Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,109 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,365 μηνύματα σε 74,666 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Όταν ενδιαφέρεστε για δεσμευμένο/η...;

Great Chaos (Όττο)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Great Chaos
Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 50 ετών , επαγγέλεται Παραγωγός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 3,520 μηνύματα.

O Great Chaos I took a wrong turn in the Freak Parade έγραψε στις 21:45, 26-05-10:

Αρχική Δημοσίευση από roumana
ο… «κερατάς» σε γυναίκα πώς είναι?
Τα θηλυκά δεν βγάζουν κέρατα βρε κουτό...

Αρχική Δημοσίευση από Δεσμώτης
Ο έρωτας στη λογική της φόρτωσης ευθυνών είναι μια αβάσταχτη συνήθεια
Κι επειδή χαμένο μέσα στην ακατάσχετη σουρεολαγνία του φίλου μου του Δεσμώτη το παραπάνω θα μπορούσε να περάσει απαρατήρητο, το σημειώνω για να το βλέπουν οι επερχόμενες γενεές και να θαυμάζουν...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

roumana (Εμμα)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη roumana
H Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών , επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 1,878 μηνύματα.

H roumana (Hipmama) έγραψε στις 21:54, 26-05-10:

Αρχική Δημοσίευση από Great Chaos
Αλήθεια?
Εμ… βέβαια, φροντίσατε μόνο για σας να βγάλετε περίεργες ονομασίες …
για πες... πώς λέμε την απατημένη?

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Isiliel
H Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9,049 μηνύματα.

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε στις 22:01, 26-05-10:

για πες... πώς λέμε την απατημένη?
Εμμμ....φαντάζομαι πως θα σου απαντήσουν πως τη λέμε.... κορόιδο.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

roumana (Εμμα)

Διακεκριμένο μέλος

H Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών , επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 1,878 μηνύματα.

H roumana (Hipmama) έγραψε στις 22:18, 26-05-10:

Αρχική Δημοσίευση από Isiliel
Εμμμ....φαντάζομαι πως θα σου απαντήσουν πως τη λέμε.... κορόιδο.
...κατι αλλο σε αργκο?

Παράθεση

_daemon_ (Άγγελος)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη _daemon_
Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,457 μηνύματα.

O _daemon_ . έγραψε στις 22:34, 26-05-10:

...κατι αλλο σε αργκο?
Λάχανο! Σε (ιδιόλεκτη) argo της ιδιαίτερης μου πατρίδας, που ανανεώνεται (ακόμη) κι επιβάλλεται (πάντα) με συνοπτικές διαδικασίες...

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη _daemon_ : 26-05-10 στις 22:46.
Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Isiliel
H Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9,049 μηνύματα.

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε στις 22:46, 26-05-10:

Πώς προέκυψε το "λάχανο" και ποια είναι η ιδιαίτερη πατρίδα σου αν δεν είμαι αδιάκριτη; (Για ετυμολογικούς λόγους ρωτάω )

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

_daemon_ (Άγγελος)

Περιβόητο Μέλος

O _daemon_ . έγραψε στις 22:50, 26-05-10:

Πιότερο κουτή κι απο τα...λάχανα!
Αχ.... εκείνη που έχει (και πάλι) τον πύργο του "αίματος"*** σήμα κατατεθέν!!!! (η διεθνής έκθεση ξεθώριασε πια)

***που βάφτηκε λευκός, σε μια προσπάθεια εξαγνισμού από την τότε Τούρκικη διοίκηση, και στον ιστό που βρίσκεται στην κορυφή του...υψώνεται καθημερινά η Ελληνική σημαία!!!!!!!!!!

.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη _daemon_ : 26-05-10 στις 23:20. Αιτία: λάθη από την συγκίνηση......
Παράθεση

Πατρεύς (Πέτρος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Πατρεύς
Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 2,714 μηνύματα.

O Πατρεύς με φόβο και πάθος έγραψε στις 00:49, 27-05-10:

Αρχική Δημοσίευση από Great Chaos
Ποιός σου είπε ότι τα θηλυκά δεν βγάζουν κέρατα; Φυσικά και βγάζουν... Δεν έχεις δει προβατίνες που βγάζουν κέρατα; Δεν είναι τυχαίο όμως ότι είναι πάντα μικρότερα από αυτά των αρσενικών... Γιατί ως γνωστόν, όσο μουρντάρης και να είναι ο άντρας, το κέρατο που θα του φυτέψει μια γυναίκα δεν συγκρίνεται με τίποτα

Παράθεση

moonlight

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη moonlight
H moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,526 μηνύματα.

H moonlight έγραψε στις 05:02, 27-05-10:

το κέρατο που θα του φυτέψει μια γυναίκα δεν συγκρίνεται με τίποτα
και γιατι πιδι μ'? τι διαφορα εχει?

Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Neraida
H Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,916 μηνύματα.

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 09:14, 27-05-10:

Δε ξερω για τι λαχανα μιλανε εκει ψηλα, εδω στα νοτια παντως μιλαμε για την "κερατου"...!

Παράθεση

cibyllian (Μπούι)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη cibyllian
H Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών . Έχει γράψει 1,123 μηνύματα.

H cibyllian τραβώντας τις κοτσίδες της......... έγραψε στις 09:15, 27-05-10:

Αρχική Δημοσίευση από pitg21
............, το κέρατο που θα του φυτέψει μια γυναίκα δεν συγκρίνεται με τίποτα
Αρχική Δημοσίευση από moonlight
Το κέρατο αυτό καθαυτό δεν έχει καμία διαφορά .... αυτό που έχει διαφορά είναι το πλήγμα στον αντρικό εγωϊσμό!!!!

6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

_daemon_ (Άγγελος)

Περιβόητο Μέλος

O _daemon_ . έγραψε στις 09:28, 27-05-10:

Αρχική Δημοσίευση από cibyllian
Το κέρατο αυτό καθαυτό δεν έχει καμία διαφορά .... αυτό που έχει διαφορά είναι το πλήγμα στον αντρικό εγωϊσμό!!!!
Δεν υπάρχει κανένα πλήγμα σε κανένα (αντρικό) εγωισμό!! Στη συγκεκριμένη περίπτωση, ο κοινός αγών μας καθιστά.... συναδέλφους!

Παράθεση

cibyllian (Μπούι)

Περιβόητο Μέλος

H Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών . Έχει γράψει 1,123 μηνύματα.

H cibyllian τραβώντας τις κοτσίδες της......... έγραψε στις 09:37, 27-05-10:

Αρχική Δημοσίευση από _daemon_
Δεν υπάρχει κανένα πλήγμα σε κανένα (αντρικό) εγωισμό!! Στη συγκεκριμένη περίπτωση, ο κοινός αγών μας καθιστά.... συναδέλφους!
Speak for yourself ..... ξέρω κάτι εγωϊσμούς εγώ .... τεράστιους σαν τα κυκλώπεια τείχη!!!!
Αφού να φανταστείς κάποιοι έχουν το θράσος να ξεπερνούν ακόμα και το δικό μου εγωϊσμό!!!

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mindcircus
H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,626 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 10:00, 27-05-10:

Μπααα μην το λες.
Μα ειναι και θεμα ...φυσης. Οι ανδρες ειναι πολυ πιο εγωιστες.
Τουλαχιστο αποσα εχω δει, η γυναικα με μεγαλυτερες πιθανοτητες θα το επεξεργαστει, θα το χειριστει αλλιως.
Ενας αντρας ειναι ικανος για ενα κερατο να γκρεμισει τα παντα, να τα μηδενισει ολα και γενικα θεωρω αδικο για μια στραβη στο γαμο στη σχεση τελοσπαντων να μηδενιζεται ο,τι εχει προηγηθει. Ασε που νομιζω πως αν μια γυναικα κερατωσει εχει φυγει προ πολλου απο τη σχεση (συναισθηματικα). Για εναν ανδρα, δεν ειμαι τοσο σιγουρη.....

Παράθεση

Iliaki (Βανίλια)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Iliaki
H Βανίλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 771 μηνύματα.

H Iliaki έγραψε στις 10:04, 27-05-10:

Αρχική Δημοσίευση από mindcircus
Μπααα μην το λες.
Μα ειναι και θεμα ...φυσης. Οι ανδρες ειναι πολυ πιο εγωιστες.
Τουλαχιστο αποσα εχω δει, η γυναικα με μεγαλυτερες πιθανοτητες θα το επεξεργαστει, θα το χειριστει αλλιως.
Ενας αντρας ειναι ικανος για ενα κερατο να γκρεμισει τα παντα, να τα μηδενισει ολα και γενικα θεωρω αδικο για ενα κερατο ας πουμε η για μια στραβη στο γαμο στη σχεση τελοσπαντων να μηδενιζεται ο,τι εχει προηγηθει.
Όταν τα κάνουν αυτοί όμως ούτε γάτα ούτε ζημιά

Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,626 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 10:08, 27-05-10:

Αρχική Δημοσίευση από Iliaki
Όταν τα κάνουν αυτοί όμως ούτε γάτα ούτε ζημιά
Μωρε και πολλη γατα και πολλη ζημια αλλα πιο ησυχα τουλαχιστον

Μηπως η γυναικα εν τελει ειναι πιο αναισθητη ή πιο λογικη?
Ιδου η απορια μου τωρα. Μαλλον το δευτερο. Αφου αποδεδειγμενα και το αλλο πως οι ανδρες ειναι περισσοτερο συναισθηματικοι και κλονιζεται το εγω τους πολυ δυνατοτερα.

Α. Ακομα και στις φιλιες. Εμεις οι γυναικες μπορει να τσακωθουμε πιο ευκολα αλλα δε θα δυαλυσουμε το ιδιο ευκολα μια φιλικη σχεση. Ρωτηστε εναν ανδρα που ξεκοψε με τον καλυτερο του φιλο τι καντηλια θα του κατεβασει.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

_daemon_ (Άγγελος)

Περιβόητο Μέλος

O _daemon_ . έγραψε στις 10:15, 27-05-10:

Ασε που νομιζω πως αν μια γυναικα κερατωσει εχει φυγει προ πολλου απο τη σχεση (συναισθηματικα). Για εναν ανδρα, δεν ειμαι τοσο σιγουρη.....
Eίναι που οι άνδρες έχουμε μεγάάάάάάλη.....καρδιά και εύρος συναισθημάτων, γι αυτό

Στο κουτί σου γρήγορα εσύ!!!!!!!!!!_

Παράθεση

Iliaki (Βανίλια)

Διάσημο Μέλος

H Iliaki έγραψε στις 10:16, 27-05-10:

Μωρε και πολλη γατα και πολλη ζημια αλλα πιο ησυχα τουλαχιστον

Μηπως η γυναικα εν τελει ειναι πιο αναισθητη ή πιο λογικη?
Ιδου η απορια μου τωρα. Μαλλον το δευτερο. Αφου αποδεδειγμενα και το αλλο πως οι ανδρες ειναι περισσοτερο συναισθηματικοι και κλονιζεται το εγω τους πολυ δυνατοτερα.

Α. Ακομα και στις φιλιες. Εμεις οι γυναικες μπορει να τσακωθουμε πιο ευκολα αλλα δε θα δυαλυσουμε το ιδιο ευκολα μια φιλικη σχεση. Ρωτηστε εναν ανδρα που ξεκοψε με τον καλυτερο του φιλο τι καντηλια θα του κατεβασει.
Εντάξει έχεις δίκιο αλλά σκέψου πως θάβουμε οι γυναίκες
Και πως κολλητές πλακώνονται για έναν άντρα..

Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 10:19, 27-05-10:

Εντάξει έχεις δίκιο αλλά σκέψου πως θάβουμε οι γυναίκες
Και πως κολλητές πλακώνονται για έναν άντρα..
Εξαρταται τι εννοουμε θαψιμο. Αλλο κουτσομπολιο κι αλλο θαψιμο.
Οι αντρες θαβουν, οι γυναικες κουτσομπολευουν, αυτο εχω δει.
Κολλητες να πλακωνονται για αντρα, δε το χω ζησει. Φιλες μου δηλαδη που να την εχουν πεσει σε σχεση μου. Ε αν εχει συμβει αποδεικνυεται πως δεν ειναι φιλες(ουτε και ηταν ποτε υποθετω).
Υπαρχει ομως και κατι αλλο διαφορετικο, να καμακωνουν τον ιδιο τυπο οι φιλεναδες.

Ερωτηση- θα σας δυσαρεστουσε αν ενας που σας αρεσει(προσοχη, δε μιλαμε για σχεση), την επεφτε σε μια φιλη σας τελικα?
(πηγα να απαντησω πρωτη εγω, αλλα προτιμω να δω πρωτα τις τοποθετησεις σας)

υσ. σορυ, ξεχασα να κανω merge

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη mindcircus : 27-05-10 στις 10:33.
Παράθεση

Iliaki (Βανίλια)

Διάσημο Μέλος

H Iliaki έγραψε στις 10:27, 27-05-10:

Κολλητες να πλακωνονται για αντρα, δε το χω ζησει. Φιλες μου τουλαχιστον που να την εχουν πεσει σε σχεση μου. Ε αν εχει συμβει αποδεικνυεται πως δεν ειναι φιλες.
Εχει συμβει ομως το αντιθετο, να καμακωνουμε τον ιδιο τυπο και να κοιτιομαστε οι φιλεναδες, στο τελος να χαμογελαμε.
Το τι λεν τα ματια μας εκεινη την ωρα ειναι αλλο θεμα. Αν ποτε μου τυχαινε να μου αρεσει καποιος και να τη πεσει σε φιλη μου, δε θα με δυσαρεστουσε. Τουλαχιστον μη παει χαμενος.
Χαχαχαχα πολύ χαλαρή είσαι εσύ! Και τα δύο φύλα έχουν και θετικά και αρνητικά..
Ίσως "συγχωρούμε" πιο εύκολα γιατί μας κερατώνουν πιο εύκολα

Παράθεση

cibyllian (Μπούι)

Περιβόητο Μέλος

H cibyllian τραβώντας τις κοτσίδες της......... έγραψε στις 10:28, 27-05-10:

Eίναι που οι άνδρες έχουμε μεγάάάάάάλη.....καρδιά και εύρος συναισθημάτων, γι αυτό
Ναι, ναι ... όταν τα κάνετε εσείς είναι θέμα μεγάλης καρδιάς και εύρους συναισθημάτων!
Όταν τα κάνουμε εμείς, είμαστε κάτι άλλο..... !

Και μετά μου λες ...δεν είναι θέμα εγωϊσμού!!!

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 10:36, 27-05-10:

Στο κουτί σου γρήγορα εσύ!!!!!!!!!!_
Αστο παιδι ησυχο να αναρωτηθει. Κι εγω στην ηλικια της τα ιδια αναρωτιομουν... και το χειροτερο? Ηθελα αμεσες απαντησεις.
Μεχρι που ''μεγαλωσα'' κι εγινα μια Εμμα, δεν εχω απαντησεις και δεν ειμαι σιγουρη για τιποτα.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 10:45, 27-05-10:

Χαχαχαχα πολύ χαλαρή είσαι εσύ! Και τα δύο φύλα έχουν και θετικά και αρνητικά..
Ίσως "συγχωρούμε" πιο εύκολα γιατί μας κερατώνουν πιο εύκολα
Μπααα ουτε αυτο μη το λες, οτι συγχωρουμε πιο ευκολα. Κοιτα να δεις που ανοιγεις μεγαλη κουβεντα και πρεπει να προσεχω πως θα σου μιλαω.
Το ιδιο απατουν τα δυο φυλα ιλιακι, με την ιδια συχνοτητα, τα συναισθηματα αλλαζουν. Κι οταν μιλω για συχνοτητα δεν εννοω μονο της πραξης αλλα και της σκεψης. Η γυναικα ειναι πιο πονηρη ανεκαθεν. Ο αντρας πιο ευκολος στο να τον εντοπισεις.
Σημασια εχει ομως στο τελος, να γινεται κι ενας απολογισμος. Απατησα (και χωρισα εν τελει- ειναι η πιο φυσιολογικη καταληξη μιας σχεσης μιας μονογαμικης κοινωνιας) γιαυτο και γιαυτο το λογο, οι γυναικες (να πού μπερδευεσαι) εχουν τις απαντησεις. Οι αντρες οχι ευκολως, δεν εκφραζονται και δεν αναλυουν οπως εμεις. Γιαυτο και τους εχουμε βγαλει την ταμπελα ''κερατωνουν περισσοτερο''. Δεν ισχυει. Απλως δεν ξερουν ή δε μπορουν να εντοπισουν το γιατι το κανουν.

Να κλεισω καπως γιατι πρεπει να φυγω ενω η κουβεντα μας αυτη μου αρεσε πολυ και θα την προτιμουσα πιο αμεση απο το εμμεσο του φορουμ

Οσοι αγαπουν, δεν απατουν, ουτε επαιτουν ουτε απαιτουν, αυτο να χουμε κατα νου ολοι μας.
χχχ

Αχ τι θετικό! Σε ευχαριστώ πολύυυυ

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

_daemon_ (Άγγελος)

Περιβόητο Μέλος

O _daemon_ . έγραψε στις 10:46, 27-05-10:

Και μετά μου λες ...δεν είναι θέμα!!!
Θέμα "γούστου" είναι, και όχι φύσης, φύλου και ιδιαίτερων χαρακτηριστικών τους! Απορώ πως κρίνετε με βάση την δεύτερη βαθμίδα κατάταξης των εμβίων όντων!
Αιδώς κορίτσια!!!!!!!!!!

Παράθεση

Iliaki (Βανίλια)

Διάσημο Μέλος

H Iliaki έγραψε στις 10:53, 27-05-10:

Μπααα ουτε αυτο μη το λες, οτι συγχωρουμε πιο ευκολα. Κοιτα να δεις που ανοιγεις μεγαλη κουβεντα και πρεπει να προσεχω πως θα σου μιλαω.
Το ιδιο απατουν τα δυο φυλα ιλιακι, με την ιδια συχνοτητα, τα συναισθηματα αλλαζουν. Κι οταν μιλω για συχνοτητα δεν εννοω μονο της πραξης αλλα και της σκεψης. Η γυναικα ειναι πιο πονηρη ανεκαθεν. Ο αντρας πιο ευκολος στο να τον εντοπισεις.
Σημασια εχει ομως στο τελος, να γινεται κι ενας απολογισμος. Απατησα (και χωρισα εν τελει- ειναι η πιο φυσιολογικη καταληξη μιας σχεσης μιας μονογαμικης κοινωνιας) γιαυτο και γιαυτο το λογο, οι γυναικες (να πού μπερδευεσαι) εχουν τις απαντησεις. Οι αντρες οχι ευκολως, δεν εκφραζονται και δεν αναλυουν οπως εμεις. Γιαυτο και τους εχουμε βγαλει την ταμπελα ''κερατωνουν περισσοτερο''. Δεν ισχυει. Απλως δεν ξερουν ή δε μπορουν να εντοπισουν το γιατι το κανουν.

Να κλεισω καπως γιατι πρεπει να φυγω ενω η κουβεντα μας αυτη μου αρεσε πολυ και θα την προτιμουσα πιο αμεση απο το εμμεσο του φορουμ

Οσοι αγαπουν, δεν απατουν, ουτε επαιτουν ουτε απαιτουν, αυτο να χουμε κατα νου ολοι μας.
χχχ

Ναι ε? Δεν ξέρω να σου πω την αλήθεια. Ακούω και βλέπω..
Μάλλον όμως, ναι, είναι άλλο θέμα..
Όπως και να 'χει το κέρατο είναι κέρατο.

Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Neraida
H Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,916 μηνύματα.

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 10:55, 27-05-10:

Ερωτηση- θα σας δυσαρεστουσε αν ενας που σας αρεσει(προσοχη, δε μιλαμε για σχεση), την επεφτε σε μια φιλη σας τελικα?
(πηγα να απαντησω πρωτη εγω, αλλα προτιμω να δω πρωτα τις τοποθετησεις σας
Οχι βεβαια...Δε βλεπω ανταγωνιστικα τις αλλες γυναικες και δη τις φιλες μου...Να δυσαρεστηθω δηλαδη επειδη δεν ειμαι του γουστου καποιου και ειναι η Σουλα απεναντι? Χαζομαρες...

Παράθεση

cibyllian (Μπούι)

Περιβόητο Μέλος

H cibyllian τραβώντας τις κοτσίδες της......... έγραψε στις 11:02, 27-05-10:

Θέμα "γούστου" είναι, και όχι φύσης, φύλου και ιδιαίτερων χαρακτηριστικών τους! Απορώ πως κρίνετε με βάση την δεύτερη βαθμίδα κατάταξης των εμβίων όντων!
Αιδώς κορίτσια!!!!!!!!!!
Χρυσέ μου ..... την αιδώ καλό είναι να την έχουμε γι΄αυτά που κάνουμε!

Και βέβαια είναι θέμα χαρακτήρα, παρ' όλ' αυτά θα πρέπει να παραδεχτούμε, ότι επειδή ακριβώς ο χαρακτήρας είναι κάτι που διαμορφώνεται και από την επίδραση του κοινωνικού συνόλου και επειδή, μέχρι πρότινος τουλάχιστον, το κοινωνικό σύνολο ήταν πιο "ελαστικό" στην απιστία των ανδρών .... ε όπως και να το κάνουμε, κατά κύριο λόγο και για έναν ικανό αριθμό αρρένων, το κέρατο είναι πιο εύκολη υπόθεση απ' ότι για τον αντίστοιχο αριθμό γυναικών!
Και βέβαια η "μεγάλη τους καρδιά" είναι αντιστρόφως ανάλογη ως μέγεθος με την αιδώ που τους διακρίνει!

Παράθεση

roumana (Εμμα)

Διακεκριμένο μέλος

H roumana (Hipmama) έγραψε στις 11:52, 27-05-10:

Αστο παιδι ησυχο να αναρωτηθει. Κι εγω στην ηλικια της τα ιδια αναρωτιομουν... και το χειροτερο? Ηθελα αμεσες απαντησεις.
Μεχρι που ''μεγαλωσα'' κι εγινα μια Εμμα, δεν εχω απαντησεις και δεν ειμαι σιγουρη για τιποτα.
Ποια Eμμα? του Gustave ?

(πλακίτσα)

...μπορεί να μην έχουμε πολλές απαντήσεις, ωστόσο, μπορούμε να κάνουμε όνειρα- στόχους, να ξέρουμε τι θέλουμε. Είτε πετυχαίνουμε είτε όχι, η ύπαρξη της προσπάθειας είναι πάντα το θετικό της όποιας κατάστασης.

Άρα, προσπαθούμε για το ιδανικό. Καλή διασκέδαση.

Παράθεση

self-instructive depressing

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη self-instructive depressing
Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,954 μηνύματα.

O self-instructive depressing έγραψε στις 12:38, 27-05-10:

πού είναι ο άντζελο , να συμφωνήσει και να το προσθέσει στα στοιχεία που αποδεικνύουν ότι είμαστε καλύτεροι στις χειρονακτικές εργασίες ;;;;

ε , το σκέφτηκα καλά , πριν απαντήσω . θα απαντήσω όχι , μάλλον θα με ευχαριστούσε κιόλας το γεγονός

Παράθεση

_daemon_ (Άγγελος)

Περιβόητο Μέλος

O _daemon_ . έγραψε στις 15:32, 27-05-10:

Ασημίνα μου, αν και γενικολογείς δεν θα διαφωνήσω!

παρ' όλ' αυτά θα πρέπει να παραδεχτούμε, ότι επειδή ακριβώς ο χαρακτήρας είναι κάτι που διαμορφώνεται και από την επίδραση του κοινωνικού συνόλου και επειδή, μέχρι πρότινος τουλάχιστον, το κοινωνικό σύνολο ήταν πιο "ελαστικό" στην απιστία των ανδρών .... ε όπως και να το κάνουμε
Αλλά, και για την υπέροχη ανάλυση σου επίσης, η οποία ταιριάζει σε ΚΑΘΕ (επίκτητη) "διαφορά" μεταξύ ανδρών και γυναικών, γυναικών και ανδρών, ως εκ τούτου αυτοαναιρείται!

Χαίρομαι πάντως ειλικρινά να κάνω διάλογο με έξυπνες γυναίκες

Παράθεση

Πατρεύς (Πέτρος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Πατρεύς
Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 2,714 μηνύματα.

O Πατρεύς με φόβο και πάθος έγραψε στις 16:43, 27-05-10:

Αρχική Δημοσίευση από moonlight
Έχω την αίσθηση ότι ένας άντρας όταν κάνει απιστία την κάνει περισσότερο «εν θερμώ», δηλ. επειδή ίσως θέλει να νιώσει κάποια πράγματα που δεν νιώθει με την γυναίκα του, επειδή έχει συνηθίσει να είναι γυναικάς κλπ. Αντίθετα η γυναίκα πιστεύω ότι την απιστία την κάνει περισσότερο «εν ψυχρώ». Με σχέδιο και σκοπό... Ίσως και για να εκδικηθεί. Φυσικά αυτά είναι απλουστευτικές γενικεύσεις αλλά νομίζω ότι σε ένα βαθμό ισχύουν...

Παράθεση

_daemon_ (Άγγελος)

Περιβόητο Μέλος

O _daemon_ . έγραψε στις 18:39, 27-05-10:

Αρχική Δημοσίευση από pitg21
Με σχέδιο και σκοπό...
Αυτό έλειπε να μην εκμεταλλευόταν την δυνατότητα να διαλέγει!

Παράθεση

roumana (Εμμα)

Διακεκριμένο μέλος

H roumana (Hipmama) έγραψε στις 06:16, 28-05-10:

Αυτό έλειπε να μην εκμεταλλευόταν την δυνατότητα να διαλέγει!
Ώρες ώρες μου περνάει από το μυαλό ότι επειδή η γυναίκα υπερτερεί σε αυτό το τομέα, δηλαδή εκείνη διαλέγει το αρσενικό της αρέσκειας της, δημιουργούνται μηχανισμοί άμυνας που ξεφεύγουν.(ο μισογυνισμός, ο φαλλοκρατισμός.)

Παράθεση

cibyllian (Μπούι)

Περιβόητο Μέλος

H cibyllian τραβώντας τις κοτσίδες της......... έγραψε στις 08:18, 28-05-10:

Ασημίνα μου, αν και γενικολογείς δεν θα διαφωνήσω!
Μην με λες ασημίνα .... να με λες Λαμέ!

Αλλά, και για την υπέροχη ανάλυση σου επίσης, η οποία ταιριάζει σε ΚΑΘΕ (επίκτητη) "διαφορά" μεταξύ ανδρών και γυναικών, γυναικών και ανδρών, ως εκ τούτου αυτοαναιρείται!
Γιατί αναιρείται; .... δεν είναι μια πραγματικότητα; Από πότε αναιρείται η πραγματικότητα;

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη cibyllian : 28-05-10 στις 09:09.
Παράθεση

_daemon_ (Άγγελος)

Περιβόητο Μέλος

O _daemon_ . έγραψε στις 12:36, 28-05-10:

Γιατί αναιρείται; .... δεν είναι μια πραγματικότητα; Από πότε αναιρείται η πραγματικότητα;
Αυτοαναιρείται σαν (ειδικό) επιχείρημα που αφορά ορισμένη περίπτωση μεμονωμένα, επειδή απλά ισχύει στο σύνολο των ανθρώπων σε σχεση με την κενωνία εν προκειμένω!
Όλοι υπακούουν στους νόμους, προσπαθούν έστω ή δεν τους παραβιάζουν φανερά τελοσπάντων! H "επίδραση" του κοινωνικού συνόλου, είναι καθοριστική στο θέμα νομοταγής - έκνομος! (η τιμωρία είναι άλλο θέμα)
Τα αποτελέσματα της μη συμμόρφωσης λοιπόν, είναι που διαμορφώνουν τον "χαρακτήρα" και αυτό ισχύει γενικά, ανεξαρτήτως φύλου και ηλικίας! Όταν όμως το ...θυμόμαστε και το αναφέρουμε σαν επιχείρημα των μεν ΚΑΤΑ των δε ή και αντιστρόφως, είναι άκυρο μαλαματένια μου!

Ώρες ώρες μου περνάει από το μυαλό ότι επειδή η γυναίκα υπερτερεί σε αυτό το τομέα, δηλαδή εκείνη διαλέγει το αρσενικό της αρέσκειας της, δημιουργούνται μηχανισμοί άμυνας που ξεφεύγουν.(ο μισογυνισμός, ο φαλλοκρατισμός.)
Εξισορρόπηση (κακών) δυνάμεων....
Kαι δεν το ανέφερα ζηλοφθονοχαιρέκακα, κάθε άλλο! Τα πάντα στη φύση τοιουτοτρόπως λειτουργούν, αν δεν εκμεταλλευτείς τις δυνατότητες σου ή εκείνες που σου διαθέτει η αδυναμία του άλλου, είσαι ασυγχώρητος και υπόλογος απέναντι στον εαυτό σου!

Παράθεση

cibyllian (Μπούι)

Περιβόητο Μέλος

H cibyllian τραβώντας τις κοτσίδες της......... έγραψε στις 12:57, 28-05-10:

Εγώ είπα αυτό:

Και βέβαια είναι θέμα χαρακτήρα, παρ' όλ' αυτά θα πρέπει να παραδεχτούμε, ότι επειδή ακριβώς ο χαρακτήρας είναι κάτι που διαμορφώνεται και από την επίδραση του κοινωνικού συνόλου και επειδή, μέχρι πρότινος τουλάχιστον, το κοινωνικό σύνολο ήταν πιο "ελαστικό" στην απιστία των ανδρών .... ε όπως και να το κάνουμε, κατά κύριο λόγο και για έναν ικανό αριθμό αρρένων, το κέρατο είναι πιο εύκολη υπόθεση απ' ότι για τον αντίστοιχο αριθμό γυναικών!
Και βέβαια η "μεγάλη τους καρδιά" είναι αντιστρόφως ανάλογη ως μέγεθος με την αιδώ που τους διακρίνει!
κι εσύ λες:

Αυτοαναιρείται σαν (ειδικό) επιχείρημα που αφορά ορισμένη περίπτωση μεμονωμένα, επειδή απλά ισχύει στο σύνολο των ανθρώπων σε σχεση με την κενωνία εν προκειμένω!
που ακριβώς είναι το επιχείρημα για τη μεμονωμένη περίπτωση;
Μήπως ακριβώς με αυτά που λες επιβεβαιώνεις ότι, εφόσον "απλά ισχύει στο σύνολο των ανθρώπων σε σχεση με την κενωνία εν προκειμένω", έχουμε δίκιο να χρεώνουμε στους άρρενες μια ελαφρά τη καρδία απιστία;;;
Εσύ δεν έλεγες ότι δεν είναι θέμα φύλου;
Μήπως με αυτό που λες τώρα, επιβεβαιώνεις ακριβώς ότι είναι θέμα φύλου, εφόσον αυτό έτσι έχει γαλουχηθεί στην εν λόγω κοινωνία;;;;

Όλοι υπακούουν στους νόμους, προσπαθούν έστω ή δεν τους παραβιάζουν φανερά τελοσπάντων! H "επίδραση" του κοινωνικού συνόλου, είναι καθοριστική στο θέμα νομοταγής - έκνομος! (η τιμωρία είναι άλλο θέμα)
Τα αποτελέσματα της μη συμμόρφωσης λοιπόν, είναι που διαμορφώνουν τον "χαρακτήρα" και αυτό ισχύει γενικά, ανεξαρτήτως φύλου και ηλικίας! Όταν όμως το ...θυμόμαστε και το αναφέρουμε σαν επιχείρημα των μεν ΚΑΤΑ των δε ή και αντιστρόφως, είναι άκυρο μαλαματένια μου!
Ποιό πράγμα είναι νόμος;;; Η απιστία των αρσενικών; ..... Γιατί μπερδεύουμε τα πράγματα;
Τι σχέση έχουν οι νόμοι;;;
Δηλαδή όποιος άνδρας δεν απιστεί είναι τι; παράνομος;;

Ωραία είναι να αραδιάζουμε μερικές εκφράσεις, και δη βαρύγδουπες, .... κάνει εντύπωση, δε λέω!
Μήπως όμως να το συγκεκριμενοποιούσαμε το θέμα, μπας και συννενοηθούμε, ....... αν συμφωνούμε ή διαφωνούμε; .....

Άλλωστε εδώ και κάποια ποστ είμαστε εκτός θέματος .... πως και δεν μας έχουν κράξει ακόμα;;

Παράθεση

_daemon_ (Άγγελος)

Περιβόητο Μέλος

O _daemon_ . έγραψε στις 13:13, 28-05-10:

Άλλωστε εδώ και κάποια ποστ είμαστε εκτός θέματος .... πως και δεν μας έχουν κράξει ακόμα;;
Έχουμε ..."κοινό" γι αυτό
Αχ να χαρείς, μη το καταντήσουμε διύλιση του νεροκούνουπου και κατάποση της γκαμήλας
Μια απλή παρατήρηση έκανα, δεν σου ζήτησα να την....προσυπογράψεις!!!!!

.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη _daemon_ : 28-05-10 στις 13:16. Αιτία: κάτσε να τα σώσω, λες να πάνε....αδιάβαστα;
Παράθεση

ka8armataki

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη ka8armataki
H ka8armataki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών . Έχει γράψει 19 μηνύματα.

H ka8armataki έγραψε στις 15:56, 03-06-10:

Και εμενα μου αρεσει ενας δεσμευμενος... Ελεγα να του το πω αλλα τοτε νομιζω θα τον χασω σιγουρα... Δε ξερω βεβαια και που θα βρω το θαρρος... Τον ηξερα βεβαια και πριν δεσμευτει... Απλα τοτε ειμασταν και οι δυο μικροι και ντροπαλοι... Στην αρχη της σχεσης του ειχε δειξει καποιο ενδιαφερον, αλλα δε το θεωρησα ηθικα σωστο, να προχωρησω! Απο τοτε εχουν περασει 2 χρονια, εγω ακομα τον σκεφτομαι, μιλαμε πολυ, κανουμε παρεα, οπως και παντα δηλαδη! Αλλα δε ξερω που θα καταληξει αυτο, ισως μου κανει κακο η τοση επαφη! Εσεις τι προτεινετε?

Παράθεση

dragon

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη dragon
H dragon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 35 μηνύματα.

H dragon έγραψε στις 19:26, 13-10-12:

Το πορισμα ειναι οτι καθενας αναλογα με τις εμπειριες του,το περιβαλλον που εχει μεγαλωσει και τι χαρακτηρας ειναι αντιδραει κ διαφορετικα σε καθε κατασταση που εχει να αντιμετωπισει.
Μη ξεχναμε οτι συμαντικο ρολο σε καθε αποφαση που κανουμε στην ζωη μας εχει η ηληκια που μας συμβαινει το καθε τι,σε τι ψυχολογικη κατασταση βρισκομαστε εκεινη την στιγμη που συμβαινει,ο κοινωνικος περιγυρος κ ειδικοτερα οι φιλοι κ κατα ποσο μπορουν να επειρεασουν την καθε μας αποφαση καθως κ το αν την στιγμη εκεινη ειμαστε σε μια σχεση ειτε μακροχρονια ειτε σε εναν γαμο κ ποσων χρονων ειναι αυτος!!
Θελω επισης να σημειωσω οτι για μενα δεν υπαρχει διαχωρισμος αναμεσα στον αντρα κ στην γυναικα.
Δε μπορω να δωσω απαντηση συγκεκριμενη στο θεμα διοτι αν σκεφτομουνα το ιδιο θεμα πριν 10 χρονια θα ειχα αλλη απαντηση,τωρα διαφορετικη κ μετα απο 10 χρονια αλλη.Και αυτο οχι γιατι δεν ειμαι σταθερος ανθρωπος αλλα γιατι κ εγω οπως και ολοι μας αλλαζουμε,επειρεαζομαστε,διαφοροποιουμε τις αποψεις μας κ γενικα εξελισσομαστε.Αλιμονο αν ημασταν ιδιοι κ σκεφτομασταν το ιδιο στην παιδικη μας ηληκια.στην εφηβια μας κ αργοτερα σε πιο ωριμη ηληκια.
Η εμπειρια δεν εχει να κανει με την ηληκια βεβαια αλλα με τα βιωματα που αποκομιζει ο καθεις κ τις καταστασεις που αντιμετωπιζει.
Το μονο που εχω να πω χωρις να μπω σε λεπτομεριες κ να αναλυσω αν πρεπει ή δεν πρεπει καποιος να ερωτευτει ή οχι εναν δεσμευμενο ατομο ειναι καθαρα κ μονο επιλογη του καθενα γνωριζοντας κ τις συνεπειες των πραξεων του.Γι αυτο κ δεν μπορω να κατηγορησω ή να κρινω ή ακομα κ να επικροτησω καμια απο τις σκεψεις ή τις επιλογες των συνομιλητων μου!!!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Rempeskes

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Rempeskes
Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Hair stylist . Έχει γράψει 5,593 μηνύματα.

O Rempeskes έγραψε στις 19:32, 13-10-12:

Αρχική Δημοσίευση από dragon
Το πορισμα ειναι οτι καθενας αναλογα με τις εμπειριες του,το περιβαλλον που εχει μεγαλωσει και τι χαρακτηρας ειναι αντιδραει κ διαφορετικα σε καθε κατασταση που εχει να αντιμετωπισει.
Μη ξεχναμε οτι συμαντικο ρολο σε καθε αποφαση που κανουμε στην ζωη μας εχει η ηληκια που μας συμβαινει το καθε τι,σε τι ψυχολογικη κατασταση βρισκομαστε εκεινη την στιγμη που συμβαινει,ο κοινωνικος περιγυρος κ ειδικοτερα οι φιλοι κ κατα ποσο μπορουν να επειρεασουν την καθε μας αποφαση καθως κ το αν την στιγμη εκεινη ειμαστε σε μια σχεση ειτε μακροχρονια ειτε σε εναν γαμο κ ποσων χρονων ειναι αυτος!!
Θελω επισης να σημειωσω οτι για μενα δεν υπαρχει διαχωρισμος αναμεσα στον αντρα κ στην γυναικα.
Δε μπορω να δωσω απαντηση συγκεκριμενη στο θεμα διοτι αν σκεφτομουνα το ιδιο θεμα πριν 10 χρονια θα ειχα αλλη απαντηση,τωρα διαφορετικη κ μετα απο 10 χρονια αλλη.Και αυτο οχι γιατι δεν ειμαι σταθερος ανθρωπος αλλα γιατι κ εγω οπως και ολοι μας αλλαζουμε,επειρεαζομαστε,διαφοροποιουμε τις αποψεις μας κ γενικα εξελισσομαστε.Αλιμονο αν ημασταν ιδιοι κ σκεφτομασταν το ιδιο στην παιδικη μας ηληκια.στην εφηβια μας κ αργοτερα σε πιο ωριμη ηληκια.
Η εμπειρια δεν εχει να κανει με την ηληκια βεβαια αλλα με τα βιωματα που αποκομιζει ο καθεις κ τις καταστασεις που αντιμετωπιζει.
Το μονο που εχω να πω χωρις να μπω σε λεπτομεριες κ να αναλυσω αν πρεπει ή δεν πρεπει καποιος να ερωτευτει ή οχι εναν δεσμευμενο ατομο ειναι καθαρα κ μονο επιλογη του καθενα γνωριζοντας κ τις συνεπειες των πραξεων του.Γι αυτο κ δεν μπορω να κατηγορησω ή να κρινω ή ακομα κ να επικροτησω καμια απο τις σκεψεις ή τις επιλογες των συνομιλητων μου!!!

δεν καταλαβα jesus
ειπες "ναι" ή "όχι"?

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

dragon

Νεοφερμένος

H dragon έγραψε στις 22:13, 13-10-12:

Τι αλλο να αναλυσω φιλε μου Rempeske??
Η γνωμη μου ειναι οτι εγω προσωπικα ειτε πω ναι ή οχι δεν εχει σημασια στην προκειμενη φαση!
Κ αυτο γιατι αν σου πω τωρα οχι θα ειμαι απολυτη, κ σαν αθρωπος βλεπω κ αλλα χρωματα εκτος του μαυρου κ του ασπρου!
Προσπαθω στην ζωη μου να βλεπω ολες τις παραμετρους κ να εχω μια ελευθερη αντιλυψη κ να μην περιοριζεται σε συγκεκριμενα γεγονοτα!

Παράθεση

Panos__ (Πάνος)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Panos__
Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Ψυχολόγος και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,048 μηνύματα.

O Panos__ is an avid observer of the human psyche έγραψε στις 07:52, 14-10-12:

Δολοπλοκώ για να τη χωρίσω.Στην απίθανη περίπτωση που δε τα καταφέρω (hold your horses υποθετικά μιλάω,πάντα τα καταφέρνω εξάλλου) τότε την κάνω επιδεικτικά τρίβοντας της στη μούρη τη τριμέγιστη απώλεια για τη ζωή της (και μετά κλαίω βλέποντας Steel Magnolias με παγωτό στο χεράκι)

Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη prinCess.
H prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 5,644 μηνύματα.

H prinCess. έγραψε στις 19:12, 14-10-12:

Κοίτα δε μου έχει τύχει. Άμα ακούσω ότι ο τάδε [ποιος; ας πούμε ο Λευτέρης [όχι ΛΕ.πα]] έχει σχέση, απλά βγαίνει από τη λίστα των wannabe-boyfriends, δηλαδή δε θα μπω στο τρυπάκι του να το παίξω καλύτερη και πιο γαμάτη από την νυν, ούτε θα έτρωγα τόσο χρόνο από τη ζωή μου για να ασχολούμαι με κάποιον που' ναι ήδη πιασμένος, ούτε θα γινόμουν η σκύλα που μπαίνει ανάμεσα στο ζεύγος.
ε, τι διάολο, τόσοι ελεύθεροι κυκλοφορούν μάλλον.

Βέβαια, δεν είμαι κάθετη σ' αυτό, ποτέ δε ξες τι θα σου τύχει αύριο, ή τη Τετάρτη, ή την επόμενη Δευτέρα.

Παράθεση

Rempeskes

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Rempeskes
Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Hair stylist . Έχει γράψει 5,593 μηνύματα.

O Rempeskes έγραψε στις 13:24, 15-10-12:

Τι αλλο να αναλυσω φιλε μου Rempeske??
Η γνωμη μου ειναι οτι εγω προσωπικα ειτε πω ναι ή οχι δεν εχει σημασια στην προκειμενη φαση!
Κ αυτο γιατι αν σου πω τωρα οχι θα ειμαι απολυτη, κ σαν αθρωπος βλεπω κ αλλα χρωματα εκτος του μαυρου κ του ασπρου!
Προσπαθω στην ζωη μου να βλεπω ολες τις παραμετρους κ να εχω μια ελευθερη αντιλυψη κ να μην περιοριζεται σε συγκεκριμενα γεγονοτα!

...τοσο δυσκολο ηταν να πεις ενα σκετο "ναι"?

Παράθεση

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Gilda
H Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.

H Gilda Ας διάβαζες να πέρναγες.. έγραψε στις 14:44, 15-10-12:

Από θέμα ηθικής πως νιώθετε γι αυτό?

Παράθεση

Γιώργος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Γιώργος
Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,986 μηνύματα.

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 20:21, 15-10-12:

Αρχική Δημοσίευση από Gilda
Από θέμα ηθικής πως νιώθετε γι αυτό?
I file that under "not my problem".

Παράθεση

dragon

Νεοφερμένος

H dragon έγραψε στις 21:02, 15-10-12:

Αρχική Δημοσίευση από Rempeskes
...τοσο δυσκολο ηταν να πεις ενα σκετο "ναι"?

σκετο???
χαχαχαχαχαχ

Παράθεση

BLUE SEA (Τέσα Ηλιού)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη BLUE SEA
H Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,603 μηνύματα.

H BLUE SEA Μπαμπά μου,θα ζεις πάντα στην καρδιά μου έγραψε στις 17:24, 07-12-12:

Γιατί να ενδιαφέρεται κανείς/μία για έναν/μια δεσμευμένο/η; Υπάρχουν τόσοι/ες ελεύθεροι/ες. Συγνώμη που θα το πω έτσι ωμά, αλλά δεν το θεωρώ υγιές . Είναι άδικο να θέλει κάποιος/α να διαλύσει μια σχέση μπαίνοντας στη μέση. Μια τέτοια κατάσταση δείχνει έλλειψη αξιοπρέπειας. Το σωστό είναι να έχουμε έναν άνθρωπο αποκλειστικά δικό μας κι όχι να τον μοιραζόμαστε.
Καλό είναι, λοιπόν, όταν ενδιαφερόμαστε για κάποιον/α να διασταυρώνουμε τις πηγές μας, να επιβεβαιώνουμε ότι είναι ελεύθερος/η και μετά να προχωρούμε σε μια σχέση μαζί του.

Παράθεση

Akis_Megara (possit felix esse)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Akis_Megara
Ο possit felix esse αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,292 μηνύματα.

O Akis_Megara Vanitas vanitatum, omnia vanitas έγραψε στις 20:22, 07-12-12:

Μπα δεν πάει πάντα έτσι. Αν ερωτευτείς τι θα κάνεις??? Θα την αφήσεις? Μπορεί ηθικά να είναι λάθος αλλά αν αυτή/ος ανταποκριθεί τότε σημαίνει πως δεν περνάει και τόσο καλά με τον άλλο..εγώ προσωπικά το έχω κάνει και βγήκα κερδισμένος οπότε φίλε μην κολλάς και κυνήγα την

Παράθεση

Dalian (Substrata)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Dalian
H Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 2,611 μηνύματα.

H Dalian έγραψε στις 20:52, 07-12-12:

Το πιο πιθανό αν ένιωθα ποτέ έλξη για δεσμευμένο είναι να αισθανόμουν άσχημα που θα μπαινα στη μέση και να ξέκοβα. Not worth the drama.

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους