Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,107 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,308 μηνύματα σε 74,663 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Η στιγμή που νιώσατε τον μεγαλύτερο φόβο

Γιάννης (Παπαφλέσσας)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Γιάννης
Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 42 ετών . Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.

O Γιάννης Πέρασα μια βόλτα! Τι θα φάμε? έγραψε στις 15:31, 13-12-05:

Υπάρχει κάποια στιγμή στην ζωή σας που στην κυριολοξία κοντέψατε να τα κάνετε πάνω σας? να σεστήτε δηλαδή απο τον φόβο σας?
Δεν μιλάμε για light καταστάσεις του στύλ φοβήθηκα μην χάσω το μάθημα αλλα ακραίες καταστάσεις!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Dark_kronos
Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 15:44, 13-12-05:

Βασικα δεν θυμαμε καπια στιγμη που να φοβιθικα πραγματικα... Ισως η φορα που φοβιθικα πιο πολυνα ητανε πριν εναν χρονο, λιγα δευτερολεπτα πριν τρακαρουμε

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

MonaXoS (Δημήτρης Αγοραστός)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη MonaXoS
Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Ψυχολόγος . Έχει γράψει 1,527 μηνύματα.

O MonaXoS έγραψε στις 15:48, 13-12-05:

Εγώ πάλι μπορώ να θυμηθώ ένα περιστατικό όπου κοιμόμουνα μαζί με την κοπέλα μου και ξαφνικά νιώθω σαν να με κλωτσάει, ξυπνάω και την βλέπω αγχωμένη να κοιμάται. Ξαφνικά πατάει μια τσιρίδα και πετάγεται όρθια λες και πήγαν να τη σφάξουν!!!

Άσε που μόλις την ξύπνησα (κοιμόταν ενώ τσίριζε!!!) για λίγα δευτερόλεπτα με ρωτούσε ποιος είμαι! Τα έπαιξα πραγματικά! Σαν σκηνή από θρησκευτικό θρίλερ ήταν.

Το περίεργο είναι ότι μετά δεν θυμόταν ούτε τι όνειρο είδε (θυμόταν μόνο ότι της ήταν δυσάρεστο), αλλά ούτε και τα δευτερόλεπτα της "αμνησίας"...

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

dooo

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη dooo
H dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,231 μηνύματα.

H dooo έγραψε στις 15:50, 13-12-05:

όταν με πήρε φίλος του αδερφού μου, 3 τη νύχτα για να μου πει ότι ο αδερφός μου χτύπησε με τη μηχανή και είναι στο νοσοκομείο.

Μου'φυγε το θκατό, κυριολεκτικά.

Παράθεση

kleftra (Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη kleftra
H Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,633 μηνύματα.

H kleftra οι φωνές στο κεφάλι της, της είπαν κι έγραψε στις 16:00, 13-12-05:

Εγώ θυμάμαι δύο,βέβαια ο φόβος ήταν διαφορετικός:
Στην πρώτη πριν ενάμιση χρόνο περίπου όταν τρακάραμε(πολύ άσχημα) βράδυ στην κακιά σκάλα(εθνική Αθηνών - Κορίνθου για όποιον δεν ξέρει) και το περίεργο ήταν που δεν φοβήθηκα κατά την διάρκεια της σύγκρουσης που χτύπαγε το αυτοκίνητο δεξια κι αριστερά στις μπαρες αλλα΄ακριβώς πριν όταν συνηδητοποίησα ότι χάσαμε τον έλεγχο του αυτοκινήτου και θα τρακάρουμε.
Την δεύτερη πάλι ατύχημα αλλά δεν ήμουν κι εγώ μέσα.Ήμασταν παρέα δύο αυτοκίνητα πριν τρία χρόνια εκδρομή στον Παρνασσό και τράκαρε το άλλο αυτοκίνητο.Η φρίκη ξεκίνησε επειδή ένας φίλος χτύπησε σοβαρά και δεν υπήρχε ασθενοφόρο.Έχετε ακούσει που λένε μην μετακινείται τους ασθενείς απο τροχαίο,εκεί να σας δω τι κάνετε;Στον Παρνασσό δεν υπάρχει νοσοκομείο παρά μόνο ιατρικό κεντρο το οποίο δεν έχει ασθενοφόρο,πλησιέστερο νοσοκομείο υπήρχε στη Λειβαδιά αλλά δεν μπορούσε να στείλει ασθενοφόρο,η αστυνομία δεν ερχόταν έτσι τον μεταφέραμε μόνοι μας με το άλλο αυτοκίνητο.Πρώτα πήγαμε στο ιατρικό κέντρο που προανέφερα απο όπου μας παρέπεμψαν στη Λειβαδιά γιατί δεν είχαν την υποδομή να τον περιθάλψουν(μας δώσαν βέβαια τις πρώτες βοήθειες).Τέσπα στην διαδρομή προς Λειβαδιά κι ενώ μέχρι στιγμής το παλικάρι είχε τις αισθήσεις του κι εμείς του μιλάγαμε συνέχεια για να μην χάσει επαφή σταματα να μας απαντά.Εκεί χεστ*καμε πανω μας.Μέχρι να μας διαβεβαιώσουν στο νοσοκομείο ότι ήταν οκ. είχαμε αλλάξει εκατό χρώματα.

Παράθεση

Maggie

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Maggie
H Maggie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια . Έχει γράψει 499 μηνύματα.

H Maggie έγραψε στις 16:07, 13-12-05:

Όταν η αδελφή μου ήταν 2 χρονών και κατέβηκε με τη στράτα τα 7 τσιμεντένια σκαλιά του εξοχικού μας σε στυλ ''αναποδογυρίσματος'' Εν τω μεταξύ δεν υπήρχε και νοσοκομείο εκεί και ήταν και μωρό .....Εκεί φοβήθηκα πραγματικά....

Παράθεση

faithplus1

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη faithplus1
Ο faithplus1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 36 ετών . Έχει γράψει 678 μηνύματα.

O faithplus1 έγραψε στις 16:21, 13-12-05:

Δεν μπορώ να θυμηθώ αν ήταν ο μεγαλύτερος φόβος που έχω νιώσει αλλά αυτό μου έρχεται στο μυαλό τώρα.Όταν μια μέρα ήμουν στο νοσοκομείο του Ρίου(Πάτρα) και τρυπήθηκα με σύριγγα που πρώτα είχα τρυπήσει μια γυναίκα.Ήταν παρασκευή, το νοσοκομείο είχε απεργία και θα μάθαινα τη δευτέρα αν αυτή η γυναίκα είχε AIDS ή καμιά ηπατιτιδα.Εκτός από το σαβ/κο που ήταν δραματικό, τη στιγμή του τρυπήματος τρόμαξα πολύ.

Παράθεση

Founes

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Founes
Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,347 μηνύματα.

O Founes έγραψε στις 16:45, 13-12-05:

Κι εγώ 2 φορές έχω φοβηθεί πάρα πολύ...

Η πρώτη, πριν από αρκετά χρόνια (το 1996) όταν φεύγαμε από ένα γήπεδο και είχαν προηγηθεί επεισόδια μεταξύ οπαδών και αστυνομικών. Την ώρα που φτάναμε εμείς σε εκείνο το σημείο ένας τροχονόμος για να ελέγξει την κατάσταση που επικρατούσε εκείνη την ώρα τράβηξε το πιστόλι του και σημάδευε ότι κινούνταν μπροστά του, φωνάζοντας... Ήμασταν στα 3-4 μέτρα μακριά του...

Τη δευτερη φορά που θημάμε, άρχισα να φοβάμε μετά που είχα συνηδιτοποιήσει τί ειχε γίνει... αφήστε το καλύτερα...

Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 16:50, 13-12-05:

Θυμιθικα αλλες δυο περιπτωσεις που φοβιθικα, και μαλιστα πολυ
1) Χειμονιατικο πρωινο στην Σουηδια, πριν παμε στο σχολειο εγω και η αδερφη μου.Εγω εβλεπα τηλεωραση περιμενοντας να βγει η αδερφη μου απο το μπανιο για να παω εγω (μια και στο αλλο μπανιο ητανε η μανα μου)και ξαφνικα ακουω ενα δυνατο γντουπ απο το μπανιο. Φωναζω την αδερφη μου και δεν λαμβανω απαντιση, παω να αναοιξω και ανακλυπτω οτι η πορτα ητανε κλειδωμενητο τι χ*θιμο εριξα ωσπου να κατευει η μητερα μου με το κλειδη και οσπου να συνελθει η αδερφη μου δεν λεγετε

2)Οταν ειμουν μικρος ενα σαβατιατικο πρωινο (νομιζω ηταν και κοντα στα χριστουγενα νομιζω) και αν θυμαμε καλα πηγενα τριτη. Τεσπα ητανε παλι πρωι και καπιος χτυπουσε το κουδουνι επιμονα και με πολυ γρηγορο ρυθμο (btw, αυτο με ξυπνισε) σηκωθικα για να ανοιξω και εν το μεταξυ ανηξε ο πατερας μου, κατι του ειπε η γειτονισα, εβαλε βιαστικα ενα πανταλονι και μια φανελα και κατευικε κατω ενω μου ειπε να μηνω ξαναπεσω για υπνο εγω. Μικρος τοτε που να φανταζομουνα τι μπορουσε να συμενει αυτο. Μετα απο λιγο ακουσα την αδερφη μου να κλαιει και ηρθε και ξαπλωσε στο κρεβατι μου, διπλα μου. Την ρωτισα τι εγινε αλλα αυτη συνεχισε να κλαει χωρια να μου πει τπτ (αν εγω πηγενα τριτη τοτε αυτη πηγενε εκτη, απλα σας το λεω για να εχετε μια ιδεα για ηλικιες) Τοτε θυμιθικα πως εφυγε βιαστικα ο πατερας μου και ο νους μου φανταζεστε σε ποσα πραγματα θα πηγε. Ξεσπιεμε και την ξαναρωταω τι εγινε, παλι καμια απαντιση. Το τι κλ@θιμο περασα... Την ρωταω και παλι "Τι εγινε; Πειραμε Φωτια" (σκευτικα οτι ισως ειχε παρει φωτια η γειτονισα και γι'αυτο εφυγε βιαστικα ο πατερας μου να βοηθιση, και ισως κατεπεκτασει η φωτια να μας επιασε και εμας) Τοτε μου ειπε ενα "πνηγμενο" οχι ενω ακομα εκλεγε.Την ξαναρωτισα τι εγινε και μου λεει "Το αμαξι" "Το αμαξι τι;" , την ρωταω και μου λεει να παω στο δωματιο της να δω. Παω στο δωματιο, κοιταω απο την μπαλκονοπορτα και βλεπω ενα σωορ κοσμο μαζεμενο, μια κλουβα να ειναι η μιση μεσα στην πιτσαρια μας και η αλλη μιση απο εξω, το αμαξι μας να εχει γινει πιτα και ο ενας τοιχος της πιτσαριας μας να εχει γκρεμιστει. Ευτιχος λοιπον ο φοβος μου ητανε για το τιποτα ουσιαστικα... Μονο υλικες ζημιες ευτιχος

Παράθεση

zxr

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη zxr
Ο zxr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 38 ετών . Έχει γράψει 78 μηνύματα.

O zxr έγραψε στις 17:57, 13-12-05:

Όταν γεννήθηκα! Φοβήθηκα τόσο που έκανα ένα χρόνο να μιλήσω!!

Σοβαρά τώρα. Η μια φορά ήταν όταν τράκαρα. Ένα τρακτέρ παραβίασε το ΣΤΟΠ και έβλεπα καρέ καρέ το αλέτρι που είχε πίσω να περνάει καμιά δεκαριά πόντους από το κεφάλι μου!

Τη δεύτερη φορά ήταν σε κατάδυση με μπουκάλες. Κάναμε συντήρηση υποβρυχίως στις εγκαταστάσεις ενός ιχθυοτροφείου και είδα μια σμέρνα κοντά στο ενάμισυ μέτρο να έρχεται κατά πάνω μου. Το χέρι κατευθείαν στο μαχαίρι και η στολή... λερωμένη!!! Άδειασα την μπουκάλα ίσα με 100 ατμόσφαιρες με μια αναπνοή!!!

Βέβαια όταν διαπίστωσα ότι η σμέρνα δεν ήταν τίποτα άλλο παρά μια σακούλα που είχε διπλώσει και "έπαιζε" με το φως έριξα μερικά υποβρύχια φάσκελα στον εαυτό μου!!!

7 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

dooo

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη dooo
H dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,231 μηνύματα.

H dooo έγραψε στις 18:05, 13-12-05:

Αρχική Δημοσίευση από zxr
Όταν γεννήθηκα! Φοβήθηκα τόσο που έκανα ένα χρόνο να μιλήσω!!
εμ δεν ξανάμπαινες μέσα καλόμ?

η σμέρνα τι είναι?

...μη πεις ψάρι

Παράθεση

Skoulikadera---

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Skoulikadera---
H Skoulikadera--- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 421 μηνύματα.

H Skoulikadera--- έγραψε στις 18:19, 13-12-05:

Τον μεγαλύτερο φόβο τον ένοιωσα τις ώρες που περίμενα τον πατέρα μου να βγεί από το χειρουργίο και την εντατική μετά από μια σοβαρή επέμβαση στην καρδιά....ήταν οι ποιό "άργες" ώρες που έχω ζήσει γέματες φόβο.....
Ευτυχώς όλα πήγαν καλά..
.

Παράθεση

Founes

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Founes
Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,347 μηνύματα.

O Founes έγραψε στις 18:54, 13-12-05:

ok... δεν λέμε οτι είναι ψάρι...

Παράθεση

zxr

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη zxr
Ο zxr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 38 ετών . Έχει γράψει 78 μηνύματα.

O zxr έγραψε στις 20:23, 13-12-05:

Αρχική Δημοσίευση από dooo
εμ δεν ξανάμπαινες μέσα καλόμ?

η σμέρνα τι είναι?

...μη πεις ψάρι
Περίπου σαν χέλι αλλά στο πιο τσαμπουκαλεμένο!!! Δεν είπα ψάρι!!!

Παράθεση

gademis (Δημήτρης)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη gademis
Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 39 ετών , επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 1,238 μηνύματα.

O gademis "ένα προσωπικό μήνυμα" έγραψε στις 23:53, 13-12-05:

η σμέρνα τι είναι?
...μη πεις ψάρι
Η Σμέρνα είναι απο τα πιο επικύνδυνα ψάρια που υπάρχουν στις ελληνικές θάλασσες. Μοιάζει με Χέλι αλλά πιό χοντρουλό (και δεν πάει στο γλυκό νερό), έχει συνήθως γκρίζο χρώμα (το "ξαδερφάκι" της το Μουγκρί είναι πολύ σκούρο καφε). Έχει φοβερά σαγόνια με πολύ κοφτερά δόντια, που έχει το ιδίωμα να τα κουνάει πλαγιαστά με ταχύτητα όταν δαγκώνει κάτι ωστε να δρά σάν αλυσοπρίωνο η όλη κατασκευή. Οι ψαροντουφεκάδες τη φοβούνται πολύ γιατι αν δεν τη σκοτώσουν οταν τη χτυπήσουν (καρφώνοντας τη στο σώμα και όχι στο κεφάλι) πρέπει να την ξεκαρφώσουν.Αμα σε δαγκώσει σμέρνα ειδικά σε χέρι ειναι πιθανό να κάνει μεγάλη ζημια λόγω των προαναφερθέντων δοντιών-αλυσοπρίωνο. Μαλιστα αν δαγκώσει το καμάκι ακουγεται μέσα στο νερό το "κρρρρρρ" που κάνουν τα δόντια της προσπαθώντας να "αλέσουν" το σιδερένιο καμάκι.
Αμα την πιάσεις βεβαια ειναι φοβερή τηγανητή με σκορδαλιά, και σε κάποια χωριά την κάνουν και λιαστή. Στην τελευταία περίπτωση είναι δε το μόνο ψάρι που το "γδέρνουν".

Για να μή βγώ και τελείως off topic και εμενα μου έχει τελειώσει ο αέρας σε κατάδυση και φοβήθηκα πολύ (εζησα τελικά με του διπλανού μου). Αλλα το no 1 ήταν ενα ψιλό τρακάρισμα που είχα και είχα πάθει σοκ για το επόμενο 10λεπτο.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

giostau

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη giostau
Ο giostau αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 37 ετών . Έχει γράψει 763 μηνύματα.

O giostau έγραψε στις 18:37, 14-12-05:

Μια φορά που φοβήθηκα πάρα πολύ (το μόνο που μπορώ να θυμηθώ τώρα) ήταν όταν κάναμε με μια παρέα βόλτα σε ένα βουνό και είχαμε τη φαεινή ιδέα να πάμε από ένα απόκρημνο μέρος (για περιπέτεια...τρομάρα μας!)...
Ήμασταν 5, μπροστά πήγαινε ένα παλικάρι που ψιλοήξερε το μέρος και τελευταίος εγώ για οπισθοφυλακή(αυτή ήταν καλή κίνηση τελικά)...
Κάποια στιγμή η κοπέλα που ήταν στη μέση πιάστηκε από ένα βράχο (από τον οποίο είχαν πιαστεί και οι υπόλοιποι) ο οποίος έσπασε και βρέθηκε να πέφτει στο κενό... ευτυχώς κατάφερα και την έπιασα και της σταμάτησα την πτώση, με αποτέλεσμα να σταματήσει 4-5 μέτρα παρακάτω (και όχι 50 που τελείωνε το βουνό)... τα δευτερόλεπτα που πέρασαν μέχρι να πει "εντάξει ζω!" (αυτά ακριβώε ήταν τα λόγια της) ήταν τα πιο μακριά δευτερόλεπτα που έχω ζήσει ποτέ...

Παράθεση

bunny217 (Ποιός Ξέρει???)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη bunny217
H Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 1,606 μηνύματα.

H bunny217 Περίεργα συναισθήματα έγραψε στις 01:46, 15-12-05:

Ήταν Χριστούγεννα,
είχα πάει βράδυ να ταίσω το σκυλί της γειτόνισας γιατί είχε φύγει για διακοπές, ψιλοέβρεχε και σε απόσταση 2 μέτρων πετάχτηκαν μέσα απο το σπίτι της 2 κλέφτες.
Είχα μείνει όυτε να φωνάξω δε μπορούσα

Παράθεση

crazyhelen (crazyhelen)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη crazyhelen
H crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,257 μηνύματα.

H crazyhelen Ελένη έγραψε στις 14:14, 15-12-05:

Δυο φορές έχω τρομάξει πολύ. Την πρώτη, περιμένοντας ταξί, νύχτα σε αρκετά πολυσύχναστο δρόμο (τις παλιές κακές μέρες που δεν είχα το κάρο μου) σταμάτησαν δυο μαντραχαλάδες και άρχισαν να με πειράζουν, με αποτέλεσμα να με βοηθήσει ένας διερχόμενος ταξιτζής να "γλιτώσω" γιατί προσπαθούσαν να με βάλουν με το ζόρι μέσα στο Ι.Χ. τους και την δεύτερη όπου έχω βγει ραντεβού με κάποιον φίλο, φίλου, φίλου μου (πιαστο αβγό και κούρευτο δηλαδή), ο οποίος πηγαίνοντάς με να πάρω ένα ταξί για να επιστρέψω σπίτι μου, με ξεμονάχιασε και μου την έπεσε τόσο άσχημα, που πίστευα ότι δεν τον γλιτώνω τον βιασμό. Ευτυχώς κράτησα την ψυχραιμία μου και την γλίτωσα. Εκτοτέ έκοψα και το κυκλοφορώ μόνη νύχτα (ακόμα και σε δρόμους με μεγάλη κυκλοφορία), και εννοείται να βγαίνω με ανθρώπους που δεν γνωρίζω σχεδόν καθόλου.

Παράθεση

High_Voltage

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη High_Voltage
H High_Voltage αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών . Έχει γράψει 64 μηνύματα.

H High_Voltage έγραψε στις 15:20, 15-12-05:

2 φορες.
Η πρώτη με το σεισμό του 86 στην Καλαματα. Κατα τη διαρκεια του σεισμού δεν τρόμαξα πολυ ουτε κι όταν κοπηκε το ρέυμα. Τρομαξα ομως και κόντεψα να πάθω σοκ όταν μετα τρέχαμε στο δρόμο να πάμε σπίτι (ημασταν επισκεψη εκείνο το βράδυ) κι εβλεπά ολους να τρέχουν αλλόφρονες στο δρόμο με τα νυχτικά, τα ρολευ στα μαλλία η και... γυμνοι! και τα σπιτια γυρω μου γκρεμισμένα!

Η άλλη φορά είχα ανεβει σε μια σκαλωσία (δημοτικο πηγαινα ακομα) οπου γλυστρησα κι έπεσα και θα χτυπαγα με το κεφάλι στο τσιμέντο αν δε με έπιανε ο ξαδελφος μου λιγο πριν ακουμπήσω το έδαφος.

Παράθεση

Διακεκριμένο μέλος

H Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 1,606 μηνύματα.

H bunny217 Περίεργα συναισθήματα έγραψε στις 15:31, 15-12-05:

Αρχική Δημοσίευση από High_Voltage
2 φορες.
Η πρώτη με το σεισμό του 86 στην Καλαματα. Κατα τη διαρκεια του σεισμού δεν τρόμαξα πολυ ουτε κι όταν κοπηκε το ρέυμα. Τρομαξα ομως και κόντεψα να πάθω σοκ όταν μετα τρέχαμε στο δρόμο να πάμε σπίτι (ημασταν επισκεψη εκείνο το βράδυ) κι εβλεπά ολους να τρέχουν αλλόφρονες στο δρόμο με τα νυχτικά, τα ρολευ στα μαλλία η και... γυμνοι! και τα σπιτια γυρω μου γκρεμισμένα!

Η άλλη φορά είχα ανεβει σε μια σκαλωσία (δημοτικο πηγαινα ακομα) οπου γλυστρησα κι έπεσα και θα χτυπαγα με το κεφάλι στο τσιμέντο αν δε με έπιανε ο ξαδελφος μου λιγο πριν ακουμπήσω το έδαφος.
Ήσυχο παιδάκι ήσουν μικρή ε?

Παράθεση

High_Voltage

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H High_Voltage αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών . Έχει γράψει 64 μηνύματα.

H High_Voltage έγραψε στις 15:42, 15-12-05:

Τι να σου πώ bunny! ησυχότατο! χαχαχα! Διαβολο με λέγανε απο τότε και η μάνα μου ειχε βαρέσει και κάτι εγκεφαλικα που έπρεπε να τρέχει απο πισω μου όλη την ώρα! χαχαχαχ! Ευχομαι τα παιδία μου να μη μου μοιασουν σε αυτο το θέμα! Γιατι τοτε εγώ θα γίνω Ηρωδης!

Παράθεση

Διακεκριμένο μέλος

H bunny217 Περίεργα συναισθήματα έγραψε στις 15:58, 15-12-05:

Τι να σου πώ bunny! ησυχότατο! χαχαχα! Διαβολο με λέγανε απο τότε και η μάνα μου ειχε βαρέσει και κάτι εγκεφαλικα που έπρεπε να τρέχει απο πισω μου όλη την ώρα! χαχαχαχ! Ευχομαι τα παιδία μου να μη μου μοιασουν σε αυτο το θέμα! Γιατι τοτε εγώ θα γίνω Ηρωδης!
Δεν ξέρεις όμως αυτό που λένε???
το μήλο κάτω απο την μηλιά θα πέσει

Παράθεση

High_Voltage

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H High_Voltage έγραψε στις 02:22, 17-12-05:

τότε μάλλον δεν θα κάνω παιδιά bunny!

Παράθεση

Διακεκριμένο μέλος

H bunny217 Περίεργα συναισθήματα έγραψε στις 15:56, 17-12-05:

τότε μάλλον δεν θα κάνω παιδιά bunny!
όχι καλέ να κάνεις!!
Θα στα βαφτήσω εγώ που ήμουν ήρεμη κι έτσι θα εξισορροπήσουμε τα πράγματα.
Αντί να λένε τρελός νονός σε βάφτησε θα λένε ήρεμη νονα

Παράθεση

theio_vrefos

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη theio_vrefos
Ο theio_vrefos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών . Έχει γράψει 490 μηνύματα.

O theio_vrefos έγραψε στις 03:47, 18-12-05:

Εμένα ήταν σε σεισμό....
Βασικά μέχρι τότε ... 1999 αν δν κάνω λάθος... είχαμε ζήσει αρκετούς σεισμούς και δεν είχα ιδιαίτερο πρόβλημα.

Αυτό που με τρόμαξε ήταν το μέρος.
Ήμουν στο σπίτι ενός φίλου που ζει στον 6ο όροφο
Όταν ο σεισμός άρχισε ζήσαμε σκηνές matrix

Πραγματικά είναι πολύ παράξενο τι μπορεί να κάνει ένας άνθρωπος εάν η ζωή του απειλείται... Ο φίλος μου δεν ήταν και τόσο τυχερός αλλά ευτυχώς δεν τραυματίστηκε σοβαρά.

Εγώ απέφυγα ένα σύνθετο με κρύσταλλα και άλλα μπιχλιμπίδια ενώ ήμουν καθισμένος με αυτό πίσω μου, ανεβαίνοντας στη καρέγκλα και πηδώντας μπροστα... ενώ ήμουν στον αέρα το σπίτι κουνιόταν και έπεσε ο πολυέλαιος ακριβώς δίπλα μου (με ξύρισε για την ακρίβεια... έχω ακόμα μια ουλή στο χέρι μου απο τότε)... προσγειώθηκα μπροστά από ένα διάδρομο και κάθησα κάτω απο τη κάσα της πόρτας... Μετά πανικοβλήθηκα γιατί κοιτώντας γύρω μου είδα το φίλο μου πλακωμένο απο το σύνθετο... οπότε γύρισα να βοηθήσω και έφαγα ενα πίνακα (ντακσ σιγά ... ) στη πλάτη.

Ε εκεί έληξε ο σεισμός

Δευτερόλεπτα αλλά ήταν σαν μια ζωή ολόκληρη...

Βέβαια πέθανε κάπχιος! Η γάτα του! (έπεσε απο το μπαλκόνι) το αστείο όμως είναι οτι δεν έπεσε στο σεισμό το κανονικό, αλλα σε ένα μετασεισμό!
Κρίμα ... έκανε πολλές γκάφες αυτό το γατί κινηματογραφικές!

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

Το avatar του χρήστη Subject to change
H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,471 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 05:35, 18-12-05:

Εγώ που στο σεισμό του 1999 έκανα μπάνιο τι να πω???
Άκουγα τα μπυκαλάκια στο ράφι του νιπτήρα να πέφτουν κάτω και νόμιζα οτι σπάνε τα είδη υγιεινής (νιπτήρας, λεκάνη κλπ)!!! μιας και δεν έβλεπα τι γίνεται καθώς είχα τραβηγμένη την κουρτίνα! Άσε που στην αρχή νομισα οτι ήταν ο περιβόητος...μετροπόντικας!!!
Πωπω τελείως lol είμαι ώρες ώρες
Πάντως λυπήθηκα για τη γατούλα

Παράθεση

cuto

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη cuto
Ο cuto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 68 μηνύματα.

O cuto έγραψε στις 08:44, 18-12-05:

Εγω στο σεισμο του 99 εβλεπα baywatch!!
κ θυμαμαι μολις ειχε αρχισει ρε γαμωτο!παντως δεν θα ξεχασω οταν βγηκα εξω πως "χορευε" μια εξαωροφη πολυκατοικια διπλα απ' το σπιτι μου!
Στο θεμα μας τωρα.Η πιο τρομακτικη εμπειρια που ειχα ηταν σε μικρη ηλικια(κατω απο 10) οπου πηγα να διασχισω το δρομο χωρις να κοιταξω....εκεινη τη στιγμη περναγε φορτηγο(!),δεν ξερω πως συγχρονιστηκαμε ετσι κ με βρισκει με την πισω δεξια κατω γωνια! (Η μητερα μου βρισκοταν αρκετα μετρα πισω μου κ για κατι μαλωνε τον αδερφο μου).Μετα με θυμαμαι πεσμενο κατω να κλαιω,σταματαει ενας αγνωστος κ παμε νοσοκομειο.Μετα λιγο μεσα στο ασθενοφορο ενα μουστακαλη τυπο να με κοιταει(?) Κ υστερα στο χειρουγειο μετα τα ραμματα.Σε μια στιγμη κοιταω κ το πανω μερος του κρεβατιου ειχε γεμισει αιματα!

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,471 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 08:52, 18-12-05:

Πωπω... Πάλι καλά που δεν έπαθες τίποτα χειρότερο και τη γλίτωσες με μερικά ράμματα
Κι εγώ είχα κάτι παρόμοιο αλλά δεν χρειάστηκα ούτε ράμματα!
Μου είχε πατήσει το πόδι αυτοκίνητο αλλά ευτυχώς φορούσα ένα χοντρό τακούνι (απο αυτά τα απαίσια που δεν είναι λεπτό το τακούνι αλλά είναι μια ενιαία μάζα, σαν τεράστια σόλα) και καθώς γύρισε το πόδι μου πήρε το πολύ το "σφόρτσο" το τακούνι. Οι γιατροί έμειναν πως ήταν δυνατόν να μην έχω σπάσει τίποτα! Είχα όμως πάρα πολλές επιφανειακές γρατζουνιές, γδαρσίματα κλπ oπότε τελικά αναγκάστηκα να κάτσω μια βδομάδα μέσα στο σπίτι γιατι δεν μπορούσα να πατήσω το πόδι μου επειδή με τράβαγαν τα γδαρσίματα Ακόμα έχω 2 ουλές απο τότε αλλά ντάξ. Αμα φορούσα κανα άλλο πέδιλο, πιο χαμηλοτάκουνο δεν ξέρω κι εγώ τι θα είχα πάθει... Μπρρρ ούτε να το σκέφτομαι δεν θέλω

ψ. Σε καλωσόρισα? Δεν σε καλωσόρισα! Καλωσήλθες λοιπόν!!

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Subject to change : 18-12-05 στις 08:54.
Παράθεση

cuto

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο cuto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 68 μηνύματα.

O cuto έγραψε στις 09:30, 18-12-05:

οποτε κ οι 2 φανηκαμε τυχεροι!
παντως δεν εχω σπασει ποτε τιποτα(γερη κατασκευη)..πριν μερικα χρονια μια φορα νομιζα οτι ειχα σπασει τον αστραγαλο μου μετα απο ενα αγριο παραπατημα ενω ετρεχα.Ακουστηκε ενας δυνατος,με διαρκεια ηχος κ δεν μπορουσα να περπατησω για λιγο..αλλα τελικα δεν ηταν τιποτα
ψ. Σε καλωσόρισα? Δεν σε καλωσόρισα! [IMG]images/smilies/redface.gif[/IMG] Καλωσήλθες λοιπόν!! [IMG]images/smilies/hello.gif[/IMG]
thanks!!

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 09:32, 18-12-05:

Ούτε γω έχω σπάσει ποτέ τίποτα! Πιθανόν να έχω πάθει μόνο ράγισμα μικρή αλλά και πάλι δεν νομίζω... μάλλον κάτι πιο λαφρύ απο ράγισμα πρέπει να ήταν αλλά δεν θυμάμαι τώρα πως λέγεται
Η μητέρα μου έσπασε πρώτη φορά κόκκαλο (το χέρι της) στα... 45 περίπου!!

Παράθεση

cuto

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O cuto έγραψε στις 10:06, 18-12-05:

Εγω ουτε ραγισμα,τιποτα!Τεσπα,μακαρι να μην σπασουμε τιποτα κ ποτε
btw ειμαι ο μονος στην στην οικογενεια μου που δεν εχω σπασει τιποτα(κακο σκυλι ψωφο δεν εχει)

Παράθεση

weak and powerless

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη weak and powerless
Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. . Έχει γράψει 1,432 μηνύματα.

O weak and powerless έγραψε στις 13:22, 18-12-05:

στο σεισμό του 99 θυμάμαι ότι είχα μόλις πάρει ένα στερεοφωνικό και τη στιγμή που πάτησα το play άρχισαμε να κουνιόμαστε οικογενειακώς . κι έλεγα από μέσα μου, "πωπω, τι μηχανηματάρα πήρα ο φούστης" .

Παράθεση

giostau

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη giostau
Ο giostau αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 37 ετών . Έχει γράψει 763 μηνύματα.

O giostau έγραψε στις 13:38, 18-12-05:

Εβρέθη λοιπόν ο ένοχος για το σεισμό του '99!!!

Εγώ δεν ήμουν σε εκείνο το σεισμό, αλλά ήμουν στο σεισμό της Λευκάδας το 2003....
6.8 και διάρκεια περίπου 45''....
και το χειρότερο όλων: 8και κάτι το πρωί!!!!
Ούτε να κοιμηθούμε δεν μας άφησε!!!
Αλλά δεν είχα φοβηθεί! Κυρίως οι ηλικιωμένοι φοβήθηκαν στο χωριο!
(και ο πατέρας μου που κοιμήθηκε στο αυτοκίνητο)
Το τέλειο ήταν ότι όλη την υπόλοιπη μέρα(και τη νύχτα) κούναγε συνέχεια!!!
Αν θυμάμαι καλά είχαν πει ότι γίνανε καμιά 30αριά μετασεισμοί πάνω από 4 ρίχτερ....

Παράθεση

Διακεκριμένο μέλος

H bunny217 Περίεργα συναισθήματα έγραψε στις 13:46, 18-12-05:

Αρχική Δημοσίευση από giostau
Εβρέθη λοιπόν ο ένοχος για το σεισμό του '99!!!

Εγώ δεν ήμουν σε εκείνο το σεισμό, αλλά ήμουν στο σεισμό της Λευκάδας το 2003....
6.8 και διάρκεια περίπου 45''....
και το χειρότερο όλων: 8και κάτι το πρωί!!!!
Ούτε να κοιμηθούμε δεν μας άφησε!!!
Αλλά δεν είχα φοβηθεί! Κυρίως οι ηλικιωμένοι φοβήθηκαν στο χωριο!
(και ο πατέρας μου που κοιμήθηκε στο αυτοκίνητο)
Το τέλειο ήταν ότι όλη την υπόλοιπη μέρα(και τη νύχτα) κούναγε συνέχεια!!!
Αν θυμάμαι καλά είχαν πει ότι γίνανε καμιά 30αριά μετασεισμοί πάνω από 4 ρίχτερ....

Α τίποτα το σπουδαίο δηλαδη , απορώ ποιός ο λόγος να φοβηθούν

Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 14:01, 18-12-05:

Εχω μια φορα μικρος ειχα σκαρφαλωσει στα ντουλαπια της κουζινας και επιασε σεισμος και νομιζα οτι εγω εφτεγα που κουνιοντουσαν ετσι Αλλα με τους σεισμους δεν εχω προβλημα, 7 ριχτερ ο μεγαλυτερος που εχω ζεισει και δεν τρομαξακαθολου, του εω σεινιθεισει φαινετε

Παράθεση

High_Voltage

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H High_Voltage έγραψε στις 00:38, 19-12-05:

καλα γελασα πολυ με αυτα που γραφατε για το σεισμο του 99. Εγω διαβαζα κοινωνιολογια που χρωστουσα και ημουν στο κεφάλαιο για τον Εμιλ Ντυργκαϊμ και ειχα τα νευρα μου δεν μπορουσα να συγκεντρωθω γιατι το γειτονοπουλο έβλεπε Καμπαμαρου με την tv στη διαπασών. Αρχιζει να κουνάει κι εγω καμιά σημασια. Μολις είδα οτι αργουσε να σταματησει σηκώθηκα για να πάω να σταθώ κατω απο το πάσο της πόρτας. δεν φοβήθηκα όμως. Συνήθησα!

Παράθεση

cuto

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O cuto έγραψε στις 05:51, 19-12-05:

το γειτονοπουλο έβλεπε Καμπαμαρου με την tv στη διαπασών
lol! το εβλεπα κ γω μικρος!πλακα ειχε!

Παράθεση

theio_vrefos

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη theio_vrefos
Ο theio_vrefos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών . Έχει γράψει 490 μηνύματα.

O theio_vrefos έγραψε στις 02:05, 20-12-05:

βασικά εγω δε φοβήθηκα το σεισμο αλλα τα .... ιπταμενα αντικείμενα!

Βτς, αυτο για το φορτηγό, οταν ειχα αρχησει να μπουσουλαω μια μερα μπουσουλαγα μπουσουλαγα ωσπου βρεθηκα στη μεση του δρομου και δε με ειχε παρει χαμπαρι κανεις!
Οποτε εκεινη την ωρα περναγε ενα φορτηγο και το φορτηγο πέρασε απο πανω μου!! Πρεπει να εχω άγιο οχι αστεια... (θειο βρεφος ετσιιιιι)

Παράθεση

Hunter (Θοδωρής)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Hunter
Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 46 ετών , επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,059 μηνύματα.

O Hunter έγραψε στις 06:59, 20-12-05:

Αρχική Δημοσίευση από Γιάννης
Υπάρχει κάποια στιγμή στην ζωή σας που στην κυριολοξία κοντέψατε να τα κάνετε πάνω σας? να σεστήτε δηλαδή απο τον φόβο σας?
Δεν μιλάμε για light καταστάσεις του στύλ φοβήθηκα μην χάσω το μάθημα αλλα ακραίες καταστάσεις!
Ναι, οταν γεννηθηκε ο πρωτος μου γιος, αλλα μετα ο φοβος εγινε χαρα

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 07:00, 20-12-05:

Αρχική Δημοσίευση από Hunter
Ναι, οταν γεννηθηκε ο πρωτος μου γιος, αλλα μετα ο φοβος εγινε χαρα
Kαι γιατί φοβήθηκες τότε?
Λόγω κάποιας επιπλοκής ή απλά επειδή ήταν κάτι πρωτόγνωρο?

Παράθεση

Hunter (Θοδωρής)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Hunter
Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 46 ετών , επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,059 μηνύματα.

O Hunter έγραψε στις 07:03, 20-12-05:

ημουν 22 χρονων τοτε, δεν ειχα ιδεα τι εστι γονεας, δεν ειχα ιδεα τι εστι βρεφος και στο κατω κατω δεν ειχα ιδεα τι εστι γαμος.

εμαθα ομως γρηγορα

Παράθεση

mania

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mania
H mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,389 μηνύματα.

H mania έγραψε στις 11:12, 28-05-07:

Οταν τράκαρα με τον αδερφό μου, τον είδα με το αίμα στο κεφάλι και νόμιζα ότι θα τον έχανα, είμουν συνοδηγός και όταν τον είδα η καρδιά μου χτύπησε κόκκινο, έτρεξα κάπου 500 μέτρα για να φωνάξω ασθενοφόρο και άλλα 500 για να γυρίσω και μόλις ΄γύρισα πίσω λυποθύμησα, η υπερένταση εκείνη την στιγμή μεγάλη, πόσο μάλλν να βλέπεις ανοιγμένο το κεφάλι του ίδιου σου του αδερφού αφού πρώτα είχες καρφοθεί στην προεξοχή που στηρίζετε ο καθρευτης της πάπιας

ακόμα το θυμάμε και φρικάρω, ιδικά όταν βλέπω το σημάδι απο τα 9 ράματα που έφαγε στο κεφάλι.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Kakerlak

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Kakerlak
H Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών . Έχει γράψει 1,379 μηνύματα.

H Kakerlak μας γράφει με ένα αμαρετάκι δίπλα της έγραψε στις 13:21, 28-05-07:

Αρχική Δημοσίευση από mania
Οταν τράκαρα με τον αδερφό μου, τον είδα με το αίμα στο κεφάλι και νόμιζα ότι θα τον έχανα, είμουν συνοδηγός και όταν τον είδα η καρδιά μου χτύπησε κόκκινο, έτρεξα κάπου 500 μέτρα για να φωνάξω ασθενοφόρο και άλλα 500 για να γυρίσω και μόλις ΄γύρισα πίσω λυποθύμησα, η υπερένταση εκείνη την στιγμή μεγάλη, πόσο μάλλν να βλέπεις ανοιγμένο το κεφάλι του ίδιου σου του αδερφού αφού πρώτα είχες καρφοθεί στην προεξοχή που στηρίζετε ο καθρευτης της πάπιας

ακόμα το θυμάμε και φρικάρω, ιδικά όταν βλέπω το σημάδι απο τα 9 ράματα που έφαγε στο κεφάλι.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

suspiria (ρόζα)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη suspiria
H ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,322 μηνύματα.

H suspiria έγραψε στις 20:32, 28-05-07:

Ήμουν με τον αδερφό μου στο σπίτι μόνοι μας. Εγώ ήμουν 15 χρονών και εκείνος 1 χρόνου και κάτι. Είμασταν στο σαλόνι και τον άφησα λίγο μόνο του για να πάω τουαλέτα και όταν γύρισα χωρίς να έχω ακούσει κάποιο θόρυβο ή κάτι, τον είδα να είναι ξαπλωμένος κάτω, και να έχει γεμίσει το πάτωμα αίματα απο τα χείλια του. Όχι απλά πανικοβλήθηκα! Τον σήκωσα για να τον πάω στην τουαλέτα και έσταζαν ολόκληρες σταγόνες αίμα απο το στόμα του. Τελικά πήρα τηλέφωνο την μαμά που ήταν κοντά και μας πήγε με το αυτοκίνητο στο νοσοκομείο. Το μωρό μάλλον έπεσε και με τα δοντάκια του είχε κόψει το χείλι του! Αλλά δεν το είχε γδάρει απλά, το είχε κόψει σε ένα σημείο κυριολεκτικά.

Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Oralee
H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,264 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 20:40, 28-05-07:

Όταν τράκαραμε με το αμάξι που οδηγούσε η Μάρα, επειδή μια μεθυσμένη αποφάσισε πως έπρεπε να σταματήσει επάνω μας! Καθόμουν στο πίσω κάθισμα, το αμάξι ήταν ένα cinquecento και θυμάμαι που σκεφτόμουν αν θα προλάβει να σταματήσει (μιας και ειναι αμάξι με μηδενικό πορτ μπαγκάζ) ή θα σταματήσει επάνω μου.. ευτυχώς σταμάτησε έγκαιρα, αλλά στο μεταξύ είχα φοβηθεί όσο ποτέ στη ζωή μου. Ήταν ξημερώματα 17.9.2005.

Το ίδιο περίπου ένιωσα και στον σεισμό του 99 που αναρωτιόμουν αν θα προλάβω να βγω..

Παράθεση

MonaXoS (Δημήτρης Αγοραστός)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη MonaXoS
Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Ψυχολόγος . Έχει γράψει 1,527 μηνύματα.

O MonaXoS έγραψε στις 20:41, 28-05-07:

Τώρα θυμήθηκα ένα άλλο περιστατικό... Ήμουν κοντά 15 χρονών και καθάριζα τον λαχανόκηπό μας μαζί με την μάνα μου από τα τεράστια χόρτα που είχαν φυτρώσει γύρω - γύρω (ήταν μεγάλος ο κήπος και εμείς χρησιμοποιούσαμε μόνο ένα μικρό μέρος).

Η μάνα μου σκάλιζε με την τσουγκράνα ενώ εγώ είχα εκείνο το τεράστιο δρεπάνι που κρατάει ο Χάρος στις ταινίες και έκοβα με δύναμη τα μεγάλα χόρτα.

Ξαφνικά, έτσι όπως είχα βάλει όλη μου τη δύναμη, το δρεπάνι δεν "πιάνει" πάνω στα χόρτα, αλλά αντίθετα κάνω σχεδόν μια επί τόπου στροφή με αυτό περνώντας το κοφτερό σημείο του 1 εκατοστό από το σώμα της μάνας μου!!!

Μιλάμε χέστηκα πάνω μου! Πάλι καλά δεν έπαθε τίποτα, αλλά μετά παράτησα την δουλειά στην μέση γιατί δεν μπορούσα να συνέλθω από το σοκ!

Παράθεση

Stalitsa (Μιμιλού!!!)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Stalitsa
H Μιμιλού!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 336 μηνύματα.

H Stalitsa έγραψε στις 01:48, 29-05-07:

Γενικά είμαι πολύ φοβιτσιάρα... Τις στιγμές όμως που δεν ξεχάσω είναι...
  1. Στο σεισμό του '99 ήμουν με τον μπαμπά μου κάτω από την κάσα της πόρτας της κουζίνας και ακούγαμε μέσα να σπάνε τα πράγματα.. Φοβήθηκα οτι θα γκρεμιστεί το σπίτι κ οτι θα θαφτώ στα χαλάσματα κ έλεγα στο μπαμπά μου οτι τον αγαπώ ωστε να είναι αυτές οι τελευταίες μου λέξεις και αν θα φύγω από αυτή την ζωή να το ξέρει.. Παρεπιπτόντως ήμουν πολύ πολύ τυχερή.... Την ώρα του σεισμού ήμουν στην κουζίνα, αν ήμουν στο δωμάτιο μου θα μου είχε καρφωθεί στην κοιλιά ή στο στήθος μια πολύ βαριά κορνίζα από καθρέφτη που είχα ψηλά πάνω απο το κρεβάτι μου.
  2. Όταν είχε κάνει κάτι εξετάσεις ο μπαμπάς μου κ δεν είχαν βγεί καλές.. Έκλαιγα 3 μέρες μέχρι να βγούν κ τα υπόλοιπα αποτελέσματα..
  3. Όταν το αγόρι μου είχε μετωπική σύγκρουση με το αυτοκίνητο του... Δεν ήμουν μέσα αλλά μόνο στην ιδέα οτι έγινε όπως έγινε το αμάξι, οτι άνοιξαν αερόσακοι κλπ ήμουν 2 μέρες χωρίς φαγητό κ ύπνο από το σοκ... Ευχαριστούσα τον Θεό που δεν έπαθε τίποτα κ έκλαιγα που δεν ήμουν μαζί του να του σταθώ..
  4. Αυτό το περνάω τα 2 τελευταία χρόνια, όταν νόμιζα οτι είχα πολύ σοβαρό πρόβλημα υγείας.. Τον ίδιο φόβο έχω κ τώρα.. Ελπίζω να το θυμάμαι σαν φόβο παιδιά κ αυτό μετά από καιρό...
Εύχομαι αυτοί να είναι οι τελευταίοι φόβοι μας...

Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Κακή Επιρροή
H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,729 μηνύματα.

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 07:59, 29-05-07:

θυμάμαι πάρα πολύ έντονα δύο φορές στη ζωή μου....
η μία ήταν όταν είχα στην ευθύνη μου τον τότε 10 ετών ανιψιό μου κι εγώ ήμουν 20
τρώγαμε... και του έκατσε ένα κομμάτι κρέας στο λαιμό και πνιγόταν....
το πως τον έσωσα δεν μπορώ να το περιγράψω... αυτό που ξέρω είναι ότι ακόμα και σήμερα δεν κάθομαι παρέα με παιδιά που τρώνε γιατί φοβάμαι και αγχώνομαι. Σκέφτομαι από τώρα πως θα αντιμετωπίσω αυτό το φόβο μου σε σχέση με το δικό μου παιδί

η δεύτερη ήταν πριν λίγο καιρό....
στην φάση που έπρεπε να μπω στο εξεταστήριο για τη λήψη του τροφοβλάστη....
επειδή στην προηγούμενη εγκυμοσύνη σε αυτό το σημείο είχαμε χάσει το μωρό.... μου είχε μείνει...
έκλαιγα κάνα μισάωρο στο σαλόνι του ΙΑΣΩ απ τον φόβο (απίστευτη ρομπιά )

σίγουρα έχω φοβηθεί πολλές φορές ... και στο σεισμό του 99... και στον σεισμό του 80φεύγα... (πότε ήταν? ) αλλά αυτή τη στιγμή, πολύ έντονα έχω αυτές τις δύο φάσεις

Παράθεση

Affliction (Midna)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Affliction
Ο Midna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών . Έχει γράψει 137 μηνύματα.

O Affliction έγραψε στις 21:45, 11-07-08:

Πριν περίπου δυο μήνες, ένα πρωί που γύριζα από σχολή, περνάω το τούνελ του ΣΕΦ και βγαίνω Ποσειδώνος. Ο δρόμος άδειος στη μεριά που πάει για Γλυφάδα, χαλαρός κι εγώ. Προχωράω και στο σημείο που φτάνω το φανάρι που βγαίνουν τα αμάξια που 'ρχονται από Μοσχάτο είχε ήδη πιάσει το τρόλλεϋ την αριστερή και ένα αμάξι από πίσω του. Εγώ δεξιά λωρίδα πάντα και το φανάρι από τη μεριά μου πράσινο. Κόβω ταχύτητα να δω μην κάνει τίποτα περίεργο ο τύπος με το αμάξι πίσω από το τρόλλεϋ κι εφόσον δε βλέπω ούτε φλας ούτε τίποτα για να μπει στη λωρίδα μου συνεχίζω κανονικά με normal ταχύτητα κάπου στα 70. Και όταν είμαι στα 20 μέτρα και λιγότερο από αυτόν, χωρίς φλας χωρίς τίποτα κόβει το τιμόνι τέρμα δεξιά και μπαίνει ακριβώς μπροστά μου. Ήμουν στα 10μ απόσταση και πήγαινα καρφωτός για τη δεξιά του πόρτα με καμιά 50άρα χλμ, γιατί πόσα να προλάβω να φρενάρω. Ήμουν 100% σίγουρος ότι θα τρακάρω και λέω κοίτα να δεις τώρα που θα μου λέει να τον πληρώσω το μ@λ@κ@ κι από πάνω. Και δεν τράκαρα μόνο και μόνο γιατί το ζώον (και sorry για το χαρακτηρισμό) ίσιωσε κιόλας το αμάξι... Κύριος μιλάμε! Είμασταν σε δύο λωρίδες το τρόλλεϋ αυτός κι εγώ κι απλά έκανα το αμάξι τέρμα αριστερά και τον προσπέρασα με τη ρόδα να γλύφει δεξί πεζοδρόμιο.

Χρειάζεται να πω ότι όταν πέρναγα από δίπλα είδα έναν παππού 65 χρονών minimum να μην έχει πάρει χαμπάρι τίποτα και ούτε καν να γυρίσει το κεφάλι δεξιά να κοιτάξει? Ούτε να φρενάρω και να τον βρίσω δεν είχα το κουράγιο...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Oralee
H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,264 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 15:43, 12-07-08:

Φόβος; Στο μοναδικό τρακάρισμα που έχω ζήσει, που αναρωτιόμουν εκείνα τα δευτερόλεπτα όχι αν θα βγούμε ζωντανοί, αλλά αν θα πάθουμε κάτι που δεν αναστρέφεται..
Στο σεισμό του 99 επίσης, έκανα δεκαπέντε ημέρες να ξανακοιμηθώ μέσα σε σπίτι (ναι, στο αμάξι την έβγαζα ).
Αλλά ο φόβος που δεν θα ξεχάσω ποτέ όσο ζω, ήταν εκείνος που είδα στα μάτια του παππού μου πριν πεθάνει..

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους