Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,093 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,064 μηνύματα σε 74,651 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Κόκκινος Κύκλος

rita12

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη rita12
H rita12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γραμματέας και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 14 μηνύματα.

H rita12 ??? έγραψε στις 19:37, 17-08-09:

Πέρα από την αλήθεια που βλέπεις,
Πέρα από την αλήθεια που ακούς,
που διαβάζεις,που αισθάνεσαι.
Πέρα από την αλήθεια του θύτη και του θύματος,
υπάρχει και μία άλλη αλήθεια.
Όταν ο άνθρωπος ξεπερνά τα όρια του και ο χρόνος χάνει την σημασία του.
Όταν η στιγμή γίνεται μια ολόκληρη ζωή,
μια λεπτή κόκκινη γραμμή όπου τα πάντα ενώνονται και το τέλος συναντά την αρχή...

Αυτός είναι ο Κόκκινος Κύκλος

Ξέρετε αν έχει κάποια σχέση με τον Πυθαγόρα το παραπάνω χωρίο ??

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mindcircus
H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,626 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 19:55, 17-08-09:

mad εισαι ετοιμη για φονο??

δεν ξερω για τον Πυθαγορα, το μονο που ξερω ειναι πως το να κανεις φονο ειναι το πιο ευκολο πραγμα στη ζωη απο ολα.
θεμα δευτερολεπτων, το μυαλο στριφογυρναει καλωδια στο λεπτο.
Φιλος μου εγκληματολογος μου χει τονισει πως οι εγκληματιες ειναι βαθια σκεπτικοι ανθρωποι, με τασεις αυτοκαταστροφης, υπερευαισθητοι και δικαιοι.

παααντως οχι, δε θα λερωσω τα χερια μου με αιμα, θελω ναναι καθαρα τσαμπα το μανικιουρ???

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

rita12

Νεοφερμένος

H rita12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γραμματέας και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 14 μηνύματα.

H rita12 ??? έγραψε στις 20:16, 17-08-09:

αχαχαχαχαχαχαχαχααχαχαχαχαχαχαχαχα!!!! Οχι ρε mindcircus δεν εχω φθασει ακομα σε αυτο το σημειο Αν και πιστευω και εγω πως ειναι θεμα λιγων λεπτων ... Για αλλο λογο το ψαχνω.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

gademis (Δημήτρης)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη gademis
Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 39 ετών , επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 1,238 μηνύματα.

O gademis "ένα προσωπικό μήνυμα" έγραψε στις 14:08, 18-08-09:

Δεν ξέρω απο που είναι η αν το έχουν πάρει αλλα το θυμάμαι σαν στοίχους απο κάποιο ελληνικό trance κομματι αυτο...
Micro η Space oddysey. Λογικά εκεί το άκουσες και προσπαθείς να βρείς πού αναφέρεται ε;

Παράθεση

rita12

Νεοφερμένος

H rita12 ??? έγραψε στις 14:30, 18-08-09:

Aπο Space Odyssey ειναι οντως το κομματι αλλα νομιζω πως με καποια παραλλαγη, στο σημειο που εδω λεει αυτος ειναι ο κοκκινος κυκλος,ο Πυθαγορας ελεγε "αυτος ειναι ο κοσμος μας".Απλως δεν ειμαι σιγουρη..

Παράθεση

Corpse Bride

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Corpse Bride
H Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,011 μηνύματα.

H Corpse Bride έγραψε στις 14:34, 18-08-09:

Ειναι η εισαγωγη της σειρας του Κοκκινοπουλου "Κοκκινος κυκλος"
Τωρα πως το συσχετισες με πυθαγορα και τα σχετικα, δεν ξερω..

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

rita12

Νεοφερμένος

H rita12 ??? έγραψε στις 14:37, 18-08-09:

Ναι ρε παιδια.Οκ γνωστα αυτα.Και για την σειρα του Κοκκινοπουλου και για το κομματι των Space Odyssey. Ρωταω κατι πολυ συγκεκριμενο σε σχεση με τον Πυθαγορα. Δεν το φανταστηκα,με καποιον το εχω συζητησει απλως δεν θυμαμαι και ζητησα μια βοηθεια.

Παράθεση

korinetor (Κορίνα)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη korinetor
H Κορίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών , επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Βέροια (Ημαθία). Έχει γράψει 5 μηνύματα.

H korinetor έγραψε στις 21:05, 04-01-10:

Γεια! Πολύ ωραιό αν και νομίζω πρέπει να αλλάξεις τη γραμματοσειρά γιατί δεν πολύ κατάλαβαινα τι έγραφε. Να γίνει και πιο ευκολοδιάβαστο! Με άγγιξε αρκετά μα δεν έχω ιδέα αν έχει σχέση με τον πυθαγόρα.

Παράθεση

deathpale

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη deathpale
H deathpale αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 70 μηνύματα.

H deathpale έγραψε στις 04:17, 15-01-10:

Αρχική Δημοσίευση από mindcircus
Φιλος μου εγκληματολογος μου χει τονισει πως οι εγκληματιες ειναι βαθια σκεπτικοι ανθρωποι, με τασεις αυτοκαταστροφης, υπερευαισθητοι και δικαιοι.
Πληρώ όλα τα παραπάνω! Λες να είμαι μια μελλοντική δολοφόνος? Beware κόσμε! Πέρα από την πλάκα όμως μου έκανε ιδιαίτερη εντύπωση αυτό που λες. Πώς γίνεται ένα άτομο που είναι σκεπτόμενο, ευαίσθητο και δίκαιο να διαπράξει φόνο?

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Ο κύκλος του 99 - Από Iliaki
      Το θέμα έχει λάβει 10 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Νεανικά θέματα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 09-05-12 στις 11:00.
    • Μαθηματικά Κύκλος και παραβολή - Από Katlina
      Το θέμα έχει λάβει 1 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Θετικών Σπουδών.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 28-01-09 στις 20:33.
    • Μαθηματικά Άσκηση S.o.S Μιγαδικοί (Κύκλος) - Από katerinaisc
      Το θέμα έχει λάβει 9 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Θετικών Σπουδών.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 10-11-08 στις 15:05.
    • Ο φαύλος κύκλος της σημερινής σχέσης - Από Κακή Επιρροή
      Το θέμα έχει λάβει 60 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Ερωτικές Σχέσεις.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 24-07-06 στις 15:56.
    • Συχνότητες: Κύκλος και μήκος κύματος - Από iJohnnyCash
      Το θέμα έχει λάβει 14 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Θετικές Επιστήμες.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 15-02-06 στις 13:49.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους