Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,083 εγγεγραμμένα μέλη και 2,387,815 μηνύματα σε 74,635 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Digitizer,Tablet η αλλίως ψηφιακή γραφίδα

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Isiliel
H Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9,049 μηνύματα.

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε στις 11:15, 03-04-07:

Θέλω να κάνω ένα δώρο στον εαυτό μου. Έχει κανείς; Είναι βολικό;
Θέλω να ρωτήσω το εξής: Πρέπει να μπει στη θέση του mouse, ή μπορούν να είναι και τα δύο συνδεδεμένα στο PC μου?

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

cakrit

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη cakrit
Ο cakrit αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 40 ετών . Έχει γράψει 13 μηνύματα.

O cakrit έγραψε στις 12:42, 11-04-07:

Θέλει λίγο να το συνιθήσεις αλλά είναι φοβερό εργαλείο δουλειάς (σχέδιο, επεξεργασια φωτογραφιών, κτλ.)
Πλέον αν δεν κάνω λάθος όλα είναι usb άρα μπορείς να έχεις και ποντίκι μαζί. (εδω μπορείς να έχεις 2 ποντίκια συνδεμένα συχρόνος )

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Isiliel
H Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9,049 μηνύματα.

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε στις 12:45, 11-04-07:

Το αγόρασα τελικά και μπορείς να το έχεις μαζί με το ποντίκι, πράγματι.
Πρέπει να το συνηθίσω έχεις δίκιο... ακόμα μου φαίνεται δύσκολο...

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

DiaVolita69

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη DiaVolita69
H DiaVolita69 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 48 ετών και μας γράφει απο Σέρρες (Σέρρες). Έχει γράψει 31 μηνύματα.

H DiaVolita69 έγραψε στις 18:01, 26-09-07:

Σκευτομαι να αγορασω μια πεννα σχεδιασμου.
Θελω να μπορω να ελεγχω το παχος των γραμμων, αλλα δεν θελω και πολυ υψηλη αναλυση. Το χρειαζομαι για σχεδιασμο κεντηματων.
Υπαρχει μηπως κατι φθηνο? Μπορω να κανω τη δουλεια μου μονο με μια πεννα ή χρειαζεται και η παλετα? Υπαρχει πεννα που να μπορω να τη χρησιμοποιησω και πανω σε υφασμα ή χαρτί ωστε να μη χρειάζεται να σκαναρω το σχεδιο?

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη iJohnnyCash : 26-09-07 στις 18:46. Αιτία: Προσαρμογή στο Merge
Παράθεση

DiaVolita69

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη DiaVolita69
H DiaVolita69 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 48 ετών και μας γράφει απο Σέρρες (Σέρρες). Έχει γράψει 31 μηνύματα.

H DiaVolita69 έγραψε στις 10:57, 19-10-07:

Καλημερα. Θα ήθελα την γνωμη σας για τις παρακάτω ταμπλετες.Έχει χρησιμοποιήσει κανεις? Ποια ειναι η σχεση απεικονησης τους στην οθόνη του υπολογιστη?

http://www.hardshop.gr/shop/item.asp...7953&catid=363

http://www.hardshop.gr/shop/item.asp...ref=pathfinder

Παράθεση

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Το avatar του χρήστη iJohnnyCash
Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 16,004 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε στις 12:00, 19-10-07:

Η wacom θεωρείτε πολύ καλή μάρκα. Ωστόσο δεν γνωρίζω κάτι για το συγκεκριμένο μοντέλο.

Η trust είναι πολύ αναξιόπιστη. Γενικά είναι μάρκα που βγάζει τα πάντα και σε χαμηλές τιμές

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Liakouras

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Liakouras
Ο Liakouras αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 382 μηνύματα.

O Liakouras έγραψε στις 13:48, 29-04-09:

Βασικά τo θέλω για δημιουργίες και για επεξεργασία στο photoshop.Ξέρει κανείς αν θέλει κάτι το ιδιαίτερο?Θα είναι συμβατό στο λάπτοπ μου απλά με usb?

πως σας φένεται αυτό ?

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

michael92 (Μιχάλης)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη michael92
Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,082 μηνύματα.

O michael92 έγραψε στις 12:02, 09-05-09:

Εγώ το volito 2 έχω, αν δεν κάνεις retouch/coloring ή γενικά Photomanips στο Photoshop θα σου είναι άχρηστο

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Ironboy

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Ironboy
Ο Ironboy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 747 μηνύματα.

O Ironboy after saying that boredom is boring έγραψε στις 22:39, 31-05-09:

Μπορει καποιος να μου πει αν γινεται να αγορασω κατι οπου να γραφω σε μια οθονη(οχι του υπολογιστη) και τα δεδομενα να παιρνανε στον υπολογιστη;Εψαξα και βρηκα την γραφιδα και tablet!Τι ειναι αυτα;Πως τα χρησιμοποιησεις?Τα βρηκα στα Multirama

Παράθεση

Ironboy

Διάσημο Μέλος

Ο Ironboy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 747 μηνύματα.

O Ironboy after saying that boredom is boring έγραψε στις 10:59, 01-06-09:

κανεις;

Παράθεση

Zed

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Zed
Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών , επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,921 μηνύματα.

O Zed Lie to me... έγραψε στις 11:23, 01-06-09:

Μόνος σου απαντάς την ερώτησή σου...
Αν και άποψη μου ότι τέτοια πράματα σου είναι αχρείαστα...

Παράθεση

phanis

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη phanis
Ο phanis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 171 μηνύματα.

O phanis lass uns tanzen oder ficken oder beides έγραψε στις 11:28, 01-06-09:

ειναι η πλακιδα και μια γραφιδα μαζι της με την οποια γραφεις στην επιφανεια της πλακιδας
δεν σου χρειαζεται εκτος εαν εισαι γραφιστας η σκιτσογραφος
οι τιμες κυμαινονται απο 50ευρω εως 3000 και παραπανω

Παράθεση

Ironboy

Διάσημο Μέλος

O Ironboy after saying that boredom is boring έγραψε στις 12:08, 02-06-09:

Χρησιμοποιοντας την πλακιδα,τα δεδομενα που γρφεις στην πλακιδα περνανε στον υπολογιστη?

Παράθεση

phanis

Δραστήριο Μέλος

O phanis lass uns tanzen oder ficken oder beides έγραψε στις 12:35, 02-06-09:

ναι

Παράθεση

Antreas95 (Ανδρέας)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Antreas95
Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών . Έχει γράψει 61 μηνύματα.

O Antreas95 έγραψε στις 13:33, 02-06-09:

γιατί θες πλακιδα??? δεν μπορεις να γραφεις ο ιδιος στον Η/Υ??

Παράθεση

Ironboy

Διάσημο Μέλος

O Ironboy after saying that boredom is boring έγραψε στις 16:25, 03-06-09:

ρε παιδια θελω να ασχοληθω με το σκιτσαρισμα οταν μεγαλώσω!!Προτεινετε μου κάτι!

Παράθεση

phanis

Δραστήριο Μέλος

O phanis lass uns tanzen oder ficken oder beides έγραψε στις 19:10, 03-06-09:

http://www.plaisio.gr/product.aspx?p...egory=69978180

Παράθεση

Liakouras

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Liakouras
Ο Liakouras αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 382 μηνύματα.

O Liakouras έγραψε στις 19:28, 03-06-09:

Ironboy η γραφίδα και γενικότερα τα digiters δεν θα σε διευκολύνουν στο σχεδίασμα/σκιτσάρισμα. Είναι αρκετά δύσκολο. Τώρα πάλι εξαιρετικά χρήσιμο για κάτι τέτοιο είναι αυτό που απορίπτεις. Να είναι η οθόνη "αφής" και να μπορείς να σχεδιάζεις επάνω. Με αυτο το τρόπο θα μπορείς να κάνεις παπάδες αν έχεις λίγο ταλέντο και το εξασκήσεις. Αρχικά ασχολίσου με το σκιτσάρισμα στο χαρτί για να καλλιεργήσεις το ταλέντο σου και σε λίγα χρόνια που θα έχεις φτάσει σε ένα ικανοποητικό επιπίπεδο βλεπεις. Στο κάτω κάτω αν θές πολύ να εισάγεις κάποιο σκίτσο στο pc υπάρχουν και scan και φωτογραφικές και τα δύο κάνουν εξίσου καλί δουλειά για να φτιάξεις πχ ένα κόμικ εισάγοντας το αρχικό σκίτσο/προσχέδιο που έχεις κάνει στο χαρτί.

Παράθεση

michael92 (Μιχάλης)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη michael92
Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,082 μηνύματα.

O michael92 έγραψε στις 15:18, 05-06-09:

Αρχική Δημοσίευση από Ironboy
ρε παιδια θελω να ασχοληθω με το σκιτσαρισμα οταν μεγαλώσω!!Προτεινετε μου κάτι!
Μολυβάκια και Α4 για αρχή

Παράθεση

Antreas95 (Ανδρέας)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Antreas95
Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών . Έχει γράψει 61 μηνύματα.

O Antreas95 έγραψε στις 16:10, 05-06-09:

για αρχή αγόρασε αυτό και εξασκήσου----http://www.plaisio.gr/product.aspx?p...egory=69978180

Παράθεση

Skull monkey

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Skull monkey
Ο Skull monkey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5 μηνύματα.

O Skull monkey έγραψε στις 20:38, 06-10-09:

Γεια σας θελω να παρω μια ταμπλετα ωστε να μπορω να ζωγραφίζω στον υπολογιστή.Μήπως έχετε να μου προτείνετε κάτι και αν γίνεται σε καλή τιμή???

Παράθεση

Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 16,004 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε στις 09:45, 07-10-09:

Απέφυγε της Trust και προτίμησε της Wacom. Επίσης απέφυγε κάτι κάτω των 100 ευρώ. Και έχουν μικρή επιφάνεια και λίγα DPI.

Παράθεση

Skull monkey

Νεοφερμένος

Ο Skull monkey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5 μηνύματα.

O Skull monkey έγραψε στις 16:26, 07-10-09:

Άρα η Wacom Intuos-4 Medium Digitizer που σκέφτομαι να πάρω θα είναι καλή επιλογή δηλαδή?!Η θα είναι καλύτερα να μαζέψω και λεφτά για να πάρω τη large?

Παράθεση

Founder

O iJohnnyCash έγραψε στις 12:00, 21-10-09:

Αν πράγματι σε βολέψει το Digitzer σίγουρα κάποια στιγμή θα θέλεις large, ωστόσο ξέρω πολλά άτομα που το παράτησαν.

Παράθεση

Skull monkey

Νεοφερμένος

O Skull monkey έγραψε στις 13:46, 22-10-09:

Έχω προσπαθήσει με πολλούς τρόπους να κάνω δουλειά δίχως digitiser και το μόνο που κατάφερα ήταν να σπαταλήσω άπειρες ώρες χωρίς να έχω ουσιαστικό αποτέλεσμα και να έχω ένα μεγάλο πόνο στο χέρι.Αρα το μονο που μου εχει μεινει ειναι να δοκιμάσω το digitiser.

Παράθεση

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη methexys
H methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,655 μηνύματα.

H methexys έγραψε στις 23:33, 26-05-16:

Επαναφέρω το θεμα Απ'ό,τι είδα στο ίντερνετ, υπάρχουν κάποια που είναι πολύ ακριβά αλλά βρήκα και κάποια με 60-100 ευρώ. Αξίζουν αυτά; Η αναλυση θα είναι καλή ή φαίνονται πίξελς? Βολεύει και για επεξεργασία φωτογραφιών στο photoshop ας πούμε ή είναι μόνο για σχεδιασμό; (αν και για σχεδιασμό ενδιαφέρομαι κυρίως,οι επεξεργασίες γίνονται και στο pc). Aς πούμε βρήκα αυτά τα δύο
http://www.mediamarkt.gr/el/product/...--1169862.html
http://www.plaisio.gr/desktop-laptop...C-TAB-0152.htm
Κανένας που να ξέρει?
Παράθεση

fockos

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη fockos
Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 10,375 μηνύματα.

O fockos έγραψε στις 07:29, 27-05-16:

Εχω το Wacom ωραίο ειναι αλλά δεν ξερω αν ειναι καλύτερο απο το άλλο . Εχω την πιο φτηνή έκδοση απο αυτή που δείχνεις μαλλον γιατι το ειχα παρεό γύρω στα 80

Στη εφαρμογή sketch δε μπορει να μου εμφανίσει λειτουργία στο δεύτερο πλήκτρο
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη fockos : 27-05-16 στις 07:33.
Παράθεση

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη methexys
H methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,655 μηνύματα.

H methexys έγραψε στις 11:44, 27-05-16:

Δηλαδή εχει λειτουργίες για να σχεδιάζεις με διαφορα πάχη κτλ και μετά μπορεις να αποθηκεύσεις αυτο που σχεδιασες σε ο,τι ψηφιακή μορφή θες ή το αποθηκεύει αυτο σε δίκη του και ειναι συμβατή με διαφορα προγράμματα; Γιατι κυρίως Photoshop χρησιμοποιώ αλλα αν θέλω να ρίξω το σκίτσο στο Gimp ή στο Paintool sai ή σε κάποιο αλλο προγραμμα ας πούμε όχι τόσο γνωστό θα γίνεται ή θα εχω θεμα; Ή τα παίρνει κατευθείαν στον υπολογιστή; Δεν εχω ιδέα πως λειτουργεί προφανώς αλλα νομιζω πως θα με βόλευε πολυ ενα τέτοιο tablet.
Edit: άκυρο,είδα βιντεάκια και καταλαβα
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη methexys : 27-05-16 στις 12:01.
Παράθεση

fockos

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη fockos
Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 10,375 μηνύματα.

O fockos έγραψε στις 12:04, 27-05-16:

Αρχική Δημοσίευση από methexys
Δηλαδή εχει λειτουργίες για να σχεδιάζεις με διαφορα πάχη κτλ και μετά μπορεις να αποθηκεύσεις αυτο που σχεδιασες σε ο,τι ψηφιακή μορφή θες ή το αποθηκεύει αυτο σε δίκη του και ειναι συμβατή με διαφορα προγράμματα; Γιατι κυρίως Photoshop χρησιμοποιώ αλλα αν θέλω να ρίξω το σκίτσο στο Gimp ή στο Paintool sai ή σε κάποιο αλλο προγραμμα ας πούμε όχι τόσο γνωστό θα γίνεται ή θα εχω θεμα; Ή τα παίρνει κατευθείαν στον υπολογιστή; Δεν εχω ιδέα πως λειτουργεί προφανώς αλλα νομιζω πως θα με βόλευε πολυ ενα τέτοιο tablet.
Edit: άκυρο,είδα βιντεάκια και καταλαβα
δεν ξέρω εγώ για να φτιάχνω παιδάκια σαν αυτό που έχω στο avatar το έχω. Tα πλήκτρα τα ρυθμίζεις ανάλογα με το πρόγραμμα απλά στο sketchbook (δε πιάνουν σωστά όλες οι επιλογές)
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους