Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 78,075 εγγεγραμμένα μέλη και 3,036,154 μηνύματα σε 92,198 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 540 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki.

Εγγραφή Βοήθεια

Πρόβλημα με piercing

suspiria (ρόζα)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη suspiria
H ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,324 μηνύματα.

H suspiria έγραψε στις 11:03, 22-11-09:

Καλημέρα.

Πάω να τρελαθώ. Έχω ένα piercing στο χείλι κ έχει πρόβλημα κ αυτή τη στιγμή δεν βρίσκω κανέναν να ρωτήσω αν κάποιος ξέρει η βοήθεια του θα ήταν τεράστια για 'μενα.

Χτες ήταν όλη τη μέρα πρησμένο το χείλι μου σε εκείνο το σημείο χωρίς να φαίνεται όμως , απλά μόνο εγώ ένιωθα τη βελόνα να είναι ίσα ίσα ενώ κανονικά περισσεύει λίγο, και από μέσα ο πάτος τραβιόταν μέσα στο δέρμα. Βέβαια χτες οι φίλοι μου έλεγαν οτι δεν φαινεται καν κ οτι θα ξεπρηστεί και να το αφήσω ήσυχο και τα σχετικά και εγώ το άφησα μιας κ δεν θελω να κλεισει η τρυπα κ ξύπνησα σήμερα και.. πρώτον είχε πρηστεί κι άλλο, δεύτερον ο πάτος από μέσα είχε μπει σχεδόν ολόκληρος μέσα στο χείλι μου και πονούσα πολύ. Μετά από προσπάθεια κατάφερα να βγάλω το σκουλαρίκι και τώρα είναι πρησμένο ΠΟΛΥ το χείλι μου σε εκείνο το σημείο και η τρύπα είναι από μέσα ΧΑΛΙΑ.

Τι πρέπει να κάνω; Help???

Αν γίνεται κι όλας να μην κλείσει η τρύπα, δλδ να βάλω τώρα σκουλαρίκι; Αν βάλω ένα της γλώσσας που είναι μεγάλη η βελόνα, για όσο θα είμαι σπίτι, θα περάσει;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Το avatar του χρήστη iJohnnyCash
Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 17,377 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε στις 11:18, 22-11-09:

Χωρίς να έχω ιδέα από piercing είσαι σίγουρη ότι δεν χρειάζεσαι ιατρική φροντίδα;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

suspiria (ρόζα)

Περιβόητο Μέλος

H ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,324 μηνύματα.

H suspiria έγραψε στις 11:22, 22-11-09:

Έτσι όπως βλέπω την τρύπα από μέσα, ΔΕΝ είμαι καθόλου σίγουρη.

Επειδή φοβάμαι ότι φταίει η βελόνα που είχα πριν άλλαξα και έβαλα την αρχική που είναι από χειρουργικό ατσάλι και είναι κ πιο μεγάλη σε μήκος. Έχω βάλει κ πάγο μήπως ξεπρηστεί αλλά είναι ακόμα έτσι.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 17,377 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε στις 11:27, 22-11-09:

Μήπως να καλέσεις κάποιον γιατρό τουλάχιστον για κάποια συμβουλή;

Παράθεση

suspiria (ρόζα)

Περιβόητο Μέλος

H suspiria έγραψε στις 11:33, 22-11-09:

Σε λίγο θα πάω στο νοσοκομείο για άλλο λόγο (επίσκεψη) αλλά σε ποιόν να απευθυνθώ; Καιεπίσης θα έχει εκεί γιατρούς Κυριακάτικα;

Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Neraida
H Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,924 μηνύματα.

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 11:46, 22-11-09:

Τα εφημερευοντα νοσοκομεια σημερα ειναι τα εξης: http://www.e-database.gr/Hospital_Duties/Now/6
(Θεσσαλονικη δεν εισαι?!)

Αληθεια το πρωτο σκουλαρικι το εβγαλες πριν απο το χρονικο διαστημα που σου ειχαν πει?

Παράθεση

Youki

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Youki
H Youki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 454 μηνύματα.

H Youki έγραψε στις 11:50, 22-11-09:

Το σκουλαρίκι που φόραγες όταν σου δημιουργήθηκε το πρόβλημα το φόραγες καιρό?
Εγω στη μύτη έβαζα κάποια αντιβιωτική αλοιφή, αλλά τώρα μέσα στο στόμα...δεν θα το συνιστούσα.

Παράθεση

suspiria (ρόζα)

Περιβόητο Μέλος

H suspiria έγραψε στις 12:04, 22-11-09:

Neraida,
είμαι Αθήνα αλλά (πιστεύω) δεν είναι τόσο επείγον για να πάω σε εφημερεύον νοσοκομείο. Θα είναι και ο πατέρας μου στο νοσοκομείο που θα πάω και θα τον ρωτήσω αν είναι να το δείξουμε σε καμία νοσοκόμα αρχικά.

Καταρχάς την τρύπα την έχω αρκετό καιρό, περίπου δύο μήνες, και δεν έχει ξανακάνει πρόβλημα. Το πρώτο σκουλαρίκι το είχα κρατήσει περισσότερο καιρό απʼ ότι μου είχε πει απλά έκανα τη μέγιστη μαΛ8ΚΙα να βάλω φτηνές βελόνες μετά. Τώρα που έβαλα την πρώτη βελόνα που μου έβαλε όταν έκανε την τρύπα η οποία είναι χειρουργικό ατσάλι και έβαλα και πάγο φτιάχνει κάπως, δηλαδή και το χείλι έχει ξεπρηστεί –όχι τελείως- και δεν πονάει. Βέβαια η πληγή που δημιούργησε το προηγούμενο σκουλαρίκι εσωτερικά παραμένει.

Yuki,
ναι το φοράω πάρα πολύ καιρό και δεν είχε πάθει τίποτα αλλά αυτό δε μου φαίνεται πρωτότυπο. Το έχω ξανακούσει να συμβαίνει. Επίσης όσον αφορά την αντιβιωοτική αλοιφή, μου το είπε και η μητέρα μου, αλλά φοβάμαι κάπως. Δηλαδή αυτή η αντιβιοτική που μου έλεγε η μητέρα μου είναι για να επουλώνει πληγές αλλά εγώ δε θέλω να κλείσω την τρύπα και επίσης εσωτερικά που είναι η πληγή γύρω από την τρύπα δε μπορώ να βάλω αντιβιοτική αλοιφή.

Παράθεση

Youki

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Youki
H Youki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 454 μηνύματα.

H Youki έγραψε στις 12:08, 22-11-09:

Κοίτα, η αλοιφή που έβαζα εγώ δεν επουλώνει πληγές. Αλλά δεν τη συνιστώ καθώς δεν είμαι και βέβαιη ότι μπορείς να τη χρησιμοποιήσεις έστω και στην έξω πλευρά. Θα μπορούσες πάντως να ρωτήσεις και σε κάποιο φαρμακείο.

Παράθεση

jrot6

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη jrot6
Ο jrot6 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 36 ετών , επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Π.Γ.Δ.Μ. (Ευρώπη). Έχει γράψει 669 μηνύματα.

O jrot6 is far away.. έγραψε στις 12:48, 22-11-09:

Πιστευω οτι το προβλημα δημιουργηθηκε απο το υλικο των φθωνων βελονων που πηρες..

Ενας τυπος που εκανε πιρσινγκ μου ειχε πει οτι παντα θα πρεπει να παιρνεις καλο υλικο (μου ειχε πει 2 υλικα αλλα δεν τα θυμαμαι) γιατι αλλιως παιζει ο κινδυνος μολυνσης..

Απο την αλλη παντα υπαρχει και η περιπτωση ενας οργανισμος να μην δεχτει το πιρσινγκ και να στο πεταξει εξω..

Παράθεση

Burp

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Burp
H Burp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 175 μηνύματα.

H Burp aldri glemme έγραψε στις 14:11, 22-11-09:

αυτό το είχα πάθει κι εγώ πρίν κανά 2 χρόνια που κανα piercing στο κάτω χείλος
απτην πρώτη μέρα που κανα τν τρύπα το κούμπωμα έμπενε όλο μέσα λόγω του ότι έχω αρκετά χοντρό το κάτω χείλος και η βελόνα ήταν πολύ μικρή και πρήστηκε πάρα πολύ δημιουργώντας πληγή
δν πιστεύω να είναι κάτι πολύ σοβαρό εγώ θυμάμαι είχα βάλει νερό με αλάτι στν πληγή και έκανα πλύσεις με στοματικό διάλυμα το επόμενο πρωί που το χείλος μου είχε γίνει τεράστιο και πονούσε φρικτά

Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mindcircus
H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,633 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 14:17, 22-11-09:

Φλεγμονη και προσεξε το μην μετατραπει σε μολυνση. Μετα περα οτι θα υποφερεις θα ειναι ασχημο στην οψη.
Υπαρχει πιθανοτητα να σου κλεισει η τρυπα αλλα να μη σε νοιαζει αυτο μπροστα στις μολυνσεις.
Την ξανανοιγεις μετα απο καιρο. Μαλλον το σκουλαρικι φταιει νομιζω το πε κ ο τζει, αν ειναι και το πρωτο σου, να αγοραζεις απο μαγαζια ασημενια κι οχι faux. Κι αυτο ισχυει για οτιδηποτε ακουμπα το δερμα.
Υπαρχει επισης πιθανοτητα να χεις αλλεργια στα φο, αν το παθαινεις και σε αλλα σημεια, πχ αυτια, λαιμο, χερια.

Κανε γαργαρες και γυρνα προς τα μεσα τα χειλη σου να παει πανω με καποιο αντιβακτηριακο διαλυμα στοματικο, βγαλε το σκουλαρικι και ρωτα εναν γιατρο κι αυτον που σου κανε την τρυπα. οχι οινοπνευμα και αλοιφες αν δε σου πουν οι ιδιοι.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

borat (Γιάννης.-)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη borat
Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών , επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ερμιόνη (Αργολίδα). Έχει γράψει 4,546 μηνύματα.

O borat ΖΟΡΤ έγραψε στις 14:22, 22-11-09:

Το Συγγρός απέναντι από το caravel είναι μονίμως ανοιχτό για δερματολογικά στην Αθήνα, και εγώ θα πάω σε λίγο για το πρόσωπο μου.

Παράθεση

suspiria (ρόζα)

Περιβόητο Μέλος

H suspiria έγραψε στις 17:57, 22-11-09:

Αρχική Δημοσίευση από borat
Το Συγγρός απέναντι από το caravel είναι μονίμως ανοιχτό για δερματολογικά στην Αθήνα, και εγώ θα πάω σε λίγο για το πρόσωπο μου.
Θες να πάμε παρέα για τα δερματολογικά μας;

Μου θυμίζει κάτι γέρους που μαζεύονται όλοι μαζί και πάνε για εξετάσεις

Τέλος πάντων, τελικά έφταιγε η βελόνα όντως γιατί από το πρωί που έβαλα την "καλή" βελόνα έχει ξεπρηστεί και απλά έχει μείνει εσωτερικά η πληγή που έκανε το προηγούμενο σκουλαρίκι αλλά ο πατέρας μου μου έλεγε οτι θα επουλωθεί πολύ γρήγορα κι από μόνη της.

Τα υλικά που είναι τα πιο κατάλληλα για βελόνες είναι τιτάνιο και χειρουργικό ατσάλι. Για ασήμι δεν γνωρίζω, σε αυτά τα σημεία τουλάχιστον. Εγώ γενικά είμαι σε φάση πολύ ό,τι να 'ναι και δε δίνω σημασία σε τέτοια πράγματα γιατί συνήθως θεωρώ ότι έχω ανοσία στα πάντα και οκ, είναι η πρώτη φορά που το παθαίνω Θα προσέχω

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

epistaths

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη epistaths
Ο epistaths αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών . Έχει γράψει 59 μηνύματα.

O epistaths έγραψε στις 18:10, 15-12-10:

καλά να πάθενεται!!! Να υσυχάσουμε απο αυτές τις αηδίες. Μέχρι και ηπατίτιδα μπορεί να έχετε όσοι φοράτε χωρίς να το ξέρετε. Και ο ανέμυαλος σα πάθει βάζει γνώση.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

-11 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

joannaore

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη joannaore
H joannaore αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

H joannaore έγραψε στις 11:55, 10-05-11:

Έκανα τρύπα στο επάνω χείλος πριν 3 ημέρες, δεν πόνεσα και δεν πονάω. Το πρόβλημα μου είναι ότι γίνει το χείλος μου διπλάσιο από το κανονικό και το σκουλαρίκι με πιέζει. Τι να κάνω; Ας απαντήσει κάποιος ...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη iJohnnyCash : 10-05-11 στις 11:59. Αιτία: Greeklish
Παράθεση

Founder

O iJohnnyCash έγραψε στις 12:00, 10-05-11:

Αν είμαι παντελώς άσχετο από το Ιατρικά κτλ. Μου ακούγεται για μόλυνση
Γιατί δεν μιλάς με αυτόν που σου έκανε την τρύπα;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Isiliel
H Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9,814 μηνύματα.

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε στις 12:02, 10-05-11:

Θα έλεγα να πας σε έναν γιατρό χωρίς δεύτερη κουβέντα.

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

epote

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη epote
Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,414 μηνύματα.

O epote ) έγραψε στις 21:31, 10-05-11:

τι εγινε τελικα? αντιβιωση?

Παράθεση

DrStrangelove

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη DrStrangelove
Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μοντέλο . Έχει γράψει 4,073 μηνύματα.

O DrStrangelove έγραψε στις 22:40, 10-05-11:

τί της απαντάτε σήμερα όλοι μαζί ; δεν βλέπετε ότι το μήνυμα είναι του Νοέμβρη του 2009 ;; Τζίζους.

'Ασχετο. Πόσο χαίρομαι αυτούς που κάνουν piercing.

α οκέυ άκυρο, δεν το λέτε στην σουσπίρα το χω χάσει.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη DrStrangelove : 10-05-11 στις 22:42. Αιτία: τα έχω χαμένα
Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Isiliel
H Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9,814 μηνύματα.

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε στις 22:42, 10-05-11:

Στην joannaore απαντάμε Δόκτωρ, λίγα μηνύματα παραπάνω. (post #16)

Παράθεση

iakwvina

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη iakwvina
H iakwvina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 26 μηνύματα.

H iakwvina έγραψε στις 11:27, 26-12-11:

Στα περσινά μου γενέθλια αποφάσισα να κάνω piercing στο φρύδι αφήνοντας για λίγο στην άκρη τους φόβους περί μολύνσεων μιας και το είχα βάλει καιρό στο μάτι και άλλωστε τόσους έβλεπα που μια το χαρά το είχαν...Όλα οκ: δεν πόνεσε,δεν με ταλαιπώρησε στην φροντίδα,στον ύπνο,ούτε μολύνθηκε φυσικά.
Μετά από 6 μήνες, είπα η άτιμη να πάω να κουρευτώ.Ε,και όπως με χτένιζε ο κομμωτής...Τσα!Να σου, που έπιασε το σκουλαρίκι!!
Εμ, δεν το είχα δει, είπε.Ψιλοφοβίθηκα εκείνη την στιγμή, διότι μου το τράβηξε αρκετά και μου μάτωσε λίγο...Το κράτησα 1-2 βδομάδες ακόμη και με αφορμή μερικές τρύπες που έκανα στα αυτιά είπα να βγάλω του φρυδιού[ γιατί το θεώρησα πολύ].
Καταλήγω ότι μια χαρά είναι το eyebrow piercing εφόσον πάτε και σε καλό studio,προσοχή όμως στους κομμωτές (όσοι και όσες έχετε μακριά μαλλιά)!!!

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

_fairygirl_ (Τηγάνι)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη _fairygirl_
H Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 5,440 μηνύματα.

H _fairygirl_ Σουλμέτ της Κατσαρόλας~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 16:38, 29-03-12:

εμένα μπορεί κάποιος να μου πει μερικές πληροφορίες όσο αφορά την τρύπα στη μύτη ?????????

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

WhiteDrum (Κατίγκω)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη WhiteDrum
H Κατίγκω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών , επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,217 μηνύματα.

H WhiteDrum Never ever έγραψε στις 18:12, 31-03-12:

Αναφορικά με την μύτη : ΜΟΝΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΑ.- Μόνο με βελόνα και σε κάποιο piercing-tattoo studio μετά από ψαχτήρι και συζήτηση με γνωστούς για το πόσο καθαρό είναι και τι εργαλεία χρησιμοποιούν. Έπειτα δεν θα στο πρότεινα αν γνωρίζεις ότι είσαι φυσιολογικός φορέας χρυσίζοντα σταφυλόκοκκου και τέλος αν σκαλίζεις την μύτη σου :Ρ Συχνό καθάρισμα, μικρό σκουλαρίκι "βιδωτό" επί τα εντός για αρχή (εγώ εδώ και 2 χρόνια έχω κρίκο), μην βάλεις οινόπνευμα γιατί ο ουλώδης ιστός που θα δημιουργηθεί μετά θα το κάνει αδύνατο να κλείσει η τρύπα χωρίς ιδιαίτερο σημάδι. Μόνο με ΒΕΛΟΝΑ επειδή το πιστολάκι έχει συνήθως πλαστικά εξαρτήματα και δεν το καθαρίζουν καλά, το χρησιμοποιούν και για αυτιά και μια βαρβάτη μόλυνση στην περιοχή της μύτης μπορεί να επεκτείνει την ζημιά πολύ.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

_fairygirl_ (Τηγάνι)

Επιφανές Μέλος

H Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 5,440 μηνύματα.

H _fairygirl_ Σουλμέτ της Κατσαρόλας~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 15:43, 07-04-12:

Αρχική Δημοσίευση από WhiteDrum
Αναφορικά με την μύτη : ΜΟΝΟ ΜΕ ΒΕΛΟΝΑ.- Μόνο με βελόνα και σε κάποιο piercing-tattoo studio μετά από ψαχτήρι και συζήτηση με γνωστούς για το πόσο καθαρό είναι και τι εργαλεία χρησιμοποιούν. Έπειτα δεν θα στο πρότεινα αν γνωρίζεις ότι είσαι φυσιολογικός φορέας χρυσίζοντα σταφυλόκοκκου και τέλος αν σκαλίζεις την μύτη σου :Ρ Συχνό καθάρισμα, μικρό σκουλαρίκι "βιδωτό" επί τα εντός για αρχή (εγώ εδώ και 2 χρόνια έχω κρίκο), μην βάλεις οινόπνευμα γιατί ο ουλώδης ιστός που θα δημιουργηθεί μετά θα το κάνει αδύνατο να κλείσει η τρύπα χωρίς ιδιαίτερο σημάδι. Μόνο με ΒΕΛΟΝΑ επειδή το πιστολάκι έχει συνήθως πλαστικά εξαρτήματα και δεν το καθαρίζουν καλά, το χρησιμοποιούν και για αυτιά και μια βαρβάτη μόλυνση στην περιοχή της μύτης μπορεί να επεκτείνει την ζημιά πολύ.
Tην περασμένη Πέμπτη πήγα και την έκανα σε ένα κοσμηματοπωλείο που κάνει τρύπες στη μύτη και στα αφτιά ... Δεν πήγα σε κανέναν τυχαίο ο συγκεκριμένος που πήγα εχουν παει πολλες σ'αυτον μου την έκανε με πιστόλι κ τωρα δεν ποναω κα9ολου ή ελαχιστα όταν στριβω το σκουλαρικι

Παράθεση

Katerina S (Κατερίνα Μουρατίδου)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Katerina S
H Κατερίνα Μουρατίδου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 195 μηνύματα.

H Katerina S what the water gave me έγραψε στις 18:51, 18-09-12:

Εχει κανει κανεις piercing στην περιοχη του πανω χειλους? Αν ναι ποσο μεγαλο σημμαδι αφήνει?Φαινεται πολυ άσχημα? Πονάει πολυ? Περιμενω τις απαντησεις σας, ευχαριστω!

Παράθεση

Rainbowarrior

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Rainbowarrior
Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,052 μηνύματα.

O Rainbowarrior έγραψε στις 18:52, 18-09-12:

Αρχική Δημοσίευση από Katerina S
Εχει κανει κανεις piercing στην περιοχη του πανω χειλους? Αν ναι ποσο μεγαλο σημμαδι αφήνει?Φαινεται πολυ άσχημα? Πονάει πολυ? Περιμενω τις απαντησεις σας, ευχαριστω!
Έχω στην περιοχή του κάτω χείλους. Το έχω βγάλει, βέβαια, εδώ και δύο χρόνια.
Μένει ένα βαθούλωμα, το οποίο δεν είναι και τόσο όμορφο. Το συνηθίζεις, αλλά οι υπόλοιποι μπορεί να ρωτούν τι είναι.

Παράθεση

_fairygirl_ (Τηγάνι)

Επιφανές Μέλος

H _fairygirl_ Σουλμέτ της Κατσαρόλας~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 19:35, 18-09-12:

Αρχική Δημοσίευση από Katerina S
Εχω φιλη που το εβγαλε της αφησε οπως σου ειπε ο Ρέιν βαθουλωμα το οποιο ομως εκεινη με λιγο μέικ απ το καλυπτει

Παράθεση

morphine

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη morphine
H morphine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 266 μηνύματα.

H morphine έγραψε στις 21:23, 18-09-12:

Εχει ενας φιλος μου στη περιοχη του κατω χειλους. Το βαθουλωμα θα ελεγα οτι μοιαζει σαν αυτο απο τρυπα στο αφτι...

Παράθεση

Lozdim

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Lozdim
Ο Lozdim αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 11 μηνύματα.

O Lozdim έγραψε στις 22:59, 03-01-13:

Καλησπέρα και χρόνια Πολλα !!Πρόσφατα εκανα μια τρύπα κέντρο στο κάτω χειλος η οποίαα δεν είναι ακριβως κέντρο με αποτελεσμα να το βλέπουν μερικοι μερικοι και να μ εκνευριζουν αρκετα .Σκέφτηκα να την κλείσω και μετα απο καιρο να την ξανανοιξω ακριβως στο κεντρο ??Λετε να γίνεται ή θα έχω προβλημα ??έχει σχεδον 2 βδομαδες που έκανα την τρύπα παρεπιπτόντως!

Παράθεση

Nefouuuxd

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Nefouuuxd
H Nefouuuxd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

H Nefouuuxd γεια α α έγραψε στις 09:37, 01-11-14:

Ρε παιδιά εγώ έχω 2 σκουλαρίκια στο πάνω χείλος και στο κάτω το πάνω piercing το έκανα πριν 3 μέρες..& το χείλος μου χθες μου είχε τουμπανιάσει & πήρα τηλέφωνο στο μαγαζί να πάω να το δεί το παιδί που μου την έκανε..& μου άλλαξε & σκουλαρίκι το θέμα μου είναι ότι το χείλος μου τώρα δεν είναι τόσο πρησμένο όσο ήταν αλλά & πάλι γαμώτο πότε θα υποχωρήσει;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 2 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

InSheerPleasure (Γιάννης)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη InSheerPleasure
Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 93 μηνύματα.

O InSheerPleasure έγραψε στις 21:32, 01-11-14:

Ειναι πολυ λογικο το πρηξιμο..σε μια βδομαδα μαξιμουμ..εμενα το πρηξιμο απο το vertical labret εφυγε σε 4 μερες Μην ανησυχεις..Βαζε αλατονερο

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 2 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Dod

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Dod
Ο Dod αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 162 μηνύματα.

O Dod έγραψε στις 10:50, 20-06-15:

Μπορει να μου δωσει κανεις πληροφοριες για την τρυπα πανω απο το πηγουνι και κατω απο το χειλι;
http://axiompiercing.com/content/lip...s-beaten-death
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Nana13

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους