερησει μεχρι και 20 μερες... οχι δεν ηρθα σε κανονικη επαφη (οχι απο την κανονικη "εισοδο")

Αρχική Δημοσίευση από prinCess.
Αν δε παίζει περίπτωση εγκυμοσύνης, και έχεις όλα τα συμπτώματα περιόδου, απλά μάλλον κρύωσες και αργεί να έρθει.
Λένε ότι βοηθάνε τα πολύ ζεστά μπάνια, και το ζεστό νερό στη κοιλιά και τα πόδια, επειδή και καλά ''κατεβαίνει'' το αίμα, βοηθάει στη κυκλοφορία βασικά του αίματος.
Από κει και πέρα αν αργήσει κι άλλο, καλό είναι να πας σε έναν γυναικολόγο να το κοιτάξεις.
εχω ολα τα συμπτωματα...ποναει το κεφαλι μου,η μεση μου,το στηθος και εχει πριστει η κοιλια μου... δεν αντεχω αλλο!!!

Σας ευχαριστω και τις δυο

Παράθεση

child

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη child
H child αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών . Έχει γράψει 2 μηνύματα.

H child Γειά έγραψε στις 20:29, 10-12-13:

Καλησπέρα, θέλω να ρωτήσω για ένα γυναικολογικό θέμα. Στα 37,5 παρατηρώ αλλαγές στην περίοδο. τον τελευταίο καιρό αργεί να μου κατέβει το αίμα. Για δυο τρεις ημέρες έχω καφέ υγρά και με ταλαιπωρεί πολύ το θέμα με πονοκεφάλους και χάλια διάθεση.

Παράθεση

Vicky13 (Βίκυ)

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Vicky13
H Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 488 μηνύματα.

H Vicky13 έγραψε στις 22:24, 02-02-14:

Γεια σας! Εχω μεγαλο προβλημα. Με το αγορι μου καναμε κατι για πρωτη φορα στις 14/1 εμενα η τελευταια μου περιοδος μου ηρθε 3/1. Εκεινη την φορα ειχε μπει απλα μεσα μου με προφυλακτικο αλλα επειδη ποναγα βγηκε αμεσως κ ολοκληρωσε χωρις προφυλακτικο εξω στο χερι μου. το θεμα μου ειναι οτι περιμενω περιοδος εδω κ 1 εβδομαδα κ τιποτα!Σημερα αρχισε να ποναει το στηθος μου κ η μεση μου αλλα τιποτα απο αιμα παλι; τ λετε να συμβαινει; μπορει να αλλαζει ο κυκλος μου;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 2 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Ερινύς (Meeko)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Ερινύς
H Meeko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών , επαγγέλεται Παιδίατρος και μας γράφει απο Ωραιόκαστρο (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 11,543 μηνύματα.

H Ερινύς Ab aeterno. έγραψε στις 23:11, 02-02-14:

Ελπίζω να μην φαντάζεσαι ότι έμεινες έγκυος επειδή εκσπερμάτωσε στο χέρι σου.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 2 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

13 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Dias

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Dias
Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών και επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 7,362 μηνύματα.

O Dias έγραψε στις 23:17, 02-02-14:

Αρχική Δημοσίευση από Ερινύς
Ελπίζω να μην φαντάζεσαι ότι έμεινες έγκυος επειδή εκσπερμάτωσε στο χέρι σου.
Στην ταινία φαντασίας "Barbarella", έκαναν έρωτα όπως στην εικόνα:

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Monte Cristo (Mad Max)

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Monte Cristo
Ο Mad Max αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 493 μηνύματα.

O Monte Cristo είδε φως, μπήκε, και έγραψε στις 23:26, 02-02-14:

Αρχική Δημοσίευση από Dias
Στην ταινία φαντασίας "Barbarella", έκαναν έρωτα όπως στην εικόνα:

Στο Demolition Man είχαν ξεφύγ'...

Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mindcircus
H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,633 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 23:41, 02-02-14:

Δεν συμβαινει τιποτα, μην ανησυχεις. Καποια αναστατωση στον κυκλο
Παντως να εισαι προσεκτικη, οπως ησουν και ολα μια χαρα

Παράθεση

g1wrg0s (01001)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη g1wrg0s
Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 9,594 μηνύματα.

O g1wrg0s Δεν υπάρχει δεν μπορώ, υπάρχει δεν θέλω! έγραψε στις 23:44, 02-02-14:

Παλι στη παλαμη το παλικαρι!

Κοπελια, ηρεμησε. Αν τα πραγματα ειναι οπως τα λες βλεπω ποιο πιθανο να αρχιζει να πριζετε το χερι σου παρα η κοιλια σου. Πιστευω οτι το αγχος της αναμονης τα κανει ολα

Παράθεση

Vicky13 (Βίκυ)

Πολύ δραστήριο μέλος

H Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 488 μηνύματα.

H Vicky13 έγραψε στις 10:42, 03-02-14:

Ναι απλα το λεω γιατι ειχα καθε 25 μερες κ τωρα.. τεσπα λογικα απο το αγχος ειναι! σας ευχαριστω

Παράθεση

Dalian (Substrata)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Dalian
H Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών . Έχει γράψει 2,622 μηνύματα.

H Dalian έγραψε στις 15:49, 03-02-14:

1) Πέρα από το να εκσπερματώσει ο ίδιος, φρόντισε να "τακτοποιήσει" και εσένα?

2) Δεν είναι φυσιολογικό να πονάς, αν συνεχιστεί πήγαινε σε γυναικολόγο αλλιώς δεν τη βλέπω καλά τη σεξουαλική ζωή σου...

Παράθεση

Vicky13 (Βίκυ)

Πολύ δραστήριο μέλος

H Vicky13 έγραψε στις 16:40, 03-02-14:

Αρχική Δημοσίευση από Dalian
1) Πέρα από το να εκσπερματώσει ο ίδιος, φρόντισε να "τακτοποιήσει" και εσένα?

2) Δεν είναι φυσιολογικό να πονάς, αν συνεχιστεί πήγαινε σε γυναικολόγο αλλιώς δεν τη βλέπω καλά τη σεξουαλική ζωή σου...
τ εννοεις; ηταν η πρωτη μου φορα για αυτο!

Παράθεση

Dalian (Substrata)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Dalian
H Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών . Έχει γράψει 2,622 μηνύματα.

H Dalian έγραψε στις 17:02, 03-02-14:

Α, σόρι, δεν το πρόσεξα

Παράθεση

Muxu Su

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Muxu Su
H Muxu Su αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,240 μηνύματα.

H Muxu Su έγραψε στις 02:18, 06-02-14:

Πολύ απλά ΜΙΣΏ την περίοδο. Στις δύσκολες μερες, που ειναι πραγματικά δύσκολες, χλωμιαζω σαν το πανί, με πονάει απίστευτα το πόδι (ανωμαλίες) και η κοιλια, και βαράω το χέρι μου στον τοίχο ή το δαγκωνω (ο πόνος με πόνο περνάει). Κάτι τέτοιες μερες απλά θέλω να πάω, να βρω την εκφωνητρια απο μια διαφήμιση με σερβιετες που παίζει στη τηλεόραση και να τη χτυπάω ανελέητα. Λέει: "Ζήσε κάθε περιοδο της ζωής σου. Ολγουεις". Κανε μας τη χάρη ρε κοπέλα μου. Ελεος πια.

Παράθεση

aba (Φωτεινή)

Supervisor

Το avatar του χρήστη aba
H Φωτεινή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,932 μηνύματα.

H aba έγραψε στις 06:37, 06-02-14:

Αρχική Δημοσίευση από Muxu Su
Πολύ απλά ΜΙΣΏ την περίοδο. Στις δύσκολες μερες, που ειναι πραγματικά δύσκολες, χλωμιαζω σαν το πανί, με πονάει απίστευτα το πόδι (ανωμαλίες) και η κοιλια, και βαράω το χέρι μου στον τοίχο ή το δαγκωνω (ο πόνος με πόνο περνάει). Κάτι τέτοιες μερες απλά θέλω να πάω, να βρω την εκφωνητρια απο μια διαφήμιση με σερβιετες που παίζει στη τηλεόραση και να τη χτυπάω ανελέητα. Λέει: "Ζήσε κάθε περιοδο της ζωής σου. Ολγουεις". Κανε μας τη χάρη ρε κοπέλα μου. Ελεος πια.
Δεν ξέρεις πόσο συμφωνώ μαζί σου. Ξέροντας ότι έρχεται.....

Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,633 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 07:57, 01-05-14:

Καλημερα! Καθε μηνα χαπακωνομαι οταν εχω περιοδο. Ο πονος ειναι εξουθενωτικος κι ακομα χειροτερος οταν με βρισκει εκτος σπιτιου. Η λυση του χαπιου, αυτη η χημεια μεσα μου καθε μηνα με προβληματιζει. Θελω να τα σταματησω η εστω να παιρνω ανα διμηνο ή σε εξαιρετικεσ περιπτωσεισ. Να τονισω δε, πως τα χαπια που παιρνω ειναι πολυ δυνατα. Δε με εχουν πειραξει στο στομαχι ομως.

Ξερετε καποιο φυτικο ροφημα που μπορει να βοηθησει;

Επισης εχω προσεξει πως αν 2-3 μερες πριν μου ρθει εχω αθληθει, μειωνονται αισθητα οι πονοι αλλα δεν εχω παντα χρονο για ασκηση! :/

Παράθεση

Tabby

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Tabby
H Tabby αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 623 μηνύματα.

H Tabby εκτός τόπου και χρόνου έγραψε στις 13:34, 01-05-14:

κι εγώ δε θέλω να παίρνω χάπια κ προσπαθώ να μειώσω την ποσότητα κάθε φορά- αλλά δεν γίνεται δυστυχώς να μην πάρω καθόλου γιατί θα υποφέρω απίστευτα.. :/
Κάποτε είχα δοκιμάσει αυτό το μείγμα βοτάνων.
Ήταν βοηθητικό ως ένα βαθμό, αν και δεν έπινα όσο έλεγε. Έπινα μία κούπα τη μέρα λίγες μέρες πριν αδιαθετήσω. Επειδή γευστικά δε μου άρεζε, το σταμάτησα.
Πάντως είχε αποτέλεσμα και ίσως αν το χρησιμοποιήσεις σωστά, να έχει ακόμη καλύτερο.
Το είχα πάρει από μαγαζί που πουλάει φυτικά προιοντα.

Παράθεση

_fairygirl_ (Τηγάνι)

Επιφανές Μέλος

H _fairygirl_ Σουλμέτ της Κατσαρόλας~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 21:30, 01-05-14:

Αρχική Δημοσίευση από mindcircus
Καλημερα! Καθε μηνα χαπακωνομαι οταν εχω περιοδο. Ο πονος ειναι εξουθενωτικος κι ακομα χειροτερος οταν με βρισκει εκτος σπιτιου. Η λυση του χαπιου, αυτη η χημεια μεσα μου καθε μηνα με προβληματιζει. Θελω να τα σταματησω η εστω να παιρνω ανα διμηνο ή σε εξαιρετικεσ περιπτωσεισ. Να τονισω δε, πως τα χαπια που παιρνω ειναι πολυ δυνατα. Δε με εχουν πειραξει στο στομαχι ομως.
Επισης εχω προσεξει πως αν 2-3 μερες πριν μου ρθει εχω αθληθει, μειωνονται αισθητα οι πονοι αλλα δεν εχω παντα χρονο για ασκηση! :/
Αυτό για την άθληση,ισχύει. Βασικά,ενώ παλιότερα με μία φορά την εβδομάδα άθληση,όταν αδιαθετούσα πονούσα πολύ. Πλέον που αθλούμαι 4 φορές/εβδομάδα δεν πονάω σχεδόν καθόλου (απλά το βράδυ πονάω χαμηλά αλλά ποτέ σε σημείο να μην μπορώ να κοιμηθώ).Να σκεφτείς ότι κάνω κανονικά το πρόγραμμα μου ακόμα και τότε.!
Το έλαιο από νυχτολούλουδο βοηθάει. Τώρα πώς και τι χωρίς να'μαι απόλυτα σίγουρη έχω δει κάτι κάψουλες νυχτολούλουδου σε φαρμακείο.
Μπορείς να το ψάξεις.

Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 23:09, 03-05-14:

Tabby, να το δοκιμασω αυτο που λες, αλλα λεει οτι ειναι για ρυθμιση περιοδου. Ειναι για τον πονο;
Fairy θα ρωτησω κι αυτο που λες.
Ρε κοριτσια, ειναι υγιεινα αυτα, ετσι δεν ειναι; Καλυτερα δεν ειναι απο τα χαπια, ετσι δεν ειναι;
Γιατι καποτε σε μια εκδρομη που ειχα παει και πουλουσαν βοτανα σε εναν επαρχιακο δρομο, μια κυρια μου ειπε να μην πινουμε βοτανα γιατι μπορει να προκαλεσουν σοβαροτερη ζημια. Οτι ο ανδρας της ειχε σακχαρο, επινε ενα βοτανο που ηταν για τη ρυθμιση του και τελικα του το ανεβαζε παραπανω. Πως γινεται αυτο, γινεται;

Παράθεση

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη venividivici
H venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 18,544 μηνύματα.

H venividivici έγραψε στις 03:04, 04-05-14:

Αρχική Δημοσίευση από mindcircus

Ρόφημα με γαρύφαλλα και κανέλα
(όχι σε σκόνη τα υλικά)

Παράθεση

captain elena (κάπτεν ελένα)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη captain elena
H κάπτεν ελένα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών , επαγγέλεται Στιχογράφος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 16 μηνύματα.

H captain elena έγραψε στις 10:33, 04-05-14:

εγω οταν ποναω πολυ κανω γυμναστικη. βοηθαει παρα πολυ γιατι σιγα σιγα ο πονος φευγει και ειλικρινα μετα δεν θες να σταματησεις.. επισης κατα αλλο που εχω ανακαλυψει ειναι οτι αν το καλοκαιρι εχεις περιοδο και σε ποναει η κοιλια σου μπορεις να κατσεις πανω στην καυτη αμμο για λιγη ωρα και τις επομενες μερες δεν νιωθεις τιποτα... ουτε τον επομενο μηνα... ρε κοριτσια ειναι κατι φυσικο που δεν μπορουμε να αποφυγουμε... συμβιβαστειτε και δειτε την απο αλλη σκοπια...!

Παράθεση

Dias

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Dias
Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών και επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 7,362 μηνύματα.

O Dias έγραψε στις 11:43, 04-05-14:

Αρχική Δημοσίευση από captain elena
αν το καλοκαιρι εχεις περιοδο και σε ποναει η κοιλια σου μπορεις να κατσεις πανω στην καυτη αμμο για λιγη ωρα και τις επομενες μερες δεν νιωθεις τιποτα... ουτε τον επομενο μηνα...
Αν είναι τόσο απλό και η καυτή άμμος έχει για σένα τόσο ευεργετικά αποτελέσματα, μπορείς να μαζέψεις ένα ταψί άμμο και να το ζεσταίνεις το χειμώνα, (ή πιο απλά να χρησιμοποιείς θερμοφόρα).

Υ.Γ. Μην πείτε "τι θέλει άντρας και απαντά στο θέμα αυτό". Ξέρετε πολύ καλά ότι δεν έχουμε εμείς το πρόβλημα, αλλά (θέλοντας και μη) συμπάσχουμε.

Παράθεση

chemysterious (Ιάσονας)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη chemysterious
Ο Ιάσονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 131 μηνύματα.

O chemysterious έγραψε στις 12:06, 04-05-14:

Αρχική Δημοσίευση από Dias
Υ.Γ. Μην πείτε "τι θέλει άντρας και απαντά στο θέμα αυτό". Ξέρετε πολύ καλά ότι δεν έχουμε εμείς το πρόβλημα, αλλά (θέλοντας και μη) συμπάσχουμε.
Εγω πάντως τη λυπάμαι καθως στις δύσκολες τις μερες, παιρναει πραγματικα δυσκολα. Αλλα οταν πονάει, ούτε να την ακουμπησω δεν τολμάω. Εξαιρετικα ευερέθιστη.

Παράθεση

Tabby

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Tabby
H Tabby αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 623 μηνύματα.

H Tabby εκτός τόπου και χρόνου έγραψε στις 17:37, 04-05-14:

mindcircus έτσι γράφει όντως.. εμένα μου το χαν προτείνει και για τον πόνο και είχε κάποιο αποτέλεσμα, όπως και σε μία φίλη μου επίσης. Καλό είναι να πας να ρωτήσεις σε ένα τέτοιο κατάστημα γιατί όντως καμιά φορά τα βότανα μπορεί να προκαλέσουν κάποια ανεπιθύμητη αντίδραση με τον οργανισμό μας. Το συγκεκριμένο πάντως μείγμα που σου πρότεινα κανένα απολύτως πρόβλημα δε μου προκάλεσε. Γενικά πιστεύω πως αν το ψάξουμε λίγο με τα φυσικά προιοντα, μπορεί να γλυτώσουμε από κάποιο φαρμακευτικά σκευάσματα ή να βρούμε λύσεις σε προβλήματα που με φάρμακα δε λύνονται. Αλλά θέλει μέτρο και προσοχή και όχι ρίσκο χωρίς να ρωτήσουμε κάποιον που ξέρει.

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Vicky13

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους