Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,095 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,084 μηνύματα σε 74,653 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Όταν η φιλία γίνεται έρωτας

Ηρώ (Μαρούλι)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Ηρώ
H Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας . Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.

H Ηρώ πλέκει μενεξέδες και έγραψε στις 13:32, 03-11-09:

Σας έχει τύχει να ερωτευτείτε κάποιον/α που μέχρι τότε τον βλέπατε φιλικά;
Τι ήταν αυτό που άλλαξε τα συναισθήματα αυτά;
Είχε καλό τέλος ή φάγατε τα μούτρα σας;
Σας έχει ερωτευτεί φίλος/η σας; Πως το αντιμετωπίσατε;

Για πείτε ιστορίες!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Simel

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Simel
H Simel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 65 μηνύματα.

H Simel έγραψε στις 15:26, 03-11-09:

Καλησπερα Ηρώ

Οχι δεν μου εχει τυχει!
Εχω ομως φιλη που της εχει συμβει και..η καταληξη δεν ηταν ομορφη,ηρθε συντομα ο χωρισμος.
Η φιλια και αγαπη μεταξύ τους αρκετα δυνατη, παρολο που δεν συνηθιζεται στις μερες μας αναμεσα σε εναν ανδρα και μια γυναικα, τελικα φανηκε οτι δεν ηταν αρκετο για να τους κρατησει ενωμενους..

Πιστευω πως οταν υπαρχουν δεσμοι φιλιας αναμεσα σε δυο ανθρωπους καλο είναι να μην αφησουμε τον εαυτο μας ουτε καν να σκεφτει παραπερα..δεν υπαρχει λογος. Τωρα αν γινει το ‘’κακο’’ ή ‘’καλό’’ για κάποιους, ας το ζησουν και οπου βγει!

Φιλακια!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Rosstrobon (Τανάσης)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Rosstrobon
Ο Τανάσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 119 μηνύματα.

O Rosstrobon έγραψε στις 21:25, 03-11-09:

Εμενα η πρωτη μου σχεση ηταν πρωτα φιλια!Ουσιαστικα μονο εγω την εβλεπα φιλικα ενω αυτη το ¨επαιζε¨φιλη και ηταν ερωτευμενη μαζι μου.Ειχα απογοητευτει και εγω απο μια αλλη κοπελα και σε μια στιγμη μικρης αδυναμιας εγινε το κακο και με φιλησε!Απο τοτε και μετα την ερωτευτηκα και εγω.Κατεληξε σε σχεση για μερικες βδομαδες οπου μετα για εναν ηλιθιο λογο χωρισαμε χωρις να φταει κανενας μας.Επειτα πληγωθηκα πολυ απο αυτη την κοπελα ενω αυτη ακομα(7 μηνες μετα) ειναι ερωτευμενη μαζι μου...

Αν δεν με φιλουσε πιστευω πως θα την εβλεπα ακομα φιλικα!Αλλα πρωτο φιλι ηταν αυτο και μου αλλαξε τα μυαλα

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mindcircus
H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,626 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 21:46, 03-11-09:

Παντα για μενα ενας συντροφος ειναι κι ενας καλος φιλος.
Δε μου χει τυχει να μπω κατευθειαν βουρ στο ψητο προτου μαθω καποιον πως λειτουργει στη παρεα.
Εκει ομως ισχυει και το αλλο- φιλια αναμεσα σε ανδρα και γυναικα δεν υπαρχει, παρα καλη χημεια που αργοτερα εξελισσεται και καποιος απο τους δυο εκδηλωνεται. Αν τα συναισθηματα ειναι αμοιβαια τοτε η συνεχεια γνωστη.
Αν δεν ειναι αμοιβαια καποιος απο τους δυο αποχωρει.
δε φταιει η ''φιλια''σε εναν χωρισμο κι ουτε πιστευω πως υπαρχει σχεση που κρατα για παντα, ειδικα σημερα. απευθυνομαι στις νεοτερες ηλικιες, οι μεγαλυτεροι καποια στιγμη καπου κατασταλαζουν κι ετσι ειναι το φυσιολογικο.
σημασια εχουν τα συναισθηματα που αν τα εγκλωβισεις θα μετανιωνεις μια ζωη, αυτα σε δυναμωνουν, αυτα σε εξελισσουν, αυτα σε κανουν να μην αναπολεις κανενα παρελθον, να κοιτας μπροστα, να ευχαριστιεσαι καθε λεπτο σα να ειναι τελευταιο.
ποτε δεν κρατησα τις ορμες μου κι ουτε νομιζω θα το κανω.
ας ξεκινησουμε απο τα βασικα, υπαρχει φιλια μεταξυ γυναικας και ανδρα?
εγω δεν το πιστευω, παρεα ναι, φιλια οχι.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Rosstrobon (Τανάσης)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Rosstrobon
Ο Τανάσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 119 μηνύματα.

O Rosstrobon έγραψε στις 22:13, 03-11-09:

Αρχική Δημοσίευση από mindcircus
Eγω απο την αλλη αγαπητη μου mincircus λεω ναι πως υπαρχει!

Εχω ακουσει και την αποψη πως αυτη η φιλια μεταξυ ατομων αντιθετου φυλου ειναι και πιο πραγματικη και δυνατη!Φυσικα εξαρταται και απο τον χαρακτηρα του ατομου.Αν ο ανδρας δεν ειναι αυτος που σε καθε γυναικα βλεπει το επομενο υποψηφιο θυμα του τοτε πιστευω πως ναι.

Εγω εχω μια αδερφικη φιλη.Γνωριζομαστε 2 χρονια και δεν εχει περασει ποτε ουτε απο το δικο μου μυαλο ουτε απο το δικο της το σεξουαλικο ή ερωτικο κομματι.Και με αυτην την φιλη μου ξερουμε τα παντα ο ενας για τον αλλον και συζηταμε για τα παντα και αυτο το παντα το εννοω!

Επισης εχω αναπτυξει φιλια και με αλλες κοπελες οχι ομως τοσο δυνατη βεβαια

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

love_angel (vik-vik!)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη love_angel
H vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών , επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 4,571 μηνύματα.

H love_angel is addicted to love!♥ έγραψε στις 22:24, 03-11-09:

τι μου θυμησατε τωρα.

με τον τοτε καλυτερο μου φιλο, στο σχολειο, παντα ειχαμε ενα φλερτ, παντα υπηρχε ενας ερωτισμος αναμεσα μας, στο σχολειο ολοι μας θεωρουσαν ζευγαρι, ωσπου μια βδομαδα πριν μετακομισει και φυγει μακρια φιληθηκαμε και μου πε οτι του αρεσω πολυ...

ακομα θυμαμαι το κλαμα που εριξα τη μερα που εφυγε.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Oralee
H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,264 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 23:53, 03-11-09:

Η κολλητή μου τα έχει εδώ και πέντε χρόνια με τον παιδικό της φίλο που ξερει από τότε που ήταν 5 χρονών και που όταν ήταν μικρά σφαζόντουσαν όσο δεν μπορεί να φανταστεί άνθρωπος (τώρα είναι 30 αμφότεροι). Ξέρουν και οι δύο τους πρώην γκόμενους ο ένας του άλλου, η αδερφή εκείνου είναι η κολλητή της κολλητής μου και γενικώς η κατάσταση είναι όσο ιδανική μπορεί να φανταστεί κάποιος. Μέχρι να την φιλήσει πρώτη φορά πάντως κι ενώ ήταν προφανές πως την ήθελε για χρόνια, τα είδαμε όλα, αφού εκείνη δήλωνε με παρομοιώδη στόμφο πως "μα τι λέτε βρε παιδιά;;!! Άμα πάω με αυτόν είναι σαν να διαπράττω αιμομιξία!!"

Πέντε χρόνια μετά την βλέπω έτοιμη να κάνει και παιδί με τον ..αιμομίκτη της.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Oralee : 04-11-09 στις 00:15.
10 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

<<ΝΙΚΟΛ>> (Νικόλια)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη <<ΝΙΚΟΛ>>
H Νικόλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κάλυμνος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 92 μηνύματα.

H <<ΝΙΚΟΛ>> Αγάπη...τι δύσκολο πράγμα... έγραψε στις 00:02, 04-11-09:

με το αγορι μου!!!

ειμασταν πολλοι καλοι φιλοι στην αρχη....αλλα μετα μ εδειχνε αλλα συναισθηματα του που δεν ηθελα ν τ καταλαβω γτ δεν τ πιστευα!
Ομως μετα καταλαβα οτι ειναι ολα οσα ζηταω!και φιλος και συντροφος!
μετα απο χρονια ειμαστε ακομα μαζι κ ευτυχισμενοι!

δι εντ....

Παράθεση

Ηρώ (Μαρούλι)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Ηρώ
H Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας . Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.

H Ηρώ πλέκει μενεξέδες και έγραψε στις 00:09, 04-11-09:

Αρχική Δημοσίευση από mindcircus
Αν θες να ξεκινήσεις από τα βασικά, πήγαινε και στο βασικό θέμα
Υπάρχει πραγματική φιλία μεταξύ άνδρα-γυναίκας;

Αρχική Δημοσίευση από Thanasis10

Εχω ακουσει και την αποψη πως αυτη η φιλια μεταξυ ατομων αντιθετου φυλου ειναι και πιο πραγματικη και δυνατη!Φυσικα εξαρταται και απο τον χαρακτηρα του ατομου.Αν ο ανδρας δεν ειναι αυτος που σε καθε γυναικα βλεπει το επομενο υποψηφιο θυμα του τοτε πιστευω πως ναι.
Πήγαινε κι εσύ μια βόλτα από κει, για να μάθεις

Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,626 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 01:22, 04-11-09:

Αρχική Δημοσίευση από Thanasis10

Εγω εχω μια αδερφικη φιλη.Γνωριζομαστε 2 χρονια και δεν εχει περασει ποτε ουτε απο το δικο μου μυαλο ουτε απο το δικο της το σεξουαλικο ή ερωτικο κομματι.Και με αυτην την φιλη μου ξερουμε τα παντα ο ενας για τον αλλον και συζηταμε για τα παντα και αυτο το παντα το εννοω!

Επισης εχω αναπτυξει φιλια και με αλλες κοπελες οχι ομως τοσο δυνατη βεβαια
εσυ εισαι 16 χρονων μικρε μου! κι εγω στα 16 μου ειχα οχι φιλους, αλλα κολλητους!!
μετα ειπα ναλλαξω γνωμη για τους... κολλητους μου!

Παράθεση

ria82 (silence)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη ria82
H silence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 125 μηνύματα.

H ria82 in this silence, i am free!!! έγραψε στις 16:35, 04-11-09:

Κατα την γνωμη μ δν υπαρχει φιλία μεταξύ ενος ανδρα και μιας γυναικας. Η κατάσταση αργα η γρηγορα θα καταληξει στο ερωτικο κομματι.
Παντου και παντα βεβαια υπάρχουν και οι λεγομενες εξαιρεσεις, αλλα επι τω πλειστον υπαρχει ενας ερωτισμος.
και εγω με τον φιλο μου ειμαστε δυο χρονια μαζι, πριν απο αυτο καναμε πολυ κολλητη παρεα, ολοι μας ελεγαν πως εχουμε κρυφες σχεσεις αλλα εμεις δν ειχαμε τιποτα, μαλλον εβλεπαν κατι το οποιο δν ειχαμε δει εμεις ακομη, τελικα τα πραγματα κατεληξαν σε μια πολυ φλογερη σχεση.
υπαρχουν στιγμες που ακομη και σημερα αναρωτιομαστε πως δεν το ειχαμε καταλαβει νωριτερα...

το θεμα Θαναση ειναι πως στις μικρες ηλικιες δν μπορεις να το καταλαβεις τοσο γρηγορα γιατι απλα το ερωτικο στοιχειο δεν ειναι τοσο εντονο.

Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 18:03, 08-11-09:

Για να μην ανοιγω νεο θεμα, σκεφτηκα πως αυτο ισως ειναι το καταλληλοτερο για να θεσω κι εγω μια απορια που εχω και να δω τις γνωμες σας.

Στο θεμα εστιασαμε κυριως οταν η φιλια εξελισσεται σε σχεση.
Εγω με τη σειρα μου θα ηθελα να ρωτησω κατι λιγακι διαφορετικο.
Υπαρχουν καποιες φορες που δυο φιλοι ειναι τοσο ταιριαστοι και περνουν πολυ καλα μαζι που πολλες φορες υπαρχει ελξη, καποιος ηλεκτρισμος κι ισως ''το μοιραιο'' γινει, χωρις ομως να θελουν να το προχωρησουν σε σχεση.

Τι γινεται σε αυτες τις περιπτωσεις αν εχετε ζησει κατι παρομοιο η εχετε κοντινα σας παραδειγματα?
χαλαει ο,τι υπηρχε ή υπαρχει η πιθανοτητα να δεσει ακομα περισσοτερο η σχεση φιλικα?
Αποκλειεται να μην ξαναγινει? Η απο κι κι επειτα καποιος απο τους δυο - η ισως και οι δυο- πρεπει να βαζουν φρενο στις ορμες τους επειδη ειναι στιγμιαιες?
Πως πρεπει να ειναι η συμπεριφορα τους αργοτερα για να κρατησουν δτυνατη τη σχεση τους? η κατι τετοιο θα ταν ανεφικτο απο κει κι επειτα?

ποια η αποψη σας?

Παράθεση

ria82 (silence)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη ria82
H silence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 125 μηνύματα.

H ria82 in this silence, i am free!!! έγραψε στις 18:36, 08-11-09:

Πιστευω πως για αλλη μια φορα στα ιδια θα καταληξουμε.
Αν συμβει κατι τετοιο αποκλειεται να ειναι τυχαιο, η εστω να μην το θελει ο ενας πολυ.
99% απο την στιγμη που θα αυμβεί "το μοιραιο" τα πραγματα θα αλλαξουν ειτε γιατι ο ενας θα εχει αποκαλυψει τον κρυφο του ποθο, ειτε γιατι και οι δυο θα το εχουν μετανοιωσει.
Το θεωρω πολυ δυσκολο να συνεχισει να υπαρξει μια δυνατη φιλια μετα απο ενα ερωτικο "παιχνιδι".

Δεν μου χει συμβει ποτε κατι τετοιο γιατι απλα δεν πιστευω πως υπαρχει φιλια αναμεσα σε εναν αντρα και μια γυναικα, συνεπως και δεν εχω αντρες "κολλητους"
Η παρεα ειναι καλη αλλα υπαρχουν καποια ορια αναμεσα στα δυο φυλα, οταν αυτα ξεπεραστουν παυει να υπαρχει φιλια...
αργα η γρηγορα καποιος θα αποκαλυφτει κ ειτε τα πραγματα θα εξελιχτουν σε σχεση, ειτε θα σταματησει να υπαρχει φιλια.

Παράθεση

Klaus

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Klaus
Ο Klaus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 535 μηνύματα.

O Klaus έγραψε στις 19:08, 08-11-09:

Προφανώς δεν υπάρχει φιλία ανάμεσα άντρα και γυναίκας.Είναι θέμα χρόνου ποιος θα κάνει το μπαμ.Είναι σίγουρο δηλαδή ότι στο τέλος κάποιος θα αναθεωρήσει.

Γιατί να μπαίνεις στη διαδικασία της "φιλίας" και να μην είσαι χύμα και ξεκάθαρος από την αρχή?

Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 22:48, 08-11-09:

Αρχική Δημοσίευση από Metal_Lover
Προφανώς δεν υπάρχει φιλία ανάμεσα άντρα και γυναίκας.Είναι θέμα χρόνου ποιος θα κάνει το μπαμ.Είναι σίγουρο δηλαδή ότι στο τέλος κάποιος θα αναθεωρήσει.

Γιατί να μπαίνεις στη διαδικασία της "φιλίας" και να μην είσαι χύμα και ξεκάθαρος από την αρχή?
αν δεν ειναι ξεκαθαρο μεσα σε καποιον πως να ξεκαθαρισει?

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Γίδι
H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11,605 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 11:22, 11-11-09:

Αρχική Δημοσίευση από Ηρώ
Σας έχει τύχει να ερωτευτείτε κάποιον/α που μέχρι τότε τον βλέπατε φιλικά;
Τι ήταν αυτό που άλλαξε τα συναισθήματα αυτά;
Είχε καλό τέλος ή φάγατε τα μούτρα σας;
Σας έχει ερωτευτεί φίλος/η σας; Πως το αντιμετωπίσατε;

Για πείτε ιστορίες!
Μου έχει τύχει να υπάρχει επίμονος λανθάνων ερωτισμός με έναν καλό φίλο. Που υπάρχει, υποχωρεί, επανεμφανίζεται... Έχει τύχει να μιλήσουμε ανοιχτά για αυτό, κυνικά... αλλά δεν παύει να είναι μπερδευτικό μερικές φορές.
Κάποιες φορές είναι ένας απλός ενθουσιασμός που θα ειδωθούμε. Άλλες φορές είναι κάτι πιο δυνατό. Αλλά συνήθως είναι ο κολλητός.
Πόσο θα κρατήσει, δεν ξέρω...

Παράθεση

ioakeimidio

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη ioakeimidio
Ο ioakeimidio αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 3 μηνύματα.

O ioakeimidio έγραψε στις 20:34, 27-02-10:

Ειμασταν φιλοι περιπου 1,5 χρονο εγω μετα απο καποιους μηνες αρχισα να την βλεπω ερωτικα εκεινη στις αρχες μου ειχε πει οτι ειχε μια σχεση αλλα εγω δεν μπορουσα να ξεκολλησω...ειχα φαει τρελο σκαλωμα και εκανα μηνες να ξεκολλησω και δεν ξεκολλησα ποτε....Μετα απο 1 χρονο γνωριμιας και μετα απο τεσσερα οχι ηρθε και μου ειπε να κανουμε κατι και εγω επειδη την ηθελα ακομα δεχτηκα αμεσως....Και τωρα μετα απο 6 μηνες σχεσης μου ειπε οτι δεν μπορει αλλο να ειμαστε μαζι και οτι θελει να μεινει μονη της....Τωρα εγω τι να κανω....Δεν μπορω να την ξεχασω με τιποτα

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Speedy

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Speedy
Ο Speedy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αγρίνιο (Αιτωλο/νία). Έχει γράψει 656 μηνύματα.

O Speedy έγραψε στις 23:55, 27-02-10:

Αρχική Δημοσίευση από ioakeimidio
Ειμασταν φιλοι περιπου 1,5 χρονο εγω μετα απο καποιους μηνες αρχισα να την βλεπω ερωτικα εκεινη στις αρχες μου ειχε πει οτι ειχε μια σχεση αλλα εγω δεν μπορουσα να ξεκολλησω...ειχα φαει τρελο σκαλωμα και εκανα μηνες να ξεκολλησω και δεν ξεκολλησα ποτε....Μετα απο 1 χρονο γνωριμιας και μετα απο τεσσερα οχι ηρθε και μου ειπε να κανουμε κατι και εγω επειδη την ηθελα ακομα δεχτηκα αμεσως....Και τωρα μετα απο 6 μηνες σχεσης μου ειπε οτι δεν μπορει αλλο να ειμαστε μαζι και οτι θελει να μεινει μονη της....Τωρα εγω τι να κανω....Δεν μπορω να την ξεχασω με τιποτα
Να την γράψεις στα @@ σου.. δεν βλέπεις ότι δεν? Τυχαίνει και στις καλύτερες οικογένειες.. Βρές κάποια που να σε θέλει πραγματικά και απομάκρυνε την εντελώς απο τη ζωή σου.. Αλλιώς θα χάσεις πολύτιμο χρόνο άσκοπα..

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Himela

e-steki Moderator

Το avatar του χρήστη Himela
H Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών , επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,288 μηνύματα.

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε στις 11:29, 01-03-10:

Θεωρώ οτι είναι λάθος όταν είστε φίλοι με κάποιον που ταιριάζετε και περνάτε καλά να το αφήσετε να εξελιχθεί σε ερωτική σχέση γιατί αν τσακωθείτε μετά θα χαθεί κι η φιλία. Έπαθα κι έμαθα.

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

_DORA_

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη _DORA_
H _DORA_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 136 μηνύματα.

H _DORA_ έγραψε στις 20:18, 01-03-10:

Αρχική Δημοσίευση από Himela
Θεωρώ οτι είναι λάθος όταν είστε φίλοι με κάποιον που ταιριάζετε και περνάτε καλά να το αφήσετε να εξελιχθεί σε ερωτική σχέση γιατί αν τσακωθείτε μετά θα χαθεί κι η φιλία. Έπαθα κι έμαθα.
υπάρχει και αυτή η πιθανότητα....η γνώμη μου όμως είναι ότι οι καλύτερες σχέσεις είναι αυτές που είσαι πρώτα φίλος με τον άλλον...

ναι μου έχει τύχει να ερωτευτώ φίλο μου....βασικά νομίζω ότι το νίωθω αυτή την περίοδο και ελπίζω να είναι ιδέα μου...γιατί αλλιώς.... ....

Παράθεση

ioakeimidio

Νεοφερμένος

O ioakeimidio έγραψε στις 12:29, 02-03-10:

Αρχική Δημοσίευση από Speedy
Να την γράψεις στα @@ σου.. δεν βλέπεις ότι δεν? Τυχαίνει και στις καλύτερες οικογένειες.. Βρές κάποια που να σε θέλει πραγματικά και απομάκρυνε την εντελώς απο τη ζωή σου.. Αλλιώς θα χάσεις πολύτιμο χρόνο άσκοπα..
Τωρα προχτες οταν της ζητησα να κανουμε μια τελευταια προσπαθεια να τα ξαναβρουμε μου ειπε οτι κατι αρχισε να παιζει ξανα με τον πρωην.....Αυτη ολο τον καιρο που ειμασταν μαζι καποιες στιγμες μου τον ανεφερε(τον πρωην)αλλα εμενα μου εσπαγε τα νευρα...της το ειχα πει να το σταματησει...Το ειχε σταματησει καποιο καιρο....Αλλα τωρα κανα μηνα πριν χωρισουμε αρχισε και καλα να τον ξανα αναφερει γιατι ηθελε να μου δωσει καποια παραδειγματα.....και καλα πως συμπεριφεροτανε εκεινος σ'αυτη την περιπτωση.....αλλα εμενα συνεχιζε αυτο να μου σπαει τα νευρα...!!!!και ξεσπουσα πανω της.....Οταν την κυριακη της εκανα την προταση να ξανα κανουμε μια τελευταια προσπαθεια...Και εκεινη μου ειπε οτι κατι αρχιζε παλι να παιζει με τον πρωην....εγω νευριασα και της ειπα πραγματα πολυ βαρια....π.χ:οτι ειναι ψευτρα και αχαριστη και οτι τοσο καιρο το επαιζε σε διπλο ταμπλο και τετοια....Και εκεινη επειδη θυχτικε μου ειπε να μην της ξαναστειλω μηνυμα και να διαγραψω το νουμερο της.....Τι να κανω;

Παράθεση

_DORA_

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη _DORA_
H _DORA_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 136 μηνύματα.

H _DORA_ έγραψε στις 12:41, 02-03-10:

....ε και συ...έπρεπε να κρατηθείς λίγο...αν και έτσι όπως τα λες εσύ έχεις δίκιο...οπότε καλύτερα να τη ξεπεράσεις και να προχωρήσεις...

Παράθεση

ioakeimidio

Νεοφερμένος

O ioakeimidio έγραψε στις 16:03, 02-03-10:

Αρχική Δημοσίευση από _DORA_
....ε και συ...έπρεπε να κρατηθείς λίγο...αν και έτσι όπως τα λες εσύ έχεις δίκιο...οπότε καλύτερα να τη ξεπεράσεις και να προχωρήσεις...
Επρεπε να κρατηθω σιγουρα...Αλλα ας ερθει στην θεση μου....Ολο τον καιρο την καλουσαν για ποτο ο κολλητος του πρωην της....και ηταν και ο πρωην εκει...εγω ζηλευα....Μου ελεγε παρα πολλες φορες οτι δεν πρεπει να ζηλευω...Κι ας τα ειχαν 4 χρονια μαζι.....Και μου ελεγε οτι δεν την ενοιαζε καθολου...Που ηταν κι ας αυτος εκει....Πριν κανα μηνα περιπου μου ερχεται ενα μηνυμα απο μια κοπελα που της ειχα πει να μην στελνει μηνυματα γιατι εχω και ουδεποτε της ειχα δωσει το δικαιωμα να με αποκαλει ζουζουνι μου αγαπη μου και τετοια...Και Εκεινη μου εστειλε ενα μηνυμα οταν ημουν στο σπιτι της κοπελας μου....Εγω επειδη δεν με ενοιαζε να δω τι γραφει πηγα να το διαγραψω χωρις να το θελω να της το κρυψω....Αλλα επειδη το κανω καθε φορα που μου στελνει μηνυμα....η αλλη η κοπελα.....συνεχως διαγραφω τα μηνυματα της....Και το εκανα εκ παραδρομης...αλλα χωρις να ηθελα να της το κρυψω.....Νευριασε....και μετα απο δυο μερες...και μετα απο ενα τσακωμο μου ειπε τι ειχε στηλει η κοπελα η αλλη(Γιατι δεν ειχα προλαβει να το διαγραψω)και μου ειπε οτι με ειχε πει ζουζουνι μου...Και την πειραξε....και τωρα εδω και ενα μηνα που ειμαστε συνεχως στους τσακωμους δεν μπορει να καταλαβει οτι εγω δεν ειχα δωσει κανενα δικαιωμα...σε κανεναν να με λεει ετσι εκτος απο την κοπελα μου......και μου ελεγε οτι αν δεν της ειχα δωσει δικαιωμα δεν θα μου τα εστελνε αυτα......αλλα εγω δεν της ειχα δωσει κανενα μα κανενα δικαιωμα να μου μιλαει ετσι.....

Παράθεση

Φιλιον_Τερας

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Φιλιον_Τερας
Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,981 μηνύματα.

O Φιλιον_Τερας έγραψε στις 16:31, 02-03-10:

θεωρω οτι ειναι λαθος να μην το αφησουν να εξελιχθει

Παράθεση

Himela

e-steki Moderator

H Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών , επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,288 μηνύματα.

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε στις 16:39, 02-03-10:

Αρχική Δημοσίευση από Φιλιον_Τερας
θεωρω οτι ειναι λαθος να μην το αφησουν να εξελιχθει
Αν ήταν να προκύψει κάτι ερωτικό, θα προέκυπτε εξ' αρχής. Εφόσον δεν προέκυψε, καλύτερα να κρατήσουν αυτοί οι άνθρωποι τη φιλία τους. Καλή επικοινωνία με κάποιον δε σημαίνει αυτόματα και έρωτας.

Παράθεση

Φιλιον_Τερας

Επιφανές Μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,981 μηνύματα.

O Φιλιον_Τερας έγραψε στις 16:40, 02-03-10:

Πως πρεπει να ειναι η συμπεριφορα τους αργοτερα για να κρατησουν δτυνατη τη σχεση τους? η κατι τετοιο θα ταν ανεφικτο απο κει κι επειτα?
σε αυτο το φορουμ, ακομα και αν ειμαι γυρω στους δυο μηνες, εχω παρατηρησει οτι τα πλεον διαδεδομενα θεματα εχουν θεμα κατι γυρω απο το σεξ ή τον ερωτα. σε πολλα απο αυτα, ρωτανε για το ΠΩΣ πρεπει να συμπεριφερομαστε και για το πως πρεπει να αντιμετωπιζουμε την ταδε κατασταση ή την αλλη. ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΝΑΣ ΚΑΝΟΝΑΣ, και μη περιμενουμε απο αλλους να δημιουργησουν κανονες, επειδη δεν θελουμε να βαλουμε το μυαλο μας να λειτουργησει ή επειδη δεν θελουμε να αντιμετωπισουμε τους φοβους μας

Αν ήταν να προκύψει κάτι ερωτικό, θα προέκυπτε εξ' αρχής. Εφόσον δεν προέκυψε, καλύτερα να κρατήσουν αυτοί οι άνθρωποι τη φιλία τους. Καλή επικοινωνία με κάποιον δε σημαίνει αυτόματα και έρωτας.
αν ηταν να προκυψει κατι ερωτικο θα προεκυπτε εξ αρχης; με καμια δυναμη δενι ισχυει κατι τετοιο. καλη επικοινωνια δεν σημαινει ομως και "δεν υπαρχει ερωτας"
επισης, μεταξυ φιλων, υπαρχει αγαπη.

εφοσον δεν γνωριζεις τι θα γινοταν αν προκυψει, δεν νομιζω να εισαι σε θεση να το παιζεις... μαντης και να θεωρεις οτι θα χαλασει σιγουρα η φιλια τους, οταν με το καλο χωρισουν (δυο υποθεσεις θα κανεις).

αλλα να ρωτησω κατι. ο συντροφος ή η συντροφος που εχουμε μια δεδομενη περιοδο, δεν πρεπει να ειναι και.. φιλος ή φιλη μας;

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Himela : 02-03-10 στις 16:44. Αιτία: Συνεχόμενα ποστ
Παράθεση

Himela

e-steki Moderator

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε στις 16:49, 02-03-10:

ρωτανε για το ΠΩΣ πρεπει να συμπεριφερομαστε και για το πως πρεπει να αντιμετωπιζουμε την ταδε κατασταση ή την αλλη. ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΝΑΣ ΚΑΝΟΝΑΣ, και μη περιμενουμε απο αλλους να δημιουργησουν κανονες, επειδη δεν θελουμε να βαλουμε το μυαλο μας να λειτουργησει ή επειδη δεν θελουμε να αντιμετωπισουμε τους φοβους μας
Καμιά φορά το να βλέπεις τις εμπειρίες των άλλων και να δεις πώς αντέδρασαν κάποιοι άλλοι σε κάποιο θέμα σε κάνει να δεις τη δική σου κατάσταση πιο "ανοιχτά". Κοινώς παίρνεις ιδέες. Εσύ ποτέ δεν έχεις ρωτήσει τη γνώμη των φίλων σου για κάτι; Πάει να πει οτι βαριέσαι να σκεφτείς;

αν ηταν να προκυψει κατι ερωτικο θα προεκυπτε εξ αρχης; με καμια δυναμη δενι ισχυει κατι τετοιο. καλη επικοινωνια δεν σημαινει ομως και "δεν υπαρχει ερωτας"
επισης, μεταξυ φιλων, υπαρχει αγαπη.
Άλλο αγάπη φιλική κι άλλο έρωτας.

εφοσον δεν γνωριζεις τι θα γινοταν αν προκυψει, δεν νομιζω να εισαι σε θεση να το παιζεις... μαντης και να θεωρεις οτι θα χαλασει σιγουρα η φιλια τους, οταν με το καλο χωρισουν (δυο υποθεσεις θα κανεις).
Δίνω μεγάλη πιθανότητα να χαλάσει.

Παράθεση

Φιλιον_Τερας

Επιφανές Μέλος

O Φιλιον_Τερας έγραψε στις 16:53, 02-03-10:

Δίνω μεγάλη πιθανότητα να χαλάσει.
την επομενη φορα που θα θελησω να μαθω τον καιρο, ξερω σε ποιον θα απευθυνθω

δινω μεγαλυτερη πιθανοτητα να χαλασει κατι του στυλ "σε ξερω δυο μερες, ας τα φτιαξουμε".

καλυτερα θα περασει ο ανθρωπος με εκεινον που ηδη γνωριζει, εκτιμαει, επικοινωνει τοσο καλα, αγαπαει, κτλ κτλ
παρα με εναν αλλο ανθρωπο στον οποιο μονο αρεσει εξωτερικα ξερω γω.

Εσύ ποτέ δεν έχεις ρωτήσει τη γνώμη των φίλων σου για κάτι;
εγω δεν ρωταω για το τι "πρεπει να κανω"
γιατι γνωριζω τι απαντηση θα παρω απο τον καθε ενα ηδη, αφου γνωριζω τις εμπειριες τους και το πως συμπεριφερονται ηδη.
αλλα δεν ειναι αυτο το ζητημα. αλλο το "πως πρεπει να αντιδρασει καποιος σε αυτη τη κατασταση" αλλο το "εσεις πως αντιδρασατε σε παρομοια κατασταση"

Υ.Γ. ε καταπληκτικη μοντ, επειδη συνεχεια ξεχναω μπορεις να ενωσεις τα μηνυματα;

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Himela : 02-03-10 στις 16:55. Αιτία: Συνεχόμενα ποστ - χρησιμοποίησε το κουμπάκι "επεξεργασία":)
Παράθεση

Himela

e-steki Moderator

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε στις 16:55, 02-03-10:

Εγώ απλά λέω οτι αν είσαι φίλος με κάποιον πολύ καιρό είναι κρίμα να διακινδυνεύσεις τη φιλία σου για έναν έρωτα.

Παράθεση

Φιλιον_Τερας

Επιφανές Μέλος

O Φιλιον_Τερας έγραψε στις 17:01, 02-03-10:

ο ερωτας ειναι πιο ομορφο απο μια φιλια.

Παράθεση

Himela

e-steki Moderator

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε στις 17:03, 02-03-10:

Αρχική Δημοσίευση από Φιλιον_Τερας
ο ερωτας ειναι πιο ομορφο απο μια φιλια.
Αλλά τι πονάει πιο πολύ αν χαθεί;

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

DrStrangelove

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη DrStrangelove
Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μοντέλο . Έχει γράψει 4,005 μηνύματα.

O DrStrangelove έγραψε στις 17:15, 02-03-10:

Αλλά τι πονάει πιο πολύ αν χαθεί;
ο έρωτας

Παράθεση

Himela

e-steki Moderator

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε στις 17:17, 02-03-10:

Δε νομίζω. Έρωτες έρχονται και παρέρχονται, φίλοι όμως πραγματικοί είναι ελάχιστοι στη ζωή μας.

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Φιλιον_Τερας

Επιφανές Μέλος

O Φιλιον_Τερας έγραψε στις 17:22, 02-03-10:

Δε νομίζω. Έρωτες έρχονται και παρέρχονται, φίλοι όμως πραγματικοί είναι ελάχιστοι στη ζωή μας.
οι ΣΧΕΣΕΙΣ ερχονται και παρερχονται. οι ΕΡΩΤΕΣ οχι
και ναι, σε ποναει πιο πολυ αν χασεις τον συντροφο σου, με τον οποιο εισαι ερωτευμενος, παρα εναν... φιλο (εξαρταται τι φιλο βεβαια)

Παράθεση

Noisette (Φωτεινός Θάλαμος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Noisette
H Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης . Έχει γράψει 2,647 μηνύματα.

H Noisette Love is our resistance. έγραψε στις 13:00, 01-04-10:

Όταν μία πραγματική φιλία μεταξύ ενός άντρα και μίας γυναίκας γίνει έρωτας τότε σχηματίζεται κάτι μαγικό...

Θεωρώ ότι είναι η απόλυτη σχέση.

Παράθεση

Deviance ($Con)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Deviance
Ο $Con αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 134 μηνύματα.

O Deviance Programming Itʼs an art unto itself. έγραψε στις 15:21, 01-04-10:

Και για αυτό στην περίπτωση που δεν κρατήσει ο έρωτας θα κρατήσει η φιλιά

Παράθεση

Himela

e-steki Moderator

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε στις 15:29, 01-04-10:

Αρχική Δημοσίευση από Deviance
Και για αυτό στην περίπτωση που δεν κρατήσει ο έρωτας θα κρατήσει η φιλιά
Από τη στιγμή που υπήρξε έρωτας, δε νομίζω ποτέ να μπορέσει να επανέλθει σε φιλία. Εκτός αν ο έρωτας δεν ήταν και τόσο δυνατός.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

kost@ntin@

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη kost@ntin@
H kost@ntin@ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11 μηνύματα.

H kost@ntin@ έγραψε στις 12:06, 10-10-10:

δεν ξερω αν υπαρχει φιλια πραγματικη αναμεσα σε αγορι και κοριτσι,αλλα ξερω οτι αν οντως υπαρχει,ειναι χιλιες φορες καλυτερα να κανεις σχεση με εναν φιλο σου γιατι και τον ξερεις(με την καλη και κακη εννοια) και ετσι μπορεισ να συμπεριφερθεις αναλογα γιατι ξερεις και τον χαρακτηρα αλλα μπορεις να βαλεις και καταλληλα ορια.

Παράθεση

kate! =]

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη kate! =]
H kate! =] αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 247 μηνύματα.

H kate! =] έγραψε στις 16:12, 10-10-10:

μεσα απο την εμπειρια μου πιστευω οτι το ερωτικο με το φιλικο δεν πρεπει να μπλεκεται...γιατι μετα αν χωρησεις χανεται ολη η φιλια και δεν εισαι οπως ησουν πριν για κανενα λογο...και στην ουσια χανεις εναν ανθρωπο που τον ηθελες διπλα σου!αρα γιατι να χαθει αυτο??

Παράθεση

Noisette (Φωτεινός Θάλαμος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Noisette
H Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης . Έχει γράψει 2,647 μηνύματα.

H Noisette Love is our resistance. έγραψε στις 17:10, 11-10-10:

Αρχική Δημοσίευση από kate! =]
μεσα απο την εμπειρια μου πιστευω οτι το ερωτικο με το φιλικο δεν πρεπει να μπλεκεται...γιατι μετα αν χωρησεις χανεται ολη η φιλια και δεν εισαι οπως ησουν πριν για κανενα λογο...και στην ουσια χανεις εναν ανθρωπο που τον ηθελες διπλα σου!αρα γιατι να χαθει αυτο??
...για να ζήσεις έναν έρωτα!

Παράθεση

Γιώργος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Γιώργος
Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,986 μηνύματα.

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 20:26, 11-10-10:

Συγγνώμη αλλά γιατί το ένα αναιρεί το άλλο;

Έχω βαρεθεί να ακούω το "ο έρωτας καταστρέφει την φιλία". Το amore σας δηλαδή δεν είναι και ένας εκ των καλύτερων φίλων σας παράλληλα;

Παράθεση

Boom

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Boom
Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 7,202 μηνύματα.

O Boom έγραψε στις 21:54, 11-10-10:

Άλλο λέει η κοπέλα.
Λέει πως αν χωρίσεις χάνεται και η φιλία.
Φυσικά όχι πάντα. Όταν είναι από κοινού η απόφαση συνήθως διατηρείται η φιλία.

Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

Το avatar του χρήστη Πουπουλίνα
H Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Λουτράκι (Κόρινθος). Έχει γράψει 16,844 μηνύματα.

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 22:01, 11-10-10:

Εγώ πάντως..χώρισα με τον πρώην μου εδώ και 2 χρόνια..και είμαστε μια χαρά ωραιότατα φιλαράκια...και βλεπόμαστε..και τρώμε μαζι,και λέει ο ένας στον άλλον τις περιπετειούλες του...Πιστεύω ότι όταν δεν έχει φερθεί σκάρτα ο ένας στον άλλον,μια χαρά μπορεί να διατρηρηθεί η φιλία

Παράθεση

kate! =]

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη kate! =]
H kate! =] αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 247 μηνύματα.

H kate! =] έγραψε στις 19:29, 13-10-10:

Αρχική Δημοσίευση από theodora
Άλλο λέει η κοπέλα.
Λέει πως αν χωρίσεις χάνεται και η φιλία.
Φυσικά όχι πάντα. Όταν είναι από κοινού η απόφαση συνήθως διατηρείται η φιλία.
ναι αλλα ειστε οπως εισασταν και πριν?και οκ δεν λεω οι περισσοτερες σχεσεις ξεκινανε απο μια φιλια και εξελισονται σε σχεση...αλλα οταν με εναν ανθρωπο συζητας και για ¨γκομενους¨αλλα και στους δυο βγει αλλιως και εξελιχθει τελικα σε σχεση οταν χωρησεις τιποτα δεν θα ειναι το ιδιο...αρα καμια φορα τα πραγματα πρεπει να παραμενουν οπως ξεκινησαν...

Παράθεση

Boom

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Boom
Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 7,202 μηνύματα.

O Boom έγραψε στις 17:50, 14-10-10:

ναι αλλα ειστε οπως εισασταν και πριν?και οκ δεν λεω οι περισσοτερες σχεσεις ξεκινανε απο μια φιλια και εξελισονται σε σχεση...αλλα οταν με εναν ανθρωπο συζητας και για ¨γκομενους¨αλλα και στους δυο βγει αλλιως και εξελιχθει τελικα σε σχεση οταν χωρησεις τιποτα δεν θα ειναι το ιδιο...αρα καμια φορα τα πραγματα πρεπει να παραμενουν οπως ξεκινησαν...
Το ίδιο και καλύτεροι φίλοι μη σου πω.
Όπως είπε και μία κοπέλα πριν αν δε φερθείς στον άλλον σκάρτα μπορεί να συνεχιστεί η φιλία. Απλά δεν υπάρχει ο έντονος πόθος και ο ερωτισμός που υπήρχε αρχικά.

Παράθεση

skatoula14 (Μυρτω!!!!)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη skatoula14
H Μυρτω!!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 330 μηνύματα.

H skatoula14 έγραψε στις 00:34, 03-11-10:

στην περιπτωση που εχεις αισθηματα για τον κολλητο σου ενω αυτου του αρεσει αλλη τι πρεπει να κανεις??

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Άγγελος
Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,663 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε στις 10:03, 03-11-10:

ο πιο σταθερος αι αληθινος ερωτας και αγαπη νομιζω οτι προερχεται απο φιλια πριν.

Παράθεση

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Devina
H Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,044 μηνύματα.

H Devina έγραψε στις 13:00, 03-11-10:

Αρχική Δημοσίευση από skatoula14
στην περιπτωση που εχεις αισθηματα για τον κολλητο σου ενω αυτου του αρεσει αλλη τι πρεπει να κανεις??
Αναλόγως τα αισθήματα που έχει για εκείνη και τα αισθήματα που έχεις εσύ εσύ για αυτόν. Τι είναι αληθινό και τι όχι...

Σαν κολλητοί που είστε θα ξέρεις καλύτερα με αυτά που θα σου έχει πει.
Αν είναι κάτι εφήμερο που τη βλέπει και απλά του αρέσει εντάξει τότε πάρε το ρίσκο σου...

Κάποιες περιπτώσεις όταν εξομολογείσαι ό,τι νιώθεις στον φίλο σου εκείνος από φόβο και μόνο γιατί είσαι φίλη του απλά, απομακρύνεται... Άλλες φορές πάλι μπορεί να νιώθει καλά στην ιδέα και να ξυπνήσει κάτιτις μέσα του.

Παράθεση

skatoula14 (Μυρτω!!!!)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη skatoula14
H Μυρτω!!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 330 μηνύματα.

H skatoula14 έγραψε στις 14:41, 03-11-10:

Αρχική Δημοσίευση από DESPOINA
Αναλόγως τα αισθήματα που έχει για εκείνη και τα αισθήματα που έχεις εσύ εσύ για αυτόν. Τι είναι αληθινό και τι όχι...

Σαν κολλητοί που είστε θα ξέρεις καλύτερα με αυτά που θα σου έχει πει.
Αν είναι κάτι εφήμερο που τη βλέπει και απλά του αρέσει εντάξει τότε πάρε το ρίσκο σου...

Κάποιες περιπτώσεις όταν εξομολογείσαι ό,τι νιώθεις στον φίλο σου εκείνος από φόβο και μόνο γιατί είσαι φίλη του απλά, απομακρύνεται... Άλλες φορές πάλι μπορεί να νιώθει καλά στην ιδέα και να ξυπνήσει κάτιτις μέσα του.
τα ειχε στο παρελθον με αυτη τη κοπελα και χωρισαν απο βλακεια και τωρα ενα χρονο μετα εξακολουθει να του αρεσει,επομενως πιστευω δν ειναι κατι επιπολαιο η εφημερο...γιαυτο κι εγω φοβαμαι να του πω κατι γιατι ξερω πως η φιλια μας θα χαλασει...και πανω απ'ολα τον θελω για φιλο μου...

Παράθεση

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Devina
H Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,044 μηνύματα.

H Devina έγραψε στις 15:36, 03-11-10:

Αρχική Δημοσίευση από skatoula14
τα ειχε στο παρελθον με αυτη τη κοπελα και χωρισαν απο βλακεια και τωρα ενα χρονο μετα εξακολουθει να του αρεσει,επομενως πιστευω δν ειναι κατι επιπολαιο η εφημερο...γιαυτο κι εγω φοβαμαι να του πω κατι γιατι ξερω πως η φιλια μας θα χαλασει...και πανω απ'ολα τον θελω για φιλο μου...
Καταλαβαίνω τι λες.

Μη στεναχωριέσαι! Προσπάθησε με κουβεντούλα να δεις αν το ότι του αρέσει είναι και μόνο μια συνήθεια από την οποία δεν έχει βγει ακόμα. Και σιγά σιγά...θα δεις πως θα πάει...
Δες και τα δικά σου συναισθήματα κατά πόσο είναι αληθινά ή απλά μια στιγμή εντυπωσιασμού.

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους