Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,094 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,077 μηνύματα σε 74,651 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Λόγω τιμής

Πατρεύς (Πέτρος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Πατρεύς
Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 2,714 μηνύματα.

O Πατρεύς με φόβο και πάθος έγραψε στις 16:14, 24-07-09:

Αποφάσισα να ανοίξω ένα θέμα για την τηλεοπτική σειρά του Mega "Λόγω τιμής" επί τη ευκαιρία της επαναπροβολής της. Να σημειώσω ότι δεν την παρακολούθησα ποτέ όταν παιζόταν (ήμουν πολύ μικρός για τέτοιες σειρές) και ούτε τώρα έχω σκοπό να την παρακολουθήσω για δύο λόγους: 1ον: Δε μου αρέσουν καθόλου οι σειρές της Μιρέλλας Παπαοικονόμου (πολύ κλάμα και "βαθυστόχαστοι" διάλογοι βρε παιδί μου...) και 2ον γιατί αντιπαθώ τους περισσότερους από τους ηθοποιούς που παίζουν (κυρίως το Μαρκουλάκη και τον Κούρκουλο). Πάντως βλέπω κάποια αποσπάσματα στο ίντερνετ γιατί έχει γυριστεί στην Πάτρα. Ψηλαλώνια, Γεροκωστοπούλου, τα σκαλάκια στην Παντάνασσα κλπ είναι μερικά από τα μέρη της πόλης μου που δείχνει. Πάντως θα ήθελα λίγο τις απόψεις σας πάνω στη σειρά και κυρίως όσων την έχουν παρακολουθήσει...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mindcircus
H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,626 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 16:47, 24-07-09:

Μικρή την έβλεπα όποτε είχα χρόνο και μου άρεσε.
Φέτος που έχω και χρόνο, δε με συγκινεί ιδιαίτερα.
Μάλλον δε μπορω την κλάψα και τα πολύ φιλοσοφικά.

Προτιμώ κάτι πιο λάιτ να δω, ειδήσεις και ευχάριστες εκπομπές(εικόνες, μαγειρική κλπ).
Δεν νομίζω πως ο καιρός μας σήμερα, μας επιτρέπει να βλέπουμε βαθυστόχαστα σίριαλς.
Ενα βαθυστόχαστο σίριαλ είναι η ζωή μας η ίδια, να βλέπουμε και τέτοια αμέσως μετά το επόμενο βήμα ποιό θα είναι? το φουντάρισμα?

τέλος, η Πάτρα δε μου αρέσει.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Πατρεύς (Πέτρος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Πατρεύς
Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 2,714 μηνύματα.

O Πατρεύς με φόβο και πάθος έγραψε στις 16:51, 24-07-09:

Γιατί καλέ δε σου αρέσει η Πάτρα; Τί έχει;

Πάντως η όλη σειρά δε μου φαίνεται καθόλου βαθυστόχαστη. Το αντίθετο μάλιστα. Είναι μια πολύ αφελής και απλοϊκή σειρά η οποία προσπαθεί να περάσει με πολύ κραυγαλέα τεχνάσματα (Αμάν πια αυτή η ατάκα "Λόγω τιμής"!) ότι είναι βαθυστόχαστη... όπως όλες οι σειρές της Μιρέλλας Παπαοικονόμου...

Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mindcircus
H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,626 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 16:58, 24-07-09:

χμμμ

δεν έχει ''κάτι'', μαλλον γι αυτό.

μου αρέσουν μέρη με πολύ πράσινο, καθαρή θάλασσα κι αέρα, ειδυλλιακά τοπία, εξωτικά ίσως.

εντάξει, γούστα είναι αυτά..

της παπαοικονόμου μαρέσουν τα βιβλία, τα μυθσιτορήματα που γράφει.
διαφέρουν κατα πολύ απο την τηλεόραση ΄πως συμβαίνει συνήθως πάντα.
το βιβλίο είναι μακράν καλύτερο απο την τηλεοπτική σκηνοθεσία.

Παράθεση

[V]

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη [V]
Ο [V] αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 90 μηνύματα.

O [V] έγραψε στις 22:16, 20-09-09:

Την εχω δει τη σειρα και μου άρεσε προσωπικα.

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους