Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,100 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,181 μηνύματα σε 74,655 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Πιστεύετε στα μάγια;

Himela

e-steki Moderator

Το avatar του χρήστη Himela
H Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών , επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,295 μηνύματα.

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε στις 10:32, 02-09-09:

Πιστεύετε στα μάγια, καλά ή κακά; Έχετε ακούσει ιστορίες για μάγια; Θεωρείτε πως υπάρχουν άνθρωποι που έχουν ειδικές ικανότητες και μπορούν να κάνουν μαγικά; Περιμένω τις απόψεις και τις ιστορίες σας

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

epote

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη epote
Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,484 μηνύματα.

O epote ) έγραψε στις 10:44, 02-09-09:

λολ?

seriously? 21 πρωτος αιωνας?

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Isiliel
H Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9,049 μηνύματα.

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε στις 10:49, 02-09-09:

Όλοι οι άνθρωποι έχουν ειδικές ικανότητες και μπορούν να κάνουν "μαγικά".

Όσο για ποδαράκια νυχτερίδας, μαγικούς ζωμούς και Harry Potter... όχι δεν πιστεύω...

7 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

LongTom

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη LongTom
Ο LongTom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 108 μηνύματα.

O LongTom έγραψε στις 10:59, 02-09-09:

Μάγια σαν κάτι που σε επηρεάζει με μαγικό τρόπο από μακρυά όχι.
Αλλά υπάρχουν και τα ματζούνια που μπορεί να είναι τοξικές ή ψυχοτρόπες ουσίες και αυτά είναι πέρα για πέρα αληθινά.
Το βουντού είναι κλασσικό παράδειγμα.Οι σαμάνοι αυτοί χρησιμοποιούν το δηλητήριο του βατραχόψαρου για να επιτύχουν νεκροφάνεια και να "δημιουργήσουν" ζόμπι.

Συμπερεσματικά τα μάγια που πιάνουν είναι μόνο κάποια "ματζούνια"- φίλτρα που μόνο κακό μπορούν να προκαλέσουν.
Από εκεί και πέρα οι μυστικές υπηρεσίες έχουν πολύ καλύτερα μαγικά "φίλτρα" από κάθε μαγίστρα και σαμάνο(τα σοκολατάκια λευχαιμίας της μοσαντ ή το κρασί εμφράγματος της kgb είναι κάποια παραδείγματα)

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Burp

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Burp
H Burp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 175 μηνύματα.

H Burp έγραψε στις 11:04, 02-09-09:

Αρχική Δημοσίευση από Isiliel
ποδαράκια νυχτερίδας
για κάντε απλά τν κίνηση και θα δείτε!!

όχι δν πιστέυω

Παράθεση

Εδάδ

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Εδάδ
H Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,127 μηνύματα.

H Εδάδ www.youtube.com/watch?v=-WhQ5TiBHVk έγραψε στις 22:26, 04-09-09:

πιστεύω στη μάγια τη μέλισσα

6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

gandalf

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη gandalf
Ο gandalf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 166 μηνύματα.

O gandalf έγραψε στις 23:47, 04-09-09:

Αρχική Δημοσίευση από Εδάδ
πιστεύω στη μάγια τη μέλισσα
(ελπίζω να μην το παράκανα αλλά γέλασα πολύ με αυτο για κάποιο λόγο!!)

εγώ βασικά πιστεύω γενικά σε τέτοια φαινόμενα για έναν απλούστατο λόγο: χάνω τίποτα με το να τα πιστεύω?? προσωπικά μ'αρέσει να έχω τις κεραίες μου ανοιχτές για το οτιδήποτε, είτε πρόκειται για θεό, είτε για κατάρες κτλ...με το να λέω ότι δεν πιστεύω σε κάτι (και μάλιστα για το οποίο θεωρώ πως κανείς δεν μπορεί να αποδείξει τη μη ύπαρξή του) νιώθω κατά κάποιο τρόπο ότι κλείνω μια πόρτα, δεν ξέρω πώς να το εξηγήσω καλύτερα...δεν μ'αρέσει να βγαίνω και να λέω αυθαίρετα "δεν υπάρχουν μάγια κτλ." πολύ απλά γιατί δεν μπορεί να στηριχθεί 100%

Δεν πιστεύω βέβαια και στα μαγικά a la GandalfTheWhite (για όσους έχουν δει/διαβάσει τα lotr) αλλά γενικά το ότι ορισμένοι άνθρωποι έχουν "ξεχωριστές ικανότητες" (για να το θέσω κομψά, μην χρησιμοποιήσω και το επίθετο μάγος ) π.χ. να κινούν αντικείμενα, να κάνουν voodoo κτλ το πιστεύω και το παραπιστεύω. Δεν ξέρω αν είναι όντως μάγια ή εξηγούνται με κάποιον κανόνα της φυσικής, αλλά ό,τι και να ναι θεωρώ ότι υπάρχουν φαινόμενα που ξεπερνούν την ανθρώπινη διάνοια, προς το παρόν τουλάχιστον....

Παράθεση

O.o_NinoC_o.O (κωσταντινος)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη O.o_NinoC_o.O
Ο κωσταντινος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται 3D designer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 4 μηνύματα.

O O.o_NinoC_o.O έγραψε στις 23:55, 04-09-09:

Εγώ πιστεύω και στα μάγια και σε όλα ... εννοείται πως υπάρχουν άνθρωποι με υπερφυσικές δυνάμεις κ.λ.π....μάλιστα έχω συναντήσει και έναν ο οποίος μπορούσε να διαβάσει σκέψεις!!και μου το απέδειξε κάνοντας σε μένα!!

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη self-instructive depressing : 05-09-09 στις 00:01. Αιτία: τα greeklish απαγορεύονται αυστηρά από τους όρους χρήσης
Παράθεση

epote

Επιφανές Μέλος

O epote ) έγραψε στις 10:10, 05-09-09:

πολύ απλά γιατί δεν μπορεί να στηριχθεί 100%
Μπορεις να αποδηξεις οτι το φεγκαρι δεν ειναι φτιαγμενο απο τυρι και εγω δεν ειμαι ο θεος που σου μιλαω τωρα?

Οχι γιατι πολυ απλα δεν μπορεις να αποδηξεις ενα αρνητικο, και τι χανεις πιστευοντας στα μαγια? Ειναι απλο μπορεις να δικαιολογησεις τα αδικαιολογητα αντι να κοιταξεις να βρεις μια πραγματικη λυση.

Νοιωθεις ασχημα? Σου εχουν κανει μαγια δεν εχεις καταθλιψη. Δεν βγαζεις αρκετα λεφτα? Σε εχουν καταραστει δεν ειναι οτι εισαι τεμπελης κτλ...

Παράθεση

borat (Γιάννης.-)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη borat
Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ερμιόνη (Αργολίδα). Έχει γράψει 4,524 μηνύματα.

O borat ΖΟΡΤ έγραψε στις 11:10, 05-09-09:

Αρχική Δημοσίευση από Himela
Πιστεύετε στα μάγια, καλά ή κακά; Έχετε ακούσει ιστορίες για μάγια; Θεωρείτε πως υπάρχουν άνθρωποι που έχουν ειδικές ικανότητες και μπορούν να κάνουν μαγικά; Περιμένω τις απόψεις και τις ιστορίες σας
Όχι.
Στα μάγια εγώ;

Χτύπα ξύλο και πιάσε τα @@ σου.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Μελιώ (-Το Νου Σου Στην- Αμέλεια)

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Μελιώ
H -Το Νου Σου Στην- Αμέλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 548 μηνύματα.

H Μελιώ το παπί έκανε πιπί στο Μισισιπή και έγραψε στις 15:33, 05-09-09:

Πω- πω , αμέσως όλοι οι ορθολογιστές και οι 'πιστήμονες να πουν πως δεν υπάρχουν
μαγικά !

Πιστεύετε στα μάγια, καλά ή κακά;
Φυσικά !
Θεωρείτε πως υπάρχουν άνθρωποι που έχουν ειδικές ικανότητες και μπορούν να κάνουν μαγικά;

Εγώ

Κάνω το καλύτερο μαγικό

Μπορώ να σου εξαφανίσω τον μισθό σου
μέχρι να πεις : ενααστραποποποποβροντοχοδοςσεντερυπεροχοταξιδιομορφιας

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

summer life

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη summer life
Ο summer life αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 111 μηνύματα.

O summer life έγραψε στις 20:35, 10-09-09:

Πιστεύω περισσότερο στην αυθυποβολή. θα φέρω ένα παράδειγμα για να είμαι πιο ακριβής. (Είναι κάποιος και βρίσκει στο σπίτι του κάτι περίεργο απορεί για το τι είναι και αδιαφορεί, το βλέπει όμως κάποιος γνωστός του που είρθε να τον επισκεφτεί και λέει ότι αυτό είναι μάγια και κάποιος θέλει το κακό του. Ο άλλος ευκολόπιστος το πιστεύει και αρχίζει να φοβάται. Κατά αυτόν τον τρόπο δημιουργεί κακό στον ευατό του από το τίποτα-αρχίζει και αγχώνεται και χάνει τη διάθεση του-νομίζει ότι βλέπει πράγματα κουφά και άλλα τέτοια-μπαίνει δηλαδή στη μέση το υποσυνήδειτο και γίνεται ένα μπάχαλο να το πω πιο κομψά)

Παράθεση

Νωεύς (Ιάσων)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Νωεύς
Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μαθητής/τρια . Έχει γράψει 4,820 μηνύματα.

O Νωεύς επιπεδο : Μηδεν έγραψε στις 21:41, 10-09-09:

Το καψούρεμα, τι είναι, αν δεν είναι μάγια;

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

epote

Επιφανές Μέλος

O epote ) έγραψε στις 12:28, 11-09-09:

Το καψούρεμα, τι είναι, αν δεν είναι μάγια;
οξυτοκινη

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

zinaki

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη zinaki
H zinaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 23 μηνύματα.

H zinaki έγραψε στις 02:33, 25-02-12:

Δεν ξέρω σε ποια κατηγορία να γράψω για αυτό το θέμα. Πολλές φορές σκέφτομαι αν ισχύουν όλα αυτά που διαβάζω για μάγια αγάπης και γενικά για όλων των ειδών τα μάγια και δεν ξέρω τι να πιστέψω.. Υπάρχει κάποιος από εσάς που να ξέρει κάτι σίγουρο επί του θέματος; Να έχει κάνει ο ίδιος, να του έχουν κάνει ή να γνωρίζει από φίλους και γνωστούς;;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Dark_kronos
Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 09:27, 25-02-12:

Αρχική Δημοσίευση από zinaki
Να έχει κάνει ο ίδιος, να του έχουν κάνει ή να γνωρίζει από φίλους και γνωστούς;;
Ειμαι μαγος επιπεδου 20. Μπορω να κανω πολλα μαγια, καθως και να κανω στον ευατο μου (προστατευτικα). Το αγαπημενο μου ειναι φυσικα να με κανω αορατο, αλλα και η δυνατοτιτα να δειξω καποιων και να πεθανει χωρις να καταλαβει ποτε απο που του ηρθε!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

11 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

tsarachaf (Allah 1/3 MEΤΣ)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη tsarachaf
Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,215 μηνύματα.

O tsarachaf Do not :/ έγραψε στις 11:06, 25-02-12:

Δεν ξέρω σε ποια κατηγορία να γράψω για αυτό το θέμα. Πολλές φορές σκέφτομαι αν ισχύουν όλα αυτά που διαβάζω για μάγια αγάπης και γενικά για όλων των ειδών τα μάγια και δεν ξέρω τι να πιστέψω.. Υπάρχει κάποιος από εσάς που να ξέρει κάτι σίγουρο επί του θέματος; Να έχει κάνει ο ίδιος, να του έχουν κάνει ή να γνωρίζει από φίλους και γνωστούς;;
Λυπάμαι πολύ, αλλά δεν μας αφήνουν να πουλάμε τα ερωτικά φίλτρα που φτιάχνουμε στο μάθημα...

Μα καλά είμαστε σοβαροί;; Εν έτει 2012, συζητάμε για μάγια;; Και μετά αναρωτιόμαστε γιατί η χώρα πάει κατά διαόλου...

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

lowbaper92

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη lowbaper92
Ο lowbaper92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,330 μηνύματα.

O lowbaper92 έγραψε στις 11:29, 25-02-12:

Λέω δεν μπορεί να είναι αυτό που σκέφτομαι. Δεν μπορεί να πιστεύουνε ακόμα σε τέτοια πράγματα.Για τη μάγια τη μέλισσα θα συζητάνε. Απογοήτευση..

Παράθεση

Επιφανές Μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,215 μηνύματα.

O tsarachaf Do not :/ έγραψε στις 11:43, 25-02-12:

Όλοι μ' ελπίδες και όνειρα μπήκαμε σ' αυτό το θέμα... Αλλά η πραγματικότητα είναι σκληρή...

Παράθεση

Alejandro Papas (Alive in Illusion)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Alejandro Papas
Ο Alive in Illusion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Ηθοποιός . Έχει γράψει 2,642 μηνύματα.

O Alejandro Papas Roses in a glass dead and wilted... έγραψε στις 12:12, 25-02-12:

στα σοβαρα τωρα

ειναι ,κατα την ταπεινη μ αποψη παντα, τελειως κουλο να ειμαστε στο 2012 και να πιστευουμε ακομα σε ματζουνια και βοτανια

βεβαια εδω υπαρχει και η αλλη αποψη (δεν ξερω αν θα θεωρηθει οφφ) αλλα ποια η διαφορα ολων αυτων απο την πιστη σε μια ανωτερη υπαρξη?? (ναι για τον Θεο μιλαω)

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

DrStrangelove

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη DrStrangelove
Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μοντέλο . Έχει γράψει 4,005 μηνύματα.

O DrStrangelove έγραψε στις 12:13, 25-02-12:

Αρχική Δημοσίευση από Dark_kronos
Ειμαι μαγος επιπεδου 20. Μπορω να κανω πολλα μαγια, καθως και να κανω στον ευατο μου (προστατευτικα). Το αγαπημενο μου ειναι φυσικα να με κανω αορατο, αλλα και η δυνατοτιτα να δειξω καποιων και να πεθανει χωρις να καταλαβει ποτε απο που του ηρθε!

Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε στις 12:22, 25-02-12:

Ζινάκι, τα μάγια δεν είναι τίποτα περισσότερο από αυθυποβολή. Αν πιστεύεις πως κάποιος μπορεί να σε επηρεάσει κάνοντάς σου μάγια, πιθανότατα μπορεί κι αυτό επειδή ΕΣΥ είσαι έτοιμη να δεχτείς να επηρεαστείς. Τίποτα περισσότερο.
Αν τώρα πιστεύεις πως βράζοντας φτερούγες νυχτερίδες και ποδαράκια βατράχου θα κάνεις τον Brad Pitt να σε ερωτευτεί, πέρα του αν γίνεται ή δεν γίνεται, σκέψου: Θα ήθελες έναν άντρα που σε αγαπά δια της βίας χωρίς να είναι επιλογή του;

8 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

DrStrangelove

Επιφανές Μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μοντέλο . Έχει γράψει 4,005 μηνύματα.

O DrStrangelove έγραψε στις 13:42, 25-02-12:

Ζινάκι, τα μάγια δεν είναι τίποτα περισσότερο από αυθυποβολή.
'Οχι πάντα.

Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε στις 13:45, 25-02-12:

Πάντα.

...αλλά αυτές οι απαντήσεις από μόνες τους δεν λένε τίποτα.

Παράθεση

DrStrangelove

Επιφανές Μέλος

O DrStrangelove έγραψε στις 13:52, 25-02-12:

Πάντα.

...αλλά αυτές οι απαντήσεις από μόνες τους δεν λένε τίποτα.
Κάνω πολλά μαγικά

δωρεάν

για μένα

δεν μπλέκομαι στις υποθέσεις των άλλων :-)

Παράθεση

IreneGr (Ειρήνη)

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη IreneGr
H Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 541 μηνύματα.

H IreneGr έγραψε στις 14:12, 25-02-12:

Εγώ δεν πίστευα στα μάγια μέχρι που τα λουστήκαμε οικογενειακώς. Γνωρίζω και άλλα άτομα στα οποία έχουν κάνει.Αυτό όμως δεν βασίζεται στον τρόπο που βιώνουμε την καθημερινότητα μας ούτε θα έπρεπε να μας επηρεάζει. Είχαμε βρει κάτι ματσάκια σε μια κούκλα, κάτι σαν φυλαχτά τυλιγμένα και με βελόνες ,δεν θυμάμαι ακριβώς και τότε μας είπαν ότι ήταν μάγια. Σε γνωστούς μας επίσης έχουν γίνει άλλα παρόμοια περιστατικά. Από τότε που έγινε έχω σταματήσει να το σκέφτομαι γιατί αυτό σε επηρεάζει πάρα πολύ και στην πρώτη αναποδιά σκέφτεσαι ότι μου έκαναν μάγια και θα ζεις μια ζωή έτσι. Είμαστε και εμείς υπεύθυνοι για την ζωή μας και για τους ανθρώπους που γνωρίζουμε. Αν βάζεις κακοπροαίρετους ανθρώπους σπίτι σου, που θέλουν να σε βλάψουν, τότε ίσως να επιχειρήσουν κάτι αλλά πιστεύω ότι πρέπει να είναι πραγματικό μίσος, ακόμη και συγγενείς τα κάνουν αυτά , πιστεψέ με
Έτσι και αλλιώς θα έπρεπε να προσέχεις όχι μόνο για μάγια, μου φαίνεται η πιο ακραία κατάσταση.

Παράθεση

Επιφανές Μέλος

O tsarachaf Do not :/ έγραψε στις 14:18, 25-02-12:

Ώπα ώπα ώπα... Κάτσε λίγο... Τι είδους μάγια;; Τι υποτίθεται ότι σας έκαναν;;

Παράθεση

IreneGr (Ειρήνη)

Πολύ δραστήριο μέλος

H Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 541 μηνύματα.

H IreneGr έγραψε στις 14:23, 25-02-12:

Δεν θυμάμαι ακριβώς ήταν πριν χρόνια. Μας τα είχαν βάλει στα ντουλάπια της κουζίνας σε ένα μέρος που δεν φαινόταν καλά.Εμπαιναν στο σπίτι μας συχνά, συγγενείς βλέπεις Το μόνο που θυμάμαι είναι ότι είχε παραμορφωθεί, σαν να είχε σκιστεί το ματσάκι. Ρωτήσαμε παπά έπειτα, μας έκανε ευχέλειο ή δεν ξέρω και γω τι, μας είπε να κάψουμε το ματσάκι και από τότε όλα καλά.
Δεν ξέρω αν μας είχε επηρεάσει αυτό που έκαναν, πάντως αν προσπαθείς να κάνεις κάτι τέτοιο στον οποιοδήποτε υποδηλώνει πολλά για το άτομο σου. Ακόμη και αγάπης ναναι.

Παράθεση

Επιφανές Μέλος

O tsarachaf Do not :/ έγραψε στις 14:34, 25-02-12:

Δεν ρωτάω για το σχήμα και το αντικείμενο...

οκ, το βρήκατε, πήγατε και στον παπά, του τα σκάσατε για το ευχέλαιο, το κάψατε κιόλας, αλλά... ΤΙ ακριβώς σας έκανε;; ΠΩΣ, ω ΠΩΣ, σας επηρρέασε;;

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

IreneGr (Ειρήνη)

Πολύ δραστήριο μέλος

H IreneGr έγραψε στις 14:39, 25-02-12:

Αρχική Δημοσίευση από tsarachaf
Δεν ρωτάω για το σχήμα και το αντικείμενο...

οκ, το βρήκατε, πήγατε και στον παπά, του τα σκάσατε για το ευχέλαιο, το κάψατε κιόλας, αλλά... ΤΙ ακριβώς σας έκανε;; ΠΩΣ, ω ΠΩΣ, σας επηρρέασε;;
Γενικά είχαμε πολλά προβλήματα εκείνη την περίοδο οπότε...άντε να ξεχωρίσεις αν ήταν από τα μάγια ή της ζωής.
Πιστεύω ότι όποιος έχει πίστη δεν τον αγγίζουν τα μάγια. όπως και το ότι αν κάποιος θέλει να σου κάνει κακό,και μάγια να μην σου κάνει, θα βρει τρόπο να σε βλάψει.

Παράθεση

lowbaper92

Περιβόητο Μέλος

Ο lowbaper92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,330 μηνύματα.

O lowbaper92 έγραψε στις 14:48, 25-02-12:

Και όποιος δεν έχει πίστη, δεν τον επηρεάζουν τα μάγια και του μένουν και τα λεφτά απ'το ευχέλαιο στο πορτοφόλι

Παράθεση

IreneGr (Ειρήνη)

Πολύ δραστήριο μέλος

H IreneGr έγραψε στις 14:51, 25-02-12:

Αρχική Δημοσίευση από lowbaper92
Και όποιος δεν έχει πίστη, δεν τον επηρεάζουν τα μάγια και του μένουν και τα λεφτά απ'το ευχέλαιο στο πορτοφόλι
Άμα αυτό είναι το μόνο που έχεις να σχολιάσεις τότε μάλλον το μόνο που γουστάρεις είναι το trolling

Υγ: οι παπάδες δεν ζητάνε ποτέ λεφτά, αν θες τους δίνεις. όπως και στο ντιλίβερι αφήνεις μπουρμπουάρ

Παράθεση

lowbaper92

Περιβόητο Μέλος

O lowbaper92 έγραψε στις 14:57, 25-02-12:

Αρχική Δημοσίευση από IreneGr
Άμα αυτό είναι το μόνο που έχεις να σχολιάσεις τότε μάλλον το μόνο που γουστάρεις είναι το trolling

Υγ: οι παπάδες δεν ζητάνε ποτέ λεφτά, αν θες τους δίνεις. όπως και στο ντιλίβερι αφήνεις μπουρμπουάρ
Αν δεν τους δώσεις όμως, θα φας κι απ'αυτούς κάτι ξεγυρισμένα μάγια, δε θα ξέρεις που να κρυφτείς

Παράθεση

IreneGr (Ειρήνη)

Πολύ δραστήριο μέλος

H IreneGr έγραψε στις 15:00, 25-02-12:

Αν δεν τους δώσεις όμως, θα φας κι απ'αυτούς κάτι ξεγυρισμένα μάγια, δε θα ξέρεις που να κρυφτείς
χαχα καταλαβαίνεις ότι αυτά που λες,κάποια άτομα μικρότερα ή και πιο ευπιστά θα το πιστέψουν
τα μάγια θέλουν μίσος και ζήλεια, αν για ένα μπουρμπουάρ γινόταν τέτοιος χαμός τότε σε όλους θα είχαν κάνει μάγια

Παράθεση

Επιφανές Μέλος

O tsarachaf Do not :/ έγραψε στις 15:01, 25-02-12:

Γενικά είχαμε πολλά προβλήματα εκείνη την περίοδο οπότε...άντε να ξεχωρίσεις αν ήταν από τα μάγια ή της ζωής.
Πιστεύω ότι όποιος έχει πίστη δεν τον αγγίζουν τα μάγια. όπως και το ότι αν κάποιος θέλει να σου κάνει κακό,και μάγια να μην σου κάνει, θα βρει τρόπο να σε βλάψει.
Ελπίζω να με συγχωρέσεις εσύ, και κυρίως ο Θεός, για την αφέλεια μου, αλλά μήπως δεν έφταιγαν τα "μάγια" μα η σκληρή και άδικη ζωή;;

Εγώ πάλι πιστεύω ότι όποιος έχει έστω και μερικά ψήγματα λογικής, δεν πιστεύει και δεν τον επηρρεάζουν και τα μάγια...

Για το αν θέλει κάποιος να σου κάνει κακό, έχεις ένα δίκιο πάντως...

χαχα καταλαβαίνεις ότι αυτά που λες,κάποια άτομα μικρότερα ή και πιο ευπιστά θα το πιστέψουν
τα μάγια θέλουν μίσος και ζήλεια, αν για ένα μπουρμπουάρ γινόταν τέτοιος χαμός τότε σε όλους θα είχαν κάνει μάγια
Έλεος!! Τα μάγια χρειάζονται μόνο ωμή και ακατέργαστη αφέλεια... Τόσο για να τα κάνεις όσο και για να τα πιστέψεις...

Παράθεση

IreneGr (Ειρήνη)

Πολύ δραστήριο μέλος

H IreneGr έγραψε στις 15:06, 25-02-12:

Ελπίζω να με συγχωρέσεις εσύ, και κυρίως ο Θεός, για την αφέλεια μου, αλλά μήπως δεν έφταιγαν τα "μάγια" μα η σκληρή και άδικη ζωή;;

Εγώ πάλι πιστεύω ότι όποιος έχει έστω και μερικά ψήγματα λογικής, δεν πιστεύει και δεν τον επηρρεάζουν και τα μάγια...

Για το αν θέλει κάποιος να σου κάνει κακό, έχεις ένα δίκιο πάντως...
Για αυτό σου λέω ότι δεν ξέρω αν μας επηρέασαν τα μάγια γιατί γενικά έχουμε προβλήματα. Οπότε και δεν φορτώνω κάτι στα μάγια γιατί δεν μπορώ να ξέρω.
Υπάρχουν πολλοί αφελείς που ασχολούνται με τα μάγια και πιστεύουν ότι καταφέρνουν κάτι, αλλά το μόνο που κάνουν είναι να μένουν πίσω στην ζωή τους και να γεμίζουν μίσος και κακία. Και γω το ίδιο πίστευα με σένα, αλλά δεν ξέρω αν φταίνε τα μάγια αυτά καθαυτά ή το ότι θέλουν κάποιοι θέλουν να σε βλάψουν και το δεύτερο γεγονός συμβαίνει ανεξάρτητα του πρώτου

Παράθεση

Επιφανές Μέλος

O tsarachaf Do not :/ έγραψε στις 15:14, 25-02-12:

Να κάνω μία ερώτηση;; (κι όχι να πεις θα την κάνω) Τι παίζει με τους ανθρώπους που δεν έχουν πίστη και τους κάνουν "μάγια";;

Παράθεση

IreneGr (Ειρήνη)

Πολύ δραστήριο μέλος

H IreneGr έγραψε στις 15:18, 25-02-12:

Να κάνω μία ερώτηση;; (κι όχι να πεις θα την κάνω) Τι παίζει με τους ανθρώπους που δεν έχουν πίστη και τους κάνουν "μάγια";;
Δεν ξέρω. Σημασία έχει το αν τα πιστεύεις και αφήνεις να επηρεάζουν την καθημερινότητα σου. Τότε είναι σαν να τα προκαλείς ο ίδιος, ενώ αν δίνεις σημασία τότε απλά περνάνε. Αυτό πιστεύω προς το παρόν άσχετα με το αν είσαι άθεος, ορθόδοξος, καθολικός κτλ. Απλά όταν έχεις κάτι να πιστεύεις τότε νιώθεις μια σιγουριά, αυτή είναι η διαφορά

Παράθεση

Scandal (Πέτρος)

Tech Manager

Το avatar του χρήστη Scandal
Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 3,042 μηνύματα.

O Scandal έγραψε στις 15:27, 25-02-12:

Τα μάγια είναι - όπως ειπώθηκε - αυθυποβολή. Η αυθυποβολή μπορεί να έχει απίστευτες επιδράσεις σε έναν άνθρωπο (μπορεί ακόμα και να τον τρελάνει με την κυριολεκτική σημασία της λέξεως). Μάλιστα πολλές φορές χρησιμοποιούνται και ψυχοτροπικές ουσίες ώστε να αποδώσουν τα μάγια.

Η όλη αντίληψη περί μαγείας, θα έλεγα ότι προκύπτει από τη φαντασία/τον συμβολικό κόσμο του ανθρώπου. Άλλωστε αν διαβάσει κανείς κάποιο βιβλίο μαγείας ή γίνει και μάρτυρας παρουσίας τέτοιων περίεργων αντικειμένων στο σπίτι του, μπορεί να διαπιστώσει ότι το όλο θέμα έχει στόχο να προκαλέσει τον ανθρώπινο νου και μέσω διαφόρων συνεπαγωγών της φαντασίας, να του επηρεάσει τη ψυχική διάθεση (αυθυποβολή).
Επίσης αυτοί που πιστεύουν ότι ο Χριστούλης θα τους προστατεύσει από τα μάγια και στρέφονται και σε παπάδες, μάλλον δείχνουν ακόμα περισσότερη πίστη στην μαγεία, αφού της δίνουν μια στέρεα θέση στην πραγματικότητα. Πάντως βρίσκω πολύ αναμενόμενο ο μέσος άνθρωπος που δεν έχει "γυμνάσει" το μυαλό του στην κατανόηση τέτοιων θεμάτων, να στρέφεται σε αντίστοιχους "δρόμους" για να νιώσει προστασία (Εκκλησία, παπάδες, εικονίσματα, αγιασμούς κτλ). Γενικά πολλοί άνθρωποι έχουν την τάση να πιστεύουν ότι διάφορες δυνάμεις επηρεάζουν την καθημερινότητά τους (π.χ. όνειρα που προμηνύουν καταστάσεις, άστρα, μαγεία).

Παράθεση

lowbaper92

Περιβόητο Μέλος

O lowbaper92 έγραψε στις 15:33, 25-02-12:

Ρωτήσαμε παπά έπειτα, μας έκανε ευχέλειο ή δεν ξέρω και γω τι, μας είπε να κάψουμε το ματσάκι και από τότε όλα καλά.
Υπάρχουν πολλοί αφελείς που ασχολούνται με τα μάγια και πιστεύουν ότι καταφέρνουν κάτι, αλλά το μόνο που κάνουν είναι να μένουν πίσω στην ζωή τους και να γεμίζουν μίσος και κακία.
Καταλαβαίνεις ότι φάσκεις και αντιφάσκεις, έτσι? Δε γίνεται να λες αφελείς αυτούς που ασχολούνται με μάγια, αλλά όταν νομίζεις ότι σου κάνουν εσένα, να στρέφεσαι στα ευχέλαια και να καις τις κούκλες για να τα εξουδετερώσεις.

Παράθεση

IreneGr (Ειρήνη)

Πολύ δραστήριο μέλος

H IreneGr έγραψε στις 15:37, 25-02-12:

Καταλαβαίνεις ότι φάσκεις και αντιφάσκεις, έτσι? Δε γίνεται να λες αφελείς αυτούς που ασχολούνται με μάγια, αλλά όταν νομίζεις ότι σου κάνουν εσένα, να στρέφεσαι στα ευχέλαια και να καις τις κούκλες για να τα εξουδετερώσεις.

Δεν αντιφάσκω, άλλο το ότι τους λέω αφελείς που κάνουν μάγια και άλλο να με αποκαλέις αφελή επειδή πιστεύω στον θεό. Το πρόβλημα είναι δικό σου αν δεν καταλαβαίνεις την διαφορά
Όταν σου κάνουν έλα εδώ να δούμε πως θα αντιδράσεις. όλα είναι εύκολα όταν δεν τα ζεις. Άρα κράτα τις θεωρίες σου γιατί την λογική ξέρουμε όλη να την αξιοποιούμε.

Παράθεση

DreamStealer

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη DreamStealer
Ο DreamStealer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 43 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 613 μηνύματα.

O DreamStealer μπες στο μυαλο! έγραψε στις 15:48, 25-02-12:

Θα ήθελες έναν άντρα που σε αγαπά δια της βίας χωρίς να είναι επιλογή του;
μα με το ματζουνι βρασμενο με βατραχοποδαρα ο Πιτακος θα ηταν ερωτευμενος επειδη θα το ηθελε, στο τελος σωστα?
Αντε να τον βρεις ομως και να τον πεισεις να το πιει

Μιας και μιλαμε για μαγια, αμα ξερει κανεις κανα μαγικο να μην μειωθει ο μισθος μου,
με ενδιαφερει σφοδρα το θεμα, δεν πειθονται με την καμια ρε παιδι μου ομως

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 16:56, 25-02-12:

Εσεις μιλατε για χαμηλου επιπεδου μαγια. Αυτα μπορει να κανει ο καθενας με καποιες πολυ μικρες γνωσεις, χωρις να εχει ιδεα τι πραγματικα κανει. Ειναι στην ουσια ενα συνολο αρνητικης ενεργιας, το οποιο δεν κατανοει το θυμα οτι την δεχετε καθως ο μαγος φροντιζει να τις συσορευσει σε στιγμες που το θυμα δεν μπορει να το κατανοησει. Οταν μιλαμε για τοσο μηδαμινα μαγια μπορει απλα να κοιματε το θυμα, εκεινει την στιγμη θα βιωσει εναν εφιαλτη, αλλα οχι τοσο δυνατο ωστε να τον ξυπνισει. Για πιο δυνατα μαγια χρειαζετε και ενας πιο δυνατος μαγος καθως θα πρεπει να θεσει το θυμα σε κατασταση εξαναγκαστικου υπνου, ετσι το θυμα θα παραμεινει υπνοτισμενο παρα την ενταση του εφιαλτη και της αρνητηκης ενεργιας, η εναλακτικα θα παραλισει το θυμα, θα του περασει την ενεργια και υστερα θα του αφερεσει τα τελευτεα δευτερολεπτα μνημης και θα δημιουργισει μια ψευδη μνημη.

Αρχική Δημοσίευση από DreamStealer

Μιας και μιλαμε για μαγια, αμα ξερει κανεις κανα μαγικο να μην μειωθει ο μισθος μου,
Δυστιχος αμεσα σχετιζομενοι με αυτο το θεμα ανθρωποι κατεχουν πολυ καλα την γνωση της μαγιας και οχι μονο. Εχουν εκπεδευτει καταληλα και εχουν ολα τα εφοδια για να αντικρουσουν πολλων ειδων πνευματικες και μαγικες επιθεσης. Η γνωσεις ενος ατομου σαν εμενα ειναι πολυ αδυναμες για κατι τετοιο. Λιγοι ειναι αυτοι που μπορουν να αντιμετοπισουν αυτους τους ανθρωπους και προς το παρων δεν δεχνται να εμπλακουν σε τετοιες υποθεσεις.

Παράθεση

fantasmenos (Διαταραγμένη Προσωπικότητα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη fantasmenos
H Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών , επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,293 μηνύματα.

H fantasmenos γεννημένος να λέει σοφά πράγματα έγραψε στις 17:10, 25-02-12:

Χαράσσεις στο έδαφος την πεντάλφα της αρμονίας με γαλάζιο χρώμα με μήκος ευθειών 1 μέτρο. Στο κέντρο τοποθετείς ένα δίευρο. Παίρνεις ένα μικρό αφρικάνικο μαχαίρι και στέκεσαι μέσα στη πεντάλφα και το δίευρο ανάμεσα στα πόδια σου. Δένεις τα μάτια σου με ένα κόκκινο μαντίλι. Λες την λέξη "Άλαχτσα" 3 φορές και μετά σκέφτεσαι τον Ερμή τον Τρισμέγιστο. Και μετά αυτοκτονείς με το μαχαίρι.

Μόνο έτσι δεν θα σου μειώσουν το μισθό...

Παράθεση

νυχτολούλουδο

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη νυχτολούλουδο
Ο νυχτολούλουδο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ίσθμια (Κόρινθος). Έχει γράψει 425 μηνύματα.

O νυχτολούλουδο ευτυχως ανθρωποι υπαρχουν!!! έγραψε στις 17:12, 25-02-12:

Λέω δεν μπορεί να είναι αυτό που σκέφτομαι. Δεν μπορεί να πιστεύουνε ακόμα σε τέτοια πράγματα.Για τη μάγια τη μέλισσα θα συζητάνε. Απογοήτευση..
εγω παλι νομιζα οτι μιλουσαν για την φυλη των Μάγια...

Παράθεση

DreamStealer

Διάσημο Μέλος

Ο DreamStealer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 43 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 613 μηνύματα.

O DreamStealer μπες στο μυαλο! έγραψε στις 17:31, 25-02-12:

πενταλφα.... 2ευρω...
βλεπω υπαρχει φαντασια και προοπτικη!!!
Προς το παρον θα παιξω με τον ταραμα και βλεπουμε....

Οι γνωστες μαγικων ξορκιων, παρακαλουνται να τα καταθεσουν....

Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 17:40, 25-02-12:

Δεν καταθετονται ετσι απλα αυτα φιλε μου! Ειναι αρχαια γνωση! Αλλοι την εχουμε στο αιμα μας, και αλλοι μελετουν χρονια για να καταφερουν να την αποκτησουν.
Αν πραγματικα ενδιαφερεσε μπορω να σε διδαξω καποια πραγματα, να δω αν εχεις το ταλεντο και την ψυχη και εαν εισαι αρκετα ικανος θα μιλισουμε με καποιος δασκαλους για να δουν αν μπορεις να συνεχισεις

Παράθεση

DreamStealer

Διάσημο Μέλος

O DreamStealer μπες στο μυαλο! έγραψε στις 17:42, 25-02-12:

εγω βλεπω οτι οι μαγοι ειναι εγωιστες και υπερφιαλοι

Και για αυτο θα σταματησω να απανταω και θα παω να φαω.

Παράθεση

νυχτολούλουδο

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη νυχτολούλουδο
Ο νυχτολούλουδο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ίσθμια (Κόρινθος). Έχει γράψει 425 μηνύματα.

O νυχτολούλουδο ευτυχως ανθρωποι υπαρχουν!!! έγραψε στις 17:43, 25-02-12:

πενταλφα.... 2ευρω...
βλεπω υπαρχει φαντασια και προοπτικη!!!
Προς το παρον θα παιξω με τον ταραμα και βλεπουμε....

ελα ασε τα χαζα με τις πενταλφες...εγω εχω την μαγεια στο τσεπακι μου....αν μου δωσεις και το 2ευρουλακι....θα σε φτιαξω σενιο

ΥΓ λεω κ το φλυτζανι....ποια θα σε παρει,ποια σε ποθει,ποιος ειναι ο εχθρος σου....με το μαγικο και παλι 2ευρω..

Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 17:47, 25-02-12:

εγω βλεπω οτι οι μαγοι ειναι εγωιστες και υπερφιαλοι

Και για αυτο θα σταματησω να απανταω και θα παω να φαω.
Ανθρωποι ειμαστε και εμεις, εχει εγωΐστες, εχει ψωνια, εχει καλους, εχει κακους....

Αν αναφερεσε στο οτι δεν μοιραζομαστε τις τεχνικες μας, δεν το θεωρεις επομενο; Εγω εχω καθε καλη διαθεση να σε διδαξω, δεν ειναι κατι τοσο απλο ομως. Δεν υπαρχει εγωισμος πισω απο την αρνηση μας να μειραστουμε δυναμεις που δεν μπορει ο καθενας να δαμασει και να διαχειριστει. Ειναι απλη υπευθυνοτιτα απεναντι στην δυναμη που εχουμε!(σε αντιθεση με τους πολιτικους αυτης τις χωρας).

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους