Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,094 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,079 μηνύματα σε 74,652 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Όταν ενδιαφέρεστε για δεσμευμένο/η...;

prinCess.

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη prinCess.
H prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 5,644 μηνύματα.

H prinCess. έγραψε στις 02:45, 20-11-13:

Αρχική Δημοσίευση από prinCess.
Κοίτα δε μου έχει τύχει. Άμα ακούσω ότι ο τάδε [ποιος; ας πούμε ο Λευτέρης [όχι ΛΕ.πα]] έχει σχέση, απλά βγαίνει από τη λίστα των wannabe-boyfriends, δηλαδή δε θα μπω στο τρυπάκι του να το παίξω καλύτερη και πιο γαμάτη από την νυν, ούτε θα έτρωγα τόσο χρόνο από τη ζωή μου για να ασχολούμαι με κάποιον που' ναι ήδη πιασμένος, ούτε θα γινόμουν η σκύλα που μπαίνει ανάμεσα στο ζεύγος.
ε, τι διάολο, τόσοι ελεύθεροι κυκλοφορούν μάλλον.

Βέβαια, δεν είμαι κάθετη σ' αυτό, ποτέ δε ξες τι θα σου τύχει αύριο, ή τη Τετάρτη, ή την επόμενη Δευτέρα.
Γιατί μ' αρέσει όταν δεν είμαι απόλυτη!

Πολύ καλά τα λέω, και συμφωνώ μαζί μου.
ΑΛΛΑ από την άλλη, αν ο άλλος που' ναι σε σχέση δεν έχει θέμα που' ναι σε σχέση, και δεν έχει θέμα να κάνει κάτι μαζί σου, γουέλ εκεί γιατί να σκαλώσεις; Θα μου πεις τρώει κέρατο η άλλη, ε, οκ, αν δεν είσαι συ θα' ναι κάποια άλλη, αυτός έπρεπε να αισθάνεται άσχημα, όχι εσύ. Ράιτ; Μήπως το βλέπω πολύ χαλαρά; Εκεί μπαίνει θέμα ''ηθικό'' για την άλλη; Και φυσικά, δεν τίθετται θέμα σχέσης μεταξύ σας, έτσι; Και στη τελική who gives a fuck about it?

Τεςπα, μια ωραία υποθετική ερώτηση για εσάς, και κάτι αντίστοιχο για το αντίθετο φύλο.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ερινύς (Rin)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Ερινύς
H Rin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών , επαγγέλεται Παιδίατρος και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 12,202 μηνύματα.

H Ερινύς Ab aeterno. έγραψε στις 14:53, 20-11-13:

ΑΛΛΑ από την άλλη, αν ο άλλος που' ναι σε σχέση δεν έχει θέμα που' ναι σε σχέση, και δεν έχει θέμα να κάνει κάτι μαζί σου, γουέλ εκεί γιατί να σκαλώσεις; Θα μου πεις τρώει κέρατο η άλλη, ε, οκ, αν δεν είσαι συ θα' ναι κάποια άλλη, αυτός έπρεπε να αισθάνεται άσχημα, όχι εσύ. Ράιτ; Μήπως το βλέπω πολύ χαλαρά; Εκεί μπαίνει θέμα ''ηθικό'' για την άλλη; Και φυσικά, δεν τίθετται θέμα σχέσης μεταξύ σας, έτσι; Και στη τελική who gives a fuck about it?

Τεςπα, μια ωραία υποθετική ερώτηση για εσάς, και κάτι αντίστοιχο για το αντίθετο φύλο.
Αν ο άλλος δεν είναι μονογαμικός και το ξέρεις και εσύ που ουσιαστικά είσαι η τρίτη της υπόθεσης (όχι εσύ-εσύ, κατάλαβες ), δεν βλέπω κάποιο πρόβλημα. (Πρόβλημα γι' αυτόν και για σένα, γιατί για την άλλη κλαίνε μανούλες...). Πρώτον γιατί αυτός το κέρατο θα το κάνει ούτως ή άλλως, δεύτερον γιατί εσύ ξέρεις ότι αυτός δεν είναι μονογαμικός, οπότε δεν μπαίνουν ηθικά θέματα του στυλ "μα θα μπω ανάμεσα στο ζευγάρι!". Ναι, ποιο ζευγάρι όταν ο άλλος δεν είναι αρκετά ώριμος/έτοιμος να κατασταλάξει σε μία και το μάτι του παίζει όλη την ώρα?

Και να σου πω κάτι, σε τέτοιες σχέσεις πιστεύω ότι και η άλλη σε ένα βαθμό εθελοτυφλεί. Δεν γίνεται να είναι στα γούτσου-γούτσου και το μάτι του άλλου να σκαννάρει κάθε θηλυκό που περνάει και να είναι όλα οκ.

Μιλάω για τέτοιες περιπτώσεις, τώρα αν πέσεις στον φουλ ερωτευμένο με την κοπέλα του ,που θα σε δει και θα χάσει την γη κάτω από τα πόδια του ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΣΑΙ ΕΣΥ και όχι ένα εμφανίσιμο θηλυκό, ε εντάξει δεν ξέρω. Εξαρτάται φαντάζομαι την κατάσταση.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Στο διάολο πάμε (Λενιώ)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Στο διάολο πάμε
H Λενιώ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 609 μηνύματα.

H Στο διάολο πάμε Till we get a piece, fuck peace έγραψε στις 14:53, 20-11-13:

΄Έχω αισθανθεί έλξη για δεσμευμένο...το προχώρησα γιατί δεν ήξερα ότι ήταν δεσμευμένος...έφαγα τα μούτρα μου! Όλα γίνονται με αυτή τη σειρά πάντα! Μακριά..δεν αξίζει!

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Στο διάολο πάμε : 20-11-13 στις 14:57.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Dias

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Dias
Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 7,363 μηνύματα.

O Dias έγραψε στις 15:17, 20-11-13:

Δηλαδή, ποιο είναι το πρόβλημα αν ο/η άλλος/η είναι "δεσμευμένος/νη"; Αρκούν μόνο δύο προϋποθέσεις:
α) Να υπάρχει απόλυτη ειλικρίνεια και β) Να ξέρει ο καθένας τι θέλει από τον άλλο.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Θάλεια

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Θάλεια
H Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,810 μηνύματα.

H Θάλεια έγραψε στις 16:04, 20-11-13:

Δεν βρίσκω πουθενά το μεμπτό στο να "παίξω μπάλα" με κάποιον που έχει σχέση... Ας πούμε γνωρίζω κάποιον που έχει σχέση, αλλά ο ίδιος δεν μου έχει πει τίποτα απολύτως. Το γνωρίζω από αλλού εγώ. Αφού θέλουμε να παίξουμε μπάλα, που είναι το πρόβλημα;

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

merry poppins

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη merry poppins
H merry poppins αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φωτογράφος και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 412 μηνύματα.

H merry poppins έγραψε στις 17:08, 20-11-13:

Αν θα εκανα κατι με δεσμευμενο; Ποτε! και ειμαι απολυτη σε αυτο. Δε κανω οτι δε θελω να μου κανουν...

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Akis_Megara (possit felix esse)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Akis_Megara
Ο possit felix esse αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,292 μηνύματα.

O Akis_Megara Vanitas vanitatum, omnia vanitas έγραψε στις 23:01, 20-11-13:

Κανένα πρόβλημα. Το έχω γράψει λίγο πιο πάνω πριν κανα χρόνο. Αν η άλλη/άλλος ανταποκρίνεται γιατί να κάνεις πίσω; Επειδή είναι σε σχέση; Ας την/τον κρατούσε. Αφού δυο άτομα γουστάρουν γιατί να καταπιέζονται; Θέμα σχέσης εξαρτάται αν παίζεται από το πόσο θα ξεκαθαριστεί αυτό εξ αρχής. Επιπλέον για να ξενοκοιτάει ο άλλος/άλλη δεν είναι ερωτευμένος/η. Ξεκάρα πράγματα. Go on girl.

Παράθεση

Στο διάολο πάμε (Λενιώ)

Διάσημο Μέλος

H Στο διάολο πάμε Till we get a piece, fuck peace έγραψε στις 23:23, 20-11-13:

Αρχική Δημοσίευση από Akis_Megara
Κανένα πρόβλημα. Το έχω γράψει λίγο πιο πάνω πριν κανα χρόνο. Αν η άλλη/άλλος ανταποκρίνεται γιατί να κάνεις πίσω; Επειδή είναι σε σχέση; Ας την/τον κρατούσε. Αφού δυο άτομα γουστάρουν γιατί να καταπιέζονται; Θέμα σχέσης εξαρτάται αν παίζεται από το πόσο θα ξεκαθαριστεί αυτό εξ αρχής. Επιπλέον για να ξενοκοιτάει ο άλλος/άλλη δεν είναι ερωτευμένος/η. Ξεκάρα πράγματα. Go on girl.
Τότε γιατί είναι μαζί με την επίσημη κοπέλα του??Τίθεται και αυτό το ερώτημα!Ας τη χωρίσει πρώτα και μετά να τσιλιμπουρδίσει!Αυτό είναι ανωριμότητα!!Πρώτα από όλα πρέπει να είμαστε ειλικρινής με τον εαυτό μας και με τους γύρω μας!

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

H prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 5,644 μηνύματα.

H prinCess. έγραψε στις 23:36, 20-11-13:

Αρχική Δημοσίευση από Στο διάολο πάμε
Τότε γιατί είναι μαζί με την επίσημη κοπέλα του??Τίθεται και αυτό το ερώτημα!Ας τη χωρίσει πρώτα και μετά να τσιλιμπουρδίσει!Αυτό είναι ανωριμότητα!!Πρώτα από όλα πρέπει να είμαστε ειλικρινής με τον εαυτό μας και με τους γύρω μας!
Αυτό είναι δικό του πρόβλημα βασικά. Εσένα ως 3η που τον γουστάρεις, δε σε ενδιαφέρει.

Παράθεση

Στο διάολο πάμε (Λενιώ)

Διάσημο Μέλος

H Στο διάολο πάμε Till we get a piece, fuck peace έγραψε στις 23:40, 20-11-13:

Αυτό είναι δικό του πρόβλημα βασικά. Εσένα ως 3η που τον γουστάρεις, δε σε ενδιαφέρει.
Σίγουρα....
αλλά ακούγεται εγωιστικό...ποτέ δεν ξέρεις πότε θα είσαι η άμεσα ενδιαφερόμενη σε ένα τέτοιο θέμα!Μη τα βλέπουμε τα πράγματα μόνο από τη δικιά μας οπτική γωνία...δεν θα ήθελες να είσαι στη θέση της κοπέλας του!

Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

H prinCess. έγραψε στις 23:43, 20-11-13:

Αρχική Δημοσίευση από Στο διάολο πάμε
Σίγουρα....
αλλά ακούγεται εγωιστικό...ποτέ δεν ξέρεις πότε θα είσαι η άμεσα ενδιαφερόμενη σε ένα τέτοιο θέμα!Μη τα βλέπουμε τα πράγματα μόνο από τη δικιά μας οπτική γωνία...δεν θα ήθελες να είσαι στη θέση της κοπέλας του!
Καμία και κανένας δε θα' θελε να είναι, αλλά από κει και περα είναι θέμα επιλογών.
Εμένα αν με απατήσει η σχέση μου, θα τα βάλω με τον αυτόν που' χω σχέση, όχι με την χ,ψ που μπορεί να πηδήχτηκε.
Αυτός δεν είναι σωστός, εσύ απλά κάνεις αυτό που θες.

Παράθεση

Στο διάολο πάμε (Λενιώ)

Διάσημο Μέλος

H Στο διάολο πάμε Till we get a piece, fuck peace έγραψε στις 23:55, 20-11-13:

Καμία και κανένας δε θα' θελε να είναι, αλλά από κει και περα είναι θέμα επιλογών.
Εμένα αν με απατήσει η σχέση μου, θα τα βάλω με τον αυτόν που' χω σχέση, όχι με την χ,ψ που μπορεί να πηδήχτηκε.
Αυτός δεν είναι σωστός, εσύ απλά κάνεις αυτό που θες.
Μα δεν είπα κάτι τέτοιο .... αντίθετα όπως έγραψα και πιο πριν πάνω από όλα φταίει αυτός που ενώ είχε σχέση δεν δίστασε να κάνει κάτι και με κάποια άλλη κοπέλα που του άρεσε....Σε αυτή τη περίπτωση φυσικά και θα τα βάλεις μαζί του!
Ίσως αυτές που τα βάζουν με την κοπέλα και όχι με το ''αγόρι τους'' είναι αυτές που δεν παραδέχονται ότι πια δεν τις ''αγαπάει'' ο ''mister lover'' και τρέχουν σαν τα σκυλάκια από πίσω του ακόμα και αν μάθουν ότι ''αλλού τρώει και πίνει και αλλού πάει και τον δίνει''...Οκ μερικές είναι άξιες της μοίρας τους δεν το αποκλείω αυτό!

Παράθεση

Klaus

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Klaus
Ο Klaus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 535 μηνύματα.

O Klaus έγραψε στις 23:59, 20-11-13:

Μην είσαι απόλυτη, το ότι κάποιος είναι μαζί σου δεν σημαίνει ότι σε παντρεύτηκε. Ακόμα και αν το έχει κάνει υπάρχουν έννομες διαδικασίες. Συμφωνώ να μην κερατώσει, αλλά το να παρατήσει για κάτι άλλο είναι δικαίωμά του ανά πάσα στιγμή... Κανείς δεν είναι δέσμιος κανενός...Τα πράγματα αλλάζουν και μεταβάλλονται...

Παράθεση

Θάλεια

Επιφανές Μέλος

H Θάλεια έγραψε στις 12:59, 21-11-13:

Μ'αρέσει που μιλάτε για ηθική κτλ, σαν να είναι κάτι το στάνταρ. Και στην τελική που ξέρετε τι είδους σχέση έχουν οι άλλοι; Σ'αυτή την ζωή ζούμε για μας, τελεία και παύλα.
Διαβάστε το 1ο ποίημα που έκδωσε ο Καβάφης ("Τείχη"), και θα δείτε ότι το να θέτετε περιορισμούς (κοινωνικούς, θρησκευτικούς, οικονομικούς, αχ καλέ τι θα πει ο κόσμος) θα σας μπουχτήσει κάποια στιγμή. Είναι άσχημο να ζεις μέσα σε τείχη που σου χτίζουν άλλοι, έτσι ποτέ δεν είσαι πραγματικά ελεύθερος να κάνεις αυτό που θέλεις. Μετά γυρίστε σελίδα και διαβάστε και το 2ο ("Ένας Γέρος"), εδώ θα καταλάβετε πόσο-μα πόσο-γρήγορα φεύγει η ζωή. Κάντε ό,τι και με όποιον γουστάρετε λοιπόν, γιατί μία ζωή έχουμε, μην σκέφτεστε "Αύριο. Έχεις πολύν καιρό.".

Παράθεση

Klaus

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Klaus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 535 μηνύματα.

O Klaus έγραψε στις 13:27, 21-11-13:

Υπάρχει και η άλλη λύση να κάνουμε την Ελλάδα ένα μεγάλο κρεβάτι. Πάρε δώσε θα την βρούμε την άκρη, άσε που θα το ευχαριστηθούμε κιόλας! Τι μνημόνια και αηδίες η αλήθεια βρίσκεται στους sex pistols!

Παράθεση

hack3r

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη hack3r
Ο hack3r αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Μηχανικός λογισμικού και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 3,551 μηνύματα.

O hack3r έγραψε στις 15:26, 21-11-13:

Όταν σου αρέσει κάποιος/κάποια το προχωράς μέχρι να σου πει όχι. Αν είναι με κάποιον άλλο είναι δικό της πρόβλημα και όχι δικό σου. Απλά τελικά αν αποφασίσετε να είστε μαζί κράτα μια πισινή και μην κάνεις τον έκπληκτο αν σε δυο χρόνια σε παρατήσει κι εσένα για κάποιον άλλο. Υπάρχει και ένα ιστορικό.

Παράθεση

Solmyr

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Solmyr
Ο Solmyr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών . Έχει γράψει 538 μηνύματα.

O Solmyr Πώς απενεργοποιώ αυτή τη μαλακία??!!!!!! έγραψε στις 22:31, 23-11-13:

Αρχική Δημοσίευση από Θάλεια
Δεν βρίσκω πουθενά το μεμπτό στο να "παίξω μπάλα" με κάποιον που έχει σχέση... Ας πούμε γνωρίζω κάποιον που έχει σχέση, αλλά ο ίδιος δεν μου έχει πει τίποτα απολύτως. Το γνωρίζω από αλλού εγώ. Αφού θέλουμε να παίξουμε μπάλα, που είναι το πρόβλημα;
Μ'αρέσει που μιλάτε για ηθική κτλ, σαν να είναι κάτι το στάνταρ. Και στην τελική που ξέρετε τι είδους σχέση έχουν οι άλλοι; Σ'αυτή την ζωή ζούμε για μας, τελεία και παύλα.
Διαβάστε το 1ο ποίημα που έκδωσε ο Καβάφης ("Τείχη"), και θα δείτε ότι το να θέτετε περιορισμούς (κοινωνικούς, θρησκευτικούς, οικονομικούς, αχ καλέ τι θα πει ο κόσμος) θα σας μπουχτήσει κάποια στιγμή. Είναι άσχημο να ζεις μέσα σε τείχη που σου χτίζουν άλλοι, έτσι ποτέ δεν είσαι πραγματικά ελεύθερος να κάνεις αυτό που θέλεις. Μετά γυρίστε σελίδα και διαβάστε και το 2ο ("Ένας Γέρος"), εδώ θα καταλάβετε πόσο-μα πόσο-γρήγορα φεύγει η ζωή. Κάντε ό,τι και με όποιον γουστάρετε λοιπόν, γιατί μία ζωή έχουμε, μην σκέφτεστε "Αύριο. Έχεις πολύν καιρό.".
Να χαρώ εγώ έναν <<ωραίο>> άνθρωπο.Μας λες να κάνουμε ότι θέλουμε αρκεί εμείς να περνάμε καλά,χωρίς να νοιαζόμαστε για τους άλλους, προβάλλοντας το επιχείρημα ότι μια ζωή την έχουμε,η ζωή είναι μικρή κλπ.Η ζωή ξέρεις δεν είναι μόνο αυτό.Δεν ζούμε μόνο για τον εαυτούλη μας.Υπάρχουν πολύ σημαντικότερα και προσοδοφόρα πράγματα στη ζωή,τα οποία θα μάθεις θες δε θες στην πορεία.Το καλύτερο είναι να το μάθεις νωρίτερα προτού η yolo στάση που έχεις υιοθετήσει,σου στερήσει πραγματικά όμορφες στιγμές.

Και το ότι η ηθική δεν είναι στάνταρ δε σημαίνει κάτι.Όταν κάποιος αδιαφορεί για τα συναισθήματα του άλλου,τότε δεν έχει ήθος.Και λέγοντας ήθος εννοώ αρχές και αξίες,δηλαδή την ταυτότητα του ατόμου.

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Θάλεια

Επιφανές Μέλος

H Θάλεια έγραψε στις 22:43, 23-11-13:

Αρχική Δημοσίευση από Solmyr
Να χαρώ εγώ έναν <<ωραίο>> άνθρωπο.Μας λες να κάνουμε ότι θέλουμε αρκεί εμείς να περνάμε καλά,χωρίς να νοιαζόμαστε για τους άλλους, προβάλλοντας το επιχείρημα ότι μια ζωή την έχουμε,η ζωή είναι μικρή κλπ.Η ζωή ξέρεις δεν είναι μόνο αυτό.Δεν ζούμε μόνο για τον εαυτούλη μας.Υπάρχουν πολύ σημαντικότερα και προσοδοφόρα πράγματα στη ζωή,τα οποία θα μάθεις θες δε θες στην πορεία.Το καλύτερο είναι να το μάθεις νωρίτερα προτού η yolo στάση που έχεις υιοθετήσει,σου στερήσει πραγματικά όμορφες στιγμές.

Και το ότι η ηθική δεν είναι στάνταρ δε σημαίνει κάτι.Όταν κάποιος αδιαφορεί για τα συναισθήματα του άλλου,τότε δεν έχει ήθος.Και λέγοντας ήθος εννοώ αρχές και αξίες,δηλαδή την ταυτότητα του ατόμου.
Μπάστα. Όταν ο άλλος μου κρύβει την σχέση του, εγώ είμαι η ανήθικη ή αυτός; Μήπως είμαι η πιο σωστή στην παρούσα φάση; Επίσης, που ξέρεις τι είδους σχέση έχουν; Μπορεί να "επιτρέπονται" τα παραστρατήματα...
Πάντως όταν εγώ είμαι σε σχέση είμαι 100% "σωστή". Αν ο άλλος κεράτωνε, δεν θα έφταιγε η 3η σε ουδεμία περίπτωση. Αυτή είναι ελεύθερη να ερωτευτεί και να γουστάρει όποιον θέλει, αυτός όμως όχι. Μιλάμε για ειλικρίνεια τώρα.

Ένιγουει, εγώ δεν θεωρώ ότι το φλερτ είναι κακό, ακόμη και δεσμευμένος να είναι ο άλλος.

Παράθεση

Solmyr

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Solmyr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών . Έχει γράψει 538 μηνύματα.

O Solmyr Πώς απενεργοποιώ αυτή τη μαλακία??!!!!!! έγραψε στις 22:51, 23-11-13:

Μπάστα. Όταν ο άλλος μου κρύβει την σχέση του, εγώ είμαι η ανήθικη ή αυτός; Μήπως είμαι η πιο σωστή στην παρούσα φάση; Επίσης, που ξέρεις τι είδους σχέση έχουν; Μπορεί να "επιτρέπονται" τα παραστρατήματα...
Πάντως όταν εγώ είμαι σε σχέση είμαι 100% "σωστή". Αν ο άλλος κεράτωνε, δεν θα έφταιγε η 3η σε ουδεμία περίπτωση. Αυτή είναι ελεύθερη να ερωτευτεί και να γουστάρει όποιον θέλει, αυτός όμως όχι. Μιλάμε για ειλικρίνεια τώρα.

Ένιγουει, εγώ δεν θεωρώ ότι το φλερτ είναι κακό, ακόμη και δεσμευμένος να είναι ο άλλος.

Το ότι δε στο έχει πει ο ίδιος δεν παίζει ρόλο.Εφόσον το ξέρεις-έστω από αλλού-,τότε προφανώς και πάλι δε σε νοιάζει για το πως θα νιώθει η άλλη.Το να έχουν μια ανοιχτή σχέση είναι πιθανό.Ωστόσο εσύ θα το ρισκάρεις να πληγώσεις τον άλλο?Άσε που οι περισσότερες σχέσεις δεν είναι έτσι και το ξέρεις.

Αν δεν ήξερες ότι είχε σχέση και προχωρούσες τότε προφανώς και δεν ευθύνεσαι σε τίποτα.Αν όμως το ξέρεις τότε θεωρείσαι και εσύ ανήθικη.

Και το φλερτ δεν είναι κακό.Ίσα ίσα που βοηθάει κιόλας.Αρκεί βέβαια να είναι διακριτικό και να μην υπόσχεται πράγματα(με την προϋπόθεση ότι είσαι δεσμευμένος πάντα)

Παράθεση

Natalia Secret

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Natalia Secret
H Natalia Secret αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,756 μηνύματα.

H Natalia Secret έγραψε στις 22:55, 23-11-13:

Φλερτ; Εγώ για σχέσεις ή τουλάχιστον ξεπέτες διάβαζα στα τελευταία ποστ.

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Στο διάολο πάμε (Λενιώ)

Διάσημο Μέλος

H Στο διάολο πάμε Till we get a piece, fuck peace έγραψε στις 22:56, 23-11-13:

Άμα είναι δεσμευμένος ...σύμφωνα με τα δικά σου λεγόμενα...το μαθαίνεις εσύ από κάποιον άλλον...ωραία...το θέμα είναι τι κάνεις εάν το μάθεις...συνεχίζεις ή απλά δεν πέφτεις στο επιπεδό του?
Λίγος σεβασμός δεν βλάπτει ...όπως και εσύ είσαι πιστή έτσι απαιτείς και από τους άλλους να σε σέβονται και να σου είναι πιστοί!Δεν κάνεις όμως ποτέ αυτό που δεν θέλεις να σου κάνουν!
Μόνο σκέψου όταν ο άλλος ενδίδει σε κάποιο αθώο φλέρτ σου και το θέμα προχωράει πρέπει να ξέρεις ότι εκτός από τη κοπέλα του που ίσως δε σε νοιάζει (εκτός και από τον εαυτό του) κοροιδεύει και εσένα...Πρέπει να απαιτούμαι το σεβασμό προς το άτομό μας...

Παράθεση

Θάλεια

Επιφανές Μέλος

H Θάλεια έγραψε στις 22:58, 23-11-13:

Αρχική Δημοσίευση από Solmyr
Το ότι δε στο έχει πει ο ίδιος δεν παίζει ρόλο.Εφόσον το ξέρεις-έστω από αλλού-,τότε προφανώς και πάλι δε σε νοιάζει για το πως θα νιώθει η άλλη.Το να έχουν μια ανοιχτή σχέση είναι πιθανό.Ωστόσο εσύ θα το ρισκάρεις να πληγώσεις τον άλλο?Άσε που οι περισσότερες σχέσεις δεν είναι έτσι και το ξέρεις.

Αν δεν ήξερες ότι είχε σχέση και προχωρούσες τότε προφανώς και δεν ευθύνεσαι σε τίποτα.Αν όμως το ξέρεις τότε θεωρείσαι και εσύ ανήθικη.

Και το φλερτ δεν είναι κακό.Ίσα ίσα που βοηθάει κιόλας.Αρκεί βέβαια να είναι διακριτικό και να μην υπόσχεται πράγματα(με την προϋπόθεση ότι είσαι δεσμευμένος πάντα)
Με έναν άνθρωπο που αλλάζαμε ματιές για 3 μήνες, ήμασταν στο ίδιο κάμπινγκ και πριν 1 μήνα ήρθε και μου γνωρίστηκε, αλλά έτυχε να μάθω ότι έχει σχέση (που μπορεί και να χώρισαν τώρα, χου νόουζ), γιατί να μην φλερτάρω; Ποτέ δεν θα έκανα το 1ο βήμα σε δεσμευμένο, αλλά αφού το κάνει αυτός μήπως κάτι σημαίνει; Δεν ξέρω...

Παράθεση

Akis_Megara (possit felix esse)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Akis_Megara
Ο possit felix esse αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,292 μηνύματα.

O Akis_Megara Vanitas vanitatum, omnia vanitas έγραψε στις 23:05, 23-11-13:

Εγώ θέτω άλλο ερώτημα: Ποιος ορίζει τι είναι ηθικό και τι όχι;

Μήπως είναι καθαρά υποκειμενικό το θέμα;

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Akis_Megara : 23-11-13 στις 23:13. Αιτία: ορτογκραφικο λατοσ
Παράθεση

Solmyr

Πολύ δραστήριο μέλος

O Solmyr Πώς απενεργοποιώ αυτή τη μαλακία??!!!!!! έγραψε στις 23:10, 23-11-13:

Αρχική Δημοσίευση από Akis_Megara
Εγώ θέτω άλλο ερώτημα: Ποιος ορίζει τι είναι ηθικό κατι όχι;

Μήπως είναι καθαρά υποκειμενικό το θέμα;
Άλλο ηθική και άλλο ήθος.Δεν είναι ταυτόσημες έννοιες

Παράθεση

Θάλεια

Επιφανές Μέλος

H Θάλεια έγραψε στις 00:38, 24-11-13:

Αρχική Δημοσίευση από Natalia Secret
Φλερτ; Εγώ για σχέσεις ή τουλάχιστον ξεπέτες διάβαζα στα τελευταία ποστ.
Σε μένα αναφέρεσαι; Εγώ δεν μίλησα ούτε για σχέσεις και πόσο μάλλον για ξεπέτες(πόσο σκατά λέξη). Το θέμα μιλάει για ενδιαφέρον.

Παράθεση

Natalia Secret

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Natalia Secret
H Natalia Secret αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,756 μηνύματα.

H Natalia Secret έγραψε στις 01:03, 24-11-13:

Σε μένα αναφέρεσαι; Εγώ δεν μίλησα ούτε για σχέσεις και πόσο μάλλον για ξεπέτες(πόσο σκατά λέξη). Το θέμα μιλάει για ενδιαφέρον.
Νο no γενικά μίλησα.

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ερινύς (Rin)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Ερινύς
H Rin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών , επαγγέλεται Παιδίατρος και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 12,202 μηνύματα.

H Ερινύς Ab aeterno. έγραψε στις 13:06, 24-11-13:

Εγώ το ξαναείπα και θα το ξαναπώ: Αν ο άλλος έχει μάτια για σένα και για τις άλλες 30 που θα βρει μπροστά του περπατώντας, και συ δεν το παίρνεις χαμπάρι, ή εθελοτυφλείς ή είσαι τελείως τυφλή ούτως ή άλλως. Και μην ακούσω τα γνωστά "ο έρωτας είναι τυφλός" κλπ, ναι ο έρωτας είναι, όχι εμείς. Όταν το μάτι του άλλου παίζει και συ δεν του λες τίποτα με την δικαιολογία του ότι είσαι τόσο ερωτευμένη που δεν θες να χαλάσεις αυτό που (δεν) έχετε, βάζεις τα χέρια σου και βγάζεις τα μάτια σου.

Εγώ προσωπικά αν έπεφτα σε ζευγάρι και τον γούσταρα τον άλλον, δεν θα έκανα την πρώτη κίνηση. Αν ο άλλος ο δεσμευμένος ερχόταν και μου τα έριχνε σαν να ήταν ελεύθερος ενώ δεν είναι και το ήξερα από τρίτους, πάλι όχι θα έλεγα γιατί δεν θα υπήρχε μια σχετική ειλικρίνεια. Αν όμως αυτός ερχόταν και έκανε την πρώτη κίνηση, και ήξερα ότι τα φοράει στην άλλη ΕΠΕΙΔΗ ΜΟΥ ΤΟ ΕΙΠΕ και ήμουν εντάξει με αυτό (πιστεύω εξαρτάται την περίπτωση πάντα), δεν θα δίσταζα. Και δεν εννοώ να έρθει και να μου πει "γεια, σε γουστάρω αλλά έχω κοπέλα, παρ' όλα αυτά σε βρίσκω άξια για το κέρατο που της ετοιμάζω". Και δεν είναι απαραίτητο να καταλήξει σώνει και καλά σε ξεπέτα, αλλά θα είμαστε και εγώ και αυτός ειλικρινείς ο ένας με τον άλλον τουλάχιστον.

Παράθεση

Στο διάολο πάμε (Λενιώ)

Διάσημο Μέλος

H Στο διάολο πάμε Till we get a piece, fuck peace έγραψε στις 13:57, 24-11-13:

Αρχική Δημοσίευση από Ερινύς
Εγώ το ξαναείπα και θα το ξαναπώ: Αν ο άλλος έχει μάτια για σένα και για τις άλλες 30 που θα βρει μπροστά του περπατώντας, και συ δεν το παίρνεις χαμπάρι, ή εθελοτυφλείς ή είσαι τελείως τυφλή ούτως ή άλλως. Και μην ακούσω τα γνωστά "ο έρωτας είναι τυφλός" κλπ, ναι ο έρωτας είναι, όχι εμείς. Όταν το μάτι του άλλου παίζει και συ δεν του λες τίποτα με την δικαιολογία του ότι είσαι τόσο ερωτευμένη που δεν θες να χαλάσεις αυτό που (δεν) έχετε, βάζεις τα χέρια σου και βγάζεις τα μάτια σου.

Εγώ προσωπικά αν έπεφτα σε ζευγάρι και τον γούσταρα τον άλλον, δεν θα έκανα την πρώτη κίνηση. Αν ο άλλος ο δεσμευμένος ερχόταν και μου τα έριχνε σαν να ήταν ελεύθερος ενώ δεν είναι και το ήξερα από τρίτους, πάλι όχι θα έλεγα γιατί δεν θα υπήρχε μια σχετική ειλικρίνεια. Αν όμως αυτός ερχόταν και έκανε την πρώτη κίνηση, και ήξερα ότι τα φοράει στην άλλη ΕΠΕΙΔΗ ΜΟΥ ΤΟ ΕΙΠΕ και ήμουν εντάξει με αυτό (πιστεύω εξαρτάται την περίπτωση πάντα), δεν θα δίσταζα. Και δεν εννοώ να έρθει και να μου πει "γεια, σε γουστάρω αλλά έχω κοπέλα, παρ' όλα αυτά σε βρίσκω άξια για το κέρατο που της ετοιμάζω". Και δεν είναι απαραίτητο να καταλήξει σώνει και καλά σε ξεπέτα, αλλά θα είμαστε και εγώ και αυτός ειλικρινείς ο ένας με τον άλλον τουλάχιστον.
Το βρίσκω λίγο δύσκολο να έρθει και να σου πει από μόνος του ότι έχει κοπέλα και ότι της τα φοράει... γενικά με το θέμα ειλικρίνεια δεν τα πάμε όλοι μας και πολύ καλά!
Η ειλικρίνεια είναι δύσκολο πράγμα για κάποιους!Για να κάνει το ''κομμάτι'' του και ούτε γάτα και ζημιά μάλλον δεν θα το διακινδύνευε να είναι ειλικρινής!

Παράθεση

Klaus

Πολύ δραστήριο μέλος

O Klaus έγραψε στις 14:39, 24-11-13:

Είναι θέμα θάρρους και θράσους... Ποτέ μην λες ποτέ...

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους