Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,826 μέλη και 2,410,517 μηνύματα σε 75,013 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 612 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Flashforward

borat (Γιάννης.-)

Επιφανές Μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών , επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ερμιόνη (Αργολίδα). Έχει γράψει 4,524 μηνύματα.

O borat ΖΟΡΤ έγραψε: στις 13:15, 10-11-09:

(περιέχει spoiler)

Όσο μερικοί αφόρητα εθισμένοι με το lost περιμένουμε τα νέα episodes της σειράς με το νέο έτος και πνίγουμε κάπως τους καημούς μας με το heroes
καλό θα είναι να δώσουμε και μνεία στη νέα σειρά που ξεκίνησε φέτος και μας έρχεται από την άλλη πλευρά του ατλαντικού, το fast forward.
Το story είναι γύρω από ένα παράξενο περιστατικό που "συνέβη" δήθεν την ημέρα της πρεμιέρας και δείχνει όλη την ανθρωπότητα να χάνει τις αισθήσεις της
για 137 δευτερόλεπτα.
Στο διάστημα αυτό σταδιακά αποδεικνύεται πως όλοι είχαν μία "λάμψη" από το μέλλον τους, δηλαδή πως όλοι είδαν τους εαυτούς τους περίπου 6 μήνες μετά.

Το μοτίβο θυμίζει αρκετά lost (άλλωστε ο τίτλος της σειράς τα λέει όλα) και οι ανατροπές όπως και τα ερωτηματικά που μένουν από κάθε episode είναι αρκετά
για να περιμένει ο θεατής με αγωνία κάθε νέο.

Η πρωταγωνιστική ομάδα απαρτίζεται από πράκτορες του FBI που προσπαθούν βάσει των οράματων τους να εξιχνιάσουν το φαινόμενο-περιστατικό, αλλά και να ανακαλύψουν πως και γιατί
είδαν κάποιοι αυτό που δεν έπρεπε να δουν ή και ακόμη-ακόμη γιατί μερικοί δεν είδαν απολύτως τίποτε...

Η σειρά βρίσκεται στη πρώτη σαιζόν και στο 7ο episode με το νέο να αναμένεται τη Πέμπτη.

Περισσότερα δεν αποκαλύπτω για μη γεμίσω spoiler τη σελίδα, όποιος το παρακολουθεί ας γράψει τις εντυπώσεις του και όποιος όχι, αν ψάχνεται για μία καλή σειρά που
ακροβατεί ανάμεσα στο θρίλερ και στο επιστημονικής φαντασίας μυστηρίου ας το κάνει και δε θα χάσει.

πς: πολλοί από το καστ έρχονται ακέραιοι από το Lost (Charlie, Penelope)

trivia: FlashForward is an American science-fiction television series airing on ABC. It is loosely based on the 1999 novel Flashforward by Canadian science fiction writer Robert J. Sawyer. It began airing on September 24, 2009.
6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

H Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9,043 μηνύματα.

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε: στις 11:13, 11-11-09:

Είδαμε χτες τα δύο πρώτα επεισόδια.
Πράγματι είναι πολύ κοντά στο Lost από θέμα αγωνίας και υπόθεσης και μας κράτησε το ενδιαφέρον ζωντανό.
Βέβαια φαίνεται εντελώς εξωπραγματικό να το έχει σχεδιάσει κάποιος όλο αυτό, αλλά μάλλον εκεί είναι το ζουμί.
Για να δούμε...
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε: στις 13:55, 11-12-09:

Επειδή έχω πάθει ένα σοκ...Μπορεί κάποιος να επιβεβαιώσει ότι η σειρά ξαναρχίζει το Μάρτιο;;;
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Great Chaos (Όττο)

Επιφανές Μέλος

Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 50 ετών , επαγγέλεται Παραγωγός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 3,519 μηνύματα.

O Great Chaos I took a wrong turn in the Freak Parade έγραψε: στις 16:00, 14-12-09:

Εμένα μου άρεσε αρκετά η σειρά, τουλάχιστον κατά τα δέκα πρώτα επεισόδια που είδα, με μόνο μειονέκτημα ίσως την εξαιρετικά αργή εξέλιξη που παρατηρείται από επεισόδιο σ' επεισόδιο. Κάτι τέτοιο παραπέμπει στην τραυματική εμπειρία του Lost, το οποίο έκανε τους φαν του να περιμένουν έξι ολόκληρα χρόνια για να μάθουν τι συνέβη. Ελπίζω αυτό να μην είναι προάγγελος τραβήγματος της ιστορίας απ' τα μαλλιά και ανοίγματος καμιά δεκαριά κύκλων που θα γυρνάνε γύρω απ' τον αφαλό τους, μέχρι να μας αποκαλύψουν τι ακριβώς έχει συμβεί...
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

borat (Γιάννης.-)

Επιφανές Μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών , επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ερμιόνη (Αργολίδα). Έχει γράψει 4,524 μηνύματα.

O borat ΖΟΡΤ έγραψε: στις 16:10, 14-12-09:

Αρχική Δημοσίευση από Isiliel
Επειδή έχω πάθει ένα σοκ...Μπορεί κάποιος να επιβεβαιώσει ότι η σειρά ξαναρχίζει το Μάρτιο;;;
Εγώ σου το επιβεβαιώνω.
Παράθεση

love_angel (vik-vik!)

Επιφανές Μέλος

H vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών , επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 4,568 μηνύματα.

H love_angel is addicted to love!♥ έγραψε: στις 16:15, 14-12-09:

εχω βαλει απο χτες να κατεβαζω τα επεισοδια 1-10.
κατεβαινει με ρυθμους χελωνας.
ελπιζω να αξιζει τον κοπο!
Παράθεση

borat (Γιάννης.-)

Επιφανές Μέλος

O borat ΖΟΡΤ έγραψε: στις 02:05, 21-02-10:

Nέο episode
March 18, 2010

πηγή: κλικ
Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε: στις 02:11, 21-02-10:

Εεε Όχι!

Είχα σημειώσει 3 Μαρτίου
Παράθεση

Bill_1992 (Βασίλης)

Περιβόητο Μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,341 μηνύματα.

O Bill_1992 σκέφτηκε και έγραψε: στις 14:07, 23-02-10:

Είδα και εγώ τα 2 πρώτα επεισόδια...σίγουρα έχει ενδιαφέρον και μυστήριο αλλά νομίζω δεν έχει τόσο όσο το lost...
Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε: στις 15:41, 23-02-10:

Ναι, αλλά το lost σύντομα θα τελειώσει και χρειαζόμασταν καινούργια καύσιμα για κάψιμο!

Άμα δεις και τα υπόλοιπα επεισόδια, θα κολλήσεις κι εσύ σιγά-σιγά
Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

H Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,914 μηνύματα.

H Neraida Twisted Mind... έγραψε: στις 15:21, 27-02-10:

Λεπον...εχω δει τα πρωτα 5 επεισοδια και εχω την εντυπωση, ενω η ιδεα της σειρας ειναι ενδιαφερουσα, οτι ειναι λιγο αργη και αυτο ακριβως ειναι που με εκνευριζει κυριως στις σειρες...
Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

H Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,914 μηνύματα.

H Neraida Twisted Mind... έγραψε: στις 11:08, 04-03-10:

Ειδα και τα υπολοιπα...καλη σειρα δε λεω, αλλα η μαμακια ειναι οτι δε θα εχω υπομονη να περιμενω ενα επεισοδιο την εβδομαδα. Εκνευριζομαι...
Παράθεση

borat (Γιάννης.-)

Επιφανές Μέλος

O borat ΖΟΡΤ έγραψε: στις 21:41, 23-03-10:

Η σειρά επέστρεψε με νέο διπλό και πολύ καλό episode.
Παράθεση

Great Chaos (Όττο)

Επιφανές Μέλος

Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 50 ετών , επαγγέλεται Παραγωγός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 3,519 μηνύματα.

O Great Chaos I took a wrong turn in the Freak Parade έγραψε: στις 22:53, 23-03-10:

Τι πολύ καλό ρε Γιάννη, μας καράφλιασε εντελώς μιλάμε. Εκείνος ο επιστήμονας έχει εξελιχθεί σε επαγγελματία δολοφόνο, τρεις μόνο σ' αυτό το επεισόδιο έφαγε, τους δύο μάλιστα με τα ίδια του τα χέρια. Η σειρά πάει να εξελιχθεί σε Lost #2...
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

borat (Γιάννης.-)

Επιφανές Μέλος

O borat ΖΟΡΤ έγραψε: στις 00:15, 24-03-10:

Ε και δε σου άρεσε;
Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,253 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε: στις 19:47, 19-04-10:

Καλή σειρά, αλλά όντως πάει αργά. Και νομίζω έχει ξεκινήσει να τα μπλέκει πολύ και δεν θα επιβιώσει για μένα, όπως το Lost (μόλις τελείωσε η πρώτη σεζόν είπα "δεν πα να πνιγείτε κι εσείς και το νησί σας;!" και δεν την ξαναείδα.. κι απ' όσο διαβάζω εδώ, καλά έκανα ). Άμα τελειώσει η πρώτη σεζόν θα πω αν την συνιστώ..
Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε: στις 23:04, 26-04-10:

Το τελευταίο επεισόδιο είναι τέλειο. Αγωνία, δράση περιπέτεια!!! Το καταφχαριστήθηκα!
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Resident Evil

Επιφανές Μέλος

H Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,055 μηνύματα.

H Resident Evil (δρυός πεσούσης πας ανήρ ξυλευεται) έγραψε: στις 16:05, 27-04-10:

λοιπόν...ερώτηση...

μιας και το LOST μετράει 5 επεισόδια για το τέλος ψάχνω νέα σειρά να κάνει παρέα στις (How i met your mother, gossip girl, big bang theory, 90210, grey's anatomy, desperate housewives, house md-->γιατρέ μου είμαι πολύ καμμένη?!?!? ) που βλέπω ήδη...

Λέω να αρχίσω αυτό... Να το αρχίσω??? και αν υποθέσουμε ότι το LOST παίρνει ενα 7/10 (μ.ο.) σε τούτη εδώ θα βάζατε παραπάνω ή παρακάτω???

Και επίσης για να μην κάνω διπλά ποστ... όσοι βλέπετε και το fringe που είδα στο παραδίπλα Thread...

ποια από τις 2 προτίνετε?
Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε: στις 16:11, 27-04-10:

Προτιμώ το Flashforward από το Fringe μέχρι στιγμής, χωρίς να εννοώ ότι το Fringe δεν αξίζει.
Εγώ θα σου πρότεινα να τα δεις και τα δύο.
Το Fringe μου θυμίζει X-Files από σενάριο, το Flashforward μου θυμίζει περισσότερο το Lost από ατμόσφαιρα, όπως είχε πει και ο borat.
(Άσχετο: Αν δεν έχεις δει το Prison Break, ίσως ταιριάζει επίσης στη λίστα σου).
Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,253 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε: στις 16:22, 27-04-10:

Εγώ που βλέπω και τα δύο, σου προτείνω και τα δύο. Κι αν σ' αρέσουν τα αστυνομικά ψάξε και το White Collar (δεν έχω προλάβει να ανοίξω θέμα, ναι είμαι καμένη κι εγώ ). Επίσης καλό είναι και το Private Practice, αφού σ' αρέσει το Grey 's Anatomy, αλλά δεν βρίσκεις πολύ εύκολα υπότιτλους.. Αυτά, είμαι σίγουρη πως σε μπέρδεψα πιο πολύ τώρα.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους