Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,080 εγγεγραμμένα μέλη και 2,387,721 μηνύματα σε 74,628 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Πιστεύεις στην τύχη; Θεωρείς τον εαυτό σου γουρλή;

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη venividivici
H venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 16,737 μηνύματα.

H venividivici έγραψε στις 19:50, 27-09-09:

Η τύχη είναι το ψευδώνυμο του θεού όταν δεν θέλει να βάλει την υπογραφή του.
Theophile Gautier,Γάλλος ποιητής & συγγραφέας

Θεωρείς τον εαυτό σου τυχερό? Ότι η ζωή πάντα σου σκάει ένα χαμόγελο?
Έχετε πιάσει τον εαυτό σας, να τον θεωρούν οι άλλοι γούρικο?
Από το να σε στέλνουν να δεις ενα αποτέλεσμα (σε θέμα υγείας, εργασίας, πανελληνίων εξετάσεων) που θα επηρεάσει τη ζωή τους, μέχρι να μην σε αφήνουν να φύγεις από κάποιο μαγαζί, γιατί με το που πάτησες το πόδι σου γέμισε κόσμο?

"Με την τύχη που έχω όταν θα έρθει το πλοίο της ζωής μου, εγώ θα είμαι στο αεροδρόμιο"
Με αυτή την ατάκα γελάω απίστευτα.....αυτός που την είχε πει σίγουρα είχε μεγάλο αυτοσαρκασμό.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη venividivici : 28-09-09 στις 18:35.
7 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Speedy

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Speedy
Ο Speedy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αγρίνιο (Αιτωλο/νία). Έχει γράψει 656 μηνύματα.

O Speedy έγραψε στις 19:58, 27-09-09:

Ωραίο θέμα.. Η άποψη μου είναι πως δεν υπάρχει αυτό που λέμε τύχη.. Όλα κανονίζονται απο ψηλαααααά.. ΑΥΤΟΣ ξέρει καλύτερα.. Τώρα όσον αφορά εμένα.. Όχι δεν με θεωρώ τυχερό αλλά ούτε και άτυχο.. μάλλον μία μέση κατάσταση είναι αυτή που με χαρακτηρίζει.. αυτα..

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Speedy : 27-09-09 στις 22:31.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

kalypso (lily allen)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη kalypso
H lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,764 μηνύματα.

H kalypso έγραψε στις 22:14, 27-09-09:

Πολύ ωραίο θέμα, πράγματι!

Χμμ.. Το δικό μου μόττο, συνοψίζεται στο εξής
"Με την τύχη που έχω όταν έρθει η ώρα να πάρω το πλοίο της ζωής μου, θα πρέπει να το ..φτιάξω πρώτα."

Γενικά, είμαι της γνώμης πως εμείς οι ίδιοι φτιάχνουμε την τύχη μας. Δεν πιστεύω πως υπάρχει κάτι άλλο, κάτι παραπέρα- είτε αυτό λέγεται τύχη είτε πεπρωμένο, παρα μόνο ένας άσπρος καμβάς πάνω στον οποίο φαίνονται όλες οι διαδρομές της ζωής μας, οι οποίες προέκυψαν μετά από δικές μας επιλογές. Και η αλήθεια είναι πως μπορούμε πάνω του να ζωγραφίσουμε ό,τι θέλουμε, και να κάνουμε ό,τι θέλουμε- η δύναμη του ανθρώπου είναι τεράστια, πολύ μεγαλύτερη από όση φανταζόμαστε. Με τη βοήθεια πάντα του Θεού - κάτι που προσωπικά το μεταφράζω στο να έχουμε την υγεία μας, κάτι που είναι πολύ σημαντικό αλλά δυστυχώς πάντα παίρνουμε ως δεδομένο- και με λίγη θέληση, η τύχη φεύγει από την εξίσωση, και παίρνει τη θέση της η αποφασιστικότητα. Αν αποφασίσουμε να κάνουμε κάτι, αν πραγματικά το θέλουμε, τότε είμαι σίγουρη πως θα βρούμε τρόπο να το πετύχουμε- και ίσως μετά να μην καταφέρουμε να εξηγήσουμε πώς έγινε αυτό που μέχρι τότε θεωρούσαμε αδύνατο.. κι όμως ήμασταν εμείς που το κάναμε. Και αυτό είναι ένα πολύ μεγάλο και σημαντικό βήμα για να καταλάβουμε πως όλα, η ευτυχία, η επιτυχία- είναι απλά ένα state of mind.

Πάντως.. η αλήθεια είναι πως είμαι γουρλού (για τους άλλους) σε ό,τι αφορά θέσεις πάρκινγκ. Ακόμη και ώρες αιχμής. Ακόμη και στους Αμπελοκήπους μέρα μεσημέρι. Ακόμη και στον Πειραιά Σάββατο βράδυ. Ακόμη και στα πιο απίθανα μέρη. Εγώ μόνη μου, μετα βίας βρίσκω! :S

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

gademis (Δημήτρης)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη gademis
Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 39 ετών , επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 1,238 μηνύματα.

O gademis "ένα προσωπικό μήνυμα" έγραψε στις 09:54, 28-09-09:

Εγώ κέρδισα τα εύσημά μου στο Πολυτεχνείο, οπού τα υπολογιστικά συστήματα δείχνουν το χειρότερο εαυτό τους. Ήμουν μικρός και απέδιδα τις κουφές δυσλειτουργίες σε γκαντεμιά, χωρίς να ξέρω αυτά που ξέρω τώρα (ότι δηλαδή οποιαδήποτε ψηφιακή λογική αποκτά συνείδηση και έχει μία στις τρεις πιθανότητα να μη ΘΕΛΕΙ να δουλέψει, οπότε οι δοκιμές που κάνεις πάνω της είναι στην ουσία βασανιστήρια για να την πείσεις να κάνει αυτό που θες).

Μάλιστα είχαμε φτιάξει και μία θεωρία, της γκαντεμοδυναμικής. Το γκαντεμόνιο είναι το στοιχειώδες σωματίδιο της γκαντεμιάς. Επηρεάζεται από τη λογική και τη θέληση. Όπου δηλαδή ένα φωτόνιο θα ακολουθήσει τυχαία πορεία (πχ σκέδαση) το γκαντεμόνιο θα ακολουθήσει την πορεία που δεν θες εσύ που παρατηρείς το σύστημα (σύμφωνα με την κβαντομηχανική το επηρεάζεις παρατηρώντας το). Η θεωρία έλεγε επίσης ότι τα γκαντεμόνια συσσωρεύονται και όταν φτάσουν μια κρίσιμη μάζα δημιουργούν γκαντεμιές στο σύστημα που συσσωρεύτηκαν, ανάλογα με το πόσο μεγάλη είναι η μάζα. Τέλος εγώ και ορισμένοι άλλοι άνθρωποι έχουμε την ιδιότητα να έλκουμε τα γκαντεμόνια, αλλά εκτός από τις γκαντεμιές που μας συμβαίνουν έχουμε δυνατότητα να απελευθερώνουμε ριπές γκαντεμικής ακτινοβολίας (ως αμυντικό μηχανισμό για να μη μας ρουφήξει καμιά μίνι μαύρη τρύπα απο το cern).

Στατιστικά εκτιμώ τη γκαντεμική μου πυκνώτητα χωρητικότητας στα 58 μΕπίτιμα/m^3. Ο μέσος όρος είναι 12-14. Υπάρχει επίσης patent application για τη χρήση ρουλέττας ή κουλοχέρη σαν όργανο μέτρησης.

Υπάρχει και με αντίθετη πολικότητα το κωλοφαρδόνιο. Αυτό εκλύεται πολύ κατά τη διάρκεια παρτίδων τάβλι, και από συγκεκριμένα άτομα κατα την αναζήτηση parking. Υπάρχουν επίσης θεωρίες για τη χρήση του σε faster than light travel.

Αυτά, πάω να κάνω thread "πόσο geek είστε" και να το κάνω copy paste

19 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

epote

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη epote
Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,484 μηνύματα.

O epote ) έγραψε στις 18:27, 28-09-09:

ωραιο θεμα? η τυχη ειναι μια λεξη που χρησημοποιουν μονο αυτοι που δεν αντιλαμβανονται την εννοια των μεγαλων αριθμων...δεν υπαρχει τυχη

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

pote ksana (Ούφ!)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη pote ksana
H Ούφ! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 205 μηνύματα.

H pote ksana έγραψε στις 19:15, 28-09-09:

Δεν νομίζω να υπάρχει τύχη με την έννοια που την εννοείτε..

Για παράδειγμα,κάποιος που είναι αισιόδοξος θεωρεί τον εαυτό του γουρλή και μεταδίδει τόση θετική ενέργεια στον εαυτό του και στους γύρω που 'θαυματουργικά' πετυχαίνει διάφορα.. Αντίθετα για κάποιον που είναι απαισιόδοξος, έχουμε τη συνήθεια να λέμε οτι 'προκαλεί την τύχη του' με την κλάψα!

Υπάρχουν βέβαια και οι περιπτώσεις που μοιάζει να 'έχει συνομωτήσει το σύμπαν' υπέρ σου.. Ε,αυτό δεν είναι καθαρά θέμα τύχης! Μιας και αναφέρατε στο πρώτο πόστ για τις εξετάσεις μου θυμίσατε τις μεταβολές της τύχης μου από τις παννελήνιες εξετάσεις ώς τις εξετάσεις για το δίπλωμα οδήγησης. Στις παννελλήνιες είχα διαβάσει τόσο πολύ,που η 'τύχη' μου με βοήθησε να περάσω για κάτι λιγότερο από 15 μόρια! Ενώ στο δίπλωμα οδήγησης που είχα προετοιμαστεί έτσι-κι-έτσι απορρίφθηκα μόλις για ΕΝΑ λαθάκι..

Μ'αυτό δεν εννοώ οτι όσο προσπαθείς σε ευνοεί η ''τύχη'',αλλά οτι όσο περισσότερο κυνηγάς κάτι τόσο πιο πολύ μειώνεις τις πιθανότητες απο-τυχί-ας..

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη pote ksana : 28-09-09 στις 19:15. Αιτία: ..
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

epote

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη epote
Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,484 μηνύματα.

O epote ) έγραψε στις 22:54, 28-09-09:

ναι και να μην ξεχναμε ποιο ειναι το baseline, τι σημαινει "τυχη"? Ποιος ειναι τυχερος?

Παράθεση

alis

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη alis
H alis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,012 μηνύματα.

H alis έγραψε στις 16:51, 30-09-09:

Δεν είμαι σίγουρη αν υπάρχει τύχη ή όχι. Τείνω περισσότερο στο ότι, ναι, υπάρχει, αλλά δεν ελέγχεται. Για παράδειγμα ένα άτομο που είναι σε γενικές γραμμές τυχερό, μπορεί κάποια στιγμή όταν ποντάρει στην καλή του τύχη αυτή να μην τον βοηθήσει. Αλλά, επαναλαμβάνω δεν είμαι σίγουρη.

Όσο για τον αν θεωρώ τον εαυτό μου τυχερό... Μάλλον όχι. Οι υπόλοιποι δεν με θεωρούν ούτε τυχερή αλλά ούτε και άτυχη ή γρουσούζα. Προσωπικά πάντως, και κυρίως τις τελευταίες μέρες, αισθάνομαι ότι τα όποια αποθέματα καλής τύχης είχα στέρεψαν εντελώς και όπως όλα δείχνουν θα αργήσουν να ξαναγεμίσουν...

Παράθεση

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη venividivici
H venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 16,737 μηνύματα.

H venividivici έγραψε στις 18:22, 30-09-09:

Αρχική Δημοσίευση από alis
Προσωπικά πάντως, και κυρίως τις τελευταίες μέρες, αισθάνομαι ότι τα όποια αποθέματα καλής τύχης είχα στέρεψαν εντελώς και όπως όλα δείχνουν θα αργήσουν να ξαναγεμίσουν...
Σίγουρα αυτό που αναφέρεις κυρίως έχει σχέση με το πως αισθανόμαστε οι ίδιοι απέναντι στη ζωή, και όλοι κάποια στιγμή έχουν περάσει αυτή τη φάση, ότι δεν περνάμε περίοδο "τύχης".................'Αλλωστε ένος κακού μύρια έπονται, αλλά είμαι πεπεισμένη ότι και ενός καλού μύρια έπονται.... το θετικό σε όλη τη φάση που περιγράφεις είναι η πεποίθησή σου οτι θα ξαναγεμίσουν τα αποθέματα της καλής σου τύχης.... Στο εύχομαι!!!

Παράθεση

alis

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη alis
H alis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,012 μηνύματα.

H alis έγραψε στις 18:29, 30-09-09:

Αρχική Δημοσίευση από venividivici
Σίγουρα αυτό που αναφέρεις κυρίως έχει σχέση με το πως αισθανόμαστε οι ίδιοι απέναντι στη ζωή, και όλοι κάποια στιγμή έχουν περάσει αυτή τη φάση, ότι δεν περνάμε περίοδο "τύχης".................'Αλλωστε ένος κακού μύρια έπονται, αλλά είμαι πεπεισμένη ότι και ενός καλού μύρια έπονται.... το θετικό σε όλη τη φάση που περιγράφεις είναι η πεποίθησή σου οτι θα ξαναγεμίσουν τα αποθέματα της καλής σου τύχης.... Στο εύχομαι!!!

Την πεποίθηση μου ότι θα ξαναγεμίσουν...Χαχαχαχα.. Ναι υπάρχει η πεποίθηση αυτή, αλλά δεν το σκέφτηκα έτσι αρχικά.

Ναι λογικά θα ξαναγεμίσουν τα αποθέματα, αφού βασικά χρειάζομαι χρόνο. Μάλλον η τύχη θα επιστρέψει ύστερα από κάποιο διάστημα..

Και βασικά πιστεύω ότι αυτά γίνεται. Κάποτε επιστρέφει η τύχη. Και η ατυχία, βέβαια.

Παράθεση

DrStrangelove

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη DrStrangelove
Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μοντέλο . Έχει γράψει 4,005 μηνύματα.

O DrStrangelove έγραψε στις 19:53, 30-09-09:

Πιστεύω στη νομοτέλεια και στην ειμαρμένη.

Παράθεση

superairy

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη superairy
H superairy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 11 μηνύματα.

H superairy έγραψε στις 20:08, 27-10-09:

εγω πιστευω πως η τυχη (θετικη ή αρνητικη) ειναι υπαρκτη και πολυ σημαντικη.
εχω ψαξει πολυ αυτο το θεμα και πιστευω πως παντα κ οποιαδηποτε στιγμη υπαρχει κατι ανωτερο που μας καθοριζει τη ζωη και το μελλον.
και σιγουρα πιστευω πως ολοι σας θα εχετε παρατηρησει πως πραγματα που αλλιως τα σχεδιαζατε, ή αλλιως πιστευατε πως θα αντιδρουσατε σε καποιες καταστασεις, να ειναι τελειως διαφορετικα..
ισως ολα αυτα να μην ειναι απλα συμπτωσεις, αλλα τα " τυχερα" ή "ατυχα" μας..

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

love_angel (vik-vik!)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη love_angel
H vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών , επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 4,571 μηνύματα.

H love_angel is addicted to love!♥ έγραψε στις 20:08, 27-10-09:

ειμαι πολυ τυχερο ατομο. και πολυ γουρλου.
να δυο προσφατα παραδειγματα:

μου χαλασε στα καλα καθουμενα, το καλωδιο του λαπτοπ και εωσα σημερα 75 ευρουλακια για αγορα νεου μετασχηματιστη.
το αποκορυφωμα της τυχης μου ειναι οτι οι γονεις μου λειπουν στο χωριο για ελιες και δεν μπορουν να μου βαλουν ευρουλακια στη τραπεζα οποτε για μια βομαδα θα πω το ψωμι ψωμακι.

οσο για το γουρλου, προχτες σκεφτομουν οτι ο Γ. λατρευει την Κ. και οτι ειναι πολυ ταιριαστοι.
χτες η Κ. με πηρε τηλεφωνο κλαιγοντας οτι ο Κ. την κερατωνει.

αυτα.

Παράθεση

RunawayDreamer (Βίκυ)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη RunawayDreamer
H Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηγουμενίτσα (Θεσπρωτία). Έχει γράψει 404 μηνύματα.

H RunawayDreamer ήταν η ζωή τους, λένε, τραγωδία... έγραψε στις 23:02, 20-06-11:

Με θεωρώ πολύ γκαντέμο...καταρχήν έχω γενέθλια στις 13.
Σήμερα για παράδειγμα, έπεσαν σπασμένα γυαλιά στο πόδι μου, κόπηκα από την πατούσα προς το πάνω μέρος του ποδιού και δε μπορώ να περπατήσω, έκαψα τα 3 δάκτυλα του δεξιού μου χεριού (είμαι δεξιόχειρας), πέταξε σπίθες και καπνό το microwave την ώρα που το χρησιμοποιούσα και βγήκαν τα αποτελέσματα από τις πανελλήνιες με κάτι βαθμούς που ούτε καν τους περίμενα (μαύρα χάλια)...και όλα αυτά σήμερα, να το τονίσουμε αυτό!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

SICX (GEORGE)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη SICX
Ο GEORGE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,135 μηνύματα.

O SICX αναξιος αυτης, της ωραιοτερης ολων έγραψε στις 23:08, 20-06-11:

"οι συνεπεις των πραξεων μας ειναι τοσες πολλες και τοσο πολυπλοκες που ειναι αδυνατον να προβλεφθει το μελλον"

αρα Ο,ΤΙ συμβαινει ειναι αποτελεσμα ενεργειων, ενα αποτελεσμα μεσω ενος απλου ή πιο συνθετου συνδυασμου ενεργειων. τυχη ονομαζω απλα ενα μη προβλεψιμο γεγονος, γιατι δεν μπορουμε παντα να ξερουμε τις οποιες συνεπειες

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Dalian (Substrata)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Dalian
H Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 2,611 μηνύματα.

H Dalian έγραψε στις 01:32, 21-06-11:

Αν επιτρέπεται, θα χαρακτήριζα τον εαυτό μου υπερβολικά "κωλόφαρδη".

Παράθεση

Johnnaousa

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Johnnaousa
Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 14,019 μηνύματα.

O Johnnaousa τα λαθη επαναλαμβανονται έγραψε στις 01:33, 21-06-11:

εχουμε χωρισει με την τυχη

Παράθεση

Snow

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Snow
H Snow αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 54 μηνύματα.

H Snow έγραψε στις 14:38, 09-07-12:

''Η τύχη βοηθά τους τολμηρούς.''
Θουκυδίδης 496-406π.χ., Αθηναίος Ιστορικός

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

catherine1994

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη catherine1994
H catherine1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών . Έχει γράψει 747 μηνύματα.

H catherine1994 έγραψε στις 15:57, 09-07-12:

Πιστεύω στην γκαντεμια

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Αγγελική!!! (Αγγελική)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Αγγελική!!!
H Αγγελική αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 337 μηνύματα.

H Αγγελική!!! έγραψε στις 16:17, 09-07-12:

Εξαρτάται από τις καταστάσεις...
Πάντως ποτέ δεν έχω πιάσει τον εαυτό μου πολύ τυχερό.

Παράθεση

wolfe4ever

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη wolfe4ever
H wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,756 μηνύματα.

H wolfe4ever έγραψε στις 16:42, 09-07-12:

Δεν υπάρχει μέρα που να βγω και να μη πάθω κάτι. Έστω και το πιο απλό!
Ευτυχώς είναι ευτράπελα αυτά που παθαίνω!
Οπότε, δε φημίζομαι για την καλή μου τύχη. Ό,τι και αν είναι αυτό τελικά.

Παράθεση

ToxicLips (Άννα)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη ToxicLips
H Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών . Έχει γράψει 291 μηνύματα.

H ToxicLips is thinking of her sins... έγραψε στις 21:57, 26-08-12:

Σε κάποιες περιπτώσεις θεωρώ τον εαυτό μου πολύ τυχερό

Παράθεση

Ajusshi (η σκέψη μου σκέφτηκε τον εαυτό της)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Ajusshi
Ο η σκέψη μου σκέφτηκε τον εαυτό της αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,690 μηνύματα.

O Ajusshi All Men Must Die έγραψε στις 22:21, 26-08-12:

τα πάντα θέμα τύχης είναι με ολίγο επιλογή.

Παράθεση

Νάγια Τ.

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Νάγια Τ.
H Νάγια Τ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,202 μηνύματα.

H Νάγια Τ. Κατά τον δαίμονα εαυτού ☤ έγραψε στις 22:25, 26-08-12:

Δεν πιστευω στην τυχη!
Πιστευω στην αποδοση αξιας στα πραγματα!

Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη prinCess.
H prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 5,643 μηνύματα.

H prinCess. έγραψε στις 18:48, 27-08-12:

Δε ξέρω ίσως.
Αν υπάρχει τύχη, εμένα με κυριεύει η κακοτυχία, αλλά ας μην είμαι αχάριστη.

Παράθεση

just smile!

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη just smile!
H just smile! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 235 μηνύματα.

H just smile! full of tears έγραψε στις 19:02, 27-08-12:

Βασικα η τυχη υπαρχει απλα δεν δειχνει μονιμως την συμπαθεια η την αντιπαθεια της σε καποιον.Μπορει να ζεις την χειροτερη κατασταση αλλα με μια μικρη,ελαχιστη δοση τυχης να εισαι ευχαριστημενος-φυσικα και οχι ευτυχισμενος

Παράθεση

souzana

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη souzana
H souzana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 415 μηνύματα.

H souzana έγραψε στις 00:01, 29-08-12:

μπούρδες

Παράθεση

SoZi (Αλέκα)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη SoZi
H Αλέκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός . Έχει γράψει 2,623 μηνύματα.

H SoZi έγραψε στις 00:01, 29-08-12:

Όχι.

Παράθεση

@nn@

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη @nn@
H @nn@ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 58 μηνύματα.

H @nn@ έγραψε στις 00:27, 29-08-12:

Τύχη !!!
Αν με την έννοια αυτή προσδιορίζουμε την υπεροχή σε στατιστικό επίπεδο των θετικών συγκυρίων της ζωής μας έναντι των αρνητικών χάρη σε κάποιο απρόσδιοριστο παράγοντα,τοτέ νόμιζω πως είμαι τυχερή .

Αλλά νόμιζω ότι έχει καθαρά στατιστικό χαρακτήρα.

Παράθεση

hack3r

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη hack3r
Ο hack3r αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Μηχανικός λογισμικού και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 3,551 μηνύματα.

O hack3r έγραψε στις 00:46, 29-08-12:

Luck is when preparation meets oportunity

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Cosa Nostra

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Cosa Nostra
Ο Cosa Nostra αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Barman/Barwoman και μας γράφει απο Κοπανάκι (Μεσσηνία). Έχει γράψει 194 μηνύματα.

O Cosa Nostra έγραψε στις 02:46, 30-08-12:

Πιστευω οτι υπαρχουν διαστηματα στην ζωη που σε εναν η περισσοτερους τομεις εχεις καποιος ευννοια, δηλαδη αντιλαμβανεσαι οτι τα πραγματα πανε μονα τους.Αν αυτο ειναι τυχη να το δεχτω.Ομως σημαντικο παραγοντα παιζει η βουληση και η ορθη κριση,γιατι αν εχεις καποια εποχη ευννοια στα
επαγγελματικα και δεν το αντιληφθεις και εναντι αυτου το ριξεις στα ταξίδια,σιγουρα δεν θεωρησε ατυχος που δεν βρίσκεις δουλεια.

Παράθεση

Dalian (Substrata)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Dalian
H Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 2,611 μηνύματα.

H Dalian έγραψε στις 13:35, 30-08-12:

Δεν πιστεύω στην τύχη, πιστεύω στις συγκυρίες και στο πώς τις αξιοποιείς προς όφελός σου.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Mercury (Doctor)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Mercury
Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 30 ετών , επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,749 μηνύματα.

O Mercury Madman with a blue box... έγραψε στις 02:09, 17-09-12:

Η τύχη λένε ευνοεί τους κατάλληλα προετοιμασμένους.
Δεν υπάρχει η τύχη,είναι απλά το αποτέλεσμα κάποιων πιθανών ενδεχομένων,και επειδη δεν μπαίνουμε στον κόπο να το αναλύσουμε,το ονομάζουμε τύχη.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

εμμα_τριντεντ

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη εμμα_τριντεντ
H εμμα_τριντεντ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,120 μηνύματα.

H εμμα_τριντεντ έγραψε στις 04:36, 17-09-12:

Όχι πως είμαι απαισιόδοξη μα αν η λέξη τύχη έχει έστω και λίγο νόημα τότε σίγουρα η λέξη ατυχία φτιάχτηκε για μένα

(νοτ)
εννοώ
(νογουέη)
μπα.

Παράθεση

aggeloydi ghino

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη aggeloydi ghino
H aggeloydi ghino αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών . Έχει γράψει 19 μηνύματα.

H aggeloydi ghino :) έγραψε στις 17:10, 18-09-12:

Αρχική Δημοσίευση από Speedy
Ωραίο θέμα.. Η άποψη μου είναι πως δεν υπάρχει αυτό που λέμε τύχη.. Όλα κανονίζονται απο ψηλαααααά.. ΑΥΤΟΣ ξέρει καλύτερα.. Τώρα όσον αφορά εμένα.. Όχι δεν με θεωρώ τυχερό αλλά ούτε και άτυχο.. μάλλον μία μέση κατάσταση είναι αυτή που με χαρακτηρίζει.. αυτα..
η λεξη κλιδι ειναι ''αυτο που με χαρακτιρίζει'' δεν ειναι ολα και τοσο αθοα. την τυχη καθοριζουμε εμεις, κι ας μην φενεται τις περισσοτερες φωρες. η τύχη σου είναι αναλογη του πιστευω σου και τολμης. και προπαντον της δυναμης στο μα μην παρατησαι απο τα θελω και να μην εξαρτιεσαι απο το χρονο και ορους τησ κοινωνιας. τοτε θα καταλαβεις οτι ολα ειναι θεμα οχι τυχης αλλα της σκεψεις σου και του εσθιματος σου

Παράθεση

Nicole1987

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Nicole1987
H Nicole1987 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 219 μηνύματα.

H Nicole1987 Γατες..τα πιο αξιολατρευτα πλασματα έγραψε στις 00:55, 09-02-14:

Τυχη υπαρχει πιστευω και υπαρχουν και τυχεροι ανθρωποι. Απλα δυστυχως δεν ετυχε να μαι και γω απ´αυτους. Να πω ενα παραδειγμα..πχ στο στοιχημα μπορει καποιος να πιανει συνεχως παιχνιδι στο 90 ενω εγω να το χανω στο 93. Αυτο πως το λες; Γκαντεμια το λες. Ε ο αλλος ομως τυχερος. Η τυχη δεν μοιραστηκε ισα στους ανθρωπους δυστυχως.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Dimitris_SM

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Dimitris_SM
Ο Dimitris_SM αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 206 μηνύματα.

O Dimitris_SM έγραψε στις 05:09, 09-02-14:

Εγω πιστευω στο ''η τυχη ευνοει τους τομληρους'', δηλαδη οτι αμα δεν κυνηγησεις την τυχη σου τοτε δεν θα την βρεις ποτε.Σαφως κ υπαρχουν και οι ατυχες ή τυχερες στιγμες στην ζωη μας που απλα συμβαινουν αλλα το να βρεις μια καλη δουλεια,συντροφο,φιλους ειναι τοσο συγκυριες όσο και επιλογες.Στην ουσια προκειται για το πως διαχειριζομαστε τις καταστασεις στις οποιες βρισκομαστε.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Deutsch... Lover (Everl)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Deutsch... Lover
H Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,281 μηνύματα.

H Deutsch... Lover Lebenslust. έγραψε στις 19:17, 11-02-14:

Ετσι κι ετσι... Υπαρχουν στιγμες που νομιζω οτι ειμαι τελειως ατυχη... Τελειως ομως.... Υπαρχουν στιγμες που συμβαινει παντα το ακριβως αντιθετο απο αυτο που θελω ή που χρειαζομαι....
Υπαρχουν βεβαια και καποιες αλλες στιγμες που αισθανομαι λιγο τυχερη μεσα στην ατυχια μου...

Παράθεση

thomas l. (ΘΩΜΑΣ)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη thomas l.
Ο ΘΩΜΑΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,330 μηνύματα.

O thomas l. έγραψε στις 20:33, 11-02-14:

τυχη υπαρχει
απλα εγω ανηκω στην κατηγορια των ατυχων

Παράθεση

Stavri_

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Stavri_
H Stavri_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και επαγγέλεται Barista . Έχει γράψει 4,621 μηνύματα.

H Stavri_ έγραψε στις 20:45, 11-02-14:

Άνθρωποι τύχης είδωλον επλάσαντο πρόφασιν ιδίης αβουλίης. Βαιά γαρ φρονήσει τύχη μάχεται, τα δε πλείστα εν βίω εξύνετος οξυδερκείη κατιθύνει

Δημόκριτος

Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mindcircus
H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,626 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 01:20, 12-02-14:

Ναι πιστευω τυχεροι οσοι με εχουν διπλα τους
Τι μετριοτητα θε μου

Να σοβαρευτω γιατι φυσικα αστειευομαι; Τυχερος οποιος εχει σωμα υγιες και νου υγιη...
Πιστευω στην τυχη, οπως και στις επιλογες.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη mindcircus : 12-02-14 στις 01:38.
Παράθεση

VeeM (Βασιλικη)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη VeeM
H Βασιλικη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών . Έχει γράψει 138 μηνύματα.

H VeeM έγραψε στις 13:09, 12-02-14:

Οι φιλες μου με θεωρουν παρα πολυ τυχερη . Οτι διαβαζω πεφτει, οτι λεω γινεται . Προσωπικα πιστευα στην τυχη και τις συμπτωσεις κι τωρα τελευταια απλα πιστευω οτι μαζευτηκαν πολλες συμπτωσεις και αρχιζω να αμφιβαλλω

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Άγγελος
Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,663 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε στις 13:16, 12-02-14:

δεν ειναι τυχη..

ειναι ικανοτητα μαζι με διαισθηση και δυνατο μυαλο προβλεψης

νιωθεις τα πραγματα που ερχονται..

δεν ερχονται τα πραγματα σε σενα..αλλ τα προβλεπεις

Παράθεση

Gate4 (Ηägring)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Gate4
H Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γεωλόγος και μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 18,059 μηνύματα.

H Gate4 Θα τα παρατήσω όλα και θα γίνω βαμπίρ.~ έγραψε στις 14:45, 12-02-14:

Δεν πιστεύω στην τύχη. Απλά στο ότι κάποια πράγματα μας έρχονται ευνοϊκά, άλλα όχι έχει και σχέση πόσο θα κυνηγήσουμε κάποια πράγματα ή πως θα χειριστούμε κάποιες καταστάσεις κτλ..

Παράθεση

Akis_Megara (possit felix esse)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Akis_Megara
Ο possit felix esse αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,292 μηνύματα.

O Akis_Megara Vanitas vanitatum, omnia vanitas έγραψε στις 15:01, 12-02-14:

Όχι, δεν πιστεύω στην τύχη, αλλά στις συγκυρίες όπως είπαν και πιο πάνω.

Παράθεση

KristenRoss

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη KristenRoss
H KristenRoss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 25 μηνύματα.

H KristenRoss έγραψε στις 21:16, 12-02-14:

Θεωρώ ότι η τύχη πηγάζει από μέσα μας. Δράση-αντίδραση που λέμε. Ό,τι δώσεις θα πάρεις, αν κυνηγήσεις θα πιάσεις. Μέχρι τώρα, δεν έχω κανένα παράπονο. Με θεωρώ τυχερή και ειλικρινά ότι κυνήγησα το πέτυχα. Σίγουρα υπάρχουν και αναποδιές, αλλά το πείσμα παραμένει και στο τέλος συνήθως δικαιώνομαι. Θεωρώ ότι ελκύουμε ακριβώς ότι εκπέμπουμε... πείτε το τύχη, πείτε το κάρμα, πείτε το συγκυρίες!

Παράθεση

Nicole1987

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Nicole1987
H Nicole1987 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 219 μηνύματα.

H Nicole1987 Γατες..τα πιο αξιολατρευτα πλασματα έγραψε στις 01:58, 13-02-14:

Αρχική Δημοσίευση από Άγγελος
δεν ειναι τυχη..

ειναι ικανοτητα μαζι με διαισθηση και δυνατο μυαλο προβλεψης

νιωθεις τα πραγματα που ερχονται..

δεν ερχονται τα πραγματα σε σενα..αλλ τα προβλεπεις
Μαντης δηλαδη; ε δεν προβλεπει και τους αριθμους του τζοκερ αφου εχει τη διαισθηση και προβλεπει κιολας;

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,663 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε στις 06:37, 13-02-14:

λεωγιαπιο λογικη προβλεψη,,

οχι για ζαρια

νιωθει τον κοσμο τις εποχες γυρω τις τασεις της εποχης..

τετοια ατομα ειναι υπερευαισθητα συχνα..απλανιωθουν περισσοτερααπο οτι οι περισσοτεροι ανθρωποι..πιο ευαισθητο νευρικοσυστημα

Παράθεση

Signor Positivo

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Signor Positivo
Ο Signor Positivo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 135 μηνύματα.

O Signor Positivo talks in maths, buzzes like a fridge έγραψε στις 15:43, 13-02-14:

Το θέμα ίσως ήταν πιο ενδιαφέρον στα αγγλικά, γιατί υπάρχει η λέξη "luck" αλλά και η λέξη "chance", που η καλύτερη μετάφρασή της στα ελληνικά ίσως είναι η λέξη "τυχαιότητα". Στην τύχη, με την έννοια που υπονοείται όταν λέμε "τυχερός είναι αυτός", δεν πιστεύω. Πιστεύω στην τυχαιότητα. Επίσης πιστεύω αυτό:
Watson: Any luck?
Holmes: Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favour or against it is ridiculous. Idiots rely on luck.

Joan Watson & Sherlock Holmes, Elementary
Με εξαίρεση την τελευταία πρόταση. Δεν πιστεύω ότι οι άνθρωποι που ασπάζονται την ιδέα της τύχης είναι ηλίθιοι, απλά λάθος.

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 17:59, 13-02-14:

δεν ερχεται το συμπαν προς το μερος σου..
εσυ προσαρμοζεσαι σε αυτο και δεν του πας κοντρα..

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους